>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
bernard 0

bernard

Użytkownik
Ma ktoś wzór konspektu? Czy przy wypisywaniu &quot;kolejność prezentowanych treści&quot; trzeba do każdego elementu pisać księge itd. w której dany element się znajduję?
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Damianczyk - rozszerzony zdaję :p tam jest jakis pseudo-esej

aa to masz lipe ????

Życzę sukcesu.....to nasz ostatni sprawdzian..

Myślę, że każdy z nas prowadzi z Maturą 2-0.......

Nie dajmy sobie strzelić bramki ???? hehe......

Wbrew pozorom łatwy WOS jest &quot;dla mnie&quot; z tych trzech egazaminem najtrudniejszym i trza jutro napisać co nie co i Finito ????

pzdr
 
matex 0

matex

Użytkownik
tak teraz patrzę na te odp. z anglika, i widzę, ze jednak miałem parę byków, nad kilkom się zastanawiałem i wybrełm te złe.. :| myślałem, ze będzie lepszy wynik ????
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
Ja ang podst 70% koło wiec jestem happy - matura 0 : 2 JA;) i jadymy jutro z ustnym ang.... boje sie z deka...
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Rozszerzony WOS - przy pisaniu tej długiej formy - listu, przemówienia, eseju, itp. (nie wiem, co jest do wyboru) - należy największą uwagę zwrócić na polecenie. Jeśli proszą o 5 postaw patriotycznych z przykładami, to znaczy, że za tę część polecenia można otrzymać 10 punktów. Jeśli proszą o wykorzystanie materiałów źródłowych, to nie dają możliwości wykorzystania ich bądź nie, tylko przewidują w kluczu punkty za odpowiednie cytaty czy odwołania. Budowa tekstu i poprawna terminologia to max 2-3 punkty. Pewnie, że łatwe do zdobycia, ale lepiej skupić się na tym, by nasza wypowiedź w pełni wykonywała polecenie.
Najbardziej obawiałem się języka obcego (niemieckiego) i polskiego. Właśnie w takiej kolejności. WOS miał być na lajcie, ale właśnie z tego powodu, że liczę na bardzo dobry wynik z jutrzejszej matury, boję się, że trochę się rozczaruję...
Powtarzam głównie PRAWA CZŁOWIEKA - wg mnie bardzo możliwy temat, był chyba na próbnej, ale jest tak rozległy, że można wymyślać całe matury tylko z tego zagadnienia. Oprócz tego skróty, postacie, rysunki, loga, itp. Najbardziej nie lubię zadań prawda/fałsz. Są często podchwytliwe, a jeden błąd dyskwalifikuje całe zadanie...
Najbardziej liczę właśnie na prawa człowieka - dokumenty, generacje + przykłady, nieprzestrzeganie + przykłady. Oprócz tego chcę dużo polityki i aktualnych wydarzeń, np. konflikty, polityka zagraniczna, a mało prawa i teorii - funkcje rodziny, państwa, konstytucji, itp.
EDIT: Ładny zbiór skrótów - większość niepotrzebna, ale poczytać warto.
http://www.sciaga.pl/tekst/63506-64-skroty_organizacje_pakty_partie_akcje_operacje
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Na początku podchodziłem do WOSu na pełnym luzie. Miał to być dodatek, żeby siebie samego sprawdzić, a tu zonk. Jest teraz dla mnie ważniejszy niż historia, ponieważ może być to najważniejszy przedmiot, który dawałby mi możliwość studiowania na uniwerku wrocławskim. Boję się troszkę.
Również nie chciałbym tych struktur rodziny itd. Najbardziej bym chciał: UE, NATO, EFTA i inne organizacje, a także konstytucje, konflikty oraz politykę zagraniczną.
Na maturze najbardziej będę się bał tego eseju.
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
Matex - ja na probnej miałem 86% ale próbna była troszke moim zdaniem łatwiejsza. 70% mysle ze moze byc jest ok;)
 
kurus-i 0

kurus-i

Użytkownik
Ja ang podst 70% koło wiec jestem happy - matura 0 : 2 JA;) i jadymy jutro z ustnym ang.... boje sie z deka...
EEEE.....trzeba byc ielce zdolnym,żeby NIE Zdać według mnie....mów dużo,staraj sie używac ładnych zwrotów to pójdzie...mi może łatwo mówić ????
 
Z 0

zuber

Użytkownik
z zamkniętych 48% z ang;p zobaczymy jak ocenią formy pisemne;) ale spokojnie ponad 60% powinno być ???? ale anglików to od groma tu mamy;p może do pracy jeździli;]
Jutro wolne;p w czwartek ustny ang;) trochę obawiam się tego zestawu, ale dam się radę:spokodfhgfh:
 
majkello 0

majkello

Użytkownik
EEEE.....trzeba byc ielce zdolnym,żeby NIE Zdać według mnie....mów dużo,staraj sie używac ładnych zwrotów to pójdzie...mi może łatwo mówić ????
Zdac to zdam tylko pasuje miec te 14-15 pkt:p jak macie jeszec jakies rady to walcie wszystko przyjme:-D
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Panowie..co nie co mam informacji na ten temat ale to pytanie jest głównie do &quot;WOSOWCóW&quot; którzy jutro piszą...

Dajcie jakieś informacje...konkretne !! -- z Kryzysu gospodarczego obecnego na świecie !!
z góry dzięki bo czuję, że może coś o tym być
 
novo 203

novo

Użytkownik
myslalem ze bedzie na lajcie ale teraz zaczynam czuć stres..
tez jutro zdaje wos roz.
kurde lekka przesada, w 3 dni takie 3 egzamy, na kazdym jakas dluzsza forma pisemna, stres itd. mozna k**** dostac,
na szczescie po wosie ttydzien przerwy i.. matma ????
 
jako47 130

jako47

Użytkownik
a panowie wlasnie w poniedzialek zdaje anglieksi ustny co tam wogole ma byc moze zaczne sobie cos powtarzac. wiem tyle ze trzeba lac wode jak zawsze. szkoda ze tego nie umiem ???

pomozcie co tam moze byc oprocz obrazka ?? /jakie podpunkty trzeba zdac w tym rysunku ??
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
a panowie wlasnie w poniedzialek zdaje anglieksi ustny co tam wogole ma byc moze zaczne sobie cos powtarzac. wiem tyle ze trzeba lac wode jak zawsze. szkoda ze tego nie umiem ???
pomozcie co tam moze byc oprocz obrazka ?? /jakie podpunkty trzeba zdac w tym rysunku ??
Obrazek to jest nic.... opiszesz tak jak umiesz...oni zadadzą ci 2 pytania do obrazka..... (raczej proste pytania).
Odpowiadasz własnymi slowami byle by cie zrozumieli..nie musisz odpowiadać określonym czasem a tak jak umiesz.
Jak wejdziesz...masz 5 min na przygotowanie..
Olej obrazek...a przygotowuj sobie notatki na kartce do DIALOGU który będziesz prowadził z babkami.... (wiem bo miałem próbną ustną) ????
I zajmij się tym dialogiem bo mozesz sobie to napisać na kartce i możesz nawet z kartki czytać...
za Obrazek jest tylko - 4 pkt
A za dialog - 16 ..
Wyobraź sobie, że na próbnej powiedziałem coś takiego:
Na pytanie...Jak mój szef naprawił mi komputer....
Odpowiedziałem:
My Boss click right button mouse to My Computer and Delete Error ????
Za tak bezsensowne zdanie dostałem już punkt.
Także nie stresuj się.... ja do ustnych podejde bez stresu bo tak jak ty je pisze..
(A próbne miałem na lekcji z moją p*** nauczycielką ekhm) no ???? ...
Pozdro (LEJ WODE) ????
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Przymrużę oko Novo, bo w 100% się z Tobą zgadzam ???? Tylko lekko ocenzuruję :p No mnie też to poirytowało, że 3 egzaminy z rzędu takie ciężkie :;/: Mam nadzieje jednak, że się opłaci :| Jak macie ciekawe linki dotyczące WOSu to zapodawać ;)
 
damianczyk 0

damianczyk

Użytkownik
Przymrużę oko Novo, bo w 100% się z Tobą zgadzam ???? Tylko lekko ocenzuruję :p No mnie też to poirytowało, że 3 egzaminy z rzędu takie ciężkie :;/: Mam nadzieje jednak, że się opłaci :| Jak macie ciekawe linki dotyczące WOSu to zapodawać ;)
Benek moglbyś zarzucić jakies przypuszczenia ? co warto powtorzyc jeszcze ?
Jakas dobra rada itd.....bo zdajesz rozszerzoną na pewno wiecej się orientujesz ???? heh
Duzo czytalem, ale nie wiem czego..boje sie tej matury....
nie mam stresu...ale mam jakiś strach... ????
;) bo ja już przerobiłem co się da...ale oczywiscie nie zostało wszystko w głowie ???? .. heh..
Co ma być to będzie... jutro sie przekonamy czy matura na PLUS....
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Też mam stracha i to sporego :|
Ja powtórzyłem, powtarzam :p : UE, NATO, ONZ , inne organizacje (np EFTA), Prawa człowieka, trochę o sądach w Polsce, władzy wykonawczej, ustawodawczej, konstytucje, tych ministrów (minister czego itd.)... Co tam jeszcze hmm.. trochę konfliktów.. Mniej więcej tyle :] Jak starczy mi sił dzisiaj to jeszcze społeczństwo, rodzina itd.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom