>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

NBA offseason & preseason 2011 - dyskusja i typy

Status
Zamknięty.
money 52

money

Użytkownik
Jo, bo Rondo to jest po prostu tytan, mega zbudowany, niemal Herkules. Curry zresztą też, prawie Howarda przebija.
Jakbyś nie zauważył to koszykarze przechodząc z Europy do NBA mają w zwyczaju nabierać trochę masy. Nie tylko podkoszowi. Popatrz sobie chociaż na zdjęcia Calderona z czasów Tau i teraz. Nie jest nagle jakiś wielki, ale nabrał mięcha i sobie radzi w NBA. Zaraz powiesz, że Calderon to nie ta półka co Rondo i reszta. Ok nie ta półka, ale Rubio jest młody i ma czas.
Dobra ok,ale przegladem pola gry Rondo przebija chyba w tej chwili wszystkich,z kolei Curry ma w miare dobry rzut,kazdy ma swoje plusy i minusy ale u Rubio tych plusow widze najmniej;)nie jestem zadnym fachowcem,ale chyba nie trzeba nim byc zeby pewne rzeczy stwierdzic ktore widac golym okiem
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Dobra ok,ale przegladem pola gry Rondo przebija chyba w tej chwili wszystkich,z kolei Curry ma w miare dobry rzut,kazdy ma swoje plusy i minusy ale u Rubio tych plusow widze najmniej;)nie jestem zadnym fachowcem,ale chyba nie trzeba nim byc zeby pewne rzeczy stwierdzic ktore widac golym okiem

Rubio też ma przegląd pola i dobre passy. Oczywiście nie jest Nashem, ale jest młody i ma jeszcze czas. Na pewno w Wolves mógłby się niemało nauczyć jakby dostał szansę i jakby na niego stawiano. W dodatku zawsze miałby obok siebie Ridnoura, który mimo, że nigdy nie był wybitnym rozgrywającym to mógłby go tego i owego nauczyć.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
jest,Rubio jest cienki jak barszcz,cos jeszcze?nie pasuje do NBA jest wiotki jak moj dziadek,nie ma kompletnie rzutu i jakims czyms szczegolnym sie nie wyroznia sposrod innych rozgrywajacych a o kompletnym braku fizycznosci juz nie wspominam,takie jest mojde zdanie i koniec,zreszta daleko szukac,wiekszosc osob mysli podobnie juz nie raz czytalem
Rubio ma 21 lat. Jakiej fizyczności od niego wymagasz? W Stanach szybko się nim zajmą jeśli chodzi o ten aspekt. Koleś funkcjonował w koszykówce europejskiej, do której ze swoim stylem gry totalnie nie pasował. Jak na 21latka ma spore doświadczanie, a gra w Europie może być tylko jego atutem w NBA.
Rajon Rondo też podobno nie ma rzutu, co nie przeszkadza mu być jednym z najlepszych rozgrywających w lidze.
W Minny prefersują szybki styl gry, co idealnie pasuje do stylu Rubio. Do tego Kevin Love - nie można sobie chyba wymarzyć lepszego partnera doo gry dla Ricky&#39;ego. Jego mobilność, łatwość poruszania się z piłką, court vision, szybkie ręce czynią z niego już dobrego gracza. Defensywnie Rubio wygląda jakby wyprzedzał akcje o 2sek. Gość ma niesamowitą łatwość gry, czucie gry. Nikt nie mówi, że Rubio w pierwszym sezonie będzie All-Starem, ale twierdzenie, że Rubio jest cienki jak barszcz jest idiotyzmem.
 
money 52

money

Użytkownik
twierdzenie, że Rubio jest cienki jak barszcz jest idiotyzmem.
ale uwierz w tej chwili na NBA on jest słaby jak barszcz,w tej chwili to przewaga takich komentarzy jak moj(nie mowie na tym forum)Byc moze tak jak piszecie w NBA stanie sie lepszym zawodnikiem,podszkoli co nie co,ale tyle sie nim podniecano a na moje oko nie zrobil od tego czasu postepow a powinien bo to młody zawodnik!Z drugiej strony jesli sie co do niego myle biorac pod uwage wystepy w NBA to bedzie mi troche glupio.. no ale trzeba miec swoje zdanie,poczekamy zobaczymy,ja juz nie dyskutuje na jego temat bo sa jego zwolennicy jak i przeciwnicy(to samo bylo wałkowane z L-Train) ????
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
ale uwierz w tej chwili na NBA on jest słaby jak barszcz,w tej chwili to przewaga takich komentarzy jak moj(nie mowie na tym forum)Byc moze tak jak piszecie w NBA stanie sie lepszym zawodnikiem,podszkoli co nie co,ale tyle sie nim podniecano a na moje oko nie zrobil od tego czasu postepow a powinien bo to młody zawodnik!
bo wszyscy oceniają go po jego statystykach europejskich..nie ma nic bardziej mylącego niż przenoszenie statystyk z koszykówki europejskiej na poziom NBA. Rubio ze swoim stylem gry kompletnie nie pasował do konserwatywnej, ciasnej i wolnej koszykówki europejskiej. W NBA nie będzie tak hamowany jak w Europie.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Draft lada dzień, więc przedstawiam swój mock draft.
1. Cleveland Cavaliers -&gt; Kyrie Irving from Duke
Nie widzę tutaj innej możliwości. Irving ma wszystko co trzeba, by być świetnym rozgrywającym.
2. Minnesota Timberwolves -&gt; Derrick Williams
Sporo mówi się o tym, że Wolves oddadzą ten pick w jakiejś wymianie. Szczerze wątpię. Wolves chcieliby Irvinga, ale szanse na to są iluzoryczne. W grę wchodzi Turek Kanter z Kentucky, ale po co im kolejny wysoki zawodnik, skoro mają już Milicic&#39;a, tym bardziej, że w poprzednim drafcie wybrali jeszcze dwóch podkoszowych Europejczyków (m.in. Bjelica). Turek choć jest świetnym rebounderem, będzie musiał ustąpić tutaj Williamsowi. Jeżeli ten scenariusz się sprawdzi, to Michael Beasley is on his way out - po co trzymać dwóch niemal identycznych graczy. Ofensywnie obaj mają sporo możliwości. Za Beasley&#39;em przemawia doświadczenie kilku lat gry w lidze, za to Williams jest znacznie lepszym obrońcą. Dzięki temu T-Wolves będą mogli zachować styl gry, zyskując defensywnie.
3. Utah Jazz -&gt; Enes Kanter
Jazzmanom potrzebny jest wysoki gracz pod kosz, a Kanter nadaje się idealnie.
4. Cleveland Cavaliers -&gt; ...................??
Kompletnie nie mam pomysłu na drugi pick Cavs&#39;ów. Po wzięciu rozgrywającego potrzebny im skrzydłowy/podkoszowy. Mówi się o Valanciunasie, ale przy tym nazwisku mogą być problemy z wykupieniem kontraktu, co może oznaczać, że to nazwisko trochę spadnie w klasyfikacji. Innym podkoszowym jest Biyombo z Kongo - gracz o ogromnym potencjale, ale wciąż unproven i chyba zbyt unproven na nr 4. Fajną opcją byłby Jan Vesely, ale Cavs maja Jamisona, więc zostane w tym przypadku przy Valanciunasie. Ja bym wytrejdował ten pick za dalszy numer.
5. Toronto Raptors -&gt; Brandon Knight
Raptors potrzebują point guarda, bo Calderon i Bayless furory nie robią. Wg mnie Knight robi błąd, że już idzie do NBA, dlatego pachnie mi tu bust&#39;em.
6. Washington Wizards -&gt; Jan Vesely
Josh Howard jest stary i schorowany, Rashard Lewis jest słaby. Wizards lubią graczy z Europy.
7. Sacramento Kings -&gt; Jordan Hamilton
Kolejny ciężki wybór. Kings potrzebują SF. Williams byłby idealny, ale nie ma co liczyć, że dotrwa do nr 7. Poza jakimś trejdem, do wyboru zostają Kawhi Leonard i Jordan Hamilton. Kawhi fajnie grał w San Diego State w sezonie &quot;regularnym&quot; (w dużej mierze zasługa słabej konferencji), ale w NCAA Tourney z lepszymi drużynami już tak dobrze mu nie szło. Jak dla mnie nie jest wart nr 7, dlatego Kings wezmą Hamiltona - świetny strzelec, jak się wyrobi może być naprawdę groźną bronią.
8. Detroit Pistons -&gt; Kemba Walker
Pistons mają sporo braków, głupie kontrakty, więc ciężko przewidzieć, co mogą zrobić. Myślę, że Walker jest dość bezpieczną opcją. Sprawdzony na poziomie NCAA, penetrator, strzelec. W grę wchodzi superstrzelec z Colorado Alec Burks, tylko co wtedy zrobić z Gordonem i jego kontraktem?
9. Charlotte Bobcats -&gt; Markus Morris
Bobki potrzebują uniwersalnego wysokiego gracza a Morris właśnie takim jest.
10. Milwaukee Bucks -&gt; Klay Thompson
Bucks lubią takich zawodników jak Thompson. Atletyczny nie jest, ale z bardzo dobrym rzutem.
11. Golden State Warriors -&gt; Alec Burks
Wszystko zależy od tego, co Warriors zrobią z Ellisem. Nie jest tajemnicą, że chcą go oddać. Mówiło się o wymianie za Iguodalę, ale na tą chwilę temat ucichł. A skoro tak, to Warriors biorą Burks&#39;a, SG o niesamowitych umiejętnościach strzeleckim i chyba najlepszego SG w tym drafcie, a Ellisa wymieniają za jakiegoś podkoszowego.
12. Utah Jazz -&gt; Jimmer Fredette
Nie wyobrażam sobie, żeby Jimmer trafił gdzieś indziej niż do stanu Utah. Jest to lokalny wonder-kid, ikona uczelni BYU (siedziba - Provo - o ile się nie mylę, jest tylko jakieś 60km od Salt Lake City), a trudno powiedzieć, żeby Jimmer miał sympatyków - Jimmer ma prawdziwych fanatyków, którzy jeżdzą za nim na workout&#39;y, wypełniając sale do ostatatnich miejsc. Więc dochodzi aspekt marketingowy, bo o tym, że Jazz potrzebują rozgrywającego wie każdy. Mówi się o zainteresowaniu Kings tym graczem.
13. Phoenix Suns -&gt; Tristan Thompson
Suns mają sporo potrzeb, ale muszą dodać trochę wzrostu przede wszystkim. Do tego Thompson jest dobrym defensorem na pozycji PF.
14. Houston Rockets -&gt; Chris Singleton
Dla mnie jeden z najpewniejszych wyborów. Singleton to sprawdzony defensor, niezły scorer, z którego może być bardzo solidny koszykarz na poziomie NBA. A Houston potrzebują wsparcia na pozycji SF.
15. Indiana Pacers -&gt; Markieff Morris
Larry Bird chciałby Freddete&#39;a, ale zgodnie z moim scenariuszem, Jimmer już będzie witany w Utah. Pacers przyda się uniwersalny gracz na pozycję PF. W grę wchodzi Kenneth Farried.
16. Philadelphia Sixers -&gt; Kenneth Farried
Jak nie z 15tką, to z 16tką. Farried do Sixers. Najlepszy rebounder w całym drafcie mimo niepełnego wzrostu.
17. New York Knicks -&gt; Nikola Vucevic
18. Washington Wizards -&gt; Donatas Motjejunas
19. Charlotte Bobcats -&gt; Iman Shumpert
20. Minnesota Timberwolves -&gt; Kawhi Leonard
21. Portland Trail Blazers -&gt; Bismack Biyombo
22. Denver Nuggets -&gt; JaJuan Johnson
23. Houston Rockets -&gt; Marshon Brooks
24. Oklahoma City Thunder -&gt; Nikola Mirotic
25. Boston Celtics -&gt; Jeremy Tyler
26. Dallas Mavs -&gt; Justin Harper
27. New Jersey Nets -&gt; ..............?? (have no idea)
28. Chicago Bulls -&gt; Kyle Singler
29. San Antonio Spurs -&gt; Davis Bertans
30. Chicago Bulls -&gt; Nolan Smith
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
J 3,9K

jacques

Forum VIP
bo wszyscy oceniają go po jego statystykach europejskich..nie ma nic bardziej mylącego niż przenoszenie statystyk z koszykówki europejskiej na poziom NBA. Rubio ze swoim stylem gry kompletnie nie pasował do konserwatywnej, ciasnej i wolnej koszykówki europejskiej. W NBA nie będzie tak hamowany jak w Europie.
Dokładnie. Według mnie Rubio może już od początku grać bardzo solidnie a w przeciągu paru lat zostać prawdziwą gwiazdą. Ma świetny przegląd pola. Dobry ball handling do tego jest szybki. Ma wszystko by zaistnieć. Choć mnóstwo pracy go czeka. Musi poprawić obronę, fizyczność no i rzut z dystansu. Ale spokojnie. Amerykanie akurat potrafią to robić. Popatrzmy na nowe gwiazdy NBA które po przyjściu z draftu też nie mieli ani rzutu (D.Rose) ani odpowiedniej obrony a parenaście miesięcy pracy ze specjalistami w NBA i widać ich postępy.
4-5 asyst na mecz w Europie przekłada się mniej więcej na 8-9 w NBA. W USA zaliczają asysty nawet jak zawodnik kończący akcję przebiegnie parę metrów i zapakuje albo zrobi krok i rzuci. W Europie to nie przejdzie. No i przede wszystkim w NBA gra się szybciej i ... jednak dłużej.
Draft mnie w tym sezonie niezbyt interesuje ale draft to też rumory o trejdach. I to już bardziej. Bardzo jestem ciekaw gdzie ostatecznie wyląduje AI i czy jednak zostanie w Philly czy być może wzmocni jakiegoś contendera. Według mnie taki zawodnik zrobi różnicę i jeśli będzie 3-4 opcją w jakimś zespole to od razu szanse takiej drużyny na sukces się zwiększą. Chciałbym zobaczyć go w TWolves obok Rubio i Love ale to raczej tylko moje &quot;chciejstwo&quot;.
 
Baqu 1,2M

Baqu

Forum VIP
Charlotte uderza pierwsze -&gt; wywala Stephena Jacksona i przesuwa się w drafcie.

▶ http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/Charlotte-strikes-first-dumps-Stephen-Jackson-?urn=nba-wp5461

Milwaukee Bucks na godziny przed NBA draft 2011 biorą Stephena Jacksona i Shauna Livingstona z ekipy Michaela Jordana, a ponadto nowym Kozłem staje się Słoweniec Beno Udrih (z Sacramento). Zespół Scotta Skilesa będzie wybierał z numerem 19 dzisiaj, a ten pick przypadł im z rąk Rysiów. Kozły mają teraz kilku rozgrywających jak Brandon Jennings, Earl Boykins czy Livingston i Udrih.

Charlotte Bobcats dostają 7. pick od Kings i Corey&#39;a Maggette z Milwaukee (pozycja SF jest słabo obsadzona w Północnej Karolinie od czasów odejścia Geralda Wallace&#39;a).

Sacramento Kings z kolei otrzymują no.10 w drafcie od Bucks i Johna Salmonsa ( z Bucks; jego come back po ponad 3 latach, kiedy został wytransferowany do Chicago Bulls).

▶ http://www.enbiej.pl/2011/06/23/trojstronna-umowa-miedzy-bucks-bobcats-i-kings/

i jeszcze video jak po królewsku został witany JJ Barea w Puerto Rico:

http://www.youtube.com/watch?v=IfTRVeBHS58&amp;amp;feature=player_embedded
 
host3234 85

host3234

Użytkownik
Świetna decyzja Bobcats - dostali wzmocnienie na pozycje SF plus dwa wysokie picki - 7 i 9 . Oby MJ tego nie spaprał
Decyzji Kings kompletnie nie rozumiem
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Świetna decyzja Bobcats - dostali wzmocnienie na pozycje SF plus dwa wysokie picki - 7 i 9 . Oby MJ tego nie spaprał
Decyzji Kings kompletnie nie rozumiem
jakie wzmocnienie na SF?
Sacto zrobili dobry interes - oddali Udriha, bo wiadomo było,ze bracia Maloof są zafascynowani Fredette&#39;m, PG z BYU. Więc po co im Udrih? Do tego przesunęli się trochę niżej, wiedząc, że Fredette będzie dostepny + save $$$. Do tego dostali bench-playera Salmonsa. Poza tym znając Geoffa Petrie to nie koniec działań Sacto.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Oceniając draft....

Absolutni zwycięzcy to Washington Wizards - Jan Vesely i Chris Singleton - dwóch wysokich uniwersalnych zawodników. Vesely&#39;ego zna każdy fan Euroligi. Singleton to najlepszy obrońca w drafcie, prawdziwy plaster.
Utah Jazz dostali big mana, którego chcieli. Fredetta się nie udało, ale Alec Burks to dobry strzelec, który na pewno im się przyda. Na rozegraniu zawsze jest Devin Harris :/. Kolejny rok można przeżyć.
Toronto tradycyjnie już - wysoki biały Europejczyk. Historia znana i wałkowana.
Cavs - poza 1, która nie była żadną niespodzianką, wybór Thompsona? Klon JJ Hicksona, ale jak to mówili na ESPN - Cavs byli zafascynowani jego dojrzałością podczas rozmowy z nim. Good points. Potem Cavs wybrali ejszcze Justina Harpera, big mana z rzutem za 3, po czym zrobili genialny ruch oddając go do Magic za dwa wybory w 2 rundzie jakiegoś draftu. Shit happens.

Knicks tradycyjnie już dali dupy. Iman Shumpert - ni to jedyna ni to dwójka, taka błąkająca się dusza. Rzucać nie umie, skillów point guarda nie ma, obrońca podobno niezły, ale wybierając shumperta pominęli Singletona. Knicks to jednak Knicks.
Bobki i szczęście Jordana do bustów - czy Bismack Biyombo to Kwame Brown 2? Dwa lata temu grał jeszcze w Sudanie, a w nocy poszedł z 7. Do tego podobno ma nie 19 a 24 lata ???? . Zna 6 języków, dobrze mu z oczu patrzy i w głowie ma poukładane, więc niech się chlopakowi uda. Kemba Walker - nie trzeba go przedstawiać - gracz w stylu Wade&#39;a.

Portland kolejny udany &quot;draft&quot; - dorwali w wymianie Feltona, wybrali Nolana Smitha, który może grać zarówno jedynkę jak i dwójkę, potem jeszcze wzięli mistrza trójek Jona Dieblera. Do pełni szczęścia brakuje tylko zdrowego Odena.
Bulls tradycyjnie poszli w defense - Jimmy Butler to gracz idealny dla Toma Thibodeau, po kilku latach prawdopodobnie jeden z lepszych obrońców w lidze.
A Boston najpierw wybrał superstrzelca z Providance, Marshona Brooksa, by potem go oddać za JaJuana Johnsona - niezły strzelec i bloker, fajny wzrost - jak doda trochę masy to może być niezły. W drugiej rundzie do Celtów dołączył kolega JaJuana z Purdue E&#39;Twan Moore - fanem Moore&#39;a nigdy nie byłem, ale może jest w tym jakaś metoda.
 
S 22

slooz3

Użytkownik
jakie wzmocnienie na SF?
Corey Maggette doszedł - co jak co, ale 15ppg może dać, więc wzmocnienie jest ????
Moim zdaniem trochę zawaliło Bobcats poświęcając w tym trejdzie T.Harris&#39;a - może rzeczywiscie jest troche za wątły na NBA, ale skille ofensywne ma bardzo fajne i dobrze się go oglada w ataku - myślę, że może sie rozwinąć w kierunku statystyk Bosha, który jednak juz ukształtowany przychodził do NBA z masą nagród. W Milwaukee będzie po chopie, choć z C.Villanuevy zrobili zawodnika ????
Kolejne przemyślenia to slip Kawhi Leonarda, talent czystej wody, Spurs znowu robią świetny deal. Zaden z team&#39;ow z loterii nie chciał brać Wingsów, w tym drafcie dominowali PG i PF/C - i tylko tym można wytłumaczyc tak późne wybory Leonarda, J.Hamiltona czy wspomnianego już Singletona.
Ponadto fajny deal zrobiło Houston, którzy raczej już nie wiążą przyszłości z Dragicem i załapali się na Flynna i Montiejunasa, którzy bardzo dobrze wróżą ????
Subiektywnie:
Najwięcej zyskali podczas draftu:
Cleveland(choć ja bym brał parę Williams, Knight :p)
Portland
Charlotte
Houston
SAS, Wizards, no i Utah też może być zadowolone.
przegrani:
Raptors - mogli zjechać niżej i zarobić, J.V. nie był obiektem zainteresowania następnych 2-3klubów.
Bucks
Sacramento
NYK (wzięli skoczka w zwyż i zawodnika do pchnięcia kulą ???? ???? ) - gorzej zagospodarować picków sie nie da. (a podobno robili zakusy na Burks&#39;a i Biyombo i nie wyszło:p)
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
Corey Maggette doszedł - co jak co, ale 15ppg może dać, więc wzmocnienie jest ????
Maggette jako wzmocnienie? ostatnio częściej kontuzjowany niż zdrowy, w tym wieku i z tym wzrostem na pozycję SF się nie nadaje; jeżeli po oddaniu Stephena Jacksona Maggette jest wzmocnieniem pozycji SF to coś nie halo; dla mnie jest to wzmocnienie salary cap&#39;u Bobków;)
Kolejne przemyślenia to slip Kawhi Leonarda, talent czystej wody, Spurs znowu robią świetny deal. Zaden z team&#39;ow z loterii nie chciał brać Wingsów, w tym drafcie dominowali PG i PF/C - i tylko tym można wytłumaczyc tak późne wybory Leonarda, J.Hamiltona czy wspomnianego już Singletona.
Leonard dla mnie jest bustem. Słaba konferencja Mountain West, gdzie mógł brylować; w NCAA Tourney nie było go kompletnie widać; owszem jest atletą, ale atletami jest większość czarnoskórych biorących udział w drafcie; przede wszystkim słaby ball-handling jak na tak duże dłonie; lewa ręka fatalna (dwa razy mniejsza skuteczność w akcjach na lewą rękę w porównaniu z prawą); skuteczność z gry na poziomie 31%, także bardzo słabo jak na pozycję. Gdyby to był draft z roku Jamesa, Anthony&#39;ego, Wade&#39;a, Leonard nie poszedłby w 1 rundzie. Singleton czy Hamilton znacznie lepsi gracze wg mnie - pierwszy defensor i spory potencjał do rozwoju w ofensywie, drugi z Texasu kto wie, być może najlepszy shooter całego draftu. Obu wziąłbym przed Leonardem;)
 
S 22

slooz3

Użytkownik
Maggette jako wzmocnienie? ostatnio częściej kontuzjowany niż zdrowy, w tym wieku i z tym wzrostem na pozycję SF się nie nadaje; jeżeli po oddaniu Stephena Jacksona Maggette jest wzmocnieniem pozycji SF to coś nie halo; dla mnie jest to wzmocnienie salary cap&#39;u Bobków
Zgadzam się po części. Ale ktoś będzie musiał rzucac te punkty dla Bobcats, żeby wychodzili z 80tki chociaż i moim zdaniem to właśnie Maggette będzie ich leading shooterem w zamian za niezłą kasę.
Co nie zmienia faktu, że bardzo mi sie podoba co robią - mają zastrzeżony pick 2012 wytrejdowany do Chicago, jeśli w tym sezonie zajmą ostatnie miejsce w RS i uda im się jeszcze jakiś lottery pick2012 dorwać w zamian za Kembe lub DJ w pakiecie z Diawem to wyjdą na tym najlepiej z całej ligi. Myślę, że własnie tym tokiem myślenia szedł GM Bobcats. Przyszłoroczny draft będzie niesamowity, cała pierwsza runda będzie pełna gości gotowych wskoczyć do pierwszych piątek NBA. Wyobraźcie sobie Charlotte biorących z jedynką Barnes&#39;a i z innym wysokim nr powiedzmy T.Jones&#39;a czy Sulligera ???? No i mamy PO team w Charlotte na lata...
btw.oddałbym roczną pensję żeby na jedynce pograć w North Carolina w nadchodzącym powolutku sezonie NCAA ????
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
A mam takie pytanko, kiedy zacznie się nowy sezon?
I mniej więcej kiedy bedzie terminarz?
Ho, ho, ho, dobre pytanie ;) Nikt tego nie wie. Chodzi tutaj o lockout.
Standardowo rozpocząć się powinien pod koniec października.
 
Baqu 1,2M

Baqu

Forum VIP
Lokaut coraz bliżej

W czwartek czasu miejscowego w Nowym Jorku spotkają się przedstawiciele koszykarzy ligi NBA oraz klubów w sprawie nowego układu zbiorowego pracy. Obecny wygasa w piątek. Jeśli strony nie osiągną kompromisu, właściciele drużyn ogłoszą lokaut.

Podobne spotkania odbywały się przez ostatni miesiąc po dwa razy w tygodniu, jednak w najistotniejszych kwestiach do porozumienia nawet się nie zbliżono.

Strony spierają się przede wszystkim o limit zarobków w drużynie (tzw. salary cup). Po raz pierwszy wprowadzono go w sezonie 1984-85. Średnia pensja koszykarza ligi NBA miała wtedy wartość 330 tys. dolarów. Już siedem lat później przekroczyła milion, a w ubiegłym sezonie zawodnik zarabiał średnio ponad pięć milionów.

Gracze o znacznym obniżeniu poborów nie chcą słyszeć. Ich zdaniem, wpływy z reklam i praw do transmisji telewizyjnych systematycznie rosną. Władze ligi mówią jednak co innego - 22 z 30 klubów przynosi straty.

Zgodnie z wciąż obowiązującą umową szefowie zespołów przeznaczają na pensje 57 procent wpływów. Teraz chcieliby obniżyć ten pułap do około 40.

Konsekwencją braku porozumienia będzie czwarty lokaut w historii. Najdłuższy trwał ponad pół roku - od lipca 1998 do 20 stycznia 1999 roku. Sezon rozpoczął się wtedy 7 lutego, a każda z ekip zamiast 82 meczów sezonu regularnego rozegrała zaledwie 50.

Na razie trwa wzajemne przeciąganie liny. Z obozu zawodników dochodzą głosy, że na większe ustępstwa niż te, które zaproponowali wcześniej nie zamierzają iść. Pracodawcy natomiast sugerują, że jeśli lokaut już się zacznie, to następne oferty z ich strony mogą być tylko gorsze.

- Zawsze jest czas, by zawrzeć umowę - powiedział komisarz ligi David Stern. Na razie jednak odwołano letnią ligę w Las Vegas. Kolejne mogą być mecze sezonu zasadniczego.

 
Baqu 1,2M

Baqu

Forum VIP
Bad news: Lockout 2011 is on


Despite a three-hour meeting Thursday and a final proposal from the players, the sides could not close the enormous gap that remained in their positions.

&quot;The gap is too great,&quot; Hunter said.

The CBA expires at midnight, after which all league business is officially on hold, starting with the free agency period that would have opened Friday.

Commissioner David Stern said &quot;with some sadness&quot; he would recommend later Thursday to the labor relations committee that the first lockout since the 1998-99 season be imposed.

&quot;Needless to say we&#39;re disappointed that this is where we find ourselves,&quot; Deputy Commissioner Adam Silver said.
całość http://sports.yahoo.com/nba/blog/ball_dont_lie/post/Bad-news-Lockout-2011-is-on?urn=nba-wp5865
 
olo 2,4K

olo

Użytkownik
Tuż przed ogłoszeniem lokautu w NBA, dwie drużyny wymieniły się skrzydłowymi. J.J. Hickson przeszedł z Cleveland Cavaliers do Sacramento Kings, a w drugą stronę powędrował Omri Casspi.

Kawalerzyści ciągle przebudowują ekipę po odejściu LeBrona Jamesa. Ponadto szukają wartościowego strzelca i gracza na pozycję numer 3. W minionym, fatalnym dla Cavs sezonie (bilans 19-63), Byron Scott próbował na niskim skrzydle różnych wariantów - poczynając od Anthony&#39;ego Parkera a na młodym Christianie Eyendze kończąc. O ile gracz z Kongo dostał ofertę na przedłużenie kontraktu do roku 2013, o tyle pozycja 36-letniego Parkera jest mocno zagrożona. Lekarstwem na kłopoty ma być pierwszy, 23-letni Izraelczyk w NBA - Omri Casspi - który przy wzroście 206cm świetnie czuje się na dystansie i będzie mógł idealnie współgrać z młodymi gwiazdami - Kyriem Irvingiem i Tristanem Thompsonem.

Strata Hicksona nie powinna być aż tak widoczna bo działacze Cavaliers nie mogą narzekać na brak centymetrów pod koszem. Pierwszym centrem jest bowiem Anderson Varejao, fani Cavs będą liczyć na w/w Thompsona, w odwodzie są jeszcze: Semih Erden, Luke Harangody i wszechstronny Antawn Jamison. Niedawno wstępne warunki nowej umowy zaakceptował również Ryan Hollins.

Rzucając okiem na zespół Paula Westphala trzeba podkreślić, że drużyna w ciągu ostatnich dni mocno zyskała na obwodzie. Z Milwaukee po latach nieobecności w Sacramento wrócił John Salmons. W drafcie wylosowano wielką nadzieję na lata w perspektywie rozgrywającego - po takich nazwiskach jak Jason Williams i Mike Bibby - Jimmera Fredette. Ponadto są tacy utalentowani gracze na obwodzie jak Tyreke Evans, Marcus Thornton czy Marquis Daniels (wróci do gry po urazie rdzenia kręgowego).

Kłopoty tych którzy, wygrali tylko 24 mecze w sezonie zasadniczym zaczynały się w obronie i min. w strefie podkoszowej. Tutaj właśnie lekarstwem powinien być Hickson (zwłaszcza po odejściu w lutym Carla Landry&#39;ego), wspierający utalentowanego DeMarcusa Cousinsa.



sportowefakty.pl
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom