>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PlusLiga 2011/2012

Status
Zamknięty.
jajs 67,3K

jajs

Użytkownik
Jastrzębski Węgiel - Resovia Rzeszów Over 186.5 pkt @ 1,8 Milenium ⛔ 169 pkt. gdyby Resovia nie sfrajerzyła tak 4 seta to było siadło elegancko tak to brakło właśnie tych pkt. z tiebreaka. 2 sety chciałbym przemilczeć ale się nie da... WSTYD i KOMPROMITACJA na całą Polske bo to były jaja. Wyglądało to jak mecz PLS ale nie Polskiej Ligi Siatkówki profesjonalnej ale jak mecz Podwórkowej Ligi Siatkowej... ????
Jastrzębie po wygranej z niepokonaną do tej pory Zaksą będzie chciało pójść za ciosem. Po Pucharze Świata widać było brak świeżości u Bartmana. Kubiak jakby bez formy ale spotkanie z Zaksą już lepsze w jego wykonaniu. Większość piłek dostaje Łasko co niespodzianką nie jest bo to filar tego zespołu. Jak na razie wielkim transferowym niewypałem jest Rob Bontje. Zawodnik o bardzo dobrym CV miałbym gwiązdą tej drużyny ale na razie... to siedzi ze statystykami poza boiskiem. Gawryszewski i Polański wygryźli go już nawet tak, że nie mieści się w meczowej &quot;12&quot;. Ostatnio dobrą formą błysną Holmes który w Kędzierzynie grał świetnie. Dużo mówi się, że problemem JW może być w tym roku krótka ławka i rozgrywający Vinhedo Margarido oraz Brian Thornton. Vinhedo jakby chcąc temu zaprzeczyć odebrał ostatnio nagrodę MVP ;)
Resovia także chce pójść za ciosem po wygranym meczu z Delectą 3:1 oraz spacerku ze słabymi Holendrami w pucharze Cev. Wiele do zarzucenia wielu ludzi miało do Tichacka. Czech tragedii nie gra ale chyba wymagało się od niego troszeczke więcej choć przyznać trzeba, że ostatnio wyglądało to dużo lepiej, może proces aklimatyzji ma za sobą? zobaczymy. Do formy wraca Grozer i przede wszystkim Akhrem który pamiętajmy doznał groźnie wyglądającej kontuzji kręgosłupa pare tygodnii temu. Dużo jest kontrowersji co do wyboru 2 przyjmującego. Obrońcy Lotmana bronią go dobrym przyjęciem i grą w obronie. Zaś obrońcy Bojicia twierdzą, że ten zawodnik ma świetną zagrywke i serwis. Jak na razie Kowal stawia na Jankesa choć nie wiadomo czy wkrótce nie będzie musiał sięgnąć po Bojicia, Amerykanin bardzo męczy się w ataku. Na środku siatki zobaczymy prawdopodobnie Nowakowskiego oraz Grzyba ponieważ prezentuje on się dużo lepiej niż Perłowski a Kosok dopiero wraca po kontuzji ręki. Skład uzupełni oczywiście Ignaczak.
Liczę dziś na wyrównany pojedynek 5 setowy albo może na bardzo zacięte 4 sety (i wygraną Resovii ;)). Kibice obu drużyn sympatuzują ze sobą od kilku lat więc mówi się często &quot;mecz przyjaźni&quot;, na boisku sentymentów nie będzie i będzie walka na całego ????
 
S 0

serge

Użytkownik
AZS UWM Olsztyn - ZAKSA Kedzierzyn Kozle

Dzisiaj pojedynek lidera z drużyną, która zajmuję jedno z ostatnich miejsc w tabeli. Olsztyn ostatnio przegrywa wszystkie mecze i nie spełnia przedsezonowych oczekiwań. Po kontuzji Ananieva przyjęcie Olsztyna zostało bardzo mocno osłabione. Jedynym atutem Olsztynian może okazać się własne boisko, choć co do tego nie byłbym w 100% pewny - Olsztyn wygrał jak do tej pory jeden mecz u siebie w 3 kolejce Plusligi.

ZAKSA zaś, po ostatniej przegranej z Jastrzębskim, aby utrzymać fotel lidera i oddalić się od Skry musi wygrać za 3pkt. Kadrowo na każdej pozycji zespół z Kędzierzyna prezentuje się lepiej. Do składu ZAKSY już w zeszłym tygodniu wrócił Jurij Gladyr, który jest w świetnej formie. Po ostatnim wygranym meczu z Klubowymi Mistrzami Świata, zawodnicy podbudowali się po przegranej z Jastrzębskim i myślę, że nie będą popełniać takich podstawowych błędów.

ZAKSA ma bardzo dobrą, silną zagrywkę [patrz Ruciak, Gladyr, Rouzier] co przy słabym odbiorze w Olsztynie może okazać się największym atutem na korzyść Kędzierzynian.

Podsumowując : Faworyt jest tylko jeden i jest nim ZAKSA, dlatego warto pograć na handicap -2,5 seta po dość dobrym kursie.

Typ :
ZAKSA Kedzierzyn Kozle (-2,5 seta) @ Expekt 1.90
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
AZS Politechnika Warszawska - Lotos Trefl Gdańsk​


Politechnika w ostatnim spotkaniu w nieprawdopodobnym stylu wróciła od stanu 0:2 i 18:24 i wygrała spotkanie. Fantastyczne wejście może zapisać na swoim koncie Paweł Mikołajczak, który w tym trudnym momencie pojawił się na parkiecie i posłał kilka bardzo mocnych serwisów. Podejrzewam, że Trener Panas w dzisiejszym spotkaniu wystawi Pawła od początku spotkania. Mocną stroną warszawskiego zespołu są na pewno środkowi. Marcin Nowak jest już doświadczonym zawodnikiem i posiada świetne warunki fizyczne, a Ardo Kreek znacznie poprawił swoją grę w porównaniu do jego początków w PlusLidze. Kolejnym mocnym puntkem jest libero Damian Wojtaszek. Bardzo pewnie przyjmuje i świetnie radzi sobie w obronie. Rezerwy są zdecydowanie na przyjęciu. Żaliński ma spory potencjał w ataku, ale nie jest regularny. Wierzbowski jest dla mnie zagadką. Jest jeszcze Vid Jakopin, który ostatnio też dał dobrą zmianę.

Lotos ostatnio odniósł swoje drugie zwycięstwo w tym sezonie. Poziom spotkania nie zachwycił, ale Lotos zagrał solidnie. Potwierdziło się to co pisałem ostatnio o Finach w Gdańsku. Jeżeli Hietanen i Oivanen grają na swoim optymalnym poziomie to wtedy wynik wygląda nieźle. Fajnie, że w spotkaniu z Fartem Grzesiek Łomacz odważnie posyłał trudne piłki do Matti Hietanena. Bardzo fajnie funkcjonuje w zespole atak ze środka. Ostatnio parę środkowych tworzyli Augustyn i Kaczmarek. Teraz po kontuzji wraca już chyba Świrydowicz, ale nie wiadomo czy wskoczy od razu do składu. Na przyjęciu Trener Ryś ma spory problem. Hietanen jest pewniakiem, ale Vdovin czy Wołosz nie prezentują się najlepiej. Fajnie, że szanse otrzymuje młody libero Bartosz Kaczmarek. Nie gra według mnie najlepiej w przyjęciu, ale w obronie radzi sobie świetnie.

Faworytem musi być zespół z Warszawy, ale kurs na zwycięstwo Politechniki jest zaniżony. Oba zespoły znajdują się na samym dole tabeli, więc oba zespoły podejdą do tego spotkania bardzo poważnie. Zwykle mówi się, że są to mecze o 6 punktów. Jeżeli Finowie z Trójmiasta po raz kolejny zagrają na dobrym poziomie to zobaczymy ciekawe widowisko. Ważne będzie przyjęcie Lotosu. Wszyscy wiemy, że ten zespół momentami ma spore problemy w tym elemencie. Jeżeli piłka będzie dograna do siatki to Łomacz będzie uruchamiał swoich środkowych i Lotos przywiezie jakieś punkty ze stolicy.

Typ:
Lotos Trefl Gdańsk (+1.5 seta) @ 2.10 Betsafe ⛔
 
K 5

killkoss

Użytkownik
Wypada sie zgodzic z typem poprzednika.Warszawa powinna odjechac bez wygranego seta z beznadziejną Czestochową ale kazdy widzial co sie dzialo.Kiedys musi nastąpic przelamanie po takiej seri porazek
Trefla .Składy porównywalne a gospodarze nie grają na tyle dobrze zeby czuc sie niezagrozonym w tym meczu.Skrzydła Azs-u pozostawiąją wiele do zyczenia.Moim zdaniem Trefl wyjedzie zwycięski ale +1,5 po takim kursie mimo fatalnej seri gosci pobieram
 
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Mi tutaj widzi się gładkie zwycięstwo Politechniki.Owszem obie ekipy dzieli tylko punkt,ale przewaga parkietu powinna zrobić swoje.Politechnika tydzień temu pokazała charakter w Częstochowie,co z pewnością ich podbudowało.W tygodniu wygrana w pucharze też podbiła morale ekipy ze stolicy.Trefl wymęczył zwycięstwo 3-2 z Fartem,ale nie widze większych argumentów nawet na ugranie tutaj 2 setów przez przyjezdnych.Może troche mogą być podmęczeni zawodnicy z Warszawy,ale z pewnością zdają sobie sprawe,że to mecz o &quot;6 punktów&quot; i to oni wg mnie osiągną przekonujące zwycięstwo.

Politechnika-1,5s 1,65 ✅ 3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Indykpol AZS UWM Olsztyn - Asseco Resovia Rzeszów 2 @ 1,42 Unibet ✅ 0-3 izzi
Znakomicie skasowała się cała analiza ????

Nie chce mi się pisać tego już drugi raz więc istotnie informację wypiszę od myślników.
- W Olsztynie nie zagra Igor Yudin i Metodi Ananiev którzy są kontuzjowani.
- Również w ostatnich spotkaniach nie grał środkowy Piotr Hain.
- W fatalnej formie jest Wojtek Winnik którzy przegrywa rywalizację z juniorem Bartoszem Krzyśkiem, który co prawda zagrał z Zaksą mecz życia 29 punktów i 58% w ataku.
- Resovia zagrała słaby mecz z JSW, po pierwszy dwóch setach łomot do 15 i 16, później pokazali że grać potrafią i set wygrany do 16 spora w tym zasługa Grozera który posłał 3-4 asy. Ogólnie zagrywka Resovii na dobrym poziomie, z którą mogą mieć problemy gospodarze.
- Dwóch tak słabych meczy Resovia nie zagra, a Olsztyn dwóch niespodzianek również nie sprawi tym bardziej że są mocno osłabieni.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Indykpol AZS Olsztyn - Resovia Rzeszów​


Zgadzam się w 100% z Dawidem ;)

Akademicy z Olsztyna ostatnio sprawili ogromną niespodziankę zgarniając komplet punktów w starciu z ZAKSĄ Kędzierzyn-Koźle. Nie udało się to Skrze, Jastrzębiu czy Resovii, ale udało się Indykpolowi, który ma sporo problemów z urazami. W spotkaniu z Resovią nie zagra na pewno Igor Yudin, więc parę przyjmujących tworzyć będą Ferens i Siezieniewski. Siezieniewski swoje najlepsze lata ma już dawno za sobą. Ferens to na pewno spory talent, ale ma braki w przyjęciu. W ataku nie ma też jakiejś szczególnej siły. Bazuje przede wszystkim na technice. Ostatnio z ZAKSĄ świetnie zagrał Bartosz Krzysiek. Podobno olbrzymi talent. Zobaczymy jak się rozwinie, bo warunki ma bardzo dobre. Ostatnio nie grał Piotrek Hain, ale powinien już wrócić do składu. Gunia, Kadziewicz i Hain. Ktoś z tej trójki powędruje do kwadratu dla rezerwowych.

Resovia ostatnio zawiodła w starciu z Jastrzębskim. Jastrzębski był jednak bardzo zmobilizowany i ich zwycięstwo w sumie nie było zaskoczeniem. Podopieczni Trenera Kowala mają potencjał, którego do końca nie potrafią wykorzystać. Zespół bardzo dobrze spisuje się w zagrywce i całkiem nieźle w przyjęciu. Kiedy sprowadzano Tichacka wydawało mi się, że w końcu to będzie rozgrywający, który poprowadzi Resovię do sukcesów. Czasami rozgrywa genialnie, ale są to sporadyczne akcje. Powinien znacznie częściej korzystać ze swoich środkowych. Plus dla Trenera Kowala za postawienie na Wojtka Grzyba. Minus za nie dawanie szans Bojicowi.

Olsztyn to zespół naprawdę przeciętny. Kolejne urazy zawodników na pewno nie pomagają Trenerowi Totolo. Ostatnio sprawili niespodziankę, ale nic dwa razy się nie zdarza. Olsztyn drugi raz nie zagra takiego spotkania, a Resovia drugi raz nie zagra tak źle. Warto grać po takim kursie na zwycięstwo Resovii. Myślę, że -1.5 seta również warto spróbować. Różnica co najmniej 2 klas. Pierwsze spotkanie tych drużyn zakończyło się gładkim zwycięstwem Resovii 3:0. Ten mecz można zobaczyć na Ipli.

Typ:
Resovia Rzeszów @ 1.42 Unibet ✅
Resovia Rzeszów (-1.5 seta) @ 1.65 Betsafe ✅


Handi zagrane na Betsafe, bo kurs na zwycięstwo Resovii znacznie spadł na Unibecie, więc nie ma co liczyć na wyżsy kurs niż obecnie na Betsafe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
AZS Olsztyn- Resovia Rzeszów
Zgadzam się z opiniami kolegów.
Wygrana nad ZAKSĄ mnie nie przekonuje, ponieważ chłopaki mogli być zmęczeni wyjazdem do Włoch. Nie ma co się dziwić w pierwszym meczu na boisku zostawili sporo sił i chęci i dzięki temu wygrali nieoczekiwanie 3:2.
AZS ma spore problemy kadrowe. Sam trener Totolo w wywiadzie podkreśla, że w przyszłym roku pragnie żeby zawodnikom dopisało zdrowie.
Śmieszy mnie opinia niektórych ludzi, że Resovia jest w dołku, bo niby co przegrała jeden mecz z Jastrzębiem. Drużyną która w składzie ma takich zawodników jak Łasko,Kubiak,Bartman.
Drużyn nie ma co porównywać bo jest to bez sensu. Za Olsztynem przemawia jedynie atutu własnego boisku co i tak im nie pomorze, a Rzeszów wywiezie z tego meczu 3 pkt.
Moje typy:
-AZS Olsztyn- Resovia Rzeszów 2 kursy już mocno pospadały, ale nawet 1,35 warto✅
-Resovia -1,5seta✅

Delecta Bydgoszcz
-AZS Politechnika Warszawska

Drugi mecz,w którym zaskoczyły mnie kursy. 1,35 na Delectę to biorę a oto kilka powodów dlaczego:
-zdecydowanie mocniejszy skład
-wygrane Polibudy nad pionami z Gdańska i wygrana na facie z Czewą na mnie nie robią wrażenia
-wyższe cele na ten sezon stawia sobie drużyna gospodarzy
- w 1 meczu górą byli gracze Delecty
Nie ma co się rozpisywać drużyna z Bydgoszczy wygra ten mecz za 3pkt, bo mają lepszy skład i grają u siebie. Porównywanie zawodników nie ma sensu. Widzę tu zdecydowanego faworyta ,a kurs 1,35 to biorę z pocałowaniem rączki.
Moje typy:​
-Delecta Bydgoszcz-AZS Politechnika Warszawska 1✅
-Delecta Bydgoszcz(-1,5 seta)⛔
PGE Skra Bełchatów-Lotos Trefl Gdańsk
Ten mecz opiszę bardzo krótko, bo szkoda czasu na dogłębne analizy, które nie mają sensu. Faworyt jeden chyba nie muszę pisać kto, wygrają za 3pkt i to jest pewne. W 1 meczu padł wynik 3:1 dla PGE, więc teraz inaczej nie będzie. Drużyna z Gdańska zmienia trenera, ale na poprawę nie ma co liczyć.
Moje typy:
-PGE Skra Bełchatów-Lotos Trefl Gdańsk 1✅
Opcja -2,5 lub 2,5 to loteria, ale kursy na +2,5 pewnie powyżej 2, więc można się skusić, ale nie polecam:razz: Miałem nosa żeby tego nie ruszać:grin:
Resztę meczy opiszę w najbliższym czasie.
Wrzucam film autorstwa Krzyśka Ignaczaka co wtorek nowy odcinek jest się z czego pośmiać:
http://www.plusligatv.pl/IGLA-SZYTE-odc.3.html
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
PGE Skra Bełchatów - Lotos Trefl Gdańsk​


Po przerwie świąteczne znowu wracamy do rywalizacji w PlusLidze.

Faworytem tego spotkania może być tylko jeden zespół - Skra Bełchatów. Trener Nawrocki ma do dyspozycji bardzo szeroki skład i być może znowu pojawią się jakieś roszady w wyjściowej siódemce.

Trefl zajmuje ostatnie miejsce w PlusLidze i jak na razie odniósł tylko dwa zwycięstwa. Dzisiaj pojawiła się informacja o tym, że z funkcją trenera rozstaje się Grzegorz Ryś, a zastąpi go Dariusz Luks, który wprowadził ten zespół do PlusLigi.

Myślę, że nie ma sensu rozpisywać się nad poszczególnymi pozycjami i zawodnikami. Skra wygra to spotkanie, bardzo prawdopodobne jest również to, że zgarnie komplet punktów. Wydaje mi się jednak, że kurs na Trefl +2.5 seta jest warty zaryzykowania. Zawsze jest szansa na to, że zdarzy się przestój, seria błędów, Kurek i Wlazły wrócą po Świętach z nadwagą albo &quot;dzień konia&quot; będzie miał Dmitro Vdovin (Tutaj chyba przesadziłem. Mam bujną wyobraźnie, ale to też ma swoje granice. A właśnie za ta granicą jest Vdovin, który ma &quot;dzień konia&quot;.). Przegrać seta nie jest trudno. Liczę na to, że Gdańszczanie nie &quot;pękną&quot; w szatni i podejmą walkę z utytułowanym rywalem.

Typ:
Lotos Trefl Gdańsk (+2.5 seta) @ 3.20 Betsafe ⛔


Trener Nawrocki wystawił kilku rezerwowych zawodników, ale i tak to było za mało.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 1 @ 1,429 Pinnacle ✅ 3-2 Konarski ????????????
Gram jeszcze jedno spotkanie z Plus Ligi, a mianowicie spotkanie Delecty Politechniką. Zdecydowanym faworytem tego meczu są gospodarze. Bydgoszczanie mają bardzo silny wyrównany skład i mocną ławkę rezerwowych. Przed niespełna dwoma tygodniami odnieśli bardzo przekonywujące zwycięstwo nad AZS-em z Częstochowy. Na wyróżnienie zasługuje Marcin Wika który zagrał fantastyczne spotkanie przeciwko Akademikom. Bardzo dobrze funkcjonowało przyjęcie o ile Wika zagrał na minimum w przyjęciu to Antiga i Dębiec bardzo fajnie prezentowali się w tym elemencie. Troszkę zawodził Dawid Konarski który dobre ataki przeplatał niepotrzebnymi plasami. Jednakże w spotkaniu z Politechniką są zdecydowanymi faworytami i strata punktów będzie sporym zaskoczeniem. Polibuda co prawda dwa ostatnie mecze wygrane ale z kim, z ostatnim Treflem i fatalnie spisującą się Częstochową. Kompletnie mnie to nie przekonuje i myślę że ugranie seta na trudnym terenie w Bydgoszczy będzie sporym sukcesem. W dobrej dyspozycji jest Wojtek Żaliński który od początku sezonu jest liderem tej drużyny. Jeśli poprawi jeszcze przyjęcie to myślę że trener Andrea Anastasi będzie mógł pomyśleć w kontekście powołania go do reprezentacji. Szczerze mówiąc więcej spodziewałem się po Steuerwaldzie, ale z drugiej strony co on może poradzić na grę drużyny jak albo nie ma dobrego przyjęcia, a jak już jest to w ataku nie wychodzi najlepiej Politechnice. Delecta gra bardzo dobrze zagrywką, więc to kolejny atut i argument za gospodarzami. W pierwszej kolejce oba zespoły zmierzyły się w Warszawie i górą byli Bydgoszczanie którzy wygrali 3-1. Nie mam nic przeciwko aby ten wynik powtórzyli.
 
E 6

emer

Użytkownik
Bardzo ważna informacja dla wszystkich grających mecz Jastrzębskiego Węgla z AZS-em Częstochową.
Problemy zdrowotne rozgrywającego Jastrzębskiego Węgla.

Rozgrywający jastrzębskiego klubu Rafael Florencio Margarido znany jako Vinhedo zmaga się z kontuzją łydki. Na razie pewne jest tylko to, że zawodnik nie zagra w najbliższym meczu ligowym przeciwko Tytanowi AZS Częstochowa.
Jak udało się ustalić, Vinhedo od 22 grudnia przebywa na leczeniu za granicą. Jastrzębski klub wcześniej niechętnie dzielił się tą informacją. Obecnie Brazylijczykiem zajmują się lekarze włoskiego klubu koszykarskiego Benetton Treviso. Wyjazd do Włoch był możliwy dzięki kontaktom, jakie posiada szkoleniowiec Jastrzębskiego Węgla Lorenzo Bernardi . Kłopoty z łydką pojawiły się u rozgrywającego JW podczas jednego z zeszłotygodniowych treningów.
- Mamy do czynienia z niegroźnie wyglądającym urazem, który w sumie niegroźny nie jest, bo to uraz mięśniowy. Zawodnik stanął, zabolało go i trzeba było zrobić USG. Potem zastawialiśmy się, co dalej robić. Podjęliśmy decyzję, że zostanie wysłany do Włoch, gdzie trafił w ręce świetnych fachowców - mówi Zdzisław Grodecki, prezes Jastrzębskiego Węgla, który jest w stałym kontakcie ze stroną włoską. Rozgrywający jastrzębskiego zespołu ma w czwartek przejść ostateczne badania i wtedy dopiero okaże się, jak długa przerwa w grze go czeka. Do Polski ma wrócić 31 grudnia. Pewne jest zatem tylko to, że niemożliwy jest jego występ w piątkowym meczu przeciwko Tytanowi AZS Częstochowa, a zastąpi go Amerykanin Brian Thornton.
Źródło: siatka.org
Według mnie jest to olbrzymia strata dla JW. W piątkowym meczu zagra Thornton, który w Kielcach rozegrał fatalnie zawody, dzięki czemu przegrali 3:1.
Jeśli ktoś ma zamiar ruszać wogóle ten mecz po 1,10 lub jakieś śmieszne handicapy po 1,25 (w co wątpie) to zdecydowanie odradzam i polecam od siebie AZS Częstochowa +2,5 (1,85) w betsafe.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska
Typ: Delecta Bydgoszcz -1.5seta
Bukmacher: Bwin
Kurs: 1.72
Szanse: 6.5/10

:siata: Transmisja Live - Polsat Sport godzina 20:30 :siata:
W pierwszym spotkaniu w sezonie na warszawskim Torwarze zdecydowanie lepsza była drużyna prowadzona przez Piotra Makowskiego i wygrała zasłużenie 3:1. Kursy w tamtym spotkaniu były bardzo wyrównane - spowodowane to było wielką niewiadomą ze strony Politechniki Warszawskiej - po sezonie 2010/2011 odeszli między innymi rozgrywający Maikel Salas, atakujący Robert Prygiel (Czarni Radom) oraz reprezentacyjna para przyjmujących: Zbigniew Bartman oraz Michał Kubiak (Jastrzębski Węgiel). A więc już przed startem nowego sezonu drużyna Politechniki została diametralnie przebudowana, z &quot;wielkich&quot; transferów - w pierwszej szóstce ostał się tylko rozgrywający Patrick Steuerwald, miejsce zapowiadanej gwiazdy - Vida Jakopina - zajął w trakcie sezonu wychowanek warszawskiego Metra - Krzysiek Wierzbowski. Tak więc, co mnie osobiście cieszy - trzon zespołu tworzą Polacy. Na przyjęciu wspomniany Wierzbowski poprawnie uzupełnia się z Wojtkiem Żalińskim - jednak obaj mają duże problemy z przyjęciem - na pewno celem numer 1 graczy z Bydgoszczy - będzie upolowanie zagrywką - szczególnie flotem - Wojtka Żalińskiego, który jest bardzo wrażliwy na tego rodzaju serwis. Z racji, że na ataku w Polibudzie gra młody, lecz zdolny Mikołajczak - to Wojtek Żaliński jest pierwszą opcją w ataku - wyłączenie go zagrywką spowoduje duże braki w zespole z Warszawy. Paweł Mikołajczak pokazał się światu w wyjazdowym spotkaniu w Częstochowie, w którym odwrócił losy spotkania oraz otrzymał statuetkę MVP. Paweł jest leworęczny, co może sprawic lekkie trudności w obronie graczom Delecty, jednak nie posiada on ponadprzeciętnych warunków fizycznych (195cm wzrostu), także jego ataki są mniej skuteczne niż powinno to miec miejsce na tak ważnej pozycji jakim jest atakujący. Parę środkowych tworzą dobrze nam znani i szanowani: Ardo Kreek oraz Marcin Nowak. Niestety wiele zastrzeżeń można miec do gry Niemca - Steuerwalda, często rozrywa nie w tempo lub też po prosu niedokładnie, pomimo kilkunastu spotkań - jeszcze nie jest do końca z grany z zespołem - co wyraźnie widac po skuteczności i ilości ataków jego środkowych. Za czasów Kubańczyka Salasa - Kreek oraz Nowak byli o wiele częściej uruchamiani przez rozgrywającego - w tym momencie notowania warszawskich środkowych widocznie opadły. Następnym mankamentem Patricka Steuerwalda jest jego mizerny jak na siatkarza wzrost (180cm) - na pewno trener Makowski szczegółowo rozpisze zespół AZSu i więcej piłek będzie atakowanych przez strefę stołecznego settera.
Podsumowując - jeżeli Delecta dobrze przepracowała okres świąteczny i zastanowiła się nad taktyką na dzisiejsze spotkanie - to różnica w jakości przyjęcia zagrywki będzie na tyle widoczna, że siatkarze z Bydgoszczy nie powinni miec większych problemów z wygraniem tego spotkania, kontrolując cały czas jego przebieg. Dużą różnicę powinno byc widac także na środku siatki - Masny po kontuzji robi na prawdę dobrą robotę a Wrona i Cerven są w optymalnej formie. Antiga oraz wspomniany Wrona polują flotem w Żalińskiego - jeżeli uda się go wyłączyc, to Polibuda traci swoją pierwszą - najskuteczniejszą opcję w ataku. Delecta ma lepszych przyjmujących - na parkiecie zapewne pojawią się Antiga oraz Wika - jednak w kwadracie do dyspozycji trenera znajduje się jeszcze Antii Siltala. Nie widzę w tym spotkaniu innej opcji jak zwycięstwo Delecty Bydgoszcz za 3punkty.​
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bardzo ważna informacja dla wszystkich grających mecz Jastrzębskiego Węgla z AZS-em Częstochową.
Problemy zdrowotne rozgrywającego Jastrzębskiego Węgla.

Źródło: siatka.org
Według mnie jest to olbrzymia strata dla JW. W piątkowym meczu zagra Thornton, który w Kielcach rozegrał fatalnie zawody, dzięki czemu przegrali 3:1.
Jeśli ktoś ma zamiar ruszać wogóle ten mecz po 1,10 lub jakieś śmieszne handicapy po 1,25 (w co wątpie) to zdecydowanie odradzam i polecam od siebie AZS Częstochowa +2,5 (1,85) w betsafe.
Komentator w meczu Delecty z Politechniką dał insajdera że Fabian Drzyzga nie zagra bo ma jakąś kontuzję i nie pojechał na mecz do Jastrzębia. Więc na ten typ bym uważał. Oba teamy bez sypaczy. Bo Thorton to jest kompletna porażka ale w Częstochowie nie ma nawet drugiego sypacza na poziomie gracza JuEsEj.
 
brimbok 29

brimbok

Użytkownik
18:00
Jastrzębski Węgiel – Częstochowa.
Będzie krótko bo nie mam za wiele czasu, za godzinkę mecz więc też nie ma się co rozpisywać. Pograłem kuponik w unibecie i fajny kursik na secik Częstochowy (handi +2.5) (kurs: 1.8). W innych bukach już nawet po 1.6. Bezpośrednie spotkania pokazują, że Częstochowa niekoniecznie jest na straconej pozycji.
01.10.2011 Częstochowa – Jastrzębski 3:1
08.01.2011 Częstochowa – Jastrzębski 2:3
10.11.2010 Jastrzębski – Częstochowa 1:3
Patrząc na to spróbowałem zagrać set Częstochowy. Ale to tylko moja skromna opinia. Pozdrawiam!
Ps. Widzę, że kolega wyżej już poruszył ten wątek ;) Pozdrawiam!
Miałem szczęście kurs już w unibecie 1.57.
Hmmmm brawo dla kolegów, którzy podważyli mój typ i mieliście rację. Lecz forum jest po właśnie by wymieniać swoje opinię i z reguły nie gram siatkówki lecz wydawało mi się, iż set jest w zasięgu. Myliłem się. Gram przede wszystkim piłkę i tam chyba statystyki poprzednich meczy mają większe znaczenie choć jak wiadomo mecz meczowi nie równy i dyspozycja na dany mecz ma ogromne znaczenie. I pisałem, że to tylko moja skromne zdanie bo siatka to nie jest jednak moja działka ;) w każdym razie pozdrawiam ;)
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
18:00
Jastrzębski Węgiel – Częstochowa.
Będzie krótko bo nie mam za wiele czasu, za godzinkę mecz więc też nie ma się co rozpisywać. Pograłem kuponik w unibecie i fajny kursik na secik Częstochowy (handi +2.5) (kurs: 1.8). W innych bukach już nawet po 1.6. Bezpośrednie spotkania pokazują, że Częstochowa niekoniecznie jest na straconej pozycji.
01.10.2011 Częstochowa – Jastrzębski 3:1
08.01.2011 Częstochowa – Jastrzębski 2:3
10.11.2010 Jastrzębski – Częstochowa 1:3
Patrząc na to spróbowałem zagrać set Częstochowy. Ale to tylko moja skromna opinia. Pozdrawiam!
Ps. Widzę, że kolega wyżej już poruszył ten wątek ;) Pozdrawiam!
Miałem szczęście kurs już w unibecie 1.57.
W tym przypadku patrzenie na wyniki z tamtego sezonu jak i wynik z 1. kolejki tegorocznego sezonu ma się nijak.
Skład tegoroczny a zeszłoroczny w przypadku Jastrzębia to ogromna różnica, praktycznie cały zespół został zbudowany od nowa, z kolei Częstochowa temten sezon może zaliczyc do bardzo udanych gdzie walczyli o medale, jednakze z tamtej gry nie zostalo kompletnie nic, co odzwierciedla ich aktualna pozycja w tabeli. Mecz z 1. kolejki z kolei był 1. meczem w nowym składzie JW (na dodatek bez Kubiaka), więc byl to zespół całkowicie niezgrany i stąd wynikła ta porażka.
Po 1.8 ten typ jeszcze jest zjadliwy i niezły, po 1.6 kompletnie się nie opłaca tego ruszac. Dla mnie zdecydowanie większą strata jest brak Drzyzgi, anizeli absencja Vinhedo.
Dla mnie szanse na ugranie seta przez Czewe to gdzies tak 50-50, po 1.6 wybitnie nie polecam, po 1.8 bylo calkiem calkiem.
 
nocnybelt 57

nocnybelt

Użytkownik
Brawo dla Tadzina, bo jak czyta się takie analizy i porównywanie wyników z ubiegłych lat ,a nie zna się realiów drużyny to później takie głupoty trzeba czytać.
Twierdzę podobnie jak Tadzin granie po kursie 1,6 nie ma sensu, dlatego teraz przy takim kursie lepiej zagrać jest opcją odwrotną czyli -2,5 seta. Szanse na ugranie seta w moim odczuciu są chyba jeszcze mniejsze niż 50-50, ponieważ strata Drzyzgi musi się odbić na grze Czewy.
Jastrzębie widać że zaczęło łapać już optymalną formę dzięki czemu wyniki są dobre wygrana z Zaksa na wyjeździe 3:2 oraz wygrana u siebie z słabą w tym dniu Resovią 3:1.
Tytan natomiast złapał lekki dołek po przegranej z Warszawą 3:2 oraz porażce z Delectą 3:0. Tytan to przede wszystkim drużyna walcząca u siebie na specyficznej hali, natomiast na wyjazdach jest różnie.
Opcja -2,5 seta po 2,25 bardzo fajna.✅
JSW-Częstochowa 3:0✅
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Teams h2h (Łącznie z PlayOff)
Fart Kielce vs Lotos Trefl Gdańsk​


Tak pisałem o Farcie jakiś czas temu:
Fart solidnie wzmocnił się przed sezonem i jak na razie jeszcze nie grają na takim poziomie, na jakim mogą grać mając takich zawodników i taki potencjał. Bardzo dobrze wyglądają skrzydła z Nilssonem, Buszkiem i Kapferem, którzy sporo potrafią w ataku. Inną sprawą jest to, że leworęczny Szwed chyba jeszcze nie złapał optymalnej formy. W pierwszych spotkaniach nie najlepiej wyglądała współpraca Nilssona z Pujolem, ale teraz powinno być co raz lepiej. Uważam, że Buszek cały czas ma możliwości, żeby grać znacznie lepiej. Jedynym jego problemem jest chyba tylko psychika. Parę środkowych tworzą Kamiński i Zniszczoł i wygląda to nieźle. Według mnie libero Michał Żurek jest trochę słabszym punktem zespołu. Może i nie gra źle, ale przydałby się tam zdecydowanie lepszy zawodnik.
Fart Kielce obecnie znajduje się na 6 pozycji z 12 punktami. Według mnie nie jest to wynik, który może zadowalać ten zespół. Personalnie wyglądają dobrze i na pewno stać ich na znacznie lepszą grę. Jak na razie średnio spisuje się Marcus Nilsson, który miał być gwiazdą nie tylko Farta, ale i całej PlusLigi.

Trefl to kadrowo zdecydowanie najsłabszy zespół w PlusLidze. Nie wiem czego spodziewał się zarząd, ale zwolnienie trenera było chyba najgłupszą rzeczą jaką można było zrobić. Grzegorz Ryś na pewno miał pomysł na ten zespół i w sumie w ostatnich meczach, które miałem okazję oglądać widać było poprawę w grze ekipy z Gdańska. Rysia zastąpił Dariusz Luks, który wprowadził ten zespół do PlusLigi. Podobno Trefl nie ma problemów z kasą, a w zespole jest kilku po prostu słabych zawodników i nie są w stanie ściągnąć jakiegoś trenera z wyższej półki (Raul Lozano czeka). Coś jest nie tak.

W drużynie jest kilku ciekawych zawodników: Łomacz, Oivanen, Hietanen, Augustyn. To jest jednak zdecydowanie za mało. Oczywiście powinni jakieś pojedyncze mecze wygrać, ale w tym sezonie nie liczyłbym na zbyt wiele. Brakuje im doświadczenia, bardzo często w końcówce seta po prostu popełniają proste błędy.

Kurs oczywiście nie jest wysoki, ale nie wyobrażam sobie, żeby Fart nie znalazł się w czołowej 8. A Trefl najprawdopodobniej będzie walczył o miejsca 9-10 (Chociaż nie wiem jak to teraz wygląda skoro PlusLiga jest zamknięta.).

Nie wiem kiedy zostanie zdjęty ten zakład, więc jak ktoś ma ochotę w to zainwestować to radzę to zrobić szybko.

Typ:
Fart Kielce @ 1.35 Betsafe


EDIT: Kurs już spadł na 1.25, więc warto było zagrać wcześniej ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
adasko6910 166

adasko6910

Użytkownik
Po rozgrywkach związanych z PP i ze świąteczna przerwą wracają rozgrywki Plusligi. Kursy na Pluslige na weekend wystawił Bwin i bardzo fajnie wygląda over 185,5 kursik 1,85 w meczu Zaksa - Skra w sumie na Zakse kurs 2,2 też bardzo ciekawe lecz poczekam na kursik +1,5 seta na Zakse gdzie pewnie będzie w okolicach 1,5 -1,6 co jest bardzo dobrym typem. Co do innych meczów to Resovia - Fart under 185,5 kurs 1,85 też ładnie wygląda. Co prawdy rzeszowianie mieli daleką podróż, ale widać, że grają coraz lepiej i z Fartem powinni sobie poradzić. Politechnika zagra u siebie z Jastrzębiem kurs na gości 1,2 nie za bardzo do grania, ale -1,5 seta na Jastrzębie bym spróbował, gdzie został tydzień do PP i Jastrzębianie widać, że są w dobrej dyspozycji. Co do meczów Trefl - Delecta i Częstochowa - Olsztyna bym raczej stawiał na wyrównane mecze. Częstochowa się wczoraj przełamała w pucharach i może to być dobry znak, ale Olsztyn zawsze groźny.
Jak znajdę czas postaram się opisać szerzej jakieś spotkanie.
 
T 16,4K

tadzin

Użytkownik
Under 185,5 po 1.85 w Rzeszowie jak i w Wawie to proma jakich dawno nie widziałem.
Kto normalny daje under 185,5 po 1.85 przy hc-1,5 na Reskę po 1.15 ? ????
W Warszawie sytuacja analogiczna z tymże na korzyść gości gdzie hc-1,5 jest na oko 1.5 a bwin znów daje nam under 185,5 po 1.85 na dodatek Warszawiacy po długiej podróży z Chorwacji co przemawia jeszcze bardziej na korzyść undera 185,5.

ZWROTY
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
berciq89 473

berciq89

Użytkownik
Trefl Gdańsk - Bydgoszcz
Siatkarze Trefla we własnej hali na pewno będą groźni. Ostatni mecz Gdańszczanie przegrali 0-3 ze Skrą jednak uważam że w spotkaniu z Delectą nie są na straconej pozycji.Dwa zwycięstwa, które mają na swoim koncie, odnieśli grając przed własną publicznością. Delecta w ostatnim pojedynku pokonała po zaciętym boju Warszawę, jednak ten pojedynek od początku nie układał się po ich myśli. Zobaczymy jak w Bydgoskiej ekipie zaprezentuje się Konarski, który w pierwszym meczu tych drużyn atakował na poziomie 68 % a Stefek Antiga został wybrany MVP . Trefl w końcu musi zacząć zdobywać jakieś punkty a gdzie ma to robić jeśli nie we własnej hali. Bydgoszcz na papierze posiada lepszy skład ale uważam że jeśli Trefl wyjdzie na mecz odpowiednio zmotywowany to jest w stanie nawiązać równorzędną walkę z wyżej notowaną ekipą Delecty . Trefl jest w stanie pokusić się o przynajmniej 1 pkt.
Lotos Trefl Gdańsk +1,5 seta 2.02 Tobet (na Betsafe już 2.30) ⛔
Dodaje jeszcze typ na handi punktowe na Trefl +10,5 pkt 1.85 ⛔Gamebookers
E:Ta przypadkowa zbieranina siatkarzyków nie może grac w najwyższej klasie rozgrywkowej ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom