>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Nastroje i szanse przed i po ostatnich spotkaniach Polski

Status
Zamknięty.
D 5

devil13england

Użytkownik
No to wyciagamy białe chusty i machamy Leosiowi ???? kolejny raz ogladam spotkanie reprezentacji i nie wiem o co kaman w tym serialu???????Jest 61 minuta Słowenia gra srednio a my dalej gramy jednym napastnikiem!!!!Bronimy 2-0??????????????????
Powinnismy juz po 45 minutach grac 3 obroncami i 3 napastnikami bo co za roznica przegrac 2-0 czy 5-0!
Leo!!!!Co???Obudz sie!!!
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Mimo wszystko dzieki Leo , ze choc na chwile uwierzylem (dawno temu) , ze mozemy powrocic do pilkarskiej elity. JEgo czas nadszedl i jesli ma tyle klasy w sobie jeszcze i szacunku licze na dymisje.
Reprezentacja bez stylu wogole!
Na poczatku kojarzyl mi sie z trenerem z poza układow stawial na mlodych przez co wydawalo sie , ze nasza liga jest coraz bardziej zacieta bo kazdy ufa ze po dobrej grze dostanie szanse. Z biegiem czasu bylo juz tylko gorzej...
Jestem kibicem i graczem nie od dzis i nikt nie powie mi , ze wystawianie jednego napastnika w najwazniejszym ostaniej szansy meczu jest normalne?
RAcja ustawienie nie gra...ale moze w klasowych ekipach typu Holandia , Hiszpania. PAmietam nigdys &#39; na papierze&#39; Brazylia rozpoczynala z zestawieniem 5 obroncami...jednak taktyka polegala na tym ze naprawde grala trzeba a boczni obroncy to pomocnicy.
Do czego zmeirzam na modzenie taktyczne moga sobie pozwolic ekipy z duzo lepszym wyszkoleniem technicznym umiejetnoscia przemieszczania poszczegolnych formacji a nie my.
Poza tym ja poprzez mecz ostatniej szansy rozumiem inna postawe w meczu. NAcisk pressing od poczatku agresywny odbior. Tymczasem nic z tych rzeczy. Rozumiem przegrac z klasa, ale ta druzyna chyba rzeczywiscie sie wypalila. Szkoda z tak w sumie nie ciezkiej grupy odpasc z walki o mundial.
Dla mnie jedynym kandydatem z kraju na objecie stanowiska jest Smuda.
Zauwazcie , ze jego ekipy maja charakter wiedza o co graja bo ta reprezentacja jakby nie wiedizala. Do jasnej ... gracie z orzełkiem na piersi patrzy na was Europa licza na was kibice a wy sie zataczacie po boisku jak przestraszone cioty!
Jak juz niektorzy zauwazyli nie czesto bylem naczelnym krytykiem naszej repry ale to juz we mnie poowoli uderza.
Chcialbym doczekac kiedy w reprezentacji nie bedzie grac sie &#39;za zaslugi&#39; jak chocby Krzynowek. Ludzie mamy tylu mlodszych zdolnych nawet w ekstraklasie na lewa pomoc.
Absolutnie nie chodzi mi tu o wiek szczerze to nie jest ważne. Chodzi o to , ze jak mam widziec Krzynowka ktory po stracie stoi albo sobie truchta to wole aby gral ktos z rodzimej ligi gorzej gral nie bedzie.
Lewandowski defensywny pomocnik , zadania? : Odbior pilki rzecz jasna wspieranie i jakby scalanie obu lini obrony i pomocy. Jak sie wywiązuje?
Trudno ocenic gdyz zazwyczaj przetrzymuje pilke i gra do tylu...
W sumie podawanie nazwisk niektorych pilkarzy jest bez sensu bo ocena na goraco obiela by wiekszosc repry.
Tak wiec LEO dowidzenia...dzieki za...Eliminacje do euro heh.
Jesli zatrudnia MAjewskiego to juz bedzie 3 liga.
Zatem oby dozobaczenia Franz!
 
daro1909 0

daro1909

Użytkownik
Ja nie mogę teraz bede dochodził do siebie ze 3 dni po tej porażce - poważnie - mam takiego doła ;/ jak zawsze zresztą po porażkach polski w ważnych meczach, jeszcze teraz (w co nie moge do tej pory uwierzyć) te nedzne mistrzostwa bedą bez nas ???? dacie wiare ! Co do dziadka to już też straciłem zaufanie w jego &quot;moc&quot; 60 min. meczu a on nic, dopiero po chwili zdecydował się na &quot;ultra ofensywe&quot; haha i dostaliśmy trójeczke, to jest dosłownie żenada.Właściwie to należałem do ludzi którzy pobłażali beenhakerowi, myślałem że skoro jest tak doświadczonym trenerem to w końcu znajdzie i rozwiąrze problem z polskimi piłkarzami. Dobrze że zdecydowali się z nim pożegnać bo już czas najwyższy dać się wykazać komuś innemu. Jutro jak przeczówam te nedzne grajki jak zwykle powiedzą &quot;że coś nie poszło po ich myśli&quot; lub jakiś inny denny tekst w tym stylu.
Wogóle jak można mówić publice że : wychodzimy na irlandie i MUSIMY SIĘ zrewanżowac i wygrać z dwoma bramkami, a potem lecimy do słoweni i tam już łatwo wygrywamy, a najgorsze czeka nas pózniej ... skoro najgorsze jeszcze przed nami, to ja w pażdzierniku w łeb sobie strzele chyba ;/ choć i tak już o nic nie gramy . AMEN
 
raindropz 30

raindropz

Użytkownik
Jak dla mnie to w reprezenatcji nie powinni grać zawodnicy którzy nie grają w klubach jak M.Lewandowski,E.Smolarek, czy grają mało jak Krzynówek, Murawski,Saganowski a nawet ostatnio Obraniak czy Roger
A jak trenerem zostanie Majewski to ja podziękuje panu Leśnemu Dziadkowi Grzegorzowi Lacie za oglądanie meczów naszej reprezentacji
Lepiej(Monolog do Leśnego Dziadka) byś zobaczył przeróżne sondy na ten temat i zobacz gdzie plasuje się niejaki Stefan Majewski(ostatnio zostawił Cracovie w opłakanym stanie)
To jest trener który ma duże szanse żeby pokłócić się z jakimkolwiek zawodnikiem już na pierwszym zgrupowaniu
 
M 0

maciek78

Użytkownik
Ja wiem, że to co poniżej może wydawać się głupie, ale my wciąż mamy szanse. Dzięki porażce Szkotów z Holandią najgorszą drużyną z II miejsc jest teraz Norwegia, która zdobyła 10 oczek.
My - odejmując mecze z San Marino - mamy ich 5. Dwa zwycięstwa - z równie beznadziejnymi Czechami i Słowakami sprawią, że będziemy mieć punktów 11 (a 17 w rozliczeniu grupowym). Pozwoli to na wyprzedzenie Czechów i Irlandczyków. Liczyć więc musimy na zwycięstwo Słowaków za miesiąc u siebie ze Słowenią.
Zakładając spełnienie owego scenariusza będą się liczyć bramki, bo pewnie Słowenia w ostatnim meczu ogra w Serravalle San Marino. W przypadku naszych dwóch zwycięstw będziemy mieć min. + 10. Słowenia ma teraz +9, porażka sprawi na pewno min. +8. Strzelonych goli mają mniej, więc ostatni mecz muszą wygrać conajmniej 3-0. A w przypadku ich porażki większą różnicą niż 1 gol ze Słowakami lub/i naszych wyższych niż jednobramkowe zwycięstw - wymagania odnośnie tego wyniku będą rosły.
Więc dopóki piłka w grze ja bym nie odpuszczał. Nie jest to jakieś science fiction i nie wszystko zależy od nas, ale powalczyć warto.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Jak dla mnie to w reprezenatcji nie powinni grać zawodnicy którzy nie grają w klubach jak M.Lewandowski,E.Smolarek, czy grają mało jak Krzynówek, Murawski,Saganowski a nawet ostatnio Obraniak czy Roger
\
Koleś pomysl przez chwile. JA tez pisalem , ze powinno sie skonczyc &#39; granie na kredyt&#39; ale tych co wymieniles to przesada. Roger bedzie gral regularnie wreszcie zmienil otoczenie. A pozatym zmiany trzeba wprowadzac stopniowo.
 
M 0

mysju

Użytkownik
A oto skład Majewskiego na mecze z Czechami i Slowacje :

Bramkarze: Jerzy Dudek (Real Madryt), Wojciech Kowalewski (Iraklis Saloniki), Sebastian Przyrowski (Polonia Warszawa).

Obrońcy
: Jarosław Bieniuk (Widzew Łódź), Seweryn Gancarczyk (Lech Poznań), Arkadiusz Głowacki (Wisła Kraków), Tomasz Jodłowiec (Polonia Warszawa), Adam Kokoszka (Empoli), Mariusz Pawelec (Śląsk Wrocław), Piotr Polczak (Cracovia), Jakub Rzeźniczak (Legia).

Pomocnicy: Jakub Błaszczykowski (Borussia Dortmund), Roger (AEK Ateny), Maciej Iwański (Legia), Mariusz Lewandowski (Szachtar Donieck), Rafał Murawski (Rubin Kazań), Ludovic Obraniak (OSC Lille), Sławomir Peszko (Lech Poznań), Łukasz Piszczek (Hertha Berlin), Euzebiusz Smolarek (bez przynależności), Jakub Wilk (Lech Poznań).

Napastnicy: Paweł Brożek (Wisła Kraków), Kamil Grosicki (Jagiellonia Białystok), Dawid Janczyk (Lokeren), Ireneusz Jeleń (Auxere), Robert Lewandowski (Lech Poznań).

Zabrakło Boruca, Krzynowka i Zewlakowa

W sumie, uwazam ze jest to ciekawe zestawienie, można a nawet trzeba po eksperymentować, nowi ludzie napewno cos wniosa to beda ciekawe mecze.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Owszem zgodzę się, że potrzeba świeżej krwi i młodych ludzi ale po co powołał selekcjoner Dudka który ma 36 lat ? czy będzie grał na Euro 2012 ? wtedy będzie miał już 40 lat, to jest jak dla mnie chore. Jest młody zdolny Fabiański który już ma za sobą grę w reprezentacji to nie będzie miał w portkach mokro jak wybiegniemy na boisku. Szczęsny niedawno zadebiutował a pierwszej drużynie Arsenalu i Wenger był bardzo z niego zadowolony to czemu jego nie można powoli wprowadzać do drużyny seniorskiej Reprezentacji Polski ? Jeśli chodzi o bramkarzy to naprawde nie mamy z tym problemu a Dudek już najlepsze lata gry ma za sobą. Następnym niezrozumiałym dla mnie ruchem jest powołanie Bieniuka z Widzewa. Czy nie ma lepszych grajków w Ekstraklasie ? Czy musi to być człowiek z pierwszej ligi ? Co do reszty nie mam zastrzeżeń i jestem ciekawy czy będziemy grać 2 napastnikami czy też tak samo jak za Leo.
 
U 0

usik13

Użytkownik
bedziemy grac dwoma np tka powiedzial majewski
fabianski iedawno leczyl/leczy kontuzje a co do szczesnego czy chcesz miec w bramce rep Polski kolesia ktory w ciagu 1 roku gra 1 mecz o stawke z pucharze anglii?
dobrze ze nie ma zewlakowa on I po meczu z Irlandia twierdzil ze szanse sa iluzoryczne praktycnzie nie wierzyl w sukces skoro kapitan tak sadzi no to dizwne zeby jakos druzyne motywowal podczas meczu... wypalil sie w rep wszyscy mowia ze juz koniec eliminacji po tym meczu z irlandia i pilkarze tewz w to uwierzyli ...
podoba mis ei wybor np i pomocnikow z ta obrona niewiadoma ale zobaczymy ;] moze wyjdzie nam to na dobre ;]
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
snoopdogg racja Dudek bedzie na euro już wiekowym zawodnikiem albo raczej piłkarskim emerytem. Ale bez przesady wiem , że to brzmi conajmniej śmiesznie ale kadra ma szanse jeszcze na awans i BUDOWANIE kadry na EURO zacznie sie dopiero po eliminacjach nie uważasz?
Wiec nie dziwmy sie niektórymi powołaniami starszych.
Co innego dla mnie jest to , że jeśli mam do wyboru Szczęsnego lub Fabiana , którzy grzeją ławe ale chociaż nie wiem może raz na miesiac dwa zagrają w przecieństwie do Dudka. Kowalewski to nie raz piłkarze wspominali to taki &#39; drugi trener&#39; wszyscy maja do niego szacunek i respekt myśle , że dlatego został powołany.
Nie powołanie KRzynówka: osobiście uważam na plus, chłopak wygląda sie jakby meczył sie graniem ani szybkości ani pomocy drużynie. Niestety wręcz odwrotnie a już stawianie go nie przygotowanego motorycznie było piłkarskim samobójstwem , podczas gdy gotowy był Gancarczyk.
Z obrony najbardziej cieszy mnie powrót Głowackiego. Dla mnie to jest piłkarz dużej klasuy na swojej pozycji twardy , nieustepliwy z mocnym charakterem. Gdy patrzyłem jak gra Dudka (nie nadajacy sie na srodek obrony) z naszym kapitanem , tęskniłem za powrotem do kadry &#39; Głowy&quot;.
Znowu pojawia sie Polczak i tu wolałbym nie komentowac bo ja w nim niesetety niewiele widzę na dzień dzisiejszy, może za mało meczów Cracovi ogladam ????
Bieniuk , watpie żeby grał w pierwszym składzie bo byłoby to troche dziwne posunięcie ale przyjrzec sie mu można wszak kiedys był zaliczany do najbardziej zdolnych na tej pozycji.
Pomoc - praktycznie wybrałbym taką samą bo jak już wspomniałem budowanie nowej kadry i dawanie naprawde młodym szans nastąpic ma dopiero po eliminacjach. Wiec ta pomoc jest dosyc dobrze według mnie wybrana do Smolarka można sie przyczepic wiadomo dlaczego...
Atak jak już wspomniałem chyba najlepszy w tej chwili jeśli na te 2 mecze musi jeden z nich odpaśc ja bym wybierał pomiędzy Janczykiem a Lewandowskim . Chciałbym zobaczyc szybki atak np Brożek-Jelen lub Brozek - Grosik.

Podsumowując razi także w oczy niekonsekwencja trenera bo jeżeli nie powołuje słabo albo wogóle nie grajacych w klubie Krzynówka czy Dudke to dlaczego powołuje SMOLARKA?
Jesli chcial rozbic grupe bakietową w składzie Żewłakow,Boruc,Dudka to mu sie udało ale z jakiej okazji powołuje Dudka który bardziej niż gra to zarabia siedzeniem na ławie.
No wszystko zwerifikuje boisko...
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
o Szczęsnym nie napisałem żeby go od razu wstawiać do pierwszego składu. Niech chłopak się zaklimatyzuje na zgrupowaniu, powoli wprowadzać go do tej dorosłej reprezentacji bo podobno dobry jest. Jest młody ale za 4 lata już będzie miał swój wiek więc mógłby grać. To tylko moja teoria. Co do składu to widzę go tak :

J. Dudek

J. Rzezniczak Głowacki Jodłowiec Ganclarczyk

Obraniak Murawski

Błaszczykowski Grosicki

Lewandowski Jeleń

co WY o tym myślicie ??
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
o Szczęsnym nie napisałem żeby go od razu wstawiać do pierwszego składu. Niech chłopak się zaklimatyzuje na zgrupowaniu, powoli wprowadzać go do tej dorosłej reprezentacji bo podobno dobry jest. Jest młody ale za 4 lata już będzie miał swój wiek więc mógłby grać. To tylko moja teoria. Co do składu to widzę go tak :

J. Dudek

J. Rzezniczak Głowacki Jodłowiec Ganclarczyk

Obraniak Murawski

Błaszczykowski Grosicki

Lewandowski Jeleń

co WY o tym myślicie ??
Co by nie było ja bym postawił na Brożka napewno nie na Lewego.
Pomoc tak samo.
Obrona do przemyślenia , drugi raz tak napisałeś więc to nie pomyłka - zawodnik nazywa sie Gancarczyk a nie Ganclarczyk:-|
Inna sprawa ten skład to na co na te dwa mecze mam rozumiec?
Martwi to , ze Błaszczykowski jest bez formy kompletnie wiec może lepsze było by przesunięcie Jelenia na prawa pomoc a do Brożka dac kogos innego do ataku.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
faktycznie mała pomyłka przy nazwisku Gancarczyk ale to z głowy :kwasny4565: Ja osobiscie nie wiem jak będzie wyglądała nasza taktyka czy granie o dwa zwyciestwa i marzenie o zajęciu drugiego miejsca czy na wyjezdzie raczej gra obronna. Niby nie mamy już nic do stracenia dlatego można by było zaatakować. Co do składu to linia pomocy pewnie tak będzie wyglądała. Murawski będzie czyścił srodek boiska a Obraniak bardziej ofensywnie. Co do obrony mam pewne wątpliwości bo nie wiem jaką forme prezentuje Jodłowiec i czy to będzie dobry pomysł wystawienie go od początku spotkania. Prawda jest taka, że nie mamy w ogóle dobrych srodkowych obronców. Przydał by się ktoś taki jak Dickson Choto z Legii. Ten chłopak jak dla mnie jest najlepszy w ekstraklasie profesor normalnie heh. Z polskich piłkarzy nie widzę nikogo takiego a szkoda. Jak zaczniemy budować zespół na Euro 2012 musimy zacząć od obrony. Co do meczu może i masz rację z Kubą on może lepiej by zagrał gdyby wszedł z ławki jak taki Joker na podmęczonych bocznych obrońców ? Zastanawiam się nad Jeleniem czy jest w pełni sił grać bo wiadomo, że na tą chwile jest najlepszym polskim napastnikiem. Mam nadzieję, że pokazemy dobry furbol i nie przyniosą nam wstydu grajki nasze. Ważne żeby odmłodzić trochę skład bo ile można grać ciągle tymi samymi piłkarzami ? Krzynówka widzę ciągle od MŚ w Korei i Japonii to jest trochę przykre bo skoro on gra to czemu nie ma Kosowskiego który prezentuje równą formę na Cyprze ? tak sobie można wymieniać i wymieniać Pan Stefan Majewski powołal taki skład i zobaczymy czy coś uda mu się ugrać. Ja osobiscie nie lubię tego faceta i jak dla mnie nie pasuje w roli selekcjonera no ale trzeba mu dać szanse. Boniek również miał swoje 5 minut....
 
M 0

mysju

Użytkownik
A dlaczego nie moznaby zagrac trzema napastnikami, czy wogole reprezentacja tak grała?
Jak atakowac to atakowac, niema nic do stracenia

Znalazlem taki cytat w internecie

&quot;Wolałem Benhakera, przynajmniej nie patrzył na to
co mówi PZPN a teraz co to trener ma decydować a
nie Lato. Czego nie zostawili benhakera bo ich nie
słuchał. Przecież mogli wsiąść Smude , który się
deklarował do prowadzenia. Wzięli tylko tego z
którym maja najlepszy kontakt takie jest moje
zdanie.
I po co Dudek do kadry, tłumaczenie ze ma formę.
Jaką on może mięć formę siedząc na ławie 4 sezony.&quot;

Podpisuje sie pod nim
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Heh granie 3 napastnikami? Moze 4?
Granie 3 napastnikami nie gwarantuje bardziej ofensywnej gry niz 2.
A pozatym wiekszosc klubow i kadr gra urozmaiconymi systemami 4-4-2.
Najwazniejsze w ofensywie sa dobrze grajace skrzydla i srodek pola . Wiec co ci da jak wystawisz Brozka-LEwego i Grosickiego w ataku? Sami sobie odbiora pilke i popedza 40 metrow i strzela gola?
 
M 0

mesjasz

Użytkownik
Faktycznie większość gra 4-4-2 na papierze ale co widać po przykładzie niektórych drużyn taktyka ta jest podczas meczu modyfikowana gdzie przechodzi w bardzo ofensywne bądź defensywne ustawienie.

Czy reprezentacja tak grała? tak w meczu z Serbią i Czarnogórą wygranym 4:3 bodajże za Janasa. Tzn tam była taktyka 3-5-2 o ile pamiętam ale jeden z pomocników miał krążyć przy napastnikach o czym sam trener mówił. W ataku jakkolwiek się to sprawdziło o tyle w obronie graliśmy katastrofalnie. Po prostu trudno było im pogodzić masowy atak i skuteczną obronę. Do tego skład obrony był nieco eksperymentalny.

Natomiast Felix Magath jest specjalistą od modyfikowania ustawienia zespołów w trakcie meczu. Kto oglądał bacznie mistrzowski sezon Wolfsburga ten wie że zespół przy niekorzystnym wyniku zmieniał ustawienie na 3-4-3 bądź 3-3-4 przy czym w nawet tak nietypowym ustawieniu potrafili zdominować rywala. Czego owocem były wysokie wyniki
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Pamietajcie , że taktyke dostosowywuje sie do możliwości zespołu.
Niektórzy zwyczajnie mogą sobie pozwolic na gre 3 napastnikami i tym samym 3 obroncami inni nie.Niektorzy tak plynnie przechodzą z obrony do ataku , że graja 3-5-2
i gdy atakuja boczni pomocnicy sa praktycznie w roznym stopniu napastnikami a odwrtotnie obroncami.
Juz kiedys na tym forum wspominalem ze kiedys Brazylia grala systemem 5-4-1!
I co z tego wówczas Cafu i Carlos za których ten system był stosowany byli pomocnikami albo i napastnikami włączając sie w może nawet co druga akcje ofensywna.
Zatem taktyka zależy jaki sie materiał i gra 3 napastnikami nic tu nie da bo nie mamy na dizen dzisiejszy świetnego playmakera który by rządził środkiem pola.
Nasi powinni i chyba zagrają systemem 4-4-2 oczywiscie z delikatynmi modyfikacjami.
 
snoopdogg 369

snoopdogg

Forum VIP
Granie 3 napastnikami odpada, jedynie możemy spróbować stylu który ostatnio jest modny i ktorym gra kilka czołowych klubów europy. Czyli 1-4-5-1 i dwóch bocznych ofensywnych pomocników włancza się pod pole karne czym robi przewage i niby są to 3 napastnicy ale nie dosłownie bo biegają bo bokach i czasami wchodzą do środka. Ale wydaje mi się, że Leo chciał tak grać dlatego zawsze ten jeden napastnik. Co do tego systemu to trzeba mieć odpowiednich ludzi żeby mogli dobrze wykonać taktykę narzuconą na mecz a wydaje mi się , że na tą chwile nie mamy takich grajków jak Messi czy C.R ani żadnego napastnika typu Eto&#39;o lub innego by mógł sam grać z przodu i zawsze coś strzelić dlatego trzeba grać dwoma napastnikami takie jest moje zdanie na ten temat.
 
piotrek21 0

piotrek21

Użytkownik
Kadra Majewskiego nie napawa mnie optymizmem. Trener, który z trudem broni swoich kontrowersyjnych wyborów, z jednej strony miał wybrac najlepszych na 2 mecze,z drugiej chce budowac reprezentacje na Euro. Z jednej strony odmładza zespół, z drugiej strony mamy Jerzego Dudka. Napastników wybrał super, nie mam żadnych zastrzeżeń. Ale obrona i pomoc to porażka na całej linii. Polczak, Bieniuk to nie są piłkarze na rprezentacje, ekstraklasa to chyba nawet za wiele jak dla nich. 36-letni bramkarz jako podstawowy, Kuszczak i Szczęsny bez powołań. W pomocy Smolarek bez klubu, ale wzięty bo niby duzo bramek stzrela, Roger i Błaszczykowski wyraźnie bez formy. Dlaczego nie jedzie Małecki, Kosowski?? Tego Majewski wyjaśnic nie potrafi, ale co się dziwic, cudze decyzje ciężko się broni przed kamerami. Co do samego selekcjonera ktoś kiedyś powiedział: &quot;mierny, bierny ale wierny&quot; i to chyba jego najkrótszy opis. Polacy może dumni nie będą, ale Piechniczek i spółka napewno.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom