>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

PLK 2010/2011

Status
Zamknięty.
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Sezon regularny PLK za nami. Ostatnia kolejka była bardzo emocjonująca bowiem od tych spotkań zależał rozkład play off. Wcześniej prawie nic nie było jasne. Tabela po rundzie zasadniczej wygląda tak:



PLK jest ligą na tyle nieobliczalna, że ciężko jednoznacznie wskazać która drużyna osiągnęła odpowiednie miejsce dla potencjału jakim dysponuje. Wiadomo, ze to nie koniec sezonu pełnego, najważniejsze są rozgrywki PO dlatego teraz krótka ocena niektórych klubów:

Na plus:



Na pewno znakomite miejsce zajęła drużyna Turowa Zgorzelec. Chyba nikt nie typował, ze drużyna z Dolnego Śląska zajmie druga lokatę na koniec sezonu regularnego. Czarni, Polpharma, Anwil, Trefl maja zbliżone składy a nawet, niektóre z tych zespołów, lepsze. Turów jest mimo wszystko zespołem nieobliczalnym. Bardzo dobre mecze Wysokiego czy Brkica są przeplatane występami fatalnymi. To jest normalne u Winnickiego ale taka postawa w play off może być zabójcza. Wydaje mi się, ze Turów zawiedzie w dalszej części sezonu.

Na minus:



Największy zawód to Anwil Włocławek. Drużyna z ciekawym składem, źle złożonym bo bez solidnych obrońców, ale jednak z bardzo dobrymi koszykarzami i kompletna klapa. Ja póki co nowego trenera nie oceniam. Fakt, ze minęło już trochę czasu ale według mnie to play off pokażą na co stać Anwil w tym sezonie. Jeśli będzie kolejny zawód to na pewno Mutapcic będzie oceniany negatywnie. Anwil ma jeszcze szanse się pozbierać tylko czy z takim składem i forma niektórych graczy to jest możliwe?



Nie da się nie wspomnieć o najdziwniejszej drużynie PLK czyli Zastalu. Pierwsze mecze znakomite po czym fatalna seria i przegrywanie z każdym jak leci. Dziwią przede wszystkim wysokie porażki u siebie (70-94 z Czarnymi, 78:82 z Basketem Poznań) ale też wygrana tylko jednym punktem z Kotwica, przegrana wyjazdowa z Siarką - na pewno drużyna z Zielonej Góry mogła wygrać więcej meczów i zapewnić sobie liga oraz grę w PO. Wyleciał w między czasie Tomasz Herkt, funkcje pierwszego trenera przejął Tomasz Jankowski. Odszedł z zespołu Marshall, przyszedł Maye oraz David Brugess. Zmiany, po za Jankesem, można ocenić na plus i raczej Zastal nie ma powodu do zmartwień. Mimo niskiego budżetu skład wygląda całkiem dobrze a Polonia i Siarka to na pewno dużo słabsze drużyny.

Nie pisze nic o Czarnych, Polpharmie i Treflu bo ocena będzie dopiero po całym sezonie. Wszystkie te zespoły miały bardzo dobre i bardzo słabe mecze. Wszystkie zespoły miały problemy ze składami, zmiany, kontuzje. Teraz nastąpi prawdziwa weryfikacja. Tylko Polpharma ma już w miarę spokój bo Puchar Polski to spore osiągnięcie biorąc pod uwagę jakie zespoły grały w FF.

Nie wskazuje MVP bo nie potrafię tego ocenić. Dobrze grał Scott, Harris, Hodge, Varda, Miller, Frazier, Nana, Reese, Blassingame i tak można wymieniać. Wiadomo, że Harris i Scott w takim zespole musieli brać grę na siebie dlatego nie chce koniecznie wskazywać jednego gracza. Dodam tylko, ze bardzo cenie Harrisa za ogólny eval, który jest rewelacyjny i to, że gra w takim słabym zespole nie może negować jego postawy, formy i zaangażowania.



http://plkoszykowka.blogspot.com/
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Play Off :
1.Prokom Gdynia - 8.AZS Koszalin (105:85 w Gdyni, 93:83 w Koszalinie)
2.Turów Zgorzelec - 7.PBG Poznań (84:76d. w Zgorzelcu, 72:71d. w Poznaniu)
3.Trefl Sopot - 6.Anwil Włocławek (67:60 w Sopocie, 84:79 we Włocławku)
4.Czarni Słupsk - 5.Polpharma Starogard Gdański (66:82 w Słupsku, 76:72 w Starogardzie)​
W ćwierćfinałach murowanym faworytem wydaje się być zespół Prokomu i każdy dodatkowy mecz w serii będzie dla mnie olbrzymim zaskoczeniem.
2.po rundzie zasadniczej Turów zmierzy się z PBG, z którymi oba mecze w tym sezonie wygrali po dogrywce, w tym ten w Poznaniu po niesamowitej pogoni, wg mnie maksymalne handy na PBG będą do grania spokojnie.
No i 2 pary, w których wszystko może się zdarzyć.
Zarówno Polpharma jak i Czarni miały w tym sezonie duże &quot;zapaści&quot; i tu może się zdarzyć wszystko...
&quot;Beznadziejny&quot;;) Trefl kontra największe rozczarowanie sezonu - Anwil. Trzymam się tego, że Trefl może namieszać porządnie w tym sezonie i skłaniam się ku drużynie z Sopotu...
Play off są tym &quot;co tygrysy i Tygrysica&quot; lubią najbardziej, więc coś tam &quot;skrobnę&quot;, gdy będzie już oferta...
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Polpharma bardzo dobrze gra w Słupsku, nie pamiętam ile lat temu ostatni raz tam wtopiła
ostatni raz Czarni wygrali u siebie z Polpharmą 5 sezonów temu, 14.10.2006 - 74:70, w kolejnych przegrywali natomiast 79:98, 67:77, 72:78 no i w tym 66:82
 
S 15

sksik

Użytkownik
Rozkład transmisji z pierwszych meczy ćwierćfinałowych:
Energa Czarni Słupsk
Polpharma Starogard Gd.
01.04.11 g. 18:00
TVP Sport
Energa Czarni Słupsk
Polpharma Starogard Gd.
02.04.11 g. 16:00
TV PLK
Trefl Sopot
Anwil Włocławek
02.04.11 g. 18:00
TVP Sport
Polpharma Starogard Gd.
Energa Czarni Słupsk05.04.11 g. 18:15
TV PLK
Jako kibica Polpharmy mogę jedynie się cieszyć ;)
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Spodziewam się, iż Czarni poradzą sobie z Polpharmą. &quot;Tablety&quot; na finiszu rundy zasadniczej jakby spuścili nieco z tonu, z kolei Słupszczanie otrząsnęli się nieco po fatalnym początku rundy rewanżowej. Wprawdzie nie zagra Bennerman, ale jest William Avery, po którym nie wiadomo do końca czego się można spodziewać. Pod koszem również zdecydowana przewaga Czarnych, a poza tym posiadają dużo lepszych Polaków w stosunku do zespołu Sretenovicia. Jeżeli Polpharmie będą siedziały rzuty, to może trochę ugryźć, jeżeli nie to spodziewam się wyniku 3:0.
 
pinek92 203

pinek92

Użytkownik
Nie byłbym pewien tak łatwej potyczki Czarnych z Polpharmą. Mówisz, że Starogard miał kiepską końcówkę ale warto zauważyć, że większość porażek decydowała się w końcówkach, niewiele brakowało i ilość zwycięstw mogła by być trochę większa. Poza tym fakt Polaków w drużynie ze Słupska jest więcej i wydaje się, że są oni bardziej przydatni, lecz Polpharma wydaje mi się, że mają dobre wspomnienia z meczów z Czarnymi i jakoś mam przeczucie, że &quot;Kociewskie Diabły&quot; Stać na awans.
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Asseco Prokom Gdynia (1) - AZS Koszalin (8)

To powinien być spacerek dla graczy z Gdyni. Koszalin nie ma żadnych argumentów w tej rywalizacji i nawet zacięte mecze byłyby niespodzianką.

awans: Prokom Gdynia


PGE Turów Zgorzelec (2) - PBG Basket Poznań (7)

Nie zdziwi mnie ewentualna porażka Turówa w tej rywalizacji. Szanse na awans Turów ma większe ale Basket Poznań nie jest na straocnej pozycji. Oba zespoły mają długie przestoje w grze podczas meczów. Poznań musi postawić na obrone i rzuty z dystansu. To może być skuteczna broń na podopiecznych trenera Winnickiego. Skład lepszy zespołu z Dolnego Śląska, szersza ławka więc mimo wszystko stawiamy na Zgorzelec ale to zaciętych meczach i wyrównanej rywalizacji.

awans: Turów Zgorzelec

Trefl Sopot (3) - Anwil Włocławek (6)

NO bet, 50 na 50. Szanse chyba minimalnie większe ma Anwil ale biorąc pod uwagę jak bronią koszykarze z Włocławka to się to wszystko wyrównuje. Trefl chyba troche lepiej gra niż w okresie pucharu polski. Szykuje się zacięta rywalizacja i ciężko wskazać faworyta. Skład lepszy Anwilu więc 1% więcej daje koszykarzom z Kujaw.

awans: Anwil Włocławek

Energa Czarni Słupsk (4) - Polpharma Starogard Gdański (5)

Czarni to już nie tak sama drużyna co jeszcze kilka tygodni temu. Atmosfera nie najlepsza i chyba koszykarze ze Słupska nie odegraja wiekszej roli w play off. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niektorzy gracze nie maja duzej motywacji do gry, po sezonie odejda z Czarnych. To jest glowna przyczyna kryzysu. Ostatnio jeszcze klub ukarał graczy za fatalna postawe w meczu ligowym z Treflem. Polpharma tez w kryzyzie ale oni nie maja az takich problemow jak Czarni a ostatnia wygrana w Zielonej Gorze to byc moze przelamanie zlej serii. Zagrali niezle i beda faworytami w meczach z Czarnymi.

awans: Polpharma SG
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Energa Czarni Słupsk (4) - Polpharma Starogard Gdański (5)
Czarni to już nie tak sama drużyna co jeszcze kilka tygodni temu. Atmosfera nie najlepsza i chyba kosyzkarze ze Słupska nie odegraja wikeszej roli w plkay of. Nie jest dla nikogo tajemnicą, że niektorzy gracze nie maja duzej motywacji do gry, po sezonie odejda z Czarnych. To jest glowna przyczyna kryzysu. Ostatnio jeszcze klub ukarał graczy za fatalna postawe w meczu ligowym z Treflem. Polpharma tez w kryzyzie ale oni nie maja az takich problemow jak Czarni a ostatnia wygrana w Zielonej Gorze to byc moze przelamanie zlej serii. Zagrali niezle i beda faworytami w meczach z Czarnymi.
awans: Polpharma SG
Absolutnie się nie zgadzam. Atmosfera w Słupsku po karach finansowych jakby się polepszyła. Ograli Prokom i bez problemów Polonię, zaś mecz we Włocławku również był do wygrania, gdyby nie głupie zachowania Blassingame&#39;a (przełomowa sześciopunktowa akcja Anwilu obciąża jego konto + niepotrzebne próby rzutów z dystansu, choć on sam wie że strzelcem nie jest). Głównym problemem Czarnych jest teraz słaba forma strzelecka Mantasa Cesnauskisa. jeżeli on wróci do formy to o wynik rywalizacji jestem spokojny. Polpharma od zwycięstwa w Słupsku gra bardzo słabo, a wygrana z jeszcze słabszym Zastalem niczego nie zmienia. Można mówić że Czarni popadli w przeciętność, ale przeciętność Polpharmy jest na jeszcze niższym poziomie.
Że nie wspomnę o tym, że Czarni mają po prostu lepszych zawodników.
 
pinek92 203

pinek92

Użytkownik
Z tym, że nie przeceniałbym tego zwycięstwa Czarnych nad Polonią, dlatego że Polonia nie jest tym samym zespołem z przed kilku lat, gdzie potrafili walczyć o czołowe pozycje, to już nie ten sam zespół. Samo zwycięstwo też zdecydowało się w pierwszej kwarcie potem i Czarni i Polonia grała bardzo równo. Już nie wspominając o tym, że Polonia u siebie jeszcze, jako tako prezentuje poziom ale na wyjazdach gra lekko mówiąc słabo. Polpharma pokonała na wyjeździe Zastal przed sporą grupą zwolenników Zielonogórzan. Upierasz się, że w Słupsku są lepsi zawodnicy nie mowie, że nie ale porównajmy sobie samych Polaków o których także wspominałeś w dwu meczu Czarni Polpharma punkty Polaków rozkładały się następująco 68:43 na korzyść Starogardzian. Jeśli Czarni chcą powalczyć muszą polepszyć skuteczność z lini wolnych i przede wszystkim z Lini rzutów za 3 punkty, bo w ostatnich meczach wypadają blado. Można mieć oczywiście nadzieje, że podniesienie cen biletów dla przyjezdnych ze Starogardu pomoże zespołowi, ale Polpharma ma jak na razie sezon lepszy od Słupska, tu choćby należy wspomnieć o wygranym PP. Dla mnie dalej jest realna szansa na awans Polpharmy.
 
B 5

borak86

Użytkownik
Na pewno znakomite miejsce zajęła drużyna Turowa Zgorzelec. Chyba nikt nie typował, ze drużyna z Dolnego Śląska zajmie druga lokatę na koniec sezonu regularnego. Czarni, Polpharma, Anwil, Trefl maja zbliżone składy a nawet, niektóre z tych zespołów, lepsze. Turów jest mimo wszystko zespołem nieobliczalnym. Bardzo dobre mecze Wysokiego czy Brkica są przeplatane występami fatalnymi. To jest normalne u Winnickiego ale taka postawa w play off może być zabójcza. Wydaje mi się, ze Turów zawiedzie w dalszej części sezonu.
Powiedz mi który z meczów nazwałbyś fatalnym?? Bo ja takiego meczu w tym sezonie nie podam. Można podać przegrana z PoloniA u siebie lub z czarnymi na wyjeździe, ale to był początek sezonu. Póżniej tylko porażka w Koszalinie gdzie nigdy Turom nie grało się łatwo. Co do meczów z Pbg typypuje zwycięstwo czarno-zielonych do zera (0) :grin:
 
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Przegrana z Koszalinem
Przegrana z Kotwicą

Przegrana u siebie z Polonią
Przegrana u siebie z Treflem


To już masz 4 mecze w których powinny byc wygrane.

Wygrywali za to z Anwilem ale jak wtedy Anwil grał? Ponadto następny element to przestoje w grze ktorych nie widac przeciez w koncowym wyniku. Mase meczow wygrywali po czym koncowka na styk. To nie przypadek.

+1 z Ponaniem
+5 z Polonią
+4 z Zastalem
+4 z Anwilem

Mecze loteryjne, w każdym wynik mógł być w obie strony.

Własnie te mecze z Poznaniem dośc ciekawe bo wyjazd +1 a dom +8 ale mecz był bardzo zacięty. W obu meczach DOGRYWKA.
 
pinek92 203

pinek92

Użytkownik
Wiecie który bukmacher oferuje ofertę na Play-off? Na chwile obecną sprawdzałem i nie ma w tych najbardziej popularnych.
Już po problemie ????

Spotkanie: Energa Czarni Słupsk - Polpharma Starogard Gdański
Typ: 2
Kurs: 2,2
Bukmacher: Bet-at-home
Analiza: To pierwsza odsłona tegorocznych play-off Tauron Basket ligi. Gospodarze to czwarta drużyna sezonu zasadniczego, natomiast goście ze Starogardu piąta. Mecze w regualrnym sezonie kształtowy się tak, że przewaga własnego parkietu nie była żadnym atutem, 76:72 wygrali Słupszczanie w Starogardzie, a 82:66 Polpharma w Słupsku.
Goście po rozgrywkach Pucharu Polski (który zresztą wygrali) wpadli w dołek i po pięciu przegranych wygrali dopiero w ostatniej kolejce w Zielonej Górze zapewniając sobie pozycje piątą. Warto jednak zauważyć, że większość porażek &quot;Kociewskich Diabłów&quot; decydowało się w samych koncówkach a nieraz nawet w dogrywkach, troche więcej szczęścia i Polpharma mogłaby być zdecydowanie wyżej. Gospodarze w ostatniej kolejce wygrali z Polonią Warszawa, tu jednak wielkiej niespodzianki nie było, koszykarze ze stolicy bardzo przeciętnie grają na wyjazdach, a sama wygrana jakby zdecydowała się w pierwszej kwarcie, gdzie Energa zdobyła kilka punktów przewagi, które &quot;dowiozła&quot; do końca. Ostatnie spojrzenie na statystki mówi, że to goście aktualnie lepiej radzą sobie ze skutecznością rzutów za 3 oraz z lini, odpowiednio 27% i 51% - taką skuteczność prezentowali Słupszczanie przeciwko Polonii Warszawa. Teraz zajmijmy się składami obu drużyn podopieczni Dainiusa Adomaitisa są osłabieni brakiem jednego z lepszych swoich obronców Camerona Bennermana. A to może skutkować tym, iż Hicks, Vaughn oraz Skibniewski będą mieli więcej okazji do rzutów za trzy punkty. Natomisat wielki plus mają &quot;Czarni&quot; pod koszem, tam z meczu na mecz coraz lepiej gra Ermin Jazvin, dużo pracy czeka Kirka Archibequea, Tomasza Cielebąka i Urosa Mirkovica.
 
xmarcinx 888

xmarcinx

Forum VIP
Panowie mam pytanie.Jesli dobrze wyczytalem najlepszy strzelec z Polonii wyjechał do USA.Jest to chyba spore osłabienie.Co myślicie o Handicapie na Kotwicę +4,5?? A moze nawet wygrana gości
 
mucios88 197

mucios88

Użytkownik
AZS Koszalin-Pr.Gdynia 3.s.
Typ: Over 173,5 ⛔
Kurs: 1,85
Fortuna
Z góry mówię że nie typuje polskiego kosza, ale dziś rzucił mi się w oczy wyżej wymieniony mecz. Koszalin ultra ofensywnie jak widzę po wynikach. Ostatnie 2 mecze tych drużyn to także ponad 180 pkt na mecz. Myślę że przy odrobinie szczęścia powinni ogarnąć ten overek ????
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Koszalin - Prokom -11 1.926
Pinnacle
6.5/10


W Gdyni wcale nie odpuszczają meczu, chcą wygrać dziś i skończyć serię. Zawsze to więcej odpoczynku przed następnymi meczami.
Wyniki pierwszych 2 spotkań jasno pokazują różnicę między obiema ekipami. 104:78 i 106:82. W pierwszym meczu tylko 6 minut zagrał Woods, nie przemęczali się też Eldridge i Burell. W drugim spotkaniu nie grali ani Woods ani Ewing. Dziś już mają zagrać obaj i to nawet trochę więcej minut, więc jest wzmocnienie. Witka w wywiadach mówi, że grają dziś totalnie serio, i że muszą przycisnąć bardziej w obronie.
Personalnie są 57 razy lepsi niż Koszalin, formę też mają lepszą co widać po wynikach, więc powinni spoko pocisnąć.
 
panczas 117

panczas

Użytkownik
Wydaje mi się, iż AZS dzisiaj powalczy w Prokomem, być może przegra, ale nie będzie takiego pogromu jak w dwóch pierwszych spotkaniach. Skład Prokomu mimo wszystko nie powala na kolana, ich gra zresztą też, że nie wspomnę o durnym trenerze. Woods strzelił ostatnio focha, że nie zagrał w drugim meczu w Gdyni, więc tez nie wiadomo jak ułoży się jego współpraca z trenerem, a oboje łatwego charakteru nie mają. Na wyjeździe nie mieli większych szans, ale w Koszalinie mogą powalczyć. Jak dla mnie +11 dla AZS&#39;u to wystarczająca zaliczka.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
roxanne 5,7K

roxanne

Forum VIP
Polpharma - Czarni 1:2
Prokom - Koszalin 2:1
Poznań - Turów 1:2
Anwil - Trefl Sopot 1:2


Dzisiejsze mecze bardzo dobre i spokojnie można zacząć analizować spotkania na jutro. Polpharma do połowy przeciętnie, od trzeciej kwarty bardzo dobra gra i ważna wygrana. Myślę, że jest duża szansa na 2:2 i ostatni mecz w Słupsku. Blassingame dziś sporo trafiał, troche czystych pozycji bo Polpharma skupiła się na obronie pod koszem, po za nim nie miał kto straszyć. Białek bez formy, Szawar i Roszyk nie odgrywają w ataku wielkiej roli, Jazvin z lekką nadwagą jakby mu się nic nie chciało. Leończyk na plus, Avery dziś bez szału ale grać potrafi. Polpharma jutro zdecydowanym faworytem ale presja ogromna i jeszcze nie weim czy to zagram. Koszalin niezle, od kilku dni chodziły plotki, że dla obu drużyn lepiej jak wygra AZS więc nie grałam tego w żadną strone tylko czekalam na rozwój wypadków. Jutro zapewne już będzie normalnie bo to o co chodziło już się spełniło i większość rozgarniętych kibiców PLK wie o co chodzi. Poznań z Turówem no bet. Kursy w Zgorzelcu były value na Basket a teraz po 1,80 to nie ma sensu ruszać. Znów dwie pechowe przegrane, 3 dogrywki, dziś już Poznań na plus a co będzie jutro to loteria. 1% więcej daje Basketowi i może będziemy mieli 5 mecz. Anwil - Trefl trwa, 16 punktów gospodarzy w 14 minut - bez komentarza.

Anwil oczywiście kompromitacja kolejna więc raczej jutro nie do gry. 1,30 kurs na takich nieudaczników to w sumie troche kusi grać Trefla.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom