>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Skoki narciarskie 2020/2021 - Mistrzostwa Świata Oberstdorf (23.02. - 07.03.2021)

Status
Zamknięty.
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Kursy dobre. Kraft ma przebłyski w treningach nawet na wygrywanie. Z jego doświadczeniem stać go na oddanie w końcu najlepszych prób w zawodach. Skocznie bardzo lubi, potrafił tu wygrywać zawody, treningi kwale będąc w formie przeciętnej 2 dni później w Ga-Pa nie wchodząc do 2 serii. Sezon ma stracone, jedyne co mu pozostaje by obronić sezon to medal na skoczni dużej. Żal nie spróbować po takich kursach. Od drobnej stawki nie zbiednieje a jak wejdzie to pokryje kapitał z kilkunastu trafionych H2H.

Eisenbichler to samo. Przebłyski na wygrywanie i też skocznie lubi. Tutaj psychicznie temat wygląda gorzej, ale Horngaher jest go w stanie ogarnąć. A i przed erą Hornghaera Markus to udowodnił w Innsbrucku na MŚ gdzie był poza konkurencją na tydzień a potem znowu miał dołek.

Kobayashi już ostatnio pokazał że jest w stanie wygrywać, na małej gorsza dyspozycja, ale na dużej może wrócić układ sił np. z Zakopanego.

Lindvik tez skocznie lubi i tez ma potencjał ale tutaj już ostrożnie bo gościu jest dość losowy.

Na rywali: Lanisek, Kubacki, Żyła, Geiger, Johansson kursy mniej atrakcyjne a akurat po tych zawodnikach spodziewam się regresu względem małej niż progresu. Dla mnie takie kursy przy info o braku Graneruda to prezent od buka.

No i w pierwszym trenigu układ sił dla mnie idealny. Eisenbichler, Kraft mocni, NOR słabi, AUT bardzo solidnie co daje im spore szanse w drużynie. Trening to trening, a nie zawody, ale kursy na wyżej wymienionych polecą na łeb na szyje i będą to już typy niegrywalne. Dlatego ryzykowałem przed treningami na zawodników, którzy wydawali się nie być kandydatami do medali po skoczni małej :)
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Eisenbichler to wygrywał na treningu nawet z Granerudem, a później każdy wie jak to się kończyło, Kraft też zazwyczaj lepsze treningi i w konkursie coś się działo nie tak. Dziś wiatr raczej z tyłu skoczni, jak będzie podwiewało pod narty, to tacy zawodnicy jak Johansson czy Lindvik, który lubi zaskoczyć w konkursie, mogą być bardzo groźni. Drużynowo o złoto powalczą Norwegowie, Austriacy i mam nadzieję, że Polacy, bo Stękała musi się zdecydowanie poprawić, bo nie wygląda to zbyt kolorowo. Niemcy mają tego Eisenbichlera, który jednak potrafi się spalić, oraz solidnego Geigera, jednak Paschke i Hamann pod formą, więc może być ciężko.

R. Johansson Top 3 @3.00 Fortuna (kwalifikacje)

Wybieram mojego ulubieńca, jeśli chodzi o kwalifikacje. Johansson udowodnił w tym sezonie, że na treningach i w kwalifikacjach wypada zdecydowanie lepiej, aniżeli w samym konkursie. Na wczorajszych treningach w czubie, a trzeba zaznaczyć, że wiatr był z tyłu skoczni. W obecnie trwającym sezonie parę razy zgarniał już nagrodę za zwycięstwa w kwalifikacjach czy prologu, wygrywając nawet z samym Granerudem. Dziś będzie ułatwione zadanie , bo najlepszy obecnie skoczek z Norwegii z potwierdzonym zakażeniem na Covid, więc nie zobaczymy go już na MŚ. Liczę i tym razem na dobry skok Johanssona w dzisiejszym dniu, wielu zawodników może się oszczędzać na jutrzejszy dzień, u niego raczej kalkulacji nie będzie i powalczy o wygraną. Jeśli dodamy do tego fakt, iż Norweg potrafi kapitalnie wykorzystać wiatr pod narty, to nic, tylko próbować taką opcję.

Liczę dziś na dobre lokaty Eisenbichlera i Krafta, bo jutro raczej nie powinni walczyć o medale i zagram przeciwko nim.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +6
maniek81 314,8K

maniek81

Moderator
Członek Załogi
Aschenwald - Pavlovic [1] 1.50 Sts
Los oddał, to co zabrał niedawno w przypadku Hubera.

Austriak skacze tutaj bardzo dobrze. Wygrał nawet jeden z treningów. Kręci się w okolicach top10. Podczas grudniowego konkursu też był wysoko. Widać, że ta skocznia mu pasuje. Z kolei Słoweniec nie może się tu odnaleźć, ewidentnie coś jest nie tak. Wszystkie treningi słabo, kwalifikacje podobnie, kręci się w okolicach 20 miejsca. Tylko w serii próbnej przed kwalifikacjami był nieznacznie wyżej od Aschenwalda. Dzisiaj nie sądzę, by coś się nagle miało zmienić. Aschenwald skacze tu lepiej równiej, co przy dwóch skokach spokojnie powinno być na jego korzyść.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +42
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Piotr Żyła Win @13.00 Betsson
Top 3 @3.00 Betsson (nie noty zadecydowały, tylko chore przeliczniki za wiatr...)


Nie wiem skąd oni biorą takie kursy, od wczoraj wisi i jeszcze nie spadło, w porównaniu do innych buków , gdzie mamy maksymalnie @7.00 na zwycięstwo Polaka, jest to na prawdę duża pomyłka kursowa. Piotrek wyrasta na lidera Naszej Reprezentacji. Wczoraj 4 miejsce w skoku kwalifikacyjnym, w trudnych warunkach potrafił odlecieć i niewiele stracił do Krafta. Polak w wywiadzie po kwalifikacjach powiedział, że lekko spóźnił skok i że jutro będzie lepiej, ile w tym prawdy, nie wiadomo, ale skoro był najlepszy na normalnej skoczni, skoro w kwalifikacjach zajął 4 miejsce, gdzie zazwyczaj skakał na pół gwizdka, to kto wie, może i dziś będzie najlepszy. jeśli dodamy do tego fakt, że Kraft w obecnie trwającym sezonie nie stał jeszcze na podium, na treningach zawsze był mocny, ale przychodził konkurs i coś się niedobrego działo, plus niestabilny Eisenbichler to można zaryzykować i postawić zwycięstwo Polaka. Czekam, aż Betsson doda zdarzenie na podium Polaka, to zagram trochę mocniej.

M. Eisenbichler - S. Kraft 2 @1.90 Betsson (Brawo Stefan!)

Na innych stronach faworytem jest Austriak, tutaj zupełnie inaczej, więc próbuję. Wiele już było pisane o tych skoczkach, jak dla Mnie to pewniejszy jest tutaj zdecydowanie Kraft, który w każdej z prób udowodnił , że będzie walczył o zwycięstwo. Oczywiście Niemiec też wygrał jeden z treningów, ale jak już pisałem, potrafi zawalić jeden ze skoków w samych konkursie i traci szanse na medal. Kraft na tej skoczni czuje się świetnie, w przeszłości notował tutaj bardzo dobre wyniki, radzi sobie chyba najlepiej z tylnymi podmuchami pod nieobecność Graneruda. Stylowo zdecydowanie lepiej od Niemca, który i tak jest rozpieszczany przez sędziów, nic dziwnego, Niemcy skaczą u siebie i oceniani są z przymrużeniem oka...Mam nadzieję, że dziś nie będzie takiej sytuacji, jeśli mam wybrać skoczka, który może nie wytrzymać psychicznie , to będzie to właśnie Eisenbichler.

A. Stękała Top 22 @1.84 STS

Dla porównania, za top 15 płacone jest @2.00, więc lekka pomyłka. Andrzej cały czas z rezerwami, treningi słabo, w kwalifikacjach już troszkę lepiej, mam nadzieję, że wróci forma z Grudnia, gdzie kończył konkurs w Obersdorfie w czołowej dziesiątce, bo jego bardzo dobre skoki będą potrzebne do rywalizacji drużynowej. Przewiduje, że Andrzej zdecydowanie się poprawi w stosunku do konkursu na skoczni normalnej, za którą nie przepada. Wracamy na większy obiekt i myślę, że czołowa piętnastka zdecydowanie w zasięgu, a top 22 to już na lajcie.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +90
W 858

woffi2013

Użytkownik
Tym kursem na top15 to bym się nie sugerował, bo to liczy automat w oparciu o kursy na V. A jaką marżę daje STS w rynku na zwycięstwo to wystarczy porównać ich kursy do innych buków...
Ale typ wydaje się OK.
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Dobrze, że udało się pograć Krafta po kursie 25 i Eisenbichlera po kursie 12 bo nie bardzo widzę innych faworytów do wygranej/podium. Nie bardzo też widzę jakieś inne okazje na dziś. Plany może pokrzyżować loteryjna na tej skoczni pogoda lub "dzień konia" jakiegoś czarnego Konia. Kandydaci? Żyła, Lindvik, Y.Sato.
Żyła faktycznie postraszył wczoraj i po złocie na małej można powiedzieć, że jest spełniony i może skakać na luzie. Obawiam się Piotrka, ale nie gram na niego. 2 raz pod rząd dzień konia i znowu na MŚ? Jednak myślę, że to by była już przesada ^^ zwłaszcza że Piotrek przez całą kariere miał takich dni może z 5 że wszystko mu wychodziło. W tak krótkim czasie w drugi raz jakoś po prostu nie wierze, choć tak jak napisałem trochę się go obawiam.
Sato coś się przebudził. Po skokach w okolicy 6-10 jest niezadowolony co pokazuje, że ma rezerwy. A skoki do top3 miewa, więc jest w zasięgu. Może trafić jakiś dzień konia jak w Zakoponem w piatek w styczniu i pozamiatać. Także uważam na niego i gram top6 po niezłym kursie 2.75.
Lindvik też tu może wyskoczyć jak w TCS gdzie treningi bez szału a konkurs nagle podium.

Szukałem jakiegoś fajnego typu przeciw Forfangowi ale straszna flauta dzisiaj z typami h2h.

Także z mojej strony nic konkretnego. Kibicuje powtórce z treningów, czyli Kraft i Markus na podium i któryś z nich zwycięzca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
Lik 124,2K

Lik

Znawca - Skoki Narciarskie
KONKURS INDYWIDUALNY #2

Hoerl vs Ammann -> @1.70, TOTALbet

Hoerl: 8, 10, 6, 4, 32
Ammann: DNS, DNS, DNS, 6, 30

Austriak, na dużej skoczni w Oberstdorfie, prezentuje się bardzo dobrze. W środę, we wszystkich seriach treningowych uplasował się w TOP10, dzięki czemu wywalczył sobie prawo startu w dzisiejszym konkursie indywidualnym, kosztem Hayboecka oraz Fettnera. We wczorajszej serii próbnej także oddał świetny skok, który uplasował go na 4. pozycji. Odległa pozycja Hoerla w kwalifikacjach spowodowana była startem w zdecydowanie najtrudniejszych warunkach wietrznych (komp. +20.6 pkt.), co automatycznie pociągnęło za sobą niskie noty za styl.

Jeśli chodzi o Ammanna, to on wszystkie serie treningowe, jak ma to w zwyczaju, odpuścił. Wczoraj w serii próbnej bardzo dobry skok w sprzyjających warunkach, natomiast już w kwalifikacjach nie poradził sobie tak dobrze i zajął 30. lokatę, nieznacznie wyższą od Austriaka, choć oddawał swoją próbę w lepszych warunkach (komp +11.8 pkt.).

Nie ma wątpliwości, że jeśli znów Austriaka "nie wytnie" wiatr, to będzie skakał po prostu dalej i co oczywiste, otrzyma wyższe noty za styl od sędziów. Obecnie jest skoczkiem bardziej regularnym, w lepszej formie, stać go dzisiaj na TOP15. Dwa równe, dalekie skoki i Ammann? To w tym sezonie (poza Willingen) nie idzie ze sobą w parze.

Kurs całkiem przyjemny do wrzucenia do AKO (także @1.60 w forBET). Dla przykładu, Fortuna proponuje na takie zdarzenie tylko @1.38.


Prognoza pogody: 05.03.2021 r.
MŚ w Oberstdorfie: Dziś poznamy mistrza świata na dużej skoczni! (lista startowa)
MŚ w Oberstdorfie: Kraft wygrywa kwalifikacje, Żyła czwarty


Kilka zdań nt. samego konkursu. Nie do końca czuję dzisiejsze zawody. Podobnie jak kol. wyżej, myślę, że głównym faworytem, co wynika oczywiście z przeprowadzonych serii treningowych i kwalifikacji, jest Kraft. Moim zdaniem, nie należy pomijać także Laniska, który co prawda wczoraj w kwalifikacjach zajął dopiero 18. miejsce, ale skakał w naprawdę trudnych warunkach. Ciekawi mnie dzisiejsza dyspozycja Eisenbichlera, czy np. poradzi sobie w przypadku mocniejszych podmuchów z tyłu i czy odda 2 równe, dalekie skoki. Żyła, jak widać, jest po prostu w dobrej formie i dzisiejszy medal też nie będzie już wielką niespodzianką. O zajęciu miejsca w TOP3 na pewno myśli też Lindvik, Kubacki czy Johansson.

Po konkursie pań, a także wczorajszych kwalifikacjach, obawiam się wpływu wiatru na dzisiejsze wyniki, co jest chyba nieuniknione. Ktoś straci, ktoś zyska. Nie gram na zwycięzcę, nie gram na TOP3. Dzisiaj na spokojnie trzymam kciuki za dobry występ Polaków.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +147
otekos 2,7K

otekos

Użytkownik
Bardzo wyrównanie powinna wyglądać drużynówka. Stoch i Kubacki mogą się jeszcze poprawić, u Niemców przede wszystkim Ajzenbiśla do poprawy. Norwegowie stabilni wszyscy a z drugiej strony nie sądzę by znów Austriacy tak dobrze wszyscy skoczyli. Czekamy na kursy i gramy najwyższe, reszta to loteria :D :D
 
W 63

Wzór

Użytkownik
Bardzo wyrównanie powinna wyglądać drużynówka. Stoch i Kubacki mogą się jeszcze poprawić, u Niemców przede wszystkim Ajzenbiśla do poprawy. Norwegowie stabilni wszyscy a z drugiej strony nie sądzę by znów Austriacy tak dobrze wszyscy skoczyli. Czekamy na kursy i gramy najwyższe, reszta to loteria :D :D
Masz racje. Zdecyduje dyspozycja dnia. Te cztery drużyny są na bardzo zbliżonym poziomie - może jedynie Austria prezentuje się minimalnie lepiej od pozostałej trójki. Gdybym to ja był odpowiedzialny za kursy, wyglądałyby one mniej więcej tak: Austria 2.3, Norwegia 3.0, Polska 3.0, Niemcy 3.3. Dzisiaj poza Austrią widać, ze każda z drużyn ma jeszcze spore rezerwy. Oczywiście forma Kamila nie jest najwyższa ale jutro swoje skoczy - indywidualnie TOP 10 wykręci, Kubacki puszczony przy niewyobrażalnych dla mnie okolicznościach - słaby wiatr + 9 platforma startowa. Szkoda, ze Andrzej stracił animusz z początku sezonu bo pod nieobecność Granulata bylibyśmy faworytami. Jeżeli chodzi o Niemców - ich 3 i 4 skoczek jest na poziomie naszego Stekały. Zgodzę się, ze któryś z Austriaków w końcu zawali skok. Norwedzy? Dzień przed informacja o koronawirusie u HEG zagrałem po okazałym kursie 2.00 ich zwycięstwo w drużynówce i gdyby nie przeciwności losu byłoby to ogromne value. W końcu przed samymi mistrzostwami kurs na Norwegów stal na poziomie 1.5 i na pewno temu współczynnikowi bliżej do obiektywizmu. A tak? Pozostało się tylko modlić, aby Forfang wyskakał jutro zawody życia, ale nie ma co się oszukiwać - to jest zawodnik na trzecią dziesiątkę.
 
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Słowenia - Japonia 1 @1.60 Betsson

Zawyżony kurs na Słoweńców, gdzie indziej okolice @1.25. Słoweńcy w formie, czują się tutaj dobrze, cieszy postawa braci Prevcow, a dziś dodatkowo za Pavlovcica wskakuje Domen i chyba jest to dobra decyzja, bo jeśli będzie dmuchało pod narty, to Domen potrafi odlecieć nawet na takim obiekcie. Japończycy to wielka zagadka, jednak Y. Sato jest strasznie nieobliczalny, wczoraj wysoka lokata, więc dzisiaj może być gorzej, Ryoyu kompletnie nie może się odnaleźć na tej skoczni, w dodatku wczoraj zaliczył jeszcze upadek, który może mieć znaczenie w kontekście dzisiejszych prób. K. Sato stabilna forma na poziomie czołowej 15, ale piętą achillesową jest 4 zawodnik, Nakamura, który może popsuć Japończykom drużynówkę. Myślę, że nieobliczalni Słoweńcy mogą dzisiaj nawet powalczyć o podium, warunkiem musi być wiatr pod narty, a Japończykom zostanie walka o miejsce 5-6.

Fajnie też wygląda kurs na Niemców w parze z Polską, jednak odpuszczam, bo w obydwu teamach są zawodnicy, którzy odstają od najlepszych, ale wierzę w Kamila i Andrzeja, że oddadzą dziś najlepsze skoki podczas całych MŚ. Szkoda, że Dolezal nie zdecydował się na Wolnego, przy podmuchach pod narty, Kuba potrafi odlecieć, a Andrzej ewidentnie jest już zmęczony tym sezonem...


M. Eisenbichler - D. Huber 1 @1.75 Fortuna (1 seria)

A dziś zupełnie na odwrót, bo kursy są zdecydowanie lepsze i gram w kierunku Niemca. Tak jak mówiłem, Eisenbichler wczoraj spalił się psychicznie i popsuł pierwszy skok, w dodatku w drugiej próbie zaliczył upadek i zajął odległe miejsce. Gdyby nie ta wywrotka to byłby w pobliżu miejsca zajętego przez Hubera. W treningach i kwalifikacjach zdecydowanie wygrywał z rywalem, myślę, że w konkursie drużynowym nie będzie już takiej presji na dobry wynik, zresztą to Geiger wystawiony jest w ostatniej serii jako lider drużyny, więc dziś nie powinno być powtórki z wczorajszego dnia. Skaczą obok siebie, warunki "powinny" być podobne, zresztą sędziowie, gdy będzie realna szansa na medal, zrobią wszystko, żeby Niemiecka Reprezentacja znalazła się na podium.

A. Lanisek - D. Kubacki 1 @1.85 Totalbet (1 seria)

Moim zdaniem pewniejszym zawodnikiem jest tutaj zdecydowanie Słoweniec. Kubacki dorównuje rywalowi, ale chyba tylko podczas skoków treningowych. Jeśli chodzi o sam konkurs to Lanisek wczoraj i na normalnym obiekcie zdecydowanie wygrywał z Polakiem. Nie wiem czemu mamy tutaj typowe 50/50, Dawid często nie wytrzymuje ostatnio presji samych zawodów i psuję skoki, zwłaszcza, że jest wystawiony jako "lider" drużyny. Lanisek z medalem na normalniej skoczni, wczoraj 5 miejsce, stabilna forma bez wpadek, myślę, że i tym razem powinien być lepszy.

Słowenia top 3 @3.25 Betsson

Zaryzykuje za niewielką stawkę. Jeśli Słoweńcy skoczą swoje, bracia Prevc nie zawalą, to jest duża szansa na medal. Na innych stronach zdecydowanie niższy kurs, więc myślę, że warto, bo to tylko skoki.


EvvcN6DWQAA-lQz.jpg
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +200
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
win i podium Kraft, R.Kobayashi, Lindvik, Eisenbichler

win AUT i POL w drużynie.

Kursy mega ;)
Poza złapaną AUT po kursie 7 (uważam że wygra) i POL po kursie 4,50 (powinni powalczyć o podium) - uważam, że Słowenia jest niedoceniania i może być dzisiaj czarnym koniem i przywieźć medal. Ba, 2 miejsce mnie nie zdziwi. Kursy na podium Słoweńców np. w Betsson zacne i w parach h2h całkiem korzystne ze wszystkimi reprezentacjami poza AUT, gdyż tutaj uważam, że AUT wygra.

Póki co tak widzę kolejność, choć pewnie będzie bardzo ciasno i może być różnie:
1.AUT
2.SLO/POL
4.NOR/GER
6.JPN
7.SUI
8.RUS

Ponadto fajne pary w Fortunie na zawodników.


Z powyższej taśmy można układać duble, trible. Wszystko pewnie nie wejdzie, więc taśmę zagrałem rekreacyjnie.

Do Singli fajnie wygląda z kolei:
Eisenbichler - Huber 1 @ 1,70 Fortuna
Johansson - Kubacki 2 @ 2,61 @ STS
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +191
chamberlain 422,6K

chamberlain

Moderator
Członek Załogi
Polska Top 2 @ 4.50
Polska wygra @ 8.00
Fortuna


Polska moim zdaniem mocno niedoceniana w drużynówce, aż 8.00 na zwycięstwo i 4.50 na miejsce w pierwszej 2? Chętnie pobieram takie kursy, żałowałem ostatnio, że w mikście nie pograłem winu Niemiec po kursie 40 za drobne, tylko zestawiłem ich bezpieczniej w parze z Japonią po kursie 2.55, dlatego teraz nie boję się ryzykować. Zacznę od statystyk z każdego dotychczasowego treningu, serii próbnych, kwalifikacji i oczywiście konkursu, nieoficjalnych wyników drużynowych, skoro już rozpisałem to podam, może komuś się przyda, pod uwagę brałem tylko 6 ekip, którymi są Polska, Austria, Niemcy, Norwegia, Słowenia i Japonia.

1 trening:

1. Austria 351.2 pkt
2. Norwegia 324.9 pkt
3. Japonia 313.3 pkt
4. Niemcy 312.6 pkt
5. Słowenia 217.3 pkt - 3 skoczków (brak Laniska)
6. Polska 70.8 pkt - 1 skoczek (brak Żyły, Kubackiego, Stocha)

2 trening:

1. Austria 352.8 pkt
2. Norwegia 338.8 pkt
3. Niemcy 305.2 pkt
4. Japonia 295.6 pkt
5. Słowenia 236.9 pkt - 3 skoczków (brak Laniska)
6. Polska 74.7 pkt - 1 skoczek (brak Żyły, Kubackiego, Stocha)

3 trening:

1. Austria 352 pkt
2. Japonia 322.9 pkt
3. Norwegia 249.2 pkt - 3 skoczków (brak Johanssona)
4. Słowenia 245.6 pkt - 3 skoczków (brak Laniska)
5. Niemcy 227.9 pkt - 3 skoczków (brak Eisenbichlera)
6. Polska 78.4 pkt - 1 skoczek (brak Żyły, Kubackiego, Stocha)

Seria próbna przed kwalifikacjami:

1. Austria 251.1 pkt
2. Norwegia 239.8 pkt
3. Niemcy 231.6 pkt
4. Polska 215.6 pkt
5. Słowenia 211 pkt - 3 skoczków (brak D. Prevca)
6. Japonia 172.5 pkt - 3 skoczków (brak Nakamury)

Kwalifikacje:

1. Polska 533.8 pkt
2. Norwegia 529 pkt
3. Niemcy 523.3 pkt
4. Austria 521.8 pkt
5. Japonia 405 pkt - 3 skoczków (brak Nakamury)
6. Słowenia 388.5 pkt - 3 skoczków (brak D. Prevca)

Seria próbna przed konkursem:

1. Polska 292.5 pkt
2. Niemcy 288 pkt
3. Austria 281.9 pkt
4. Norwegia 255.6 pkt
5. Słowenia 219.8 pkt - 3 skoczków (brak D. Prevca)
6. 203.4 pkt - 3 skoczków (brak Nakamury)

Konkurs indywidualny:

1. Austria 1020.8 pkt
2. Norwegia 1002.6 pkt
3. Polska 948.6 pkt
4. Niemcy 948.6 pkt - upadek Eisenbichlera
5. Słowenia 745.5 pkt - 3 skoczków (brak D. Prevca)
6. Japonia 582.9 pkt - 3 skoczków (brak Nakamury), upadek R. Kobayashiego


Treningi to zdecydowana dominacja Austrii, nie brałbym pod uwagę za bardzo 3 treningu, w którym spora liczba skoczków nie skakała, ale i tam wygrała Austria. Treningi nie powiedziały nam za dużo na temat dyspozycji Polaków, z których z drużyny skakał jedynie Stękała. Na pierwszej próbie, kiedy pojawili się już wszyscy Polacy, czyli w serii próbnej przed kwalifikacjami, nie było tak źle, 4 miejsce jak na pierwsze skoki na tej skoczni. Pierwszy prawdziwy sprawdzian czyli kwalifikacje Polacy przeszli wzorowo, drużynowo wygrali je, z niewielką przewagą nad Niemcami, ale już ponad 10 punktową przewagą na 3 Norwegią. Wydawało się, że to dobry prognostyk przed konkursem, 4. Żyła, 9. Kubacki, 13. Stoch i 18. Stękała i w dniu konkursu, w serii próbnej znowu wyglądało to bardzo dobrze, Polska ponownie nieoficjalnie pierwsza drużynowo, tym razem z niewielką przewagą nad drugą Norwegią, ale ponad 10 punktową przewagą nad 3 Austrią, indywidualnie 2. Kubacki, 9. Żyła, 15. Stękała i 18. Stoch, nawet dość odległe miejsce Stocha nie zmieniło naszej dobrej sytuacji. Niestety w konkursie nie było już tak kolorowo, nasi drużynowo zajęliby 3 miejsce, a nawet 4, gdyby nie upadek Eisenbichlera, zawiódł przede wszystkim Stoch, bardzo krótki pierwszy skok, w drugim już zdecydowanie się poprawił, ale zajął ostatecznie 19 miejsce, drugim, który zawiódł był Kubacki, który w przeciwieństwie do Stocha pierwszy skok oddał bardzo dobry, ale zawalił drugi, co pozwoliło mu zająć 15 miejsce, Stękała zajął 21 miejsce, jak na siebie całkiem dobre, a najlepszy z naszych Żyła ostatecznie zajął miejsce tuż za podium, choć te przeliczniki za wiatr w jego wypadku i Geigera wyglądały dosyć dziwnie. Osobiście uważam, że Austria nie powtórzy wczorajszego bardzo dobrego wyniku, aż 4 skoczków w pierwszej 11, bardzo dobrze skoczyli przede wszystkim Aschenwald i Hoerl, którzy dzisiaj mogą swoje skoki zepsuć. U Niemców niestabilny Freund i Paschke, niewiadomo jak po upadku poradzi sobie Eisenbichler, choć nie był on zbyt groźny i nic mu się nie stało, to jednak mógł na niego wpłynąć. Za największych rywali uważam Norwegów, Johansson z Lindvikiem skaczą bardzo dobrze, Forfang też wykorzystuje swoje szanse pod nieobecność Graneruda, a też i Tande radzi sobie bardzo przyzwoicie, mimo wszystko uważam naszych za jednych z faworytów, nasi zawsze jakoś bardziej mobilizują się na konkursy drużynowe i dzisiaj zapowiada się świetne widowisko i bardzo wyrównany konkurs. Nie brałbym pod uwagę Japonię i Słoweńców, obie drużyny mają w swoich ekipach zawodników, którzy skakali tylko w treningach, a więc odpowiednio Nakamurę i D. Prevca, którzy mogą zastopować drużynę.
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +229
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Najlepszy Japończyk - Sato Yukiya, kurs 1,8 Fortuna, stawka 4/10
Kubacki - Kobayashi R., 1.seria, typ 1, kurs 1,6 Fortuna, stawka 7/10

Dlaczego Yukiya? Po pierwsze dlatego, że wczoraj skakał tutaj bardzo dobrze, wczoraj był najlepszym z JPN oddając dwa równe skoki. Po drugie dlatego, że Ryoyu, który miałby walczyć o to miano, wczoraj skoczył blisko i na dodatek zaliczył upadek, który może dzisiaj już odczuwać. Z powodu tego upadku gram również h2h przeciwko Ryoyu - na Kubackiego. Dawid indywidualnie wygląda na mocnego, wczoraj w serii próbnej zajął 2.miejsce. W konkursie też lepsze miejsce.

Ostrożnie z graniem na Ryoyu, Eisenbichlera i Petera Prevca - ta trójka wczoraj miała upadki. Dzisiaj ich dyspozycja może być gorsza.
 
T 4,5K

tofik015

Użytkownik
Polska wygra @8,00
miejsca 1-2 @4,50
kursy fortuna


W pełni popieram typy i analizę chamberlaina

Po wczorajszym konkursie odnoszę wrażenie, że pogoda mocna przekręciła naszych skoczków, krótko mówiąc co dała w Seefeld to zabrała tutaj. Wiatr mocno kręcił i wiele przeliczników można brać mocno pod wątpliwość czy oddawały to co było faktycznie na skoczni jak np. Kubackiego w drugim skoku gdzie musiał schodzić z belki i czekać bo wiało z tyłu a później skakał niby z wiatrem z przodu podobnie jak następny Paschke a obaj sobie kompletnie nie poradzili czy też Piotrka gdzie odjęto mu w drugim skoku 18 pkt a przed nim Geiger tylko 4 pkt a odległość jak na takie warunki coś za dobra. Podobnie można powiedzieć o padającym śniegu gdzie to nasi musieli najczęściej czekać a tory najazdowe przez to stawały się wolniejsze co było aż za bardzo widoczne przy pierwszym skoku Kubackiego i Kamilowi przy jego zazwyczaj niższych prędkościach również nie pomagał. Co do Stocha jeszcze to z nim nic nie wiadomo ale gorzej już nie powinno być niż wczoraj a liczę, że zmotywuje się razem z zespołem i spróbują sobie zrekompensować wczorajszy słabszy konkurs a raczej loterie na której słabo wylosowali. Stoch ma na tych mistrzostwach coś do udowodnienia i mam nadzieje, że nie zawiedzie a pokaże chociaż część swoich możliwości. Stękała pewnie skoczy bez rewelacji ale też raczej nie powinien nic zepsuć. Natomiast co do innych reprezentacji to za bardzo nie będę się powtarzał z tym co napisał chamberlain a napiszę tylko, że większość skoczyła swoje maksimum wczoraj, szczególnie jeśli chodzi o Austrię. Na poprawę u innych bym nie liczył a u nas spore rezerwy są, tylko pytanie ile tych rezerw wykorzystamy. Ogólnie bardzo ciekawy konkurs się szykuje i oby tylko warunki były sprawiedliwe to będzie dobrze.
 
c1amak 7,2K

c1amak

Użytkownik
Już po serii próbnej. Kilka typów na ostatnią chwilę:

Geiger - Johansson, 1.seria, typ 2, kurs 2,01 STS, stawka 5/10
Johansson rewelacyjnie. Wiatr wieje pod narty. Powinien być faworytem w tej parze.

Forfang - Stoch, 1.seria, typ 2, kurs 1,94 STS, stawka 5/10
Kamil najlepiej z Polaków w serii próbnej. Mobilizacja jest duża. Z Forfangiem wygrał minimalnie. Wczoraj Johann Andre w konkursie nie zachwycał. Dałbym 1,7 na Kamila a jest 1,94 więc warto.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
tarki_16 210,9K

tarki_16

Moderator
Członek Załogi
Nie ważne jak się skończą zawody, ale to jest już po prostu parodia co wyprawiają sędziowie. Stoch dostaje niższe oceny od Eisenbichlera, a skacze tylko 2 m bliżej w lepszym stylu jak zawsze. Żyła dostaje noty 18 za lot na 139 m, rozumiem odjęcie pkt za styl w locie, ale lądowanie było bez zarzutu, ale Paschke, który skacze 136 m otrzymuje od wszystkich sędziów 19. Jest jeszcze wiele przykładów z dzisiejszego dnia, Niemcy jak zwykle są ciągnięci za uszy, tylko ,aby zdobyć medal...
 
Otrzymane punkty reputacji: +17
Z 139

zegarmistrz

Użytkownik
Rzadko się wypowiadam, ale dzielnie Was tu Panowie podglądam. tarki_16 100% racji w tym co piszesz. Ale to co zrobili wczoraj z Pioterem, gdzie w 2 skoku odjęli mu 18 pkt.,a Geigerowi 4 to kpina i czysta manipulacja. Zauważyłem,że jak konkurs jest za naszą zachodnią granicą,to zazwyczaj Niemcy mają gorsze warunki pogodowe...Nie wiele to już ma wspólnego ze sportem...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom