>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Matura 2010

Status
Zamknięty.
M 3

mistrzunio

Użytkownik
czyli można miesiąc przed dać a nie pod koniec lutego?to dla mnie wazne bo po co mam płacić za korki od lutego,
plan prezentacji?czyli tak:tu mówią o tym z tej książki a tam mówię o tym z tej książki,
jak mnie komisja pyta to tylko z tych lektur które są w bibliografi?
 
budziukikus 0

budziukikus

Użytkownik
czyli można miesiąc przed dać a nie pod koniec lutego?to dla mnie wazne bo po co mam płacić za korki od lutego,
plan prezentacji?czyli tak:tu mówią o tym z tej książki a tam mówię o tym z tej książki,
jak mnie komisja pyta to tylko z tych lektur które są w bibliografi?
Tak ja masz napisane. Ten tekst wkleilem ze strony CKE - czyli tak jest napewno a k iedy wezmiesz korki to za ciebie nie zdecyduje ???? .
 
midel 189

midel

Użytkownik
Po co ci korki z polskiego? Obecna matura jest na tak żałosnym poziomie, że wystarczy przeczytać kilka lektur, nazwijmy je &quot;najważniejszymi&quot; - Potop, Pan Tadeusz, Lalka, Dziady czy Ludzie bezdomni, trochę myśleć i napisać średnie wypracowanie -&gt; na luzie jest 50-60% Chyba, że ci się polski liczy do rekrutacji, ale w takim razie to z podstawowym nie zawalczysz i trochę za późno w lutym na korki.
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
a ja mam pytanie do ustnego angola:jak to jest?dostajesz tam jakoś kartkę gdzie tam pisze co masz przekazać(rozmowa sterowane) za informację oraz obrazek do opisu(pytanie do niego zadaje komisja i nie ma ich na kartce?)
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
a ja mam pytanie do ustnego angola:jak to jest?dostajesz tam jakoś kartkę gdzie tam pisze co masz przekazać(rozmowa sterowane) za informację oraz obrazek do opisu(pytanie do niego zadaje komisja i nie ma ich na kartce?)

Nie ma ich na kartce.Oni zadają Ci pytania [ chyba dwa ] i trzeba odpowiedzieć.Mogą zadać pytanie o jakąś rzecz o której już mówiłeś - wtedy nie pękać i spokojnie powiedzieć jeszcze raz.
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
3 rozmowy sterowane, po jednej z każdego zagadnienia

  • uzyskiwanie i udzielanie informacji


  • relacjonowanie wydarzeń


  • negocjowanie


Drugie zadanie to opis obrazka i dwa pytania do niego, pierwsze dotyczy bezpośrednio obrazka, natomiast drugie jest z nim powiązane tematycznie, ale trzeba wyrazić opinię na dany temat

chyba tak to wygląda
 
anarky 0

anarky

Użytkownik
Jeśli jest ktoś zainteresowany Kupnem bardzo dobrej prezentacji (mojej twórczości :razz: ) to zapraszam na PW.

Prezentacja została oceniona 20/20

Została również uznana za najlepiej przedstawioną.

Szczegóły na PW gdyż nie chce by Moderatorzy odebrali źle moją propozycję.

Pozdrawiam
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
1.a co do tego ustnego angola to :czy te rozmowy sterowane są na karcie(to znaczy jest tam napisane jakie informacje mam przekazać? czy też komisja mi o tym mówi po angielsku co mam im przekazać ?)
co do obrazka to wiem,że pytań nie ma na karcie
2.mam pytanie odnośnie ustnego polaka:co trzeba przygotować do prezentacji?(1 kartka z planem,literaturą podmiotu i przedmiotu) i z 3 kartki prezentacji,tak? komisja zadaje pytania dotyczące przedstawionej literatury w prezentacji?bo szczerze mówiąc zastanawiam się czy kupić taką od kogoś pracę czy też iść na korki żeby baba mi pomogła(tu jednak duże koszty bo każda wizyta to 5 dych a zacząć pewnie trzeba było wcześniej).
3.przygotowanie do matury,coś radzicie?ile czasu wam to zajęło?
polski-myślę,że trzeba porozwiązywać testy różne(żeby poćwiczyć tekst ze zrozumieniem),poza tym przeczytać szczegółowe streszczenia lektur i oglądnąc filmowe adaptacje lektur(na czytanie całych książek jednak nie będzie czasu,a przez 3 laty mało czytałem),poza tym popatrzeć na różne rozprawki i myślę,że tyle...
matma-przekartkować zeszyt,działy poza tym będziemy w klasie powtarzać kolejne działy,oczywiście porobić testy i myślę że tyle...
angol-no właśnie tu zastanawiam się jak przygotować,robić testy na pewno,nauczyć się niektórych zwrotów do form pisemnych czy na maturę ustną,i co jeszcze można zrobić? jestem słaby z angola(szczególnie ustnego) choć matura poszła próbna całkiem dobrze
wos-czytać książkę-mam 2:podstawową i rozszerzenie ora przekartkować zeszyt,poza tym fakultety i robić testy,kupię chyba też jakoś książkę przegotowująca
ja to widzę mniej więcej tak,jakies sugestie?
 
radek03 90

radek03

Forum VIP
Z angielskiego to nie wiem co można powtarzać, hmm, gramatyki nie ma, podstawowa jest banalna i trzeba się starać aby nie zdać, więc z tym daj sobie spokój. Matma tak samo, też zdawałem podstawe, to tam też zadania łatwe, niektóre na poziomie gimnazjum, rzucić okiem na zeszyty i tyle. Polski przygotować prezentację i nie próbować nawet uczyć się jej na pamięć, najlepiej dzień wcześniej przeczytać z 3 razy i starczy, potem opowiedzieć swoimi słowami. A polski pisemny, czytanie ze zrozumieniem i tekst, który można napisać nawet na podstawie podanego fragmentu, nauka też zbędna. Nie namawiam do nic nie robienia przed maturą, ale taka jest prawda, matura (podstawowa) to banał. Choć łatwo się mówi już po, przed sam miałem stres trochę ???? .
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
co do moich 3 pytań w poprzednim poście to chciałbym abyście się wypowiedzieli i odpowiedzieli na nie,
ps.znalazłem na necie,że są nawet tam napisane praca maturalne-na dany temat(sciaga,bryk) myślicie że ktoś posłuży się tym i przekaże ją jako swoją na maturze i komisja się nie z czai? (jednak chyba komisja czyta takie serwisy jak bryk i sciaga i wie co tam jest)
a co myślicie o kupnie pracy przez neta? co taka praca kupiona musi zawierać(poza pracą,co jeszcze?plan,bibliografię? ).komisja pyta na podstawie lektur umieszczonych w pracy&gt;?
 
kostek1916 237

kostek1916

Użytkownik
1. Wszystkie 3 scenki masz na kartce+ po 3 informacje, które masz przekazać do każdej scenki.
Losujesz zestaw, siadasz do stolika trochę dalej i masz kilka minut na przygotowanie się. Dostajesz kartkę i długopis, więc możesz notować to co chcesz przekazać. I tu lepiej nie notuj całych zdań tylko pisz skrótami, bo tak to nie zdążysz zapoznać się ze wszystkimi poleceniami. Ogólnie najważniejsze z tego jest to, abyś przekazał wszystkie informacje. Za poprawnosć gramatyczną jest mało pkt do zdobycia( nie pamiętam już teraz ile), więc nawet mówiąc: Kali jeść, Kali pić dostaniesz sporo punktów. No, ale oczywiście lepiej mów poprawnie. Ja stosowałem tylko 3 proste czasy i miałem 95%:grin:
Co do pisemnej matury to jak chcesz się przygotować dobrze to kup jakieś repetytorium. ogólnie zadania są łatwe, bo i w słuchaniu i w czytaniu ze zrozumieniem odpowiedzi można łatwo wyłapać. Co do części pisemnej to naucz się pisać wszystkie formy wypowiedzi obowiązujące na maturze: notatka, ogłoszenie, list formalny, nieformalny itp.
Do tego możesz się nauczyć gotowych zdań typowych dla tych form.
Ogólnie matura podstawowa z anglika jest banalna i bez większego przygotowani sobie bez trudu poradzisz
2. Co do ustnego polaka to nie wiem o jakich 3 kartkach mówisz. Ja miałem przy sobie tylko plan ramowy z bibliografią i kartkę z cytatami, z których korzystałem. Ale to wam jeszcze w szkole powiedzą wraz z dokładnymi terminami do kiedy trzeba oddać bibliografię i plan.
Polski ustny też jest łatwy i myślę, że bez korepetycji sobie poradzisz. Pytania zadają i to czasami dość szczegółowe. No, ale jak przeczytasz lektury to powinieneś sobie poradzić.
Znam osoby, które były dobre z polaka, chodziły na korki i miały gdzieś 50%, a niektórzy sami pisali kilka dni przed maturą i poradzili sobie o wiele lepiej.
Jak niepotrzebny Ci polski i angielski na studia to zdawaj podstawę i tu wynik jest mało ważny Choć przy obecnym poziomie tych matur o dobry wynik nietrudno
Skup się bardziej na przedmiocie, który będzie Ci potrzebny na studia. Do niego się przygotuj solidniej i zdawaj rozszerzenie. Ale tu widzę, że masz odpowiednie podejście.
Ogólnie to więcej krzyku było z maturą niż to warte. Zobaczymy niedługo czy z sesją tak będzie
Myślę, ze trochę pomogłem. Teraz nauczyciele w szkole będą cały czas o tym mówić, więc czego nie będziesz wiedział to się dowiesz. Pzdr i powodzenia
 
M 3

mistrzunio

Użytkownik
a co do polaka ustnego to jakie pytanie zadają egzaminatorzy? pytają o lektrury?ile tych pytań tak zadają i czy wystarczy odpowiedzieć 3-4 zdaniami?
 
midel 189

midel

Użytkownik
Nie może ci zadać pytania z materiału, którego nie ma w bibliografii lub nie ująłeś w swojej wypowiedzi. Odpowiadasz tak, na jaką chcesz &quot;ocenę&quot; tudzież ile chcesz uzbierać punktów ???? Osobiście ustnym się nie przejmuję, do rekrutacji mi się nie liczy, a na wyniku ustnej zależy chyba tylko rodzicom i nauczycielce ???? Mi tam 6 pkt. wystarczy, szczególnie z polskiego.
 
magiki 42

magiki

Użytkownik
zależy też jaki masz temat, ale 3 pozycje są optymalne choć można by wziąć 4 bądź 5 ale też nie ma co przesadzać. Ważne by w pracy maksymalnie wyeksploatować swoje pozycje to będzie ok ;)
Qozi chciałem poprawiać gegrę i może też anglika :p ale nie wiem czy to wypali ????

kto mi powie, kiedy w tym roku jest matura z gegry i anglika? chodzi o konkretne daty ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom