>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Ważne Mistrzostwa Świata w Narciarstwie klasycznym - Planica 2023

Status
Zamknięty.
typerskoki 414,9K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Pod kwale:

Dyscyplina: Skoki MS Planica - kwalifikacje
Godzina: 17:30
Spotkanie: Kto wygra kwale?
Typ: Timi Zajc
Kurs: 4,75
Bukmacher: STS
Analiza:

Krótko, bo tak na prawdę wszystko mówią wyniki dzisiejszych treningów. Już na małej skoczni było widać, że Zajc złapał formę życia. Regularnie w top3 praktycznie każdej serii treningowej. Oczywiście na konkurs jak to on się spalił. Ale już w mikscie był najlepszy. Teraz przenieśli się na skocznie dużą, którą Zajc zdecydowanie preferuje. Skoro na małej skakał tak super (top3) to tutaj zdominował stawkę, będąc dzisiaj wyraźnie najlepszy patrząc na uśrednione wyniki i wcale nie miał specjalnie szczęścia do wiatru. I znowu, gdyby chodziło o konkurs, miałbym wątpliwości czy głowa wytrzyma. ALe to kwale, więc raczej powinien skoczyć to co dziś i zagrozić mu mogą w tym wypadku jedynie Lanisek, Granerud i ew. Kubacki jak poprawi Timing. Myślę jednak, że nawet jak wymienieni skoczą swoje dobre skoki, to obecnie swoim dobrym skokiem większe szanse ma i tak Zajc. Kurs 4,75? Biorę!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +1185
R 572,6K

rr62dga

Typer Miesiaca
HS138 Planica - kwalifikacje
typ Granerud v // 4.50
betters
Norwegowie podobnie jak Słoweńcy są mocno rozczarowani i podrażnieni po nieudanym dla nich konkursie na skoczni normalnej, na której nie tylko nie zdobyli żadnego medalu ale również nie zmieścili się w pierwszej dziesiątce. Miejsce dziewiąte i dziesiąte Laniska i Zajca gospodarze przyjęli jako wynik loteryjnego konkursu którym rządził wiatr. Jedenaste miejsce wielkiego faworyta Graneruda było już totalną porażką. We wczorajszych treningach znów wszystko wróciło do normy i pierwszy z nich wygrał Halvor Granerud, co z pewnością uspokoiło nastroje w ekipie Norwegów. W kolejnych treningach wygrywali Zajc przed Laniskiem i Domen Prevc jednakże w każdym skoku bardzo dobrze spisywał się Granerud, który z pewnością w dzisiejszych kwalifikacjach nie będzie się oszczędzał.
 
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Kobayashi - Żyła 1 @1,80

Kobayashi lepiej wyglądał w treningach od Piotrka. Myślę, że Żyła jeszcze nie doszedł do siebie po świętowaniu. Emocje jakie mu towarzyszyły po zwycięstwie były na pewno duże. Dziś są kwalifikacje więc jakiegoś ciśnienia nie będzie z jego strony. Kobayashi lubi tą skocznie i powoli widać, że wraca do swojego skakania. Myślę, że kursy zbliżone z powodu tego co zrobił Żyła kilka dni temu, a tak na chłodno patrząc i na wyniki w treningach Japoniec powinien wygrać ten pojedynek.
 
Ostatnia edycja:
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Kwalifikacje MŚ Planica (duża skocznia)
Granerud top 3
@1.57 Betters

Faworyzowanie Laniska jako zwycięzcę kwalifikacji wydaje mi się nieco przesadzone. Oczywiście - to jego teren, skacze równo, wciąż jest w dobrej formie. Natomiast próbuję szukać mocnych argumentów przemawiających za jego absolutną dominacją. Nie pokuszę się o typowanie go do zwycięstwa w kwalifikacjach, ale pójdę w stronę Graneruda. Norweski skoczek sprawił niemiłą niespodziankę zajmując dość odległe miejsce w MŚ na średniej skoczni. Jednak zarówno jego obecna forma, jak i fakt, że na dużej skoczni często nie ma sobie równych, wciąż jest zaliczany do głównych faworytów do medalu. I osobiście uważam, że kurs 1.57 na podium dla Graneruda jest bądź co bądź zawyżony. W dodatku wygrał on pierwszą serię treningową na dużej skoczni, czym chciał pokazać rywalom, że jego niedawny występ był tylko wypadkiem przy pracy. Ma sobie coś do udowodnienia i sądzę, że jak najbardziej mocno powalczy w konkursie, a pierwszym tego etapem będzie ukończenie kwalifikacji w top 3.
 
Ostatnia edycja:
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
17:30
Kwalifikacje MŚ Planica (duża skocznia)
Typ: H.E Granerud top 2 tak
Kurs: 1.7
STS
Zmagania na dużej skoczni.. absolutnie zawiedzionym zawodnikiem tych mistrzostw jest jak najbardziej Granerud. Norweg po dobrych próbach treningowych w konkursie na skoczni normalnej uplasował się dopiero na 11 pozycji.. wielkie zaskoczenie jak na zawodnika który prowadzi w generalce z dużą przewaga nad naszym Dawidem Kubackim. Medal praktycznie wieszano mu już przed zawodami. Ok za nami dopiero półmetek zmagań.. skocznia duża to całkiem inna bajka Granerud woli większe obiekty.. nie ma już nic do stracenia i musi dawać teraz w każdym skoku maxa żeby skoki były regularne i dobre. Przejdźmy do treningów na tej właśnie skoczni zajmował kolejno 1,4,2 miejsce skoki na odległość (132,126.5,128.5 m). Jak widać pozycję rokujące na sukces w zawodach głównych. Dziś kwale, myślę że będzie zmotywowany żeby pokazać że nie powiedział jeszcze ostatniego słowa stawiam na top 2 dominatora pucharu świata tego sezonu. Powodzenia.
 
Ostatnia edycja:
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Ja myślę, że przy dobrym zestawieniu par można dziś coś popróbować pograć w kierunku Polaków. Z tego co tam dochodzą głosy z naszego obozu było trochę więcej siłowni we wtorek więc też nogi nie chodziły jeszcze tak jak należy. Między innymi Dawid o tym wspominał. Nasz trener regularnie wspomina o tym, że starają się coś dołożyć z siły przed konkursami, tak żeby świeżość przychodziła właśnie na dzień zawodów i wydaje się, że u nas to całkiem dobrze wychodzi bo faktycznie w treningach często wypadamy w tym sezonie gorzej niż w zawodach. Mają tutaj dobrze zorientowanego gościa od przygotowania fizycznego, Noelke sobie faktycznie z tym dobrze radzi i widać, że ten trening jest dobrze ułożony pod kątem budowania świeżości, dziś powinno być już lepiej, jutro i w sobotę pewnie już szczyt świeżości ma przyjść. Natomiast wczoraj wypadaliśmy nieco gorzej więc to też oddane w kursach było. Sam pograłem Stocha w Top@3. Kamil lubi skocznie, często tam jeżdżą na zgrupowania, także ze swoim własnym klubem organizuje tam wyjazdy więc na pewno będzie tutaj walka na całego, a chyba to jednak już dla Kamila ostatnie akcenty na MŚ.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +400
B 69,4K

bukibuk

Użytkownik
Na etoto pojawiła się już oferta na jutro i znów mamy niedocenionego Stocha, więc spróbuję tutaj pograć coś w jego kierunku, bo Kamil i w treningach pokazywał się dobrze i dziś również super, najdłuższy skok, widać że czuje skocznie, forma jest bo i na małej skoczni było w porządku i gdyby sędziowie potraktowali go sprawiedliwie przy notach to już miałby medal. Lista kandydatów do medali jest bardzo długa, konkurs będzie wyrównany, ale te proponowane na etoto kursy na miejsca Stocha wydają mi się przesadzone, dlatego delikatnie na jego podium po @5,5 i dodatkowo też top 6 i top 10

Stoch
Top 3 @5,5
Top 6 @2,7
Top 10 @1,55 do dubelka.

Stoch jest wyceniany na tej skoczni gorzej niż Żyła. Oczywiście Piotrek to wariat, który z treningami jest na bakier, na pewno forma jest może jutro odpalić, ale jednak Kamil wygląda tutaj solidnie, w locie dziś to wyglądało dynamicznie, trudno powiedzieć czy będzie to Last Dance jak u Rajdy, ale jutro widzę Kamila w czołówce. W zeszłym roku przerwa mu dużo dała i w tym roku również tak to wygląda, że wrócił do czołówki.

Dodatkowo
Stoch - Żyła - 1 @2,1
Stoch - Kraft - 1 @2,2
Stoch - Wellinger - @1,6
Stoch - Geiger @1,65

Wydaje mi się, że Kraft przygasł na tej skoczni, po tym 4 miejscu na małej skoczni i jutro nie włączy się do walki o medale. Ale to oczywiście moja opinia, bo jednak ciągle gdzieś tam sie kręci w okolicach tej czołówki, ale jakoś tego błysku brakuje.

Do tego jeszcze przeciwko Zajcowi, jakoś nie mam zaufania do Słoweńca, jak dla mnie mocno nierówny i jednak chyba trochę ta głowa w konkursach nie dojeżdża u niego, a konkurencja będzie jutro ogromna więc próbuję tak:

Top 3 Nie za @2,2
Top 6 Nie za @3,55

Kubacki - Zajc - 1 @2,2
Kubacki - Kraft - 1 @1,6

Wydaje się że delikatnie przygaśli też Niemcy na dużej skoczni więc może jakieś opcje przeciwko nim do gry

Forfang - Wellinger - 1 @2,2
Forfang - Geiger - 1 @2,1

Poza tym jeszcze przeciwko Granerudowi, już były nerwy na małej, dziś i trening niezbyt dobrze poszedł i potem kwali też średnio, tylko ten jeden wygrany trening. Norweg potrafi się zagotować, a konkursy na MŚ w jego karierze to na tą chwilę porażka, tak było 2 lata temu, gdy dominował, tak wygląda to po małej skoczni tutaj i wydaje mi się, że te nerwy nie będą dla niego sprzymierzeńcem, nie pobudzą, ale mogą powiązać nogi, a też forma już chyba nie taki top jak w styczniu. Konkurentów skaczących doskonale jest masa więc może być jutro trudno dlatego taka próba

Top 3 Nie za @1,6
Top 6 Nie za @2,7

Jeszcze tak na sucho za drobnicę większe kursy:

Najlepszy Polak - Stoch @4,75
Najlepszy Niemiec - Markus @6
Najlepszy Austriak - Hoerl @7
Najlepszy Norweg - Forfang @6,5
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +109
R 572,6K

rr62dga

Typer Miesiaca
HS 138- Planica
TOP 3 - Timi Zajc // 1.30
betters
Timi Zajc błyszczał praktycznie we wszystkich seriach treningowych oraz dość zdecydowanie wygrał wczorajsze kwalifikacje. Ten niedoceniany Słoweniec urósł więc do rangi wielkiego faworyta do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Zagadką jest czy udźwignie tę rolę i potwierdzi swą znakomitą dyspozycję także w dzisiejszych najważniejszych już zawodach. We wczorajszych kwalifikacjach tuż za jego plecami uplasowali się- co bardzo cieszy- dwaj doświadczeni Polacy Kubacki i Stoch. W gronie kandydatów do medalu ciągle trzeba uwzględniać także jakby nieco pogubionego w Planicy Halvora Graneruda, nieobliczalnego Kobayashiego a także obrońcę tytułu Stefana Krafta. Anze Lanisek z pewnością również nie powiedział ostatniego słowa i może włączyć się do walki o medale. Wieczorny konkurs zapowiada się więc bardzo ciekawie...
 
A 0

arti1919

Użytkownik
HS 138- Planica
TOP 3 - Timi Zajc // 1.30
betters
Timi Zajc błyszczał praktycznie we wszystkich seriach treningowych oraz dość zdecydowanie wygrał wczorajsze kwalifikacje. Ten niedoceniany Słoweniec urósł więc do rangi wielkiego faworyta do zdobycia mistrzowskiego tytułu. Zagadką jest czy udźwignie tę rolę i potwierdzi swą znakomitą dyspozycję także w dzisiejszych najważniejszych już zawodach. We wczorajszych kwalifikacjach tuż za jego plecami uplasowali się- co bardzo cieszy- dwaj doświadczeni Polacy Kubacki i Stoch. W gronie kandydatów do medalu ciągle trzeba uwzględniać także jakby nieco pogubionego w Planicy Halvora Graneruda, nieobliczalnego Kobayashiego a także obrońcę tytułu Stefana Krafta. Anze Lanisek z pewnością również nie powiedział ostatniego słowa i może włączyć się do walki o medale. Wieczorny konkurs zapowiada się więc bardzo ciekawie...
W STSie kurs na Zajc TOP 3 1.57.
 

Załączniki

U 33,7K

undertaker87

Użytkownik
Polak mistrzem świata @6,56 sts

Kubacki i Stoch powinni się zakręcić w czołówce. Żyła jak to on nigdy nic nie wiadomo więc dlaczego nie spróbować? Widać, że ta skocznia leży naszym zawodnikom więc trzeba spróbować patriotycznie :)

Kraft- Geiger 2 @2,8

W kwalach minimalnie wygrał Kraft. Obydwaj są specami od mistrzostw świata ale jak widzę taka dysproporcje w kursach to muszę spróbować.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY PANÓW #2

Geiger, TOP10 -> @2.13, STS
Geiger, TOP12 -> @1.70, Fortuna

W środę Niemiec na treningach nie błyszczał, bowiem zajmował kolejno miejsca: 34, 26, 16. Podopieczny Horngachera, jak już wspominano w tym dziale dziesiątki razy, w próbach treningowych nie skacze na 100% swoich możliwości. Ponadto, w środę słabsze skoki można usprawiedliwiać faktem, że dla niego (podobnie jak i dla innych medalistów) głównym wydarzeniem była ceremonia dekoracji za konkurs na skoczni normalnej. Wczoraj z kolei Geiger pokazał już znacznie lepsze skoki i uplasował się na miejscach: 12 i 7. Zwłaszcza skok kwalifikacyjny był bardzo dobry - 131 m z 10. belki startowej przy wietrze z góry skoczni. Niemiec jest po prostu w dobrej formie, po raz kolejny wstrzelił się idealnie na MŚ. W 2021 r. po wywalczeniu srebrnego medalu na mniejszej skoczni, również wydawało się, że na dużej skoczni nie włączy się do walki o najwyższe lokaty. Tymczasem zajął 3. miejsce. Czy tak będzie i tym razem? Będzie o wiele ciężej, bowiem jest 6-8 skoczków, których możemy rozpatrywać w kontekście walki o tytuł mistrza świata. Niemniej jednak, ciężko sobie wyobrazić Niemca poza czołową 10. tych zawodów. Co ciekawe, na 10 konkursów w czempionacie, w których brał udział, tylko w 1 z nich nie wywalczył medalu. Miało to miejsce w loteryjnym konkursie w Seefeld, gdzie po 1. serii zajmował bodajże 2. miejsce (nie mam pewności, piszę z pamięci). Podsumowując, wydaje mi się, że kurs jest bardzo atrakcyjny na lokatę będącego w dobrej formie, tak regularnego skoczka.

---

Kraft, TOP6 -> @2.01, STS
Kraft, TOP10 -> @1.45, Fortuna & BetX

Miejsca zajmowane przez Austriaka w środowych i czwartkowych próbach: 12, 3, 7, 5, 6. W konkursie na normalnej skoczni zajął z kolei 4. miejsce (będąc na 1. po 1. serii) oraz wykręcił 5. notę w konkursie drużyn mieszanych. Przez całe MŚ Kraft kręci się w okolicy czołówki i podobnie jak na skoczni normalnej, będzie dzisiaj jednym z faworytów nie tylko do medalu, ale także do wygrania całego konkursu. Wracając jeszcze do wczorajszych kwalifikacji, Austriak uplasował się, tak jak podałem wyżej, na 6. miejscu, a warto zwrócić uwagę, że oddawał swoją próbę przy bardzo niekorzystnym wietrze (w gorszych warunkach startował tylko inny z faworytów Lanisek, który zajął 13. miejsce). Kraft będzie bronił tytułu wywalczonego w Oberstdorfie. Z racji, że tak jak również wspomniałem wyżej, o medal śmiało może powalczyć dzisiaj wielu zawodników, to myślę, że nawet bez podium, Kraft powinien się zakręcić w jego okolicach. Miejsce poza TOP10 ciężko sobie wyobrazić. Tylko w swoim debiucie na MŚ w 2013 r. wylądował w 3. dziesiątce.

---

Najlepszy Szwajcar, Deschwanden -> @1.60, Superbet

Deschwanden: 17, 6, 13, 15, 33
Ammann: 29, 34, DNS, DNS, 23

Z trzech bezpośrednich pojedynków, Deschwanden 2-krotnie wychodził wygrany, w tym oddał bardzo dobre skoki w 3. serii treningowej (13. miejsce), jak i w serii próbnej przed kwalifikacjami (15. miejsce), w których Ammann nie startował. Młodszy ze Szwajcarów dość wolno rozkręcał się w tym sezonie, ale ostatecznie trafił ze swoją najlepszą dyspozycją na MŚ. W konkursie na dużej skoczni zajął 19. miejsce (wyższe niż Ammann) i myślę, że dzisiaj również powinien zakręcić się w okolicy miejsc 17-23. Swoją drogą, 4-krotny mistrz olimpijski, w ostatnich 3 sezonach, jak tak na szybko spojrzałem, to 4 razy plasował się wyżej od kolegi z zespołu (w tym sezonie zaledwie raz). Choć był lepszy w kwalifikacjach, to myślę, że ostatecznie wyląduje "za plecami" Deschwandena. Tak jak napisałem przed konkursem na skoczni normalnej, ciężko mi sobie przypomnieć konkurs, w którym oddał 2 równe, dobre skoki. Równie dobrze słabszy skok może mu się przydarzyć w 1. serii konkursowej i nie wejść do serii finałowej. Nawet jeśli wskoczy do TOP30, to spodziewam się miejsca pod koniec 3. dziesiątki.


Prognoza pogody: 03.03.2023 r.
Najlepsi zawodnicy w seriach treningowych i kwalifikacjach
MŚ w Planicy: Zajc wygrywa kwalifikacje, Kubacki drugi, Stoch trzeci!
MŚ w Planicy: Kubacki najlepszy w serii próbnej, Żyła trzeci
MŚ w Planicy: Granerud, Zajc i D. Prevc najlepsi na treningu, Polacy w czołówce
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +918
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Wy z tym top 3 po kursie 1.3 w takiej dyscyplinie jak skoki gdzie dużo robi wiatr w dodatku u gościa który w tym sezonie stal na podium raz i to na mamucie to tak serio ? Tylko dlatego że na treningach tu dobrze skakał ? Sory zwykle nie komentuje w ten sposób ale na taki bukmacherski kryminał nie mogłem się nie odezwać
 
Otrzymane punkty reputacji: +748
kudel 282,8K

kudel

Znawca - Tenis
Stoch TOP 6 @ 2,25

Kamil wczoraj w kwalifikacjach zajął 3 miejsce więc to dobry prognostyk przed dzisiejszym konkursem. Natomiast kilku skoczków wczorajsze kwalifikacjach potraktowali, że tak powiem nonszalancko i nie podeszli do swoich skoków na 100% co w dzisiejszym konkursie może zmylić. Aczkolwiek uważam, że sam Kamil ma jeszcze zapas i jest w stanie dołożyć kilka metrów. Uważam, że Stoch tym razem będzie najlepszy z Polaków i zajmie miejsce w TOP 6.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +109
S 27,8K

sobolekk

Użytkownik
Zniszczol vs Deschwanden 1 1,70

Wg mnie dość duże value. W kwalifikacjach Zniszczol ewidentnie nieudany skok a i tak wyprzedzil Deschwandena za to chwile wcześniej w serii próbnej Zniszczoł 8 miejsce przy 15 Deschwandena.
Treningi w dzień poprzedni z pewnością wagę mają mniejszą, tam faktycznie w dwóch seriach lepsze skoki Deschwandena. Na tej skoczni lepszym zawodnikiem moim zdaniem będzie Zniszczoł
 
Otrzymane punkty reputacji: +109
versa 397,5K

versa

Typer
D. Prevc klasyfikacja końcowa 1-15 @1.85
D. Prevc klasyfikacja końcowa 1-10 @3.30
Fortuna.

Wygrana w jednym z treningów, 10 miejsce w kwali, nawet nie sprawdzam pozostałych wyników treningowych by wiedzieć, że Domen na normalnej skoczni, u siebie, będzie mocny tak jak i reszta Słoweńców.
Nie chce mi się wierzyć i nie widzę tego, by Domen wypadł poza top10, a już napewno nie poza top15, mocne value jak dla mnie, będzie grane.
 
M 146,8K

mexes200

Użytkownik
17:30
MŚ Planica (duża skocznia)
Typ: K.E Sundal - Zniszczoł 1
Kurs: 1.57
STS
Jedną z wartych par do gry która wpadła mi w oko jest starcie Sundala ze Zniszczolem. Na małej skoczni pozycję wyżej był Polak dziś celuje w rewanż. Na dużej skoczni bilans skoków 4-1 dla Norwega.. Sundal (10,9,6,10,22) lokaty Oleg (11,14,25,8,31) widziałem skok w kwalach to Sundal bardzo fajny długi spokojny skok ze świetnymi notami z którego byl zadowolony on jak i trener. Oleg możnaby powiedzieć że skok mógł wykonać lepszy 127.5.. dziś myślę że się poprawi lecz bardziej cenie 22 letniego Norwega.. jest to chłopak który za parę lat może stanowic o sile norweskich skoków.. z racji że obaj zawodnicy będą startować jeden po drugim o zmienność warunków nie ma się co obawiać.. trochę ciężko grać przeciwko rodakowi ale jednak w dwóch skokach wyżej powinien być Norweg.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +724
successful 1,9M

successful

ModTeam
Członek Załogi
Skoki drużynowe
Polska 1-2
@1.55 Fortuna

Nie jestem odosobniony w typach, które wszem i wobec wskazują, że między biało-czerwonymi a Słowenią potoczy się rywalizacja o tytuł mistrzowski. Gospodarze skaczą tutaj rewelacyjnie, a przypieczętowaniem tego było wczorajsze indywidualne zwycięstwo Timi Zajca na dużej skoczni. Jest to o tyle jego ogromny sukces, że jak dotąd tylko dwukrotnie stawał na najwyższym stopniu podium w ramach zawodów Pucharu Świata. Jednak trzeba oddać, że był to jedyny reprezentant Słowenii w czołowej dziesiątce wczorajszego konkursu. Na skoczni normalnej z kolei było ich dwóch - Anże Lanisek na 9. miejscu i Timi Zajc na 10. Pod tym względem lepiej spisują się Polacy. W obydwu konkursach aż trzech biało-czerwonych znalazło się w czołowej 10-tce i wracamy jak dotąd z dwoma medalami. Trzeci był o włos. To wszystko sprawia, że nie bez powodu Polacy są typowani jako jedni z faworytów do złota. Kamil Stoch złapał bardzo dobrą formę i moim zdaniem pokusi się jeszcze o miejsce na podium w którymś z zawodów w ramach PŚ. Tymczasem trzymajmy kciuki, aby pomógł reprezentacji w osiągnięciu sukcesu w drużynowym konkursie imprezy rangi mistrzowskiej.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom