>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Mistrzostwa Świata w siatkówce mężczyzn - Polska 2014 (30.08-21.09)!!!

Status
Zamknięty.
I 365

iczasopisma

Użytkownik
Przy Redwitzie nie powinienem się nawet odzywać nt. siatkówki, ale - podobnie jak kolega powyżej - biorę wygraną USA 1/10 i handi setowe +1,5 na Jankesów 2/10.
Jeszcze nie dzisiaj, bo jestem przekonany, że Naród te kursy poprawi przed samym meczem.
O formacjach, taktyce itd. niczego lepiej niż powyżej nie powiem, natomiast śledząc tylko te wielkie światowe imprezy na przestrzeni ostatnich lat nabrałem przekonania do siły Amerykanów właśnie w tych docelowych momentach. Są zawsze umotywowani i świadomi swojej wartości. Nie pękają, mówiąc wprost. Oczywiście, to samo (albo niemal to samo) można powiedzieć o Polakach, w dodatku dochodzi własny parkiet i kibice. Mam jednak wrażenie, że na pewnym etapie, kiedy skończy się już przywilej obijania Wenezuelczyków czy Kameruńczyków, ten ostatni atut może zamienić się w uciążliwy balast. No i na razie trudno oprzeć się wrażeniu, że nasi idą jak Turcja w MŚ w kosza - udaje im się wszystko. Po takim kursie (a liczę na jeszcze lepszy) próbuję USA. I nie będę płakał jeśli się pomylę... taki bonus ????
 
ding 125

ding

Użytkownik
Anderson, Christenson, Holt, Sander i Lotman dysponują bardzo dobrą zagrywką. Jak na razie nie błyszczą w tym elemencie, ale wiadomo jak to potrafi się zmienić.
No tak, potrafią zaserwować groźnie, lecz miałem na myśli raczej tylko ten turniej. Bez odniesienia do LŚ. Wiadomo, że w sezonie w którym są dwie ważne imprezy trzeba przygotować dwa szczyty formy. Mam wrażenie, że to się Amerykanom nie udało.
Wiesz pewnie doskonale po czym poznać czy dany zawodnik jest w formie. Po pierwsze po zagrywce. Jeżeli jest pewna i co najważniejsze stabilna można domniemywać, że gracz jest dobrze przygotowany. Amerykanie owszem mieli przebłyski dobre gry w tym elemencie, ale oceniając ich postawę zero jedynkowo raczej wskazałbym na zero, czyli słabą postawę.
Po drugie gracz jest w formie jeżeli atakuje swobodnie po prostej, czyli tym trudniejszym kierunku. Anderson generalnie jak napisałem słabo się spisuje i jeżeli nie dostanie piłki na pojedyńczy blok, ewentualnie lotny podwójny to ma problem ze skończeniem piłki. Sander trzyma poziom, ale sam nic wielkiego nie zdziała mam wrażenie.
Kolejna rzecz jest taka, że Holt i Lee są naprawdę szybcy jeżeli chodzi o poruszanie się w bloku. Polacy będą musieli mieć naprawdę dobre przyjęcie, żeby grać bardzo skutecznie na pierwszej akcji
Racja. To nie są typy Możdżonka. Są zwinni, ale Gumie wystarczy spokojne dogranie na trzeci metr, aby swobodnie wrzucić przesuniętą do Nowakowskiego czy Kłosa, o szybkim dograniu do Winiarskiego nie wspominając.
Pogramy pewnie z początku przy dobrym przyjęciu środkiem, aby związać ich środkowych przy każdych następnych akcjach przy Nowakowskim i Kłosie. Mamy wiele rozwiązań. Skrzydła kończą akcję, środek też, szósta strefa też funkcjonuje u nas dobrze. Możliwości w ataku mamy więcej od Amerykanów, a Paweł jako inteligenty gość powinien to wykorzystać przy dobrym przyjęciu.
Polacy moim zdaniem mogą powoli gasnąć nie wierze żeby Wlazły czy Mika mogli zagrać całe mistrzostwa na tak wysokim poziomie. Fizycznie są za słabi na tak długi turniej.
A dlaczego mieliby nie zagrać? Jakżesz to to bardzo nasi siatkarze się zmęczyli? Przecież 4 z 5 spotkań to był spacerek. Godzina z prysznicem tak zwana. Jeżeli ktoś na tym etapie ma być zmęczonym to na pewno nie my.
 
B 11

bandziuk

Użytkownik
Ja też bym szedł bardziej w stronę Polaków, a kluczowa może właśnie okazać się zagrywka w tym meczu która w mojej ocenie jest na bardzo wysokim poziomie z naszej strony. Przed Mistrzostwami zagrałem po kursie 7, że Polska wygra mistrzostwa, trochę bardziej z patriotyzmu ale po przebiegu turnieju coraz realniejsze staje się nasze zwycięstwo bukmacherzy też tak chyba uważają bo gdzieś widziałem zwyżkę kursów na Brazylię i Rosję a spadek naszej reprezentacji do kursu bodajże 4,80. Co do konkretnego meczu z USA wydaje mi się, że ,nasi, do każdego meczu podchodzą bardzo skoncentrowani i w każdym meczu dają z siebie 100% Antiga zamyka usta wszystkim krytykom bo Reprezentacja jest znakomicie przygotowana do tego turnieju i naprawdę szacunek za zaufanie dla Miki myślałem, że to będzie największy niewypał mistrzostw. Także Polacy win.
Fajnie wygląda Kanada rozpisywać tu się nie trzeba Redwitz jak zwykle wszystko ładnie opisał sportowo Kanada o klasę wyżej od Kuby na ten moment warunki fizyczne Kubańczyków nie zrobią różnicy w tym meczu a po drugiej stronie mamy ,Bombardiera, w osobie Gavina jeżeli zagra jestem spokojny o ten typ nie ma innej opcji jak wygrana Kanady kursy już mocno poleciały w dół ja jeszcze złapałem po 1,57 i takiego dubla z Polakami właśnie zagrałem za grubsze pieniądze.
Francja - Argentyna. W tym meczu też wygrana Francji wydaje się być tylko formalnością ale, ja tego meczu nie ruszam. Nie zapominajmy, że Argentyńczycy to też nie są jakieś pionki grać w siatkówkę potrafią talentu im na pewno nie brakuje a forma czasami przychodzi w najmniej oczekiwanych momentach na tym etapie i po takim kursie nie kupuję tego meczu.
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Dla Amerykanów jedyną wielką imprezą siatkarską przez duże &quot;W&quot; są IO, a 4 lata między nimi to okres przygotowawczy. Trochę widać, że polski mundial, w przeciwieństwie do większości drużyn dla Jankesów stanowi końcówkę sezonu, choćby na podstawie okresu przedmundialowego i ich meczów towarzyskich. My gramy dobrze, bardzo dobrze, ale z przeciwnikami niższej rangi, oprócz Serbii. Jednak podoba mi się forma jaką prezentujemy. Przede wszystkim świetny rozkład w ataku, dobra zagrywka i chyba najważniejszy element - dokładne przyjęcie. Przyjęcie będzie wg mnie kluczem do sukcesu w tym i kolejnych meczach. Więcej swoich przemyśleń na temat tego meczu napiszę jutro, jeszcze sporo do inauguracji spotkania.
Moim zdaniem niespodzianki wyższego gatunku na tym turnieju się zakończyły. Typy na ciekawy kupon:
Francja
Kanada
Polska
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Na szybko bo czas goni ostatnio
Kilka typów z ziemniaka Milenium, bo kursy dosrali kosmiczne i po prostu nie można przejść obok nich obojętnie, mimo podatku:
Kanada - Kuba @ 1 (1.60)
Kuba młody, całkiem niezły team o naprawdę dużym potencjale w ataku, ale brakuje zdecydowanie ułożenia taktycznego i przede wszystkim przyjęcia. Na walke z mocniejszymi przeciwnikami to wystarczy przez maks seta (wczoraj Brazylia męczyła się dwa). Kanade oceniam bardzo wysoko, grają super siatkówke. Perrin wywiera na mnie ogromne wrażenie, gra świetnie, cała reszta to samo. Kurs powala, w b365 już tylko 1.36
Brazylia - Bułgaria @ 1 (1.20) ✅
Znowu mega kurs, dwa razy większy niż u netowych buków. Bułgarzy mimo wczorajszej walki z Rosją, jak dla mnie dno. Brazylijczycy mają momenty genialnej gry, mają jeszcze troche przestojów ale jak dla mnie to nie dadzą tutaj szans Bułgarii.
Rosja -1.5 - Finlandia @ 1 (1.32) ✅
Wow jaki kurs ???? Takie coś na dobrą sprawę powinno być na -2.5, Rosja zmienie Finów z powierzchni ziemii, nie widzę innej możliwości. Już pisałem we wcześniejszych analizach o Finlandii, jak dla mnie wyglądają wyjątkowo słabo.
Francja - Argentyna @ 1 (1.45) ✅
No i sukcesywnie przeciwko Argentynie. Francja wygląda super, Ngapeth i spółka w dobrej dyspozycji, o słabości Argentyńczyków po raz setny pisał nie będę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +20
majkel92 271

majkel92

Użytkownik
Ciekawy zakład wystawił STS, na to kto awansuje do III fazy. Stawiam po niezłym kursie 1,85 na Iran. Buki wyżej cenią USA z czym bym trochę polemizował. Ogólnie obecnie patrząc na grę z I fazy poza Polską i Francją ciężką znaleźć lepiej grającą drużynę w tej grupie co zresztą potwierdziło pierwszych 5 meczy. Australię, Argentynę i Włochy skreślił bym już na początku, pierwsze dwie drużyny ze względu na obecną grę i raczej niewielkie szanse w starciu z najlepszymi, a Włochy ze względu na dużą stratę po I fazie no i także grę, choć potencjał mają i zawsze mogą odpalić, ale także nie wiadomo co z Zaytsevem, niby Berutto zapowiada że wszystko jest ok, ale gdyby jednak było inaczej to z Vettorim raczej sukcesu nie osiągną. Serbia, która męczyła się z Australią i Argentyną teraz trafia chociażby na taki Iran czy Francję i tam ze swoją obecną grą i praktycznie braku rozgrywającego (Grbić by pewnie jedną ręką rozgrywał lepiej niż jego młodsi koledzy) nie ma najmniejszych szans, zostaje Iran i USA. U Amerykanów widać jak brak jednego zawodnika może zaważyć na grze w całym turnieju, inna sprawa jak ktoś wspomniał, że oni spinają się tylko na IO. Lotmana znamy z występów w Resovii i tam nigdy imponująco w ataku się nie spisywał. Iran zaskakuje i zadziwia, miałem przyjemność widzieć kilka ich meczy w tym jeden prosto z hali w Krakowie i jeżeli wyeliminują jedną wadę jaką są pretensje do siebie po nieudanych akcjach mogą nawet po cichu liczyć na medal. Teraz awansują, potem trafią na jedną potęgę czyli Brazylię/Rosję i albo na którąś z tych drużyn albo Francję (zakładając że Francja wyjdzie z drugiego miejsca) i przy korzystnym losowaniu mogą wygrać ten jeden mecz który przesądzi o awansie do półfinału (szczególnie że w III fazie będzie decydowała dyspozycja dnia bardziej od umiejętności, bo skoro ktoś tam się znajdzie to te umiejętności ma ponad przeciętne) tu nie ma przypadku jak 4 lata temu we Włoszech, tu trzeba wygrać te 6,7 spotkań by do kluczowej fazy awansować. Jak wspomniałem w drużynie Iranu wszystko funkcjonuje jak należy, urozmaicona zagrywka (w przeciwieństwie do Amerykanów którzy przeważnie uderzają mocno, ale niecelnie), genialny Marouf no i Ghafour. Jedyna nadzieja Amerykanów to przebudzenie Andersona, bo jak na razie bez niego w dobrej formie i Rooneya USA odpada po tej fazie. Dodatkowym argumentem jest fakt iż Iran gra na początku z outsiderami naszej grupy czyli Australią i Argentyną (pewne 6 pkt.), a USA z najlepszymi drużynami z naszej grupy czyli z Serbią i Polakami, z nami raczej porażka za 3 punkty z Serbią ciężko powiedzieć, bo obie ekipy siebie warte, choć póki co minimalnie wyżej oceniam ekipę Kolakovicia.
Iran awansuje do III fazy 1,85 STS
Dodatkowo:
Finlandia - Rosja Finlandia +18,5 1,70 Bet365
Rosja wygra i to prawdopodobnie 3:0, ale nie liczę, że zmiecie z powierzchni parkietu Suomi. Ogólnie Rosjanie rzadko kiedy wyżywają się na drużynach gromiąc je jak najbardziej się da. Oni raczej wolą wygrać spokojnie 3:0, bez dużego nakładu sil, co zresztą pokazało wiele meczy w grupie, póki co wygrali 21 punktami z Chinami (dzięki setowi do 11, reszta do 22 i 21) i z Egiptem 23 punktami, a wiadomo Finlandia &gt;&gt;&gt; Egipt+Chiny, pozasportowym argumentem jest z pewnością wsparcie kilku tysięcy fińskich kibiców oraz mówiąc delikatnie negatywnym nastawieniem polskich kibiców, którzy z pewnością wesprą Finów i Finowie też zepną się na ten mecz mocno bo Rosja to dla nich tak samo jak dla nas odwieczny rywal. Nie zdziwię się jak trener Rosji zmiesza skład, żeby oszczędzić siły na dwa ostatnie mecze z Niemcami i Brazylią.
Brazylii z Bułgarią nie ruszam, bo to zależy jakim składem wyjdą, a konkretniej z jakim rozgrywającym, bo w tym turnieju Raphael to sory, ale nie ten poziom co Bruno co było widać najlepiej wczoraj, Kuba po wygraniu 1 seta prowadziła 11:7 wszedł Bruno i wszystko powoli wracało do normy, z Bruno 3:0 po 1,95 w Bet365 wygląda zachęcająco
Francja (-8,5) - Argentyna 1 1,80 Bet365
Koledzy wszystko wcześniej opisali, wyższy kurs niż -1,5, a pewność podobna, wątpię że Argentyna pogromi w którymś secie Trójkolorowych jak Iran, więc 3 sety do 22, albo przy przegranym trochę wyżej i siedzi
Niemcy - Chiny 3:0 1,80 Bet365
Tu też nie ma co się rozpisywać, Niemcy jeżeli nawet wyjdą w pół rezerwowym składzie jak na Koreę pewnie wygrają 3:0, bo Chiny awansowały tu tylko dlatego, że miały łatwą grupę z siatkarskimi no-name&#39;ami Meksykiem i Egiptem, nie widziałem w akcji Chin więc może ktoś skoryguje ten typ, ale wystarczyło mi kilka meczy Niemiec by postawić na nich w tym meczu, mają jedną ważną zaletę, rezerwowi nie odstają poziomem jak w innych ekipach, tu wchodzi np. Westphal czy Schops i zastępują podstawowych, jak już bywało w tym turnieju, a na Chiny to spokojnie wystarczy.
Polska -1,5 - USA 1,95 Bet365
Na tym turnieju obie ekipy dzieli przepaść, nasz system gry opierający się na doskonałym przyjęciu nawet przy dobrej zagrywce Amerykanów będzie zdawał egzamin a co za tym idzie mnóstwo opcji w ataku dla Pawła, czyli USA będzie miało wyłączone dwa największe atuty, serwis i blok.
Australia - Iran -14,5 1,90 WH
Australia gra patologię, wszystko do Edgara, który nie wytrzymuje kondycyjnie (już z Polską miał problemy i to w 3 secie), przyjęcie? widzieliśmy z Argentyną na żenującym poziomie, Iran umie ustawić blok i zapewne to wykorzysta, a flotowcy Irańscy nie raz pocelują zagrywką Aussie, no i jak pisałem na początku sypacz Australii, nie ważne który jest tak łatwy do rozczytania, wiadomo gdzie idzie piła przy złym przyjęciu, albo jak drużynie nie idzie, wszystko do Edgara
Popieram także w 100 % typ na Kanadę, Kuba zagrała wczoraj mecz życia, ale jak pisałem to też wina Raphaela po części, Kanada mega solidna no i Schmitt który zrobi różnicę.
 
dynamit 440

dynamit

Użytkownik
Serbia (-1,5 pkt) - Włochy @ 1,9 Bet365 ✅
Serbia (-1,5 seta) @ 2,48 ✅
Serbia @ 1,768 ✅
A już jutro nasze Orły dewastują makaronowych mataczy! ????

Fortel PZPSu w sprawie rozegrania meczu otwarcia z Serbią na dużym stadionie powiódł się - przyjezdni nie wytrzymali presji i pękli jak bańka mydlana. Wyłączając to rozwalcowanie, prą zdecydowanie naprzód. Spokojne zwycięstwa za 3 z Argentyną i Australią dają im niezłą pozycję w walce o III rundę. Mecz z Włochami może się okazać kluczowy.
Na makaroników niczym sos boloński spadła wieść o zakończeniu sezonu przez Zajcewa (tymczasem &quot;Magnum&quot; Atanasijević ma się bardzo dobrze). Ten absolutnie kluczowy gracz w puzzlach Berutto zostanie zastąpiony Vettorim, który jednak sytuuje się o klasę niżej. Bez &quot;Zająca&quot; ani Travica, ani Baranowicz prochu nie wymyślą. Włosi są na tym turnieju po prostu słabi, przegrane 2 ostatnie mecze (1:3 z Portoryko i tak samo z USA, ale w tym drugim przypadku lepiej chyba przemówi paskudny bilans punktowy 80:98). Nie mają już szans na awans i stracili swojego przywódcę.
Wierzę w trzy oczka dla Srbiji, ale prawdziwie mocne stawki lecą na pozostałe dwa zakłady. -1,5 pkta to wielka okazja!
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
pablo92 531

pablo92

Użytkownik
Serbia- Włochy
Typ: Serbia
Kurs:1.85 Buk: Bwin
✅

Już widzę kolega mnie uprzedził ale ja również trochę opisze to spotkanie.
Kursy lecą na łeb na szyję we wszystkich większych bukach ale w bwin stoi jeszcze bardzo fajny kurs i warto pograć . Po informacji że Zaytsev nie zagra w przynajmniej 4 spotkaniach szanse Serbii wzrosły o jakieś 20 % . Zaytsev to lider włoskiej drużyny można powiedzieć że to ktoś taki jak dla Bułgarów Sokolov . Vettori oraz Sabbi to zawodnicy bardzo odstający od Zaytseva dlatego będzie ciężko Włochom zagrozić Serbom. W drużynie Serbii dzieli i rządzi Aleksandar Atanasijevic. Serbowie z 6 pkt po 1 fazie zajmują 3 miejsce w grupie E i będą starali się utrzymać tą pozycję choć rywale są bardzo groźni ale takie osłabienia przeciwnika trzeba wykorzystywać i uważam że Serbowie wygrają jutrzejsze spotkanie.


Niemcy-Chiny
Typ: Chiny (+2.5 seta )
Kurs: 1.83 Buk: Pinnacle ⛔

Spotkanie w którym faworytem są napewno Niemcy jednak ja uważam że Chińczycy wezmą się w garść i trochę postraszą Niemców . Grozer pokazuje że jest w formie reszta zawodników też gra bardzo dobrze i Niemcy mogą zgodnie z przewidywaniami zostać &quot;czarnym koniem &quot; MŚ. Jednak ja uważam że jutro stracą tego jednego seta który ale i tak zgarną później 3 pkt . Kurs napewno jest zachęcający dlatego warto zagrać ale nie szaleć ze stawką .

Brazylia- Bułgaria
Typ: Brazylia (-1.5 seta)
Kurs: 1.29 Buk: Betsson
✅

Brazylijczycy weszli już w swój rytm i będą stanowczo kroczyli do finału MŚ pierwszą przeszkodą są Bułgarzy z nieobliczalnym Sokolovem i coraz lepszym Skrimovem . Bułgarzy strasznie nierówna forma w tych mistrzostwach . W jednym spotkaniu przegrywają 0:2 w setach aby potem wygrać w kolejnym wygrywają 2:0 co prawda z nie byle kim Rosjanami by w ostatecznym rozrachunku przegrać 2:3 .

Podsumowując gram na Brazylijczyków którzy jeśli zagrają swoją siatkówkę powinni szybko uporać się z Bułgarami oddając im max 1 seta .

Kuba- Kanada
Typ: Kanada (+1.5 seta )
Kurs: 1.21 Buk: Marathonbet ✅

Spotkanie opisywane już przez moich poprzedników więc nie ma co dodawać Kanada jest absolutnym faworytem tego spotkania ja gram trochę bardziej zachowawczo ale tylko dlatego że może jutro Kanadyjczycy będą mieli gorszy dzień i Kuba to wykorzysta. Hoag z prawie 60 % atakiem prowadzi w klasyfikacji najlepiej atakujących MŚ drugie miejsce również zajmuje Kanadyjczyk Schmitt z praiw 57 % skutecznością . To pokazuje jakim potencjałem dysponuje Kanada i jutro napewno obaj zawodnicy dołożą po kilka pkt dla swojego zespołu .


 
miki0308 465

miki0308

Użytkownik
Argentyna - Francja
Francuzi jak do tej pory grają na tym turnieju bardzo dobrze. Pewnie w ataku wygląda Rouzier- kończy dużo ważnych piłek. Pomagają mu N&#39;Gapeth i Tillie, są też dobrzy środkowi, którzy dobrze współpracują z Toniuttim. Trójkolorowi dysponują również solidną zagrywką, chociażby taki Rouzier, czy Le Roux często potrafią nieźle przyłożyć serwisem. Libero Grebennikov powinien być gotowy na jutrzejszy mecz, co jest ważną wiadomością dla Francuzów.
Argentyńczyków oglądałem na tym turnieju w dwóch meczach, z Polakami i Serbami. Wyglądali przeciętnie, by nie powiedzieć słabo. Conte, który powinien być liderem zespołu, nie prezentuje najwyższej formy. Jego koledzy także. Przede wszystkim, słabo wyglądają w ataku. W pojedynku z Francuzami nie daje im szans.
Wszystko przemawia za Francją- lepsi w ataku, solidni na sytuacyjnych piłkach, bardzo dobre przyjęcie, przyjemnie ogląda się ich grę na tym turnieju. Wydaje mi się, że Francja powinna ten mecz wygrać 3:0, jednak miewali oni już w tym turnieju momenty słabsze, być może wynikające ze zbyt dużego rozluźnienia, gdzie przegrywali sety w słabym stylu, dlatego Argentyńczycy jednego seta mogą urwać, ale nie więcej. Dlatego też moim typem na ten mecz jest:
Francja (-1,5 seta) @ 1,75 unibet ✅
Kursy już trochę pospadały, ale uni trzyma jeszcze w miarę dobry.
 
strasznik 2,6K

strasznik

Użytkownik
Australia-Iran
Iran -2,5 1.83 Pinnacle
⛔
Australia jak do tej pory niespecjalnie mnie przekonuje.
Awans wywalczyli po bardzo ciężkim meczu z przeciętną Wenezuelą, z Polską i nie za mocną Argentyną bez większych szans, jedynie z Serbią jako tako powalczyli.
Gra uproszczona do maksimum, masa piłek na prawe skrzydło do Edgara, który bazuje na sile i zasięgu, efekty są różne.
Starają się ryzykować na zagrywce, a co za tym idzie robią tym elemencie sporo błędów, przyjęcie mają trochę niepewne.
Iran jak do tej pory wygląda bardzo solidnie, w pierwszej fazie jedna porażka z Francją, wydaje mi się, że ważne były dla nich te dwa dni przerwy, mieli prawo już być trochę zmęczeni.
Grę kreuje super rozgrywający Marouf, jest sporo środka, szybkie wystawy na skrzydła, jest na co popatrzeć, właśnie tutaj widziałbym największą przewagę Irańczyków.
Dobra zagrywka, niezła gra w obronie, mocne skrzydła plus dynamiczni środkowi, Iran jest lepszą drużyną, jeśli nie będzie jakiegoś przestoju w grze to powinni to wygrać bez problemów.

Finlandia-Rosja
Rosja -2,5 1.75 Sportingbet
✅
Chyba wart ryzyka ten kurs.
Finlandia nie wygląda jakoś wybitnie na tych mistrzostwach. Męczą się trochę ze swoją grą, największym problemem wydaje się być słaba skuteczność skrzydłowych, w zasadzie ciężko znaleźć tam zawodnika, któremu można wystawić kilka trudnych piłek w decydujących momentach, nie mają typowego lidera.
Teoretycznie najmocniejszą stroną Finów powinno być rozegranie, ale ani Esko, ani Tervaportti nie rozgrywają jakiegoś wybitnego turnieju.
Rosjanie jak na razie zrobili na mnie wrażenie grających na pół gwizdka, co jest dość normalne dla nich w czasie dłuższych turniejów.
Teraz powinni się już rozkręcać, wiadomo jak u nich gra wygląda, bardzo mocne skrzydła, bardzo mocny środek, dużo ryzyka na zagrywce do tego Grankin, który jest w stanie dobrze poukładać to wszystko na parkiecie.
Ich największą słabością jest przyjęcie i to jest jedyna nadzieja dla Finów na nawiązanie walki, ale czy będą w stanie utrzymać przez cały mecz równą, mocną zagrywkę jakoś nie jestem przekonany.

Można jeszcze chyba pograć Francję po 1.40 WilliamHill.✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
naajlepszyy 13

naajlepszyy

Użytkownik
Panowie, a co sądzicie o długoterminowych zakładach po pierwszej rundzie. Na tym też można znaleźć perełki (STS). Nie jestem jakimś znawcą siatkówki więc swoich typów raczej nie będę podawał ze względu na brak argumentacji na merytorycznym poziomie. Jeżeli chodzi o suche przemyślenia to na pewno ciekawie się prezentuje zakład: Kto lepszy w MŚ - Francja vs Niemcy @ 1 @ 1.52.
Kto waszym zdaniem po pierwszej rundzie ma prawo zasługiwać na miano faworyta, a kto czarnego konia turnieju. Jak dla mnie w pierwszej rundzie fajnie zaprezentowała się Francja i to ona, obok Polski, Brazylii czy Rosji może bardzo realnie myśleć o miejscu w czwórce.
 
grzybeq 390

grzybeq

Użytkownik
Bułgaria - Brazylia
Liczba punktów - wynik po 2gim secie over 90.5 @2.00

Całkiem przyjemny zakład, który ma szanse wejść jeżeli Bułgarzy postraszą tak jak zrobili to z Rosją. W ostatnim meczu tych drużyn taki over padł, Brazylijczycy po dobrym początku troche się rozluźnili tracąc sety z Kuba czy omal nie kompromitując się z Koreą Południową. Moim zdaniem mecz będzie zacięty od początku, wystarczą wyniki 25:20 25:21 i już over będzie pokryty. Powodzenia.
 
bankroll 696

bankroll

Użytkownik
Serbia - Włochy
Typ: 2
Kurs 2,15 unibet
⛔
Wręcz odwrotnie uważam, że brak Zaytseva wpłynie motywująco na pozostałych. Trzeba być głupkiem by mówić: &quot;Vettori to ogór&quot;. Dla przypomnienia Vettori ubiegły sezon spędził w Piacenzie i ma się całkiem dobrze. Fakt chłopak młody ale potencjał do gry na bombie to on ma. By przekreślać całkowicie Włochów, musiałby wypaść ktoś z graczy przyjmujących, tutaj Włosi mają nieurodzaj. Berutto już dawno powinien postawić Zająca na przyjecie, a młodego Vetorriego na pozycje numer 4. Gra wyglądałaby zgoła inaczej. Serbowie niczym nie imponują, wyszli z grupy bo musieli. Każdy widział w jakiej grupie przyszło nam i Serbom grać. Jak dla mnie volue po stronie Włochów i to ich dzisiaj upatruje w roli zwycięzców. Dużo na forum zostało już powiedziane na temat tych dwóch ekip. Jeśli chodzi o mnie (oczywiście nie umniejszam nic zającowi). Włochy mają drugiego atakującego, grającego na wysokim poziomie.
edit: kto widzial ten kabaret chyba nie jest zdziwiony. forma obu zespolow w lesie ale wloski las jest stumilowy ^^
 
A 72

antua

Użytkownik
kursy BET365
BRAZYLIA - BUŁGARIA OVER 151,5 kurs 1,9
Licze w tym meczu na 4 sety stad taki typ. Mozna również +2,5 seta na Bułgarie ale jest mniejszy kurs 1,8. Ostatnie 10 meczy to az 9 wygranych canarinhos ale tylko 1 wygrana Brazylii 3-0. W pozostałych spotkaniaach Bułgarzy zawsze urywali przynajmniej 1 seta. Dlaczego nie mialo byc podobnie teraz. Wynik 3-1 tez daje w koncu 3 pkt.
ARGENTYNA - FRANCJA 2 kurs 1,3
Zwyciestwo Francji, kurs moze nie powala ale zeby podbic AKO jak najbardziej. W ciągu 14 miesięcy az 6 razy stawały na preciwko druzyny Francji i Argentyny (z tego 5 wygranych druzyny Francji - 1x 3-0, 2x 3-1. 2x 3-2). Francja o wiele lepiej prezentuje sie na tych mistrzostwach, a Argentyna słabo to co miala to wygrała. W meczach z Polakami, i Serbami krotkie serie przebłysku. Ale uwazam ze na wygranie seta, albo nawet 2 stać tą druzyne. Stad troche asekuracyjny typ i odpuszczenie sobie handi -1,5 seta po kursie 1,61.
FINLANDIA - ROSJA OVER 136,5pkt kurs 2,05
Najlepszy na dziś da mnie kurs. Druzyna Sbornej powinna sobie poradzić w tym meczu i wygrac za 3pkt. Uwazam jednak ze linia postawiona przez bukow nie jest zbyt wysoka i spokojnie moze byc pokryta nawet przy wygranej 3-0 Rosjan (25-20.25-22,25-20). Finom w grupie w poprzednim etapie udalo sie urwac seta Niemcom, powalczyc z Brazylia (przegrane sety do 25,21,24 tak wiec handi w tym przypadku byloby pokryte). Ponadto za Finami przemawiac bedzie doping kibiców - taki mały potop finskich kibiców, no i druga sprawa Polscy kibice raczej Rosjan tez nie beda oklaskiwac. A że druzyna Rosji przestoje ma bylo widac w meczu z Bułgarią, czy tez z Meksykiem.
Pozostałe mecze ale juz za mniejsza stawkę proponuje:
POLSKA - USA 1 (-1.5) 1,9 - troche dziwi mnie duza typow uzytkownikow na USA. Polska gra u siebie, ostatnie spotkania rozstrzygali na swoja korzysc. USA ok mialo ciezka grupe w 1 fazie, ale ich gra pozostawiala wiele do zyczenia. Przegrane 2 sety z Belgami, porazka z Iranem, z Francja to ich gra skonczyla sie po 1 secie, no i wygrana z Włochami - słabą Italią, która w dupe dzien wczesniej dostala od Portoryko.
SERBIA - WŁOCHY NO BET - dla mnie mecz, w którym i Serbia i Włochy moga wygrac 3-0. Obie druzyny narazie słabo i nie widze tu zadnych przeslanek za wygraną jedną z druzyn. Ciezko bawic sie w jakies handi punktowe zwłaszcza ze linia dosc wysoko postawiona 186,5pkt.
NIEMCY - CHINY 1 (-2,5 seta) 1,8. - Chiny co miały przegrac w 1 fazie to przegrały 3-0 i teraz powinno byc podobnie.
AUSTRALIA - IRAN 1 (+2,5seta) 2,0 - dotychczas Australii udawało sie Iranowi seta urywac, wiec i teraz moze bedzie podobnie
KUBA - KANADA NO BET - no niby powinna wygrac Kanada, ale kurs 1,36 nie powala, a zreszta gdzies jakas niespodzianka w 1 kolejce musi byc, moze akurat w tym
 
thierryhenry 6

thierryhenry

Użytkownik
Witam, przepraszam mam pytanie jak federacja siatkowki na koniec mistrzostw ustala koncowa klasyfikacje. Np w przypadku niemcy-argentyna kto lepszy decyduje pozycja w swojej obecnej grupie czy liczba punktów w przypadku gdy obie zakoncza turniej na tej fazie? Hipotetycznie niemcy zajma 6 miejsce w grupie z 9pkt a argentyna 4 miejsce z 8 pkt. Kto będzie sklasyfikowany wyzej?
 
fencyn 584

fencyn

Użytkownik
Serbia - Włochy
Pod nieobecność największej gwiazdy Zaytseva Włosi zagrają dziś z Serbami.
Od samego początku nie układało się Włochom,od słabego przyjęcia po słabą komunikację.Jednak Serbia także mnie nie przekonuje i także popełniają masę błędów.
Włosi muszą coś zmienić w grze i wg mnie gorzej już grać nie mogą.
Pomimo tego iż tak naprawdę nie wiadomo jak brak Zaytseva wpłynie na grę Italii mecz nie skończy się za szybko i będzie równa walka.

Typ: Over 186,5 Punktów⛔
2,0
Bet-At-Home

Polska - USA
Nasi na razie idą jak burza 1 etap zakończony z kompletem punktów.Lecz tak naprawdę dopiero na etapie 2 gdzie zagramy z takimi ekipami jak Francja,Włochy,USA,Iran będzie można powiedzieć jak mocni jesteśmy na tej imprezie.
USA na pewno to nie jest ich optymalna forma, dodatkowo wypadł z przyjęcia Rooney.
Jednak USA to zawsze jest mocna ekipa i wg mnie mecz do łatwych należał nie będzie dla Polaków.
Jak wyżej wg mnie mecz na pewno nie skończy się zbyt szybko i kto wie czy czasami nie zobaczymy 5 seta.
Typ:
Powyżej 183,5 Punktów✅
1.8
Bet365
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP


Kursy na Serbów już spadły.
Według mnie to jednak takie łatwe spotkanie dla Serbów nie będzie.

Włosi oczywiście tutaj nie zachwycają i obecnie mają minimalne szanse na awans do trzeciej fazy. Ciężko powiedzieć co jest powodem takiej słabej dyspozycji. Według mnie z głowami coś jest nie tak, bo przecież fizycznie wcale źle nie wyglądają.

Wypadł Zaytsev i pewnie będzie to problem, bo jednak Ivan potrafił wziąć ciężar gry na swoje barki i był liderem tego zespołu. Z drugiej strony teraz Włosi będą musieli zacząć grać jeszcze bardziej kombinacyjnie (tutaj musi być Baranowicz), bo nie ma opcji, żeby Vettori dostawał tyle piłek co Zaytsev. Ciekawe też jak zareagują pozostałe drużyny, bo podejrzewam, że taktyka pod Włochów była już przygotowana i wiadomo na kogo przede wszystkim była skierowana uwaga rywali.

Serbowie zaczęli fatalnie, ale potem było już lepiej. Chociaż też nie ma się co zachwycać ich wygranymi nad Australią i Argentyną, bo były to w ich wykonaniu mecze nierówne. Średnio jak na razie funkcjonuje u nich zagrywka. Nie do końca rozumiem dlaczego tak mało gra Petrić, który dobrze prezentował się w sparingach i patrząc całościowo jest zdecydowanie najlepszym serbskim zawodnikiem na tej pozycji. Atanasijievic w swojej najlepszej dyspozycji nie jest, ale on akurat zawsze może wskoczyć na ten wysoki poziom.

Włosi jak na razie bardzo, bardzo słabo jak na ich możliwości. Serbowie awansowali z niezłym wynikiem, ale ich gra też trochę jednak pozostawia do życzenia. Obie drużyny grają strasznie nierówno. Popełniają sporo prostych, niewymuszonych błędów.

W obecnej sytuacji faworytami są chyba jednak Serbowie, ale naprawdę nie sądzę, żeby ten mecz łatwo wygrali. Włosi są pod ścianą i doskonale o tym wiedzą. Wypadł Zaytsev i też ciekawe jak na to zareagują.

Według mnie w trzech setach się to nie skończy.


Typ:
Over 3.5 seta @ 1.39 Pinnacle ⛔


Brazylia - Bułgaria​


Zapowiada się naprawdę dobry mecz.

Bułgarzy na pewno nie zachwycili w 1 fazie grupowej (przeciętne mecze z Chinami i Egiptem, frajerska porażka z Kanadą), ale już w meczu z Rosją pokazali się z dobrej strony.
Brazylijczycy kapitalnie zaczęli, ale potem tak jakby spuścili z tonu (może cięższe treningi) i te ich mecze z Finlandią, Koreą i Kubą wcale takie perfekcyjne nie były.

Nie wiem jak tam dokładnie wygląda sytuacja z Bruno, ale skoro ostatnio pojawił się w meczu z Kubą to pewnie jest zdolny do gry. Bez niego jednak zespół sporo traci, a przecież Raphael to też nie jest jakiś przeciętniak. Bardzo mocny punkt to środkowi. Z Lucasem czy z Sidao ta krótka po prostu &quot;chodzi&quot;. Lucarelli fajnie zaczął, ale potem trochę mniej go było. Murilo przyjęcie trzyma, a w ataku sporadycznie się pojawia.

Bułgarzy mają mały problem. Kontuzji doznał Yosifov i już tutaj nie zagra. Na środku zostali więc tylko Todorov i Gotsev. Jak pokazało jednak spotkanie z Rosją w razie czego może na środku zagrać Milushev.
W meczu z Rosją w końcu było widać zaangażowanie i pasję, którą Bułgarzy w sobie mają. Bardzo dobry mecz Skrimova i Sokolova. W końcu dobrze funkcjonowała zagrywka (chociaż Brazylię będzie znacznie ciężej ruszyć), dobrze też grali na siatce.

Brazylia to bardzo inteligentny zespół. Często Bułgarzy (a zwłaszcza Sokolov) nie do końca dawali radę w spotkaniu z Canarinhos. Tutaj wydaje mi się, że jest szansa na powalczenie.
Spotkanie z Rosją przegrali, ale od połowy pierwszego seta grali z Milushevem na środku. Potencjał w tej drużynie jest naprawdę spory. Jeżeli po tym meczu z Rosją &quot;zaskoczą&quot; to naprawdę przynajmniej seta powinni tutaj urwać.

Ciekawie wygląda over 164.5 pkt @ 1.95 w WilliamHill, ale wiadomo, że w setach mogą być tutaj niskie wyniki, więc lepszą opcją jest po prostu +2.5 seta.


Typ:
Bułgaria (+2.5 seta) @ 1.81 MarathonBet ⛔


Polska - USA


Miałem tego spotkania nie ruszać, ale kursy już naprawdę dobrze wyglądają.

Polacy przez pierwszą fazę przeszli bez problemów. Gładkie zwycięstwa nad Serbią, Australią, Wenezuelą i Argentyną. Trochę pomęczyli się z Kamerunem, ale pewnie zbyt luźno podeszli do spotkania i pewnie byli po jakimś trochę mocniejszym treningu.

Amerykanie mieli już trochę więcej problemów. Mieli momenty dobre: 2 sety z Iranem, mecz z Portoryko (słabym, bo słabym, ale jednak zagrali świetnie), całkiem niezły mecz z Włochami (chociaż Włosi też kiepsko tutaj wypadli).

Na pewno Amerykanie nie pokazali tutaj wszystkiego co mają najlepsze. Jak na razie średnio funkcjonowała zagrywka, która jest bardzo mocną bronią Amerykanów. W systemie blok-obrona też powinni grać lepiej. Trochę kombinowali z przestawianiem Andersona na przyjęcie, ale dzisiaj pewnie zaczną z Andersonem na ataku i parą Sander - Lotman na przyjęciu.

Warto wspomnieć o tym, że Amerykanie w zagrywce czy na bloku mają zawodników, którzy posiadają naprawdę wysokie umiejętności indywidualnie.

Polacy pokazują tutaj naprawdę dobrą siatkówkę. Wszystko jak na razie świetnie funkcjonuje. Jest przyjęcie, jest szybka gra i jest skuteczny atak. Do tego całkiem dobrze wygląda flot w wykonaniu Polaków, a można było mieć co do tego wątpliwości. Jedyny mankament to gra Wlazłego i ogólnie polskiego zespołu na kontrze, na sytuacyjnych piłkach. Ale gdyby jeszcze to funkcjonowało na wysokim poziomie to już w ogóle nie było by powodów do narzekania.

Polacy są faworytami, ale obok Francuzów to właśnie Amerykanie mogą być najtrudniejszymi rywalami dla Polaków.
Mają niewygodny styl, który Polakom może nie pasować. Ale wszystko będzie zależało przede wszystkim od zagrywki Amerykanów. Jeżeli dobrze będą funkcjonować w tym elemencie i odrzucą Polaków od siatki to mogą ten mecz nawet wygrać.


Typ:
USA (+1.5 seta) @ 2.12 Pinnacle ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
intelowiec 68,2K

intelowiec

Użytkownik
Godzina: 20.15
Spotkanie: Kuba - Kanada
Typ: Kuba (-1,5 seta)
Kurs: 4,95
Bukmacher: Betsson

Analiza:
Mimo słabszej niż można by się było spodziewać gry Kubańczyków na tym turnieju ja wciąż wierzę w ten zespół i dlatego stawiam na ich przełamanie na początku drugiej rundy. Lepszego rywala do tego nie można było sobie wyobrazić. Jeśli Kubańczycy nie ograją dziś Kanady za trzy punkty, to o wejściu do czołowej szóstki będą mogli tylko pomarzyć.
Wierzę, że im się to uda, ponieważ naprawdę mają kim grać i przyjemnie się ten zespół ogląda, jak im gra się klei. Mimo odpływu zawodników i problemów z tym związanych, oglądałem kilka spotkań tego zespołu i nadal twierdzę, że nie wszystko jest jeszcze dla nich stracone. Zwłaszcza, że przeciwnik, podbudowany faktem zwycięstw bez straty seta w ostatnich trzech spotkaniach z Egiptem, Meksykiem i Chinami, może poczuć się zbyt pewnie. A Kuba - nawet w tym młodym zestawieniu - to zupełnie inna siatkarska półka niż wymienieni wcześniej rywale.
Wystarczy tylko słabszy dzień kanadyjskiej maszynki do robienia punktów Gavina Schmitta i wszystko się w tym meczu może zdarzyć. Stawiam, że Kuba dziś powalczy i jeszcze się będzie liczyć w grupie F.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom