>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn - Polska 2014 (30.08-21.09)!!!

Status
Zamknięty.
komos84 182

komos84

Użytkownik
A dlaczego Francja ma wygrać z Serbią? ???? też zrobiłem podobną tabelę i w niej moim zdaniem Serbowie wygrywają 2 ostatnie mecze, najpierw z Francją, potem z Iranem, takie mam przeczucie. Żeby nie było, że o dupie Marynie... podaję typ (który byłby też na rękę Polakom):

Serbia - Francja 1 ⛔
kurs: 2.22

marahonbet

Dla mnie Serbia jest zespołem bardziej doświadczonym, grającym z większym wyrachowaniem, choć im też zdarzają się przestoje. Atansijević trochę taki &quot;jeździec bez głowy&quot;, ale jak da mu się szanse by ponawiał ataki, to naprawdę potrafi skończyć bardzo trudne piłki. Całkiem dobrze funkcjonuje u Serbów wystawa, o ile jest dobre przyjęcie, a zazwyczaj jest - Nikola Kovacević rozgrywa naprawdę dobry turniej, nie tylko w przyjęciu, ale i w ataku - sporo kończy. Jest też bardzo solidny Nikić. No i jest ten dobry środek w postaci Podrascanina i Lisinac, a na ławie w razie czego doświadczony Stanković. Serbowie wygrali na tych Mistrzostwach to, co musieli wygrać, przegrali tylko z nami oraz 70 tys kibiców na Narodowym i dziś z USA, choć ich gra przynajmniej przez 1,5 seta wyglądała bardzo dobrze.
Francja gra moim zdaniem strasznie żywiołową siatkówkę, mnóstwo akcji jest improwizowanych, a nóż skończy Rouzier, albo Ngapeth (strasznie go nie lubię - taki siatkarski Balotelli). Oglądałem mecze Francji z Iranem, USA, wczorajszy z Argentyną i dzisiejszy &quot;jednym okiem&quot; z Australią. No nie wiem jak to opisać, ale tej drużynie czegoś brakuje, jakby takiej konsekwencji, czasem grają tak frywolnie, że aż zęby bolą. Moim zdaniem Serbowie ich zatrzymają. Ale nie pcham się w ten mecz z większą stawką niż średnia.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Amerykanie są już w III fazie. Grają dobrze, a pozostały im jeszcze mecze z beznadziejnymi Argentyńczykami z Australijczykami. Nie ma takiej siły, aby potracili punkty z tymi rywalami.

Francuzi mają mecz z przeciętną Serbią w sobotę. Serbowie muszą to spotkanie wygrać, aby zachować jeszcze cień szansy na awans. Będzie im ciężko. Francja to dla mnie drugi kandydat do awansu.

A kto będzie trzecią siłą zadecyduje najprawdopodobniej nasz mecz z Iranem. Jeżeli wygramy za 3 pkt to mamy awans. W innych przypadkach decydować będą ostatnie mecze. Nasz z Francją i Serbii z Iranem.

Po dzisiejszym meczu cieszy tylko wynik i gra Wlazłego. Gra w ataku bo na zagrywce było słabo. Zaryzykuje, że gdyby nie on nie byłoby dziś tych 3 pkt. Dzień przerwy może nam dobrze zrobić. Będzie walka w sobotę
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
miki0308 465

miki0308

Użytkownik
Francja gra moim zdaniem strasznie żywiołową siatkówkę, mnóstwo akcji jest improwizowanych, a nóż skończy Rouzier, albo Ngapeth (strasznie go nie lubię - taki siatkarski Balotelli). Oglądałem mecze Francji z Iranem, USA, wczorajszy z Argentyną i dzisiejszy &quot;jednym okiem&quot; z Australią. No nie wiem jak to opisać, ale tej drużynie czegoś brakuje, jakby takiej konsekwencji, czasem grają tak frywolnie, że aż zęby bolą. Moim zdaniem Serbowie ich zatrzymają. Ale nie pcham się w ten mecz z większą stawką niż średnia.
Improwizowanych? Chyba wręcz przeciwnie- poukładanych, wypracowanych, rozpoczynając od dobrego przyjęcia, poprzez wystawę i skuteczną grę w ataku. Atakujący są bardzo dobrzy technicznie, ale i silni, potrafią grać z sytuacyjnych piłek (może w tym aspekcie N&#39;Gapetha czasem ponosi fantazja, ale gość jest niesamowity i bardzo często kończy ciężkie piłki). Francuzi są zgraną drużyną i wyglądają naprawdę fajnie w tym turnieju, chociaż zdarzają im się słabsze momenty (jak chociażby I set z Argentyną, gdzie popełnili mnóstwo błędów). Byłem na meczu Francuzów, właśnie z Argentyńczykami, i co zauważyłem, widać dobrą atmosferę w tej ekipie, a to bardzo istotny czynnik, żeby osiągać sukcesy na takich imprezach jak MŚ.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP

Obie drużyny już nie mają żadnych szans na awans.
Chińczycy z zespołami, które awansowały mają jak na razie bilans 0:5 (w setach 0:15!).
Finlandia wygrała tylko z Kubańczykami (3:2) i ugrała seta w starciu z Niemcami.
Finlandia dzisiaj taki typowy mecz dla nich. Wyrównana walka w dwóch pierwszych setach, ale jednak sety przegrane, a w trzecim secie załamanie gry. Trochę nie rozumiem tego wracania do Sivuli i Esko. Ojansivu i Tervaportti to oczywiście są zawodnicy słabsi, ale tutaj na MŚ bardziej podoba mi się ta Finlandia z Ojansivu i Tervaporttim.
Chińczycy mają za mało argumentów, żeby rywalizować z zespołami z czołówki. Yuan i Zhong to stanowczo za mało, a rywale przecież doskonale wiedzą na kogo trzeba zwrócić uwagę. Starają się grać szybko, ale też nie mają takiego przyjęcia jak np. Koreańczycy. Na siatce trochę jednak brakuje.
Ciekawe jak zespoły podejdą do tego spotkania. Pewnie już bez maksymalnej mobilizacji, może trochę pograją rezerwowi, ciężko powiedzieć.
Finlandia to jednak zdecydowanie lepsza drużyna. Dziwię się, że nie są w stanie wykorzystać w 100% swojego potencjału. Może problem tkwi w głowach, może w osobie trenera.
Finlandia ograny, doświadczony zespół. Chińczycy próbują, mają całkiem dobre momenty, sety, ale to stanowczo za mało.
Kurs średniawy, ale jeżeli zagrają normalnie (nawet z lekkimi zmianami w składzie) to wygra Finlandia. Poradzili sobie z Koreańczykami (którzy jednak nie potraktowali tych MŚ poważnie) to poradzą sobie też z Chińczykami.

Typ:
Finlandia @ 1.42 Unibet ⛔


Kolejne bardzo ważne spotkanie dla układu tabeli.
Serbia jak na razie z 9 punktami i ciągle liczy się w walce o awans do trzeciej fazy. Po meczu z Francją zostanie im spotkanie z Iranem, który też walczy cały czas o awans.
Francuzi na prowadzeniu w grupie z 13 punktami. Jak na razie zaliczyli tylko wpadkę z Włochami (a kto pamięta to wie, że trochę jednak na własne życzenie).
Kolejność w grupie wygląda jak na razie następująco:
Francja 13
Polska 12
Iran 11
USA 10
Serbia 9
Amerykanie grają z Australią i Argentyną i jeżeli nic się dziwnego nie przydarzy to zgarną komplet punktów i będą mieli punktów 16.
Pozostałe drużyny, które walczą o awans grają między sobą: Serbia - Francja, Serbia - Iran, Polska - Iran, Polska - Francja. Więc ktoś punkty zgubi.
Co do Serbów to dzisiaj w sumie pozytywnie zaskoczyli. Atanasijević nierówny, ale sporo trudnych piłek skończył. Może się tutaj podobać Nikola Kovacević w ataku. Trochę jednak brakuje tego trzeciego skrzydłowego i po raz kolejny wspomnę, że nie rozumiem dlaczego Petrić nie pojawia się na parkiecie. Jovović ma słabsze momenty, ale jednak prezentuje się dobrze i przy dokładnym przyjęciu fajnie prowadzi grę, często uruchamia środkowych. Lisinac i Podrascanin w meczu z USA na bardzo wysokim poziomie.
Ogólnie dobry mecz z USA, chociaż Amerykanie znowu średnio wyglądali na bloku. Naprawdę kiepsko czytali grę. Wypadli słabiej niż w meczu z Polakami.
Francuzi jak na razie z wszystkich drużyn podobają mi się najbardziej. Polacy idą właśnie w tym kierunku jeżeli chodzi o system gry, ale u Francuzów wszystko jest znacznie bardziej dopracowane.
Trójkolorowi dobrze przyjmują, świetnie bronią, pierwsza akcja grana bardzo szybko, mają fajnie ułożoną kontrę. Każdy zawodnik doskonały technicznie i tutaj naprawdę im to pomaga w trudnych sytuacjach.
W bardzo dobrej dyspozycji Rouzier jak na razie. N&#39;Gapeth i Tillie też sobie radzą. Jedyny malutki mankament u Francuzów to gra w bloku, ale nadrabiają w obronie.
Wydaje mi się, że jeżeli wytrzymają w głowach te dwa ostatnie spotkania (z Serbią i z Polską) to mogą spokojnie te dwa spotkania wygrać. Widać, że jest dobra atmosfera w zespole, ale czasami aż za dobra. Prowadzą kilkoma punktami i widać, że zaczynają się uśmieszki i jednak potrafią się zdekoncentrować.
Serbia po pierwszym żałosnym meczu wskoczyła na dobry poziom (nie na swój najwyższy, ale na dobry). Jak na razie wygrała to co miała wygrać. Francuzi są cholernie niewygodni i Serbia ze swoimi przestojami (w meczu z USA w sumie nie było ich dużo) może nie dać rady.
Francja naprawdę w dobrej formie, świetny zespół. Według mnie już w tym spotkaniu zapewnią sobie awans do trzeciej fazy grupowej.

Typ:
Francja @ 1.75 Unibet ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
M 2,5K

mati89

Forum VIP
Jeden gra Polskę, drugi Iran - Wasz wybór, ale w tym meczu oczywisty i bardzo prawdopodobny bet to więcej niz 3 sety. Jestem pewien ze naszym reprezentantom nie uda się pokonać dobrze dysponowanych Irańczyków 3-0, moze Polska to wygra (czego i sobie i reszcie zyczę) ale na więcej niz 3-1 bym nie liczył. Z drugiej strony Irańczycy grają fajnie ale nie na tyle zeby wygrać bez straty seta z Polakami, jak wspomniał komos84 - podbudowanymi wygraną z Włochami i grającymi u siebie. Liczę ze podopieczni Antigi pozbyli się juz kaca którego mieli po meczu ze Stanami Zjednoczonymi i jutro wejdą w mecz pewni siebie. Ten z kolei powinien być bardzo wyrównany więc punktowy over moim zdaniem tez jest do gry. Nawet wczoraj przy dwóch setach 25-18 i 25-19 w spotkaniu z Włochami wyszło ponad 182 punkty. Na tę chwilę linia Polska Iran ustawiona na 185.5 pkt. Zakładając 4 setówkę (a moze i tie break) i wyrównany bój z Iranem over powinien wejść bez problemu. Tak tez próbuję.
o3.5 seta @
o185.5 pkt @ 1,84 marathon
 
aka-shakal 16,7K

aka-shakal

Użytkownik
Jutro fajnie wygląda typ na Argentynę z Włochami. Mentalność &quot;makaroniarzy&quot; każdy zna, są niżej w tabeli niż &quot;Maradona&quot;. Nie widzę sensu faworyzować ich aż tak bardzo po żałosnym kursie w meczu o pietruszkę. Value na Messiego.
Ja myślę, że w naszej grupie to Serbia jest na wylocie. Francja od początku turnieju spisuje się dobrze. Myślę, że spokojnie zdobędą w tym meczu 2-3 punkty.
Osobiście uważam, że Iran nas pokona, choć nigdy nie wiadomo jak to będzie w meczu, bo przeciwko gospodarzom się gra inaczej, co nie zmienia faktu, że prezentują się tutaj nieźle. Niewykluczone jest tutaj 5 setów. Meczu z Włochami nie należy brać pod uwagę, bo to totalni outsiderzy.
Jak na razie to pokonaliśmy tylko Serbów (którzy są na tym turnieju jak na razie typowymi średniakami). Włosi, Argentyna, Kamerun, Wenezuela, Australia szkoda komentować, a już takie USA nas zlało po &quot;perfekcyjnym&quot; meczu.
Ogólnie to myślę, że w tych ostatnich meczach naszej grupy to być może będziemy świadkami jakiś kalkulacji i dzielenia się punktami, mam tu na myśli 5 setów. Najbardziej prawdopodobny moim zdaniem to jest scenariusz, że pokonamy Francję która prawdopodobnie zajmie 1 miejsce, więc tutaj nie wykluczyłbym 5 setów. 2 dla Polski i 1 dla Francji.
Serbia pewnie jak przegra z Francją, to i z Iranem dostanie w cyngiel.
Moim zdaniem mecze niedzielne (14.09):
20:15 Polska - Francja - Typ na Polskę o ile Francja pokona Serbów.
16:30 Serbia - Iran - Typ na Iran o ile Serbia przegra z Francją.
Będą bardzo zależne od sobotnich (13.09):
20:15 Polska - Iran
16:30 Francja - Serbia
- - - - -
Swoją drogą to USA prawdopodobnie na 95% będzie miało:
16 punktów
Może nawet dojść do takiego scenariuszu:
Francja 16 punktów (+3 z Serbią, 0 z Polską)
USA 16 punków
Polska 16 punktów(+1 z Iranem, +3 z Francją)
Iran 16 punktów (+2 z Polską, +3 z Serbią)

Zasady ustalania kolejności: 1. liczba zdobytych punktów; 2. większa liczba wygranych meczów; 3. wyższy stosunek setów; 4. wyższy stosunek małych punktów.
Typy na jutro po lewej stronie (bet365):
⛔ Niemcy +2,5 seta 1,66 1/10 - Karty rozdaje Brazylia z Rosją, w niedzielę mecz o awans Niemcy - Kanada, chyba że wszystko będziemy wiedzieli już w sobotę.
⛔ Kanada +2,5 seta 2,20 1/10
- Karty rozdaje Brazylia z Rosją, w niedzielę mecz o awans Niemcy - Kanada, chyba że wszystko będziemy wiedzieli już w sobotę.
✅ Iran +1,5 seta 1,50 1/10 - Delikatnie faworyzowałbym tutaj Iran, za Polską stoją ściany.
⛔ Iran 2,05 1/10
- Delikatnie faworyzowałbym tutaj Iran, za Polską stoją ściany.
✅ Francja 1,66 2/10 - Francja jest w mojej opinii lepszym zespołem niż Serbia.
✅ Francja -1,5 2,25 1/10 - Francja jest w mojej opinii lepszym zespołem niż Serbia.
✅ Argentyna 3,00 1/10 - Mecz o pietruszkę, value na Argentynę.
✅ Argentyna +1,5 seta 2,00 1/10
- Mecz o pietruszkę, value na Argentynę.
Jak na razie te mistrzostwa idą mi całkiem nieźle:
 
B 11

bandziuk

Użytkownik
Nie hejtujcie Polaków po meczu z USA kto oglądał ten wie, że był to bardzo dobry mecz w wykonaniu jednej i drugiej ekipy. Polacy grają u siebie ciąży na nich ogromna presja więc nie dziwmy się czasami psychicznie siadają niektórzy zawodnicy np. Nowakowski. Mamy głęboki skład i na pewno doświadczenie Możdżonka i Kubiaka po wejściu na boisko dużo nam daje tylko Antiga musi w dobrym momencie robić te zmiany i wszystko będzie ok jesteśmy dobrze przygotowani do tego turnieju i gdy gramy spokojnie wszystko wygląda bardzo dobrze porażka z USA powtarzam PO BARDZO DOBREJ GRZE (i nie rozumiem czemu niektórzy mówili o pęknięciu jakiegoś balonika nadmuchanego bo gra Polaków naprawdę dobrze wyglądała do tej pory). Mecz z Włochami tak jak każdy stwierdził był o wszystko więc nie dziwmy się chłopakom, że wyszli spięci (oni też doskonale wiedzieli, że muszą zdobyć 3 pkt). Włosi pierwszego seta może rewelacyjnie nie zagrali ale trzymali przyjęcie kilka naszych błędów i nam uciekli koniec stało się. Brawo dla naszych, że mimo presji i całej tej otoczki (komentarzy, że już się spalili , że są za słabi na mocne zespoły i za mocni na słabe itp itd podołali zadaniu i wygrali za 3 oczka). Teraz mecz z Iranem gdzie wyjdą mam nadzieję spokojniejsi i zagrają swoją siatkówkę, Iran gra dobrze ale jeżeli znów uwierzą w siebie to nasze Orły zwyciężą jutro i bardzo im tego życzę i będę kibicował z całych sił. Ogólnie te mistrzostwa dały już trochę zarobić, osobiście zagram trochę licząc na farta kupon z czterema zdarzeniami . Mecze teraz są ciężkie do typowania część zespołów gra o życie część o pietruszkę. Ja wybrałem te mecze :
Argentyna - Włochy 2
Finlandia - Chiny 1
Serbia - Francja 2
Polska - Iran 1
ako: 6,79 stawka 150
Jak nie wejdzie nie będę ubolewał liczę tylko, że w tym najważniejszym dla wszystkich Polaków nasi okażą się lepsi trzeba mieć wiarę Panowie pozdrawiam!
 
miki0308 465

miki0308

Użytkownik
Niemcy - Rosja
Wczoraj Niemcy, nie licząc 3. seta, gdzie przegrali ze stanu bodajże 23:21, roznieśli Bułgarów. Nie oglądałem tego meczu, ale ze statystyk wynika, że przede wszystkim świetnie zaprezentowali się na zagrywce i w bloku. Genialnie w ataku zagrał Kaliberda, który skończył 15/16 piłek. Z Rosjanami pewnie tego nie powtórzy, ale świadczy to o jego wysokiej formie. Grozer na trochę słabszej skuteczności w ataku, ale za to popisał się 8 asami. Ogólnie Niemcy prezentują tutaj dosyć wysoką formę i poza przegranym meczem z Brazylijczykami, wygrywają dosyć pewnie.
Rosjanie, im dalej w turniej, powinni wyglądać coraz lepiej. Jak wiadomo, mają ogromną siłę na siatce i świetną zagrywkę. Są to ich główne atuty. Na pewno Muserskiy &amp; spółka są faworytami w tym meczu. Jeśli Niemcy odrzucą Rosjan od siatki to mogą powalczyć. Rosjanie miewają słabsze momenty, co pokazują stracone sety ze słabszymi od Niemców zespołami. Nasi zachodni sąsiedzi nie stoją na straconej pozycji w tym pojedynku i sądzę, że co najmniej seta mogą tutaj urwać, dlatego proponuję:
Niemcy +2,5 seta @ 1,806 Pinnacle ⛔
 
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Kuba- Bułgaria
Typ: Bułgaria
Kurs: 1.45 Buk: Bwin ⛔

Spotkanie które nic nie zmieni w tabeli grupy F czyli można powiedzieć mecz o &quot;pietruszkę &quot; . Obydwie drużyny bez szans na awans do następnej fazy MŚ. Lepiej w tabeli prezentują się Bułgarzy z 5 pkt przy 2 pkt Kubańczyków. I uważam że jutro to się potwierdzi .
Według mnie dość wysoki kurs na zwycięstwo Bułgarów.

Kubańczycy odnieśli na tych mistrzostwach 2 zwycięstwa z tzw. &quot;ogórkami&quot; czyli Tunezją oraz Koreą Południową . Bułgarzy także nie mogą być zadowoleni z ilości zwycięstw w mistrzostwach . Wygrali raptem 1 spotkanie więcej od Kubańczyków . Bułgarzy w ostatnich trzech spotkaniach mieli za rywali 3 ekipy można powiedzieć z samej najwyższej półki . Kubańczycy również grali z Brazylią oraz Rosją ale już Kanada napewno nie jest zaliczana do topu siatkówki . Chodź trzeba szczerze powiedzieć w tych mistrzostwach grają bardzo dobrze i mają jeszcze małe szanse ale mają na awans do 3 fazy rozgrywek .

Bułgarzy napewno postarają się zakończyć te mistrzostwa dwoma zwycięstwami jutro z Kubańczykami i pojutrze z Finami. Kubańczycy mają swoje problemy jednak próbują walczyć w każdym spotkaniu .
Uważam że jutro Bułgarzy wykażą się swoim doświadczeniem i Sokolov pociągnie swoich kolegów do zwycięstwa nad Kubańczykami .

Polska- Iran
Typ: Powyżej 3.5 seta
Kurs: 1.41 Buk: Pinnacle ✅


Spotkanie które pokaże czy nasi zawodnicy mają szansę na medal w tegorocznych mistrzostwach . Pierwszą fazę przeszliśmy jak burza tracąc 1 seta z Kameruńczykami . Drugą fazę zaczeliśmy od &quot;bęcków&quot; Amerykanów , wczoraj pokonaliśmy kompletnie rozbitą Italię 3:1 . I to właśnie jutrzejsze spotkanie pokaże na co stać naszych siatkarzy. Iran musi uciekać od USA a nasi o Iranu . Nasi siatkarze jeśli przegrają jutro za za 3 pkt to myślę że stracą szansę na awans do fazy 3 . W ostatniej kolejce gramy z Francją która może mieć już zapewniony awans , ale nasi najwięksi rywale czyli Iran i USA mają &quot;łatwych przeciwników i napewno będą walczyć o całą pulę .
Obie drużyny mają po 1 porażce w mistrzostwach i to pokazuje jak zacięte będzie jutrzejsze spotkanie .
Uważam że może być w tym spotkaniu tie-break ale wolę zagrać jednak bardziej rozsądnie i napewno to spotkanie nie skończy się 3:0 w żadną ze stron .
Osobiście czekam na piękną walkę na parkiecie i jestem pewny że zobaczymy w tym spotkaniu kawał pięknej siatkówki .
 
grzybeq 390

grzybeq

Użytkownik

Ja bym tak to widział.
Polska po bitwie z Iranem zgarnia minimum 1 punkt wiec +1.5 seta.
Argentyna z Włochami i Finowie z Chinami to mecze o pietruszke, ale pamiętajmy, że to mistrzostwa świata, więc każdy mimo braku szansy walki o większe sukcesy nie odpuści tutaj meczów więc stawiam na faworytów.
Dość pewny typ wydaje się over 135.5 pkt w meczu Brazylii z Kanada, wydaje mi się że będa 4 sety.
Serbia z Francją - Serbowie mimo pokonania Włochów 3:0 i tak wydają się być słabszym zespołem od Francuzów.
Ewentualnie Iran +1.5 seta @1.55 i Argentyna +1.5 @1.85
 
R 184

ramos4

Użytkownik
Panowie (i panie, o ile jakies tutaj sa), wg mnie mecz Polska-Iran to typowy no-bet. Polacy zagrali wczoraj slabo i wygrali z najgorszami od lat makaroniarzami. Zgoda, Iran gra swietnie, ale pamietacie z pewnoscia, ze w Lidze Swiatowej na naszym podworku nawet &#39;nie pikneli&#39;. Tutaj graja caly czas na boiskach neutralnych, gdzie kibice dopinguja dwie druzyny i wspoltworza widowisko. Iranczycy graja tez praktycznie jedna szostka, Kovac wprowadza zazwyczaj dwoch zawodnikow na zmiany zadaniowe i gracze z lawki wchodza jedynie serwowac, albo pomoc w bloku. Jak wiemy turniej trwa trzy tygodnie i stawianie na Iran jest wg mnie kompletnie irracjonalne, bo ile na Boga mozna grac jedna szostka? W moim odczuciu najwyzszy czas, zeby Iranczycy najzwyczajniej w swiecie spuchli. Czekam na poparcie, badz kontrargumenty. Pozdrawiam.
 
C 11

cysiek7

Użytkownik
Zastanawiam się nad końcową klasyfikacją w grupie E. Moim zdaniem pewni awansu do kolejnej rundy mogą być już Amerykanie, a Serbowie mają tylko minimalne szanse na wejście do czołowej szóstki. Dlatego Polska, Iran i Francja między sobą podzielą dwie wolne przepustki do kolejnej fazy.

Polacy muszą wygrać z Iranem, żeby ze spokojem podchodzić do pojedynku z Francją. Tutaj znalazłem ciekawą symulację możliwych rozwiązań: http://sporteuro.pl/sport/siatk%C3%B3wka/m%C5%9B-2014/13494-czy-polska-wyjdzie-z-grupy.html

Dlatego kluczem do awansu będzie mecz Polska - Iran. Teoretycznie Polacy powinni pyknąć Persów, ale z drugiej strony oni grają tu zajebistą siatkówkę, także nie wiem czego się spodziewać. Mecz raczej no bet
 
O 73

ohyeah

Użytkownik
Nie przeceniajcie już tak tego Iranu, grają poprawnie nie popełniają błędów ale mnie ich gra nie zadziwia.
wg mnie trudnością w meczach z Iranem jest to, że są &quot;niespodzianką&quot; nie tylko MŚ, bo już w rozgrywkach Ligi Światowej pokazali się z bardzo dobrej strony, choć mało kto na nich liczył. W rzeczywistości Iran to solidna drużyna siatkarska, która oczywiście jest mocnym przeciwnikiem, ale do pokonania - również przez te reprezentacje, które z nim przegrały. Zawsze ciężko się gra przedmeczowym faworytom z &#39;niespodziankami&#39;, takimi jak Iran właśnie, bo faworyci są w takich meczach pod ogromną presją (musimy z nimi wygrać! jak to będzie wyglądało, jeśli przegramy... itd), a ich przeciwnicy w zasadzie nie mają nic do stracenia, mogą tylko zyskać, więc są zmotywowani, ale nie spięci i nerwowi (przecież i tak wrócą do kraju jako zwycięzcy).
Z racji powyższego - choć oczywiście nie neguję umiejętności oraz wysokiej formy siatkarzy Iranu - obecnie jest to drużyna, której wszyscy się boją, tak jakby byli multimedalistami olimpijskimi ;) ...
oby Polacy nie &quot;spalili się&quot; psychicznie przed meczem, mam nadzieję, że jakoś sobie poradzą z tą presją. Przede wszystkim, nie można robić z Iranu niezwyciężalnej;) potęgi, bo to nijak się ma do rzeczywistości.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Co jest największą bronią reprezentacji Iranu? - Ano gra kombinacyjna prowadzona przez Saeida Maroufa. - Jaki jest lek na takie &quot;zło&quot;? - Solidna zagrywka, której Polacy w tym turnieju raczej nie mają.
Wlazłemu nie pasuje Atlas Arena - mówi, że nie może się wstrzelic w zagrywkę, floty są przeciętne i błądzą gdzieś po autach czy trafiają w siatkę. Winiar, Kubiak, Drzyzga - oni mogą coś podgonic - ale w ciągu kilkudziesięciu godzin przerwy nie oczekujmy, że nasza zagrywka znacząco się poprawi.
Czy wygrana jest możliwa? - Jest, ale raczej nie w znakomitym stylu i jeżeli mecz z Azjatami wygramy to przez klasyczne męczenie buły jak w meczu z Włochami.
 
nowiken 58

nowiken

Użytkownik
Jeśli się mogę wtrącić, widziałem Irańczykòw na żywo w Krakowie i musze potwierdzić że ich rozgrywający to nie jest gość z pierwszej łapanki, przy dobrym przyjęciu prowadzi bardzo szybko grę, dodać chciałem jeszcze że zespół Iranu potrafi fajnie zagrywać, co prawda Francuzi sobie z tym poradzili ale Francję oceniam z grupy krakowskiej chyba najwyżej. Polaków czeka ciężka batalia w dwóch ostatnich meczach, pewnie będą to mecze na wyniszczenie oby z dobrym zakończeniem.
 
miki0308 465

miki0308

Użytkownik
Kuba - Bułgaria over 3,5 seta @ 1,467 Pinnacle ⛔
Kubańczycy mają problemy z niektórymi elementami gry, jak chociażby przyjęcie. Jednak ogólnie prezentują się nieźle, a przynajmniej lepiej, niż przypuszczałem. Całkiem dobrze grają na siatce, są skoczni, dynamiczni w ataku.
Bułgarzy dostali lanie od Niemców, czym przekreślili swoje szanse na osiągnięcie czegokolwiek na tym turnieju. W Polsce spisują się zdecydowanie poniżej oczekiwań. Mają swoje atuty, dysponują dobrą zagrywką, solidnym blokiem. Jednak te MŚ im do tej pory nie wyszły.
Kubańczycy starają się walczyć w każdym meczu, urywali sety Rosjanom, Brazylijczykom, z Kanadyjczykami zagrali 5 tie-breaka. Seta nie dali rady ugrać tylko z Niemcami. Z pewnością Bułgarzy są ekipą bardziej doświadczoną i zgraną, więc słusznie są tutaj faworytami. Jednak trzeba wziąć pod uwagę, że jest to mecz o nic i dlatego kurs na zwycięstwo Bułgarów jest nieopłacalny do gry. Uważam, że lepiej zagrać over 3,5 seta po podobnym kursie. Nie sądzę, żeby ten mecz zakończył się w 3 setach.
Serbia - Francja over 3,5 seta @ 1,396 Pinnacle ✅ brawo dla Francuzów, zasłużony awans!
Dosyć dużo zostało już napisane o tym meczu i generalnie o obu drużynach, dlatego nie będę tego powielał. Francuzi są faworytami i myślę, że ten mecz powinni wygrać. Ich gra może się podobać. Serbowie mają jeszcze szanse na wyjście z grupy, więc będą walczyć. Jednak w bardziej komfortowej sytuacji są Trójkolorowi. Podopieczni trenera Tillie mimo bardzo dobrej gry, mają przeważnie w trakcie meczu jakieś momenty przestoju, czy dekoncentracji i tracili sety z drużynami zdecydowanie od Serbów słabszymi. Tak jak pisałem, pewnie wygrają Francuzi, ale nie w 3 setach.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Francja-Serbia
Francja 1.74 Sportingbet
✅
Francja jak do tej pory całkiem przyzwoicie radzi sobie na mistrzostwach, jak dla mnie ich postawa jest nawet lekkim zaskoczeniem.
Ich największym atutem jest dobre przyjęcie i gra w obronie, ale to żadna nowość. Często siedzi im także zagrywka, jest to bardzo groźna broń w ich rękach.
Grę kreuje Toniutti, fajnie sypie na środek, stara się grać szybko, kombinacyjnie, szkoda, że nie ma kilku centymetrów więcej.
Liderem drużyny wydaje się być NGapeth, choć miewa jakieś dziwne przestoje w grze co niestety jest u niego dość powszechne. Dobry turniej gra Rouzier, co prawda ciągle lubi być nieregularny, ale większość meczów kończy na niezłym procencie.
O pozycję drugiego przyjmującego rywalizują Tillie i Marechal, lubię obu zawodników, Marechal potrafi dać więcej w ofensywie czy na zagrywce z kolei Tillie chyba bardziej pasuje do taktyki Francuzów, trochę lepiej przyjmuje (szkoda, że poszedł grać do Turcji, jest w takim wieku, że może jeszcze się rozwinąć, tam będzie o to ciężko).
Na środku grają Le Roux i Le Goff, dobry turniej w wykonaniu obu zawodników, Le Roux straszy na zagrywce, jak dostaje dobrą piłkę w ataku to także fajnie to wygląda, Le Goff z kolei robi super robotę na bloku, do tego dokłada ciekawego flota. Rozwinął się ten zawodnik w ostatnim czasie, nieco ponad rok temu był trzecim środkowym w Montpellier, przegrywał rywalizację między innymi z Lafitte, a teraz jest jednym z bardziej perspektywicznych zawodników na swojej pozycji.
Całość uzupełnia libero Grebennikov, chyba najlepszy libero na świecie, przynajmniej w mojej opinii, do tego jak sobie przypomnę wywiady z nim to ma poukładane w głowie. Przyjęcie bardzo dobre, obrona również, zawodnik kompletny jak na tę pozycję.
Jedyne do czego można mieć zastrzeżenia to spora liczba błędów, z Australią seta oddali, z Argentyną jakieś półtora, ale wiąże się to poniekąd z ryzykiem, które często podejmują czy to na zagrywce czy też na kontrze.
Serbowie trochę prostą siatkówkę prezentują, ogromna liczba piłek do Atanasijevicia, tutaj bywa już różnie, zleży o dnia, albo nawet seta, z USA strasznie falował, bardzo głupie błędy przydarzały mu się, do tego nie mógł trafić dobrze zagrywką.
Przyjęcie w porównaniu do początku turnieju wygląda już lepiej, ale ciągle jest to mocno chwiejny element ich gry, Kolaković często rotuje przyjmującymi, najpewniej z nich wygląda Nikola Kovacević, ale on w przyjęciu potrafi trochę zaszkodzić, więcej pożytku z niego pod siatką, Uros strasznie faluje, od jakiegoś momentu mam wrażenie, że przestał się rozwijać, Petrić prawie w ogóle nie otrzymuje szans, wobec tego pozostaje Nikic, który przyjąć potrafi w miarę dobrze, w ataku wygląda blado, ale tam i tak lewego jest mało.
Środek bardzo mocny, Lisinac gra super turniej, czucie w bloku kapitalne, o tego w ataku również potrafi nieźle przywalić, fajnie, że pogra sezon w PLS-ie. Podrascanin również prezentuje się przyzwoicie, ale jemu chyba nie wypada schodzić poniżej pewnego poziomu,
Największym problemem drużyny jest rozgrywający, a w zasadzie jego brak, Jovović ma bardzo prosty pomysł jak zajechać Atanasijevicia i bardzo skutecznie go realizuje, choć trzeba mu przyznać, że trochę więcej kombinacyjnej gry ostatnio pokazuje, inna sprawa, że z dokładnością tych wystaw różnie bywa.
Jeszcze libero Rasić, przy swoim vis a vis wygląda bardzo mizernie, przyjęcie niepewne, trochę lepiej w obronie, choć czasami sprawia wrażenie niemrawego, niczym szczególnym się tutaj nie wyróżnia.
Serbowie podobnie jak Francuzi również popełniają sporo błędów własnych, starają się ryzykować, ale efekt tego jest różny, z USA na przykład w ogóle się to nie opłaciło.
Podsumowując, po przyjrzeniu się poszczególnym zawodnikom oraz tym jak obie drużyny wyglądają w poszczególnych elementach, wydaje mi się, że Francja jest tutaj nieznacznym faworytem, Serbowie będą musieli zaryzykować zagrywką, jeśli chcą ruszyć Francuzów w przyjęciu, w mecz z Amerykanami jakiegoś super efektu to nie dało, myślę, że tutaj może być podobnie,
Poza tym Francuzi lepiej wyglądają jako drużyna, nie ma jednego zawodnika, który ciągnie ten wózek, a gra rozłożona jest równomiernie na wszystkich zawodników.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
M 14

mrbork

Użytkownik
Czesc, bez charakteru te typy. Finowie, Wlosi kompletnie nie rozumiem jak mozna stawiac pieniadze na mecz o??? no właśnie o co hehe. Jesli mialbym podejmowac sie to na pewno stawialbym na Chinczykow ???? Co do Kanady to się zgodzę, że są w stanie urwać seta. Brazylia na pewno lekko poluzuje.

No i chyba najśmieszniejszy typ Polska ugrywająca 2 sety.. Naprawde nie wiem kto nam ugra te dwa sety. Mika, Nowakowski, Winiarski, a może Kłos ???? ? Kompletna porazka. Juz ze slabiutkimi Wlochami bylo ciezko. Ciesze sie ze USA sprowadzilo nas na ziemie. Osobiscie stawiam Iran za 3 pkt.

Serbia - Francja ? uwazalbym z tym optymizmem. Porazka Serbow eliminuje ich z gry. Francuzi rozgrywaja dodatkowe sety z Australia i Argentyna..



Ja bym tak to widział.
Polska po bitwie z Iranem zgarnia minimum 1 punkt wiec +1.5 seta.
Argentyna z Włochami i Finowie z Chinami to mecze o pietruszke, ale pamiętajmy, że to mistrzostwa świata, więc każdy mimo braku szansy walki o większe sukcesy nie odpuści tutaj meczów więc stawiam na faworytów.
Dość pewny typ wydaje się over 135.5 pkt w meczu Brazylii z Kanada, wydaje mi się że będa 4 sety.
Serbia z Francją - Serbowie mimo pokonania Włochów 3:0 i tak wydają się być słabszym zespołem od Francuzów.

Ewentualnie Iran +1.5 seta @1.55 i Argentyna +1.5 @1.85
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
hogan 1,4K

hogan

Użytkownik
USA -2.5s - Australia 1 @1.50 Marathon ✅

no z taką grą jaką prezentują Amerykanie to nie widzę tutaj szansy na seta dla słabych Australijczyków. Anderson gra kapitalnie (zagrywką trochę słabiej, ale i tak w meczu z Serbami trochę ich pomęczył od 3 seta) kończy większość ważnych piłek i dobrze bo to właśnie jego zadanie. Świetną zmianę ostatnio dał David Smith który posłał kilka kapitalnych zagrywek (dwa razy rozpoczynał serię punktów dla USA) i bardzo dobrze grał zarówno blokiem jak i atakował. Bardzo mnie zaskakuje w pozytywnym sensie oczywiście gra Lotmana na tych MŚ, kończy co ma kończyć, serwuje także bardzo dobrze i trzyma przyjęcie jak należy, to samo Sander - no po prostu cała drużyna gra świetnie. Australijczycy słabo, zdołali urwać seta Iranowi i Francji, jednak jutro wątpię żeby im się udało. Decydującym czynnikiem powinno być to, że USA powinno być skoncentrowane od początku do końca bo jestem pewien, że nie po drodze im tracenie setów z takimi Australijczykami przy takiej ilości ciężkich spotkań jakie mieli. Rozegrali już dwie pięciosetówki na tym turnieju, ciężki mecz z iranem i dwa bardzo ciężkie fizycznie mecze z nami i z Serbią. Jeżeli chcą zachować dużo sił na końcową fazę to powinni się rozprawić szybciutko z Kangurami.


Niemcy +2.5s - Rosja @1.75 Expekt ⛔

nie oglądałem spotkania Niemców, ale pięknie rozbili Bułgarów poza jednym straconym setem wszystkie trzy wygrywali nie wypuszczając Bułgarów z 17. chłopaki w HP pisali, że świetnie grał Grozer i raz miał bodajże serię 6 wygrywających zagrywek. Odrzucenie Rosjan od siatki będzie kluczowe, tak żeby Grankin nie mógł grać przez Musera, no ale to tajemnicą nie jest. Oglądałem natomiast mecz Rosjan z Kubańczykami i totalnie mnie nie przekonali do siebie. Niby sety które wygrywali, wygrywali pewnie, ale nie funkcjonowało wszystko jak należy co zresztą sam przyznał ich trener w wywiadzie. Kubańczycy poważnie ich naruszali zagrywką i przyjmujący niezbyt sobie radzili co zaowocowało zmianą Spiridonova, potem także Pavlova. Niemcy są silni, pokazali to we wszystkich meczach oprócz pierwszego meczu na tych MŚ z Brazylią. Rosja to nie jest ta sama Rosja która wygrywała prawie wszystko rok czy dwa temu, teraz grają o wiele słabiej i nie są dla mnie aż takim faworytem w meczu z Niemcami jak to ocenili oddsmakerzy.


i do tego gram Polska-Iran over 3.5 seta @1.40 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom