>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Ważne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie klasycznym - Planica 2023

Status
Zamknięty.
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
17:45 Kwalifikację (HS 102)
Typ: H.E Granerud Top 2 Tak
Kurs: 1.75
STS
Dopiero mieliśmy inaguracje skoków a dziś już koniec lutego i mistrzostwa świata w narciarstwie klasycznym dla skoczków właśnie dziś oficjalnie się zaczynają. Skocznia normalna Hs 102.. idę dziś w kierunku najpewniejszego zawodnika w turze w tym sezonie Norwega Graneruda.. absolutnego dominatora w tym sezonie który w generalce pucharu świata zajmuje pierwsze miejsce z przewagą 293 pkt nad naszym Kubacki. Jak już jestem przy Kubackim to trzeba zaznaczyć że doskwiera/doskwierał mu ból pleców i dziś było mocna niewiadomą czy w zawodach wystąpi.. a może zasłona dymna? No nie wiem ale myślę że dziś w kwalach nie wystrzeli petardy i nie zagości na czołowych miejscach kwali. Idę w kierunku Emila że będzie w dwójce wczoraj kolejno 2,3,1 miejsca w treningach.. (98.5 m,100 m,100,5m) w drugim treningu huragan pod narty wykorzystał Zajc i zajął pierwszy plac.. jest kilku zawodników co może namieszać i powalczyć o czołowa lokatę.. lecz Norweg to już nie ten Norweg co kiedyś że zdarzało mu się popsuć skok widać głowa lepiej pracuje.. nie jeden prolog wygrał w tym sezonie.. i dziś w kwalach najważniejszych zawodów sezonu pokaże kto jest faworytem do jutrzejszego złota. Granerud top 2.
 
Ostatnia edycja:
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Gaiger - Jelar 1 @ 1.5
Schmid - Lindvik 1 @ 1.80

@ 2.70 Unibet

Gaiger podobna forma co Jelar, natomiast Sloweniec po skoku lapal sie za noge i kiepsko to wygladalo. Moze jutro cos go blokowac.

Co do drugiego typu to jestem bardziej pewny. Schmid lubi male skocznie i powinien sie kolo 10 sie zakrecic. Lindvik pod forma, meczy sie strasznie. Dzis kielskie ladowanie i poza 30. Oby jutro byly sprawiedliwe warunki i trzymamy kciuki za Polakow.

Dodatkowo sadze, ze minimum 1 Sloweniec na podium ale mysle ze 2 ;)
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +723
dspk666 5,7K

dspk666

Użytkownik
2 typy na konkurs MS w Planicy Panów
W obu przypadkach stawiam na gospodarzy i dwóch najlepszych zawodników podczas 5 serii skoków (treningi i kwale).
Myśle ze rozsądna propozycja, bo Lanisek i Zajc to przyszli medaliści MS.
Co do oponentów Słoweńców kolejno 6 i 8 zawodnicy treningów średnia strata do laniska i zajca 6 PTK.
 

Załączniki

Ostatnia edycja:
successful 1,8M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Schmid - Forfang
Schmid
@1.57 Betters

Constantin Schmid lubi normalne skocznie, co zresztą udowodnił w postaci zajęcia 6. miejsca w Rasnovie. Jednak nie był to jego jedyny sukces na skoczni normalnej. Historycznie patrząc, skacze mu się lepiej na krótszych obiektach i jeśli gdziekolwiek miałby osiągnąć sukces indywidualny, to wg mnie ma większe na to szanse dziś, niż gdy będzie rywalizował na dużej skoczni. Kwalifikacje ukończył na bardzo dobrym, 12. miejscu. Jego proponowany do pary przez buka rywal, Norweg Forfang, był dwudziesty, tracąc pięć punktów. To nie jest wielka różnica, jednak myślę, że Niemiec nie pokazał jeszcze w pełni swoich możliwości. Pierwsza piętnastka w konkursie jest jak najbardziej w jego zasięgu i myślę, że będzie lepszy niż Norweg, któremu po dobrych występach w Willingen chyba nieco uszła forma.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +108
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY PANÓW #1

Ammann, TOP18, nie -> @1.94, STS

W Rasnovie, gdzie zabrakło na starcie najlepszych skoczków PŚ (poza Niemcami), Ammann w seriach treningowych/kwalifikacyjnych zajął następujące lokaty: 29, 21, 21. W konkursie głównym natomiast, uplasował się na 16. pozycji, choć po 1. serii był 9.

W Planicy z kolei, Szwajcar spisuje się znacznie lepiej, ale jak to często u niego bywa, skacze nierówno. W 1. serii treningowej zajął 4. miejsce, żeby w kolejnych 2 próbach wylądować na 37. miejscu. Seria próbna i kwalifikacje to miejsca: 25 i 13. W TOP18 zatem znalazł się w dwóch z pięciu prób. Należy pamiętać, że w seriach treningowych sędziowie nie przyznają punktów za styl, a w nich Szwajcar traci 6-8 pkt. (tak jak w Q) do czołowych skoczków. Można zatem zakładać, że i w 1. serii treningowej wylądował gdzieś w okolicach miejsc 13-15.

Uśredniona nota wszystkich czwartkowych i piątkowych prób Ammanna dała mu 23. lokatę.

Najlepsi zawodnicy czwartkowych i piątkowych serii

Reasumując, Ammann 3-krotnie było poza TOP18, a 2 razy nieznacznie się w nim zmieścił. Ciężko mi sobie wyobrazić oddającego 2 równe skoki Szwajcara. Ponadto, dzisiaj spodziewam się poprawy wyników kilku skoczków, którzy byli za nim w kwalifikacjach, m.in. Hoerla.


Prognoza pogody: 25.02.2023 r.
MŚ w Planicy: Sobota z drużynówką kobiet i konkursem indywidualnym mężczyzn (listy startowe)
MŚ w Planicy: Lanisek wygrywa kwalifikacje, Kubacki ósmy
MŚ w Planicy: Seria próbna dla Zajca, Żyła szósty
MŚ w Planicy: Treningi dla Laniska, Zajca i Graneruda, Żyła w czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1014
B 4,5K

Borowik115

Użytkownik
Gaiger - Jelar 1 @ 1.5
Schmid - Lindvik 1 @ 1.80

@ 2.70 Unibet

Gaiger podobna forma co Jelar, natomiast Sloweniec po skoku lapal sie za noge i kiepsko to wygladalo. Moze jutro cos go blokowac.

Co do drugiego typu to jestem bardziej pewny. Schmid lubi male skocznie i powinien sie kolo 10 sie zakrecic. Lindvik pod forma, meczy sie strasznie. Dzis kielskie ladowanie i poza 30. Oby jutro byly sprawiedliwe warunki i trzymamy kciuki za Polakow.

Dodatkowo sadze, ze minimum 1 Sloweniec na podium ale mysle ze 2 ;)
Czy ma ktoś z polskich firm pare Schmid-Lindvik ? Bo szukam i pusto
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Konkurs o MŚ na skoczni normalnej:

Kraft - Żyła 2 @ 3,04 @ STS
Kraftowi udał się tu jeden skok z pięciu i serio taki kurs na Żyłe, który skacze tu znakomicie jak na treningi? :eek:
Polacy tą skocznie bardzo lubią, często tu trenują i widać to po treningach, gdzie Stoch i Wąsek się odbudowują, a Żyła, który przeważnie się nie skupia na treningach, skakał bardzo dobrze i równo. W kwalach był nieco dalej, stąd ten kurs ale ponoć wybił się za wcześnie. Myślę, że na konkurs się zmotywuje i skoczy swoje dobre skoki. Mimimum to co w treningach, a sądzę że coś jeszcze dołoży. Uważam, że miejsca 3-6 są w zasięgu w jego przypadku. Na potwierdzenie na samym dole uśredniająca tabelka wszystkich tutaj skoków.
Kraft za to skakał tutaj przeciętnie (w okolice miejsca 12) i udał mu się jeden skok. Kraft w tym sezonie jest nierówny i nawet jak w jeden dzień walczy o wygraną to w drugi może być 16ty. Zatem widzę tu sporą szanse, że choć jeden skok się nie uda. A nawet jakby udały się dwa dobre, to Piotrek swoimi dobrymi i tak z nim powalczy.

Z innych ciekawych typów również polecam:
Żyła 1-6 @ 2,75 @ STS

Zniszczoł - Wąsek 2 @ 2,20 @ betx

Tutaj też odsyłam do tabelki niżej, gdzie widać, że to Wąsek skacze tutaj lepiej, nie Zniszczoł. DOdatkowo Zniszczoł raczej w konkursie się pogarsza względem treningów (słaba psycha), a Wąsek odwrotnie. W okolicach TCS jak skakał dobrze treningi skakał na poziomie 30 miejsca a konkurs 15tka w zasięgu.

Kytosaho - Sundal 2 @ 2,00 @ betx

Wiem, że Sundal lubi zawalić konkurs i mało kiedy powtarza dobre treningi. Ale Kytosaho to jednak max poziom miejsca 25-35, a Sundal najlepsze skoki tu miał na top 10, a przy gorszych skakał właśnie w rejon 25-35. Liczę choć na jedną nie zawaloną próbę, co powinno wystarczyć.

Tschofenig - Geiger 1 @ 1,75 @ Totalbet
Po raz kolejny odsyłam do tabelki niżej. Austriak jest tu czarnym koniem i regularnie skaczę w okolicę TOP6. Za to Geigerowi udał się tylko jeden skok z 5. Myślę, że nawet jak to miewa w zwyczaju zmotywuje się na konkurs, to raz coś delikatnie nie wyjdzie i Tschofenig powinien wtedy wyraźnie wygrać w tej parze.

Lanisek wygra @ 3,00 @ Fortuna
No czekają Słoweńcy coś długo na Mistrza Świata. Kiedy jak nie dzisiaj u siebie, kiedy Kubacki niedysponowany, Granerudowi coś małe nie leżą, a Lanisek aż tak wymiata. Coś czuje że to wytrzyma i wygra, a kurs mega atrakcyjny.

Stoch - Jelar @ 1,62 @ Totalbet
Stoch się odbudowuje, a Jelar nie skaczę tu dobrze. W tabelce niżej przegrywa z Kamilem, a doszła do tego wczorajsza kontuzja przy lądowaniu. Może nie być przez to w optymalnej dyspozycji i liczę, że Kamil w tej parze nie będzie miał problemów.



treningi.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +2479
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Lanisek 2,75

Lanisek wczoraj odleciał w kwalifikacjach i jest głównym faworytem do wygrania dzisiejszego turnieju. Lanisek na Mistrzostwach z reguły prezentuje dobrą formę i po wczorajszym skoku gdzie odlecial drugiemu Kraftowi na ponad 4 punkty jest w mojej opinii faworytem do wygrania dzisiejszego konkursu. Głowny jego rywal Granerud skoki ma tu takie sobie wiec zwyciestwo Słoweńca jest mocno prawdopodobne.
 
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
Planica (HS 102)
Typ: Lanisek wygra tak
Kurs: 2.75
Betters
Mistrzostwa świata dzień walki o medale.. Podzielam typ na wygraną Laniska kolegi wyżej który mnie uprzedził.. z jednym się może nie zgodzę że Granerud ma tutaj skoki takie sobie gdyż w treningach w czwartek był 2,3 i trzecia serie wygrał treningową (98.5,100,100.5) kolejno jego odległości.. wczoraj natomiast zawiódł na całej linii oddał słaby skok na 95.5 metra co całkowicie dziś by go wykluczyło z walki o złoto.. zaprzeczył całkowicie moja wczorajsza myśl że poprawił się mentalnie i nie zdazają mu się już słabe skoki. Nie ma co jednak go skreślać dziś w walce o medale.. lecz wczorajsza postawa typ na Wygraną Laniska dziś osiąga dodatkowa moc. Wiadomo są jeszcze Kraft Zajc może ktoś wyskoczy jeszcze. Trzeba dodać tutaj świetne próby Laniska w treningach pierwsze miejsce trening nr 1 98m i drugie w drugim 100 m zaraz za Zajcem który miał swietne warunki.. trzeci trening odpuścił a no i wczorajsze kwalifikacje pokazały prawdziwa siłę które wygrał skokiem na 98 m. Z racji że skacze u siebie co jest dodatkowym plusem i że dwa skoki trzeba równe oddać żeby wygrać idę w stronę stabilnego Anze. Powodzenia
 
Ostatnia edycja:
E 1,1K

evnt

Użytkownik
Pewnie juz bylo, ale pytanie jak buki rozliczaja dsq? i czy wszystkie buki tak samo rozliczaja?
 
S 30,4K

snickers69

Użytkownik
Polecam łapać kursy na rywali Żyły w nim w parze w jutrzejszym mikście, ile razy to było przerabiane że Piotrek po takim sukcesie jak ma skakać nazajutrz to skacze na jakieś 40%, nawet w wywiadzie na skijumping na pytanie że jutro mikst powiedział że "po Oberstdorfie miałem nie popełniać tego błędu, ale chyba znowu go popełnię..."
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS DRUŻYN MIESZANYCH

Kraft vs Żyła (1. seria) -> @1.75, UNIBET
Żyła vs R. Kobayashi (1. seria) -> @1.85, forBET

Tak jak napisał wyżej kol. S snickers69, dzisiaj na pewno głowa Żyły będzie w innym miejscu, z pewnością nie na skoczni. Turnbichler najprawdopodobniej nie chciał być nie fair wobec kadry kobiet, kibiców, sponsorów, nie wystawiając zawodnika będącego w najwyższej formie (podobnie jak Dolezal w 2021 r.). Ponadto, Kubacki potrzebuje potrzebuje kilku dni spokojnej regeneracji, bo jak wiemy, w ostatnich dniach zmagał się z bólem pleców. Mimo wszystko, nikt nie ukrywa pewnego zaskoczenia (Małysz, dziennikarze) decyzją o nominacji Żyły do dzisiejszego konkursu po takich mocnych wrażeniach w dniu wczorajszym.

Znamy skład Polaków na mikst. Zaskoczenie
Adam Małysz uświadomił sobie na wizji, że Piotr Żyła jest zgłoszony do skakania jutro...


Sytuacja wydaje się być bliźniacza do tej sprzed 2 lata, gdy po zwycięstwie Polaka na normalnej skoczni, udało się złapać następnego dnia dobry kurs w parze z Johanssonem.

Kraft jak zawsze przygotował naprawdę dobrą formę na MŚ. Od czwartku kręci się w czołówce. W kwalifikacjach uplasował się wyżej od Polaka. Wczoraj z kolei w serii próbnej zajął 2. miejsce, przegrał tylko z Żyłą (oddawał próbę w trudniejszych warunkach). W konkursie głównym po 1. serii prowadził, ostatecznie kończąc zmagania na 4. pozycji. W 2. serii nie jestem wiem, czy kompensata za wiatr pokrywała się z rzeczywistością. Niemniej jednak, reasumując, w ostatnich 4 próbach 2-krotnie miał lepszą notę i raz nieznacznie słabszą. Po wczorajszej wpadce (do brązowego medalu zabrakło mu 0.4 pkt.), dzisiaj będzie miał jeszcze większą motywację do walki. Mieszana reprezentacja Austrii jest w stanie włączyć się do walki o złoty medal. Obok Niemiec, wydaje się być największym faworytem do zgarnięcia tego krążka.

Jeśli chodzi o R. Kobayashiego, to w treningach i kwalifikacjach wykręcił 7. notę, nieznacznie niższą od Polaka. Co więcej, wyżej uplasował się w kwalifikacjach. We wczorajszym konkursie najpierw, tj. w 1. serii, przegrał o 0.9 pkt. z nowym-starym Mistrzem Świata, zaś ile dokładnie skoczył w serii finałowej nie jestem sobie w stanie przypomnieć, ale wydaje mi się, że coś w okolicach 100 m i gdyby nie dyskwalifikacja, to zakręciłby się w okolicach miejsc 4-6. Japończycy dzisiaj nie są faworytami do medalu (bukmacherzy szacują, że zajmą miejsce 5), ale nie stoją również na straconej pozycji. W konkursach duetów wiele się może wydarzyć, co widzieliśmy w trakcie IO w Pekinie, gdzie po fali DSQ na podium stanęli Kanadyjczycy i rosjanie. Jeśli dobrze sięgam pamięcią, to często R. Kobayashi w konkursach drużynowych skakał lepiej niż w indywidualnych, w których jeszcze nie wywalczył medalu. To jeden skok, a ze względu na formę Japończyka i powyższą argumentację dot. Żyły, idę w stronę reprezentanta Kraju Kwitnącej Wiśni.

---

Marusiak vs Larson (1. seria) -> @2.23, Fortuna (@2.22, STS)

Delikatnie, ale trzeba zaatakować. Kurs podyktowany wczorajszym konkursem głównym. Marusiak w 1. serii jako 1 z 10 skoczków ruszał z 10. platformy startowej, a ponadto trafił na sprzyjające warunki (29. miejsce, 97.5 m). Larson z kolei ruszał z 9. belki, z podmuchami wiatru blisko 0.5 m/s z góry skoczni (39. miejsce, 92.5 m). W 2. serii Ukrainiec trafił na najlepsze warunki w całym konkursie (komp. -10.6 pkt.) i wylądował na 103 m (bijąc przy okazji rekord skoczni). Marusiak miał spore szczęście, bowiem na sprzyjające warunki dwukrotnie trafili tylko Eisenbichler i Lanisek. Myślę, że przede wszystkim 2 skok nie oddaje w pełni realnej formy Ukraińca. Amerykanin był zdecydowanie lepszy w każdym z poprzedzających konkurs skoków, nawet we wczorajszej serii próbnej.

Marusiak: 57, 62, 50, 49, 39, 38
Larson: 32, 32, 36, 39, 28, 29

W 6 z 8 prób lepiej wypadł reprezentant Stanów Zjednoczonych, pokonując Mariusaka za każdym razem o 10 lokat i ok. 8-20 pkt. Myślę, że Larson jest w lepszej dyspozycji i w zbliżonych warunkach powinien skoczyć dalej. Dzisiaj na liście startowej dzielić ich będzie bodajże 4 skoczków.


Prognoza pogody: 26.02.2023 r.
Komplet składów niedzielnego konkursu mikstów
MŚ w Planicy: Piotr Żyła obronił tytuł mistrza świata!
MŚ w Planicy: Piotr Żyła najlepszy w serii próbnej!
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Mixy o medale:


1677415006250.png

Wczoraj przed nami szalony konkurs, gdzie faworyci mocno zawiedli. Będący wśród najlepszych dwóch skoczków treningów i kwali Słoweńcy znaleźli się poza podium i to dość daleko. Tak samo Granerud. Chłopaki raczej w 1 dzień nie zapomnieli jak się skacze, co po prostu nieco nie wytrzymali presji, nieco nie mieli szczęścia.
Liczę, że wyciągną wnioski i skoczą to samo co w czwartek i piątek, czy nawet wczorajszej serii próbnej, gdzie też w parze byli najlepszą ekipą. Kurs 3,50 na wydarzenie, które praktycznie weszło tutaj w 6 na 8 skoków to kurs dość dobry i jakby nie wczorajszy szalony konkurs to by pewnie był w okolicy 1,40.

_______________________-


1677415446478.png

Tak jak koledzy wcześniej zauważyli, Piotrek po trybie koncentracji który sobie wczoraj zafundował oraz po za pewne mocnym świętowaniu, może mieć problem przez 3 dni z wysławianiem się, a co dopiero ze skokami na wysokim poziomie. Do tego nie ma sensu na ten wysoki poziom wchodzić. Nasze Panie prezentują taki poziom, że tak na prawdę powino dać się tu poskakać juniorom niż męczyć kadre A niepotrzebnie, bo nie ma możliwości byśmy się tu liczyli nawet w walce o top6.
Zatem sądzę, że będzie powtróka z rozrywki z Obersdorfu (o czym Piotrek w wywiadzie wspominał) i po 1 miejscu w indywidualu nazajutrz był jakoś 15. A że forma nie uleciała to w liczącej się już drużynówce na dużej był znowu 1. Tutaj może być podobnie i z kilkoma zawodnikami ze swojej grupy powinine przegrać, w tym ze srebrnym medalistą wczoraj (Wellingerem), którego dobre skoki są tutaj ważne bo Niemcy Walczą o złoto.
Na dorzutkę dwa niskie kursy, ale dość pewne. Aalto regularnie tu wypada lepiej od Marusiaka. Aalto miał wczorja jedne z gorszych warunków a Marusiak jako jedyny tornado pod narty. W równych warunkach Aalto nie będzie miał problemu.
Deschwanden też łapie wiatr w żagle i w każdym skoku skacze coraz lepiej. Wczoraj wyraźnie lepszy od Kytosaho i myślę, że dziś będzie podobnie.

Gram to w takich kuponach, reszta bez analizy:

Wszystkie typy dotyczą 1 serii.
#1
Zajc/Lanisek najlepszą męską parą w całym konkursie (1 seria @ 3,50 @ 100j @ STS

#2
Wellinger - Żyła 1 @ 1,75
Aalto - Marusiak 1 @ 1,40
Deschwanden - Kytosaho 1 @ 1,45
AKO 3,55 @ 50j @ STS

#3
Wellinger - Żyła 1 @ 1,75
Lanisek - Granerud 1 @ 1,70
AKO 2,98 @ 60j @ STS

#4
Geiger - Zajc 2 @ 2,08
Aalto - Marusiak 1 @ 1,40
2,91 @ 40j @ STS

#5
Lanisek - Kraft 1
Żyła - Granerud 2
AKO 2,28 @ 65j @ Betfan

#6
Geiger/Wellinger - Zajc/Lanisek 2
Stoch/Żyła - Forfang/Granerud 2
AKO 3,76 @ 50j @ STS

#7
Stoch/Żyła - Forfang/Granerud 2
Zajc/Lanisek - Hoerl/Kraft 1
AKO 2,98 @ 40j @ STS

#8
Lanisek najlepszy indywidualnie z mężczyzn(liczą się dwie serie sumarycznie) @ 3,50 @ 60j @ Forbet
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1998
M 6,1K

makalele007

Użytkownik
Mixy o medale:

Pokaż załącznik 27496

Wczoraj przed nami szalony konkurs, gdzie faworyci mocno zawiedli. Będący wśród najlepszych dwóch skoczków treningów i kwali Słoweńcy znaleźli się poza podium i to dość daleko. Tak samo Granerud. Chłopaki raczej w 1 dzień nie zapomnieli jak się skacze, co po prostu nieco nie wytrzymali presji, nieco nie mieli szczęścia.
Liczę, że wyciągną wnioski i skoczą to samo co w czwartek i piątek, czy nawet wczorajszej serii próbnej, gdzie też w parze byli najlepszą ekipą. Kurs 3,50 na wydarzenie, które praktycznie weszło tutaj w 6 na 8 skoków to kurs dość dobry i jakby nie wczorajszy szalony konkurs to by pewnie był w okolicy 1,40.

_______________________-

Pokaż załącznik 27497

Tak jak koledzy wcześniej zauważyli, Piotrek po trybie koncentracji który sobie wczoraj zafundował oraz po za pewne mocnym świętowaniu, może mieć problem przez 3 dni z wysławianiem się, a co dopiero ze skokami na wysokim poziomie. Do tego nie ma sensu na ten wysoki poziom wchodzić. Nasze Panie prezentują taki poziom, że tak na prawdę powino dać się tu poskakać juniorom niż męczyć kadre A niepotrzebnie, bo nie ma możliwości byśmy się tu liczyli nawet w walce o top6.
Zatem sądzę, że będzie powtróka z rozrywki z Obersdorfu (o czym Piotrek w wywiadzie wspominał) i po 1 miejscu w indywidualu nazajutrz był jakoś 15. A że forma nie uleciała to w liczącej się już drużynówce na dużej był znowu 1. Tutaj może być podobnie i z kilkoma zawodnikami ze swojej grupy powinine przegrać, w tym ze srebrnym medalistą wczoraj (Wellingerem), którego dobre skoki są tutaj ważne bo Niemcy Walczą o złoto.
Na dorzutkę dwa niskie kursy, ale dość pewne. Aalto regularnie tu wypada lepiej od Marusiaka. Aalto miał wczorja jedne z gorszych warunków a Marusiak jako jedyny tornado pod narty. W równych warunkach Aalto nie będzie miał problemu.
Deschwanden też łapie wiatr w żagle i w każdym skoku skacze coraz lepiej. Wczoraj wyraźnie lepszy od Kytosaho i myślę, że dziś będzie podobnie.

Gram to w takich kuponach, reszta bez analizy:

Wszystkie typy dotyczą 1 serii.
#1
Zajc/Lanisek najlepszą męską parą w całym konkursie (1 seria @ 3,50 @ 100j @ STS

#2
Wellinger - Żyła 1 @ 1,75
Aalto - Marusiak 1 @ 1,40
Deschwanden - Kytosaho 1 @ 1,45
AKO 3,55 @ 50j @ STS

#3
Wellinger - Żyła 1 @ 1,75
Lanisek - Granerud 1 @ 1,70
AKO 2,98 @ 60j @ STS

#4
Geiger - Zajc 2 @ 2,08
Aalto - Marusiak 1 @ 1,40
2,91 @ 40j @ STS

#5
Lanisek - Kraft 1
Żyła - Granerud 2
AKO 2,28 @ 65j @ Betfan

#6
Geiger/Wellinger - Zajc/Lanisek 2
Stoch/Żyła - Forfang/Granerud 2
AKO 3,76 @ 50j @ STS

#7
Stoch/Żyła - Forfang/Granerud 2
Zajc/Lanisek - Hoerl/Kraft 1
AKO 2,98 @ 40j @ STS

#8
Lanisek najlepszy indywidualnie z mężczyzn(liczą się dwie serie sumarycznie) @ 3,50 @ 60j @ Forbet
co sadzisz o wygranej reprezentacji Niemiec ??
 
S 2,5K

skazany10

Użytkownik
Narazie skuteczność 3/3 czyli 100% a więc jedziemy dalej z MŚ.

Głowny typ: Piotr Żyła TOP6/ TOP 3 --> 2.50; 5.00
Piotr Żyła - Kobayashi 1 --> ??
Piotr Żyła - Wellinger 1 @ 1.95 Unibet.

Po wczorajszym występie w mixtach nie mam wątpliwości, że jeśli wiatr nie będzie przeszkadzał to Piter będzie walczył o zwycięstwo.
Nie wiem jak to robi, ale gość przygotował super formę do Planicy, może to przez te papryczki i kurczaka :D

Z tego co przeanalizowałem rzadko się zdarza, żeby po skoczni normalnej zmieniło się stanowczo podium na skoczni dużej. Należy wykluczyć oczywiście 2019 , gdzie Kubacki z chyba 28 miejsca awansował na 1. Natomiast i tak ostatecznie wyszło, że Kubacki, Stoch i Kraft byli wysoko tu i tu.

2023
Skocznia mała: 1 Żyła, 2 Wellinger, 3 Geiger
Skocznia duża:

2021
Skocznia mała: 1 Żyła, 2 Geiger, 3 Lanisek
Skocznia duża: 4 Żyła, 3 Geiger, 5 Lanisek

2019
Skocznia mała: 1 Kubacki, 2 Stoch, 3 Kraft
Skocznia duża: 12 Kubacki, 5 Stoch, 6 Kraft

2017
Skocznia mała: 1 Kraft, 2 Wellinger, 3 Eisenbichler
Skocznia duża: 1 Kraft, 2 Wellinger, 13 Eisenbichler

Jak będą kursy to coś jeszcze dopiszę.
 
Ostatnia edycja:
S 25,4K

sobolekk

Użytkownik
Granerud vs Kraft 1 1.85. Unibet
Nie wierzę w nagły upływ umiejętności . Skocznia raczej nie podpasowala i w drugim konkursie wszystko wróci do normy .
Czekam na jakieś typy Kubacki vs żyła bo jak dla mnie żyła mimo wszystko osiągnął rezultat ponad stan a Dawid jednak wyczuwam spore rezerwy (a i plecy pewnie zdazy podleczyć)
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Konkurs indywidualny na skoczni dużej:

Dyscyplina: Skoki MS Planica - konkurs indywidualny skocznia duża
Godzina: 17:30
Spotkanie: miejsce Laniska
Typ: wygra
Kurs: 6,00
Bukmacher: STS
Analiza:

Ryzyk fizyk, chociaż czy taki ryzyk? Lanisek na małej był w czwartek najlepszy, w piątek najlepszy i w mikscie w ścisłej czołówce (chyba trzeci?). Sobota presja, loteryjne warunki, nie poszło. Myślę, jednak że w przeciwieństwie do Zajca to jest zawodnik o solidnej psychice i taka wpadka go zmotywuje do rewanżu niż zmiękczy nogi. Dodatkowo dużą skocznie Lanisek tu może jeszcze bardziej lubić. Dużo danych o skoczni nie ma, ale Lanisek tu regularnie wygrywa Mistrzostwa Słowenii, niejednokrotnie z kosmiczną przewagą. W tym roku to było ponad 20 punktów przewagi nad resztą kolegów. Myślę, że po takim kursie warto.
Rywale? Granerud tutaj nie oddał ani jednego top skoku. Zajc nie ta psychika. Kubacki, Żyła - groźni ale tym razem Lanisek może być górą. Wellinger, Geiger - na dużej mogą stracić względem małej.
Kraft też miewał ostatnio na duzych imprezach wpadki związane z psychą, a w ostatnim konkursie spadek z 1 na 4 miejsce tego nie poprawi.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Konkurs drużynowy na skoczni dużej:

Dyscyplina: Skoki MS Planica - konkurs drużynowy skocznia duża
Godzina: 16:30
Spotkanie: miejsce Polska
Typ: wygrana
Kurs: 4,50
Bukmacher: STS
Analiza:

Typ na intuicje. Generalnie widzę 3 faworytów do złota i tym samym do podium. I szanse między nimi uważam na wyrównane (po 33%). Są to Słowenia, AUstria i Polska. Na Polskę póki co jest najlepszy kurs. Austriacy wyglądają najsolidniej jako lider PŚ. Jednak na skoczni małej, patrząc na konkurs to Polacy by wygrali. Patrząc na treningi szli blisko z Austriakami, a należy przypomnieć, że Kubacki na małej był niedysponowany i na dużej tydzień później powinien być w dużo lepszej fizycznej formie. Zarówno Austriacy jak i Polacy jakoś nie preferują bardzo którejś skoczni. Np. Kraft może woleć dużą, ale już Tschofenig pewnie małą. U nas podobnie. Zatem patrząc na formę z małej z Austriakami mamy szanse, a nawet widziałbym nas wyżej.
Teraz co ze Słowenią. No na małej to Słowenia z nami w konkursie przegrała wyraźnie. Inaczej było w treningach, ale wydaje mi się, że w ich przypadku należy patrzyć na skoki konkursowe bo presja u siebie będzie ogromna, szczególnie że póki co dorobek medalowy gospodarzy marny. O ile Lanisek swoje może skoczyć i nadrobić do KUbackiego z 2-3m. O tyle już Zajc może nie wytrzymać i te 2-3 ze zmotywowanym na drużynę Piotrkiem przegrać. Pytanie kto tam będzie 3 i 4. U Jelara forma wyparowała, do tego problemy z kolanem. Kos jak zwykle w treningach coś tam skoczył, a w zawodach ledwo wszedł do 2 serii. Myślę, że nie otrzyma zaufania od trenera do drużyny jakby na treningach nie skakał. Zatem możliwe, że skakać będą bracia Prevc. Domen na małej wypadał słabiutko, Na dużej pewnie będzie lepiej, ale czy starczy na Kamila? Myślę, że nie. No i pojedynek Peter Prevc - Paweł Wąsek. Peter ma dołek formy od TCS praktycznie nic nie skacze. Tutaj zna skocznie i na małej wypadł dobrze, jednak on ma potencjał w każdej chwili zawalić skok. Ostatnio mu się często zdarza. Może np. w pierwszej próbie wygrać z Waśkiem 4m, ale w drugiej 4m przegrać. Wąsek powinien być solidnym punktem drużyny.

W Niemców czy Norwegie tu nie wierze, za bardzo odstają i mają zbyt dużo słabych punktów. Podsumowując szanse wyrównane. A intuicja plus fajny kurs powoduje, że idę w stronę Polski.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom