>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PLK 2015/2016

Status
Zamknięty.
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Chłopie chyba interesujesz sie ekstraklasą wyrywkowo. Mylisz nazwiska - Zajcew nie zagra w Rosie, a nie Kozłow. Widzisz jakiegoś Kozłowa w kadrze Rosy? Nie znasz Bonarka? Adams, Hajric, Witka to zawodnicy na dół tabeli? To nawet nie żart. To twoja kompromitacja. Troche szacunku do tego dołu tabeli, zespołu 2.5 zawodnikow bo to jest wicelider, który nie jest przypadkowy.
 
bfred 484,4K

bfred

Użytkownik
Twarde Pierniki - Rosa - Twarde - 1.75 - b e t 3 6 5

Trochę nie w porę zabrałem się za pisanie tej analizy bo początkowe kursy wystawione były w proporcjach 2.50 na Toruń, 1.50 na Rosę i oczywiste było że do czasu meczu to na Toruń będzie niższy kurs, bo nie mam pojęcia czym się sugerowali bukmacherzy wystawiając początkowe kursy na ten mecz.Rosa w swoim składzie ma 2 i pół zawodników zdolnych do gry,mowa tutaj o Thomasie,Harrisie a ta połowa koszykarza to Sokołowski nie można mu odmówić serducha do gry ale samym zaangażowaniem meczu się nie wygrywa, zdarzają mu się takie mecze jak ostatni z Kutnem gdzie rzucił 28 punktów czy Stelmetem 22 oczka, ale znacznie częściej w reszcie meczów jego rzuty obijają obręcz, pod koszem w Rosie zabraknie jedynego sensownego centra u nich czyli Kozłowa, Hajric,Adams,Witka,Bonarek(Kto to jest?) to są goście na dół tabeli a nie do klubu aspirującego o najwyższe cele w PLK, jeśli dodam do tego że Rosa gra na dwóch frontach(w środku tygodnia skompromitowała się z szwedzkim Sodertalje, ale nie ma się co dziwić bo 7 osobową rotacją daleko to oni nie zajadą i przewiduję że nie długo zaliczą zjazd w okolice 5,6 miejsca w tabeli, a chętnych za ich plecami jest wielu, Anwil,Czarni, Toruń właśnie, Asseco, Kutno.Teraz coś o Toruniu, są po moim zdaniem najlepszym meczu w całej lidze w tym sezonie czyli meczu z Anwilem, na prawdę nie mamy się czego wstydzić jeśli chodzi o poziom tego spotkania mam nadzieję że obejrzało to wielu ludzi bo takie mecze wpływają na wzrost oglądalności i zainteresowania ligą, Toruń ten mecz przegrał dość wyraźnie ale do połowy 4 kwarty trzymał się dzielnie i przez większość czasu to oni prowadzili grę w tym spotkaniu.Ich skład to rewelacyjny Gibson(MVP sezonu?), Wiśniewski,Michalak,Cummings,Kornilenko,Milosevic(ma odejść w najbliższym czasie, ale dzisiaj jeszcze zagra)Sulima i uzupełnienia rotacji w postaci Śniega,Michalaka, Perki.Zdecydowanie większa siła rażenia po stronie Torunian, szczególnie mocny jest obwód gdzie nawet przy mocnym Thomasie i Harrisie postawił bym że to obwód Torunian jest silniejszy, w Radomiu bieda pod koszem przeczuwam że Kornilenko i Milosevic dzisiaj sobie zagrają mecze kariery na tle tak śmiesznych rywali jak Hajric i Adams.Toruń na 7 meczy w tym sezonie u siebie przegrał tylko 1, więc to dodatkowy atut,są wypoczęci bo ostatni mecz grali w poniedziałek, Rosa po podróży do Szwecji, może odczuwać trudy tej podróży.Dodatkowy atut po stronie gospodarzy to trener Winnicki, który widzi i reaguje na to co się dzieje na boisku, taktyka Kamińskiego od lat nie zmienna, gała w łapę i cel pal za 3 ile wlezie.Toruń ten mecz wygra na luzie, jakieś handicapy do 8,9 punktów można grać śmiało, mecz o 20 na Polsat Sport News.
Nie pisz takich głupot nastepnym razem - tak straciłem kase ale wprowadzasz w bład
 
tygrys91 92

tygrys91

Użytkownik
Masz swoją drużyne na dół tabeli. Masz swojego kto to jest Bonarka. Oglądałeś mecz? Już wiesz kto to jest Bonarek?
Uwielbiam takie mecze po takich analizach. Wielke gratulacje dla Rosy i wielkie brawa dla Bonarka, że akurat w tym meczu zagrał bardzo dobrze.
I na koniec, grałem Toruń po 2.5. Bo typ miał sens i nie czepiam się kolego twojego typu, tylko czepiam się tych słów o dole tabeli, zespole 2.5 zawodników.
 
L 3,1K

loveparade

Użytkownik
Komentator na polsat sport mowił ze jesli druzyna Polski cukier zakwalifikuje się do play off to bedzie dla nich duzy sukces. Bo wlasnie tak byli budowani. A dotychczasowe ich miejsce jest bardzo mocno napompowane. Mecze z Rosą czy Anwilem zweryfikował ich miejsce w tabeli
 
pro100 761

pro100

Użytkownik
Komentator na polsat sport mowił ze jesli druzyna Polski cukier zakwalifikuje się do play off to bedzie dla nich duzy sukces. Bo wlasnie tak byli budowani. A dotychczasowe ich miejsce jest bardzo mocno napompowane. Mecze z Rosą czy Anwilem zweryfikował ich miejsce w tabeli
To niech komentator Polsat Sport stanie 10 metrów przed ścianą i niech weźmie rozbieg.Anwil też był budowany z myślą o zakwalifikowaniu się do Play Off i gdzie każdy w klubie by się takim wynikiem zadowolił, a teraz każdy tam gada o finale, Toruń ma pakę na pierwszą trójkę w tej lidze, nowy center i zmiennik dla Gibsona i mogą myśleć o medalu.Ich miejsce nie jest napompowane niczym bo sami je sobie wywalczyli jako jedyni postawili się Zastalowi w Zielonej Górze,w ostatnich dwóch meczach dokładnie w tym samym momencie meczu brakło im paliwa bo Gibson gra maratony i nie ma kto rozgrywać.
 
L 3,1K

loveparade

Użytkownik
Postawili się zastalowi? Zastal byl wtedy 3 dni po meczu wygranym z Kubanem. Wiec nie wiem co ten mecz ma wspolnego z forma Cukru. zastal zna swoje miejsce w tej lidze i wiedza ze nikt im nie podskoczy na dany moment. Ale wiadomo ze Europejskie puchary są na 1 miejscu. Nawet bogate kluby z Rosji czy Hiszpani odpuszczają lige na rzecz pucharów, a co dopiero taki zastal
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
11/01/2016 20:30 CET
Czarni Slupsk - AZS Koszalin over 148
1.90 (Pinnacle)
5/10
Czarni to jedna z najszybciej grających drużyn w lidze. Nie ma od jakiegoś czasu w składzie rezerwowego rozgrywającego Tomasza Śniega, który mulił wolniejsze granie oraz nie groził rzutem dystansu, co psuje atak. Prawdopodobnie nie zagra dziś też Cesnauskis, a więc praktycznie cały mecz będzie grał napędzający szybkie granie Jerel Blassingame.
Czytałem wywiad sprzed dwóch dni z zawodnikiem AZS-u Koszalin Patrikiem Audą, który powiedział, że Koszalin musi zacząć grać szybciej, bo ma młody, atletyczny zespół, a grają wolno. Myślę, że będą szli w tym kierunku, a dzisiaj Walton oraz Ra&#39;Shad James podpalą się do szybszego grania i wymian z Blassem.
 
M 6,2K

mirrar

Użytkownik
11/01/2016 20:30 CET
Czarni Slupsk (-10) - AZS Koszalin 1 ✅ 81-62 No niestety, AZS ma dobrych graczy ale nie ma drużyny. Oby szybko się ogarnęli bo play-offy zostaną w sferze marzeń.
2.00 (Bet365)​

Dzisiejsze derby pomorza mają tylko jednego faworyta i są nim gracze ze Słupska. AZS w dołku, ostatnie męczarnie ze słabym Śląskiem i duże baty z Polpharmą wskazują że w drużynie jest ciężko. Pracę stracił dyrektor klubu i niby mówi się, że to przez inny projekt który realizuje ale coś ciężko w to uwierzyć, skoro pracę stracił niby 1 stycznia a zarząd poinformował o tym dopiero dwa dni po meczu z Polpharmą. Dodatkowo czarni bankowo nie dadzą tutaj żadnych forów i będą grać cały mecz na maxa.
Koszalinianie nie mają za bardzo kim straszyć poza Rashadem i Audą o ile Ci mają swój dzień. Fani wyśmiewają Waltona, który w wywiadach mówi że PLK to tylko dla niego odskocznia do NBA lub Hiszpanii, a ze słabym Śląskiem ma 12.5% z gry. Dodatkowo pełna hala przeciwnych drużynie kibiców, jako że oba kluby mocno się nie lubią. Im szybszą grę będą ustawiać drużyny tym przewaga dla czarnych będzie się zwiększać a Blassingame powinien regularnie niszczyć Koszalinian. Przeciw typowi może świadczyć fakt że są to derby, a jak wiadomo takie spotkania rządzą się własnymi prawami, ale myślę że to raczej nie dzisiaj ????

Powodzenia !
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Czarni Słupsk - AZS Koszalin
AZS Koszalin -8.5 @1.83
AZS Koszalin @3.75
Bet365​

W końcu długo wyczekiwane Derby Pomorza Środkowego. Od dawna wiadomo że ten mecz ma szczególną wartość dla kibiców obu drużyn którzy za sobą nie przepadają. W takich meczach jak ten statystyki idą na bok. O zwycięstwie zadecyduje dyspozycja dnia ale to również kto szybciej uspokoi nerwy przy niecodziennym dopingu. Jedni i drudzy wiedzą że kibice szybko nie zapominają o porażce w takim meczu - zresztą bilety wyprzedane w 6 godzin w TBL to rzadkość. Dlatego na pewno każdy kto nawet na chwilę wejdzie na parkiet będzie walczył o każdą piłkę i zostawi serce na parkiecie. Koszalinianie już wczoraj odbyli pierwszy trening na parkiecie rywali i gwarantują że są gotowi zmazać plamę po ostatniej dotkliwej porażce na własnym parkiecie z Polpharmą. Ich skład jak na polskie warunki prezentuje się dobrze. Pytanie tylko kiedy zaskoczą. Auda Walton Austin to gracze sprawdzeni w TBL i nie wierzę żeby ciągle grali na tak słabym poziomie jak dotychczas. Nie ma chyba lepszego momentu dla nich niż dobra gra i zwycięstwo nad odwiecznym rywalem. Trzeba też pamiętać że AZS ma w swoich szeregach Jamesa który potrafi napsuć sporo krwi. Trochę gorzej prezentują się PL pass. Oprócz Mielczarka który ciągle gra na równym poziomie wahania formy mają pozostali gracze - Witliński Łukasiak Wadowski - a to że potrafią grać udowodnili już w tym sezonie. W składzie mają jeszcze dwóch zadaniowców dla których podstawą jest wybronienie rywala - Dąbrowski który będzie plastrem na głównego strzelca słupskiej drużyny i Walker który ma siać postrach pod bronionym koszem. No i w końcu drużyna Czarnych. Gdzie głównymi liderami są amerykanie. Na czele stoi Blass który jest prawdziwym generałem na boisku i to on odpowiada za napędzanie ataku w odpowiednim momencie ale też wolne i mądre rozgrywanie piłki. Kolejny lider to Campbell który ma swoich zwoleników ale również i przeciwników. Potrafi rozgrywać genialne zawody ale problem tkwi w tym że gracz nie potrafi przestać wjeżdżać pod kosz lub rzucać gdy nie ma swojego dnia - i właśnie przez swoje &quot;samicowanie&quot; nie jest graczem kompletnym można powiedzieć że to typowy &quot;jeździec bez głowy&quot;. Ostatni ważny gracz to Mbodj który po genialnym wejściu w sezon znacznie obniżył loty. Oczywiście nie zmienia to faktu że potrafi zagrać na przyzwoitym poziomie i zebrać mnóstwo piłek pod koszami. Jego mankamentem są faule które szybko łapie a w dziejszym meczu będzie miał na przeciw siebie Łukasiaka który lubi masować się pod koszem. Reszta graczy to średnia półka. Począwszy od Mantas a kończąc na Surmaczu. Właśnie pod znakiem zapytania stoi występ Mantasa który jest typowym graczem na derby i nie raz to udowadniał - jeśli nie zagra trener Kairys będzie miał spory problem bo po zwolnieniu Śniega nie ma rozgrywającego. Mokros Borowski Seweryn sytuacja podobna jak z Polakami w Koszalinie zaskoczą raz na jakiś czas - Mokros stara się wychylać ponad poziom ale pewngo poziomu nie przeskoczy podobnie jak Mielczarek. O Harperze nie będą nic pisał bo dotychczas dłużej leczył kontuzje niż grał. Powoli wraca do gry ale dojście do optymalnej formy trochę mu zajmie. To samo tyczy się Jacskona dla którego będzie to pierwszy mecz w barwach słupskiej drużyny. Do drużyny dołączył z fińskiej ligi która prezentuje znacznie niższy poziom niż TBL. Tak jak już wspominałem to są derby spodziewać można się niespodziewanego - najlepszy przykład z przed roku gdzie naszpikowany gwiazdami AZS uległ w Słupsku znacznie gorszej ekipie. Nie spodziewam się tu jakiegoś ogromnego zwycięstwa którejś ze stron takie.
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Trefl Sopot - Siarka Tarnobrzeg
Siarka Tarnobrzeg @3.05⛔

Jest to mecz na przełamanie serii porażek dla obu ekip. Tarnobrzeżanie bo dobrym wejściu w sezon zatracili swoją formę. Siarka po ostatnich 6 meczach bez zwycięstwa chce przełamać swoją niemoc. Pomóc ma w tym Josh Miller który w ostatnim czasie zastąpił Harrisa. To że potrafi grać udowodnił w poprzednim sezonie. W pierwszym mecz po powrocie do TBL nie zachwycił ale spowodowane było to tym że miał mało czasu na zgranie się z drużyną. W tym meczu liczę na zdecydowanie lepszy występ. Przy odpowiednim wsparciu ze strony Bella - w ostatnim meczu 38pkt! - i Robbinsa - który jest jednym z lepszych centrów w lidze pod względem zbiórek i bloków - myślę że trójka tych panów może poprowadzić drużynę z Podkarpacia do zwycięstwa. Nie można zapominać o polskiej rotacji w której główne role odgrywają Zalewski Wall Patoka i Młynarski. Może nie są to jacyś super gracze ale myślę że nie powinni mieć problemów z graczami Tefla którzy prezentują podobny poziom umiejętności. Tacy zawodnicy powodują że drużyna jest nieobliczalna. Pokazywali to już nie raz walcząc jak równy z równym z teoretycznie silniejszymi rywalami(Anwil, Cukier, AZS). Trefl to zupełnie inna drużyna starają się grać poukładaną koszykówkę problem w tym że mają do tego odpowiednich ludzi. Głównym mózg zespołu Duren lubi grać szybkie akcje stąd wiele razy można dostrzec u niego rzuty z nieprzygotowanej pozycji. A jeśli już mowa o tym zawodniku to warto dodać że pauzował w ostatnim spotkaniu z powodu zatrucia. W tym meczu już wystąpi ale jak sam trener mówi: &quot;W meczu z Siarką będzie w składzie, jednak musimy pamiętać, że w tak krótkim czasie po przebytej chorobie może mu nieco brakować energii.&quot;. Brzmi to jakby już szukali usprawiedliwienia za porażkę... W dalszym ciągu po stronie sopocian nie zobaczymy Stefańskiego co utrudnia rotacje Zoranowi. Na równym i dobrym poziomie oprócz Durena i Śmigielskiego gra jedynie Majok który dzisiaj będzie miał naprzeciw siebie Robbinsa o którym wcześniej wspominałem - przeciw niemu w ataku nie gra się łatwo. Reszta zespołu z Dutkiewiczem i Bilinovac mnie nie przekonuje. Trefl również będzie starał się przerwać serię porażek ale moim zdaniem to Siarka w tym meczu zgarnie 2 punkty i sprawi &quot;teoretycznie&quot; niespodziankę.
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
AZS Koszalin - Stelmet Zielona Góra
Stelmet Zielona Góra -12.5 @1.83✅
Na temat tego meczu nie ma sensu się rozpisywać. Każdy chyba wie jaka jest sytuacja. Zdecydowanym faworytem spotkania są goście. Różnica klas obu zespołów jest niepodważalna. Przewaga na każdej pozycji po stronie gości. Do tego dochodzi bardzo dobra gra Stelmetu w ostatnich spotkaniach czego nie można powiedzieć o grze AZS. Przegrana w fatalnym stylu w derbach jeszcze wcześniej sromotna klęska z drużyną Polpharmy. Oprócz równo grającego Jamesa nie ma nikogo kto mógłby rozstrzelać drużynę gości. Ponadto drużyna AZS postanowiła rozwiązać kontrakt z Walkerem - co prawda i tak mało grał ale nie zmienia to faktu że na chwilę obecną zostali pod koszem jedynie z Łukasiakiem który &#39;próbkę swoich umiejętności&#39; zaprezentował w Słupsku ;) Myślę że bez większych problemów &#39;Pagórek&#39; powinien pokryć linię.

Turów Zgorzelec - Polski Cukier Toruń
Polski Cukier Toruń @1.86✅
Jedno z ciekawszych spotkań 16 kolejki TBL. Kurs na gości już spadł ale mimo tego ciągle warto pograć w ich kierunku. Bukmacherzy przy wystawianiu kursów kierowali się raczej dwiema porażkami z rządu torunian niżeli stylem gry obu zespołów. Były to mecze ze ścisłą czołówkę(Anwil, Rosa) a że podwinęła im się noga no cóż zdarza się najlepszym. Mecz zaliczany do tych który musi wygrać Toruń myśląc o wysokim miejscu w rundzie zasadniczej. Przeciwnik słabszy swoją grą nie zachwycają a skład też nie jest jakiś super hiper w porównaniu z poprzednimi sezonami. W ostatnich dniach w końcu podpisali kontrakt z nominalnym środkowym znanym z występów na polskich parkietach. Będzie to jego pierwszy mecz i raczej nie spodziewam się rewelacyjnego występu z jego strony. Wózek ciągnie Dillon Karolak i Tatum z Dylewiczem na czele. Myślę że zawodnicy Winnickiego będą specjalnie przygotowani na tych graczy. Ten mecz ma dodatkowy smaczek dla Wiśniewskiego który poprzednie sezony spędził w Zgorzelcu i z pewnością zagra na 101% swoich możliwości. Gracze pokroju Gibsona Kornijenki Michalaka Cummingsa powinni zrobić różnicę w tym meczu. Jeśli goście nie zaliczą postoju tak jak to miało miejsce z Anwilem i Rosą to powinni odnieść zwycięstwo.

Śląsk Wrocław - Siarka Tarnobrzeg
Siarka Tarnobrzeg @2.60⛔
Myślałem że kurs na gości będzie oscylował w okolicy 1.80 a tu miła niespodzianka biorąc pod uwagę że w tym meczu nie ma faworyta. Zarówno Śląsk jak i Siarka prezentują podobny poziom - słaby poziom. Odzwierciedleniem tego jest tabela gdzie gospodarze z bilansem 2-13 zamykają tabele. Goście z kolei 2 zwycięstwa więcej przy 11 porażkach w efekcie 14 pozycja. Po stronie Siarki przewagę można dostrzec na pozycji 1/2 gdzie mają Amerykanów co by nie było przy juniorach Śląska powinni zrobić różnicę a pozyskany ostatnio Han to też kołek w obronie skupiony jedynie na zdobywaniu punktów co mu zbytnio nie wychodzi. Chanas z Jankowskim w śnie zimowy - te 18 punktów Michała w meczu pucharowym to raczej wypadek przy pracy. Po stronie gospodarzy można obawiać się jedynie Williamsa Kowalenki i Ikovleva który szybko wkomponował się w zespół Rajkovića. Mam nadzieję że Robbins Młynarski Wall staną na wysokości i zatrzymają ten tercet. Goście jeśli marzą o wygranych to z takim zespołem po prostu muszą wygrać bo słabszych przeciwników już chyba nie ma. Jestem zdania że Siarka spokojnie może przedłużyć czarną serię Śląska we własnej hali gdzie mają bilans 0-8 w TBL. Warto spróbować bo value jak się patrzy.
 
pro100 761

pro100

Użytkownik
Rosa Radom - Anwil Włocławek - Anwil - 3.20 @b365
Interesuję się Polską ligą koszykówki wyrywkowo, więc bierzcie z przymrużeniem oka to co o niej piszę.
Widzę w tym typie duże value, Anwil już prawdopodobnie z Chylińskim, który nie trenował w tygodniu dużo bo był przeziębiony ale już wszystko ok i powinien parę minut dostać co najważniejsze do Radomia z drużyną jedzie także Oguchi i ma tam pełnić rolę zawodnika a nie attache drużyny jak to bywało w ostatnich paru meczach.O Rosie pisałem już dużo między innymi w zeszłym tygodniu, nie ukrywam że nie pałam sympatią do tej drużyny a dla mnie to jest bardzo przereklamowany team.O zawodnikach tej drużyny nie będę nic pisał wszystko co miałem o nich napisać napisałem przy okazji meczu z Toruniem, do gry po kontuzji wraca już Zajcew(nie Kozłow parówo, lepiej?), czyli Rosa ma już 3,5 zawodnika zdolnych do gry.Jedyne co przemawia za drużyną z miasta 3 cytryn to własna hala, o pardon własna sala gimnastyczna(swoją drogą to śmieszne że do najwyższej klasy rozgrywkowej dopuszcza się drużynę z salką na 500 dusz), czyli to już też właściwie żaden atut.Dobrze przeciw byłej drużynie mogą chcieć się zaprezentować Sokołowski i Hajrić, daje to już 4 zawodników przeciw 10 włocławianom.Dobrze naoliwiona i wzmocniona ostatnimi transferami maszynka jaką ostatnimi czasy jest Anwil, jest ten mecz w stanie wygrać bez większej spiny, dla mniej odważnych handicap +6.5 na Anwil, siada jak w masło.
edit: Anwil jednak bez Oguchiego w Radomiu, to nawet lepiej bo na jego pozycji Anwil ma teraz kłopot bogactwa, a Oguchi lekko cancerował grę.
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
King Wilki Morskie Szczecin - Czarni Słupsk
Czarni Słupsk -5.5 @1.83✅

Wilki Morskie Szczecin to drużyna która dotychczas najbardziej rozczarowała. Kupa kasy włożona w budowę drużyny. W efekcie podpisanie kontraktów z bardzo dobrymi polskimi zawodnikami takimi jak Leończyk Kikowski Majewski Nowakowski. Oczywiście wszystko uzupełnione solidnymi graczami zza oceanu - Lucious Gaines Aiken. Prowadzić takich zawodników to nie lada wyzwanie. A ową funkcję powierzyć Łakomskiemu to chyba strzał w stopę. Polski trener z małym doświadczeniem i to widać od początku sezonu. Kompletnie niewykorzystany potencjał zespołu. Łakomski chyba już sam nie ogarnia co się dzieje w drużynie i stąd te roszady w ostatnim czasie. Zwolnienie Wróbla w zamian za Browna a także rozwiązanie kontraktu z Luciousem niby z przyczyn rodzinnych a w zamian zatrudnienie Robinsona którego nie trzeba przedstawiać. O ile jeszcze w ataku od czasu do czasu coś zagrają o tyle w obronie cały mecz są statyczni. I tak jest od początku sezon. Wątpię żeby sytuacja odmieniła się w tym meczu tym bardziej że w dalszym ciągu na ławce Łukomski. Ogólnie drużyna bez jaj przegrywająca deskę w większości spotkań a także popełniające więcej strat w skutek czego prowadzi to do bezsensownych fauli - 25 fauli na mecz przy prawie 21 przeciwnika to spora różnica. Goście to drużyna od lat zajmująca wysokie miejsce w tabeli. Fundamentem tego jest zrównoważony skład praktycznie co roku. Dobra gra w tym sezonie to w głównej mierze zasługa Blassingamea. Jak już kiedyś mówiłem prawdziwy generał prowadzący do zwycięstw. Łatwość z jaką mija rywali i rzuca to rzadkość w TBL. Do tego akcje inside-outside gdzie ma od tego świetnych partnerów Mokros Seweryn Harper Mantas Campbell. Nie można też zapomnieć o dwójkowych zagraniach z podkoszową bestią Mbodjem gdzie świetnie potrafi obsłużyć podaniem kolegę któremu nie pozostaje nic innego jak włożenie piłki do kosza. W ostatnim meczu mogliśmy zobaczyć umiejętności Jacksona który ma uzupełnić lukę pod koszem. Osobiście wywarł na mnie dobre wrażenie rzucić coś potrafi a przede wszystkim świetnie przewiduje intencje rywala stąd aż 6 bloków w jego wykonaniu! Ogólnie gra zespołu wygląda bardzo fajnie widać że są w gazie i wątpię żeby zatrzymała ich drużyna Wilków Morskich.
 
thejet 2K

thejet

Użytkownik
17/01/2016 20:00 CET
Rosa Radom - Anwil Wloclawek (+5)
1.87 (Pinnacle)
5/10
Ja się spodziewałem zdecydowanie mniejszego handicapu na Anwil, a nawet kursów na poziomie 50-50%. Pierwszy mecz między obiema ekipami we Włocławku pokazał, że obie ekipy są na podobnym poziomie i potrzebna była dogrywka do wyłonienia zwycięzcy.
Rosa ma świetny bilans, ale często w wymęczonym stylu lub z dużą dozą szczęścia. Sygnały słabszej formy wskazują występy Europe Cup, gdzie we dwóch ostatnich Rosa poległa w słabym stylu. Szczególnie słabo wygląda to ostatnio z pozycji SF-C, gdzie nie gra ostatnio kontuzjowany, ale trenujący i mogący wystąpić - Igor Zajcew (PF/C). Punkty i całą grę w zasadzie robi tylko trzech zawodników z pozycji PG-SG - Torey Thomas, CJ Harris i na przemian Daniel Szymkiewicz lub Michał Sokołowski, który akurat gra na SF&#39;ie.
Anwil gra dobrym systemem, gdzie słabi/średni zawodnicy są pożyteczni i mają swoje ustalone role, z których się dobrze wywiązują - Łączyński, Skbiniewski, Tomaszek czy Bristol, a wszystkim steruje jeden z najlepszych (najlepszy?) zawodników PLK - David Jelinek. Nie będzie Champa Oguchiego, ale w jego miejsce niedawno został sprowadzony Danilo Andjusic, który z każdym meczem powinien się coraz lepiej rozumieć z kolegami i grać coraz lepiej.
Spodziewam się wyrównanego i bardzo ciekawego spotkania telewizyjnego, w którym nie zaskoczy mnie wygrana Anwilu. Granie w europejskich pucharach często odbija się czkawką i tym razem Rosa może to przypłacić porażką z Anwilem.
 
kapi23 403

kapi23

Użytkownik
Dyscyplina: Koszykówka - PLK
Godzina: 20
Spotkanie: Rosa Radom vs. Anwil Włocławek
Typ: Anwil
Kurs: 2.7
Bukmacher: Bet365
Troszkę nie rozumiem stawiania Rosy jako wyraźnego faworyta. Dla mnie mecz 50 na 50. Anwil wciąż się wzmacnia co pokazuje dokladnie jakie ambicie maja goście w tym sezonie. Zakontraktowanie Andjusica i Chyla to naprawde hity tranferowe. Dla mnie aktualnie 2 siła w lidze. I mogą wygrać z każdym i wszędzie, tym bardziej, że Rosie zdażały się już gorsze mecze jak ten z ASZ Koszalin u siebie. Rosa oczywiście bardzo groźny zespół ze świetnym trenerem, który chętnie stawia na młodych Polaskich zawodników, którzy odpłacają mu za zaufanie bardzo dobrą grą. Do tego dochodzi Hajric i amerykanie, skład naprawde fajny.... ale przy ekipie z Włocławka wygląda mało imponująco. Jelinek, Skiba, Didi, Łączka,Dimitriev i Oguchi, mega ekipa. Jak dla mnie jedyny atrubut Rosy w tym meczu to gra u siebie, ale żeby dawać ich w roli tak wyraźnych faworytów to jak dla mnie grzech nie zagrać. Powodzenia
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
MKS Dąbrowa Górnicza - Polfarmex Kutno
MKS Dąbrowa Górnicza -5.5 @1.90⛔

Nie ma co się sugerować miejscem obu drużyn w tabeli TBL bo w ostatnim czasie gospodarze to zupełnie inna drużyna niż na początku sezonu. Duża zasługa w tym nowego szkoleniowca Anzulovića. Świetnie wykorzystuje atuty każdego zawodnika. Zresztą widać to po ostatnich wynikach i ilości minut każdego z zawodników. Świetnie rotując składem Anzulović może pozwolić sobie na intensywną grę po obu stronach parkietu. W ostatnim czasie wzmocnili jeszcze strefę podkoszą podpisując kontrakt z byłym zawodnikiem Czarnych Słupsk - Drago Paslicem. Co jak co ale tercet Pasalić Dower Williams wygląda imponująco. Myślę że największy atut gości czyli duet Fraser i Johnson nie będzie miał tu wiele do powiedzenia. Dobry mecz może także wybić sobie z głowy lider z Kutna Parker którego czeka pojedynek z Broadusem. Myślę że to co zdobędzie w ataku odda w obronie bo w tym elemencie nie błyszczy. Pozostali zawodnicy zarówno po jednej jak i drugiej stronie prezentują podobny poziom. Jednak jeśli weźmiemy pod uwagę gdzie rozgrywany jest mecz i obecną formę drużyn to znacznie lepiej prezentują się gospodarze i to na ich zwycięstwo liczę w tym meczu.
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Siarka Tarnobrzeg - Wilki Morskie Szczecin
Wilki Morskie @1.38✅
Wilki Morskie -9.0 @2.25✅

Faworytem tego meczu jest ekipa gości. Nie ma co się dziwić przyjeżdżają do jednych z gorszych zespołów TBL. Dla Wilków Morskich jest to mecz zaliczany do tych który trzeba wygrać aby myśleć o PO. Przewaga na papierze olbrzymia na korzyść Szczecina. Mają 9 równych zawodników którzy potrafią grać na wysokim poziomie. Motywująco powinny wpłynąć na nich 2 ostatnie porażki. Drużynie która chce grać w PO coś takiego nie przystoi. Prawdopodobnie dzisiaj na parkiecie znowu zobaczymy Browna który w ostatnim czasie borykał się z lekkim urazem. Gołym okiem można zauważyć wysoką formę strzelców Kikowski - Robinson - Gaines. Jeśli dodamy do tego jeszcze solidnego Leończyka i Majewskiego to myślę że nie powinni mieć problemów z odniesieniem zwycięstwa. Siarka to obecnie drużyna w rozsypce. Po nieoczekiwanym znakomitym początku sezonu obecnie bardzo słaba forma w wyniku czego porażka za porażką. Ciągłe poszukiwanie gracza na pozycję 1/2 - był Harris Miller a obecnie jest Udofia dla którego będzie to pierwszy mecz w barwach drużyny z Podkarpacia. Jedynymi wyróżniającym się graczami Siarki jest Bell z Robbinsem. Reszta prezentuje się dość przeciętnie na tle takiej drużyny jak Wilki Morskie. Moim zdaniem będzie to jednostronny mecz i od początku do końca gracze ze Szczecina będą kontrolować przebieg tego spotkania.
 
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Start Lublin - Turów Zgorzelec
Turów Zgorzelec @1.34✅
Turów Zgorzelec -8.0 @1.95✅

Sytuacja podobna jak w meczu Siarka Tarnobrzeg - Wilki Morskie Szczecin. Goście z aspiracjami do PO zmierzą się z jedną z najsłabszych ekip TBL. Start Lublin to drużyna opierająca się na zagranicznych zawodnikach. Kellogg Poole Czumakow Popović opowiadają za siłę ofensywną drużyny. Problem w tym że z czterema równo grającymi graczami to oni mogą powalczyć z Siarką Treflem czy Śląskiem. W meczu zazwyczaj ciągną do 3 kwarty gdzie jeszcze mają siły. Później widać odpuszczanie w obronie i gorszą dyspozycję w ataku. Polscy zawodnicy gospodarzy prezentują poziom I ligi niżeli ekstraklasy. Turów Zgorzelec to drużyna mająca w tym sezonie ogromnego pecha. Ile razy to oni mieli wygrany mecz na wyciągniecie ręki a jakimś cudem przegrywali. Obecne 12 miejsce w tabeli TBL na pewno nie odzwierciedla ich potencjału. Dillon Tatum Dylewicz Archibeque Karolak Novak to nietuzinkowi gracze. Siła ofensywna po stronie gości szczególnie można to zauważyć po zdobywanych punktach na mecz - 81.9 Turówa przy 68.1 Startu. Turów pozyskując ostatnio Kirka dał tym do zrozumienia że nie odpuszczają walki o PO. Jeśli myślą o zrealizowaniu tego celu to drużyny pokroju Startu Lublin muszą odprawiać z kwitkiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Polfamex Kutno - Asseco Gdynia
Polfarmex Kutno @1.40✅
Polfarmex Kutno -6.5 @1.90✅

Mecz dwóch sąsiadujących ze sobą drużyn. Ich głównym celem jest awans do PO a dzięki zwycięstwu w tym meczu jedna z nich zrobi kolejny krok do tego etapu. Co by tu nie mówić faworytem w tym meczu są gospodarze. Polfarmex na fali wznoszącej dzięki 2 ostatnim zwycięstwom a w szczególności dzięki dobremu spotkaniu przeciwko Dąbrowie Górniczej. W tym spotkaniu wykorzystali wszystkie swoje atuty a przede wszystkim podkoszowy duet Fraser-Johnson i ważne 3 punktowe rzuty obwodowych w kluczowych momentach. To właśnie gra pod tablicami jest ważnym elementem Polfarmexu. W odróżnieniu od gości notują średnio o ponad 4 zbiórki więcej na atakowanej desce. Co za tym idzie pozwala im to ponawiać akcje i w większości przypadków zdobywają punkty z akcji drugiej szansy. Nie wierzę żeby Fraser z Johnsonem nie poradzili sobie z takimi graczami jak Parzeński Kaplanović czy Ahmedović bo różnica klas tych panów jest niepodważalna. Na obwodzie podobna sytuacja. Przewaga na korzyść gospodarzy bo co jak co ale Parker Wołoszyn Zyskowski &gt; Hickey Kowalczyk Żołnierewicz - występ tego ostatniego stoi pod znakiem zapytania. Asseco w ostatnich spotkaniach formą nie grzeszy. Zwycięstwo po męczarniach z Treflem i Siarką(mimo że prowadzili już 20pkt) a wcześniej słabe mecze w wyniku porażka z Czarnymi i Polpharmą. Ponadto własna hala to też atut Kutna więc nie widzę tu innego wyniku niż wygrana gospodarzy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
bet-stolar 904

bet-stolar

Użytkownik
Wilki Morskie Szczecin - Polpharma Starogard​
Wilki Morskie Szczecin @1.45✅
Wilki Morskie Szczecin -7.5 @2.15✅
Wilki podbudowane ostatnim zwycięstwem nad Tarnobrzegiem wracają do własnej hali z zamiarem zrewanżowania się Polpharmie za ostatnią porażkę w Starogardzie aż 90:68. Główną przyczyną dla której idę w stronę zwycięstwa graczy ze Szczecina to ich własna hala. Goście nie potrafią ograć najsłabszych ekip na wyjeździe a w dniu dzisiejszym zmierzą się naprawdę z solidną ekipa. W ostatnich meczach Aiken dostaje więcej minut i od razu odpłaca się dobrą grą. Amerykanina świetnie potrafi obsłużyć jego rodak Robinson który świetnie wkomponował się w układankę Łukomskiego. Nie można też zapomnieć o takich graczach jak Leończyk Gaines Kikowski Nowakowski Nikolić Brown Majewski - co jak co ale ci panowie to uznana marka w TBL. Goście nie są w stanie odpowiedzieć na tak szeroką i dobrą ławkę. Oprócz Hicksa Fligera Kinlocha i Mirkovića nie mają równo grających graczy.

Turów Zgorzelec - Czarni Słupsk
Turów Zgorzelec @1.86✅
Turów Zgorzelec różnica zwycięstwa 6 lub więcej @2.75⛔

Chyba najbardziej interesujące zaległe spotkanie TBL. Do Zgorzelca przyjeżdża drużyna Czarnych Słupsk. Jeszcze nie tak dawno byłby to jednostronny mecz pewnie z łatwym zwycięstwem dla gości. Gospodarze odkąd dołączył do nich Archibeque to zupełnie inna drużyna. Dzięki temu transferowi zwiększyli przede wszystkim siłę ofensywną która jest naprawdę bardzo imponująca. Dillon Dylewicz Karolak Novak Tatum to gracze lubiący dużo punktować. Stąd aż 101 punktów Turowa w ostatnim spotkaniu. Tak więc siła ofensywna stoi po stronie gospodarzy. Trochę inna sytuacja w defensywie gdzie ciut lepiej wyglądają zawodnicy Czarnych. Jeśli jednak weźmiemy pod uwagę to że grają we własnej hali gdzie potrafią napsuć sporo krwi dobrym drużynom - Cukier Stelmet - to właśnie oni wyrastają na faworyta tego meczu. Ostatnie zwycięstwa gości to duża zasługa całego zespołu. Od pewnego czasu punktują prawie wszyscy zawodnicy którzy wchodzą na parkiet. Nie chce mi się wierzyć żeby taka seria trwała w nieskończoność. Moim zdaniem Blass Harper Campbell Mbodj Mokros to za mało na Turów w obecnej formie. Trefla

Trefl Sopot - MKS Dąbrowa Górnicza
Dąbrowa Górnicza @1.71✅
Dąbrowa Górnicza -4.5 @2.28⛔
Czas najwyższy na przełamanie serii porażek Dąbrowy Górniczej. W ostatnim czasie mieli serię ciężkich meczy i większość niestety zamienili na porażki. Oglądałem ich mecz z Polfarmexem i Cukrem i naprawdę ich gra wygląda bardzo fajnie. W tych meczach zabrakło im trochę chłodnej głowy może paru punktów dołożonych z ławki a przede wszystkim szczęścia bo na dobrą sprawę mogli wygrać oba mecze a na pewno ten u siebie. Dzisiaj mecz już zdecydowanie z gorszą drużyną. Trefl to tylko Duren Majok Śmigielski i czasami Bilinovac. Reszty zespołu to statyści którym od czasu do czasu uda się trafić do kosza. MKS takie mecze musi wygrywać grając nawet na pół gwizdka jeśli marzą o grze w PO. Predyspozycje na najlepszą 8 ligi mają - Broadus Mavra Dower Pasalić Dłoniak Pamuła. Mimo tego że Dąbrowa gra na wyjeździe inny wynik niż zwycięstwo gości będzie dla mnie sporą sensacją.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom