>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Matura 2010

Status
Zamknięty.
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Powiem tak Pierwsza czesc o tyle o ile dałem rade koło 13 bede miał to tematy na wypracowanie były kompletnym dnem niewiem który idiota wymslił je bo były naprawde ciezkie ciezko szło mi z interpretacja tekstu troche popisałem a pózniej jechałem streszczenie ze sciągi moze zdac sie uda pozyjemy zobaczymy temat znałem 20 min przed matura tzn wiedziałem ze bedzie lalka bo otworzyłem prace i zobaczylem cos o łenckiej to wiedziałem ze bedzie cos z Lalka i jeszcze na szybko w kiblu sobie poczytał streszczenie ale w sumie niepotrzebnie bo potem i tak pilnowali ze szkoda gadac sciagi rozłozyłem na ławce ale to były tylko streszczenie wiec az tak wiele mi nie dało. Jutro angol cos sie napisze i sciagnie wie ktos czy beda mieszanse odpowiedzi a b c d ??
 
unique- 32

unique-

Użytkownik
Powiem tak Pierwsza czesc o tyle o ile dałem rade koło 13 bede miał to tematy na wypracowanie były kompletnym dnem niewiem który idiota wymslił je bo były naprawde ciezkie ciezko szło mi z interpretacja tekstu troche popisałem a pózniej jechałem streszczenie ze sciągi moze zdac sie uda pozyjemy zobaczymy temat znałem 20 min przed matura tzn wiedziałem ze bedzie lalka bo otworzyłem prace i zobaczylem cos o łenckiej to wiedziałem ze bedzie cos z Lalka i jeszcze na szybko w kiblu sobie poczytał streszczenie ale w sumie niepotrzebnie bo potem i tak pilnowali ze szkoda gadac sciagi rozłozyłem na ławce ale to były tylko streszczenie wiec az tak wiele mi nie dało. Jutro angol cos sie napisze i sciagnie wie ktos czy beda mieszanse odpowiedzi a b c d ??
tak , będą . niestety .
 
conjure 0

conjure

Użytkownik
uczycie sie wogole cos na jutro z ang, bo ja to tylko przeczytałem pare listów i nic wiecej
Ja sie nic nie ucze, nic nie czytam ???? Po dzisiejszym stresie nie chce mi sie ???? zamierzam sie relaksowac :p Zresztą dzisiaj Juwenalia ???? wiec piwko grill ???? i heya! ???? A angol sie jakos i tak zda;D
 
telprzem 136

telprzem

Użytkownik
Może ktos napisać wszytskie formy dłuzszej wypowiedzi pisemnej jakie moga byc na maturze z angielskiego? Czyli np.: list formalny, list nie formalny, reklamacja, aplikacja o prace, ogłoszenie, pocztówka co jeszcze?
 
feever 5

feever

Użytkownik
panowie naprawde beda mieszane odpowiedzi??
zawsze są :F w zeszłym roku były mieszane, dwa lata temu też i trzy lata temu bardzo możliwe, że też były mieszane.. dużo osób się na to nadziało..
 
G 0

grege01

Użytkownik
Może ktos napisać wszytskie formy dłuzszej wypowiedzi pisemnej jakie moga byc na maturze z angielskiego? Czyli np.: list formalny, list nie formalny, reklamacja, aplikacja o prace, ogłoszenie, pocztówka co jeszcze?

W dłuższej formie wypowiedzi może byc tylko list formalny lub list nieformalny. Tak pisze w informatorze na CKE. Oczywiście dotyczy to poziomu podstawowego ????


Natomiast ogłoszenie, pocztówka, e-mail i inne krótkie bzdety moga byc tylko jako krótka forma wypowiedzi
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
ma ktos sciage ze zwrotami do listu formalnego i nieformalnego ale jest dobry z angola i mógł by podesłąc na PW albo napisac tutaj były bym mega wdzieczny
 
lencio 16

lencio

Użytkownik
LIST PRYWATNY
• How are you, I hope you are well…
• Thanks for your latter
• I’m writing to tell you
• I’m writing to you because we want to invited you to Poland
• I’m writing to let you know
• Could you do me a favor
• I’d love to come but that weekend I’ll be in Warsaw, I’m looking forward to it, but now I’m really sorry that I will miss your party- chciałabym przyjechać ale bede wtedy w Wawie, czekałam na to, ale teraz żałuję, że przegapie twoje urodziny.
• It was grate to get the invitation
• It was great to hear from you.- fajnie że napisałaś
• I’m sorry that I haven’t written for so long
• I heve been very busy lately- byłam bardzo zajęta
• Please believe that I’m really sorry that I can’t come to you on holiday
• I hope you wan’t be angry at me- mam nadzieje ze nie będziesz na mnie zła
• It was nice surprise to hear from you again after so many months- miłą niespodzianką było otrzymanie wiadomości od Ciebie po tylu miesiącach
• Write soon- napisz wkrótce
• I’m looking forward to hearing from you soon
• Anyway, I have to finish now- no cóż muszę już kończyć
• Keep in otuch- bądź w kontakcie
• Give my regards/ love to your parents/Jim- pozdrów pozdrowienia/ uściski rodzicom/ Jimowi
• When you arrive to Poland we will be waiting for you on the airport in Cracow, so you don’t hale to be afraid of transport, besides we will accompany you on your departure
• Regards,- pozdrowienia
• Well, that’s all for now- wiec, na razie to wszystko
• All the best- wszystkiego dobrego
• Take care- trzymaj się
• Lot sof love- uściski
OPIS MIEJSCA
The room/place in my house/city witch I like best is…- miejscem/ pokojem, które/któy najbardziej lubie w moim domu/ mieście jest…
The place is famous for- miejsce jest z nane z
This place is special for a number of reasons. One of them is…- to miejsce jest wyjątkowe z wielu powodów, jednym z nich jest
Behind it there is-z tyłu jest
To the left/ right of the park is- z lewej / prawej strony parku jest
The house is set among- umiejscowiony pośród
It is situated on the coast/ in the city center- usytuowany na plaży/ w centrum miasta











LIST FORMALNY- yours feithfully (oficjalny)/ sincerely (jeśli znasz nazwisko)
1.
REKLAMACJA:
• I am writing to complain about (a camera, that I bought on your company’s website- pisze z reklamacją dotyczącą( aparatu, który kupiłam na stronie internetowej waszej firmy)
• I want to express my strong dissatisfaction with treatment and organize at the Hotel – chciałabym wyrazić moje niezadowolenie z usług I organizacja w hotelu
• I ordered this product last week (12th Feb’06)- zamówiłam ten product w tamtym tygodniu
• When I got home and took it out of the box, I was not pleased to find that your product is damaged- kiedy wzięlam i otworzyłam to w domu, nie byłam zadowolona, bo wasz product jest zepsuty
• As if this were not enough I did not find the instruction and warranty in the box- jakby tego było mało nie znalazłam gwarancji w pudełku
• In addition I am most unhappy about the treatment I received from your company- w dodatku nie jestem zadowolona z obsługi jaką otrzymałam
• I called, but nobody answer the fone- dzwoniłam ale nikt nie odbierał
• I would therefore be grateful if you could consider a full refund of the price (giving me a part refund of the price) of stayed in this hotel- bede wdzieczna jeśli oddacie mi część ceny za pobyt w tym hotelu.
• And cost of the shipment- I za koszt przesyłki
• I hope you will replace the faulty camera- mam nadzieje ze wymienicie wadliwy aparat
• I enclose the copy of document and my telephone number- załańczam kopie dokumentów I mój telefon
• I have a quarantine which is valid for one year- mam gwarancję ważna przez rok
 
konradk18 0

konradk18

Użytkownik
Angielski rozszerzony coraz bliżej liczę na jakiś temat rozprawki o sporcie: zalety i wady organizacji euro 2012 w Polsce ????
 
konradk18 0

konradk18

Użytkownik
Wszystko jest łatwe, jak ktoś coś umie, a jak ktoś mało umie i do tego pisze rozszerzony, to będzie ciężko. Mam nadzieję, że te 15pkt uda się zdobyć z czytania i słuchania (tzn. z strzelania). A reszta to zależy od tematu wypracowania, najpierw trzeba umieć takie coś po polsku napisać.
Już chciałbym widzieć te arkusze, na polskim mi nie zależało , a teraz trochę stresu jest, oby szczęście dopisało.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom