>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn - Polska 2014 (30.08-21.09)!!!

Status
Zamknięty.
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn - Polska 2014!!!​





Oficjalna strona:
http://poland2014.fivb.org/


Podział na grupy:

Grupa A (mecz otwarcia Polska - Serbia w Warszawie, pozostałe spotkania we Wrocławiu): Polska, Argentyna, Serbia, Australia, Kamerun, Wenezuela
Grupa B (Katowice): Brazylia, Kuba, Niemcy, Tunezja, Korea Południowa, Finlandia
Grupa C (Gdańsk): Rosja, Bułgaria, Kanada, Egipt, Chiny, Meksyk
Grupa D (Kraków): Włochy, USA, Iran, Francja, Portoryko, Belgia


System rozgrywek, terminarz i wszystkie potrzebne informacje możecie znaleźć na oficjalnej stronie MŚ lub TUTAJ!



Kursy:




Powoli zapraszam do dyskusji!!!​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
ding 125

ding

Użytkownik
Skład reprezentacji Polski na MŚ
http://www.pzps.pl/Sklad-reprezentacji-Polski-na-FIVB-MISTRZOSTWA-SWIATA-W-PILCE-SIATKOWEJ-MEZCZYZN-POLSKA-2014.html
Brak Kurka można traktować w kategorii sabotażu? Facet nie dostał w ogóle szansy, aby po sezonie dojść do formy. Winiarski startował z podobnego pułapu i jest w tej chwili najlepszym graczem. Plotki o rzekomym konflikcie z trenerem wydają się znaleźć potwierdzenie.
Szkoda, ze to wszystko odbywa się kosztem drużyny. Nie wierze, ze Kurek przegrał sportową rywalizację z Miką czy Buszkiem.

Edit: Z Wlazłym jest wszystko w porządku. Do treningów powinien wrócić w czwartek.
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
Skład reprezentacji Polski na MŚ
http://www.pzps.pl/Sklad-reprezentacji-Polski-na-FIVB-MISTRZOSTWA-SWIATA-W-PILCE-SIATKOWEJ-MEZCZYZN-POLSKA-2014.html

Brak Kurka można traktować w kategorii sabotażu? Facet nie dostał w ogóle szansy, aby po sezonie dojść do formy. Winiarski startował z podobnego pułapu i jest w tej chwili najlepszym graczem. Plotki o rzekomym konflikcie z trenerem wydają się znaleźć potwierdzenie.
Szkoda, ze to wszystko odbywa się kosztem drużyny. Nie wierze, ze Kurek przegrał sportową rywalizację z Miką czy Buszkiem.
A jak tam Kurek stał ze zdrowiem pleców? W Maceracie cały sezon miał problemy, ostatnio też było słychać że plecy. A kręgosłup to jednak nie staw skokowy, że podkrecisz i za tydzień możesz już grać.

Wydaje mi się że atmosfera w drużynie była dobra i nie było w niej żadnych konfliktów, bo w założeniu zatrudnienia Antigi takowych być nie miało.
 
ding 125

ding

Użytkownik
A jak tam Kurek stał ze zdrowiem pleców? W Maceracie cały sezon miał problemy, ostatnio też było słychać że plecy. A kręgosłup to jednak nie staw skokowy, że podkrecisz i za tydzień możesz już grać.
Wydaje mi się że atmosfera w drużynie była dobra i nie było w niej żadnych konfliktów, bo w założeniu zatrudnienia Antigi takowych być nie miało.
Nieporozumienia Kurka z Antigą to fakt. Przedpełski w wypowiedzi jakiś czas temu sam powiedział o tym wprost: Były pewne nieporozumienia, ale ten problem został załatwiony. Jak widać nie do końca.
Kurek problemów ze zdrowiem na dzień obecny nie ma. Grał przecież w zamkniętych sparingach z Niemcami. Oficjalna wypowiedź Antigi: Bartek przegrał rywalizację sportową.
Nie wierzę, że Mika czy Buszek prezentują się lepiej. W tym wszystkim najgorsze jest to, że Kurek praktycznie nie dostał szansy na powrót do formy po lidze.
Wychodzą mi bokiem powoli te MŚ :grin:
 
przemo300 8K

przemo300

Użytkownik
Nieporozumienia Kurka z Antigą to fakt. Przedpełski w wypowiedzi jakiś czas temu sam powiedział o tym wprost: Były pewne nieporozumienia, ale ten problem został załatwiony. Jak widać nie do końca.
Kurek problemów ze zdrowiem na dzień obecny nie ma. Grał przecież w zamkniętych sparingach z Niemcami. Oficjalna wypowiedź Antigi: Bartek przegrał rywalizację sportową.
Nie wierzę, że Mika czy Buszek prezentują się lepiej. W tym wszystkim najgorsze jest to, że Kurek praktycznie nie dostał szansy na powrót do formy po lidze.
Wychodzą mi bokiem powoli te MŚ :grin:
Czyli co Kurek powinien zostać powołany bo to Kurek?
Przy całym szacunku i sympatii mojej do tego zawodnika, nie widzieliśmy go w trakcie Ligi Światowej jak się prezentuję, więc nie wiadomo czy jest w odpowiedniej formie. Poza tym problemy zdrowotne, o których wspominał Gystlik mogły być czynnikiem decydującym o braku powołania.
Buszek i Mika pokazali, że mają duży potencjał (szczególnie ten drugi).
Ciekaw jestem Michała Kubiaka bo sezon miał bardzo dobry, później ta nieszczęsna kontuzja.
Zobaczymy jak będzie się prezentował do końca Memoriału, wczoraj wyglądało to słabo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
ding 125

ding

Użytkownik
Czyli co Kurek powinien zostać powołany bo to Kurek?
Przy całym szacunku i sympatii mojej do tego zawodnika, nie widzieliśmy go w trakcie Ligi Światowej jak się prezentuję, więc nie wiadomo czy jest w odpowiedniej formie. Poza tym problemy zdrowotne, o których wspominał Gystlik mogły być czynnikiem decydującym o braku powołania.
Buszek i Mika pokazali, że mają duży potencjał (szczególnie ten drugi).
Ciekaw jestem Michała Kubiaka bo sezon miał bardzo dobry, później ta nieszczęsna kontuzja.
Zobaczymy jak będzie się prezentował do końca Memoriału, wczoraj wyglądało to słabo.
Czytaj ze zrozumieniem. Kurek powinien dostać szansę na dojście do formy w normalnym rytmie meczowym tak jak dostał ją np. Winiarski. Były owszem mecze, w których był kontuzjowany, ale były też spotkania gdzie grał tylko momentami. Wczoraj mimo że było 5 setów nie zagrał w ogóle.
Jeszcze raz zaznaczam, że problemy zdrowotne nie były problemem. Antiga wyraźnie powiedział, że Kurek jest zdrowy, a odpada bo przegrał sportowo.
Wygląda na to, że pogramy z parą Kubiak - Winiarski. I kto zostaje w rezerwie? Buszek i Mika? Jako, że gramy systemem z tzw. jednym przyjmującym ofensywnym (Kubiak i Buszek) i jednym defensywnym (Winiar i Mika) to wychodzi na to, że Kurek przegrał właśnie z Buszkiem.
Generalnie decyzja odważna Antigi. W przypadku niepowodzenia i odpadnięciu już np. w drugiej rundzie zostanie zjedzony i tak szybko jak wskoczył na posadę trenera tak szybko się z nią pożegna.
W ogóle wokół tych mistrzostw od dłuższego czasu zrobił się straszny ferment. Najpierw wybór trenera debiutanta, później działania polsatu, teraz słyszałem o płatnych strefach kibica w Warszawie :grin:. NC+ podobno w ogóle nie pokaże MŚ bo nie doszli do porozumienia z polsatem w sprawie udostępnienia kanałów (info wymaga potwierdzenia) co mnie osobiście nie zdziwiłoby w ogóle. Polsat będzie dążył do tego, aby zamiast zamówienia kanałów na innych platformach ludzie finansowali ich biznesik i kupili dekodery. Mam tylko nadzieję, że nie skończy się to wszystko tak jak w przypadku EURO. Turniej super organizacyjne, a sportowo...
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Wygląda na to, że pogramy z parą Kubiak - Winiarski. I kto zostaje w rezerwie? Buszek i Mika? Jako, że gramy systemem z tzw. jednym przyjmującym ofensywnym (Kubiak i Buszek) i jednym defensywnym (Winiar i Mika) to wychodzi na to, że Kurek przegrał właśnie z Buszkiem.
Generalnie to jestem zdania, że Kurek jest obecnie słabszym zawodnikiem od Miki i owszem powinien pojechać zamiast Buszka, ale tak naprawdę niewiele to zmienia bo byłby w obecnej formie dopiero czwartym naszym przyjmującym. Kurek to kaleka w przyjęciu a po całym sezonie kontuzji nie jest w na tyle dobrej formie, aby zrobić cokolwiek w ataku. Może doszedłby do formy, a może nie, w Maceracie tak naprawdę przez cały sezon dochodził do formy i nie wiem czy kiedykolwiek mu się to w ogóle udało.

Więc decyzja Antigi dosyć zaskakująca, ale wcale nie tak idiotyczna jak niektórzy uważają.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Nie no jak można nie wziąć Kurka ?! To jakaś kpina, ze jakiś pionek udający trenera nie bierze najlepszego polskiego siatkarza na najważniejsza imprezę wielu lat, i to jeszcze rozgrywaną w naszym kraju...
Kim jest Antiga, że może sobie na takie coś pozwolić ? Od początku byłem sceptyczny do tego gościa bo nie wierzę, że nagle okaże się super trenerem, to taka marionetka, która daje twarz i nazwisko, ale po co taka szopka w najwazniejszym od lat turnieju dla Polski ?!
Jeszcze się okaże, że Wlazły nie zagra i już całkiem będzie padaka...
Jak nie Franek Smuda to jakiś pajac Antiga pff, chory kraj ! Nigdzie nie ma normalności.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
robson-united 7,8K

robson-united

Użytkownik
Kurek na obecną chwilę Twoim zdaniem jest najlepszym polskim siatkarzem? ????
Tak, jest dużo lepszy niż Buszek i Mika razem wzięci.

A to tłumaczenie żabojada to kpina, że przegrał przez czynniki sportowe. Nie dawał mu grać to jak miał dojść meczami ? Grał Buszek, który mu może buty czyścić, o takim potencjale i poziomei gry może wyłącznie sobie pomarzyć.

Brak Kurka to tak jakby Brazylia za najlepszych czasów rezygnowała z Dante.

Strzał w głowę, o medalu można zapomnieć.
 
mezoosd 47

mezoosd

Użytkownik
Kurek w całym sezonie ligi włoskiej nie szalał. Nie przesadzałbym z nazywaniem go najlepszym siatkarzem. Jedyne co ma to siła. Dla odmiany najlepsi mają siłę, głowę na karku i odpowiednią psychikę, czego Bartoszowi brakuje. Gwiazdorzy - wypada. Proste.
Taka sama sytuacja była z Bartmanem, trzeba takich krótko trzymać. Nie są ponad resztą.
Żeby było merytorycznie, to moim zdaniem Mika/Winiar/Kubiak biją Kurka na głowę w elemencie przyjęcia (to ważne, jeśli zamysłem jest szybkie granie), a zagrywką nie odstają. Pamięta się mecze, gdzie superkurek bił 10 zagrywek pod rząd w siatkę/aut i niczego nie zmieniał.
Zostawienie Kurka to nie kontrowersja.
Dziękuję za uwagę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Kurek w sezonie regularnym był najefektywniejszym skrzydłowym ligi, a drugim graczem po Simonie, ale go też trzeba oceniać inaczej, więc mezoosd głupoty opowiadasz.
Kurek przede wszystkim nie miał okazji do gry. To jest typ gracza, który musi grać, by być w formie. Wiem, że miał kontuzję pleców, ale zdaje się, że już od dłuższego czasu jest ok. Obecnie nie mamy w drużynie nikogo, kto byłby w stanie regularnie atakować z sytuacyjnych piłek. No chyba, że wiecznie plasujący Wlazły.
 
ding 125

ding

Użytkownik
Gwiazdorzy? Strzela fochy? Rozumiem, że wszyscy jesteście wewnątrz kadry, śledzicie każde rozmowy i zachowanie zawodników?
Bartosz wyleciał najpewniej prze koncepcje gry jaki zakłada francuski duet. Stawiają na dobre przyjęcie i szybką grę, zarówno środkiem jak i po skrzydłach. Kurek nigdy orłem w przyjęciu nie był, ale nie przeszkadzało mu to w byciu czołowym siatkarzem ostatnich lat. Braki w przyjęciu często nadrabiał skutecznością z piłek sytuacyjnych. I ma to czego nie ma ani Buszek ani Mika. Zadziorność na boisku i taką pozytywną agresję.
Turniej jest długi. W najgorszym scenariuszu zagramy co najmniej 9 spotkań (nie zakładam odpadnięcia w pierwszej rundzie). W tych 9 meczach 6 będzie z poważnymi rywalami. Serbia, Argentyna w I rundzie, a w II najpewniej Włochy, USA, Francja i Iran. Spotkania będą grane co 2-3 dni. Kubiak jest świeżo po kontuzji. Kim mamy straszyć w ataku jeśli wypadnie/odpocząć będzie musiał Kubiak? Buszka czy Mike wystawicie na Zaytseva czy Ngapetha? Bez jaj.
Antiga zachował się strasznie nie fair wobec Kurka. Wczoraj była idealna okazja, aby wpuścić go i zobaczyć jak spisze się w przekroju całego spotkania. Dlaczego nie pograł ani minuty? Już dziś wiemy dlaczego.
Właśnie to w całej sytuacji najbardziej mnie zirytowało. Nie to, że nie ma Kurka tylko to, że Antiga nie dał mu szansy na powrót do formy, dusząc go w kwadracie dla rezerwowych wtedy kiedy mógł grać.
 
mezoosd 47

mezoosd

Użytkownik
Najefektywniejszy, grający tylko w 50% spotkań? Taka z niego gwiazda, że jak pojechał do Rosji, to grzał ławę. Umówmy się, Kurek jest przereklamowany. Zadziorny? Zadziorny był też Bartman, a skończył jak omawiany gwiazdor #2. ;)
Wydaje mi się, że mylicie nieco siłę ataku z jakością gry. Fajnie, że ma pierdolnięcie (przepraszam), ale co z tego, skoro w kluczowych momentach piłki wali po autach( vide Skra/ ileż on im zjebał końcówek?
Mogę mieć swoje zdanie i nie życzę sobie byś pisał, że są to głupoty, ew. możesz się z nimi nie zgodzić.
Tak czy inaczej Kurek na MŚ nie jedzie, a rozliczany z tego będzie tylko i wyłącznie Antiga. ;)
 
mezoosd 47

mezoosd

Użytkownik
. To jest typ gracza, który musi grać, by być w formie. Wiem, że miał kontuzję pleców(...) wiecznie plasujący Wlazły.
Wlazły wiecznie plasujący? Praktycznie w pojedynkę, no, do spóly z Conte wygrali skrze majstra. Widzę, że ktoś ma tu problem z obiektywną oceną. Poza tym sam piszesz, że Kurek potrzebuje gry by byc w formie, a potem dodajesz, że dawno nie grał, bo był chory na grypę. Żart taki. Zmierzam do tego, że nie da się być w formie nie grając, dlatego pewnie na tych mistrzostwach nie zagra.

Sam sobie odpowiedziałeś. Noł ofens;P

;)
 
cinoj 160

cinoj

Użytkownik
Tak, Mariusz z sytuacyjnej piłki nie bije mocno, tylko plasuje, wręcz oddaje. W Skrze tę rolę zdecydowanie częściej pełnił Conte.
Skoro powołujesz się na jego przygodę z Rosją, to powinieneś wiedzieć, że on po prostu nie wytrzymał tam obciążeń treningowych. Zresztą, nie on pierwszy. Uraz za urazem, później konflikt z trenerem, jeśli dobrze pamiętam.
W kluczowych momentach potrafił akurat ciągnąć grę, gdy inni zawodzili. A co robił wczoraj Mika? W TB &#39;kupił&#39; dwa auty w przyjęciu. Czyli zawiódł w elemencie, w którym powinien być podporą. W ataku brakuje mu i siły, i dynamiki. A opowiastki o jego wielkim potencjale należy chyba wreszcie wsadzić między bajki.
Przecież rozumiem, że Kurek nie jest w formie. Ale z czegoś to wynikało. Nawet sam zainteresowany zdawał sobie z tego sprawę i dlatego skrócił swój urlop po sezonie. On został skreślony chyba już dawno temu, przynajmniej tak wg mnie to wygląda i dlatego też nie otrzymywał szans gry. Winiarskiego przywrócono do formy, Mika grał naprawdę dużo i nie zachwycił. Zobacz, jak Rezende reaktywował Murilo, który stracił praktycznie cały sezon.
 
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
A ile razy było tak, nawet ostatnio w LŚ, że Kurek wchodził i psuł ważne piłki, o ile pamiętam to praktycznie przez niego nie byliśmy w finałach LŚ, bo zwalił akcję która dała by zwycięstwo za 3 punkty z Włochami, i tego punktu zabrakło do awansu, po prostu brak mu czasem tzw. chłodnej głowy, podobnie z zagrywką, wszyscy tak jedziecie po Antidze, a będzie pewnie jak z Bergiem po meczach z Celticem, wszyscy hejterzy nagle zaczęli go uwielbiać, a po meczu z St.Patrick każdy &quot;kibic&quot; chciał go powiesić za jaja. Dla mnie też Mika i Winiar są lepsi zdecydowanie od Kurka (Mika może wczoraj nie pokazał się z najlepszej strony w ataku, ale wystarczy sobie przypomnieć jak grał w LŚ), zaufajmy trenerowi, skoro ma taki plan na grę jaki ma, to być może tam dla Bartka nie ma miejsca.
 
D 56

daymon23996

Użytkownik
Oglądam regularnie ligę włoską i Kurek był ważnym ogniwem zespołu który wygrał tą ligę, mocną ligę. Rozgrywał tam naprawdę dobre mecze. Zgadza się może teraz nie jest w najwyższej formie. ale jest w stanie to nadrobić. To taki odpowiednik Murillo w Brazyli. pomimo że nie jest w formie pomimo to dostawał szansę gry. Jeśli kurek wejdzie na obroty to buszek i mika to dużo gorsi gracze. Jakie jest ich doświadczenie na najwyższej klasie rozgrywek/ważnych turniejach? praktycznie żadne. Mundial będzie długi i moim zdaniem zamiast buszka czy miki lepsza opcja byloby postawienie na kurka
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom