źródło: e-play.pl http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=2&id=20047&page=1Provider najlepszą blokadą dla e-hazardu?
Dziennik Gazeta Prawna pisze o sposobach rządu na blokowanie stron internetowych oferujących hazard. Władze chcą wprowadzić zmiany w przepisach, które ułatwią walkę z e-hazardem poprzez polskich dostawców Internetu.
Wiceminister finansów Jacek Kapica przedstawił listę środków zwalczania hazardu w sieci. Ma to być w pierwszej kolejności nałożenie na rodzimych providerów administrujących serwerami obowiązku blokowania dostępu do stron związanych z hazardem. Dwa inne sposoby to monitoring przepływów finansowych między bankami a operatorami oraz monitoring samych połączeń internetowych.
Z technicznego punktu widzenia można zablokować dostęp do stron internetowych - mówi analityk IT firmy PMR, Paweł Olszynka. - Mogą to zrobić dostawcy Internetu. Przykładem są firmy, które nie życzą sobie, żeby ich pracownicy korzystali z pewnych serwisów i blokują do nich dostęp. Skoro to można zrobić w skali mikro, to można i w makro. Innym przykładem jest firma Google, która współpracuje z rządem Chin w blokowaniu pewnych treści w Internecie - wyjaśnia.
To, że blokowanie stron jest możliwie, nie oznacza, że można to swobodnie wdrażać w życie bez pytania o granicę cenzury w Internecie - podkreśla Krzysztof Szuberta z Business Centre Club. - Pojawia się jeszcze pytanie o to, jak na blokowanie stron z e-hazardem zareaguje Unia Europejska - dodaje.
Jacek Pawłowski, ekspert PricewaterhouseCoopers zwraca z kolei uwagę na skutki takiego działania dla przedsiębiorców i konsumentów. - Jeżeli konsument zawiera umowę z dostawcą Internetu, i ta nie upoważnia providera do ograniczenia dostępu do Internetu, to można powiedzieć, że dostawca blokując stronę narusza warunki umowy - wyjaśnia. Jeżeli provider będzie blokował dostęp do rynku firmom oferującym hazard w sieci, może być oskarżony o nieuczciwą konkurencję. Minister Kapica ma na to odpowiedź: wprowadzimy odpowiednie zmiany w prawie telekomunikacyjnym i dostawcy Internetu będą mieli podstawę prawną, by blokować dostęp do treści e-hazardowych.
Raczej nic nie zrobia bo potraca klientow a to firmom szczegolnie w duzych miastach gdzie trwa konkurencja nie na reke.źródło: e-play.pl http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=2&id=20047&page=1
No to bedziemy mieli drugie Chiny zamiast drugiej Irlandii
A co, chcesz powrotu Kaczuchow, Gosiewskiego, Brudzinksiego, Kaminskiego,, Kurskiego????By żyło się lepiej ???????????? na szczytach władzy ???????????? z pieniędzy podatników.
Platforma obywatelska pokazuje jak bardzo jest obywatelska :zoltakartka:
Wszystkie inne kraje, które próbowały wprowadzić choćby namiastkę obostrzeń w zakresie swobody przepływu usług, które chce się wprowadzić w Polsce, teraz dostają prztyczka od KE i idą po rozum do głowy. A co za tym idzie, przyjmują maksymę: jeżeli czegoś nie można zakazać, to trzeba na tym zarobić.
U nas niestety wszystko jest na odwrót: zamiast uczyć się na błędach innych i starać się ich unikać, to najlepiej zakazać ???????????? tylko po to aby odwrócić uwagę od tego co naprawdę dzieje się na szczycie władzy i pokazać, że robi się to dla dobra obywateli.
My już Donkowi dziękujemy ????
a chcesz grać tylko i wyłącznie u naziemnych z 25 % podatkiem ?A co, chcesz powrotu Kaczuchow, Gosiewskiego, Brudzinksiego, Kaminskiego,, Kurskiego????
Działania Tuska są sprzeczne z konstytucją. Kaczor Donald powinien stanąć przed Trybunałem Stanu za jawne naruszenia Konstytucji RP.źródło: e-play.pl http://www.e-play.pl/index.php?action=page&view=2&id=20047&page=1
No to bedziemy mieli drugie Chiny zamiast drugiej Irlandii
Ciekawe jaki wyrok dostanie Tusk za tą ustawę.(...)
Cenzura prewencyjna środków społecznego przekazu oraz koncesjonowanie prasy są zakazane. Ustawa może wprowadzić obowiązek uprzedniego uzyskania koncesji na prowadzenie stacji radiowej lub telewizyjnej.
Nie chodzi o samą ustawę, tylko o sam zamysł wprowadzenia tego typu ograniczeń, które są niedopuszczalne w demokratycznym kraju!!!Jak wy oglądacie.Tusk mówił o twardym hazardzie do tego niezaliczają się zakłady wzajemne.
Hazardem internetowym zajmie sie druga ustawa , która bedzie gotowa pod koniec tygodnia.
Ale najpierw będzie musiała być sprawdzona przez UE.
Z tą ustawą na pewno nie zdążą do końca listopada.
Slyszales o systemie argentynskim? A moze o piramidce Mudoffa? Przeciez to normalni biznesmeni, prowadza normalne interesy.Nie chodzi o samą ustawę, tylko o sam zamysł wprowadzenia tego typu ograniczeń, które są niedopuszczalne w demokratycznym kraju!!!
Ludzie cofamy się o 20 lat w rozwoju!!! Najgorsze, że możliwość kontrolowania i inwigilowania internautów, stwarza potężne pole do nadużyć wszystkim służbom specjalnym!!! Jakiś głupi popapraniec będzie mógł robić co tylko mu się żywnie podoba dla spełnienia własnych celów!!!
Jak tak dalej będzie, to w porównaniu z Polska, Chiny będą bardziej liberalnym krajem!!!
Platforma otrzymała mandat zaufania od społeczeństwa nie po to aby serwować nam takie cyrki!!!
Ty chyba naprawdę nie masz pojęcia o temacie.50% ma byc jedynie na jednorekich, nie zdziwilbym sie gdyby za akcja stal sobiesiak i spolka