>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Europy Mężczyzn - Dania 12-26.01.2014

wasek1 135

wasek1

Użytkownik
No to tak...
Polska - Białoruś.
Wszystkie nasze mecze to dramaty. Pozytywne i negatywne. Przegrane z Serbią i Francją, ale różniące się stylem. Po meczu z trójkolorowymi wszyscy byliśmy pełni nadziei, dokładnie na temat meczu ze Sborną. I udało się. Ale dlaczego są takie przestoje w grze? Marnowane kontry? No nic, jednak potrafimy się podnosić z trudnych sytuacji (patrz druga połowa z Rosją, ba cały turniej).

Ale dość dyskusji. Trochę faktów.
Pisałem już że gramy jak równy z równym z każdym. Co innego Białorusini. Sromotne porażki z Szwedami i Chorwatami hańby nie przynoszą, ale też nie wróżą za dobrze. Nawet pokazuje to że jeżeli mocna ekipa wejdzie na swoje obroty to Belarus odpływa. Uważam że Polacy dlatego muszą zagrać na swoim poziomie. Nie można takiej szansy zaprzepaścić
Większość ekipy gra w rodzimej lidze, dość przeciętnej. Statystyki zespołowe w tym turnieju niestety mamy podobne. Czas to poprawić.
Białoruś skuteczność 52% - na poziomie Polaków
Jeżeli wyłączymy Rutenke 21 goli 61% skuteczności i Pukhouskiego 15 goli 60 % to nie będą oni istnieli. Właściwie na nich dwóch opiera się siła zespołu.
Nie opisuję Polaków bo chyba każdy z nas ich zna i wie jak grają i czego się spodziewać.
Podsumowując jesteśmy lepszym zespołem, z ogromnym doświadczeniem w turniejach ( co potwierdził horror z Rosją), dlatego wygramy ten mecz. Pewnie nie jak Chorwaci czy Szwedzi, ale po nerwowej końcówce.
Wg mnie Polska -2,5 @1,85 bet365
 
wincent 150

wincent

Użytkownik
Nie rozumiem kursu na Polaków. W pierwszym meczu byli w stanie wygrać choć grali kiepsko. W drugim meczu popsuli mi dużo nerwów ...bo stawiałem na Francuzów a polacy zagrali mecz na poziomie przynajmniej bardzo dobrym. Jak było z Rosją wiadomo- kiepska 1 połowa ale totalna kontrola sytuacji po przerwie.
Więc gdyby kursy były w granicach 1.2-1.25 to ok, można by sobie odpuścić... ale 1,55 !
Jak dla mnie można brać w ciemno bo Bułgarzy Białorusini nie pokazali nic co by przemawiało za tym że są w stanie wygrać.

EDIT: stawiałem w bet365 o 20 bo czułem że kursy spadną przed meczem... i widzę że nie tylko ja bo teraz jest ledwo 1,36 więc tak sobie ale na WH się jeszcze nie połapali i wisi 1,50.
EDIT2: późno było :p
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP
Polska - Białoruś 31:30

Typ: handicap +4,5 Białoruś
Kurs: 1.45


Polska dzisiaj wygra! Kibicujemy im wszyscy, wierzymy w to.. ale wydaje mi się, że nie wygra różnicą aż 5 bramek! Taki zakład oferuje Bwin i zamierzam go pobrać przyznając dodatkowe 4,5 gola dla Białorusi. Graliśmy z nimi w roku ubiegłym i wynik nie był przekunujący.. dla przypomnienia Polska wygrała 24:22. Natomiast w roku obecnym przegraliśmy 28:29. Poza tym Polska nie odnosi w tych mistrzostwach jakiś znaczących sukcesów, oprócz pokonania Rosji. Każdy mecz &quot;na styku&quot;, a więc i dzisiaj będzie nerwowo. Nie wierzę w to że nagle wszystko zacznie wspaniale trybić i zdeklasujemy Białoruś, która także ma o co grać. Jest najsłabszą ekipą w 2 grupie i nie czuje presji. Mogą jeszcze nieco namieszać w tych mistrzostwach. Czarny konik z Rutenką na czele jeszcze nie powiedział ostatniego słowa.. tak osobiście uważam. A stawianie Polaków w roli zdecydowanego faworyta, jak pokazują kursy jest mega mylące. Trener Białorusi robi manewr, który ma za zadanie zrobić nieco szumu medialnego i zastraszyć polaków. Mianowicie jak podaje serwis Sports.pl - Przed meczem z Polską Białoruś zmienia bramkarza. Na starego znajomego Polaków czyli byłego zawodnika ViVe Kielce Kazimierza Kotlińskiego. Zna on Polski zespół jak nikt inny.. a jego interwencje mają dać dzisiejszy sukces dla szczypiornistów Białorusi. Spadki kursów na Polskę są spowodowane brakami w kadrze Białorusi - Maxim Babichev oraz Aliaksandr Tsitou nie są zdrowi. Mecz ze Szwecją i Chorwacją ekipa Białorusi zagrała nieco słabiej, ale już w spotkaniu z Czarnogóra pokazała pazur i widać że powoli rozkręcają się w turnieju. Dzisiaj czuje, że będą zaciekle walczyć do ostatniego gwizdka. Mecz z Polakami to dla nich szansa na zdobycie punktów, kolejne starcia będą raczej przegrane..

Dla Białorusi jest jak Ronaldo dla Portugalii, jak Messi dla Argentyny.. mowa o gwiazdorze - Siarhei Rutenka

 
Otrzymane punkty reputacji: +4
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Jaszka under 3,5 gola 1,80 Unibet
Pojawiła się ciekawa oferta na Unibecie. Linie wyglądają nastepująco: over 2,5 i under 3,5. Jak dla mnie to troszkę się pomylili bo na Jaszkę przez cały turniej było 2,5 i to troszke niezrozumiałe, że linie się nie pokrywają. Jaszka w każdym meczu nie grał więcej niż 30 minut, bo wspaniałe zawody rozgrywa M. Jurkiewicz i to on dostaje więcej minut. Jaszka odpowiednio 0/4, 2/3, 3/3 czyli oddaje też mało rzutów, nie dziwię mu się po fali krytyki jaka na niego spadła po pierwszym meczu z Serbią. Dzisiaj wg mnie będzie podobnie i jak ktoś uważa podobnie to under 3,5 wygląda sensownie(a powinno być 2,5).
Wynik: ✅okrągłe 0
 
undertaker_tsw 2,1K

undertaker_tsw

Użytkownik
Mysle, ze nie ma sie co zastanawiac na dzisiaj. Dwa spotkania w ktorych Polska i Szwecja grają o życie z o wiele slabszymi druzynami. Obie druzyny grają w Danii niczym u siebie. My moglismy miec rownoczesnie 3 wygrane, na prawde gra naszych moze miło zaskakiwac, gdyby tylko rozwiazac problem gry w przewagach oraz problemow przy zebraniu pilek jak Szmal obroni. Przez te 2 elementy przegralismy 2 spotkania. Nasi wiedzą, ze nie ma innej opcji jak wygrana. Szwedzi podobnie, była by to katastrofa gdyby przegrali
Polska -1,5 1,5
Szwecja -1,5 1,5
ako 2,25
milenium
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Jaszka under 3,5 gola 1,80 Unibet
Pojawiła się ciekawa oferta na Unibecie. Linie wyglądają nastepująco: over 2,5 i under 3,5. Jak dla mnie to troszkę się pomylili bo na Jaszkę przez cały turniej było 2,5 i to troszke niezrozumiałe, że linie się nie pokrywają. Jaszka w każdym meczu nie grał więcej niż 30 minut, bo wspaniałe zawody rozgrywa M. Jurkiewicz i to on dostaje więcej minut. Jaszka odpowiednio 0/4, 2/3, 3/3 czyli oddaje też mało rzutów, nie dziwię mu się po fali krytyki jaka na niego spadła po pierwszym meczu z Serbią. Dzisiaj wg mnie będzie podobnie i jak ktoś uważa podobnie to under 3,5 wygląda sensownie(a powinno być 2,5).
Wynik:
Zwróć uwagę, z kim graliśmy te trzy mecze, podczas których linia była na 2,5, a z kim gramy teraz. Nawet Rosja jest, wg mnie, sporo lepsza od Białorusi, zwłaszcza w obronie.
Nie wiem, czy Jaszka rzuci 4 bramki, ale linia jak najbardziej sensownie podniesiona.
 
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Jaszka w Turnieju Noworocznym przegranym z Białorusią rzucił 1 bramkę, w tamtym roku na MŚ 3 bramki. Nie sądzę żeby rzucił więcej dzisiaj. Kursy na Unibecie spadają, juz teraz tylko 1,52.
 
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Jaszka under 3.5 @ 1.52 ✅
Jaszka to w polu obok Bieleckiego najsłabszy nasz zawodnik. Nie ma rzutu z II linii, a raczej na zwodzie (kiepskim w tym turnieju) nie podziała, bo Białoruś płasko. Wydaje mi się, że minut dostanie koło 25-30. Dziś raczej będzie robił miejsce dla coraz lepiej grających na połówkach Misia i Krzysia. Sam czasami wejdzie na drugie koło, pewnie z jeden rzut z II linii spróbuje, może raz minie, więc 2 bramki powinien rzucić. 4? Nie ma opcji
Rosja @ 5 marathon⛔
Ruscy powalczą. Z nami grali bardzo dobrze do pewnego momentu, bramkarze doświadczeni, potrafią pobronić. Szwedzka bramka też dobra, minimalnie na plus zatem dla Szwedów. II linia u obu zespołów super, Szwedzi mają przewagę na skrzydlach. Ale umiejętności to jedno, a gra to drugie. Dlaczego Ruscy powalczą? Mają doświadczenie z ostrym 6-0, zamienionym w pewnym momencie na jakieś 5-1, 4-2 przez Polskę. Przy 6-0 będą pizgać mocno z II linii, będą rzucać gole. Pewno Szwedzi wyjdą wyżej, ale wtedy będzie doświadczenie z meczu z Polską, Skopincew, Kowaljew, uruchomieni przez drugą linię. To może przynieść rezultaty. Szwecja nie jest o tyle mocniejsza od Polski, by na Ruskich z nami dawać niecałe 3, a tutaj prawie 5, czy 5 jak w marathonie. Value jak w ryj.
 
Otrzymane punkty reputacji: +22
adhemar 374

adhemar

Użytkownik
Producenci leków na serce muszą kochać Naszą reprezentację.
To było prawie jak z Norwegią w 2009, brawo :browar565:
 
kwinto 353

kwinto

Użytkownik
Już nigdy złego słowa nie powiem na tych chłopaków. Współczuję ludziom o słabym sercu. Jedyne co mnie zastanawia co tam robi Bielecki ?!
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Ekdahl Du Rietz over 3,5 bramki 1,60 Unibet ✅
Tylko jeden mecz mu nie wyszedł na tej imprezie ten ostatni. Dzisiaj potyczka z Rosją drużyną nie z poziomem Chorwacji. Poprzednie mecze to przekroczona linia ze spokojem. Dzisiaj pewnie dużo pogra bo tu już oszczędzania nie ma to raz a dwa ostatnio zagrał tylko 24 minuty a gdzie wcześniej grał ponad 40 minut a raz prawie 55. Dzisiaj już druga faza więc nie ma zmiłuj i uważam, że będzie liderem Szwedów i rzuci myślę, że ponad 5 bramek.
 
maxti 234

maxti

Użytkownik
Jutro o 20:30 zagrają Duńczycy z Węgrami, Gospodarze mistrzostw po zwycięstwie z Hiszpanami są prawie pewni wyjścia z grupy z pierwszej pozycji. Liderem zespoły z Danii jest oczywiście Mikkel Hansen do tej pory zdobył 23 bramki w 4 meczach, rzuca z bardzo wysoką skutecznością bo aż 70%, Węgrzy na tych mistrzostwach tracą dużo bramek (zawsze powyżej 25) , jutro nie powinno być inaczej, a Hansen powinien zdobyć co najmniej 5 dla swojej drużyny.
Mikkel Hansen (Dania)✅✅✅ W 44 minucie rzuca 5 bramkę.
over 4.5
kurs: 1.65
Unibet


Ostatnio nie udał im się over bramkowy, może jutro będzie inaczej, o 18:15 zagrają Austriacy z Hiszpanami, Hiszpanie rzucają dużo bramek i jutro nie powinno być inaczej, u Hiszpanów znakomicie dysponowany jest Victor Tomas, 22 bramki na 31 rzutów co daje nam 71 % skuteczność, zaraz po nim jest Canellas który do tej pory rzucił 19 bramek w 4 meczach, Austriacy też nie dają za wygraną, i choć przed mistrzostwami raczej nikt nie wierzył w to że uda im się awansować do kolejnej rundy, to nie odbiegają poziomem od innych drużyn, w większości meczów pokrywają over i jutro powinno być podobnie.
Austria-Hiszpania

Over 54.5✅✅✅
kurs: 1.80
Bet365


Typy z Mistrzostw Europy 5/1
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Nikola Karabatic over 4,5 bramki 1,85 Unibet ✅
Nikola to prawdziwy lider Francuzów. W ostatnim meczu trochę mniej bramek ale w pierwszym dwóch spotkaniach &quot; sypał&quot; jak z rękawa bramkami. Dzisiaj spotkanie z Chorwacją więc rywal trudny ale Karabatic to gracz z prawdziwego zdarzenia i będzie na pewno grał dużo bo mecz pewnie będzie około remisu. Wiadomo jaki ma szacunek i zaufanie stąd często koledzy grają na niego i oddaje on dużo rzutów. Gram over lidera Francuzów który pewnie poprowadzi dzisiaj trójkolorowych do zwycięstwa. Mam przynajmniej taką nadzieje. Powodzenia i miłych wrażeń podczas hitu!
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Szybciutko, bo gramy za kilka minut. Under jednak, bo Chorwacja w obronie gra o klasę lepiej niż Polska, Serbia i Ruscy. Raczej to Chorwaci spowodują to, że tempo meczu będzie słabsze. Chorwaci w obronie grają dobrze, momentami słabiej, ale to z racji rangi rywali. Czarnogóra nie pierdła, Szwecja w sumie też niebardzo, Białoruś to w ogóle. Francja dziś nie będzie miała łatwo, ale liczę, że dziś nie rzucą zbyt wiele. Mecze Francji z Chorwacją zawsze elektryzują, często linie są niskie, teraz nieco wyższa, bo inna jest specyfika grania Les Blues. Ale to nic.
Karabatić rzuca dużo, rzuca celnie, gra najlepszy turniej od dawna. Dziś mamy linię 4.5, jak dotąd raczej je przekraczał, statystyki sobie każdy może sprawdzić. Dziwnie Chorwacja broniła momentami II linię, liczę, że podobnie będzie tym razem, a wówczas Nikola porzuca. W sumie regularny jako jedyny w francuskiej II linii. Z nami dobrze porzucał Accambray, trochę rzucił Nyokas, trochę Fernandez czy Grebille. Ale Nikola jest świetny i rzuca naprawdę kapitalnie. Nawet Miro Alilović może nie wystarczyć na jego precyzyjne rzuty, które to zawsze są z nie najgorszych pozycji.
Francja - Chorwacja
Under 51.5 @ 1.92 unibet ⛔ ???? :?
Nikola Karabatić Over 4.5 @ 1.85
✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Robert Weber under 3,5 bramki 1,55 Unibet ⛔:?
Zacznę od tego, że dzisiaj trudny rywal dla Austrii która i tak z grupy nie wyjdzie. Robert gra dużo ale mało oddaje rzutów. Na tych mistrzostwach rzucił 5 bramek w 3 meczach do tego w żadnym z nim ani razu powyżej 2... Linia jak widać 3,5 więc myślę, że warto zagram under na Webera który nie będzie miał dzisiaj łatwo o rzuty. Austriacy pewnie będą grali głównie na Konarda czy też Viktora. Ja tutaj &quot;wchodzę&quot; w under.
Filip Mirkulovski over 2,5 bramki 1,72 Unibet ✅
I jeszcze typ na gracza Macedonii. Wiadomo liderem na którego się często gra jest Kiril ale są też inni dobrzy gracze jak Filip. Dzisiaj chyba mecz o wszystko dla Macedonii na tym turnieju więc myślę, że liderzy Macedonii zagrają długi mecz. Filip do tej pory 8 bramek w 3 spotkaniach w tym dwa razy po 2 gole.. Dzisiaj jednak sądzę, że jest szansa na 3 bramki. Islandia to drużyna która daje porzucać przeciwnikowi. Macedonia rzuca mało bramek ale dzisiaj na pewno zagrają skoncentrowani i uważam, że Filip ma szanse rzucić 3 bramki tym bardziej, że oddaje po 7-8 rzutów na mecz.

Szukałem jakiś typów na graczy Danii ale kursy już na te dobry typy słabe więc nie ma co podawać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
d.n.o. 283

d.n.o.

Użytkownik
▶ Macedonia - Islandia
Over 52.5 @1.61 Betsafe

Bezprzecznie Islandia musi wygrać dzisiejszy mecz aby marzyc jeszcze o wejściu do półfinałów. Jednak kursy nie zachwycają, w porywach 1.20. Dlatego zdecydowałem się zagrać over w tym meczu. Islandia to jedna z najefektowniej grających drużyn, przeprowadzająca fantastyczne kontry i niezwykle szybka drużyna rzucająca mnóstwo bramek. Zaden z ostatnich pięciu spotkań Islandczyków nie skończył się niższym wynikiem niż 54 punkty. Moja linia 52.5 jest najnizsza linia jaka znalazlem w bukmacherach gdzie mam pieniadze po calkiem ciekawym kursie. Po drugiej stronie boiska stana macedonczycy, grajacy niezwykle mozolnie ale bardzo solidnie. Dlatego dzisiaj bukmacherzy sugeruja nam niski wynik jak na mecze z udziałem Islandii. Zgadzam się, że nie padnie tutaj ponad 60 bramek jak np. z Hiszpanią ale taka linia jest jak najbardziej do pokrycia, szczegolnie ze to Islandia powinna prowadzic gre i nadawac tempo dzisiejszej rozgrywce.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
adqs 3,5K

adqs

Forum VIP
Za pół godziny mecz Islandii z Macedonią. Bardzo słaby Ristowski na tym turnieju, chyba z Austrią nieźle pograł, ale nie oglądałem. Obrona Macedonii również słabiuteńka, Węgry, których II linia jest przeciętna, porzucały dużo. Ivancsik pokontrował, szybciuteńko wynik stał się przesądzony. Myślę, że podobnie będzie dziś, Islandia znów szybko odskoczy Macedonii i będzie kontrolować, stąd np. w II połowie możliwy bardzo wysoki wynik, taki jak Islandia - Austria (17:17) czy Macedonia - Węgry (16:15). Palmarsson znów może ładny mecz pograć, gość jest mocarzem absolutnie jeśli chodzi o grę z kołowym (kapitalnie koło Islandii gra w tym turnieju) i rzuty z II linii. Do tego rewelacyjna pod każdym względem gra skrzydłowych. Olafsson pracuje na fajny kontrakt w Bundeslidze, bo z Kielc (z wielką szkodą pewnie dla VTK) jak wiemy odchodzi.
Islandia Over 29.5 @ 1.85 Unibet
Na koniec dnia zaś przed nami spotkanie Danii z Węgrami. Węgrzy w obronie w tym turnieju nie spisują się zbyt dobrze. Z Islandią mieli kapitalny fragment, ale poza tym? 34 Hiszpania, 26 słaba Norwegia, 16 po przerwie nieźle grająca Macedonia. Zatem dziś zadanie czeka ich ciężkie. Dania wygrywa i wchodzi do półfinałów z I miejsca, więc dziś gra może być dość widowiskowa. Hansen w tym turnieju RE WE LA CYJ NY, w końcu jest turniej, w którym to większość gwiazd (Rutenka, Łazarow, Karabatić, Kopljar, Duvnjak, Hansen właśnie) jest w super formie. 9/10? 6/8? 4/5? To dla Mikkela nic specjalnego. Dobry Landin. A dobry Niklas = kontra. Węgry mają ciekawą II linię, dość młodą, z Lekaiem, Ancsinem, Cszaszarem czy K. Nagy&#39;em. A młodość = błędy, które Eggert czy Lindberg wykorzystają. Do tego tak jak mówię, po przerwie może być wynik rozstrzygnięty i rozrywkowo mogą grać Duńczycy. Ale nie oznaczać to będzie mniejszej ilości bramek, tylko może jakaś ekwilibrystyka w ataku. Linia sporawa, kurs nieduży, ale warto zagrać w dublu z typem wyżej. Polecam.
Dania Over 31 @ 1.67 Unibet
 
hayto 631

hayto

Użytkownik
Dania - Węgry
Eggert over 4.5 gola @1.65 Unibet
⛔ 3 gole

Eggert wraca po kontuzji. Anders, to podstawowy skrzydłowy reprezentacji Danii. Przeciwko Hiszpanii zagrał swój pierwszy mecz na mistrzostwach, rozegrał 45 minut i rzucił 3 bramki. Linia na dzisiaj, to 4.5, Duńczycy grają bardzo ofensywnie. Dzisiejsze spotkanie posędziuje Słoweńska para sędziów Krstic/Ljubic obaj Panowie sędziowali wczoraj mecz Polaków z Białorusią i podyktowali aż 14 karnych. Ci sami Panowie sędziowali spotkanie Hiszpanów z Węgrami, wtedy zaś podyktowali 9 karnych. Czemu o tym pisze ? Bo, to właśnie Eggert w reprezentacji Danii wykonuje karne (pod jego nieobecność robił, to Lindberg). Duńczycy grają bardzo szybko, więc karnych powinno być sporo. Teoretycznie możemy się spodziewać przynajmniej dwóch, trzech trafień z karnych do tego jakieś bramki ze skrzydła i over powinien być pokryty. W Betsafe linia taka sama, kurs 1.50 !
 
d.n.o. 283

d.n.o.

Użytkownik
▶ Dania - Węgry
Węgry Under 12.5 HT @1.80 Betsafe


Długo sie zastanawiałem co zagrać w tym meczu. Moim skromnym zdaniem linie przez bukmacherów wystawione bardzo rzetelnie i ciężko coś pograć grubo. Zgadzam się z większością, że Dania prezentuje poziom wyzszy od wszystkich i w dodatku graja we wlasnej hali, a Hansen wydaje sie byc nie do zatrzymania. Wegry co by o nich nie mowic to druzyna majaca przestoje ale bardzo solidna i doswiadczona. Wiec nie za bardzo chcialem sie tutaj bawic w ujemne handi dla dunczykow. Licze na to, że dostaja swoistego szoku w pierwszej polowie meczu a Dania wejdzie w niego swietnie i przestoj Wegrow bedzie mial miejsce wlasnie w pierwszej czesci meczu. Dunczycy jesli wygraja wychodza z grupy na pierwszym miejscu i to jest ich motywacja. Uwazam, ze beda chcieli sobie to zapewnic jak najszybciej dlatego przycisna na samym poczatku aby pozniej spokojnie bronic wyniku. Dlatego taki typ wydal mi sie dzisiaj najbardziej prawdopodobny. Nie sadze aby Dania probowala cos odwlekac i po prostu jesli bedzie miala okazje to wykorzysta ją od samego poczatku.
 
T 1,5K

torretoo

Użytkownik
Mads Mensah Larsen under 2,5 bramki 1,56 Betsafe ✅
Jeszcze taki jeden typ. Larsen mało gra i mało rzuca. Dania ma wielu innych graczy którzy są &quot;kilerami&quot;. Nie będę wymienił ich wszystkich. Larsen rzucił do tej pory 4 bramki w turnieju na 10 rzutów czyli 40 % skuteczność. Na pewno mało będą dzisiaj na niego grali koledzy. Mads dzisiaj pewnie zagra około 30 minut bo jest wielu innych zawodników którzy będą grali po prostu dłużej. Kurs przyjemny więc zagramy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
Do góry Bottom