>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

NBA offseason & preseason 2011 - dyskusja i typy

Status
Zamknięty.
ben85 55

ben85

Użytkownik
Prawa ekonomii są nieubłagalne, NBA przynosi spore straty( 3/4 drużyn gra taką biedę że ogladać sie nie da - co potwierdzają puste trybuny), czas sie ograniczać!. Niestety zawodnicy są tak pazerni na kase i w mojej opini to ich wina. Skasowanie sezonu nic im nie da. Oglądalnosć NBA będzie spadać, tak jak spadała mocno po lokaucie w 1998. Co przełoży sie dalej na mniejsze zyski itp itd. Brawo tak trzymać!.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
snajper 322

snajper

Forum VIP
Kilka dni temu wydawało się, że obecny sezon NBA jest już niemal na pewno stracony. Strony rozeszły się w stanie wojny, negocjacje zerwano. Kiedy jednak nastała cisza, z obozu jednych i drugich coraz częściej słychać głosy rozsądku.

Sprawy w swoje ręce wziął ktoś, o kim do tej pory nie słyszeliśmy za wiele. Michael Goldberg, dyrektor wykonawczy zrzeszenia trenerów NBA, postanowił zrobić co w jego mocy, aby uniknąć najgorszego z możliwych rozwiązań, a więc utraty całego sezonu. Napisał więc otwarty list do zawodników, w którym zaznaczył, że &quot;sezon musi być uratowany&quot;.

więcej na​
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
L 27

ljuboja

Użytkownik
Dla mnie jest to gruba przesada oczywiście w 100% winą lokautu obwiniam zawodników i tylko ich, działacze chcieli 50/50 a zawodnicy i tak się nie zgodziły śmiech na sali i tyle.
Pazerstwo na kasę jak u nas na FB na 3 spiny po lini 0,01.
Ja jestem prawie pewny iż rozgrywki nawet nie ruszą w styczniu 2012. I co taki jeden z drugi poszedł do Europy i co więcej zarobi niż pójście na ugodę i w NBA. Nie rozumiem zbytnio ich i ogólnie tego może ktoś mi to wytłumaczy;/
 
host3234 85

host3234

Użytkownik
Tutaj juz nawet nie chodzi o ten podział zysków ,bo to jest chyba obecnie najmniejszy problem..
Chodzi przede wszystkim o sprawy związane z salary cap&#39;em..Drużyny chcą uniknąć tworzenia&quot; obozow gwiazdorskich&quot; -jak mamy teraz np. w NYK lub Miami..
Zapraszam na stronę zkrainynba.pl
Tam jest artykuł o odnośnie dzisiejszych rozmów[a przynajmniej tak było planowane] i jest wytłumaczone o co się toczy bój
 
prof 21,7K

prof

Użytkownik
NBA wystartuje na święta!!

Kilkanaście minut temu dotarła do Nas znakomita wiadomość o zakończeniu lockoutu w NBA. Strony w końcu doszły do długo oczekiwanego porozumienia i już wkrótce rozpocznie się nowy sezon najlepszej ligi świata! Co nas czeka w pierwszych dniach nowych rozgrywek?

Czeka Nas bardzo dużo, ponieważ rozgrywki mają rozpocząć się 25 grudnia a właśnie na ten dzień przypadają 3, jakże znakomicie zapowiadające się spotkania a mianowicie:

Boston Celtics @ New York Knicks
Miami Heat @ Dallas Mavericks
Chicago Bulls @ Los Angeles Lakers

Jak widzimy, już na dzień dobry obejrzeć będzie można wielki rewanż za ostatnie finały NBA, które przypomnijmy wygrała ekipa z Dallas 4-2. Również mały rewanż czeka nas w Nowym Jorku, gdyż miejscowi Knicks zostali pokonani w Play-Offach przez Celtów aż 4-0. W następnych dniach również zapowiadają się ogromne emocje. 27 Grudnia rozegrane zostaną derby Los Angeles pomiędzy Lakersami a Clippersami. Marcin Gortat i jego Phoenix Suns zmagania zaczną dzień później, meczem właśnie z drużyną Lakers.

żródło: zkrainynba.pl &lt;- wiecej info

Mimo iz nie jestem ekspertem z NBA to ciesze sie z powrotu najlepszej koszykarskiej ligi swiata. Szkoda tylko ze panowie wczesniej sie nie dogadali ale niema co narzekac i tak bedzie sporo meczy do rozegrania.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Mimo, że jestem laikiem i aż tak na NBA się nie znam to również ta wiadomość mnie niezmiernie dziś ucieszyła.

Można się tylko cieszyć, że się dogadali panowie i sezon w miarę ruszy, ponadto z marketingowego punktu widzenia start w Boże Narodzenie takimi meczami nie musi być wcale zły ???? .Aż chyba z NBA Leaguepassem pokombinuję aby wykupić abonament na przełom roku.

To tyle jeśli o wyrażanie radości, mam pytanie odnośnie zawodników - niektórzy przenieśli się do Europy aby tutaj grać, ale jeśli już wiadomo, że liga rusza to w takim razie mogą oni wrócić do Stanów i grać w NBA czy są zobligowani do gry w Europie ? Podejrzewam, że zastrzegli sobie prawo do zerwania kontraktu w razie startu NBA, nie mylę się ?
 
S 0

siner

Użytkownik
O ile się nie mylę, to zawodnicy w Chinach nie mają opcji opt-out, czyli będą musieli zostać. Oczywiście to czysta teoria, bo można spokojnie rozwiązać taką umowę za porozumieniem stron. Także Smith, Chandler pewnie też wrócą.
Zawodnicy z Europy mają przeważnie opcje opt-out w swoich kontraktach, więc spokojnie wrócą.
Podświadomie czułem, że się w końcu dogadają, chociaż przyznam, że sądziłem, że uda się osiągnąć porozumienie nieco wcześniej
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Tak będzie. Nasza liga też napewno wystartuje. Pytanie tylko czy zostawiamy układ lig taki jaki wynikał z poprzednich rozgrywek, czy organizujemy wszystko od nowa. Tutaj niech Baqu$ się wypowie ;)
Swoją drogą, po wcześniejszych &quot;negocjacjach&quot; to teraz szybko się dogadali. Widać zawodnicy ale również kluby przekonały się o silę $. Póki nie było strat finansowych to można było kozaczyć ...
 
maniek44 18

maniek44

Użytkownik
Troche mi szkoda klubow z Europy ktorzy sprowadzili mase grajków z NBA, Lyon z Francji Turiaf z Parkerem, jest Besiktas z Williamsem, Odomem i Erdenem, z mojego kochanego Realu Ibaka i Rudy, esz pozmienia sie w paru klubach
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
48 meczów z zespołami własnej konferencji i 18 z drugiej, koniec sezonu regularnego 26 kwietnia i ostatni mecz finału 26 czerwca - to główne elementy nowego terminarza ligi koszykówki NBA, który zakłada rozpoczęcie rozgrywek w Boże Narodzenie.
Liga zaprezentowała ramowy kalendarz na Twitterze, licząc, że osiągnięte w piątek wstępne porozumienie między właścicielami klubów a zawodnikami zostanie oficjalnie ratyfikowane.

Według nowego terminarza, każdy zespół rozegra 66 meczów w sezonie zasadniczym. Ta część zakończy się 26 kwietnia, czyli tylko 10 dni później niż zwykle. By nadrobić opóźnienie - sezon miał się rozpocząć 1 listopada, ale z powodu lokautu nie było to możliwe - zdarzy się, że drużyny będą pojawiać się na boisku nawet trzy dni z rzędu. Takich przypadków nie będzie jednak więcej niż trzy.

Także w dwóch pierwszych rundach play off może się zdarzyć, że zespoły będą rywalizować dzień po dniu, co do tej pory nie było praktykowane. Termin ewentualnego ostatniego, siódmego meczu finałowego to 26 czerwca.

Wypracowane w piątek porozumienie musi teraz zostać zaakceptowane przez właścicieli co najmniej 15 klubów oraz związek zawodowy koszykarzy. Ten drugi warunek jest trudniejszy do spełnienia, gdyż zawodnicy 14 listopada swój związek rozwiązali. Teraz muszą go ponownie założyć i wycofać złożony w sądzie pozew antymonopolowy.

Kością niezgody i przyczyną ogłoszonego 1 lipca lokautu był przede wszystkim podział wpływów z ligi sięgających 4,3 mld dolarów rocznie. Na podstawie poprzedniej umowy zbiorowej koszykarze otrzymywali 57 proc. Właściciele drużyn domagali się znacznego obniżenia tego wskaźnika i wszystko wskazuje na to, że cel osiągną, bo porozumienie zakłada równy podział (50 na 50), co wcześniej gracze zdecydowanie odrzucili.

Obecny lokaut jest czwartym w historii ligi. Najdłuższy trwał 204 dni - od lipca 1998 do 20 stycznia 1999 roku. Sezon rozpoczął się wtedy 7 lutego, a każda z ekip zamiast 82 meczów sezonu regularnego rozegrała 50.

sportowefakty.pl
 
Baqu 1,2M

Baqu

Forum VIP
dwa świetne teksty:

Wolni agenci 2011
http://czwarta-kwarta.com/index.php/2011/06/wolni-agenci-2011/

Restricted free agents 2011
http://czwarta-kwarta.com/index.php/2011/06/restricted-free-agents-2011/

plotek już cała masa, ale nie traćmy na nie czasu i informujmy się jedynie o ważnych i dużych trejdach.

btw:

Przedziwny pomysł Marka Cubana

Właściciel aktualnych mistrzów NBA, Mark Cuban, oznajmił, że jego drużyna nie otrzyma pierścieni mistrzowskich. Zamiast tego, każdy członek ekipy z Teksasu ma otrzymać… złotą podkładkę pod myszkę.

„To nie tak, że nie chcę tych pierścieni. Po prostu chcę wprowadzić coś nowego. Zamiast pierścieni będą złote podkładki pod myszkę.” – mówi Cu– mówi Cuban.

Oj coś czuję, że Jason Terry nie będzie z tego zadowolony.


LoL ?

i jeszcze informacja o nowej zasadzie nazwanej Derrick Rose rule
http://zawszepopierwsze.bloog.pl/id,330621663,title,REGULA-DERRICKA-ROSEA,index.html?_ticrsn=3&amp;amp;ticaid=6d770
 
prof 21,7K

prof

Użytkownik
Chiński problem

Czas zakończenia lokautu dla wielu jest wręcz zbawienny. Niestety dla innych może okazać się sporym zmartwieniem.

Duży problem z obowiązującymi kontraktami mają bowiem amerykańscy gracze, którzy podpisali umowy na grę w Chinach.

Dla przykładu trójka graczy Denver Nuggets: Wilson Chandler, Kenyon Martin i J.R Smith nie mają klauzuli wzorem graczy, którzy podpisali umowy w Europie mówiącej o rozwiązaniu kontraktu w obecnym klubie na rzecz gry w NBA.

O ile nie musi to być problem dla Chandlera, który narzekał ostatnio na NBA to dla Martina powrót do USA jest jedną z ostatnich szans na podpisanie ciekawego kontraktu, a jak życie ostatnio pokazało J.R Smith wcale nie czuje się zbyt dobrze w Azji sprawiając kłopoty wychowacze.

A jak się skończy ta sytuacja? Z pewnością nie jest to zmartwienie Stephona Marbury&#39;ego. Ten w Chinach jest pół bogiem i przeżywa drugą młodość. Jego drużyna prowadzi w lidze z kompletem zwycięstw, a on sam po raz kolejny rozegrał świetny mecz kończąc go z 24 punktami i 5 asystami.

żródło: koszykowka.net
 
marqs3lby 10K

marqs3lby

Użytkownik
Podejrzewam że zrobią wszystko by Chińczycy sami zerwali kontrakty. Nie będą przychodzić na treningi, będą specjalnie olewać mecze itd. Ale to tylko moje domysły.
 
backrus 48

backrus

Użytkownik
Tylko, że Chińczycy postarali się, aby zawodnicy podpisali punkt, że nie będą mogli zerwać umowy, gdy zakończy się lockout w NBA. Wojnarowski pisał, że kluby po prostu ukarzą niesfornych graczy: parę meczy kary/ewentualnie przestaną im płacić. A NBA choćby i chciała, to jako członek FIBA, nie może nic zrobić.
To swego rodzaju kara za brak wiary ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom