>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

NBA 2010/11 - ciekawostki , pytania i rozmowy na temat NBA

Status
Zamknięty.
alanex 432

alanex

Użytkownik
tutaj lista wszystkich ważniejszych trejdow: http://espn.go.com/blog/TrueHoop/post/_/id/25418/the-big-list-of-nba-trades
zgadzam się co do Portland, gdy wróci Camby będą groźni.
Boston trochę ryzykuje z wysokimi graczami, Shaq się sypie od dłuższego czasu, Jermaine O&#39;Neal raczej wróci dopiero na playoffy, a Kristic faktycznie nie pasuje, raczej słabo zbiera jak na centra, w obronie też nie za rewelacyjny. Dostali też Greena, trzeciego strzelca OKC, myśle ze to będzie dobra opcja rezerwowa dla Pierca i KG.
 
Baqu 895,4K

Baqu

Forum VIP
komentarz Scott Carefoot na blogu thescore - opisuje każdy ważny trejd,
myślę, że adekwatnie i ciekawie dlatego wrzucam:

Every year on NBA Trade Deadline Day, I’m reminded that we really don’t know much at all about the trade conversations that happen between GMs. The exception, of course, is Adrian Wojnarowski of Yahoo! Sports, who knows way too much and actually frightens me a little. More than any other year in memory, I found myself flabbergasted and gobsmacked by the number of trades that seemed to come completely out of nowhere in the days and hours leading up to today’s 3pm ET deadline.

If I was to rank today’s trades on an “OMG Scale” from 1 to 10 — and that’s exactly what I’m going to do — the news that the Celtics traded Kendrick Perkins and Nate Robinson to the Thunder for Jeff Green and Nenad Krstic ranks as an 8.7. (A LeBron trade would be a 10, the D-Will trade was an 8 and the Carmelo trade was a 1.) It’s not just that nobody saw it coming, it’s that it seems to make so little sense for the Celtics.

I’ve wrapped my shell-shocked mind around why Celtics general manager Danny Ainge pulled the trigger on this deal — Perkins is an unrestricted free agent after this season and Ainge must have concluded that he would be unable or unwilling to sign him for the amount of money Perkins wanted. But still! It’s become conventional wisdom that Perkins was a key part of the Celtics’ core of defense and toughness. How often does a championship-contending team that prides itself on those two tenets trade its defensive-minded starting center?

The trade is a landscape changer in both conferences because a healthy Perkins gives the Thunder a defensive backbone to complement the scoring prowess of Kevin Durant and Russell Westbrook. Perkins also gives them an answer for Andrew Bynum, Pau Gasol, Tim Duncan and Tyson Chandler in the Western Conference playoffs. His acquisition has to be viewed as a stunning success for Thunder GM Sam Presti.

As for the Celtics, we can only assume that Ainge believes that his team can go all the way this season without Perkins. Their championship window is small, and they have the best record in the East despite the fact that Perkins has only played 313 minutes this season. Celtics fans will not be forgiving if their team fails to win it all this season — but on the flipside, if the Celtics can achieve ultimate success, Ainge will look like a genius. Regardless of the fact that Perkins’ ex-teammates are understandably furious about the move, even they will eventually have to admit that Ainge’s cojones are daunting.

OK, let’s plow through the rest of today’s reported trades, post-haste.

Bobcats trade Gerald Wallace to Trail Blazers for Joel Przybilla, Dante Cunningham and two first rounders

Phenomenal acquisition for the Blazers, obviously. Wallace should fit in nicely as the second banana to LaMarcus Aldridge in Portland. Przybilla is a $7.5 million expiring contract and Cunningham is essentially filler. It’s basically a Charlotte salary dump for those two picks. OMG Scale: 7.1

Rockets trade Aaron Brooks to Suns for Goran Dragic and a lottery-protected first round pick

So much for Dragic being anointed as Steve Nash’s replacement in Phoenix. Both players have fallen off after impressive showings last season and they could both benefit from a fresh start. OMG Scale: 5.9

Rockets trade Shane Battier to Grizzlies for Hasheem Thabeet and a first round pick

Well, it’s official — the Grizzlies really, really screwed up that second overall pick in the 2009 draft. You can’t teach height and sometimes you can’t unteach “suck”. I’m guessing the Rockets value the pick more than Thabeet. OMG Scale: 4.8

Celtics trade Semih Erdan and Luke Harangody to Cavaliers for a second round pick

The Cavs acquire a semi-promising, legitimate center with decent offensive skill in Erden and a guy who probably isn’t cut out for this league in Harangody. They’re both second rounders on rookie contracts, so the Celtics get minimal savings out of this. OMG Scale: 4.2

Bobcats trade Nazr Mohammed to Thunder for Morris Peterson and D.J. White

Mohammed will be a serviceable starting center for OKC while Perkins heals his strained MCL and he’ll be one of the better backups at his position when Perkins returns. Both big man additions make the Thunder’s frontcourt significantly manlier. D.J. White is a tough, strong big man who can rebound and block a few shots while Mo-Pete will likely witness the end of his NBA career when his $6.6 million contract expires at the end of the season. OMG Scale: 2.8

Celtics trade Marquis Daniels to the Kings for cash money

I have no opinion about this move, but I’d like to point out that all these transactions mean that the Celtics will only have eight players in their lineup (Garnett, Pierce, Allen, Rondo, Davis, West, Wafer, Bradley) and just two legitimate big men when they face the Nuggets tonight. Bradley has played just 72 NBA minutes before tonight, so you know he’s secretly excited. OMG Scale: Meh
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Historyczny Kevin Love.
45. double-double z rzędu zanotował w piątek Kevin Love. Podkoszowy Minnesoty Timberwolves, który zasłynął w tym sezonie meczem na poziomie 31 punktów i 31 zbiórek, przeszedł do historii NBA.
Kevin Love zapisał na swoim koncie 11 punktów i 15 zbiórek, co było 45. double-double z rzędu! Od 22 listopada podkoszowy Leśnych Wilków za każdym razem notuje co najmniej 10 punktów i 10 zbiórek. Co ciekawe, w całym sezonie tylko w pięciu meczach nie zanotował DD.
http://adsearch.adkontekst.pl/_/ctr2/?u=http%3A%2F%2Fwww.c-date.pl%2FRegistration_Step1.html%3FCID%3DPL_m_2986_t91r0007&e=WYMWMmFUDcOdb7QbVEGJMGXcjYzeh8RqznFTHkN4I7oQMN081c1kmWM7aWGmkHqczeh4foQTvo1v40HAAWoSHfmTXDpJM,Gp0QY,My1WuQPY8f09yB,y5UJ6HO6IQu8AThud3tErv5kNU_Olh6DB4wQfsv4g5SSK5luboQpTM4c=&etag=54&IXRND=558392937&type=click&word=love&shows=4&lastTime=265&totalTime=5535&prid=2518&caid=89857&frm=R243x192Love właśnie prześcignął w tej klasyfikacji legendarnego Mosesa Malone&#39;a, a jego kolejnym celem jest... Malone. W sezonie 1978/1979 ówczesny center Houston Rockets zanotował 50. spotkań z rzędu z double-double.
Kolejne pięć meczów Minnesota rozegra z: Golden State, LA Lakers, Detroit, Philadelphią i Washington.

Najwięcej double-double z rzędu w historii NBA:
Moses Malone - 50 (1978/1979)
Kevin Love - 45 (2010/2011)*
Moses Malone - 44 (1982/1983)
Bill Walton - 34 (1976/1977)
Kevin Garnett - 33 (2005/2006)
(sportowefakty.pl)
No no, nie powiem, bardzo imponująca seria i moim zdaniem na 50 się nie skończy...
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Właśnie nigdzie nie umiałem znalezc rekordu dd z rzędu, a teraz wszystko jasne. Seria imponująca. Myślę, że może mu sie udać. Griffin już zakonczyl serię czy tez kontynuuje ??
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Mam bardzo dobrą wiadomość dla ludzi którzy nie są abonentami C+, lecz konkurencji. W Piątek 4 marca o 21.00 na antenie Orange Sport Info będzie transmitowany mecz NBA pomiędzy Toronto Raptors - New Jersey Nets. Życzę miłego oglądania :razz:.
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Betsafe (nie patrzyłem, czy inni też) wystawił ofertę na MVP. A więc pytam ludzi bardziej obeznanych w tym temacie, James ? Kurs dość ciekawy, a jednak wydaje mi się, że ma zdecydowanie największe szanse... Dobre statystyki, dobra drużyna (co moim zdaniem też ma wpływ na wybór mimo wszystko (A.Stoudemire)) no i duży wpływ na zespół...
A wy co o tym sądzicie ?


 
lewy18 15

lewy18

Użytkownik
Kursy bardzo przyzwoite, . Na LBJ w Tobecie jest tylko 2,75, na Rosa 3,25, potem na Duranta 4 i Howarda 10. Także mozna by było pobrać. Według mnie Jamesowi nie powinni zagrozic koledzy zespołu, bo tam rządzi on. W sumie to walka rozegla sie według mnie pomiedzy LBJ i Rossem. Oni teraz graja prawdziciwych liderów. Zbieraja, asystuja i zdobywaja mase punktow. Jedynie chyba Howard moze im lekko zagrozic, bo ma naprawdę świetny okres. Tobet wystawił jako 3 Duranta, nie wiem czemu ale on do mnie nie przemawia.
Ale można by było zrobic coś fajnego podobnego to surbeta
Zagrac po kursie 4 na Rosa i LBJ, do tego po kursie 10 na Howarda, dodać to tego za 17 Duranta i za 25 Stou. Na pewno MVP nie zostanie Kobe bo gra w tym sezonie słąbo. Nowizki to nie ta para kaloszy mimo ze gra naprawde dobrze. W sumie z 5 osob wychodzi kurs kolo 1,45. Według mnie prawie pewniak. Chyba trzeba pomysleć i zagrac to grubiej
 
uszkoo 0

uszkoo

Użytkownik
Na dzień dzisiejszy jak podają portale niektóre oraz magazyn MVP jest to Derrick &quot;Róża&quot; Rose. Jak wiadomo do końca sezonu jeszcze długa droga, także myślę, że trochę za wczas aby móc typować MVP.
 
lukascash 2,6K

lukascash

Forum VIP
19 z ostatnich 20 zwycięzców MVP pochodziło z drużyn TOP 3 ligi.

Obecnie pierwsze trzy to Spurs, Celtics i Dallas. Wszystkie te drużyny to drużyny &quot;drużynowe&quot;. Mniej widać indywidualnośc, nacisk jest na team.

Następne w kolejności są Miami, Bulls i Lakers. Dlatego MVP dostanie albo Rose albo James. W grę może wchodzić Wade, choć jest wyraźnie w cieniu Jamesa. Teoretycznie trzeba uważać na Bryanta, ale wg gra zbyt nierówno, żeby dostać MVP. Howard ma dobry okres, ale o zdobyciu MVP nie decyduje &quot;okres&quot; ???? .

Dla mnie MVP jest Derrick Rose - bez niego Bulls tracą 70% wartości.
 
Baqu 895,4K

Baqu

Forum VIP
Mike Bibby w Miami Heat

Długo sobie w tym Washingtonie nie pograł. Bibby chce powalczyć o mistrzostwo NBA, więc dogadał się z Wizards na buyout - i co ciekawe, żeby Wizards się zgodzili, podobno poświęcił całą pensję na sezon 2011/12.


Agent Bibby&#39;ego, David Falk: &quot;He sacrificed some money in order to win a championship.&quot;

Kiedy Hawks sprzedali w czwartek Mike&#39;a Bibby do Washingtonu za Kirka Hinricha, Dwyane Wade powiedział: &quot;They might come to regret the move. Mike Bibby was huge for them, was big. Not having Mike Bibby, I don&#39;t really know how their team will shake out.&quot;

Zdaje się, że Hawks już żałują. Ciekawe, czy Celtics też już żałują, że pozbyli się Kendricka Perkinsa. Mówiło się, że Danny Ainge podjął taką decyzję, bo był wstępnie po słowie z Troyem Murphy (dogadał się na buyout z Golden State). Tyle, że Murphy też prawdopodobnie podpisze kontrakt z Miami.

Celtics skierowali zatem swoje wysiłki na Coreya Brewera, zbuyoutowanego niespodziewanie przez New York Knicks, tyle że tutaj akurat konkurencja jest spora - Spurs, Mavericks, Thunder.

źródło
 
dzikugda 3

dzikugda

Użytkownik
Trwa passa nieszczęść Cleveland Cavaliers. Z drużyny przed sezonem odszedł LeBron James, ustanowiła rekord porażek w NBA, a teraz palec złamał jej najlepszy strzelec Antawn Jamison. W tym sezonie może już nie zagrać. Jamison doznał kontuzji w niedzielnym meczu przegranym z Philadelphia 76ers. Według rokowań lekarzy, opuści pięć do siedmiu tygodni. Jamison był liderem Cavs. Osiągał średnio 18 punktów i 6,7 zbiórki na mecz.

Cavaliers z 11 wygranymi i 48 porażkami są najsłabszą drużyną ligi. Po stracie lidera, jakim przez ostatnie sezony był Le Bron James, drużyna całkiem się rozsypała. jest nowym rekordem nie tylko NBA, ale wszystkich czterech najbardziej prestiżowych amerykańskich lig (NBA, NHL, MLB i NFL).


sport.pl
 
j.will 150

j.will

Użytkownik
hah też miałem postawione na Denver w tym meczu kurs 2.40 pobrałem za 80zł ;) troche nonszalancko i nieporadnie zachował się Kenyon. Fuks ze AK zmarnował 100% sytuacje.
Apropos all star to dla mnie zdecydowanie Rose. James odpada bo ma w ekipie Wade i Bosha dlatego moim zdaniem będzie inaczej traktowany i jego zasługi są zdecydowanie mniejsze niz Rose. Nawet kibice Heat przy osobistych dla ich ekipy krzyczą MVP przy Jamesie i wade wykonującym rzuty ????
 
Baqu 895,4K

Baqu

Forum VIP
Gortat bliski pobicia rekordu Suns



Marcin Gortat jest bliski pobicia 26-letniego rekordu Phoenix Suns w ilości double-double zdobytych przez zawodnika wchodzącego z ławki w jednym sezonie. By tego dokonać, potrzebuje jeszcze podwójnych dwucyfrowych statystyk w trzech meczach.

W meczu z Houston Rockets Gortat miał 13 punktów i 16 zbiórek. Tym samym osiągnął czternaste double-double w tym sezonie, a trzynaste w barwach Phoenix Suns - wszystkie, wchodząc na boisko z ławki.

Gortat jest bliski pobicia rekordu zespołu w ilości double-double uzyskiwanych jako rezerwowy. Do tej pory najlepszy pod tym względem był zmarły w zeszłym roku Maurice Lucas, który w sezonie 1984/85 piętnaście razy notował podwójne dwucyfrowe statystyki wchodząc z ławki.

Biorąc pod uwagę dyspozycję Gortata wydaje się, że z ustanowieniem nowego rekordu nie powinien mieć problemów. Do końca sezonu pozostało jeszcze 20 meczów, a Gortat notuje double-double częściej niż raz na trzy spotkania. Zbiórki zawsze były silną stroną Gortata, a pod nieobecność kontuzjowanego Channinga Frye&#39;a siła Suns w tym elemencie zależy od jego postawy. Na Polaku spoczywa też coraz większy ciężar gry w ofensywie, co przekłada się na zdobycz punktową, niemal zawsze przekraczającą 10 oczek.

Należy przy tym dodać, że Gortat jest trochę &#39;fałszywym&#39; rezerwowym Suns. Polak zaczyna mecz na ławce, ale pojawia się na parkiecie zwykle już w pierwszej kwarcie, i spędza na nim regularnie ponad dwa razy więcej czasu niż Robin Lopez, który wychodzi na pozycji centra w pierwszej piątce. Trener Alvin Gentry stawia też na Polaka w trudnych momentach i w zaciętych końcówkach spotkań.

Dla Sport.pl Seth Pollack, dziennikarz SB Nation Arizona

Marcin ciągle utrzymuje bardzo dobry poziom, coraz lepiej rozumie się z Nashem. Na treningach wiele pracuje nad grą tyłem do kosza, ale w meczach postępów w tym elemencie jeszcze nie widać - próbuje, ale wciąż jest w tym niepewny i sztywny. Poprawił za to rzut z półdystansu i - co ważne - decyduje się na takie próby w odpowiednich momentach.

Gortat jest ruchliwy i ma dużo energii, co przekłada się na zbiórki, choć mógłby lepiej walczyć o nie w ataku - czasem nie zastawia tam rywali, albo przegrywa z nimi walkę. W najbliższych dwóch tygodniach, pod nieobecność kontuzjowanego Channinga Frye&#39;a może być mu trudniej. Po pierwsze, będzie musiał jeszcze więcej zbierać, a po drugie, atak Suns zmieni się tak, że będzie w nim mniej miejsca na dwójkowe akcje Marcina ze Steve&#39;em. Jestem bardzo ciekawy, jak dostosuje się do tego Gortat.

za sport.pl

Chris Webber o Miami Heat ( so true )

http://www.youtube.com/watch?v=jBZf9SmiZCY
 
olej1991 32

olej1991

Użytkownik
sorry za takie głupie pytanko, ale masz ktoś linka z graczami którzy są kontuzjowani i w jakim czasie jest przewidywany powrót? Bo jakoś nie mogę znaleźć.
Dzięki za pomoc.
 
dawid1892 2,1K

dawid1892

Użytkownik
sorry za takie głupie pytanko, ale masz ktoś linka z graczami którzy są kontuzjowani i w jakim czasie jest przewidywany powrót? Bo jakoś nie mogę znaleźć.
Dzięki za pomoc.
W bet365, jak masz listę meczy, po lewej stronie, po kliknięciu na okienko ze statystykami masz info o kontuzjach.

PS
Orientuję się ktoś może kiedy będzie znowu jakiś mecz NBA rozgrywany w Europie?
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom