>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

PlusLiga 2011/2012

Status
Zamknięty.
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz Over 3,5 @ 1,575 Pinnacle ✅ 2-3 Kapitalny mecz ;)
Sporo już o meczu powiedziano. Ja podpisuję się pod argumentami które podał Redwitz. JSW dzisiaj i przez najbliższe tygodnie będzie grał bez Bartmana, strata przeogromna i ten zawodnik nie jest do zastąpienia. Co prawda ostatnie jego mecze słabe ale grał z kontuzją bo chciał pomóc swojej drużynie w PP. Zastąpi go pewnie Bożko który jest bardzo niepewny, ale przede wszystkim mało gra. W bardzo dobrej formie Misiek Lasko, w optymalnej Misiek Kubiak. Środek to mocna strona JSW ale jak będzie grał Thorthon to środek nie istnieje a jeśli Vinhedo to też za dużo środkiem nie pogra. Delecta bardzo wyrównany i mocny skład, prawdę mówiąc nie wiadomo jaki wyjdzie skład bo trener Makowski bardzo dużo rotuje składem. W przyjęciu widział bym dzisiaj parę Antiga-Wika. Stefan przytrzyma przyjęcie wraz z Dębcem, a Wika bardzo ofensywny przyjmujący jeśli będzie miał dzień będzie robił różnicę. Moim zdaniem żadna drużyna nie wygra tego meczu 3-0. Wcale się nie zdziwię jak będzie TB i w nim wygrają galaretki więc typ na over 3,5 setów wydaje się być bardzo ciekawą opcją.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
K 32

kefol

Użytkownik
Co do typu Jastrzębskiego z Delectą to byłbym ostrożny. Delecta póki co wygrywa z rywalami, z którymi powinna wygrać i przegrywa z tymi, z którymi powinna przegrać. Dla mnie +2,5 seta jest trochę loterią i za 1.4 bym nie ryzykował. Co do kontuzji Bartmana to zastąpi go Bożko, który jest naprawdę dobrze wyszkolonym technicznie zawodnikiem.

W Bydgoszczy nie wiadomo co z Antigą, niby już w Gdańsku gdyby zaszła potrzeba to mógłby wejść i pomóc, ale jak jest do końca to nie wiadomo. Konarski i Wika to też zawodnicy chimeryczni, szczególnie gdy niedysponowany będzie ten pierwszy to nie ma go kto zastąpić, bo Owczarz to raczej poziom drugiej ligii.

Dla mnie to jest NO BET ale jeśli kazałby mi ktoś postawić 100 zł to przychylałbym się również ku Delecta +2,5 seta.

Jastrzębski Węgiel - Delecta Bydgoszcz Over 3,5 @ 1,575 Pinnacle

Wika bardzo ofensywny przyjmujący jeśli będzie miał dzień będzie robił różnicę.
Oj tutaj nie mogę się zgodzić, Wika na pewno nie jest typowym ofensywnym przyjmującym. Ma problemy ze skończeniem z wysokich piłek, których z resztą wiele nie dostaje. Z szybkich radzi sobie całkiem nieźle ale żeby nazwać go bardzo ofensywnym przyjmującym to spore wyolbrzymienie.



Nie wiem jak bardzo śledzisz karierę Wiki, pewnie kojarzysz jego dobrą grę w ataku z czasów gry w Częstochowie. Być może jest on troszkę bardziej przyjmującym ofensywnie (ALE NA PEWNO NIE BARDZO OFENSYWNYM) bardzo ofensywnym to jest Kurek, Bartman itd. Popatrz sobie skąd pochodzi Wika i skąd pochodzę ja i uwierz mi, że uważniej śledzę karierę tego zawodnika niż Ty i jest on typowym rzemieślnikiem ze zrównoważonym odbiorem i atakiem.

Dawidzie naprawdę śledzę Twoje typy i często z nich korzystam, ale co do Wiki to naprawdę trochę to wyolbrzymiłeś. Moje zwrócenie uwagi nie miało na celu wywołać wojny. Peace
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Oj tutaj nie mogę się zgodzić, Wika na pewno nie jest typowym ofensywnym przyjmującym. Ma problemy ze skończeniem z wysokich piłek, których z resztą wiele nie dostaje. Z szybkich radzi sobie całkiem nieźle ale żeby nazwać go bardzo ofensywnym przyjmującym to spore wyolbrzymienie.
Powiedz jeszcze, że Wika jest defensywnym przyjmującym ????
W przyjęciu Marcin nigdy nie radził sobie nadspodziewanie dobrze, miał przebłyski jak każdy, ale zawsze lepszy był w ataku niż obronie więc z pełną świadomością mogę go nazwać ofensywnym przyjmującym.
Wirtuozem to on nie jest, ale solidnym zawodnikiem tak, jeśli nie dostaje piłek sytuacyjnych to widać jak mądry jest Masny czy Lipiński jeśli mu takich piłek nie posyłają.

edit: Również nie zamierzam się kłócić bo dla mnie to oczywista oczywistość że Wika lepiej atakuje niż przyjmuje ;)
Mecz ciekawy i Delecta wygrała zasłużenie, sam Misiek Lasko meczu nie wygra dzisiaj znowu bawił się w ataku 59%. Próbował dołączyć do niego Kubiak ale często nie kończył ataków i co najważniejsze aż 21 błędów w polu serwisowym JSW. Bez Zbyszka marnie ich widzę bo grają tylko dwoma zawodnikami. Stefan, klasa zasłużone MVP kapitalne przyjęcie, solidny w ataku, świetna zagrywka zawodnik kompletny. W ogóle Masny równomiernie rozłożył grę na skrzydła i dlatego wygrali ;) Oby więcej takich spotkań.
 
marnik 18

marnik

Forum VIP
Powiedz jeszcze, że Wika jest defensywnym przyjmującym ????
Czy istnieją tylko dwa typy przyjmujących: defensywny i ofensywny? Oczywiście, że nie. Czy istnieją wybitnie ofensywni przyjmujący (np Savani) i raczej defensywni (np Bąkiewicz kilka lat temu)? Oczywiście, że tak. Nie znaczy to jednak, że nie ma miejsca na nic pośrodku. Obecnie Wika jest wg mnie właśnie pośrodku, tzn. nie błyszczy jakoś specjalnie w ataku - radzi sobie przeciętnie, ani nie widać jego super gry na przyjęciu, choć w moim odczuciu nie jest też jakaś specjalną dziurą, którą koniecznie trzeba pokryć, bo każde jego przyjęcie jest do niczego.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Fart Kielce - Tytan AZS Częstochowa​


Farciarze przed sezonem często byli stawiani w roli &quot;czarnego konia&quot; rozgrywek, ale jak na razie z dorobkiem 12 punktów zajmują 8 lokatę. Tytan z 13 oczkami na koncie jest na 7 pozycji.

Ekipa z Kielc przed rozpoczęciem rozgrywek została naprawdę solidnie wzmocniona. Rozgrywający Pierre Pujol i atakujący Marcus Nilsson mieli wnieść nową jakość do zespołu. Na razie grają jednak strasznie nierówno. Wypożyczony z Resovii Rafał Buszek również nie zachwyca. Dosyć często liderem w ataku jest Francuz Xavier Kapfer, który imponuje dynamiką. Wydaje mi się, że Trener Wagner powinien częściej stosować podwójną zmianę i wprowadzać na parkiet Michała Kozłowskiego i Sławomira Jungiewicza. Obaj kiedy pojawiają się na boisku grają zazwyczaj dobrze. W ostatnim spotkaniu z Resovią w składzie brakowało Kozłowskiego, ale podejrzewam, że jest już gotowy do gry.

Częstochowa po poprzednim bardzo dobrym sezonie teraz gra po prostu słabo. Trudno się temu dziwić, bo zespół nie został wzmocniony. Trzon zespołu pozostał, ale teraz ta maszyna kiepsko funkcjonuje. Liderem zespołu jest atakujący Janeczek. Bartek na pewno robi postępy, ale czasami bije jednak przed siebie. Para przyjmujących Murek - Gierczyński powoli się chyba &quot;wypala&quot;. Nie ma szans, żeby Ci zawodnicy wytrzymali cały sezon na dobrym, ligowym poziomie. A zmienników brak. Chociaż akurat w starciu z Olsztynem nieźle zaprezentował się Miłosz Hebda. Mocnym punktem przy dobrym przyjęciu powinien być Łukasz Wiśniewski, z którym rozgrywający Drzyzga gra po prostu w ciemno. Poza tym Łukasz dysponuje trudną zagrywką, którą cały czas udoskonala.

Ważne spotkanie dla obu zespołów. Nie wiem czego spodziewać się po Częstochowie. To nieobliczalny zespół, ale zdecydowanie lepiej radzi sobie na własnym parkiecie. Farciarze mają dobry skład tylko jak na razie nie potrafią wykorzystać swojego potencjału. Może problemem nie są zawodnicy tylko Trener Wagner ? Farciarze ostatni raz w PlusLidze wygrali na początku listopada. Czas na przełamanie.

Typ:
Fart Kielce @ 1.60 Unibet ⛔
Fart Kielce (-3.5 pkt) @ 1.85 Betsafe ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Fart Kielce - Tytan AZS Czestochowa Over 3,5 @ 1,472 Pinnacle ✅ 1-3 banalny był ten typ :cool:
To będzie szalony mecz. Ciężko powiedzieć która drużyna odniesie dzisiaj zwycięstwo. Na papierze wyglądają porównywalnie, w tabeli Fart jest 8, Częstochowa 7, obie drużyny dzieli tylko jedno oczko. Zwycięzca tego spotkanie wskoczy na 6 miejsce spychając Politechnikę na 7. Według mnie mecz powinien być wyrównany, wielkiego poziomu nie oczekuję, bo obie drużyny popełniają masę błędów. W pierwszym spotkaniu pomiędzy tymi drużynami padł wynik 3-0 dla Farta, mecz obfitował w masę pomyłek każda drużyna miała ok 20 błędów własnych. Fart jest nieznacznym faworytem tego meczu, Kapfer wraz z Nilssonem dobrze spisują się w ataku. Fart ma często przestoje i to niezależnie z jaką drużyną gra. Częstochowa to mieszanka rutyny (Murek Gierczyński) z młodością (Wiśniewski, Drzyzga, Janeczek). Jak na razie spisują się poniżej oczekiwań i swojego poziomu. Dzisiaj nie sądzę że któraś z drużyn wygra ten mecz 3-0. Kurs prawie 1,5 na 4 sety w Kielcach, więc warto w ten typ zainwestować. Mam tylko nadzieję że Częstochowa nie przejdzie obok meczu. Bo nawet sam trener Kardos zapowiada komplet punktów przywieziony z Kielc.
Edit: Oczywiście kurs 1,472 drobna literówka przekręciłem 7 z 4, nawet w analizie pisałem że prawie 1,5 &quot;Kurs prawie 1,5 na 4 sety w Kielcach&quot;, już poprawione ;)
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Fart Kielce- Tytan AZS Częstochowa 1 @ 1,65 Betsson
Spotkanie dla obu ekip o 6 punktów. 8 w tabeli Fart z 12 punktami podejmuje 7 Częstochowę z 13 oczkami. Skład jak dla mnie zdecydowanie po stronie gospodarzy. Drużyna, która wg mnie może bic sie o szóste miejsce w lidze z wielkim powodzeniem. Sezon zasadniczy się kończy za chwile, a jednak Fart ciągle nie gra na miarę możliwości. W szkoda bo zawodnicy indywidualnie są naprawdę warci uwagi. atakujący Nilsson, czy rozgrywający Pujol to gracze światowego formatu. Dodając do tego Kapfera i Buszka na przyjęciu mamy dość mocna ofensywę jak na zespół zajmujący dopiero 8 miejsce. Po drugiej stronie siatki zespół złożony z graczy młodych i doświadczonych. Atak to zdecydowanie Bartosz Janeczek, który jednak nie przekonuje mnie najwyższym poziomem. Często bije przed siebie nie trzymając kierunku. Przyjęcie to dwaj najbardziej doświadczenie zawodnicy w zespole czyli Gierczyński i Murek. Poniżej pewnego poziomu pewnie nie zejdą jednak nie jest to już ten poziom co kilka lat temu. Największym zagrożeniem jest dla mnie środek oraz pozycja...rozgrywającego Drzyzgi. Chłopak rozgrywa bardzo dobrze. Często gubi blok. a na największą uwagę zasługuje jego zgranie ze środkowymi. Suma sumarum jednak dziś sądzę, że wygrają gospodarze, którzy punktów potrzebują jak tlenu. Sądzę, że odniosą dziś pierwsze ligowe zwycięstwo od blisko 3 miesięcy.
 
K 32

kefol

Użytkownik
Co do meczu warto dodać, że Farciarze grają o posadę Wagnera. Ciekawi mnie tylko jaka tam chemia panuje między zawodnikami a trenerem. Potencjały na pewno wyższy niż miejsce w tabeli i zawodnicy mogą czuć się lekko rozgoryczeni. Puyol i Nilsson w swych najlepszych sezonach byli gwiazdami światowego formatu i mogą czuć irytację tak słabą grą zespołu. Kontynuując mój tok myślenia podejrzewam, że zawodnicy mogą zagrać przeciw trenerowi.
Częstochowa ostatnio na fali wznoszącej i na pewno wyjdzie zmotywowana aby odskoczyć sąsiadowi w tabeli. Kadrowo mimo wszystko lepiej wypadają Kielczanie, ale jak odpali ta mieszanka rutyny z młodością w Czewie to są w stanie wygrywać z drużynami lepszymi, niż Fart (który niekoniecznie będzie chciał wygrać ten mecz).
Typy:
AZS Częstochowa 2.4 (0,4/10) (Betsafe)✅
AZS Częstochowa (-1,5) 3.9 (0,1/10) (Betsafe)✅
Jak widać stawki minimalne, bo i ryzyko duże ????
Poszła kontra za 2 zł po kursie 20 na Fart&#39;a ???? ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
K 32

kefol

Użytkownik
AZS Politechnika Warszawa - Fart Kielce
Kursy odpowiednio 1.4 - 2.89 (Betsafe). Rozumiem, że Wa-wa na fali, a Fart już dawno nie wygrał, ale dla mnie to spore value. Pierwsze szóstki przedstawiają się następująco:
AZS: Steuerwald, Szymański, Żaliński, Wierzbowski, Kreek, Nowak, Wojtaszek(L)
Fart: Puyol, Nilsson, Buszek, Kapfer, Kamiński, Zniszczoł, Żurek(L)
Wszystko fajnie ale ta maszyna z Kielc musi w końcu odpalić musi coś wygrać. Nie może być tak, że zespół z tak solidnymi zawodnikami dostaje ze wszystkimi i wszędzie. Ponadto przyjmujący Polibudy nie są jeszcze zawodnikami z taka marką, aby co mecz grać bardzo solidnie. Coś czuje, że teraz nadszedł czas na ten słabszy występ.
Fart okazał przebłyski dobrej gry już w meczu z Czewą, przegrywając drugiego seta tylko przez własną głupotę lub niechęć do trenera, którego podczas meczu z Wawą na ławce trenerskiej już może nie być...
Poza tym jest to ostatnia szansa, aby dojść Warszawę i Częstochowę w tabeli i uniknąć Skry w 1/4 w PO, gdyż moim zdaniem Fart jest w stanie powalczyć z każdą inną drużyną o bilet do półfinału.
Typy:
Fart Kielce 2.89 (2/10) (Betsafe)⛔
Fart Kielce (-1,5 seta) 5.5 (0,5/10) (Betsafe)⛔
Warto dodać, że Warszawa będzie po meczu w Krasnodarze, do którego mają 2000km w jedną stronę. Zmęczenie podróżą i meczem swoje także mogą zrobić.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Asseco Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle​


Resovia po dwóch porażkach z Bełchatowem zagrała niezłe spotkanie w Turcji. Tym razem Trener Kowal w końcu odważnie sięgnął po rezerwowych, kiedy kiepsko grali Lotman, Tichacek i Grozer. Bardzo dobre spotkanie rozegrał Marko Bojic, ale nie sądzę, żeby rozpoczął starcie z ZAKSĄ w wyjściowym składzie. Trener ma swoją wizję i podstawową parę przyjmujących tworzą Akhrem i Lotman. Grozer ma podobno problemy ze ścięgnem achillesa, ale podejrzewam, że w meczach z ZAKSĄ i Fenerbahce będzie do dyspozycji trenera.

ZAKSA w optymalnym skłądzie byłaby faworytem. Teraz jednak Trener Stelmach ma trochę problemów kadrowych. Podejrzewam, że znowu nie będzie mógł skorzystać z Czarnowskiego, Gładyra i Wardy. Nie wiem jak groźny jest uraz stawu skokowego Pawła Zagumnego, ale myślę, że może wystąpić. Chyba, że będą chcieli, żeby był na 100% przygotowany na rewanż w Turcji. Spotkanie z Arkasem pokazało, że Guillaume Samica po kontuzji nie czuje się zbyt pewnie. Po raz trzeci już na środku siatki zobaczymy nominalnego atakującego Dominika Witczaka. Uważam, że Pilarz powinien co jakiś czas uruchamiać Dominika. Oczywiście nie będzie on dostawał 10 czy 15 piłek, ale dlaczego nie rzucić mu piłki przy dokładnym przyjęciu ? Pilarz tego nie robił i na ustawieniach gdzie Witczak był w pierwszej linii środkowy Arkasu spokojnie mógł się skupiać na skrzydłowych. Jeszcze większym problemem jest gra Witczaka w bloku. Nie można od niego wymagać, żeby czytał grę rozgrywającego rywali, ale wczoraj po prostu Hansen robił z nim co chciał.

Resovia to typowa ekipa własnego parkietu. Nie wszyscy zawodnicy są w najwyższej formie, ale jeżeli Trener Kowal będzie szybko reagował na wydarzenia na parkiecie i wreszcie zrozumie, że ma najszerszą kadrę w PlusLidze to będzie naprawdę dobrze. W Stambule pokazał, że potrafi dokonywać zmian. Zabrakło tego w Bełchatowie.

ZAKSA ma swoje problemy i myślę, że teraz skupiają się tylko i wyłącznie na rewanżu w Izmirze.

Typ:
Asseco Resovia Rzeszów (-2.5 pkt) @ 1.85 Betsafe ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS Politechnika Warszawska - Fart Kielce​


Trochę nie rozumiem kursu na Politechnikę. Ostatnio grają nieźle, ale kurs w okolicach ~1.45 jest zaniżony.

Politechnika gra dobrze na własnym parkiecie ? Wydaje mi się, że Trener Panas doskonale potrafi zmobilizować zawodników na mecze z zespołami z czołówki. Siatkarze Warszawy przegrywali dopiero po pięciu setach z Bełchatowem, Rzeszowem i Jastrzębiem. Fakty są jednak takie, że na własnym parkiecie wygrali tylko raz (z Treflem).

Fart to naprawdę specyficzna ekipa. I coraz bardziej jestem przekonany co do tego, że najsłabszym ogniwem jest po prostu Trener Wagner. Gdyby patrzeć tylko na kadry poszczególnych zespołów to Kielczanie powinni spokojnie walczyć o 5 lokatę z Delectą.

Siłą Politechniki jest lewe skrzydło, skuteczni środkowi i niezła zagrywka. Może się również podobać to, że nie ma wyraźnego lidera w ataku i Steuerwald po prostu rozgrywa i wykorzystuje wszystkie strefy. Na przyjęciu nie ma już Jakopina, ale Wierzbowski z Żalińskim grają dobrze. Szczególnie Krzysiek Wierzbowski złapał ostatnio dobrą formę. Probmeme u Wojtka Żalińskiego jest na pewno przyjęcie. Do składu zamiast Kreeka wskoczył ostatnio Maciek Zajder i na razie wykorzystuje swoją szansę. Trener Panas w meczu w Olsztynie postawił na ataku na Pawła Mikołajczaka i ten zagrał po prostu świetnie.

Trener Wagner według mnie powinien dać sobie spokój z wystawianiem od początku spotkania Pierra Pujola na rozegraniu. Francuz według mnie cofnął się w rozwoju i gra po prostu strasznie niedokładnie. Jego zmiennik Michał Kozłowski nie jest może wirtuozem, ale gra bardzo solidnie. Problemem Farta jest koncentracja w najwaźniejszych momentach. W starciu z Częstochową przegrali 3 sety w samych końcówkach i to głównie przez własne błędy. Na pewno rozgrywający Farta powinni częściej wykorzystywać swoich środkowych. Tego czasami brakuje. Skrzydłowi (Buszek, Kapfer i atakujący Nilsson) pokazali, że są w niezłej dyspozycji.

Faworytem jest Warszawa, ale podopieczni Trenera Panasa mają za sobą długą i męczącą podróź do i z Krasnodaru. Kielczanie mogą być po ostatnim spotkanoiu sfrustrowani, ale pretensje mogą mieć tylko do siebie.

W końcu nastąpi przełamanie i być może będzie to już w starciu z Politechniką. Farciarzy stać na ugranie dwóch setów. Atutem Warszawy jest dobra i mocna zagrywka, ale po stronie Kielc też ma kto uderzyć (Nilsson, Kapfer). Nie sądzę, żeby było to jednostronne spotkanie. Jakieś punkjty powędrują do Farciarzy.

Typ:
Fart Kielce (+1.5 seta) @ 1.80 Betsafe ✅
Fart Kielce @ 2.69 Betsafe ⛔
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Asseco Resovia Rzeszow - ZAKSA Kedzierzyn-Kozle Under 185,5 @ 1,70 Betsafe ✅ 181
Zaksa w meczu z Resovią zagra bez: Zagumnego, Gladyra, Czarnowskiego, Wardy, Świderskiego. Do pełni sił nie powrócił jeszcze przyjmujący Samica. Dawno nie zdarzyło się w europejskiej siatkówce by jakiś zespół miał aż tyle kontuzji. Ostatnia Zagumnego jest przysłowiowym gwoździem do trumny. Zastępujący go w meczu z Arkasem (3-1 przegrany przez Zakse) Pilarz nie zagrał źle, ale pamiętajmy Pilarz to Pilarz a Zagumny to Zagumny. Różnica spora. Do tego na środku gra Dominik Witczak, ze słabym Treflem zagrał nieźle ale z mocniejszą drużyną jaką niewątpliwie była drużyna z Turcji, z Dominika zrobili popularny wiatrak. Chłopak nie istniał w bloku, jeśli był przygotowany do ataku to do niego nie skakali i środkowi rywali przemieszczali się na boki przez co utrudniali grę skrzydłowym, 90% ataków na podwójnym bloku. Samik w meczu LM zagrał przeciętnie, przede wszystkim mało mu sypał Pilarz bo pewnie nie miał go mocno obciążać w ataku. Zaksa grała za delikatnie. Mam nadzieję że trener Kowal pomyśli i znajdzie sposób na wykluczenie z gry Antka Rouziera. Każdy inny wynik niż wygrana za 3 punkty dla Resovii będzie wstydem. Seta mogą stracić ale jeśli stracą więcej to czego oni chcą. Under szanse na powodzenie ma przy graniu 4 setów, są to nawet duże szanse bo ja raczej nie liczę na wyrównane sety. Jeśli Resovia pogra mocną zagrywką i odrzuci od siatki Pilarza to wszystkie sytuacyjne piłki pójdą do Rouziera a tam będzie czekał potrójny blok :grin:. Zaksa przez kontuzje nie ma atutów by wygrać w Rzeszowie.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
18:00
AZS Politechnika Warszawa-Fart Kielce Over 183,5 Sbobet @ 1,9 Result 211✅
Mecz otwierający tę serię spotkań w PLS. Warszawa, która ostatnio utrzymuje solidny poziom(poza przegranym 0-3 meczu z Krasnodarem w Challenge Cup) zmierzy się z Fartem Kielce, który od początku sezonu nie może złapać wiatru w żagle. Warto dodać, że w lidze nie wygrał już od 3 miesięcy. Jak na starcie zobaczyłem kursy w środę to zdecydowany kurs ponad 2,5 na Fart to był value. Dziś można złapać max chyba 2. I tutaj chyba już lepiej grać na gospodarzy po takim współczynniku. Na Fart jest totalna masówka. Wszyscy liczą, że ekipa Wagnera się przełamie ja jednak nie dałbym za to głowy. Personalnie drużyna gości jest zdecydowanie mocniejsza. Jednak nazwiska nie graja i dobrze to widać po zespole z Warszawy, która mimo problemów finansowych radzi sobie bardzo dobrze, a najbardziej znanymi zawodnikami są Steuerwald na rozegraniu, Nowak na środku i Szymanki na ataku, którego coraz częściej zastepuje Mikołajczak. Obecnie jakosć gry chyba jednak po stronie Warszawy. Panas jest jednym z lepszych fachowców w naszej lidze i potrafi bardzo dobrze przygotować oraz zmotywować zespół. Z pewnościa jest o wiele bardziej wyrazisty niz jego vis a vis Wagner. Niemniej jednak sądzę, że Fart seta, a może nawet dwa ugra. Tacy zawodnicy jak Nilsson, czy ostatnio strasznie rozregulowany Puyol mam nadzieję, że to gościom zagwarantują. Spodziewam sie minimum 4 setów. Przy 4 setach jak najbardziej szansa na przeskoczenie linii 173,5.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik

Na to spotkanie wszyscy czekamy, trochę niestety, ale czekamy z powodów czysto bukmacherskich, a nie sportowych, bo liczymy tutaj nie na wielkie widowisko, ale na zarobek, bo mimo fali kontuzji w ZAKSie kurs wygląda przyzwoicie.
Jak zostało wspomniane powyżej przez Dawida i Redwitza w ZAKSie niestety istny szpital. Smutne, że drużyna z czołówki PlusLigi ma takie problemy i to w czasie kiedy gra w europejskich pucharach. Do kontuzjowanych trzech środkowych i Sebastiana Świderskiego dołączył również Paweł Zagumny. Przed meczem z Turkami cieszyliśmy się, że przynajmniej Guillaum Samica wraca do gry. Francuz, co prawda wyszedł w podstawowym składzie, ale w trzecim secie musiał zejść z boiska, bo jak się okazuje skręcona kostka cały czas mu dokucza. Jego występ stoi pod znakiem zapytania i wątpie, żeby trener go forsował w spotkaniu, które raczej muszą spisać na straty. Dodatkowo wysokiej gorączki dostał Jirzi Popelka i też nie zagra.
ZAKSA chciała przełożyć spotkanie i władze PlusLigi, zgodziłyby się na to, gdyby zgodę wyraziła Resovia, ale ta zgody nie wyraziła, licząc na łatwe 3 punkty.
W związku z tym zagram grubo na Resovię, ponieważ porażka z zespołem ZAKSy w obecnym kształcie, przed własną publicznością, w momencie kiedy odmawia się przełożenia spotkania na inny termin byłoby mega &quot;sfrajerzeniem się&quot; wśród kibiców, na które Resovia nie może sobie pozwolić.
Resovia@1,31 (Betsafe) 20j ✅
Resovia -1,5 seta@1,55 (Betsafe) 5,5j
✅
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
14:30
Resovia-ŻAKSA Under 180,5 @ 1,85 Bet365 Result 181 hehe⛔
Mecz, który równie dobrze mógł się nie odbyć. Do Rzeszowa przyjeżdża rozbita kontuzjami ŻAKSA. Ugranie punktu z pewnością będzie tutaj dla nich sporym sukcesem. Do kontuzjowanych trójki środkowych zawodników dołączyli Zagumny, Samica i najprawdopodobniej Popelka. Gra z jednym nominalnym środkowym zakończyła się w meczu ligowym w Gdańsku. W CEV kiedy przeciwnik był już o wiele lepszy Witczak był niemiłosiernie ganiany i nie nadążał do skrzydeł. Dodatkowo kiedy jest on pod siatką przeciwnicy w ciemno przesuwają się na skrzydła bo atakuje rzecz jasna niewiele. Dodatkowo strata Samici i Gumy jest wbiciem do trumny dla Kędzierzynian. Pilarz jakiś poziom prezentuje jednak nie jest to Zagumny. Reska jeśli nie wygra tego za 3pktsie skompromituje. Mam nadzieje, że od początku zagra Bojic, który pociągnął zespół w meczu z Fenerką. dodatkowo liczę na Tichacka, który jeśli nie dzisiaj nie rozrzuci bloku gości to udowodni, że forma coraz słabsza i trzeba rozglądać się a kimś innym. Wg mnie Resovia będzie chciała jak najszybciej zakończyć ten mecz i mieć więcej sił na mecz z Fenerbache. Awans jest przecież ciągle możliwy. Podsumowując widzę tu maksimum 4 sety. I nie spodziewam się tutaj jakichś wyrównanych końcówek.
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Jak się okazało pół godziny po ostatniej piłce sędziowie zorientowali się, że gospodarze zdobyli w 4 secie tylko 24 punkty, a nie 25. Zarządzili więc powrót na boisko, ale zawodnicy Zaksy przebierający się już wtedy w szatni odmówili gry. Teraz zapowiadają złożenie protestu, bo chcą powtórzenia meczu. Komisarz PlusLigi stwierdził, że dla nich mecz jest zakończony, ponieważ drużyna Zaksy odmówiła dogrania brakującego punktu, w związku z tym sprawą zajmie się Wydział Ligi. Błąd został popełniony przy stoliku sędziowskim, a zanim został wykryty minęło sporo czasu. Zaksa jednak nie ma zamiaru odpuszczać, Stelmach po meczu powiedział, że nie podpisali protokołu, nie zgadzają się z werdyktem i wynikiem i sądzą, że mecz powinien być powtórzony.
Racjonalnie to nic z tego nie będzie, bo pewnie ZAKSA dostanie jeszcze karę, a może się okazać, nawet, że wynik zpstanie zmieniony na 3:0 bo ZAKSA odmówiła dokończenia meczu.
Ja jednak na wszelki wypadek wypłaciłem wygraną kasę, bo buki mogą chcieć to wykorzystać i np. unieważnić zakłady.
 
quaresma7 7

quaresma7

Użytkownik
Kabaret i parodia... Gamonie kilka razy w trakcie meczu sprawdzali kto ma serwowac i jak jest z punktami, po meczu znowu podliczali i 30 minut im zajelo doliczenie sie ze brakuje 1 punktu ???? ludzie ze stolika powinni miec zawieszone uprawnienia i egzamin z matematyki napisac ????
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
To, że nastąpiła wielka pomyłka to nie ulega wątpliwości jednak słowa zawodników i działaczy Żaksy o powtórzeniu meczu śmieszą. Rozumiem, żeby to było przy jakimś w miarę wyrównanym wyniku, ale nie przy przewadze 10pkt.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Delecta Bydgoszcz - Fart Kielce​


Delecta jest &quot;czarnym koniem&quot; w tym sezonie PlusLigi. Fart przed sezonem był przez wielu ekspertów typowany do tego miana, ale jak na razie podopieczni Trenera Wagnera zawodzą.

Zacznę od gości dzisiejszego spotkania. Po raz kolejny powtórzę, że największym problemem tego zespołu jest Trener Wagner. Im szybciej zrozumie, że przy ustalaniu wyjściowego składu liczy się aktualna dyspozycja, a nie wysokość kontraktów tym lepiej. Pierre Pujol i Marcus Nilsson to na arenie europejskiej znani zawodnicy. Ostatnio spisują się jednak słabo. Zwłaszcza francuski rozgrywający, który gra strasznie niedokładnie. Kto ma ich zastąpić ? Michał Kozłowski wirtuzoem pewnie nigdy nie będzie, ale jest to bardzo solidny rozgrywający. Atakujący Sławomir Jungiewicz wielokrotnie udowadniał, że warto na niego stawiać. Posiada bardzo dobrą dynamikę i skoczność. Jeżeli chodzi o pozycję to problemem może być pozycja libero. Michał Żurek gra średnio. Przydałby się ktoś bardziej doświadczony. Środek siatki również bez wielkich nazwisk, ale Zniszczoł, Kamiński i Kokociński grać potrafią. Trzeba tylko z nich korzystać. Ostatnio obok Zniszczoła występował Kokociński, ale według mnie to nie jest dobry pomysł. Grzegorz Kokociński to bardzo doświadczony zawodnik, ma jednak kiepskie warunki fizyczne jak na tą pozycję (Ostatnio Grzesiek świetnie spisywał się w polu serwisowym.). Jeżeli Kamiński jest w 100% gotowy do gry to powinien wystąpić od początku. Forma faluje u przyjmujących. Kapfer ma spore możliwości w ofensywie, ale ma problemy w przyjęciu. Buszek miał się odbudować po kiepskim sezonie w Resovii, ale jak na razie zawodzi. Rafał jest wszechstronnym zawodnikiem i pokazywał się w Politechnice z bardzo dobrej strony. Wydaje mi się, że brakuje mu trochę wiary we własne umiejętności.

Delecta bardzo pozytywnie zaskakuje. Bardzo solidna wyjściowa szóstka. Największym atutem tego zespołu wydaje mi się rozkład ataku. Wszyscy skrzydłowi dostają mniej więcej równą ilość piłek do ataku. Również środkowi są bardzo często wykorzystywani. Trener Makowski ma do dyspozycji wszystkich zawodników. Do zespołu wrócił Wojtek Gradowski, który pauzował prawie dwa miesiące. Również Marcin Wika ostatnio zmagał się z drobnym urazem, ale wszystko jest już w porządku. Ciężko powiedzieć kto rozpocznie na przyjęciu. Ostatnio świetnie spisuje się para Atniga - Siltala. Doświadczony Francuz doskonale radzi sobie w przyjęciu i nadal potrafi skutecznie grać w ataku. Reprezentant Finlandii to przede wszystkim siła w ofensywie. Kiedy się rozpędzi jest bardzo ciężki do zatrzymania. Doskonale w bloku spisują się środkowi Andrzej Wrona i Wojciech Jurkiewicz. Ciekawym zawodnikiem i być może przyszłością reprezentacji Polski jest Dawid Konarski. Wydaje mi się, że dojrzał i pokazuje to na parkiecie. Zdarzają mu się słabsze spotkania i szkoda, że Delecta nie ma wartościowego zmiennika na tej pozycji. Libero Michał Dąbiec jest dla mnie najsłabszym punktem bydgoskiej ekipy. W obronie spisuje się według mnie bardzo dobrze, ale w przyjęciu jest po prostu przeciętny. Dlatego większość zespołów zagrywkę kieruje właśnie w kierunku Michała.

Delecta jest faworytem tego spotkania, ale kursy (1.12 ?!) są po prostu śmieszne. Bydgoszcz ostatnio w dobrej formie, a Kielczanie cały czas falują. Podopieczni Trenera Wagnera na pewno potrzebują punktów i zrobią wszystko, żeby pokrzyżować plany Delekcie. Nie wydaje mi się, żeby było to jednostronne spotkanie i raczej nie powinno zakończyć się po 3 setach.

Typ:
Over 160.5 pkt @ 1.72 Unibet ⛔
 
assassin84 119

assassin84

Użytkownik
Podopieczni Trenera Wagnera na pewno potrzebują punktów i zrobią wszystko, żeby pokrzyżować plany Delekcie.
Mieli już tyle szans z zespołami dużo słabszymi od Delecty na przerwanie swojej czarnej passy porażek, że teraz to nie mają na co liczyć w Bydgoszczy. Maksymalnie może seta ugrają jak Delecta się rozkojarzy. Fart ma o co walczyć, ale Delecta też walczy o jak najlepsze miejsce przed play-offami. Szczególnie, że kolejne mecze nie będą łatwe, bo grają ze Skrą, Zaksą, Resovią i Czewą. Wygrali na wyjeździe z JSW, u siebie rozgromili Olsztyn. Widzę tu podobny scenariusz w meczu z Fartem, który wg mnie obecnie gra trochę lepiej od Indykpolu.
Ostatnie mecze Farta to błędy na błędach, natomiast w Deleccie sytuacja wygląda zupełnie inaczej. Wszystkie elementy zarówno zagrywka, atak, przyjęcie, blok jak i kontra funkcjonują na wysokim poziomie. Szczególnie podobają mi się w ostatnich meczach ataki Anttii Siltali, który chyba jest wyróżniającym się zawodnikiem u bydgoszczan.
Delecta -1,5@1,30 (Betsafe) ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom