>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

LEGA PALLAVOLO sezon 2011/2012 - Włochy

Status
Zamknięty.
tmlmrf 193

tmlmrf

Użytkownik
Wyniki osiągane przez Veronę w ostatnich 5 kolejkach były fatalne, ale gra aż taka zła to chyba nie była. Największym problemem Verony jest przyjęcie zagrywki, z którym mają naprawdę sporo problemów. Sami dysponują dobrą zagrywką, ale strasznie nieregularną.

W ostatnich 5 spotkaniach Gasparini tylko raz zszedł poniżej 50% skuteczności w ataku.
Razem z Gasparinim grę w ataku ciągnie Robert Kromm. Ostatnie 5 występów Kromma to odpowiednio 60%, 66.7%, 60.7%, 57.9% i 68.2% skuteczności w ataku. Wyniki rewelacyjne.

Ogólnie w ostatnich przegranych spotkaniach gra Verony na siatce była dobra. Ogromne problemy były we wspomnianych przeze mnie elementach: zagrywka i przyjęcie wyglądały po prostu słabiutko.

Nie wiem czy oglądaliście ostatnie spotkanie Maceraty z Veroną, ale zachowanie Verony w piątym secie było co najmniej dziwne. Trener Bagnoli zrezygnował w tej partii z Kromma, Meoniego, Gaspariniego, Poppa i Zingela.

Przed TB Macerata potrzebowała zwycięstwa z Veroną, żeby zająć przed play offami 2 miejsce ;)

Pełna zgoda co do ostatniego meczu Lube z Veroną. TB całkowicie odpuszczony przez gości, zmiany to jedno ale przyjmowanie kilku flotów na drugą stronę czy też ataki w aut i to taki dość konkretny były bardzo wymowne. Coś było na rzeczy w tym meczu, wynik 3-2 dla Lube całkowicie satysfakcjonował obie strony, także tym rezultatem bym się nie sugerował w kontekście dzisiejszego meczu.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Itas Diatec Trentino - Energy Resources San Giustino
Obie drużyny walczą lub walczyły o zupełnie inne cele - Trento wiadomo, mistrzostwo Włoch, drużyna gości natomiast można rzec, że swój cel osiągnęła - awansowała do Play offów, co dało utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Pod względem sportowym dzieli je przepaść - nie ma się co oszukiwać, San Giustino nie ma żadnych atutów, by drużynie gospodarzy zagrozić, co dwukrotnie już udowodnili w tym sezonie w fazie zasadniczej. Oba spotkania zakończyły się po przysłowiowej godzince z prysznicem, w każdym z wyraźną stratą punktową. I na to chciałem właśnie zwrócić uwagę - w obu meczach padł under 135,5 punktów i w dniu dzisiejszym przewiduję podobny scenariusz. Myślę, że Stojczew już nie będzie bawił się w wystawianie w szóstce Żygadły, Lanzy czy Sokolova, tylko wyjdzie żelazna szóstka, która rozniesie wręcz drużynę Urnauta i spółki.
Typy
Under 135,5 punktów @1,80 Milenium ✅ 135 ???? na styku, ale siedzi i kwiczy ????
Under 160,5 punktów @1,60 Bwin ✅ 135
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
buzero 59

buzero

Użytkownik
juz jutro pierwsze mecze...
kursy slabe ale mysle ze warto zagrac jeszcze dzis dwa mecze Trentino -1,5 ✅✅✅seta oraz Lube -1,5✅✅✅ seta.
wszystko pieknie ominalaem jedna niespodzianke Sisley....ale nie rozumiem jednego czemu w meczu CUNEO pan:
Ngapeth Earvin przyjecie 13 69% 62% atak 22 3 2 12 55%
wlasnie zostaje zmieniony przez na 3 i 4 set przez pana P a sam grywa tylko po czesci ale nie w pierwszej szostce...
zwlaszcza ze PAN p gra tak:

Patriarca Giuseppe przyjecie 20 40% 15% atak 14 1 1 2 14%
EDIT
A i prosze Polak potrafi :
Jarosz Jakub
27pkt
18serw 4błąd 7asów !!!
. . atak32 1 4 17 53%
MASAKRA!!! MVP- JJ - a Pan Fei to mogl mu w tym meczu rece umyc...
brawo Kuba...jak tak bedzie gral to LATINA na mistrza,...
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
up może jakiś drobny uraz i trener nie ryzykował, nie wiem.
Jarosz wykończył Sisleya ???? czyli przed Modeną ogromna szansa na awans do strefy medalowej.
Na jutro Roma, Monza, Piacenza i over Sisley - Casa ;) ale coś więcej jak pojawią się kursy ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Sisley Belluno - Casa Modena 2 @ 1,654 Pinnacle ⛔ 3-1 brak słów na Modenę ????
Sisley przegrał wczoraj 3-0 z Latiną, praktycznie zawodnicy z Belluno pogrzebali swoje szanse na awans do strefy medalowej. Bardzo słabo zagrały dwie armaty, Alessandro Fei tkóry zanotował tylko 43% w ataku oraz Robert Horstink który miał tylko 30% w ataku, nadrobił trochę przyjęciem ale co z tego jak od niego wymaga się dobrej skuteczności w ataku. Z tego co wyczytałem to grali bardzo słabo, popełniali bardzo dużo błędów własnych bo aż 21. To zdecydowanie za dużo jeśli myślimy o drużynie która ma aspiracje medalowe. Do tego na pewno będą czuli ten mecz w nogach także Modena jest faworytem tego meczu jak i całej grupy. Modena po znakomitym początku sezonu złapała przy końcu zadyszkę jednak pod koniec fazy zasadniczej już z niej wychodzili. Zespół dysponuje bardzo dużą siłą na skrzydłach. Praktycznie mamy 4 równorzędnych zawodników na 3 miejsca. Dennis, Martino, Anderson i Kooy (nie wiem co z nim jest bo ostatnio nie grał bo miał jakąś kontuzję także nie wiem czy będzie do dyspozycji trenera). Do zespołu dołączył Łukasz Kadziewicz i wraz z Andrea Salą tworzą jedną z lepszych, jak nie najlepszą parę środkowych we Włoszech. Esko sporo gra środkiem także obaj będą dostawali sporo piłek. Patrząc na potencjał Modena jest faworytem, Sisley jest w trybie meczowym ale prawdę mówiąc nie ma już o co grać. Liczę że podopieczni Daniele Bagnoliego odprawią rywali i jutro powalczą z Latiną o wygraną w grupie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Widziałem, że pisaliście o Klapwijku. Holenderskiego atakującego brakowało w składzie w ostatnim meczu rundy zasadniczej. Niels miał jakieś problemy fizyczne (pewnie jakiś drobny uraz, konkretów brak), więc Trener Blengini wolał postawić na zdrowego Falasce.


Copra Elior Piacenza - Tonno Callipo Vibo Valentia​


Valentia wczoraj dzielnie walczyła z faworyzowaną ekipą Cuneo i przy odrobinie szczęścia mogła ugrać coś więcej. Wspominałem już wyżej o problemach podstawowego atakującego Nielsa Klapwijka. Dodatkowo wczoraj w czasie spotkania kontuzji doznał środkowy Michal Rak (prawa kostka). Klapwijka zastępował wczoraj Guillermo Falasca, który zagrał dobre spotkanie. Raka zmienił Rocco Barone i tutaj wielkiej różnicy być nie powinno. Valentia ma dobrą parę przyjmujących. Matej Cernic bardzo dobrze radzi sobie w przyjęciu, ale w ataku zbyt wiele nie zrobi. Luis Diaz to ofensywny przyjmujący i w ataku naprawdę może się podobać.

Piacenza miała świetną rundę rewanżową. Zawodnicy złapali wiatru w żagle i chyba uwierzyli ponownie w swoje umiejętności. Liderami zespołu są Hristo Zlatanov i Vladimir Nikolov. Charyzmatyczni, doświadczeni siatkarze. W bardzo dobrej formie jest Samuele Papi, który został powołany do kadry (zakończył karierę reprezentacyjną w 2007 roku). Zhekov i Kampa prowadzą grę głównie po skrzydłach. A szkoda, bo zwłaszcza Holt mógłby w ataku wykorzystywać swoje doskonałe warunki fizyczne.

Rozgrywający Valentii Manuel Coscione na pewno częściej będzie wykorzystywał swoich środkowych od rozgrywającego Piacenzy. Na skrzydłach przewagę powinna mieć Piacenza, która ma trzech bardzo doświadczonych zawodników. Najmocniejszą stroną Piacenzy jest zdecydowanie gra w bloku. Tym elementem punktują bardzo, bardzo często.

Uważam, że Piacenza spokojnie może powalczyć z Cuneo o awans do półfinału. Żeby do tego doszło dzisiaj muszą pokonać Valentię i najlepiej zgarnąć komplet punktów. Piacenza ma charakter i liderów z prawdziwego zdarzenia w postaci Zlatanova i Nikolova. Valentia potrafi grać naprawdę solidnie, ale Klapwijk to zawodnik, który w sezonie zasadniczym ciągnął grę swojego zespołu. Skoro wczoraj nie wystąpił to na pewno nie jest w optymalnej formie fizycznej.

Sporo mówiło się o tym, że na play offy do Piacenzy dołączy środkowy Simon Aties. Na razie jednak żadnych konkretów nie było.

Typy:
Copra Elior Piacenza @ 1.30 Bwin ✅
Copra Elior Piacenza (-1.5 seta) @ 1.60 Bwin ✅


M.Roma Volley - Energy Resources San Giustino​


Zacznę od San Giustino, które wczoraj przegrało z Trentino 0:3. Trudne warunki postawili tylko i wyłącznie w pierwszym secie. Według mnie w tej ekipie brakuje trochę siły na skrzydłach. Tine Urnaut jest liderem, ale o tym wiedzą wszystkie zespoły i na pewno sztab szkoleniowy Romy znajdzie jakiś sposób na powstrzymanie Słoweńca. Jeroen Rauwerdink to solidny zawodnik. W przyjęciu bardzo dobry, ale w ofensywie tylko niezły. Atakujący Evan Patak pewnego poziomu nie przeskoczy. Solidny zawodnik, ale nic więcej. Mocnym punktem jest środkowy Sebastian Larry Creus.

Roma zajęła w rundzie zasadniczej 8 lokatę i w sumie odzwierciedla to potencjał tego zespołu. Solidny skład z kilkoma wyróżniającymi się zawodnikami. Niekwestionowanym liderem jest przyjmujący Ivan Zaytsev. Ivan prezentuje się w tym sezonie świetnie. Potencjał w ofensywie niesamowity. I co najważniejsze potrafi dobrze przyjmować. Parę z Zaytsevem tworzyć powinien Gabriele Maruotti. Solidny, raczej defensywny przyjmujacy. Ciężko powiedzieć kto rozpocznie na ataku. Zazwyczaj rozpoczyna Giulio Sabbi, ale jest jeszcze leworęczny Milan Bencz, który również potrafi skutecznie atakować. Troszkę rozczarowuje mnie Novica Bjelica. Kiedyś zapowiadał się na jednego z lepszych środkowych na świecie, ale w Romie niczego szczególnego nie pokazuje. Na pewno rozgrywający Boninfante powinien go częściej uruchamiać.

San Giustino gra trochę chaotycznie. Mają przeciętne skrzydła i tutaj na pewno lepiej wypada Roma. Roma ma wielki atut w postaci Ivana Zaytseva. Dla Ivana jest to ostatni sezon w tym zespole i na pewno będzie chciał pozostawić po sobie bardzo dobre wspomnienia. W najważniejszych momentach potrafi wziąć ciężar gry na siebie i rzadko się myli.

Typy:

M.Roma Volley @ 1.45 Unibet ✅
M.Roma Volley (-5.5 pkt) @ 1.85 Bwin ⛔


Nie wiem czy jakieś znaczenie będzie miało to, że wczoraj spotkania rozgrywały ekipy Valentii i San Giustino, a Piacenza i Roma odpoczywały.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
buzero 59

buzero

Użytkownik
ciekawe jak zespoly wytrzymaja 2 mecz w 2 dzien....nie sa do tego zawodnicy na pewno przyzwyczajeni, majac takze koncowke sezonu...
mysle ze warto pograc na Faworytow ale czy na Pewno Sisley nie powalczy z Modena - nie wiem...najfaniej wygladaja typy Redwitza ale sam wybiore z nich COPRE ktora notuje super koncowke sezonu i na pewno nie zgubia jej w PO...
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Copra Elior Piacenza - Tonno Callipo Vibo Valentia
We wczorajszym meczu Valentia miała znakomitą szansę na wywalczenie sobie szansy na cokolwiek więcej niż ostatnie miejsce w tabeli marny koniec sezonu i wcale nie mam tu na myśli szans medalowych, a baraż o Challenge Cup. Niestety trzeba będzie o tym zapomnieć, bowiem jeżeli oddaje się przeciwnikowi praktycznie dwa wygrane sety (mam tu na myśli set drugi i czwarty, gdzie goście seryjnie potracili punkty), to nie ma czego także szukać w pucharach. Wątpię, czy drugi raz zawodnicy Valentii zdołają zagrać taki super mecz, na dodatek przeciwko zespołowi, który wydaje się, że ma znacznie więcej argumentów niż Cuneo. Piacenza bowiem jest znakomitym przykładem na to, że cierpliwość w siatkówce popłaca i mimo katastrofalnej formy na początku, dzisiaj mogą bić się o medale. Ogromną siłą tej drużyny okazują się być znakomici skrzydłowi, którzy doświadczeniem wręcz tryskają. Trójca Nikolov - Zlatanov - Papi pod rozgrywającym takim, jakim jest Zhekov, może czuć się swobodnie i robić na siatce cuda. Trzeba bowiem przyznać, że pomimo, iż nie jestem fanem talentu Bułgarskiego rozgrywającego, to jest on typem sypacza, który może nie sili się na kreowanie gry, jednak gdy już posyła piłkę, to jest ona bardzo staranna i ułatwia zadanie na skrzydle. Szczególnie istotne jest to przy odbiciu do tyłu, a więc do swojej głównej armaty, Nikolova. A Zlatanov to istna szara eminencja, charyzmatyczny lider mentalny tej drużyny, a Papi swoją grą zdołał przekonać samego selekcjonera reprezentacji Włoch i otrzymał powołanie. Piacenza już dwukrotnie pokonała w tym sezonie drużynę Valentii, u siebie 3-2 oraz na wyjeździe 3-0. I na ten drugi rezultat bym zwrócił uwagę, bo daje on pełny obraz tego, jak dzisiaj może zagrać Piacenza. Powtórka z rozrywki wcale mnie nie zdziwi, jednego seta może oddadzą, ale proponowana przeze mnie linia jest w stanie to pokryć.
Typy
Under 180,5 punktów
@1,90 Bwin ✅ 134
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
toudi 715

toudi

Użytkownik
Krótko bo musze wyjść

Cuneo - Piacenza over 181,5 1.94 Panbet⛔

Od rana czekałem az buki wystawią linię, u innych buków linia wyzsza, np. bwin 185,5. Piacenza w drugiej części sezonu jest w gazie, wczoraj roznieśli Vibo Valentię z którą Cuneo dzień wcześniej miało sporo problemów. Piacenza to ekipa weteranów, zlatanov, Papi, Tencati, Nikolov, zhekov gwiazdami siatkówki juz nie są ale wciąz są w stanie powalczyć z kazdą druzyną. Cuneo w pierwszym meczu rozczarowało ale dzisiaj na pewno zagrają lepiej. Ja tu widzę długą bitwę o kolejną rundę.

Niesamowity pech, wszystkie sety na przewagi...
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Bre Banca Lannutti Cuneo - Copra Elior Piacenza
Mecz o półfinał, w którym uważam, że Cuneo musi, a Piacenza może. Jeżeli według meczów z Valentią miałbym wskazywać faworyta, to byłaby to ekipa gości, którzy bez problemu odprawili ją w trzech setach. Cuneo natomiast mogło tamten mecz nawet przegrać, jednak trochę szczęścia pomogło i ostatecznie zgarnęli 3 punkty. Uważam jednak, że przeciw Piacenzie Grbić i spółka będą musieli zagrać o wiele lepsze spotkanie, a i tak to może nie wystarczyć. Wcale bym się nie zdziwił, gdybyśmy zobaczyli tie-break. Myślę, że granie w stronę Piacenzy to niezły pomysł, tym bardziej, że sportowo w ostatnim czasie w niczym nie ustępują Cuneo, a ich ostatni mecz w lidze pokazał, że są w stanie wyjść z każdej opresji.
Typy
Copra Elior Piacenza +1,5 seta
@1,95 Bwin ⛔ 3:0 nie popisali się dzisiaj...
Andreoli Latina - Casa Modena
Dosyć niespodziewanie, aczkolwiek całkowicie zasłużenie, ekipa Kuby Jarosza staje przed szansą awansu do półfinałów i byłaby to ogromna sensacja, gdyby ta sztuka im się udała. Co ciekawe, do tego awansu wystarczą im dwa sety, które już dają punkt, także jeżeli Modena myśli nadal o wysokich celach, to trzeba będzie zagrać na maxa i nie pozwolić rozwinąć skrzydeł ekipie Latiny. Czyli de facto muszą zatrzymać właśnie naszego reprezentanta - mecz z Sisleyem to on sam wygrał. Czy jest jednak w stanie zagrać ponownie drugi taki mecz? Sportowo to ekipa z Modeny ma znaczną przewagę. Na dodatek bilans w bezpośrednich starciach też jest po ich stronie. Jeżeli Latina nie spali się i nie zacznie za szybko myśleć o półfinale, to jest w stanie nawiązać równorzędną walkę. Modena jednak zrobi wszystko, by wybić im to z głowy.
Typy
Casa Modena -1,5 seta
@2,00 Bwin ⛔ 3:1
Itas Diatec Trentino - M.Roma Volley
W skrócie pisząc - marny mecz na szczycie, bo mimo że na &quot;szczycie&quot; grupy A, to jednak przepaść pomiędzy zespołami ogromna. O gospodarzach to można pisać i pisać, ale szkoda się powtarzać, bo kto śledzi dział, na pewno już z opisów ekipę zna. ;) Niemniej jednak trzeba dziś zgarnąć 3 punkty, bo ewentualna porażka z Romą nawet w TB może wyrzucić Trento do barażów o Challenge Cup. Roma w ofensywnie opiera swoją grę na Ivanie Zaytsevie, genialnym przyjmującym, który w ataku ma ogromny potencjał. Wsparcie mu zapewniają Gabriele Maurotti oraz po przekątnej Milan Bencz lub Gulio Sabbi - trener Giani ostatnio rotuje między nimi. Wygrana Trento uważam jest niepodważalna, o żadnym odpuszczaniu czy lekceważeniu rywala w tej ekipie nigdy nie było słychać, ale warto pograć coś w stronę Romy, jeżeli chodzi o małe punkty, bo jednak w czterech meczach tylko raz ekipa z Trydentu zdołała wygrać 3:0 i wcale nie był to &quot;walec drogowy&quot;. ;)
Typy
Over 135,5 punktów
@1,80 Milenium ⛔ 131
M.Roma Volley +17,5 punktów @1,85 Bwin ⛔ 75:56
przeciw Trento grać to jednak nie jest dobry pomysł ????
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Bre Banca Lanutti Cuneo - Copra Elior Piacenza​

Spotkanie, które zadecyduje o awansie do półfinału. Jak na razie obie drużyny pokonały Vibo Valentie. Gospodarze turnieju wygrali 3:1 po zaciętym spotkaniu. Piacenza wczoraj dosyć łatwo wygrała 3:0.
Cuneo to silny, inteligentny zespół. Wijsmans, Henno, Grbic, Fortunato i Mastrangelo to bardzo doświadczeni zawodnicy, którzy rozgrywali już mnóstwo spotkań o wysoką stawkę. Mózgiem drużyny jest Nikola Grbic. Serbski rozgrywający to świetny zawodnik, ale mnie jakoś szczególnie w tym sezonie nie przekonuje. Para przyjmujących Wijsmans - N&#39;Gapeth to połączenie doświadczenia z młodością. Obaj są dynamiczni i sporo potrafią przede wszystkim w ataku. Wout na pewno słabiej przyjmuje od młodego Francuza. Podoba mi się gra Leandro Vissotto. Świetne warunki fizyczne, rzadko ściąga piłkę. Środek siatki nie jest chyba najmocniejszą bronią Cuneo. Luigi Mastrangelo to cały czas doskonały zawodnik. Bardzo dobrze gra w bloku. Francesco Fortunato to według mnie już nie ten poziom. W żadnym z elementów nie błyszczy.
Wczoraj pisałem o Piacenzie tak:
Piacenza miała świetną rundę rewanżową. Zawodnicy złapali wiatru w żagle i chyba uwierzyli ponownie w swoje umiejętności. Liderami zespołu są Hristo Zlatanov i Vladimir Nikolov. Charyzmatyczni, doświadczeni siatkarze. W bardzo dobrej formie jest Samuele Papi, który został powołany do kadry (zakończył karierę reprezentacyjną w 2007 roku). Zhekov i Kampa prowadzą grę głównie po skrzydłach. A szkoda, bo zwłaszcza Holt mógłby w ataku wykorzystywać swoje doskonałe warunki fizyczne.
Widać, że ten zespół naprawdę rozumie się coraz lepiej. Można narzekać na to, że Zhekov rzadko wykorzystuje środkowych, ale w swojej grze opartej na skrzydła jest bardzo dokładny. Szczególnie piłki do Nikolova są bardzo dobre.
Oba zespoły dobrze spisują się w bloku, ale jednak lepiej spisuje się Piacenza. Zagrywka i atak na porównywalnym poziomie. Przyjęcie chyba jednak ciut lepsze po stronie Piacenzy. Ogólnie Cuneo ma większy potencjał, ale Piacenza wszystko nadrabia charakterem i determinacją.
Cuneo gra na własnym parkiecie i to powinien być ich atut. Wydaje mi się, że będzie to bardzo twarde, wyrównane spotkanie. Faworytem jst Cuneo, ale Piacenza na pewno powalczy o awans do półfinału.
Typ:
Copra Elior Piacenza (+1.5 seta) @ 1.95 Bwin ⛔
 
andvari1x2 1K

andvari1x2

Użytkownik
Bre Banca Lannutti Cuneo - Copra Elior Piacenza

Mecze pomiędzy Piacenzą i Cuneo w sezonie regularnym kończyły się overami 3,5 seta. Grbic i spółka wygrali pierwszy mecz na wyjeździe 3:1, by przegrać u siebie rewanż 2:3 z będącą na fali Coprą. Copra po niewyraźnym początku sezonu w drugiej jego części złapała formę. Z kolei Cuneo musi zacząć grać bardziej zespołowo. Zwłaszcza przeciwko takiemu zespołowi jak Copra, a nie bazować tylko na indywidualnych umiejętnościach poszczeólnych zawodników co widzieliśmy w sobotnim meczu, gdzie mało brakowało a straciliby punkty z Valentiną. Cuneo miało dzień przerwy, Piacenza po wczorajszym 3:0 jest w dobrym rytmie meczowym. Zobaczymy jak to wpłynie na oba zespoły. Myślę, że mecz nie zakończy się w 3 setach i walka o półfinał będzie bardzo zacięta.

Typ:
Over 3.5 seta @ 1.410 Pinnacle ⛔
Decydowały końcówki setów, Cuneo w grze na przewagi było dziś lepsze. :razz:
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Andreoli Latina - Casa Modena​

Grupa D jest zdecydowanie najbardziej wyrównana co pokazały dwa wcześniejsze spotkania. Latina wygrała z Belluno 3:0, a Belluno pokonało Modenę 3:1.
Zacznę od Latiny, która miała być najsłabszym zespołem tej grupy, a jest najbliżej awansu do półfinału. Dzisiaj tej drużynie do awansu wystarczą tylko dwa sety. Miło słyszeć, kiedy to reprezenant Polski jest czołową postacią swojego zespołu w A1. Atakujący Jakub Jarosz ma za sobą dobry sezon i widać, że praca z Trenerem Prandim przyniosła mu sporo korzyści. Kuba wspomniane spotkanie z Belluno wygrał w pojedynkę. Zagrał świetnie we wszystkich elementach, ale zobaczymy czy będzie w stanie utrzymać taką dyspozycję. Naprawdę ciekawie grę prowadzi Daniele Sottile, o czym pewnie już kiedyś wspominałem. Naprawdę sporo gra środkiem. Miesiąc temu z zespołem pożegnał się środkowy reprezentacji Francji Gerald Hardy-Dessources. Przyjmujący w Latinie są tylko przeciętni. Leworęczny zawodnik na pozycji przyjmującego to rzadkość. Jose Rivera średnio radzi sobie w ataku, ale w przyjęciu gra bardzo dobrze. Andrii Diachkov i Dimitrios Fragkos to zawodnicy raczej nastawieni na ofensywę.
Modena ma bardzo ciekawy skład i spory potencjał. Szkoda, że podopieczni Trenera Bagnoliego nie potrafią tego wykorzystać. Para przyjmujących Martino - Anderson wygląda bardzo dobrze. Matteo Martino ma dobre przyjęcie i na dodatek nie jest dziurą w ataku. Matthew Anderson to przede wszystkim ofensywa. Genialne warunki fizyczne i spory zasięg. Angel Dennis to świetny leworęczny atakujący. Wydaje mi się, że nie jest to zawodnik stworzony do piłek sytuacyjnych. Rozgrywający Esko to jeden z lepszych rozgrywających w A1, oczywiście jak jest w formie. Ten sezon ma według mnie dobry. Trochę problemów jest na środku siatki. Andrea Sala jest pewniakiem, ale obok musi występować Łukasz Kadziewicz. We wczorajszym spotkaniu Kadziewicz grał tak słabo, że został zmieniony przez Giacomo Bellei, który jest nominalnym skrzydłowym.
Według mnie potencjał zdecydowanie po stronie Modeny. Latina w tym sezonie już kilka razy sprawiała niespodziankę, ale potrafi również negatywnie rozczarowywać. Argumentacja beznadziejna, ale po prostu zespół Latiny według mnie nie ma elementu, w którym mógłby zagrozić Modenie. Wystarczy sobie porównać skrzydłowych i ich możliwości. Latinie potrzebna byłaby bardzo mocna, regularna zagrywka. Może tak zagrywać Jarosz, ale nie musi. Poza Kubą nie ma tam zawodnika, który pociągnie grę zespołu. Ciekawe czy Latina wytrzyma ciśnienie. Zespół, na który nikt nie liczył ma sporą szansę na awans do półfinału A1.
Nie wiem czy dobrze policzyłem, ale do awansu do półfinału Latinie brakuje tylko seta ;)
Modena wygrywa 3:0 i wtedy:
Modena 3 punkty, sety 4:3
Latina 3 punkty, sety 3:3
Modena wygrywa 3:1 i wtedy:
Latina 3 punkty, sety 4:3
Modena 3 punkty, sety 4:4
Najpierw liczą się wygrane spotkania, a w dalszej kolejności stosunek setów i dopiero na końcu stosunek punktów.
PS. Jeżeli coś źle policzyłem albo mam złe info to napiszcie tutaj !
Dokładny wynik za minimalną stawkę ;)
Typy:
Casa Modena @ 1.45 Unibet ⛔
Casa Modena (-1.5 seta) @ 1.90 Unibet ⛔
Casa Modena 3:0 @ 3.40 Bwin ⛔

EDIT: Tragiczny dzień.
 
stskarol 49

stskarol

Użytkownik
Dyscyplina: Siatkówka Serie A Men 18:00
Spotkanie: Cuneo - Piacenza
Typ: Cuneo -1.5seta
Kurs: 2.00
Bukmacher: Pinnacle Sports
Już za kilkanaście minut kolejny mecz w walce o play offy serie a mężczyzn w siatkówce. Cuneo podejmować będzie Piacenze, ja stawiam że gospodarze wygrają minimum 2 setami. Cuneo ma bardzo mocny skład, wraz z Maceratą i Trentino wydaje się że powinni bić się o mistrz Włoch. Mecz o awans do półfiału. W grupie mają Vibo Valentie i już w 1 meczach ją ograły. Cuneo w fazie zasadniczej grali bardzo dobrze, przegrali tylko 6 meczy w 26 rozegranych. Jeśli chodzi o własną hale to jeszcze bardziej imponujące wyniki bo tylko 2 porażki i to w 2 ostatnich kolejkach. Ale to nie jest słabsza forma tylko chyba mniejsza mobilizacja. Skład Cuneo to np. Grbić, Mastrangelo, Ngapeth, Vissotto czy Wijsmans. Porównując go z gościm to jest imponujący. Dla Piacenzy główne skrzypce grają Zlatanov czy Sidibe. Piacenza w fazie zasadniczej zajęła6 pozycję. Jeśli chodzi o mecze wyjazdowe to bilans 5-8 a sety 23-28. Patrząc na H2H to na ostatnie 10 meczy Cuneo wygrywało 7 razy a Piacenza tylko 3. W poprzednim sezonie Cuneo przegrały w play off tylko z Trentino i bronią srebrnego medalu z kolei przed dwoma laty zdobyli mistrza. Co zonacza że zapotrzebowanie na siatkówke u nich jest, zresztą kibiców mają bardzo dużo i hala pewnie jak zwykle będzie wypełniona.Piacenza przed rokiem dopiero 10 miejsce. Jak dla mnie obie druzyny dzieli spora różnica pod względem jakości składy, doświadczenia oraz oczekiwań. Cuneo rzadko wygrywało w tym sezonie 3-2 zazwyczaj 3-1 lub 3-0 u Siebie, stracili na własnym parkiecie tylko 15 setów a zdobyli 37. Kurs 2.00 to duża przesada.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Znamy już półfinałowe pary:
Itas Diatec Trentino - Andreoli Latina
Lube Banca Marche Macerata - Bre Banca Lanutti Cuneo

O prawo gry w Challenge Cup powalczą:
M.Roma Volley, Acqua Paradiso Monza Brianza, Copra Elior Piacenza i Sisley Belluno.


Największa niespodzianka ?
Andreoli Latina w półfinale A1. Podejrzewam, że przed rywalizacją w tych &quot;ćwierćfinałach&quot; nie wiele osób stawiało na ten zespół. Spory udział w sukcesie tej drużyny miał atakujący reprezentacji Polski Jakub Jarosz.

Największe rozczarowanie ?
Casa Modena, która nie potrafiła wykorzystać swojego potencjału. Anderson, Dennis, Esko, Sala, Martino. Szkoda, że nie udało się z tego zrobić zespołu. Zlepek indywidualności.
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
dla mnie osobiscie najwieksze rozczarowanie to COPRA - taka forma pod koniec sezonu - i mecz 3-0 w PO bylem pewny 2 setow dla Copry a i mocno przekonany o ich win na ktore mocno zagralem - bylem pod wrazeniem ich gry w pierwszym meczu - co blokiem goscie graja....a tu nagle tragedia wszystkie sety na przewagi... masakra...
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
dla mnie osobiscie najwieksze rozczarowanie to COPRA - taka forma pod koniec sezonu - i mecz 3-0 w PO bylem pewny 2 setow dla Copry a i mocno przekonany o ich win na ktore mocno zagralem - bylem pod wrazeniem ich gry w pierwszym meczu - co blokiem goscie graja....a tu nagle tragedia wszystkie sety na przewagi... masakra...
Trudno było przypuszczać , że Cuneo nie wejdzie nawet do półfinału. Byłaby to ogromna sensacja , ta drużyna personalnie wygląda znakomicie a do tego mieli przecież turniej u siebie. Cuneo na swoim parkiecie przegrało tylko 2 mecze w sezonie i to pod koniec ligi , gdzie być może trochę już olali. Teraz grali o być , albo nie być i nie zawiedli. Sety niby na przewagi , ale zobacz jak dużą przewagę mieli w setach 2 i 3 , gdzie odpowiednio wygrywali już 19:14 i 23:20 , potem niemoc i dziwne serie , ale w końcówce udowodnili mimo wszystko kto jest zdecydowanie lepszym zespołem. Nie wiem czemu , ale z tych hucznych zapowiedzi o dołączeniu Simona do Copry nic nie wyszło a ta drużyna świetnego środkowego potrzebowała aż za bardzo.
Trentino w finale , z kim zagra? moim zdaniem z Cuneo. Macerata zagrała bardzo słabo w obu meczach , nie są w dobrej formie. Dziś mało brakowało a Monza doprowadziłaby do TB a tam spokojnie mogliby wygrać . Macerata zupełnie źle trafiła z formą , na początku sezonu mietli wszystkich jak leci a teraz? zupełnie brakuje już pary , to samo powoli zaczynało mieć miejsce w LM . Savani zupełnie zgasł , na początku sezonu można było o nim mówić jako o najlepszym przyjmującym świata a teraz? eksploatowany do granic wytrzymałości , nie wytrzymał z formą do kluczowego momentu sezonu. Cuneo widać jak bardzo doświadczoną są ekipą , w decydujących momentach zimna krew i pewnie zdobywane punkty , wygrali aż 5 setów na przewagi w dwóch ostatnich meczach . Cuneo swoim doświadczeniem pewnie znów wejdzie do finału , gdzie tradycyjnie już spotka się z Trentino. Osobiście grubo przyłożę w awans Cuneo bo gra Maceraty zupełnie do mnie nie przemawia.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Znamy już półfinałowe pary:
Itas Diatec Trentino - Andreoli Latina
Lube Banca Marche Macerata - Bre Banca Lanutti Cuneo
O prawo gry w Challenge Cup powalczą:
M.Roma Volley, Acqua Paradiso Monza Brianza, Copra Elior Piacenza i Sisley Belluno.

Największa niespodzianka ?
Andreoli Latina w półfinale A1. Podejrzewam, że przed rywalizacją w tych &quot;ćwierćfinałach&quot; nie wiele osób stawiało na ten zespół. Spory udział w sukcesie tej drużyny miał atakujący reprezentacji Polski Jakub Jarosz.
Największe rozczarowanie ?
Casa Modena, która nie potrafiła wykorzystać swojego potencjału. Anderson, Dennis, Esko, Sala, Martino. Szkoda, że nie udało się z tego zrobić zespołu. Zlepek indywidualności.
Dodam tylko że gramy do dwóch zwycięstw mecze odbędą się w terminach: 12 kwietnia, 15 kwietnia i ewentualnie 18 kwietnia.
Finał 22 kwietnia na hali Forum Assago http://pl.wikipedia.org/wiki/Mediolanum_Forum
Myślę że największym rozczarowaniem są dwa zespoły, a mianowicie Sisley Belluno i jak Rafa wspomniałeś Casa Modena. Obie drużyny nie przebierając w słowach dały dupki w meczach z Latiną.
Reszta rozstrzygnięć bez zaskoczenia, chociaż liczyłem że Monza trochę bardziej powalczy.
Awans Trentino to chyba tylko formalność. Druga para mocna, ciekawa zdecyduje dyspozycja dnia, bo obie drużyny pod formą. Jak pojawi się oferta na awans to niech da ktoś znać.
 
buzero 59

buzero

Użytkownik
nie zgodze sie SAVANI widac ze wrocil do formy na PO - zobacz jego staty na 2 mecze tylko 1 raz zablokowany i 1 błąd w ataku, % w ataku 57 i 67 i w obydwu meczach najwiecej pkt...
ja bym bardziej powiedzial ze ostatnio w slabszej formie jest Parodi, i Travica - choc ciezko oceniac tego drugiego jak sie nie oglada meczy a w 2 nawet zostal MVP;
ja uwazam odwrotnie - ze mimo troche slabszej pod koniec sezonu dyspozycji Maceraty to jednak ona wyjdzie z tej rywalizacji zwyciesko, ale zapewne bedzie potrzebny 3 mecz aby wylonic zwyciezce...jedno jest pewne Trento jest poza zasiegiem obydwu zespolow...
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom