>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

PDC: World Darts Championship 2014 - London (13.12.2013-01.01.2014)

Status
Zamknięty.
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
World Darts Championship 2014

Data: 13. grudnia 2013 - 1. stycznia 2014

Miejsce: London (England); obiekt Alexandra Palace

Oficjalna strona: http://www.pdc.tv/ladbrokes-world-darts-championship

The 2014 Ladbrokes World Darts Championship is the 21st World Championship organised by the Professional Darts Corporation since it separated from the British Darts Organisation.
The televised stages features 72 players. The top 32 players in the PDC Order of Merit on 26 November 2013 are seeded for the tournament. They are joined by the 16 highest non-qualified players from the Pro Tour Order of Merit, based on the events played on the 2013 PDC Pro Tour.
These 48 players are joined by two PDPA qualifiers (as determined at a PDPA Qualifying event held in Barnsley on 25 November 2013), the highest ranked non-qualified player on the PDC Challenge Tour Order of Merit, and 21 international players: the four highest names in the European Order of Merit not already qualified, and 17 further international qualifiers to be determined by the PDC and PDPA.
Some of the international players, such as the four from the European Order of Merit, and the top American and Australian players were entered straight into the first round, while others, having won qualifying events in their countries, were entered into the preliminary round.


Pre-eliminacje + drabinka:




Formaty gry:
Pre-eliminary Round - best of 7 legs First Round - best of 5 sets
Second Round -
best of 7 sets
Third Round
- bets of 7 sets
Quarter-Finals -
best of 9 sets
Semi-Finals -
best of 11 sets
Final -
best of 13 sets

Każdy set jest grany w formule best of 5 legs. Co ważne, jeśli dojdzie do tie-break w decydującym secie, to on musi być wygrany przewagą dwóch legów. Maksymalny wynik, jaki może paść przy graniu dodatkowych legów to 5-5. Jeśli taki rezultat będzie miał miejsce, to zostanie rozegrany leg decydujący, tzw. sudden death leg.

Nagrody:

Winner £250,000
Runner-Up £100,000
Semi-Finalists £50,000
Quarter-Finalists £25,000
Third-Round £15,000
Second Round £10,000
First Round £6,000
Pre-eliminary Round £3,500
+ Nine Dart Finish £30,000

Schedule of Play: First Round
Friday December 13 (7pm)

John Part v Mareno Michels
Rob Szabo v Ian Moss (P)
Peter Wright v Joe Cullen
Phil Taylor v Szabo/Moss
Richie Burnett v Dean Winstanley
Saturday December 14
Afternoon Session (12pm)
Mark Walsh v Jarkko Komula
Colin McGarry v Per Laursen (P)
Wayne Jones v Kevin McDine
Terry Jenkins v McGarry/Laursen
Ian White v Kyle Anderson
Evening Session (7pm) Robert Thornton v Max Hopp
Julio Barbero v Andree Welge (P)
Gary Anderson v Mark Dudbridge
Andy Hamilton v Barbero/Welge
Paul Nicholson v Stuart Kellett
Sunday December 15 (7pm) Dave Chisnall v John Henderson
Dennis Lindskjold v Edward Santos (P)
Raymond van Barneveld v Jamie Lewis
Brendan Dolan v Lindskjold/Santos
Jamie Caven v Jelle Klaasen
Monday December 16 (7pm) Ronnie Baxter v Ricky Evans
Devon Petersen v Mohammed Latif Sapup (P)
Kim Huybrechts v Ronny Huybrechts
Steve Beaton v Petersen/Sapup
Mervyn King v Darin Young
Tuesday December 17 (7pm) Colin Lloyd v Beau Anderson
Zoran Lerchbacher v Ben Ward (P)
Vincent van der Voort v Matt Clark
Michael van Gerwen v Lerchbacher/Ward
Simon Whitlock v Ross Smith
Wednesday December 18 (7pm) Andy Smith v Steve Brown
Morihiro Hashimoto v Paul Lim (P)
Justin Pipe v Arron Monk
Michael Smith v Hashimoto/Lim
Adrian Lewis v Dennis Smith
Thursday December 19 (7pm) Mark Webster v Mensur Suljovic
Gino Vos v Royden Lam (P)
James Wade v Darren Webster
Wes Newton v Vos/Lam
Kevin Painter v Tomas Seyler
Second Round
Friday December 20 (7pm)
Wright/Cullen v Jenkins/McGarry/Laursen
van Barneveld/J Lewis v Caven/Klaasen
Taylor/Szabo/Moss v M Smith/Hashimoto/Lam
Saturday December 21 (7pm) Hamilton/Barbero/Welge v Burnett/Winstanley
Thornton/Hopp v Lloyd/B Anderson
K Huybrechts/R Huybrechts v White/K Anderson
Sunday December 22
Afternoon Session (12.30pm)
Dolan/Lindskjold/Santos v G Anderson/Dudbridge
Painter/Seyler v Nicholson/Kellett
Whitlock/R Smith v Walsh/Komula
Evening Session (7pm) Newton/Vos/Lam v Part/Michels
Chisnall/Henderson v M Webster/Suljovic
van Gerwen/Lerchbacher/Ward v W Jones/McDine
Monday December 23 (7pm) Wade/D Webster v A Smith/Brown
King/Young v Baxter/Evans
A Lewis/D Smith v van der Voort/Clark
Friday December 27
Afternoon Session (12.30pm)
Pipe/Monk v Beaton/Petersen/Sapup
Third Round Newton/Vos/Lam/Part/Michels v Thornton/Hopp/Lloyd/B Anderson
Hamilton/Barbero/Welge/Burnett/Winstanley v K Huybrechts/R Huybrechts/White/K Anderson
Evening Session (7pm) Whitlock/R Smith/Walsh/Komula v Painter/Seyler/Nicholson/Kellett
Taylor Szabo/Moss/M Smith/Hashimoto/Lam v Wright/Cullen/Jenkins/McGarry/Laursen
Chisnall/Henderson/M Webster/Suljovic v van Barneveld/J Lewis/Caven/Klaasen
Saturday December 28
Afternoon Session (12.30pm)
A Lewis/D Smith/van der Voort/Clark v King/Young/Baxter/Evans
Wade/D Webster/A Smith/Brown v Pipe/Monk/Beaton/Petersen/Sapup
van Gerwen/Lerchbacher/Ward/Jones/McDine v Dolan/Lindskjold/Santos/G Anderson/Dudbridge
Evening Session (7pm) 2x Quarter-Finals
Sunday December 29 (7pm) 2x Quarter-Finals
Monday December 30 (7pm) Semi-Finals
Wednesday January 1 (8pm) Final

TV coverage:
Sky Sports&#39; live HD coverage of the World Darts Championship will be accompanied by 3D broadcasts for the semi-finals and final, while the tournament will also be broadcast live on RTL7 in the Netherlands, Sport1 in Germany, Fox Sports in Australia, Sky New Zealand, OSN across the Middle East and, for the first time, on Fox Sport Italy.
Kursy na końcowe zwycięstwo (WilliamHill):
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Garść historii:
Finałowe rezultaty oraz pule nagród.



Nine-dart finish



Records
Most titles: Phil Taylor 14 (2 BDO titles takes total to 16). John Part and Adrian Lewis are in second place with two PDC titles each.
Most finals : Phil Taylor 17 (1994-2007, 2009-2010, &amp; 2013)
Most match wins : Phil Taylor 97 matches (1994 - 2011). Taylor has only lost five matches at the tournament and reached every final until the 2008 tournament when he was knocked out in the Quarter Final by Wayne Mardle then in the same position in 2011 by Mark Webster.
Longest unbeaten run
: Phil Taylor 44 matches between his loss at the 1994 final and his next defeat the final of 2003
Most 180s in a tournament : 588 in 2012. This beat the previous record set in 2010, when the tournament total of 507.
Most 180s in a tournament (individual)
: Adrian Lewis 60 (2011)
Most appearances
: Phil Taylor has appeared in all 20 editions of the championship.
Youngest player
: Mitchell Clegg, 16 years and 37 days Clegg qualified as a 15 year old in 2007. He was younger than Michael van Gerwen who set the BDO World Championship youngest player record a few weeks later
Youngest finalist
: Kirk Shepherd 21 years and 88 days In the 2008 final, Shepherd was two days younger than when Jelle Klaasen won the BDO version.
Record TV audience
: 1,500,000 (2013 Final). The 2007 final was the first time that Sky Television achieved a viewing figure of over 1 million for a darts match. The 2013 final had a 1.2 million average, with 10 million viewers over the course of the tournament.
Both versions of World Championship
: Dennis Priestley was the first player to have won both versions of the World Championship. He won the 1991 BDO Championship and 1994 PDC Championship. Phil Taylor, John Part and Raymond van Barneveld have also matched the feat.
Overseas World Champions
: John Part was the first player from outside the UK to win the PDC World Championship with his 2003 title, with Raymond van Barneveld the second overseas champion in 2007. Part was also the first overseas player to win the BDO title in 1994
World Darts Championship 2013, Final, Phil Taylor v Michael van Gerwen 7-4
http://www.youtube.com/watch?v=1CjG0CitrbQ

World Darts Championship 2013, Michael van Gerwen 17 perfect darts
http://www.youtube.com/watch?v=bQT3jTG3Oyw
 
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Zakłady długoterminowe
Wszystko już wiemy na temat Mistrzostw, buki pomału wystawiają kursy na różne opcje czy to meczowe, czy długoterminowe. Typowanie zwycięzcy odpuszczam, ponieważ ciężko powiedzieć kto wygra. Turniej długi, mecze długie (finał best of 13 sets) więc teoretycznie Taylor znów powinien wygrać. Ale ostatni turniej Players Championship Finals pokazał, że nawet tak świetnie rzucającego Taylora można pokonać, wygrywając 7 kolejnych legów! A dokonał tego Michael van Gerwen. Oprócz Taylora w dobrej formie jest Adrian Lewis. Lewis po swój 3. tytuł Mistrza Świata, a MVG po ... pierwszy. Jakby nie patrzeć - należy mu się. Wiążę wielkie nadzieje właśnie z tym dwoma panami (Lewis i MVG), że to oni mogą wygrać Mistrzostwa. Kurs na Taylora poniżej 2,0 jest mało atrakcyjny, a mam przeczucie, że może tego nie wygrać. Z typów długoterminowych pogram zwycięzców kwart, bo tu widzę szanse.
Zwycięzca 1. kwarty - Phil Taylor @ 1,22 William Hill
Taylor nie zagra w półfinale? No nie, tak słabo to raczej nie wypadnie. A rywali ma takich sobie. W pierwszej rundzie któryś z kwalifikantów, w drugiej zapewne M. Smith, w trzeciej Wright/Jenkins, w ćwierćfinale Newton lub Thornton. Wszyscy do pokonania bez większego problemu. A jeszcze warto zauważyć, że na 20 dotychczasowych MŚ PDC, 14 razy Taylor triumfował, 3 razy przegrywał w finale i zaledwie 3 razy odpadł wcześniej niż w półfinale.
Zwycięzca 3. kwarty - Michael van Gerwen @ 1,73 William Hill
Michael - finalista sprzed roku.Był blisko, prowadził 2-0 i 4-2 w finale, by przegrać 4-7. Jest w formie i myślę, że znów zaatakuje 9-dart finish. Michael pokazał w PCF, że jak chce to wygra nawet z Taylorem w świetnej formie. A jak wyglądać może droga Mike&#39;a do półfinału? W pierwszej rundzie kwalifikant, w drugiej Jones/McDine, w trzeciej Gary Anderson, w ćwierćfinale Chisnall/van Barneveld? Od trzeciego meczu łatwo nie będzie, ale wszyscy są w jego zasięgu. Jak się rozpędzi to może wygrać turniej. Najwyższa pora na niego, żeby był zapowiadany jako &#39;Champion of the World&#39;.
Zwycięzca 4. kwarty - Adrian Lewis @ 1,67 William Hill
Adrian dwukrotnie w historii pokazywał, że potrafi wygrywać wielkie turnieje. Tak jak powyżej wspominałem, bardzo liczę na jego dobry występ. Adrian ma w sumie łatwą drabinkę (do półfinału oczywiście). Najprawdopodobniej jego droga będzie wyglądała tak: pierwsza runda D. Smith, druga runda van der Voort, trzecia runda King/Baxter i ćwierćfinał Wade/Pipe? Wszyscy do pokonania. Adrian jest w dobrej formie, nawet w bardzo dobrej. Rzuca maksy jakby od niechcenia, a i dubel też siedzi. Według mnie, jak i buka, to, że Adrian wygra swoją kwartę jest bardziej prawdopodobne niż, że zrobi to MVG.
Podsumowując, uważam, że zawodnicy: Taylor, Van Gerwen i Lewis zagrają w półfinałach. Pytaniem jest to, kto będzie czwarty? Należy zauważyć, że cała powyższa trójka jest rozstawiona z trzema najwyższymi numerami. Rzadko zdarza się, żeby taka trójka awansował do półfinałów, a jeszcze rzadziej jeśli pierwsza czwórka wchodzi. Ja gram tych panów w triplu, bo wychodzi całkiem ładne AKO ~3,52 i można to grać (jeszcze) łącznie np. w William Hill. I jestem pewien, że za kilka dni/godzin, AKO nie będzie możliwe i pozostaną tylko single. Więc grać, grać, bo warto!
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
Do Mistrzostw coraz bliżej, bukmacherzy już wystawiają dodatkowe zakłady na mecze jak handicapy, jak dokładne wyniki. Ale dzisiaj jeszcze nie o tym, tylko o zakładach na 9 lotek i zejście ze 170.
Kursy na 9 perfekcyjnych lotek w turnieju kształtują się na poziomie 1,73-1,80. Powiedzmy sobie szczerze, mało. Moim zdaniem w tym turnieju przynajmniej raz zobaczymy 9-dart finish. I widzę w tym duże szanse. Ostatnie telewizyjne 9 lotek padło w ... Mistrzostwach Świata 2013. Był to mecz Van Gerwena z Wadem (link do wyczyny powyżej wrzucił @bam14). Później oczywiście były 9-lotek na np. UK Open (ale bez transmisji) i na Gibraltarze (również bez transmisji). Ostatnio bardzo blisko był Scott Waites w GSoD, gdzie nie trafił dopiero ostatniej lotki na D12. A kto może rzucić? Dla mnie to jest 4 zawodników, którzy prezentują się świetnie w ostatnich tygodniach: Taylor, Van Gerwen, Lewis i Kim Huybrechts. Raczej nikt poza nimi tego nie dokona. Ale czy warto ruszać po kursie ~1,80? Mamy długi turniej, 16 dni do grania, prawie 3 tygodnie (bo są 4 dni przerwy). Forma ma nadejść dopiero na 3-4 mecz. Bo mając kwalifikanta raczej trudno nie będzie z nim wygrać i można kończyć nawet i 18 lotką. A mecze, które zaczną się w ćwierćfinałach będą grane do 5 wygranych setów. Jeśli ktoś chce zamrozić kasę i w sumie, nie być pewnym tego zakładu, to może próbować. Ja poczekam na ćwierćfinały, albo już na 3. rundę MVG v Anderson i wtedy popróbuję na konkretne mecze stawiać na 9 lotek. A wtedy kursy będą w granicach 13-17.
Co do skończenia ze 170. Gramy dużo legów, które składają się na dużo setów. 32 mecze w pierwszej rundzie. Kurs na checkout 170 mamy w granicach 1,03-1,05. Szkoda ruszać. Specjalistą od kończenia jest Simon Whitlock. Pomimo tego, że w ostatnich turniejach Whitlock prezentuje się słabo, ale jednak powinien odpalić 170. Oczywiście również inni zawodnicy lubią kończyć 170, jak choćby Newton. Po takim kursie nie ma co ruszać, a ewentualnie czekać do meczów Whitlocka czy Newtona, w 3 -4 rundzie.
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Start już jutro. Ode mnie kminka turniejowa.
1.kwarta:
W mojej opinii zwycięska. Phil Taylor zrobi robotę. Ten rok jest dla tego faceta chyba najlepszym w karierze. Nie dość, że wygrał większość telewizyjnych turniejów, to jeszcze rzucał w nich jak maszyna. Średnie, które wykręcał były momentami niewiarygodne, a i na dublu był niesamowicie skuteczny. W ten kwarcie nie ma mu kto zagrozić. Newton ? Pewnie da dupy, jak zwykle. On nie potrafi się ***** wreszcie ogarnąć. Stać go na wiele, ale co z tego, skoro nic się nie zmienia ? Thornton ? Max 1/4. Mocno liczę na Wrighta, który ma świetny rok. Mam nadzieję, że dojdzie do 3.rundy i z Taylorem zagra dobry mecz. Jenkins ? Dziadek, który może, ale nie musi. Lubie go. Niech zagra, jak za dawnych lat.
2.kwarta:
Andy się zagubił. Nie wiem, co się z nim stało. Wydawało się, że powalczy o TOP4, a tu dupa. Niby jest 5., ale on w ogóle nie przekonuje, nie w tym roku. Stracił swoje moce. Dubel już mu nie siedzi, tak jak kiedyś. Dla mnie 1/4 to max, co ugra. Kim ? Właśnie, co z nim ? On jest dziwny. Rzuca świetnie - dubel nie siedzi. Rzuca źle - dubel siedzi. Rzuca poprawnie - leci. Rzuca wybornie - tez leci. Może namieszać, ale nie zdziwi mnie też to, jak odpadnie w meczu z bratem. Ciężko coś przewidzieć. Myślę, że w turnieju zagra poprawnie, nic więcej. W dolnej drabince raczej bez historii, choć liczę na Kelletta. Zostają White i Whitlock. Pierwszy może być sprawcą sensacji. Rok ma dobry. Simon ? Po cichutku do półfinału, tak to widzę. Czujka. On jest z topu, on jest gościu. Jak ma dzień, to jest zabijaka. Może dać radę, rywali nie ma mocnych.
3.kwarta:
Oj dziać się będzie. Jest van Gerwen, jest van Barneveld, jest Anderson, jest Chisnall. Z tyłu naciska Caven. Stawiam na &#39;Shreka&#39;. Dlaczego ? Najlepszy rok z całej grupy - to raz, a dwa - wyniki/statystyki/umiejętności. On bije wszystkich z tej kwarty. &#39;Barney&#39; nam gdzieś odleciał i nie wiadomo czy wróci. To znaczy pewnie wróci, ale nie spodziewam się fajerwerk. Sezon mizerny, jak na niego. Anderson ? Odpalił, ok, ale czy utrzymał dyspozycję ? Właśnie. Balonik jest napompowany i według mnie szybko zostanie przebity. I zrobi to sam Gary. Chisnall ? Co najwyżej postraszy. Gość nie jest stabilny, niestety. Caven powalczy, tak, ale nic więcej, ponieważ to nie ten poziom co reszta. Aha, Suljović to mój czarny koń tej kwarty !
4.kwarta:
Dobre pary w tej kwarcie. Na Wade nie liczę. Coś mi on śmierdzi teraz. Pipe może go zgasić. Tak, Justin, bo drabinki nie ma trudnej. Lewis ? Wrócił do świata żywych, wreszcie ! 1/4 ma na bank. *****, ile to człowiek czekał, aż on zacznie grać tak, jak na niego przystało. Oko się wreszcie cieszy ! Teoretycznie nic dziwnego nie powinno się wydarzyć w tej grupce, co jednak nie oznacza, że zabraknie dobrych spotkań. &#39;Dwójki&#39; są dość wyrównane.
Późniejsze fazy:
W pierwszej połowie Taylor i tylko Taylor. W finale na miękko ? Czemu nie. W drugiej połówce walka i jeszcze raz walka. IMO zwycięsko z niej wyjdzie van Gerwen. Czekam na pojedynek &#39;Mighty Mike&#39; v &#39;Jackpot&#39; w 1/2. To będzie coś. Adrian ma łatwą drogę. Michael będzie się musiał trochę napocić, ale da radę, powinien. Ostatnio na PCF wygrał z Philem, więc pewności siebie ma masę. TOP4 zdominuje turniej ? Na to wygląda.

Zwycięzca 1.kwarty: Phil Taylor @ 1,22 WilliamHill ⛔
Zwycięzca 2.kwarty: Simon Whitlock @ 3,00 WilliamHill ✅
Zwycięzca 3.kwarty: Michael van Gerwen @ 1,80 Sportingbet ✅
Zwycięzca 4.kwarty: Adrian Lewis @ 1,67 WilliamHill ✅
Klasyfikacja końcowa:
Phil Taylor @ 1,91 WilliamHill ⛔
Wyniki i statystyki mówią wszystko. &#39;Majory&#39; z tego roku w wykonaniu &#39;ThePower&#39;: World Cup of Darts - zwycięstwo (z Lewisem), Premier League - finał, UK Open - zwycięstwo, European Championship - 1/8, World Matchplay - zwycięstwo, World Grand Prix - zwycięstwo, Grand Slam of Darts - zwycięstwo, Players Championship Finals - finał. Taylor notuje sezon życia. Forma, jaką prezentuje jest niewiarygodna. Nic dodać, nic ująć.

Finaliści:
Phil Taylor v Michael van Gerwen @ 3,50 bet365 ⛔
TOP2:
1. Phil Taylor, 2. Michael van Gerwen @ 4,50 PaddyPower ⛔
9 Dart Finish:
Rzucą. Taylor, van Gerwen, Lewis, któryś z nich.Szkoda jednak mrozić kasę, kurs mizeria.
Checkout 170&#39;s:
Będzie, bankowo, ale kurs śmieszny. Nie ma sensu kminić. Cyferki w zakładzie poniżej.
Total checkouts 170&#39;s:
under 2,5 @ 2,37 bet365 ✅ 2
Rok temu bet365 rypnął się z linią wystawiając ją na poziomie 4,5 po atrakcyjnych kursach. Niestety, teraz pilniej odrobili lekcję i oferują nam już tylko 2,5. Linia cienka, bardzo. W 2012 zaatakowałem under (wszedł). W tym również myślę nad tą opcją. 3,5 bym brał bez zastanowienia, a to 2,5 ? Jest ryzyko, ale co tam. Czołówka darterów jest w formie, owszem, ale jak pokazuje historia - over ciężko pokryć.
MŚ, ostatnie 6 lat: 2008 - 3x170&#39;, 2009 - 1x170&#39;, 2010 - 2x170&#39;, 2011 - 2x170&#39;, 2012 - 4x170&#39;, 2013 -2x170&#39;
Główne turnieje w tym roku: Premier League - 2x170&#39;, World Matchplay - 3x170&#39;, European Championship - 0x170&#39;, Grand Slam - 1x170&#39;, Players Championship Finals - 1x170.
Most tournament 180&#39;s: Michael van Gerwen @ 3,00 bwin ✅ 52
Kto może rzucić najwięcej 180&#39;s ? van Gerwen, Lewis, Whitlock, van Barneveld, Anderson, Huybrechts, Hamilton, chyba tyle. Taylora nie ma, bo on maksów rzuca mało. Jest jeszcze kilku darterów, którzy &#39;lubieją&#39; siekać, ale oni mają małe szanse na późniejsze fazy, dlatego od razu ich skreśliłem. Teraz tak, kto leci z tej grupy ? &#39;Barney&#39; i &#39;TheHammer&#39;. Forma w tym roku nie taka jak trzeba. Kto następny ? Anderson. On może, ale nie musi. Niby odpalił, ale z nim nigdy nic nie wiadomo. Huybrechts ? Podobnie, jak Szkot. Zostaje trójka. Stawiam na &#39;Shreka&#39;. Nawinąłem zresztą w &#39;kwartalnikach&#39;, co i jak. Whitlock zagadka. Holender i Anglik rzucają na podobnym poziomie. Pierwszy u mnie ma mecz więcej, a poza tym ma trudniejsza drabinkę, więc się będzie bardziej spinał. Rok temu w tym elemencie był niedościgniony.
Highest Single Match Average: Phil Taylor @ 2,37 PaddyPower ⛔ Peter Wright (105.07)
Egzotyk, ale mnie się podoba. Poświęciłem na niego trochę czasu. Taylor najlepszy, to już nawinięte, a poza tym statystyki:
MŚ + miejsce w klasyfikacji &#39;best winning average&#39; ( w meczach przegranych nie miał wyższych średnich, niż w meczach wygranych ) - 2007: 1. - 109.00, 2008: 4. - 96.71, 2009: 1. 110.94 (wygrał turniej), 2010: 1. - 107.37 (wygrał turniej), 2011: 3. - 102.09, 2012: 5. - 100.32, 2013: 2. - 103.04 (wygrał turniej)
&#39;Best winning average&#39; z tego sezonu: Premier League: 2. - 107.33 (wygrał turniej, lepsza średnia - Thornton), European Championship: 8. - 96.24 (najgorszy &#39;major&#39;), World Matchplay: 1. - 111.23 (wygrał turniej), World Grand Prix: 3. - 99.94 (wygrał turniej, lepsza średnia - Anderson, van Gerwen), Grand Slam of Darts: 1. - 112.16 (wygrał turniej), Players Championship Finals: 1. - 111.58 (finalista)
Darts Players Statistic 2013: Ave3: 1. Phil Taylor - 102.26, 2. Michael van Gerwen - 98.73, reszta topu w tyle.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
hiro 83,7K

hiro

Użytkownik
1. runda MŚ PDC 2014

Rozpoczynamy MŚ PDC. Poniżej podaję typy na 1. rundę, które wydają mi się być bardzo prawdopodobne. Oczywiście jak jeszcze coś mi wpadnie w oko to będę podawał na bieżąco (a 1. runda trwa 7 dni). Gwoli wprowadzenia do moich typów, obejrzyjcie poniższy filmik, w którym John McDonald pokazuje MŚ &quot;od kuchni&quot;. I właśnie w momencie, gdy wchodzi na scenę jest ta chwila, o której napiszę jeszcze w analizach. Co prawda jeszcze pusta hala, ale widok już jest niesamowity. Dla młodych zawodników, debiutantów, może być to widok dosłownie zapierający dech w piersiach. I powiem szczerze, na to liczę.
Zachęcam szczególnie od minuty 7:00.

Raymond van Barneveld v Jamie Lewis ✅ 3-0
Typ: Raymond van Barneveld @ 1,12 William Hill

Dla mnie pefffka. Dla &#39;Barneya&#39; będa to bardzo ważne Mistrzostwa. Bo słaby wynik w nich (czyli np. przegrana w 1. rundzie) może spowodowac, że Holender już całkiem się załamie. RvB gra w kratkę. W The Masters zagrał dobrze, w Gran Slam słabo, bo nie wyszedł z grupy, i w Players Championship Finals średnio (wygrał 6-5, 9-8 i przegrał 2-9 z Taylorem). No ale nie przegra z Jamie&#39;m Lewisem, który nie pokazuje nic ciekawego. Jego największy sukces - finał na Gibraltarze. Ale kogo tam pokonał? Osborne 6-4, Thornton 6-5, Brown 6-0, Painter 6-5, A. Lewis 6-5. I w finale 1-6 z Taylorem. Ostatni mecz zagrał na Players Championship Finals z MVG, gdzie przegrał 1-6, a warto zauważyć, że wówczas w całym turnieju tylko w tym meczu Van Gerwen osiągnął średnią niższą od 95 (89.50). Nie wyobrażam sobie, żeby 22-letni Walijczyk pokonał 5-krotnego Mistrza Świata. Gramy do 3 wygranych setów, ja tu widzę gładkie 3:0 dla faworyta, ewentualnie jeden set dla Lewisa.
Robert Thornton v Max Hopp ✅ 3-1
Typ: Robert Thornton @ 1,14 William Hill

Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy tak przeceniają Hoppa. Osobiście nie lubię grać na Thorntona, bo gość potrafi wygrać mecz ze średnią 100, po to, by w kolejnym przegrać ze średnią 85. Ale ostatnio, a konkretnie od listopada Szkot złapał formę. W GSoD dotarł aż do finału, a grał świetnie w całym turnieju. Ale na kozaka znajdzie się zawsze większy kozak - Taylor, i dlatego to Thornton nie wygrał turnieju. A w Players Championship Finals przegrał już w 2. meczu z van Barneveldem 8-9, gdzie zmarnował 4 lotki meczowe na D20. Jego rywalem będzie młodziutki Max Hopp, siedemnastolatek. Niemiec ogólnie bez sukcesów, udziały w większych turniejach, jak ET czy Mistrzostwa Europy kończył w 1. rundzie. W ubiegłym roku również grał w 1. rundzie MŚ PDC, ale wtedy musiał grać mecz kwalifikacyjny. A później przegrał z Dennisem Ovensem 2-3, notując średnią 78.4. To samo co powyżej, nie widzę Hoppa w dalszej rundzie, 1 set to maksimum co może ugrać.
Adrian Lewis v Dennis Smith ✅ 3-0
Typ: Adrian Lewis @ 1,06 William Hill

Nie ma co komentować, Adrian tego nie przegra. Jestem niemal pewny, że nie rzuci w tym meczu dużo maksów, że średnia w okolicach 90. Bo w tym momencie nie trzeba się spinać. Nie wiem jak Dennis musiałby zagrać, żeby wygrać z Adrianem aż 3 sety. Lewis -1,5 na luzie, -2,5 też powinien ogarnąć, zależy jak (nie)skoncentrowany wyjdzie.
Gary Anderson v Mark Dudbridge ✅ 3-0
Typ: Gary Anderson @ 1,25 William Hill

Nie wiem skąd bukmacherzy wzięli ten kurs. Gary może ostatnio bez fajerwerków, ale jednak spokojnie ciuła średnie/dobre wyniki. WGP - ćwierćfinał, GSod - 1/8, PCF - ćwierćfinał. Może niespecjalne wyniki, ale popatrzmy jeszcze na to, że rzadko kiedy Gary przegrywa w pierwszej rundzie w głównych turniejach. A w MŚ PDC najwczesniej odpadł w 2. rundzie, w pierwszych swoich Mistrzostwach PDC. A jego rywal? Pół amotor. Jego ostatni sukces (nie licząc dwóch półfinałów turniejach z cyklu Players Championship) to chyba 2. runda w Niemczech w turnieju z cyklu ET. O jego finale w MŚ PDC w 2005 już niewielu pamięta, dawno temu. Gary nie przegra tego meczu, ale pewnie łatwo mieć nie będzie. Dopiero później ogarnie się i wygra mecz.

Powyższe mecze to dla mnie tzw. pewniaki, z całkiem niezłym AKO (1,69 w WH). Do tego zastanawiam się nad jeszcze jednym meczem do tego AKO. I nie mogę się zdecydować, dlatego napiszę co-nieco o 5 meczach, które w miarę mi się podobają.
Ian White v Kyle Anderson ✅ 3-1
Typ: Ian White @ 1,25 William Hill

Ian do PDC dołączył dopiero w 2011 roku. Jak dotąd, bez większych sukcesów, jedyne co można wyróżnić to ćwierćfinał w PCF przed dwoma tygodniami. A pokonał tam Baxtera 6-3 (93.70) i Terrego Jenkinsa 9-2 (97.91) i przegrał z Hamiltonem 6-9 (89.54). Oglądałem nawet mecz z Jenkinsem i byłem pod wrażeniem gry Iana. White zagrał dwa razy w MŚ PDC i dwa razy przegrywał w 1. rundzie (Thornton 1-3 i Webster 1-3). I należy zwrócić uwagę, że jego średnia i procent na dublu były dobre, odpowiednio: 90.02 i 47% oraz 92.11 i 25%. Jego rywalem będzie mało znany Australijczyk Kyle Anderson. Kyle grał przed rokiem w MŚ PDC i przegrał już w 1. rundzie z Beatonem 0-3. Średnia 83.63. Do tego grał w Sydney w Mastersie w sierpniu, gdzie przegrał w 1. mecz z Taylorem 1-6 uzyskując średnią nieco ponad 83. Z jego wyników widać, że gość wygrywa dużo turniejów w Australii i Nowej Zelandii, ale w głównych turniejach nie startuje. White znajduje się w całkiem niezłej formie i powinien awansować do 2. rundy bez większych problemów. W końcu do 3 razy sztuka ...
Colin Lloyd v Beau Anderson ⛔ 2-3
Typ: Colin Lloyd @ 1,36

Beau Anderson to brat Kyle Andersona. Jest debiutantem w MŚ PDC. Grał w Sydney, gdzie przegrał z Hamiltonem 4-6 w 1. rundzie. Zawodnik znany z turniejów w Australii. A Lloyd? Lata świetności ma już za sobą. Ostatni sukces to ... półfinał w Austrii w ET w czerwcu. W ubiegłym roku zagrał w 3. rundzie MŚ. Raczej widzę w kolejnej rundzie Anglika, ale bez przekonania.
Ronnie Baxter v Ricky Evans ⛔ 0-3
Typ: Ronnie Baxter @ 1,57 William Hill

Nie wiem dlaczego taki duży kurs. Ricky ma 23 lata, debiutuje w MŚ PDC. W ogóle to dziwnie rzuca ten chłopak. Albo wchodzi mu max albo 60 lub mniej. Ja jakoś nie mogę się przekonać do niego, po tym finale z Smithem z maja. W GSoD zagrał przyzwoicie, chociaż przegrał 3/3 mecze. Baxter to wyjadacz, ale bez sukcesów w ostatnich miesiącach. Raczej &quot;robi&quot; 2-3 rundę i odpada. Tutaj również większe szanse dla Baxtera, ale zwycięstwo Evansa mnie nie zdziwi.
Mervyn King v Darin Young ✅ 3-0
Typ: Mervyn King @ 1,28 William Hill

Darin Young to zawodnik z Ameryki Północnej. Tam sobie rzuca, wygrywa jakieś turnieje w Las Vegas. Od 2009 roku nieprzerwanie przyjeżdża na MŚ PDC i tylko raz udało mu się awansować do 2. rundy (grał jeszcze 2005-2006 - również 1. runda). A jego średnie z MŚ: 86.57, 85.31, 80.57, 84.56, 80.11. Żeby pokonać King&#39;a musiałby zrobić średnią około 90 i wysoki procent na dublu. Mervyn co prawda, w MŚ wypadał blado, bo tylko raz był w półfinale. Do tego 4 razy w 2. rundzie i przed rokiem w pierwszej. Może czas na lepszy występ? No jakiejś porażającej formy nie ma, ale na Younga powinno wystarczyć.
Kevin Painter v Tomas Seyler ✅ 3-0
Typ: Kevin Painter @ 1,28 William Hill

Może w końcu Kevin wygra swój mecz w turnieju głównym. The Masters i PCF - 1. runda, a w GSoD przegrał 3 mecze w grupie. Gdzie się podział ten Kevin, który tak świetnie grał? Z nim jest jak z Barneyem, w końcu musi wygrać, bo to może być jego koniec. A szkoda byłoby. A Seyler to zawodnik, który ma 39 lat, nie osiągnął praktycznie nic specjalnego w tym sporcie na arenie międzynarodowej i już zabrał się za komentowanie dla niemieckich stacji. Podobno wychodzi mu to całkiem nieźle (nie znam niemieckiego więc nie wiem). Za to gra na słabym poziomie. Po 4 latach przerwy wraca na MŚ. Sukcesu mu nie wróżę. Chociaż kto wie, może Painter znów się spali? Oby nie.
P.S. Jednak decyduje się na King&#39;a.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
pietras-pl 269

pietras-pl

Użytkownik
To zaczynamy ???? Długo nie mogłem się doczekać na ten turniej, mam nadzieję na wiele emocji. Co do końcowych typów, moim zdaniem jest szansa na detronizację Taylora. Van Gerwen zaznaczył to w ostatnim Players Championship pokonując mistrza. Dochodzi do tego Lewis, którego nigdy nie należy skreślać, tym bardziej, że w tym sezonie rzuca wyśmienicie. Inni? Trzeba zwrócić uwagę na Thorntona, który ma sezon życia, Whitlocka i Andersona. Z czarnych koni mogą odpalić White, czy nawet Caven. W tym sezonie pokazywali już, że mają ochotę na coś więcej niż tylko bycie zawodnikami drugiego garnituru. Zobaczymy co pokażą.
Ode mnie na dziś:
John Part - Mareno Michels highest checkout under 120.5 @ 1.83 Bet365 ⛔ (136)
Nie spodziewam się tutaj szałowych rezultatów. Po pierwsze Part ma straszne kłopoty na doublach, jak się zatnie jest koniec. Potrafi marnować nawet kilkanaście lotek kończących. Ostatnio zresztą chyba bardziej zajmuje go komentowanie spotkań niż granie. Sezon najsłabszy od lat, chyba powoli będzie zmierzał ku końcowi. Michels to młody zawodnik, który debiutuje w MŚ. Pierwszy mecz z pewnością będzie dla niego szczególny, ale i mocno stresujący. Raczej nie ma się co spodziewać wysokich zejść.
Richie Burnett - Dean Winstanley 2 @ 1.80 Bet365
Skuszę się. Burnett ostatnimi czasy nędza, więcej pajacowania niż grania. Kolejny po Thorntonie zawodnik, któremu jak coś nie pójdzie to obrażony na cały świat przestaje rzucać całkowicie. Do tego lubi zaciąć się na doublach. W tym sezonie jedynie w Championship of Darts wypadł jako tako, bo zaliczył półfinał, ale to nie jest telewizyjny turniej, grają w warunkach domowych, dlatego nie biorę w ogóle tego pod uwagę. Winstanley w sumie podobnie, też jakby się w tym sezonie lekko zaciął. W zeszłym roku na MŚ kapitalny wyczyn, w swoim debiucie rzucił 9 lotkę. Na jego radość po tym można było patrzeć i patrzeć, mega pozytywny chłop ???? Mecz będzie wyrównany, w środku mogą rzucać podobnie, ale zdecydują double. W nich ciut lepiej czuje się chyba Winstanley i tu upatruję szansy na jego zwycięstwo.
Peter Wright - Joe Cullen 1 @ 1.18 Bet365 ✅ (3-0)
Peter Wright - Joe Cullen highest checkout 1 @ 1.53 Bet365 ✅ (151-147)
Raczej mecz jednostronny, z przewagą od początku dla Wrighta, który lekko się odrodził i chciałby coś jeszcze namieszać, może nawet jakiś życiowy rezultat? Kto wie. Cullen mimo, że jest zawodnikiem młodym, już czwarty raz z rzędu stanie do boju w Alexandra Palace. Problem w tym, że poprzednie 3 razy poległ w 1 rundzie i dzisiaj również go to chyba czeka. Nie ma za bardzo argumentów żeby pokonać Wrighta. W tym roku zaliczał głównie objazdowe turnieje, w których leciał szybko. Niewiele daje mu szans na zwycięstwo, być może będzie to mecz typowo do jednej bramki. 3-0, 3-1 i siłą rzeczy wyższy checkout również dla Wrighta.
Meczu preeliminacyjnego chyba nie będę ruszał, grają do 4 wygranych legów,a to już trochę loteria. Odpuszczę.
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Pierwszy dzień World Darts Championship 2014


First Round
Friday December 13 (7pm) John Part v Mareno Michels
Rob Szabo v Ian Moss (P)
Peter Wright v Joe Cullen
Phil Taylor v Szabo/Moss
Richie Burnett v Dean Winstanley

Peter Wright v Joe Cullen 1 więcej 180&#39;s @ 1,80 bet365 ✅ 3-1
Dla mnie &#39;Snake Bit&#39; i to zdecydowanie, ale że kursy mizerne to atakuje maksy. W gruncie rzeczy krótko, ale zwięźle nawinął Pietras, dlatego od ode mnie tylko dwa trzy zdanka. Szkot gra życiówkę. W tym sezonie zaliczył sporo późniejszych faz w turniejach różnej rangi. Świetnie rzucał w UK Open, zarówno w kwalifikacjach, jak i turnieju głównym w którym to dotarł do półfinału. Jak mu szło, to naginał duże średnie. Ostatnio na PCF poleciał w drugiej rundzie z Taylorem. W pierwszej wygrał pewnie notując przy tym średnią over 100 i dobry procent na dublu. Cullen nie ma argumentów, właśnie. Od dłuższego czasu nawet się nie zerwał. Jeśli Peter depnie, to maksów powinien rzucać sporawo. Statystycznie w tym roku mój faworyt siekał ich 4,25 na mecz, zaś Cullen 3.

Richie Burnett - Dean Winstanley over 15,5 legs @ 1,85 Unibet ✅ 18 (3-2, 3-2, 0-3, 3-2)
Krótko. Nie widzi mi się tutaj szybki mecz. 3-0/0-3 ? Niee. Nie wiem czy pięciosetówka, ale cztero już tak. Chyba Winstanley, może i z handi, ale to nie jest teraz ważne. Panowie nawet nie muszą mocno walczyć ze sobą, żeby pokryć over. Po 3-1 w legach i jest cacy. Do zrobienia na miękko. Argumentacja ? Obaj słabi na dublu. No ok, Richie tragiczny, a Dean czasem daje rade, ale tylko czasem. Walijczyk się stoczył. On nigdy nie należał do czołówki, ale w poprzednich sezonach czasem szarpnął. Teraz słabizna, choć ostatnio coś się ruszyło i również dlatego daję mu szanse na walkę i ugranie chociażby seta. Anglik nie jest na tyle mocny, żeby mógł znacznie odjechać rywalowi. Peter Wright v Joe Cullen 1 więcej 180&#39;s @ 1,80 bet365 ✅ 3-1
Richie Burnett - Dean Winstanley over 15,5 legs @ 1,85 Unibet ✅ 18 (3-2, 3-2, 0-3, 3-2)​
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Wyniki pierwszego dnia World Darts Championship 2014


Karta była mizerna, ale o dziwo się działo. Mecz Parta z Michelsem nudny, jak flaki z olejem, co było do przewidzenia. Jakby młody Holender się rozluźnił, to spokojnie wyrzuciłby stara wygę. Goście w pre-eliminacyjnym meczu ***** żarty sobie sobie stroili. Nie dało się tego oglądać. Wright bardzo pewnie wygrał z młodym Anglikiem, który się niestety mocno nie postawił, aczkolwiek nie zrobił popeliny. &#39;Wąż&#39; nadal w formie, zdecydowanie. No i sensacja. Taylor przegrał set z Szabo. Według mnie i wielu innych obserwatorów to był zabieg marketingowy, nic więcej. Co ciekawe, Nowozelandczyk przeciwko Philowi ze średnia over 90 i ponad 50 procentami na dublu ! WOW ! Niespodziewanie błysnął Burnett, który wygrał absolutnie zasłużenie. Świetna gra Walijczyka ! Średnia elegancka, a i dubel przyzwoity. Winstanley uruchomił się tylko w 3.secie, w którym to zanotował Ave3 = 108.​
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Drugi dzień World Darts Championship 2014


First Round Saturday December 14
Afternoon Session (12pm)
Mark Walsh v Jarkko Komula
Colin McGarry v Per Laursen (P)
Wayne Jones v Kevin McDine
Terry Jenkins v McGarry/Laursen
Ian White v Kyle Anderson
Evening Session (7pm)
Julio Barbero v Andree Welge (P)
Robert Thornton v Max Hopp
Gary Anderson v Mark Dudbridge
Andy Hamilton v Barbero/Welge
Paul Nicholson v Stuart Kellett

Ian White v Kyle Anderson 1(-1,5) @ 1,70 Sbobet ✅ 3-1
Inni trzymają po ~@ 1,55, dlatego musowo trzeba brać to handi. Hiro już sporo napisał na temat tego meczu. Warto wrócić do jego postu ! Co ode mnie ? A no to, że Anderson jest słaby. Nagina tylko u siebie. Z PDC miał kontakt w tym roku w Sydney Masters, gdzie poleciał w meczu z Taylorem notując słabiutką średnią. Wydaje mi się, że dziś dużo lepiej nie zagra. Po prostu tyle potrafi. Co z Whitem ? Facet notuje sezon życia. W tym roku wygrał objazdówkę w Barnsley i Wigan, do tego w turkach tej samej rangi zaliczył jeszcze ćwierćfinał i półfinał, a co najważniejsze kilkanaście dni temu zaliczył ćwierćfinał na Players Championship Finals. W tychże zawodach 2x ze średnią over 95 i znośnym dublem - over 30%. Czyżby foremka ? Miejmy nadzieję. Jak pokazuje historia, w poprzednich MŚ w których występowali lepiej i to zdecydowanie prezentował się Ian. Zero argumentów po stronie Australijczyka. Kursiwo miód, więc grać.

Ian White v Kyle An derson 1(-1,5) @ 1,70 Sbobet ✅ 3-1​
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Robert Thornton v Max Hopp
Typ: Robert Thornton @ 1,14 William Hill

Nie mam pojęcia dlaczego wszyscy tak przeceniają Hoppa.

Ronnie Baxter v Ricky Evans
Typ: Ronnie Baxter @ 1,57 William Hill

Nie wiem dlaczego taki duży kurs. Ricky ma 23 lata, debiutuje w MŚ PDC. W ogóle to dziwnie rzuca ten chłopak. Albo wchodzi mu max albo 60 lub mniej. Ja jakoś nie mogę się przekonać do niego, po tym finale z Smithem z maja. W GSoD zagrał przyzwoicie, chociaż przegrał 3/3 mecze. Baxter to wyjadacz, ale bez sukcesów w ostatnich miesiącach. Raczej &quot;robi&quot; 2-3 rundę i odpada. Tutaj również większe szanse dla Baxtera, ale zwycięstwo Evansa mnie nie zdziwi.
Kevin Painter v Tomas Seyler
Typ: Kevin Painter @ 1,28 William Hill

Może w końcu Kevin wygra swój mecz w turnieju głównym. The Masters i PCF - 1. runda, a w GSoD przegrał 3 mecze w grupie. Gdzie się podział ten Kevin, który tak świetnie grał? Z nim jest jak z Barneyem, w końcu musi wygrać, bo to może być jego koniec. A szkoda byłoby. A Seyler to zawodnik, który ma 39 lat, nie osiągnął praktycznie nic specjalnego w tym sporcie na arenie międzynarodowej i już zabrał się za komentowanie dla niemieckich stacji. Podobno wychodzi mu to całkiem nieźle (nie znam niemieckiego więc nie wiem). Za to gra na słabym poziomie. Po 4 latach przerwy wraca na MŚ. Sukcesu mu nie wróżę. Chociaż kto wie, może Painter znów się spali? Oby nie.
Typów nie popieram. Gra nie warta świeczki. Jeśli chodzi o analizę do meczu Roberta to wiem, że piłeś m.in do mojej osoby. Tak, mnie on śmierdzi. Co prawda Thornton ostatnimi czasy rzucał dobrze, sezonu nie ma złego, w ogóle jego osoby przedstawiać nie muszę, ale właśnie ...
Kolejny po Thorntonie zawodnik, któremu jak coś nie pójdzie to obrażony na cały świat przestaje rzucać całkowicie.
Tego się obawiam. Jak mu nie pyknie w tym pierwszym meczu to może być wesoło. Hopp nie tyle jest przeceniany, co stawiany w roli gościa, który przy słabej postawie Szkota, może narobić mu smrodu. Oczywiście młodziutki Niemiec to póki co ogórek w darterskim świecie, jednak drzemie w nim potencjał. Nie będę zdziwiony, jeśli Thornton szybciutko wygra 3-0, ale też nie będę zaskoczony w momencie, kiedy Hopp będzie sobie jakoś radził. Debiut zaliczył przed rokiem, więc tremy już wielkiej mieć nie będzie. Po cichu liczę na to, że ugra seta. Kurs na &#39;TheThorna&#39; jest tak mały, że szkoda się z nim bawić.
Czystego Baxtera omijam, ponieważ scenariuszy na mecz z jego udziałem jest kilka. Ileż to razy pisałem o możliwościach Ronniego ? Sporo. Niestety, w jego grze nic się nie zmieniło. Dalej kratka. Ostatnio na PCF średniawka. W ogóle średni okres ma. Evans to młody chłopak, który niby coś umie, ale tego nie widać. Nie skreślam go jednak. IMO jest w stanie nawiązać z Baxterem walkę. Jeszcze jak tamten nie trafi z dniem, to już nie ma o czym gadać. Ricky miesiąc temu rzucał w GSoD i nie wypadł źle. Co prawda zaliczył trzy porażki, ale nie było blamażu. &#39;TheRocket&#39; to faworyt i to zdecydowany, owszem, ale czy jest sens ryzykować ? Sam Hiro przyznałeś, że jego porażka cię nie zdziwi. Mnie coś tu nie gra, dlatego podziękuję.
Jeśli chodzi o Paintera, to nie polecam go dlatego, że ostatnimi czasy za dużo razy się kompromitował. Ja nie wiem *****, co się z nim stało. Wydawało się, że po zwycięstwie w PCF dwa lata temu nabierze rozpędu i coś podziała na darterskiej scenie, a tu dupa. Czasem coś szarpnie, ale nic konkretnego. 1,28 ? Proszę was.

Niespodzianki były, są i będą. Myślę, że w którymś z powyższych meczów może do takiej dojść. Stawiam na Seylera !
 
zdzicho 155

zdzicho

Użytkownik
Ian White 3 - 1 Kyle Anderson
Kilka słów o tym meczu: Ian zagrał naprawdę dobry mecz od 2 seta do końca spotkania. Widać było, że gdy uspokoił swoją grę to wyglądało to naprawdę fajnie. Bardzo dobrze spisywał się też na doublach, zdarzały mu się jakieś małe przestoje ale poza tym wszystko wyglądało wyśmienicie. W następnej rundzie White trafi na któregoś z braci Huybrechts i myślę że nie stoi na straconej pozycji i następna runda jest naprawdę prawdopodobna.
Jeśli chodzi o Kyla Andersona to trochę słabo i to nie mogło wystarczyć na Iana. Średnio spisał się na doublach, słaba średnia. Co ciekawe trafił 9 lotkę jak już wiadomo, ale myślę że to raczej go rozproszyło, gdyż później nic już nie pokazał. Mimo wszystko Australijczyk może ten mecz zapamiętać bardzo dobrze, bo trafienie 9 lotki na MŚ to jest naprawdę coś. Widać było jak bardzo cieszył się po tym wyczynie.
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Wyniki drugiego dnia World Darts Championship 2014


Cóż to był wczoraj za dzień ! Najpierw checkout 170&#39;s, a później dwa razy Nine-Dart Finish. Pierwszą rzucił stary wyga, a drugą gość, który na scenie darterskiej się nie liczy. Nieprawdopodobne. Sesja popołudniowa zaczęła się spokojnie. Walsh jak zwykle klapa. Sensacji absolutnie brak. Laursen w (P) na miękko. Jones mógł wygrać i powinien, ale dał dupy. Przy 2-1 w setach i 1-2 w legach zmarnował chyba 8 lotek na 2-2 i kolejkę na mecz. Poleciał Jenkins, co dla większości jest szokiem. Rzucał dużo większe oczka, niż Duńczyk, ale na dublu był już zdecydowanie gorszy. Nie pomogła mu nawet ta 9 lotka. Per wypadł solidnie, nie powiem. White na spokojnie. Wygrał 3-1, coś w grafice się zgubiło. Mecz fajnie opisał zdzicho - TUTAJ. W sesji wieczornej bez większych atrakcji. Niespodziewanie odpadł Welge. Słabiutko wypadł Thornton. Gdyby Hopp był skuteczniejszy na dublu, to kto wie czy nie mielibyśmy kolejnej sensacji. Dudbrigde wrócił i wstydu sobie nie narobił, ale niestety nawet nie postraszył Andersona, który rzucał bardzo dobrze. Mecz Hamiltona z Barbero był wyrównany. Gdyby Hiszpan był ciut dokładniejszy albo sprzyjało mu więcej szczęścia, to mogłoby być wesoło. Dzień zakończyliśmy dobrym spotkaniem z udziałem Nicholsona i Kelletta. Dobre średnie, sporo maksów. Anglik przegrał, bo rzucał fatalnie duble. Szkoda, że nawet nie nawiązał walki.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
Trzeci dzień World Darts Championship 2014


First Round
Sunday December 15 (7pm)
Dave Chisnall v John Henderson
Dennis Lindskjold v Colin Osborne (P)
Raymond van Barneveld v Jamie Lewis
Brendan Dolan v Lindskjold/Osborne
Jamie Caven v Jelle Klaasen​
 
pietras-pl 269

pietras-pl

Użytkownik
Wczorajszy dzień sporo emocji dostarczył, 2 razy 9 lotka, która chyba będzie klątwą bo zarówno Jenkins, jak i Kyle Anderson odpadli. Tak czy tak zapisali się w historii, a co ugrali i zarobili na tym to ich. Najbardziej zawiódł mnie wczoraj jednak Jones, który skompromitował się po całości. Kurs 1.50 na niego brałem w ciemno, miałem sporo kasy do wyjęcia, jednak musiałem obejść się smakiem. To co chłop wyczyniał wczoraj na doublu, to chyba najstarsi górale obserwujący MŚ PDC i BDO nie pamiętają. Miał już rywala na widelcu, w środku rzucał nie najgorzej, ale w pewnym momencie jego podejście do doubla było równoznaczne z wtopą. No cóż, takie uroki darta, jedziemy dalej. Warto zatrzymać się jeszcze na chwilę przy meczach kwalifikacyjnych, otóż w każdym z dotychczasowych wygrywali zawodnicy, którzy nie byli faworytami. Odpadli Moss, McGarry i Welge, na których kursy oscylowały w graniacach 1.3-1.5. Dlatego przestrzegam przed graniem preeliminacji, grają do 4 legów i to trochę jak obstawianie w ruletkę. Na dziś:
Dave Chisnall - John Henderson under 8.5 180&#39;s @ 1.83 Bet365 ⛔ (17)
Ten zakład wydaje mi się warty grania w tym meczu. Chisnall co prawda może odpalić w środku, nie wykluczam tego, ale zdarzają mu się też duże momenty przestoju, zarówno w środku, jak i w szczególności na kończących. Poza tym to zawodnik, który musi wejść w mecz i się rozkręcić, wtedy jest groźny dla każdego. Czy rzucą powyżej 8 maksów? Nie wydaje mi się, Henderson słabizna, jedyny znaczący turniej, gdzie się jako tako ostatnio wyróżnił to tegoroczne UK Open, gdzie był w 1/8 finału, reszta to objazdówki bez sukcesów. Granie na zwycięstwo jednak przezornie odpuszczę, bo jak pokazały pierwsze dwa dni nawet zawodnicy z góry skazani na porażkę są dobrze przygotowani i walczą. Nie spodziewam się tu jednak niebotycznego poziomu i skuszę się na under 8.5 maksa. Być może jak Chisnall nie odwali popeliny, spotkanie długo nie potrwa.
Raymond van Barneveld - Jamie Lewis (+2.5) 2 @ 1.83 Bet365 ⛔ (3-0)
3-0? Nie wydaje mi się. Tak jak już napisałem wyżej, mało kto z tych zawodników drugiego garnituru odwala całkowitą popelinę i oddaje mecze bez walki. Są dobrze przygotowani, pokazali to chociażby Michels, Hopp, Kyle Anderson, którzy mimo porażki tanio skóry nie sprzedali. Dalej grają rewelacja Laursen czy Mcdine. Za tym zakładem przemawia dodatkowo fakt, że tak naprawdę nie wiadomo co się spodziewać po Holendrze. Bardzo ważny turniej dla niego, który da odpowiedzi na kilka pytań. Forma w tym sezonie w kratkę, oczywiście Lewis nie powinien być dla niego większym wyzwaniem, ale kto wie. Moim zdaniem młody Walijczyk, który przecież nie jest całkowicie anonimowy się postawi i urwie jakiegoś seta Barneveldowi.
Jamie Caven - Jelle Klaasen 1 @ 1.61 Bet365 ✅ (3-1)
Jamie Caven - Jelle Klaasen najwięcej 180&#39;s 1 @ 1.80 Bet365 ⛔ (1-3)
Caven, i to moim zdaniem zdecydowanie. Lubię tego zawodnika, stać go na wiele. Kiedyś odpali porządnie i jestem tego pewien. Ten sezon kilka przebłysków, jak choćby Mistrzostwa Europy czy Matchplay. Potrafi wykręcać niezłe średnie i rzucać dużo maksów, różnie to wygląda natomiast z doublami. Mocno bym się jednak zdziwił, gdyby odpadł z Klaasenem, który jest zawodnikiem przyzwoitym, pokazuje się w największych turniejach z różnym skutkiem, ale nie wróżę mu dziś zwycięstwa. Jest co prawda nieprzewidywalny, działa to w dwie strony, ale czy dziś odpali? Chyba nie. Początek może będzie wyrównany, ale prędzej czy później to Caven odskoczy i zrobi przewagę wysokimi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
P 2,5K

plsn

Użytkownik
Warto zatrzymać się jeszcze na chwilę przy meczach kwalifikacyjnych, otóż w każdym z dotychczasowych wygrywali zawodnicy, którzy nie byli faworytami. Odpadli Moss, McGarry i Welge, na których kursy oscylowały w graniacach 1.3-1.5. Dlatego przestrzegam przed graniem preeliminacji, grają do 4 legów i to trochę jak obstawianie w ruletkę.
Może w takim razie warto inny wniosek wyciągnąć? Skoro to preeliminacje i zawodnicy mniej pewni i buk daje kursy po ok. 3,0 w którąś stronę, a to jest ruletka... no to value w czystej postaci... tak mi się zdaje ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom