>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2012

ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Mogę wam opowiedzieć trochę jak to jest ze ściąganiem. Sam nie ściągałem, bo najzwyczajniej dygałem. Jednak to są trochę mity, że przypał, że za rok. To wszytko trochę starszak, tak naprawdę to osoby które was pilnują, średnio się wami interesują, czytają gazety i takie tam.
Wszystko zależy na kogo się trafi. Ja tam ściągać nawet nie będę mógł, bo może być tak, że sam będę w sali siedział ????
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Wszystko zależy na kogo się trafi. Ja tam ściągać nawet nie będę mógł, bo może być tak, że sam będę w sali siedział ????
A co? Zamierzasz przyjść w krótkich spodenkach i hawajskiej koszuli jak rok temu w którejś miejscowości jakiś koleś tak przyszedł na maturę i przez to pisał sam w osobnej sali, żeby innych nie rozpraszać swoim wyglądem ????
 
rajdowiec75 1,8K

rajdowiec75

Użytkownik
Zgadzam się z Dariusem w 100% w moim liceum tak samo było - pilnujący nas nauczyciele z innej szkoły ucinali sobie ciche pogaduszki, czytali gazetki itp. Jestem z rocznika 92&#39; zdawałem rok temu i naprawdę niepotrzebnie się tak denerwowałem tą maturą (a może nie całą tylko polaka ustnego ????) bo nie jest trudna - pomijając niektóre zadania na rozszerzonej biologii ;) Także relax take it easy panowie ;)
 
ksz034 23

ksz034

Użytkownik
Mogę wam opowiedzieć trochę jak to jest ze ściąganiem. Sam nie ściągałem, bo najzwyczajniej dygałem. Jednak to są trochę mity, że przypał, że za rok. To wszytko trochę starszak, tak naprawdę to osoby które was pilnują, średnio się wami interesują, czytają gazety i takie tam.
To wszystko zależy od szkoły. Np. u mnie co roku znajdzie się osoba która ściągała i się do tego przyzna. Rok temu na maturze z języka polskiego dwie osoby przepisały to samo z internetu i unieważnili im mature. Więc ściągać się da, gorzej jak przyjedzie ktoś nieproszony, a taka osoba zawsze zjawić się może.

Kalkulator, najlepiej mieć dwa jeden standardowy na pokaz, a drugi zaawansowany w kieszenie marynarki, tam nikt nad wami nie stoi wiec luz, a log i co tam jeszcze było zrobicie od ręki.
O, to jest ciekawe. Sprawdzę.

Geografia jak już adqs wspomniał kpina :razz:.
To dobrze bo akurat ten przedmiot wybrałem sobie jako dodatkowy.;)

Zobaczyłem ten temat i od razu brzuch boli :/ Ja przez 3 lata nawet nie zajrzałem do książki,nie wiem jak to będzie.
To jest nas dwóch! ???? Ja się już przestałem denerwować. Z lektur dobrze znam jedynie &quot;Przedwiośnie&quot;. Ale to i tak ze streszczeń, całej lektury jeszcze nigdy nie przeczytałem.

Wszystko zależy na kogo się trafi. Ja tam ściągać nawet nie będę mógł, bo może być tak, że sam będę w sali siedział ????
Właśnie ja sam będę pisać geo, ale to nic, przynajmniej nikt mnie nie będzie rozpraszać. ;]
 
rpg 1K

rpg

Użytkownik
http://www.wiedza24h.pl/artykul/931/matura_2012_wykaz_lektur_liceum_technikum.html
Również nie przeczytałem przez liceum żadnej lekturki, ale wykreślając te wszystkie wiersze i inne duperele bardzo mało prawdopodobne, bo od razu zakładam, ze będę ściemniał na temat drugi zostaje około 30 pozycji. Część się pamięta z III klasy typu Borowski, Inny świat itp nawet nie jest tego tak dużo.
A piszę tego posta, bo sobie przerwę zrobiłem w czytaniu streszczeń.
Byle do piątku, bo pierwszy egzamin najgorszy, a potem już wszystko poleci i będziemy opijać ;D
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Oby oby ????

Będzie dobrze.
Widzę, że większość forum to ,,matematycy&#39;&#39; :] Mnie to najbardziej denerwuje, że to jest chwilowy wymóg tego sinusy, cosinusy, funkcje, geometrie, itp. W przyszłości być może będzie to potrzebne dla około pięciu procent społeczności zainteresowanej tym. Choć nie wiem jak tam u Was, jednak ja patrząc na rozwiązania dwóch poprzednich matur wydawały się nie być takie trudne. Z każdej z osobna to jest listopadowej i marcowej miałem po 30% ????
 
kostuch 142

kostuch

Użytkownik
W przyszłości być może będzie to potrzebne dla około pięciu procent społeczności zainteresowanej tym.
no taki już ten nasz system edukacji jest, z tym że nie ma już co biadolić i lepiej spiąć dupsko i walnąć te 30% a potem się śmiać. Swoją droga jak dowiedziałem się że na AWFach nie ma teraz testów sprawnosciowych tylko liczą się same matury to pobladłem.
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Żeby tylko nie było nic z Mickiewicza, Potopu, Chłopów to może coś z tego wyjdzie, inaczej będzie przesrane ;)
 
krzysiu 3,3K

krzysiu

Użytkownik
Żeby tylko nie było nic z Mickiewicza, Potopu, Chłopów to może coś z tego wyjdzie, inaczej będzie przesrane ;)
Jak dla mnie mogą być ,,Ludzie bezdomni&#39;&#39;. Nigdy przez tyle lat nie było. Oczywiście większe prawdopodobieństwo byłoby, gdyby ,,Przedwiośnie&#39;&#39; Żeromskiego nie trafiło na próbnej. Co do ,,Chłopów&#39;&#39; myślę, że ni będzie od 2005r. już 2 razy były.

Dla tych mniej zdolnych z matematyki na ostatnie powtórzenia proponuję: http://www.e-zadania.pl/liceum/. Wejdźcie w odpowiedni dział, a tam gościu wszystko tłumaczy, przyda się Wam i mi ????
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Dobre czasy matury :-D
Niby fajnie, że mam to już za sobą, ale każdy starszy pewnie stwierdzi, że pewnie fajnie by było wrócić do tych chwil, co? ????
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
Mówicie, że ta rozszerzona geografia to taki banał, po próbnej też tak mówiłem, jednak nie powiem żebym zrobił do tej pory wielkie postępy w nauce, przerobiłem może 1/3 repetytorium, a mogę polegać tylko na tym, bo u mnie w szkole akurat z nauczycielami geo był największy problem (często się zmieniali, mało lekcji, mało konkretów na lekcjach).

Największe obawy miałem przed majcą, ale tak patrze na te poprzednie matury i próbne to spokojnie do ogarnięcia to jest, więc jestem bardziej ciekawy jak mi pójdzie niż pospinany, że nie zdam.

Co do polskiego to w miare te lektury czytałem i chodząc do klasy z rozszerzonym polskim każdą omawialiśmy bardzo dokładnie. Zdaję też rozszerzonego polaka. I tu też nie spinam w ogóle tylko bardziej fizycznie mi się nie chce tego pisać. Jeszcze mi zostało coś na prezentacje ogarnąć.

Swoją droga jak dowiedziałem się że na AWFach nie ma teraz testów sprawnosciowych tylko liczą się same matury to pobladłem.
No co ty do mnie rozmawiasz?

PS. Są na UJ oprócz filologii jakieś studia o kulturze słowian czy bałkanów? I ew. jakie tam przedmioty liczą?
 
vdv 66

vdv

Użytkownik
Ktoś się już zaczął uczyć na matę? ????
Ja na razie tylko polski powtarzałem. Na matę przyjdzie czas piątek (?), sobotę, niedzielę, poniedziałek. chyba ogarnę.
 
kostuch 142

kostuch

Użytkownik
No co ty do mnie rozmawiasz?
byłem, pytałem (w Poznaniu). I pani powiedziała że nie ma. Jak zacząłem swój wywód na ten temat to dodała - &quot;ale niech pan się już na mnie nie denerwuje, rozporządzenie misnistra, w AWFach w całym kraju nie ma&quot;. Powodzenia, ratujmy polski sport, hahahahahah
 
homel 918

homel

Użytkownik
Na polski nie ma co sie uczyc, chocby dali cos o czym nie macie zielonego pojecia to z tekstu i jezeli od akapitu bedziecie zaczynac wypowiedz pisemna, odczytaja sie to jest tam duzo punktow za jezyk , styl itp czyli nie stricte tresc tylko kompozycja ;] takze nie da sie nie zdac polskiego, chyba ze jakies bledy zaczniecie rozbic niezwiazane z tematem, to praca nie na temat i do widzenia. Takze lepiej nie szpanowac wiedza jak sie nei jest pewnym heh. Matematyka to z samych zamknietych powinno sie ogarnac te 30%, jest jeszcze pare dni na cwiczenia a angielski jest 35 punktow za sluchanie i czytanie... wiec mozna 20 bledow w abcd zadaniach zrobic... to sobie nie wyobrazam zeby ktos nie zdal ;d
 
Do góry Bottom