>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

LEGA PALLAVOLO sezon 2011/2012 - Włochy

Status
Zamknięty.
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Andreoli Latina - Acqua Paradiso Monza Brianza
Bardzo często przewija się w moich typach Monza, ale nie bezpodstawnie. W końcu ekipa Zaniniego prezentuje się bardzo dobrze, skutecznie łącząc obowiązki Puchru CEV z ligową rzeczywistością, która nieraz okazuje się bardziej wymagająca, niż pojedynki na arenach międzynarodowych. Ekipa Kuby Jarosza też radzi sobie całkiem nienajgorzej, choć ligowa tabela tego nie odzwierciedla. Ostatnio udało im się pokonać kolejnego &quot;wielkiego&quot; czyli Cuneo 3:2. Jednak nie odważę się postawić na gospodarzy, gdyż ich dyspozycja jest wielce nierówna. Po blamażu z Ravenną, ograli Trentino za 3 punkty, a potem znów bez ugrania choćby seta ulegli Sisleyowi Belluno. Monza natomiast imponuje równą formą, grają co 3 dni, idą na fali dobrej atmosfery w drużynie, budowanej ciągłą passą zwycięstw. Na dodatek pojawia się szansa na zlapanie Modeny w tabeli, ich strata wynosi tylko 2 punkty. Do tego poziom sportowy drużyny gości jest moim zdaniem wyższy, niż gospodarzy.
Typy
Acqua Paradiso Monza Brianza
@1,75 Milenium ⛔ 3:2, 4 set...
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Andreoli Latina - Acqua Paradiso Monza Brianza​


Pisałem już analizę wcześniej, ale mi się skasowała ????
Po krótce postaram się jednak napisać o co mi chodzi.

Pierwszą rzeczą oczywiście jest kurs, który proponuje Bwin (1.80).

Latina ma przeciętny skład, ale gra ostatnio naprawdę dobrze. Liderem w ataku jest Kuba Jarosz. Nie jestem fanem jego talentu, ale muszę przyznać, że gra na dobrej skuteczności. Po raz kolejny powtórzę, że fajnie rozgrywa Daniele Sottile, który ma niezłe przyjęcie i potrafi to wykorzystać. Dobrze współpracuje ze środkowymi i ciekawie rozkłada atak.

Monza kiepsko zaczęła, ale teraz spisuje się bardzo dobrze. Ostatnio brakowało Facundo Conte, ale para przyjmujących Nikic - Rooney świetnie się uzupełnia. Milos Nikic to wszechstronny zawodnik, ale przede wszystkim jego zadaniem jest utrzymanie dokładnego przyjęcia (z czego doskonale się wywiązuje). Sean Rooney wrócił po kontuzji i na pewno sporo wnosi do gry w ofensywie. Olbrzymi atut w postaci De Cecco, który potrafi na rozegraniu robić cuda. Tylko solidnie gra Mauro Gavotto. Doświadczony, leworęczny atakujący to na pewno nie jest typowy killer.

Problemem w Latinie jest dla mnie brak wyraźnie ofensywnego przyjmującego. Przy dobrym dograniu tego nie widać, ale na wysokiej piłce Rivera czy Fragkos nie gwarantują wysokiej skuteczności z lewego skrzydła. Ciekawą opcją może być Diachkov, ale musiałbym go zobaczyć w dłuższym wymiarze czasowym. Monza ma Seana Rooneya, który ma świetne warunki fizyczne i dobrze sobie radzi z wysokiej piłki.

Według mnie faworytem jest Monza, która z teoretycznie słabszymi zespołami radzi sobie bardzo dobrze. Personalnie również goście wyglądają lepiej. Ze stawką bym uważał, bo Latina na własnym parkiecie pokonała już Cuneo i Trentino (głównie za sprawą Jarosza).

Typ:
Acqua Paradiso Monza Brianza @ 1.80 Bwin ⛔
 
A 11

amauri

Użytkownik


Coscione najprawdopodobniej dzisiaj zagra, wraca również Nikolov, a libero Copry Marra ma jakiś problemy z udem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Cuneo - Macerata​


Już dziś o 18.00 rozpocznie się hit Serie A siatkarzy , Cuneo podejmuje na własny terenie drużyne Maceraty . Faworytem spotkania są oczywiście goście , głównie ze względu na problemy kadrowe w postaci braku rozgrywającego Grbica.

Drużyny spotykają się po raz kolejny na przestrzeni kilku dni , pierwsze starcie odbyło się w ramach LM i tam dosyć niespodziewanie gładko Cuneo rozbiło Macerate 3:0. Drużyna Lube jest obecnie wyraźnie w kryzysie , Cuneo jest jednak drużyną która potrafi ograć Trentino a następnego tygodnia wtopić z outsiderem ligi , dlatego jak nie polecałem grać Maceraty po śmiesznym 1.25 w LM , tak dzisiaj zdecydowanie warto na nią postawić.

Porównując oba teamy personalnie , Macerata jest lepsza na każdej pozycji , jej problemem jest jednak obecnie para przyjmujących która jest bez formy . Savani ledwo dyszy po orce jaką zaliczył w całym sezonie reprezentacyjnym , Parodi nie zachwyca. Omrcen zagrał słabo w meczu LM , ale zawodnikiem jest wspaniałym i nie wierze że dziś zagra równie słabo . Para środkowych to moc Maceraty , obdarzeni atomową zagrywką Stankovic i Podrascanic to światowa czołówka na swojej pozycji . Dziś licze na to że Cuneo będzie mieć problem z przyjęciem a Savani wreszcie coś zagra , Baranowicz dalej atutem Cuneo nie jest i to jest ich problemem. Myśle że Macerata nie zagra drugiego tak słabego meczu i tym razem pokona Cuneo.

Typ:
Macerata (1.88) Pinnacle
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Andreoli Latina - Acqua Paradiso Monza Brianza Over 3,5 @ 1,485 ✅ 3-2 Planowo :wink:
Mocno wszyscy atakują tą Monzę bo kursy nieźle pospadały, ja bardziej skłaniam się ku wygranej Latiny. Dlaczego? Przecież w Latinie przegrywały takie tuzy jak Cuneo czy Trentino. Poległa tu również Piacenza czy Verona. U siebie podopieczni Silvano Prandiego grają dobrą siatkówkę, liderem drużyny jest atakujący reprezentacji Polski Jakub Jarosz, trzeba pamiętać jednak że Latina to bardzo chimeryczna drużyna. Monza to dobry zespół z równoważonym składem, jednak na wyjazdach często się męczą, ostatnie mecz wygrane po 3-0 w dość łatwy sposób, ale każda drużyna musi mieć w końcu jakieś przestoje. Wątpię że ten mecz któraś z drużyn wygra 3-0. Potencjał po stronie Monzy ale Latina jak ma dzień to potrafi grać. W pierwszym meczu pomiędzy tymi drużynami w Monzie padł wynik 3-1 dla gospodarzy, myślę że dzisiaj będzie im o wiele trudniej o komplet punktów. 4 sety to chyba minimum ile dzisiaj zobaczą kibice w Latinie.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Macerata i Cuneo dzisiaj znowu dały popis. Macerata popełniła 17 błędów w ataku i 15 raz była zablokowana. Drużyny wygrywały set kończąc po 8-11 ataków nie dość tego że wygrywały to różnica w mały punktach była ogromna. Parodi, Savani, Omrcen ledwie w ataku przekroczyli 30%. W Cuneo też ciekawie Wout poniżej 30% Vissoto 35% i Ngapet jako jedyny powyżej 40%. W TB Cuneo ma tylko 9% perfekcyjnego przyjęcia Macerata serwuje 3 asy i TB pregrywa. Na dziwny poziomie ostatnio stoją mecze między tymi drużynami. Bo takich meczy na szczycie jeszcze chyba nie widziałem.
Swoją drogą ciekawe Czy Macerata po dwóch takich porażkach wstanie jeszcze z kolan i powalczy coś w LM. Wydaje mi się że ich psychika po dzisiejszym meczu może być w nie za ciekawym stanie.
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
Macerata i Cuneo dzisiaj znowu dały popis. Macerata popełniła 17 błędów w ataku i 15 raz była zablokowana. Drużyny wygrywały set kończąc po 8-11 ataków nie dość tego że wygrywały to różnica w mały punktach była ogromna. Parodi, Savani, Omrcen ledwie w ataku przekroczyli 30%. W Cuneo też ciekawie Wout poniżej 30% Vissoto 35% i Ngapet jako jedyny powyżej 40%. W TB Cuneo ma tylko 9% perfekcyjnego przyjęcia Macerata serwuje 3 asy i TB pregrywa. Na dziwny poziomie ostatnio stoją mecze między tymi drużynami. Bo takich meczy na szczycie jeszcze chyba nie widziałem.

Swoją drogą ciekawe Czy Macerata po dwóch takich porażkach wstanie jeszcze z kolan i powalczy coś w LM. Wydaje mi się że ich psychika po dzisiejszym meczu może być w nie za ciekawym stanie.
Ogólnie jestem przeciwny doszukiwaniu się wszędzie jakiś ustawek , ale jak to był czysty mecz to mi za chwile wąsy wyrosną. Jakim cudem drużyna która w pierwszych dwóch setach deklasuje , masakruje Cuneo nie może ich dokończyć w trzecim , w czwartym .... ani w piątym secie?! , w dodatku dostają w tych setach tak w dupe jakby zapomnieli że tą samą drużyne ośmieszyli w dwóch pierwszych partiach. Ciekawe ile makaroniarskie brudasy dostały w łape za ten mecz , pomijam już fakt swojego kuponu i zażenowania jakie wystąpiło na mojej twarzy po ostatnim punkcie w tym meczu , ale nie może być tak że drużyna która gra na katastrofalnym , fatalnym poziomie pokonuje Macerate przegrywając wcześniej 2:0 w setach , Wijsmans grał taką tragedie że głowa mała , nie grał Grbic a przyjęcie wyglądało komicznie . Po pierwszych dwóch setach wszystko szło zgodnie z planem , tak grająca drużyna po prostu musi zostać zdeklasowana , ciekawe jakim to &quot;cudem&quot; ta drużyna podnosi się po takich batach i wyciąga na 3:2 a Macerata nagle zaczyna potykać się o własne nogi , w dodatku na własne życzenie oddaje tb gdzie grała po prostu dużo lepiej :-| .
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Ogólnie jestem przeciwny doszukiwaniu się wszędzie jakiś ustawek , ale jak to był czysty mecz to mi za chwile wąsy wyrosną. Jakim cudem drużyna która w pierwszych dwóch setach deklasuje , masakruje Cuneo nie może ich dokończyć w trzecim , w czwartym .... ani w piątym secie?! , w dodatku dostają w tych setach tak w dupe jakby zapomnieli że tą samą drużyne ośmieszyli w dwóch pierwszych partiach. Ciekawe ile makaroniarskie brudasy dostały w łape za ten mecz , pomijam już fakt swojego kuponu i zażenowania jakie wystąpiło na mojej twarzy po ostatnim punkcie w tym meczu , ale nie może być tak że drużyna która gra na katastrofalnym , fatalnym poziomie pokonuje Macerate przegrywając wcześniej 2:0 w setach , Wijsmans grał taką tragedie że głowa mała , nie grał Grbic a przyjęcie wyglądało komicznie . Po pierwszych dwóch setach wszystko szło zgodnie z planem , tak grająca drużyna po prostu musi zostać zdeklasowana , ciekawe jakim to &quot;cudem&quot; ta drużyna podnosi się po takich batach i wyciąga na 3:2 a Macerata nagle zaczyna potykać się o własne nogi , w dodatku na własne życzenie oddaje tb gdzie grała po prostu dużo lepiej :-| .
Ustawka ustawkom ale nikt tutaj nie potrzebował punktów a żeby się ustawiać. Więc takie wnioski są jak dla mnie bardzo fikcyjnie.
Co do meczu Macerata wygrała zdecydowanie dwa pierwsze sety ale wcale też nie grała w nich dobrze... Przeciętnie momentami poprawnie to maks co bym powiedział na temat gry Maceraty w dwóch pierwszych setach.
 
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
Ustawka ustawkom ale nikt tutaj nie potrzebował punktów a żeby się ustawiać. Więc takie wnioski są jak dla mnie bardzo fikcyjnie.
Co do meczu Macerata wygrała zdecydowanie dwa pierwsze sety ale wcale też nie grała w nich dobrze... Przeciętnie momentami poprawnie to maks co bym powiedział na temat gry Maceraty w dwóch pierwszych setach.
Tak Macerata grała słabo, a co grało Cuneo ? dno dna grało, taka prawda, z kolei w 3., 4. i 5. secie dla odmiany dno dna zaczęła grać Macerata.
Ogólnie mecz stał na znów żenująco słabym poziomie, jesli to byly ustawki no to mogly byc, chyba ze czołowe teamy A1 są takie &quot;świetne&quot; że sety kończą się do 15 czy 17.
Poziom psychiki obu zespołów na poziomie drużyny czestochowskiej tak w skrócie ujmując.
 
filip_r2 769

filip_r2

Użytkownik
Tak Macerata grała słabo, a co grało Cuneo ? dno dna grało, taka prawda, z kolei w 3., 4. i 5. secie dla odmiany dno dna zaczęła grać Macerata.
Ogólnie mecz stał na znów żenująco słabym poziomie, jesli to byly ustawki no to mogly byc, chyba ze czołowe teamy A1 są takie &quot;świetne&quot; że sety kończą się do 15 czy 17.
Poziom psychiki obu zespołów na poziomie drużyny czestochowskiej tak w skrócie ujmując.
Ja nie powiedziałem że Macerata grała dobrze stwierdziłem że w dwóch pierwszy grali przeciętnie a w dwóch następnych w 100% się zgadzam że było to dno dna.
Nie mniej jednak słowo ustawka w przypadku tych dwóch zespołów patrząc na tabele ligową jest równie denne. Bo po co niby te dwa zespoły miały by się na coś ustawiać.
Co do psychiki chodziło mi o wątek po dwóch meczach i w tym przypadku Cuneo ma bądź co bądź przewagę. Co oczywiście nie oznacza że w LM wygrają po raz 3.
 
kunciapek 896

kunciapek

Użytkownik
Jakim cudem drużyna która w pierwszych dwóch setach deklasuje , masakruje Cuneo nie może ich dokończyć w trzecim , w czwartym .... ani w piątym secie?! , w dodatku dostają w tych setach tak w dupe jakby zapomnieli że tą samą drużyne ośmieszyli w dwóch pierwszych partiach.
A nie mogli dostać zadyszki??? Albo chociaż poczuć się już wygranymi, a nie od dziś wiadomo, że gra się do końca. Doszukiwanie się jakiś ustawek moim zdaniem mija się z celem. Poprostu Macerata &quot;skończyła&quot; spotkanie jeszcze szybciej niż sędzia w Rzeszowie, co skrupulatnie wykorzystali gospodarze. Ot takie moje zdanie... ????
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
śmieszą mnie słowa o ustawkach w tym meczu. Tak jakby niektórzy nie widzieli jeszcze takich scenariuszy. Z toku rozumowania niektórych rozumiem, ze mecz Polska-Włochy (0-2 ... 3-2) na PŚ czy choćby spotkanie ligowe Częstowchowa-Warszawa)2-0 24-18 ... 2-3) w PLSie tez były ustawione, bo rozumiem, że takich meczy nie można przegrać tak?
 
T 17,2K

tadzin

Użytkownik
śmieszą mnie słowa o ustawkach w tym meczu. Tak jakby niektórzy nie widzieli jeszcze takich scenariuszy. Z toku rozumowania niektórych rozumiem, ze mecz Polska-Włochy (0-2 ... 3-2) na PŚ czy choćby spotkanie ligowe Częstowchowa-Warszawa)2-0 24-18 ... 2-3) w PLSie tez były ustawione, bo rozumiem, że takich meczy nie można przegrać tak?
A mnie smiesza takie porownania jak twoje, bo porownujesz mecze, ktore nijak sie maja do Cuneo-Macerata #2. Nie wiem jaka widzisz analogie miedzy Czewa-Wawa, a Cuneo-Macerata, gdyz tak jak wczesniej pisalem w meczu wloskich ekip w pier3wszych 2 setach jedna cos grala, druga popelniala mase durnych bledow i dostawala mocne baty, by pozniej sytuacja miala sie odmienic o 180 stopni. Czewa-Wawa - debilnie przegrana koncowka 3. seta upadek morali i po meczu, z kolei Polska-Italia to dla mnie juz wgl porownanie nei z tej ziemi (porownywanie ligi a meczy reprezentacyjnych to inna bajka), aczkolwiek jesliby sie wysilic to w tym meczu wpierw Polska dostaje baty, a nastepnie wygrywa mecz jednak po ogeomnej walce a nie po setach do 16.. Tam w 3. i 4. secie trwała bardzo wyrównana walka az do koncowek setow.
Jak czegos takiego sie nie widzi golym okiem no to ja nie mam pytan.
Co do ustawionych meczy w PLS, to chocby rok temu mecze ligowe Olsztyn-Warszawa, Jastrzbie - Częstochowa, Wielun-Skra (2-3) w tym roku Olsztyn - Zaksa.
 
win1988 164

win1988

Użytkownik
Teraz to pojechałeś po bandzie. Olsztyn - ZAKSA ustawiony ? Jak masz zamiar wypisywać takie herezje opierając się na oglądaniu livescora to naprawdę sobie daruj. Byłeś na meczu ? Wątpię, wtedy inaczej byś śpiewał. AZS zagrał jedno z najlepszych spotkań na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnością duży wpływ na przebieg meczu miał fakt, że kilka dni wcześniej ZAKSA sensacyjnie pokonała Trentino w LM (też ustawka?). Troszkę ciężko po takim sukcesie wrócić na ziemię, i zagrać z ligowym słabeuszem mając w pamięci to co wyrabiało się jeszcze nie tak dawno na parkiecie najlepszej ekipy na świecie. Kapitalny mecz, a walka w końcówce IV seta tylko to potwierdza. Otwórz oczy, albo zastanów się dwa razy zanim cokolwiek napiszesz. O jakiej ustawce mówisz, skoro w tym sezonie nikt nie spada z ligi ? Gratuluję wyobraźni.
 
marko87 214

marko87

Użytkownik
Teraz to pojechałeś po bandzie. Olsztyn - ZAKSA ustawiony ? Jak masz zamiar wypisywać takie herezje opierając się na oglądaniu livescora to naprawdę sobie daruj. Byłeś na meczu ? Wątpię, wtedy inaczej byś śpiewał. AZS zagrał jedno z najlepszych spotkań na przestrzeni ostatnich lat. Z pewnością duży wpływ na przebieg meczu miał fakt, że kilka dni wcześniej ZAKSA sensacyjnie pokonała Trentino w LM (też ustawka?). Troszkę ciężko po takim sukcesie wrócić na ziemię, i zagrać z ligowym słabeuszem mając w pamięci to co wyrabiało się jeszcze nie tak dawno na parkiecie najlepszej ekipy na świecie. Kapitalny mecz, a walka w końcówce IV seta tylko to potwierdza. Otwórz oczy, albo zastanów się dwa razy zanim cokolwiek napiszesz. O jakiej ustawce mówisz, skoro w tym sezonie nikt nie spada z ligi ? Gratuluję wyobraźni.
Masz rację wg mnie. Irytacja co do przegrania zakładu poprzez jakiś mecz to jedno, ale żeby od razu uznawać to za ustawkę? W tygodniu jest kilka meczy kończących się w dziwny sposób, ale to nic nie oznacza. Wystarczy zerknąć do statystyk i widać gołym okiem, że Cuneo w 3 i 4 secie nie grało o wiele lepiej, a wręcz przeciwnie. Ich przyjęcie 1 i 2 set kiedy tak dostali baty było na poziomie 57 i 52 %, a w 3 i 4 kiedy oni zdeklasowali zaledwie na 27 i 33%. Odwróciła się statystyka ataku. Zawodnicy Cuneo zaczęli kończyć trudne piłki i w końcu załapał blok po zmianie Veselego za Fortunato. Nawet na takim poziomie takie spotkania się zdarzają, a dodatkowo obie ekipy są ostatnio w dołku.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Itas Diatec Trentino - Casa Modena
Kolejne starcie na szczycie we Włoskiej Serie A1. I pomimo, że jest to starcie na szczycie, to jednak przepaść między zespołami jest dość spora. Trento ostatnio gra jak maszyna - w 5 ostatnich meczach stracili zaledwie seta, co poniekąd jest zaskoczeniem, gdyż tego seta urwała im ekipa z Maaseik w Lidze Mistrzów. Niemniej jednak o spadek formy podopiecznych Radostina Stojczewa bym się nie martwił. Drużyna gra fantastyczne we wszystkich elementach. Kaziyski z Juantoreną dobrze przyjmują, Raphael ma szerokie pole do rozegrania, a w razie czego jest potężny Stokr, który gra jak na rasowego przekątnego przystało. Nie wspominając o potencjale w zagrywce każdego z graczy gospodarzy. Drużyna gości także ten sezon może zaliczyć do udanych, jednak kilka wpadek się im zdarzało, grają też sporo niepotrzebnych tie-breaków. Fiński sypacz Mikko Esko to absolutna czołówka światowa, jednak wykonawców do ataku ma już klasę niższą niż Trento, chyba że mówimy o Andersonie. Nie spodziewam się wyrównanego spotkania, gdyż w ekipie Modeny zbyt dużo moim zdaniem zależy od przyjęcia, a z nim bywa jednak różnie. Under punktowy, jaki daje Unibet, daje zapas seta, bo nie sądzę, by Modena ugrała więcej. Dla mniej odważnych kurs na -1,5 seta też jest dość godny uwagi.
Typy:
Under 185,5
@1,50 Unibet ✅ 152
Itas Diatec Trentino
-1,5 seta @1,40 Unibet ✅ 3:0

CMC Ravenna - Bre Banca Lanutti Cuneo
Tym razem starcie Dawida z Goliatem. Cuneo ostatnio odpadło z Ligi Mistrzów po pojedynku z Maceratą, jednak wcale nie prezentowała się tak źle, pomimo, że brakowało Grbicia na rozegraniu. Baranowicz z meczu na mecz coraz lepiej się prezentuje, może nie gra tak wszechstronnej siatkówki jak jego o wiele starszy kolega klubowy, ale na Ravennę, czerwoną latarnię póki co ligi, powinno wystarczyć. Powinno być szybkie 0-3 dla gości, bo drużyna klasy Cuneo nie powinna gubić punktów z beniaminkiem. Tym bardziej, że forma, jaką prezentuje choćby Visotto czy też Ngapeth, pozwala sądzić, że to będzie demolka.
Typy:
Under 185,5
@1,50 Unibet zwrot
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Trentino - Modena Under 185,5 @ 1,50 Unibet ✅ 152 pewa :cool:
Najciekawsze spotkanie Serie A w tej kolejce. Oglądałem ostatnie spotkanie Modeny z Padovą wygrane 3-0. Świetnie wtedy zagrał Denis Angel. Kończył wszystko co miał. Do tego często dokładał mocną specyficzną zagrywkę. Ogólnie zagrał kapitalnie. Dobre zawody również grał Esko który świetnie prowadzi grę. Grał wszystkimi strefami. W przyjęciu dobre zawody grali Anderson i Kooy. Tego drugiego zastępował w drugim i trzecim Mateo Martino były gracz Maceraty zagrał również dobre spotkanie. Środek też wyglądał nieźle szczególnie Sala który jest bardzo skuteczny w ataku. Jednak to był mecz tylko z Padovą, Trentino to całkiem inna bajka. Trento gra ostatnio swoje ten stracony set w LM z Belgami uznaję za zrobienie sobie jaj. Meczu nie oglądałem także nie mogę za dużo o tym powiedzieć. Jednak Trentino w meczach Serie A gra zupełnie inaczej koncentracja jest zupełnie inna. Nie ma lekceważenia rywala, trener Stojczew zapowiada komplet punktów. Będzie grał pierwszy skład więc o wynik jestem spokojny. Juantorena, Kazijski, Stokr, Birarelli, Djuric, Raphael, Bari, Colaci kapitalnie nazwiska które mówią same za siebie. Modena z innymi rywalami może grać dobrze, ale jak przychodzi mecz z czołówką to sporo tracą, być może przegrywają mecze w szatni. Under ma ogromne szanse na powodzenie przy graniu 4 setów także pobieram ten typ i z czystym sercem go polecam do zagrania.
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka - Lega Palavollo, Włochy
Spotkanie: Fidia Padova - Sisley Belluno
Typ: Sisley Belluno
Kurs: 1.520
Bukmacher: Pinnacle
Analiza:
W 19 serii Lega Palavollo do Padovy po 140 km drogi w niedzielny wieczór dotrą siatkarze z Belluno. W pierwszym spotkaniu w sezonie Sisley Belluno bezproblemowo rozprawił się z beniaminkiem pokonując go 3:0 (25:20 25:18 25:22). MVP wtedy przyznano Alessandro Fei&#39;owi, który zdobył 20 punktów. Co prawda w niedzielę nie przewiduję raczej powtórki tego wyniku - więc polecam także over 3.5 seta po porównywalnym kursie, jednak spotkanie będzie można oglądac na antenie włoskiej telewizji internetowej Sportube.tv - więc gram czysto na Belluno i oglądam całe spotkanie. Gdybym miał typowac dokładny wynik - stawiałbym na 3:1 dla gości, chociaż bardzo prawdopodobny wydaje mi się także Tie Break, lecz mimo wszystko jestem wewnętrznie bardzo spokojny o zwycięstwo Belluno w spotkaniu z przedostatnią w tym momencie Padovą.

Sisley Belluno:
Po zakończeniu sezonu 2010/2011 i głośnym odejściu głównego sponsora od zespołu z Treviso wokół drużyny wisiało widmo wycofania się z Lega Pallavolo. Jednak Sisley jest na siatkarskiej mapie Włoch i chwała bogu - jak widac warto było. Lojalni zespołowi pozostali Alessandro Fei oraz Robert Horstink. Z Treviso odeszli między innymi: Jiri Kovar, Dante Boninfante, Novica Bjelica, Rob Bontje, Samuele Papi i Gabriele Maruotti. Jednak na popularnym &quot;Foxie&quot; i Holendrze Horstinku powstała całkiem nowa drużyna do której dokoptowano mieszankę rutyny i doświadczenia oraz młodości pod postacią miedzy innymi: Donalda Suxho, Frantiska Ogurcaka czy Emanuela Kohuta. Ktoś mógłby stwierdzic, że mimo wszystko w takim składzie Sisley Belluno nie ma większych szans na walkę o miejsca tuż za czołówką, ale wyniki w tym sezonie same bronią drużynę - Sisley w Serie A1 zajmuje 6 pozycję i awansowała do półfinału Pucharu Włoch. Można? - Jak widac można, a pieniądze w sporcie to nie wszystko. Trzon zespołu i główne armaty w zespole to oczywiście Alessandro Fei oraz Robert Horstink. Obaj zawodnicy są dobrze znani, Fei, który już 11 sezon z rzędu reprezentuje barwy Sisley&#39;a. Żeby było bardziej interesująco na początku swojej siatkarskiej kariery przed 4 sezony występował w drużynie z Padovy. Fox świetnie spisuje się w ataku, jest przysłowiową armatą i to do niego jest posyłana zdecydowana większośc piłek, posiada także mocną i bardzo regularną zagrywkę. Bardzo dobrze spisuje się także w bloku - początkowo Fei był środkowym, jednak z czasem przemianowano go na pozycję atakującego. Robert Horstink - klasowy zawodnik - można go porównac do naszego Michała Winiarskiego. Co prawda przeciętnie radzi sobie w przyjęciu ale bardzo dobrze atakuje - skuteczna zagrywka także jest jego atutem. Tak jak wspomniałem - Fei i Horstink tworzą trzon zespołu z Belluno - wokół nich stworzono - jak na dzień dzisiejszy - zespół, który mimo wszystko zaskakuje rezultatami spotkań w tym sezonie. Rozgrywający Donald Suxho - może nie jest to wielki wirtuoz rozgrywania, jednak niezwykle doświadczony Jankes już z niejednego pieca chleb jadł i dobrze wkomponował się w całą układankę pod nazwą Sisley Belluno. Podstawowymi środkowymi są Emanuel Kohut oraz Giorgio De Togni. Lepiej współpraca z Suxho układa się Kohutowi, który także lepiej czyta grę - notując więcej punktowych bloków. Posiada także groźną zagrywkę - obok Fei&#39;a i Horstinka. Giorgio De Togni także w przeszłości reprezentował barwy klubu z Padovy i jest troszkę słabszą wersją Kohuta - nie ma niebezpiecznej zagrywki i ma trochę gorsze warunki fizyczne. Mimo wszystko przy Donaldzie Suxho, który nie owijając w bawełnę - jest najsłabszym elementem w Sisley&#39;u - prezentują się dobrze a nawet bardzo dobrze. Drugim przyjmującym w zespole (obok Roberta Horstinka) jest Frantisek Ogurcak - defensywny w tym przypadku przyjmujący. O wiele lepiej niż Horstink radzi sobie w przyjęciu zagrywki, jednak w ataku dostaję o połowę mniej piłek niż Holender, lecz nie można stwierdzic że w ataku gra poniżej oczekiwań. Libero a zarazem weteran (od 14 sezonów w Sisley&#39;u) Alessandro Farina - doświadczony zawodnik - obok Huberta Henno z Cuneo i Jeana-Franoisa Exigi z Maceraty najlepszy na swojej pozycji we Włoszech. Niezbyt często zdarzają mu się błędy - więc raczej omija go się przy wyborze kierunku serwisu.

Fidia Padova:
Tak jak zespół z Belluno został stworzony wokół Fei&#39;a i Horstinka tak w Padovie pierwsze skrzypce grają atakujący Ventceslav Simeonov oraz rozgrywający Javier Gonzalez - Kubańczyk ściągnięty przed sezonem z Copry Piacenza. Urodzony w Płowdiwie Simeonov jest pierwszą opcją w ataku a za nim... dłuuuugo nic. Jednak ze swojej roli wywiązuje się znakomicie, ciężko go zatrzymac - atakuje na wysokim procencie skuteczności a także ciekawostka! - zanotował najwięcej punktowych bloków ze wszystkich graczy w zespole - nie wiem czy jest to umiejętnośc dobrego czytania kierunków ataków przeciwników czy też słabośc w tym elemencie tych, którzy w bloku powinni brylowac - czyli środkowych. No ale cóż, nic nie umniejszy klasy Ventceslavovi - i to z jego strony liczę na największe zagrożenie, bo już nieraz praktycznie w pojedynkę wygrywał spotkania. Javier Gonzalez - Kubańczyk. Podkreślam narodowośc tego siatkarza, bo wszyscy wiemy co potrafi standardowy Kubańczyk - tak, Javier jest jednym z nich i na pewno przy Donaldzie Suho zrobi ogromną różnicę. Posiada bardzo groźną, mocną i regularną zagrywkę - bardzo często przy jego zagrywce drużyna Padovy zdobywa punkty seriami. Do tego Gonzalez rozgrywa szybkie piłki na skrzydła, jego setterka jest także bardzo urozmaicona - niestety w zespole brakuje skrzydłowych, którzy mogliby dorównac poziomowi, który prezentuje Simeonov. Sebastian Schwarz oraz Francesco De Marchi. O ile Sebastiana możemy znac z rozgrywek Ligi Światowej i w lidze włoskiej nie znalazł się przez przypadek o tyle De Marchi przez całą karierę balansuje na poziomie Serie A1 i Serie A2 i wyraźnie odstaje od Schwarza i to w każdym elemencie siatkarskiej sztuki. Gorzej od Niemca radzi sobie w przyjęciu, brakuje go także z przodu, ale cóż - jak się nie ma co się lubi, to się lubi co się ma. Ubolewam nad brakiem klasowych skrzydłowych w zespole Fidii, bo Javier Gonzalez mógłby jeszcze efektywniej prowadzic grę. Szkoda bo Javier i Ventceslav oraz po troszę Schwarz prezentują na prawdę solidny poziom. Środkowi także nie imponują - Luka Suljagic oraz Andrea Semenzato. Posiadają bardzo dobre warunki fizyczne - obaj po 208 cm wzrostu, jednak nie przekłada się to ani na punktowe bloki ani też na skuteczne ataki - przy Javierze Gonzalezie wygląda to co najmniej dziwnie. Żeby atakujący Simeonov miał wyższą skutecznośc w ataku niż środkowi? - Jak widac zdarza się. Do Kohuta brakuje im dużo a Djuric i Sala zapewne nie wiedzą o istnieniu środkowych Fidii Padova. Nie wiem dlaczego środkowi grają przeciętnie by nie powiedziec słabo - ale na pewno im się przyjrzę - wypadałoby odciążyc trochę starego Ventceslava, ale... Widocznie marudzę. Libero Andrea Garghella także nie prezentuje wysokiego poziomu - zdarzają mu się błędy a i z pozytywnym dostarczeniem piłki do siatki ma kłopoty. Półka niżej od Fariny albo dwie, raczej dwie.

Reasumując - faworytem i to zdecydowanym jest utytułowany Sisley Belluno, któremu przyjdzie o ligowe punkty walczyc z beniaminkiem Serie A1, który na własnym parkiecie nie spisuje się za dobrze. Fidia Padova wygrała u siebie tylko dwukrotnie ostatnio z Marmi Lanza Verona oraz w pierwszej kolejce z Coprą Piacenza. Fidia potrafiła u siebie urywac punkty takim zespołom jak Casa Modena czy Bre Banca Lannutti Cuneo, jednak reszta przeciwników wyjeżdżała z Padovy z kompletem punktów. Moim zdaniem w niedzielny wieczór z lepszymi humorami spotkanie zakończą siatkarze z Belluno, którzy ostatnio zanotowali trzy wyjazdowe zwycięstwa z rzędu i to z wyżej notowanymi zespołami niż Padova bo z San Gustino, Tonno Calipo Vibo Valentia oraz Andreoli Latina. Tak więc - wszystko przemawia za zespołem Sisley&#39;a - aktualna forma, skład personalny, forma wyjazdowa graczy z Belluno oraz parkiet w Padovie, który trudno nazwac atutem gospodarzy. Chyba że kolejny świetny mecz rozegra Ventceslav Simeonov, Javier Gonzalez będzie świetnie serwował i za sprawą jego dobrego rozgrywania także wybitnie dobrze zagra reszta zespołu. - Do tego wypadałoby dodac trochę szczęścia i słabszy dzień zespołu z Belluno.
- Moim zdaniem niemożliwe, ale mecz będzie na pewno zacięty.



Przed utytułowanym i naszpikowanym gwiazdami światowego formatu Sisley&#39;em Treviso drżały wszystkie zespoły w Europie. Po tamtejszym Dream-Teamie pozostał tylko Alessandro Fei i Robert Horstink, jednak Sisley nadal gra wyborną siatkówkę. Czy w spotkaniu z Fidią Padova Fei i spółka po raz kolejny udowodnią swoją klasę i wywiozą z Padovy komplet punktów?
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
new_season 2

new_season

Użytkownik
Mecz Ravenna - Cuneo został przerwany ze względów technicznych w trzecim secie. Po prostu z sufitu hali zaczęła na parkiet cieknąć woda ze śniegu, który zalega na dachu obiektu. Problem był od samego początku meczu i pogłębiał się z każdą minutą gry coraz bardziej. Sędziowie i obie drużyny uznały, że w związku z koniecznością przerywania gry po niemal każdej akcji kontynuowanie meczu w tych warunkach nie ma sensu.
Póki co nie ustalono nowego terminu meczu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Lega Pallavolo zwycięzca? Itas Trentino @ 1,95 Unibet
Trentino to najlepsza drużyna na świecie. Gram na ich zwycięstwo w Lega Pallavolo ponieważ uważam że nie ma drużyny na pewno we Włoszech która mogła by z nimi wygrać. Grają nieosiągalną siatkówkę, szczerze mówiąc liczyłem w tym sezonie na Maceratę, ale po dobrym początku teraz grają bardzo, bardzo słabo. Wydaje mi się że zawodnicy są mocno wypaleni.
Co może przeszkodzić w zdobyciu tytułu?
Kontuzje w jednym czasie obu przyjmujących, jednego jeszcze dadzą radę zastąpić dwóch już nie. Della Lunga w razie czego prezentuje odpowiedni poziom by gra Trentino nie ucierpiała. Jeszcze w przyjęciu ewentualnie może pograć drugi atakujący Sokolow. Na ataku dwóch równorzędnych zawodników Stokr i Sokolov. Środek czterech dobrych zawodników z czego Birarelli i Djurić delikatnie górują nad ostatnio grającymi Birkmanem oraz Burgsthalerem. Na rozegraniu Raphael który gra świetnie oraz Łukasz Żygadło który w razie zmian spisuje się bardzo dobrze. Dwóch równorzędnych libero Bari który gra kiedy rywale serwują i Colaci który gra kiedy Trentino zagrywa. Połączenie idealne. Drużyna kompletna jeśli nie zdarzą się kontuzje to nie ma opcji by nie wygrali Serie A.
Kto może zagrozić?
Macerata już o nich pisałem i wydaje mi się że moja ulubiona drużyna nie ma szans w starciu z Trentino. Tak jak pisałem wcześniej po prostu są wypaleni i medal będzie sukcesem.
Cuneo które osłabiło się w tym roku, powalczy o finał jednak kiedy się tam znajdzie z Trentino nie ma szans, zbyt mocno faluje im gra. Nie ma pewniaka w ataku. Kapitan Wijsmans też delikatnie pod formą. Nie mają atutów.
Modena w ostatnim meczu ligowym z Trentino pokazała na ile ich stać, ze słabymi wygrywają w cuglach, ale przychodzi ktoś lepszy i wszystkie atuty idą do lasu.
Monza za młoda i za mało doświadczona drużyna. Potencjał jest ale panie! gdzie na mistrzostwo Włoch.
To by było tyle jeśli chodzi o kandydatów. Trentino ma wszelkie atuty po swojej stronie im głębiej w las czytaj więcej meczy rozegranych co raz bardziej przekonuję się do niepodważalnej dominacji Trento.
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom