>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Mistrzostwa Świata Oberstdorf (23.02. - 07.03.2021)

Status
Zamknięty.
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Szykuje się najbardziej niespodziankowy konkurs ever i pięknie :)
Granerud poza 3 to będzie szok, nie Kubacki czy Stoch ale Żyła kolejny szok, jeszcze chciałem grać Lanisek top 3
Dziś bym uczciwie przyznając nic nie trafił jeśli się tak skończy :)
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
P. Żyła - R. Johansson 2 @2.41 Fortuna (1 seria KDM)

Niestety Kamil wczoraj strasznie mnie zawiódł, zupełnie nie spodziewałem się tak słabych skoków w jego wykonaniu, zwłaszcza, że w kwalifikacjach oddał solidną próbę, a Niemiec tak jak sądziłem zaprezentował się bardzo słabo w samym konkursie, niestety Stoch jeszcze gorzej....
Wracając do tego typu, nie wiem, czy Piotrek po wczorajszym sensacyjnym tryumfie będzie również w stanie dziś oddać tak dalekie skoki. Możliwe, że w polskiej ekipie było świętowanie do białego rana, pewnie Piotrek wypił za dużo Frugo, głowa będzie cały czas przy wczorajszym dniu i może się przytrafić wtedy słabszy skok. Polska drużyna nie walczy dziś o medale, bo drużyna kobieca strasznie odstaje od najlepszych, więc nie będzie parcia na wysoką lokatę. Żyła wczoraj sprawił sensację i myślę, że dziś mogą pokazać się inni m.in właśnie Norwegowie, którzy pozostali wczoraj bez medalu. Johansson skacze tutaj bardzo solidnie, nawet na mniejszych obiektach idzie mu bardzo dobrze, wczoraj 6 miejsce, trochę zabrakło do medali, ale nie odstaje od innych. Jeśli chodzi o naszych, to myślę, że dziś Dawid przejmie pałeczkę i będzie skakał lepiej, a nasz MŚ nieco spuści z tonu. Dobre są dziś kursy przeciwko Piotrkowi i myślę, że warto zaryzykować, ja wybrałem Norwega Johanssona.
Właśnie zobaczyłem, że na STS jeszcze wyższy kurs, bo @2.61
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +241
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS DRUŻYNOWY MIESZANY

Żyła vs Johansson (1. seria) -> @2.52, STS

Tutaj uprzedził mnie kol. wyżej, z którym jak niemal zawsze, w pełni się zgadzam. Po takim kursie trzeba spróbować. Kol. tarki_16 tarki_16 już w zasadzie nakreślił wszystko, ja natomiast dodam jeszcze tylko, że podobna sytuacja miała miejsce w konkursie pań, które po zawodach indywidualnych, następnego dnia startowały w konkursie drużynowym. Świeżo upieczona Mistrzyni Świata Klinec "spaliła się" w piątek i miała 10. notę dnia, przegrywając np. z Kramer o ok. 35 pkt. Jeśli coś takiego przydarzyło się Słowence, która przez cały czas w Oberstdorfie oddawała próby na TOP6, to tym bardziej może Żyle, który w zasadzie sensacyjnie wczoraj wskoczył na najwyższy stopień podium, zajmując we wcześniejszych próbach dalsze pozycje. Skoczek zagadka. Po wczorajszych emocjach, koncentracja też powinna być na innym poziomie. Johansson natomiast od środy oddaje bardzo dobre skoki, które plasują go w czołówce. Wczoraj 6. miejsce, a dzisiaj wraz z koleżankami i Granerudem będzie walczyć o złoto.

PS. Warto też podkreślić, że Johansson wczoraj trafił na trudniejsze warunki w 1. serii konkursowej.


Kozisek vs Dean (1. seria) -> @2.01, STS

Kozisek: 49, 68, 61, 46, 35, 47, 32
Dean: 43, 49, 44, 39, 36, 43, 33

Na 7 prób obu zawodników na skoczni HS106 w Oberstdorfie, w 5 lepszy był Amerykanin. Kozisek nieznacznie wyżej uplasował się tylko w kwalifikacjach do wczorajszego konkursu, gdzie oddawał swoją próbę przy znacznie słabszym wietrze z tyłu skoczni, a także w samym konkursie głównym, w którym pokonał Deana o 0.7 pkt. Para wyrównana, ale jednak ze wskazaniem na skoczka z Ameryki Północnej, który skacze tutaj nawet na poziomie 4. dziesiątki. Na liście startowej rozdziela ich tylko 1 zawodnik, więc powinni oddawać swoje próby w podobnych warunkach.


Myślę, że można iść znowu w stronę Laniska, o którym sporo napisałem wczoraj. Zgodnie z przewidywaniami uplasował się na podium, ale jak sam twierdzi, co w sumie było widoczne, zwłaszcza w 2. serii, były to jego najsłabsze próby w Oberstdorfie. Z pewnością stać go na więcej. Dzisiaj ze swoją reprezentacją może się włączyć nawet do walki o złoty medal.


Prognoza pogody: 28.02.2021 r.
Składy zespołów na konkurs drużyn mieszanych
Protokół FIS z wynikami konkursu
MŚ w Oberstdorfie: Piotr Żyła mistrzem świata!
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +260
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Rosja - Polska [1] 1.57 Betfan
Avakumova kompletne dno dzisiaj i Polska lepsza. Dobrze, że Johansson uratował temat.

Na wstępie dodam, że podpisuję się również pod typem przeciwko Piotrkowi
Natomiast wykorzystując ten fakt uważam, że Rosja dzisiaj będzie lepsza od Polski. A dlaczego? A dlatego, że Piotr swojego maxa skoczył wczoraj, dzisiaj z pewnością będzie zjazd. Z kolei u Rosjan wczoraj poniżej oczekiwań Sadreev, dziś powinno być lepiej. To daje tyle, że panowie według mnie nie odrobią straty jakie zanotują dziewczyny. A one skaczą tu słabiutko. W konkursie indywidualnym żadna nie zameldowała się w drugiej serii, a Rosjanki mają Avakumową, która może nie jest w ścisłym topie, ale te top 10-15 ogarnia.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +186
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Wbijcie sobie na Insta Piotra lub Dawida :) Panowie szybko spać nie poszli. Biorąc pod uwagę świętowanie i że dzisiaj zero ciśnienia bo Polska prawdopodobnie skończy na 7.miejscu to mamy idealną okazję żeby sprawdzić wysokie kursy przeciwko naszym.

Polska - Słowenia, TYLKO MĘŻCZYŹNI (obie serie), typ 2, kurs 2,2 Forbet stawka 5/10
Piotr i Dawid vs. Pavlovcic i Lanisek. Słowenia będzie dzisiaj walczyć o złoto. Wczoraj Lanisek skończył na 3.miejscu a Bor na 8.

Żyła - Johansson, 1.seria kto lepszy, typ 2, kurs 2,52 STS, stawka 4/10
Żyła - Pavlovcic, 1.seria kto lepszy, typ 2, kurs 3,04 STS, stawka 2/10
Kubacki - Kobayashi R., 1.seria kto lepszy, typ 2, kurs 3,04 STS, stawka 5/10

Próbuję najwyższe kursy przeciwko naszym. Johansson już opisany przez kolegów powyżej. Biorę też Pavlovcica, który wciąż utrzymuje wysoką formę (wczoraj 8.miejsce w konkursie i 6.miejsce w serii próbnej). Podoba mi się kurs na Kobayashiego z Dawidem. Ryoyu już tydzień temu w Rasnovie zaprezentował się wyśmienicie - wygrał indywidualny a w mixie zajął 2.miejsce. Wczoraj po pierwszej serii był na 3.miejscu a w drugiej serii nie poradził sobie z warunkami (jak wielu innych).

Geiger - Kobayashi R., 1.seria kto lepszy, typ 2, kurs 2,30 Forbet, stawka 3/10
Geiger - Kraft, 1.seria kto lepszy, typ 2, kurs 2,8 STS, stawka 2/10

Próbuję jeszcze przeciwko Geigerowi. Niemcy, podobnie jak Polska, nie będą liczyć się w walce o medale. Muszę swoje poskakać i tyle. Geiger mnie nie przekonuję. Wczoraj zaskakująco dobrze, ale wcześniej forma fatalna. Liczę, że dzisiaj nie będzie skakał na 100%. Wybrałem Ryoyu (jak wyżej) i Krafta, który z reprezentacją Austrii walczy dzisiaj o medal.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
P 25,2K

pieniazek

Użytkownik
Tripelek na dziś:

Norwegia - Austria 1 1,50
Japonia - Niemcy 1 1,50
Rosja - Polska 1 1,60

=4,10 Fortuna

Jak dla mnie bardzo fajny tripelek z dużymi szansami na wygraną.

Norwegia - Austria
U kobiet jak dla mnie poziom zbliżony i tutaj większej różnicy pkt nie powinniśmy mieć. Natomiast mężczyźni to dla mnie zdecydowana przewaga Norwegów. Wczoraj pomimo słabego 1 skoku Graneruda wyszło +10 , dzisiaj uważam że sportowa złość wpłynie pozytywnie na niego i będzie jeszcze lepiej.
Przewaga 15/25pkt na koniec Norwegii.

Japonia - Niemcy
U kobiet różnicę zrobi Takanashi. Ona spokojnie może wykręcić jakieś +30pkt nad rywalka. Druga z japonek to poziom zbliżony do niemek. U panow ciężko przewidzieć co pokaże Eisenbichler ale wczorajszy konkurs potwierdził że nie stać go na dwa dalekie równe skoki. Geiger jest w bardzo dobrej dyspozycji i dzisiaj pewnie to potwierdzi. Japończycy to solidny Ryoyu no i Yukija który przeplata bardzo dobre skoki jak wczoraj w 1 serii czy w kwalach z takimi średnimi. Forma jest niezła więc żeby zaliczył taki konkurs jak wczoraj a będzie dobrze.

Przewaga u kobiet robi taka różnicę że Japonia to wygra. Przewaga 15pkt minimum.

Rosja - Polska

Tutaj gram w stronę Rosjii bo nasze panie są słabe. To co panowie zdobędą one.beda tracily z nawiązką. Kobiety w Rosji są w stanie zbudować potężną przewagę nawet 50pkt i to na luzie. A nasi panowie aż tyle nie odrobia. Żyła już wyżej opisany. U Rosjan panowie nie skaczą aż tak słabo. Klimow swoje dni czy a młody wczoraj ciut poniżej oczekiwań. Dzisiaj bez większej presji będzie lepiej.
 
Ostatnia edycja:
X 19,4K

xoli20

Użytkownik
A ja się wstrzymam z graniem przeciwko naszym, na pewno świętowali ale to taki sport że może to nie mieć większego znaczenia, każdy chyba pamięta skok na kacu Ahonena, a tu myślę że jednak aż tak mocnej imprezy nie było :)

Zamiast tego idę w h2h
Norwegia vs Austria @1.60 ewinner

Czysto statystycznie, biorąc pod uwagę konkursy indywidualne to Norweżki były łącznie o 8 pkt lepsze od Austriaczek, a wśród panów Norwegowie o 11 od Austriaków. Oczywiście to "tylko" jeden konkurs i może nie każdy oddał swoje najlepsze skoki (choć jednak o to też właśnie chodzi, żeby skakać najlepiej w konkursie a nie w treningach czy nawet kwalifikacjach), to jednak wydaje mi się że większe pole do poprawy ma Norwegia, a szczególnie Granerud który oddał słaby 1 skok w konkursie (choć trzeba mu oddać że warunki łatwe nie były). Wydaje mi się że to właśnie on poprowadzi Norwegię do sukcesu, być może nawet złota.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
0 4,8K

00dedicated00

Użytkownik
Kraft - Kobayashi Fortuna 1 - 1.80

Stefan zdecydowanie lepiej się prezentuje na tych MŚ po za wczorajszą pierwsza serią ! Zdecydowanie idę w stronę Austriackiego skoczka.

Szkoda się mocniej rozpisywać bo zaraz trening więc typ ucieknie z oferty !




Edycja spowodowana bo zapomniałem dopisać że to typ na 1serie
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
O ile w przypadku małej skoczni nie widziałem zbyt wielu okazji przed treningami, bo byliśmy na świeżo po Rasnovie, więc układ sił miał być podobny. Po treningach tym bardziej bo bukmacherzy mieli mnóstwo skoków by rozpoznać układ sił. O tyle teraz przed dużą troszkę okazji może być, z racji spodziewanych przetasowań.

Przede wszystkim będę grał pod regres Norwegów, którzy pewnie znowu będą kandydatami do medali indywidualnie i drużynowego złota. Nie lubią tej skoczni, w tym roku tu wypadli wyraźnie najgorzej z konkursów TCS (poza Lindvikiem). W poprzednich latach podobnie. Dodatkowo presja rośnie. Granerud miał przywieźć worek medali, tymczasem indywidualnie bez medalu a w mikscie w sumie przegrywając z Geigerem przegrał Norwegom złoto. I niby dominuje cały sezon, a w teorii jeszcze nic nie wygrał. Przegrał loty, TCS poza podium, teraz MS to samo. Presja może być tak duża, że może zawalić jeszcze bardziej i całkiem się rozsypać. Historia pokazywała wiele takich scenariuszy. A kursy na konkurentów Graneruda wręcz kosmiczne.
12 na wygraną Eisenbichlera, który potrafi pozamiatać na tej skoczni. 25 na Krafta, który ma przebłski formy TOP i skocznie bardzo lubi. 20 na Kobayashiego, którego dyspozycja tak samo jak Krafta rośnie. To są wszystko moim zdaniem mocno przesacowane kursy. Kursy na podium wspomnianej trójki równie atrakcyjne więc już próbuje teraz przed treningami, ale pewnie i po będzie można coś dołożyć.

Grożny może być też Lindvik. Na progu jest moc, ale potem za agresywnie się kładzie. Jak to poprawi będzie też groźny.

Polacy? Kubacki może powalczyć o medal. Piotrek gdzieś tam się zakręci w czołówce, ale tu bym nie liczył na powtórkę z małej. Za to w drużynie Piotrek może być mocnym punktem. Kamila nie tykam bo go kompletnie w tym sezonie nie czuje.
Geiger też może być groźny, ale to już powinno być nie to co na małej a kursy na niego nieopłacalne.
Cały czas przepychać będą się też Lanisek i Pavlovcic. Lanisek wydaje się byc mocniejszy na małej. Pavlovcic na dużej, ale to chyba już nie ta dyspozycja co w Klingenthal gdzie walczył z Granerudem.
Spodziewam się regresu Johanssona, Tande.

Drużynowo mogą namieszać Austriacy jak albo Huber się ogarnie, albo solidnie i powtarzalnie będzie skakał Hoerl/Fettner. Nawet wygrana wchodzi w grę.

Także podsumowując widzę potencjał do niespodzianek po fajnych kursach przed treningami.
Skocznia dużo bardziej loteryjna, więc nawet z samego tego faktu nie ma co grać na obecnych faworytów po niskich kursach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +48
maniek81 322,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Takanashi - Opseth (kwalifikacje) [2] 2.25 sts
Kompletnie nieudany skok i dopiero 15 miejsce, przy 3 miejscu Japonki.

Norweżka zwyciężyła pierwszą serię treningową, w drugiej była za Słowenką Klinec. W obu seriach była lepsza od Japonki. W trzeciej wygrała Japonka ale, Opseth nie skakała. Widać, że Norweżka czuje się tu świetnie, w przeciwieństwie do skoczni normalnej, gdzie od początku coś nie szło tak jak powinno. Duże obiekty najwidoczniej pasują jej, bowiem na skoczni o podobnym rozmiarze, niedawno w Titisee-Neustadt w obu konkursach PŚ stanęła na podium. Po takim kursie uważam, że warto pójść w stronę Norweżki.
 
Ostatnia edycja:
marasspec 21,9K

marasspec

Użytkownik
Takanashi - Opseth (kwalifikacje) [2] 2.25 sts

Norweżka zwyciężyła pierwszą serię treningową, w drugiej była za Słowenką Klinec. W obu seriach była lepsza od Japonki. W trzeciej wygrała Japonka ale, Opseth nie skakała. Widać, że Norweżka czuje się tu świetnie, w przeciwieństwie do skoczni normalnej, gdzie od początku coś nie szło tak jak powinno. Duże obiekty najwidoczniej pasują jej, bowiem na skoczni o podobnym rozmiarze, niedawno w Titisee-Neustadt w obu konkursach PŚ stanęła na podium. Po takim kursie uważam, że warto pójść w stronę Norweżki.
mogę poprosić o linka do wyników treningów?
 
megeczupal 10,6K

megeczupal

Użytkownik
Wszyscy bedziemy w ciężkim szoku jak okaże się że Forfang jest w wyższej formie niż Granerud i pozamiatają 😂
 
tarki_16 214,3K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Kraft , który ani razu nie stał na podium i Eisenbichler , który od dawna nie oddał dwóch dalekich skoków na podium? Lekką przesada...
 
typerskoki 413,8K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kraft , który ani razu nie stał na podium i Eisenbichler , który od dawna nie oddał dwóch dalekich skoków na podium? Lekką przesada...
Kursy dobre. Kraft ma przebłyski w treningach nawet na wygrywanie. Z jego doświadczeniem stać go na oddanie w końcu najlepszych prób w zawodach. Skocznie bardzo lubi, potrafił tu wygrywać zawody, treningi kwale będąc w formie przeciętnej 2 dni później w Ga-Pa nie wchodząc do 2 serii. Sezon ma stracone, jedyne co mu pozostaje by obronić sezon to medal na skoczni dużej. Żal nie spróbować po takich kursach. Od drobnej stawki nie zbiednieje a jak wejdzie to pokryje kapitał z kilkunastu trafionych H2H.

Eisenbichler to samo. Przebłyski na wygrywanie i też skocznie lubi. Tutaj psychicznie temat wygląda gorzej, ale Horngaher jest go w stanie ogarnąć. A i przed erą Hornghaera Markus to udowodnił w Innsbrucku na MŚ gdzie był poza konkurencją na tydzień a potem znowu miał dołek.

Kobayashi już ostatnio pokazał że jest w stanie wygrywać, na małej gorsza dyspozycja, ale na dużej może wrócić układ sił np. z Zakopanego.

Lindvik tez skocznie lubi i tez ma potencjał ale tutaj już ostrożnie bo gościu jest dość losowy.

Na rywali: Lanisek, Kubacki, Żyła, Geiger, Johansson kursy mniej atrakcyjne a akurat po tych zawodnikach spodziewam się regresu względem małej niż progresu. Dla mnie takie kursy przy info o braku Graneruda to prezent od buka.
 
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY KOBIET #2

Kramer, V -> @1.90, Betsson
Kramer vs Takanashi -> @1.50, Betsson

Zastanawiałem się wczoraj, czy znajdę dzisiaj rano kurs ok. @2.00 na wygraną Kramer... no i jest, a w zasadzie był, bo w czasie pisania posta spadł na Fortuna z @2.00. Co prawda nie lubię ruszać zwycięstw skoczków/skoczkiń po niższym kursie, ale @1.90 jeszcze w ostateczności mogę zaproponować. U innych bukmacherów aktualnie kurs na takie zdarzenie wynosi ok. @1.55.

2, 1, 2, 1, 4, 1, 1, 1, 1, 1, 2, 5, 1 - to miejsca, które Austriaczka zajmowała we wszystkich swoich próbach w Oberstdorfie.

Złoty medal na skoczni normalnej przegrała tylko i wyłącznie notami, bowiem w obu próbach skoczyła najdalej (w tym pobiła rekord skoczni - 109 m), ale z problemami dwukrotnie lądowała bez telemarku, wręcz ratując się przed upadkiem. Nieudany konkurs indywidualny powetowała sobie w konkursie drużynowym, w którym zapewniła koleżankom najwyższy stopień podium, pokonując najgroźniejszą rywalkę Klinec o ok. 35 pkt. W drużynowym konkursie mieszanym również wykręciła najwyższą notę z pań.

Jeśli chodzi o skoki na dużej skoczni, Kramer odpuściła w poniedziałek 3. serie treningowe. Wczoraj natomiast nie pozostawiła złudzeń, kto jest aktualnie najlepszą zawodniczką na świecie. Co prawda w serii próbnej zajęła 5. miejsce, ale oddawała swoją próbę w najtrudniejszych warunkach wietrznych (komp. +11.4 pkt.) oraz z najazdu krótszego o 3 belki od głównych rywalek, czyli Takanashi i Klinec, za który nie otrzymała dodatkowych punktów (obniżenie na prośbę trenera). W kwalifikacjach, jak to mówi jeden z Panów z TVP, odpaliła petardę i z 24. belki wylądowała na odległości 137.5 m, pokonując Klinec o 4.5 pkt., a Takanashi o 7.1 pkt.

Austriaczka jest w świetnej formie, skacze po prostu najdalej. Największym jej problemem są noty za styl, ponieważ, jak już wspomniałem, Kramer zazwyczaj ląduje "na dwie nogi", co spowodowane jest po prostu dalekimi odległościami, na które skacze, a także związany z tym ból ścięgien na wysokości piszczeli. Na skoczni dużej oceny sędziowskie nie mają aż tak dużego wpływu na notę całkowitą jak ma to miejsce w przypadku skoczni normalnej. Jeśli 19-latka, tak jak miało to miejsce w poprzednich dniach, będzie skakać od rywalek o kilka metrów dalej, powinna wygrać.

Słowo o najgroźniejszych rywalkach. Klinec nadal utrzymuje dobrą formę, jednak przeplata w Oberstdorfie świetne skoki ze słabszymi. Tak jak już wyżej napisałem, po zdobyciu indywidualnie złotego medalu, następnego dnia, w konkursie drużynowym miała 10. notę z ogromną stratą do Kramer. W konkursie drużynowym mieszanym także nie skakała na miarę swoich możliwości. Takanashi w czasie tych MŚ cały czas skacze równo i daleko, natomiast w każdym skoku traci kilka metrów do Austriaczki. Warto zaznaczyć, że pomimo swojej wieloletniej dominacji wśród skoków pań, nigdy nie zdobyła indywidualnie złotego medalu na imprezie rangi mistrzowskiej. Norweżki, tj. Opseth i Lundby nie wiadomo czy wystartują, ponieważ miały kontakt z zarażonym COVID-19 Granerudem.

Propozycje do zagrania raczej za mniejszą stawkę, w jakichś skromnych AKO, bo trzeba pamiętać, że są to skoki kobiet, a i te Mistrzostwa przyniosły już wiele niespodzianek.


Prognoza pogody: 03.03.2021 r.
MŚ w Oberstdorfie: Kramer wygrywa kwalifikacje, Polki w komplecie z awansem
MŚ w Oberstdorfie: Takanashi najlepsza w serii próbnej


Odniosę się jeszcze do dzisiejszej sensacyjnej wiadomości związanej z zakażeniem koronawirusem przez Graneruda. Trochę czasu wisiały bardzo fajne kursy. Z tego co widziałem, ofertę najszybciej zdjęto w STS, a najdłużej była dostępna w Betclic. Wczoraj mocno głowiłem się właśnie nad wybraniem typu na zwycięstwo w konkursie drużynowym, bowiem od początku nie byłem przekonany co do reprezentacji Norwegii. Dzisiaj miałem kombinować dalej, ew. poczekać na pierwsze rozstrzygnięcia w seriach treningowych. Duża zagadka, ale ostatecznie najmocniej poszedłem w stronę Niemców , bo trzeba było coś szybko wybrać i połapać dobre kursy. Jeśli chodzi o konkurs indywidualny, to odpuściłem, ale uważam, że Laniska stać na powtórzenie swojego wyniku ze skoczni normalnej. Do grona faworytów zaliczyłbym także R. Kobayashiego, Kubackiego, Eisenbichlera, mimo wszystko Stocha, a także Norwegów - Johanssona i Lindvika, choć nie wiem jak tam teraz będzie wyglądać sytuacja w kadrze norweskiej.
 
Ostatnia edycja:
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom