>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Matura 2010

Status
Zamknięty.
midel 189

midel

Użytkownik
Będzie na maturze Przedwiośnie Ferdydurke Wesele Chłopi i nikt nie zda :grin:.
A tak myślę ,że w tym roku mogą być rzeczywiście lektury wojenne. Nawet ta katastrofa w Smoleńsku się może do tego przyczynić ,że Ci co układają dadzą nam znajomość lektur wojennych. Ale to tylko moje przypuszczenia. Raczej Dżuma i Zbrodnia i Kara odpadają bo autorzy zagraniczni :razz:. A Ci w komisji to na pewno solidni patrioci.
I tak się nie będę uczył.
Arkusze były ułożone przed katastrofą.
Podobnie jak koledzy powyżej życzyłbym sobie Ludzi bezdomnych. Potopem nie pogardzę ????
 
patryk1708 6

patryk1708

Użytkownik
Każdy woli coś innego :p
Jak byłby Potop to ja leżę... ;) Lalka, Wesele, Ludzie Bezdomni, Inny Świat - coś z tego mogłoby być, ale znając moje szczęście to nie trafię na żadną z tych lektur.
 
marcin9002 0

marcin9002

Użytkownik
Nam babka z polskiego mówiła że prawdopodobnie jeden temat ma być z analizy wiersza a drugi z prozy. Ale zastrzegła że w tamtym roku też tak zapowiadali a to się nie sprawdziło ;/
 
bujal 0

bujal

Użytkownik
Próbny Polski ledwo co zdałem, ale pisałem &quot;na czuja&quot; nie znając kompletnie treści kordiana czy lalki. Teraz te braki uzupełniłem, zostało mi chyba 5-6 streszczen. Mam nadzieję, ze opisanie fragmentu i troszke calej tresci ( rok temu nie trzeba było :eek: ) lektury wystarczy na magiczne 21 punktów ????
Warto tez sobie przeczytac jakis przykładowy klucz, ułatwia to pisanie potem pracy i daje kilka punktów już na starcie.
Ciekawe co na tej matmie bedzie, licze ze trafie w zadania, geometria u mnie lezy, a zawsze z tego są 3-4 zadania, licze na punkty z trygonometrii, rachunku, ciągów i moze z funkcji. Do fizyki przogotwuje sie dopiero od 6 maja ;)
Niesamowite jak to szybko zleciało do tej matury ????
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Sam próbnej matury z polskiego nie miałem, ale to było chyba z operonu, a nie pod egidą CKE, więc nie wykluczałbym powtórzenia się czegoś z tamtych utworów.
Masz rację, u Nas to pisaliśmy i akurat był Kordian i Lalka więc nie miałem problemu z z pisaniem bo znałem i miałem dość dobry wynik z wypracowania, a ogólny wynik to około 4/5 także byłem zadowolony.Jakby powtórzyli to no to świetna sprawa, tak jak mówię też może być Dżuma czy Tango, nie chciałbym Pana Tadeusza czy innych wielkich księg.

Ja tam pisemnej się tak nie boję jak ustnej.. Jeszcze taki poroniony temat sobie wybrałem że na każdym kroku tego żałuję :/
U mnie to samo, ja się zawsze spinam i jest mi trudno gadać, ale mam nadzieje, że stres zejdzie.

Na mate to nie wiem, powtórzę sobie coś, ale chciałbym zdać to jest mój cel.Najbardziej interesuje mnie wos 07.05, ciekawe co będzie.
 
porky 104

porky

Użytkownik
A ja powiem, że chciałbym coś z literatury wojennej, zwłaszcza Dżumę bo mam ją obcykaną ładnie. ;) Podobnie jak Qozi nie ucieszyłbym się gdyby był Pan Tedeusz, Potop, Chłopi czy coś w tym stylu..
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Porky właśnie zapomniałem o Tobie.
Nie mów, że Ty też zdajesz maturę ? Jesteś LO czy technikum ? Cholera, ja zawsze sądziłem, że Ty już student :p.
Co jeszcze oprócz tego zdajesz ?
 
porky 104

porky

Użytkownik
Hehe, zachciało się Technikum Informatyczne to się pisze rok później niż reszta. ;)

Ja mam takie podejście do nauki że nie wziąłem sobie nic dodatkowego. ????
Ogólnie jeżeli chociaż jedna lektura z wypracowania mi spasi to nie będę miał się czego obawiać bo czytanie ze zrozumieniem jakoś nigdy nie sprawiało mi problemów. ;)

Podobnie jak Wy bardziej obawiam się ustnej z polaka bo ni huhu nie chce mi się uczyć tej prezentacji. :razz:

Matma, to trudno powiedzieć, zależy jakie zadania będą ale też jestem dobrej myśli bo z próbną nie miałem większych problemów..

No i zostaje nieszczęsny angielski.. Jakimś tam językowcem nie jestem i tutaj jeszcze bardziej się boję ustnej niż z polaka bo jak nie podejdzie obrazek to może być śmiesznie. :razz:
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
ja się ostro przygotowałem z Przedwiośnia, Lalki, Ludzi Bezdomnych i..... Ferdydurke (taki fix). Pan Tadeusz był rok temu i Chłopi więc liczę , że nie powtórzą lektur. Będzie dobrze :]
 
porky 104

porky

Użytkownik
ja się ostro przygotowałem z Przedwiośnia, Lalki, Ludzi Bezdomnych i..... Ferdydurke (taki fix). Pan Tadeusz był rok temu i Chłopi więc liczę , że nie powtórzą lektur. Będzie dobrze :]
Przedwiośnie też by mogło być bo nawet przeczytałem. ????
Ferdydurke zacząłem czytać ale to jest tak beznadziejne, że nie dałem rady dokończyć. :razz:
Lalka jest stanowczo za długa ale mam zamiar walnąć streszczenie a Ludzie Bezdomni to tak średnio mi pasują..
 
bam14 7,4K

bam14

Forum VIP
daliby rozprawkę &quot;Czy warto czytać książki?&quot; i każdy byłby ucieszony.
czyż nie tak.?

:grin:
 
P 95

piotrek_

Forum VIP
daliby rozprawkę &quot;Czy warto czytać książki?&quot; i każdy byłby ucieszony.
czyż nie tak.?

:grin:
skoro walnęli na gimnazjalnym tak śmieszny temat to nie pogardziłbym jakimś ogólnotematycznym ale oczywiście to niemożliwe :]
 
kaczmar123 39

kaczmar123

Użytkownik
ferdydurke lub dżume proponuje ;) ciekawe jak z matą rozszerzoną będzie... chore jest to że podstawa i rozszerzenie w jednym dniu ;/
 
budziukikus 0

budziukikus

Użytkownik
Będzie literatura II wojny światowej --&gt;coś z Dżumy, Innego świata lub opowiadań Borowskiego. Dla mnie to kurs 1.40. Wszystko inne już praktycznie było. Pozdrawiam
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom