>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Newsy i dyskusje dotyczące snookera

Status
Zamknięty.
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Żeby oderwać się od tych smutnych i mało ciekawych z punktu widzenia kibica wydarzeń z ostatnich dni proponuje małą sondę.
Podsumujmy cały zakończony sezon wyborem następujących punktów:

1. Zawodnik sezonu
2. Rozczarowanie sezonu
3. Niespodzianka sezonu
4. Turniej sezonu
5. Mecz sezonu
6. Brejk sezonu
7. Wbicie sezonu
8. Sędzia sezonu
9. Wydarzenie pozytywne sezonu
10. Wydarzenie negatywne sezonu
11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy

Do dyspozycji mamy wszystko to co stało się w okresie od 1.06.2009 do 03.05.2010.
Ja swoje propozycje podam wieczorem.. ;)
 
krol-julian 5K

krol-julian

Użytkownik
1. Zawodnik sezonu
Neil Robertson - jakie by nie były Mistrzostwa Świata, to ich zwycięzca zasługuje na to miano. Tym bardziej iż Neil bardzo zmienił swój snooker na przełomie ostatniego sezonu.
2. Rozczarowanie sezonu
Ronni S. - w wielu turniejach zawiódł . Najgorszy występ - China Open , Mistrzostwa Świata przegrane przez olewczy stosunek . Finał przegrany z Selbym . Naprawdę za dużo tych wpadek ....
3. Niespodzianka sezonu
Mark Williams - genialny sezon tego zawodnika. Wrócił wkońcu na tron. Dobry występ już na Welsch Open, wygrana w China Open w naprawdę dobrym stylu. Mistrzostwa Świata również udane bo mecz z Ronnim stał na wysokim poziomie i Mark na porażkę nie zasłużył.
4. Turniej sezonu
China Open - zdecydowanie najlepszy poziom w tym sezonie. Bardzo duża ilość setek, genialna forma Dinga i Williamsa. Naprawdę chciało się oglądać.
5. Mecz sezonu
Neil Robertson - Martin Gould
6. Brejk sezonu
MAX Neila Robertsona z China Open
7. Wbicie sezonu
Nie przychodzi mi tutaj zabardzo nic do głowy. Chyba czarna z Maxa Neila, niby łatwa ale jakie nerwy ????
8. Sędzia sezonu
Michaela Tabb
9. Wydarzenie pozytywne sezonu
Każdy turniej miał innego zwycięzce. Świadczy to o w miarę wysokim poziomie snookerzystów.
10. Wydarzenie negatywne sezonu
Afera korupcyjna z J.Higginsem w roli głównej
11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy
Więcej turniejów rankingowych !!
 
robbn 23

robbn

Użytkownik
1. Zawodnik sezonu: Neil Robertson
2. Rozczarowanie sezonu zdecydowanie Ronnie na minus, trochę rozczarował mnie Allen
3. Niespodzianka sezonu: ładna walka outsiderów w MŚ np. Martina Goulda czy Zenga
4. Turniej sezonu: zdecydowanie MŚ, świetny turniej
5. Mecz sezonu na pewno nie finał MŚ, podobały mi się mecze z udziałem Steve&#39;a Davisa (np. ten z Higginsem)
6. Brejk sezonu żaden inny poza 147 Robertsona mi nie przychodzi do głowy
7. Wbicie sezonu -
8. Sędzia sezonu nie będę zbyt oryginalny Michaela Tabb ;)
9. Wydarzenie pozytywne sezonu mecz pokazowy Davisa i Taylora ????
10. Wydarzenie negatywne sezonu wpadka korupcyjna Higginsa; żałosne zachowanie podczas niektórych meczów Selby&#39;ego
11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy -
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
1. Zawodnik sezonu Neil Robertson - za Mistrzostwo Świata i co raz lepszą, pewniejszą grę, którą mógł do siebie przekonać. 2. Rozczarowanie sezonu Ryan Day - katastrofa, O&#39;Sullivan - wygrana jednego turnieju i kompletna &quot;lipa&quot; w pozostałych to porażka. 3. Niespodzianka sezonu Jednorazowo - Zhang, Lines, Gould; ogólnie - ciężko wskazać, może &quot;wybuch&quot; formy Kangura. 4. Turniej sezonu UK i CO 5. Mecz sezonu 1/2 finału Mastersa, mecz pomiędzy Williamsem a O&#39;Sullivan - cudo. 6. Brejk sezonu Oczywiście max Neila w CO. 7. Wbicie sezonu Sezonu bardzo ciężko wskazać, naprawdę było wiele. 8. Sędzia sezonu Oczywiście Michaela, gdyby nie ona to Terry Camilleri
9. Wydarzenie pozytywne sezonu Pokazówka Davisa z Taylorem 10. Wydarzenie negatywne sezonu Chyba wiadomo co niestety... 11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy To podam chociaż dwa, wspomniane przez Króla Juliana turnieje (większa ilość) oraz dalej praktykować i próbować kamer zamieszczonych w Crucible Theatre - i &quot;latającą&quot; i slow motion.
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
1. Zawodnik sezonu: Neil Robertson, a tuż za nim Ding Junhui. Trudno wybrać jednego. Robertson za mistrzostwo świata i zwycięstwo w Grand Prix, a Ding za rewelacyjny sezon ogólny, który dał mu miejsce pierwsze w rankingu jednorocznym. Zwycięstwo w UK Championship i finały w China Open i Grand Prix to wyniki znakomite. Wyżej jednak Neil, no bo Crucible, to Crucible.

2. Rozczarowanie sezonu: Stephen Hendry, Ryan Day, Joe Perry, Judd Trump, Shaun Murphy, Ricky Walden, Marco Fu... Ci zawiedli najbardziej. Nie moge wybrać jednego. Każdy z nich na swój sposób tego sezonu do udanych nie może zaliczyć.

3. Niespodzianka sezonu: Liang Wenbo na początku sezonu, Peter Lines w UK Championship, Tony Drago w eliminacjach turniejowych, Martin Gould w mistrzostwach no i powrót do dobrej formy Marka Williamsa. Coś jeszcze by się znalazło, ale tyle wystarczy.

4. Turniej sezonu: Premier League Snooker i Championship League Snooker - dziwne ale to one mi najbardziej utkwiły w pamięci. Z rankingowych nic nie powaliło. Masters też średni, ale tuż za nimi.

5. Mecz sezonu: Zdecydowanie Higgins - O&#39;Sullivan z UK Championship gdzie Ronniek doszedł z 8-2 na 8-8, w dalszej kolejności Higgins - Robertson z półfinału GP (6-5 dla Neila) no i Robertson - Gould czyli szalony pościg zakończony wynikiem 13-12 dla Kangura.

6. Brejk sezonu: dwa takowe. Maks Robertsona i pudło Ronniego na bili zielonej przy ataku na maksa.

7. Wbicie sezonu: Za dużo aby pamiętać więc niech będzie Steve Davis i dubel na brązowej z otwarciem niebieskiej.

8. Sędzia sezonu: Alain Chamberlain. Szkoda, że zrezygnował, miło było go zobaczyć ostatni raz w CLS.

9. Wydarzenie pozytywne sezonu: Trudno wskazać. Pokazówka Taylora z Davisem fajna. Dwa maksy. Barry Hearn w fotelu prezesa. Niech będzie tyle.

10. Wydarzenie negatywne sezonu: Higgins i Lee w roli głównej i mimo wszystko pudło Ronniego na czarnej. Wymienie tu także kretyński występ White&#39;a w TV. Takich rzeczy nie powinno być więcej.

11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy: więcej turniejów z lepszymi finałami bo w tym sezonie tylko finał Mastersa był ciekawy.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
1. Zawodnik sezonu: Neil Robertson.

2. Rozczarowanie sezonu: Ebdon - dziadzieje chyba niestety ???? Day, Dale, Swail

3. Niespodzianka sezonu: Matthew Selt, Tom Ford, Tony Drago i Mark Williams ???? Dwaj pierwsi za to że pną się w górę, a Tornado i Borsuk za powrót w wielkim stylu! + Dott

4. Turniej sezonu: UK Championship

5. Mecz sezonu: Higgins - Robertson 5:6 ????
6. Brejk sezonu: 146 Allena

7. Wbicie sezonu: nie wiem

8. Sędzia sezonu: Jan Verhaas

9. Wydarzenie pozytywne sezonu: Aussie mistrzem świata i White wciąż w gronie zawodowców co mnie cieszy :p

10. Wydarzenie negatywne sezonu: korupcyja

11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy: Żeby Ronniemu się chciało tak jak mu się nie chce.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
1. Zawodnik sezonu: Neil Robertson, nareszcie wygrał i należało mu się.

2. Rozczarowanie sezonu: Chyba Allen, spodziewałem się po nim więcej

3. Niespodzianka sezonu:Zdecydowanie Mark Williams i Dott

4. Turniej sezonu: MŚ

5. Mecz sezonu: Nie oglądałem całego sezonu, także trudno mi powiedzieć

6. Brejk sezonu: Mnie się podobało 146 Allena na MŚ

7. Wbicie sezonu: Raczej niewbicie, Sullivan w China Open.

8. Sędzia sezonu: Michaela Tabb bo jest śliczna.

9. Wydarzenie pozytywne sezonu: Robertson mistrzem, powrót i dobra forma Williamsa.

10. Wydarzenie negatywne sezonu: Sprawa z Higginsem.

11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy: Sullivan nie olewający meczów.
 
smoooke 44

smoooke

Użytkownik
1. Zawodnik sezonu: Neil Robertson.

2. Rozczarowanie sezonu: Higgins

3. Niespodzianka sezonu: Dott

4. Turniej sezonu: UK Championship

5. Mecz sezonu: brak.

6. Brejk sezonu: max Kangura

7. Wbicie sezonu: przez cały stół Goulda w 1 i 2 sesji.

8. Sędzia sezonu: Michaela.

9. Wydarzenie pozytywne sezonu: wykrycie korupcji

10. Wydarzenie negatywne sezonu: korupcja

11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy: żeby kibice snookera zrozumieli w końcu podejście do życia i do snookera Ronniego a nie wypisywali głupot.
 
porky 104

porky

Użytkownik
1. Zawodnik sezonu: Neil Robertson

2. Rozczarowanie sezonu: Ryan Day

3. Niespodzianka sezonu: Martin Gould (jestem ciekawy jak się zaprezentuje w następnym turnieju..)

4. Turniej sezonu: UK

5. Mecz sezonu: UK: Rakieta - Jasiek (ciekawe czy ustawione to było ????)

6. Brejk sezonu: Neil Robertson i jego max (wreszcie!!)

7. Wbicie sezonu: Trudno wyczuć..

8. Sędzia sezonu: Michaela i jej akcje ????

9. Wydarzenie pozytywne sezonu: Powrót Borsuka (jeszcze żeby Doherty wrócił do formy..)

10. Wydarzenie negatywne sezonu: Higgins..

11. Co chcielibyście w kolejnym sezonie, jeden punkt, najważniejszy: Czysty snooker..
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
Pojawił się nieoficjalny kalendarz na nowy sezon:

Tu szczegółowo opisany ale bez mniejszych turniejów &gt;&gt;&gt; KLIK

A tu ze wszystkimi turniejami ale bez opisów &gt;&gt;&gt; KLIK
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Bond zagra na historycznych mistrzostwach świata

Nigel Bond wygrał turniej kwalifikacyjny do pierwszych w historii snookerowych mistrzostw świata seniorów, które na początku listopada odbędą się w angielskim Bradford.


Anglik w finałowym spotkaniu pokonał 4:3 swojego rodaka, Petera Linesa. Wcześniej, wicemistrz świata z 1995 roku wyeliminował Joe Swaila i Dave&#39;a Harolda.
Lines w drodze do finału ograł Tony’ego Drago oraz Mike&#39;a Halleta. W meczu z Maltańczykiem popisał się efektownym brejkiem w wysokości 144 punktów.
- Punkt zwrotny nastąpił w czwartym frejmie kiedy Peter miał szansę wyjść na prowadzenie 3-1 ale spudłował przedostatnia czerwoną bilę – ocenił Bond. – Bardzo cieszę się ze zwycięstwa i nie mogę już się doczekać listopada. Zbliżający się sezon będzie dla mnie bardzo ważny. Liczę na dobrą grę, która pozwoli mi wrócić na wysokie miejsce rankingowe – zakończył 45 letni zawodnik.

W listopadowych mistrzostwach udział weźmie wielu znanych snookerzystów. Oprócz Bonda w Cedar Court Hotel w Bradford wystąpią byli mistrzowie globu. Wśród nich pojawią się między innymi: Steve Davis, Dennis Taylor, Ken Doherty i Joe Johnson. Nie zabraknie także sześciokrotnego wicemistrza świata, Jimmy’ego White&#39;a.

Wyniki meczów kwalifikacyjnych mistrzostw świata seniorów:
Ćwierćfinały:
Peter Lines - Mike Hallett 2:0
Tony Drago - Tony Knowles 2:0
Joe Swail - David Taylor 2:0
Nigel Bond - Dave Harold 2:0
Półfinały:
Peter Lines - Tony Drago 3:0
148(144)-0, 58-8, 79-29
Nigel Bond - Joe Swail 3:2
64-44, 73(72)-0, 27-63, 0-88( 88 ), 75(75)-0
Finał:
Nigel Bond - Peter Lines 4:3
82(50)-49, 64-77(52), 22-70(70), 72-50, 0-71(71), 65-20, 77(57)-15


źródło: Onet.pl
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Warto też wspomnieć o nowych planach Barry&#39;ego Hearna, który wprowadził nowy cykl turniejowy, na wzór Pro Challenge Series - będzie to Player Tour Championship. Cykl ten złożony będzie z 12 turniejów, a 6 z nich zostanie rozegranych w Europie kontynentalnej. Najbardziej skorzystają na tym Niemcy, gdzie odbędą się aż 4 takie imprezy.
W turnieju udział będzie brało 96 zawodowców + 32 amatorów. Turnieje będą posiadały ciekawą formułę, cały cykl zakończy się w marcu, kiedy pozostanie 24 zawodników, z których wyłoni się ten najlepszy. Player Tour Championship posiadać będzie także osobny ranking, który także ma ciekawą innowację. O miejscu w nim decydować będzie suma wygranych pieniędzy. Za każdy turniej zwycięzca będzie mógł zgarnąć 50 tys. funtów, a łączna pula nagród wyniesie 800 tysięcy funtów. Punkty będą także wliczane do rankingu profesjonalistów.
Tak przedstawia się rozkład tego cyklu:
Rozkład Player Tour Championship w sezonie 2010/2011:
25-27 czerwiec
9-11 lipiec
30 lipiec – 1 sierpień
13-15 sierpień
26-29 sierpień
1-3 październik
8-10 październik
15-17 październik
22-24 październik
1-3 listopad
12-14 listopad
19-21 listopad
17-20 marzec – turniej finałowy
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Dzisiaj odbyło się zgromadzenie członków federacji snookera, którego głównym tematem była sprawa wotum ufności dla Barry&#39;ego Hearna. Obecny szef WPBSA otrzymał 35 do 29 głosów, dzięki czemu jego wszystkie pomysły zostały zaakceptowane. Do końca nie wiadome było, czy tu mu się uda, ponieważ kilka dni przed zgromadzeniem pojawił się konkurent - John Davison, który chciał do siebie przekonać członków federacji, co ostatecznie się nie powiodło.
 
smoooke 44

smoooke

Użytkownik
Przepraszam, że zaśmiecam ale mam pytanie - gdzie znajdę jakiś live do tego całego Wuxi bo pograłem jakieś tam typki na 13 i chciałbym wiedzieć. Dzięki z góry za pomoc.
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Zmiany w snookerowym systemie rankingowym

Światowa federacja snookera zaprezentowała oficjalną listę rankingową, która obowiązywać będzie podczas rozgrywek w najbliższym sezonie.


Dotychczas ranking oficjalny był podstawą do rozstawień zawodników w danym sezonie. Miejsce w czołowej szesnastce tej listy oznaczało także automatyczny udział w prestiżowym turnieju The Masters oraz gwarantowało start bez kwalifikacji w imprezach rankingowych.

Od sezonu 2010/2011, prezes światowego związku Barry Hearn, który obiecał zreformować snookerowe rozgrywki postanowił zmienić zasady obowiązujące w rankingu.
.onet-ad-main2-box { display: none }

62 letni Anglik zamierza aktualizować listę trzy razy w roku tak aby zaostrzyć rywalizację i zapewnić dodatkowe emocje.
Jeżeli snookerowy kalendarz zaprezentowany przez WPBSA nie ulegnie zmianie to aktualizacja listy rankingowej wyglądałaby następująco:

Player Tour Championship 1: 25-27 czerwca
Player Tour Championship 1: 9-11 lipca
Player Tour Championship 3: 6-8 sierpnia
Player Tour Championship 4: 14-16 sierpnia
Euro Player Tour Championship 1: 27-29 sierpnia
Shanghai Masters: 6-12 września
World Open: 18-26 września
Euro Player Tour Championship 2: 1-3 października

PIERWSZA AKTUALIZACJA
Player Tour Championship 5: 8-10 października
Player Tour Championship 6: 15-17 października
Euro Player Tour Championship 3: 22-24 października
Euro Player Tour Championship 4: 29-31 października
Euro Player Tour Championship 5: 12-14 listopada
Euro Player Tour Championship 6: 19-21 listopada
UK Championship: 4-12 grudnia
The Masters: 9-16 stycznia

DRUGA AKTUZALIZACJA
German Masters: 2-6 lutego
Welsh Open: 14-20 lutego

TRZECIA AKTUZALIZACJA
Finał Player Tour Championship: 17-20 marca
China Open: 28 marca - 3 kwietnia
Mistrzostwa Świata: 16 kwietnia - 2 maja

- Jestem bardzo zadowolony z wprowadzenia zmian w systemie rankingowym. Uważam, że od dawna istniała taka konieczność – ocenił Mark Williams. - Dotychczas było tak, że zawodnik mógł przegrać wszystkie mecze w pierwszej rundzie, a nadal pozostawał w szesnastce. To niesprawiedliwe dla graczy, którzy w ciągu sezonu prezentowali się bardzo dobrze. Ta zmiana wynagrodzi każdego kto zaprezentuję wysoką formę – dodał dwukrotny mistrz globu. - Teraz, gdy oprócz turniejów rankingowych mamy dodatkowo dwanaście imprez cyklu Player Tour Championship, ten pomysł wydaję się być idealny – podsumował Walijczyk.

Wszystko wskazuje więc na to, iż sezon zostanie podzielony na cztery części, a przejrzystość listy rankingowej, z której to przed każdym turniejem rankingowym zaistnieje konieczność odpisywania punktów zdobytych dwa lata wcześniej, stanie się dużo mniejsza.

Po raz kolejny także, prezes WPBSA, Barry Hearn udowodnił, że zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami chce bardzo mocno zreformować snookerowe rozgrywki.

źródło: Onet.pl


No no, jestem pod wrażeniem. Na pewno uatrakcyjni snookerowe rozgrywki i nie będziemy mieli &quot;sztywnej szesnastki&quot;, która czasem miewa właśnie duże spadki formy, a i tak jest rozstawiona w każdym turnieju.

Plus dla Hearna!
 
pitekk 69

pitekk

Forum VIP
Snooker: sensacyjny wynik Michała Zielińskiego

Fantastyczny prezent na swoje osiemnaste urodziny zafundował sobie Michał Zieliński. Aktualny mistrz Polski w drugim frejmie sparingowego pojedynku z Rafałem Góreckim wbił brejka maksymalnego!


Zieliński jest trzecim Polakiem, któremu udało się uzyskać 147 punktów w jednym podejściu (żaden nie padł w oficjalnym meczu). Wcześniej sztuka ta powiodła się Rafałowi Jewtuchowi i Jarosławowi Kowalskiemu. Co ciekawe wszystkie trzy &quot;maksy&quot; zostały zrobione w warszawskim klubie 147 Break, na tym samym stole.

- Nie dociera do mnie to co się stało. Liczę, że w niedalekiej przyszłości uda mi się powtórzyć ten wyczyn za granicą – podsumował swoje wybitne osiągnięcie niezwykle szczęśliwy solenizant.
źródło: Onet.pl
 
assitalia 6K

assitalia

Użytkownik
O&#39;Sullivan po raz kolejny przekonuje mnie, że nie jest do końca zdrowy.

KLIK

Jeśli nudzą go MŚ to niech w nich nie gra. Ja płakać nie będe.
Co o tym sądzicie?
 
S 0

speedywwy

Użytkownik
Mi się ten pomysł bardzo podoba. Jeśli ten sport ma być bardziej popularny i ciekawszy dla przecietnego zjadacza chleba to musi byc bardziej widowiskowy. Nikt nie chce patrzec jak zawodnik wygina sie 15min nad stolem, mierzy, mierzy a potem nietrafia ???? Działoby sie duzo, duzo wiecej, byłoby ciekawiej i pewnie zabawniej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom