>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<
Fortuna bonus

LEGA PALLAVOLO sezon 2011/2012 - Włochy

Status
Zamknięty.
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Trentino w składzie: Żygadło, Brinkman, Djuric, Sokolov, Della Lunga, Lanza. Ziomek ładnie sypał - widac, że bardzo dobrze rozumie się z Sokolovem, który lekką ręką sypnął z 30 punktów - ale to trzeba poczekac na statystyki. Bardzo dobrze pokazał się 21 letni przyjmujący Filippo Lanza - kilkukrotnie spokojnie nabijał piłkę o blok, ma regularną zagrywkę, chociaż 1.94m to nie są znakomite warunki fizyczne - ale widac, że chłopak ma talent i jeszcze będzie o nim głośno.
W Cuneo słabo zagrali przyjmujący - N&#39;Gapeth z Wijsmansem jakby nieobecni, Visotto gorzej od Sokolova, złapali go kilka razy blokiem. Ale ogólnie mecz jak na skład personalny Trentino - na dobrym poziomie, szkoda że praktycznie sam Sokolov wygrał z Cuneo. Nie wróży to emocjonującej walki o miano Scudetto.​
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Trenet Stoytchev pokazał dzisiaj, że oprócz potężnego wyjściowego składu dysponuje również ciekawymi zmiennikami. I myślę, że to była bardzo ważna rzecz przed Final Four Ligi Mistrzów. Trener przekonał się w jakiej formie są rezerwowi i wie, że w ważnym lub trudnym momencie będzie mógł z nich skorzystać. A zawodnicy, którzy na co dzień mają mniej szans na występy mogą nabrać pewności siebie po zwycięstwie z mocnym rywalem jakim jest Cuneo i to na wyjeździe.

Filippo Lanzę miałem okazję widzieć chyba po raz drugi i wywarł na mnie naprawdę dobre wrażenie. Dobra zagrywka i przede wszystkim było widać, że myśli w ataku. Spokojnie wykorzystywał blok rywali. Drugi przyjmujący Dore Della Lunga to solidna marka i tutaj nie ma żadnego zaskoczenia.

Libero Massimo Colaci zazwyczaj pojawia się tylko w obronie, a dzisiaj mieliśmy okazję oglądać go również w przyjęciu. Spisywał się pewnie w tym elemencie i nie można mieć do niego zastrzeżeń.

Doskonały mecz rozegrał Tsvetan Sokolov. Bułgarski atakujący ma olbrzymi potencjał i spory problem. W Trentiono jest Jan Stokr, który również jest świetnym atakującym i to Czech najprawdopodobniej będzie występował w najważniejszych meczach sezonu. Tsvetan zdobył dzisiaj 33 punkty i atakował z 62% skutecznością.

Nieźle prowadził grę Łukasz Żygadło. Sporo grał do Sokolova, ale było to spowodowane doskonałą postawą Bułgara. Były to w większości piłki rozgrywane, więc do Łuaksza większych zastrzeżeń mieć nie można.


Genialnie zaprezentował się atakujący Cuneo Leandro Vissotto. 35 punktów i skuteczność w ataku na poziomie 72% przy 47 atakach to doskonałe wyniki. Kiedyś strasznie nie lubiłem Brazylijczyka, ale od jakiegoś czasu strasznie podoba mi się jego gra. Świetne warunki fizyczne, potrafi wykorzystać swój potężny zasięg i rzadko ściąga piłkę w ataku. Również gra w bloku jest jego mocną stroną.


I ostatnia rzecz. Podobno po tym sezonie M.Rome Volley ma opuścić Ivan Zaytsev. Jeżeli dalej tak będzie grał to ze znalezieniem nowego, bardzo mocnego klubu nie będzie miał żadnych problemów. Myślę, że obok pary przyjmujących z Trento (Juantorena - Kaziyski) to właśnie Ivan prezentuje się najlepiej ze wszystkich przyjmujących w A1. Świetny w ofensywie i na dodatek z dobrym przyjęciem. Skarb. A pomyślałby ktoś, że w sezonie 2007/2008 występował jeszcze na rozegraniu ;)
 
dawidbarca 6,2K

dawidbarca

Użytkownik
I ostatnia rzecz. Podobno po tym sezonie M.Rome Volley ma opuścić Ivan Zaytsev. Jeżeli dalej tak będzie grał to ze znalezieniem nowego, bardzo mocnego klubu nie będzie miał żadnych problemów. Myślę, że obok pary przyjmujących z Trento (Juantorena - Kaziyski) to właśnie Ivan prezentuje się najlepiej ze wszystkich przyjmujących w A1. Świetny w ofensywie i na dodatek z dobrym przyjęciem. Skarb. A pomyślałby ktoś, że w sezonie 2007/2008 występował jeszcze na rozegraniu ;)
Nie no chyba trochę przesadzasz. Savani jest na pewno lepszym zawodnikiem od Zaytseva co również pokazuje hierarchia w reprezentacji . Myślę że tacy zawodnicy jak Anderson , Kooy , Ngapeth czy świetnie grający ostatnio Papi , niczym Zajcewowi nie ustępują. Osobiście jestem niezmiernie ciakwy jak zaprezentuje się w Piacenzy Simon , to chyba najlepszy środkowy świata jeśli jest tylko w formie . Jeśli utrzymają taką formę + jeszcze Simon to mogą coś w playoff ugrać.
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Zapewne w przekroju całej kariery Savani bije Zaytseva na głowę. Jednak jeśli chodzi o ten sezon, to Savani jednak faluje, jednak to bardziej wynika ze zmęczenia. Zaytsev jednak w reprezentacji grał mniej, dlatego teraz ma szansę &quot;wymiatać&quot;. ;)
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Myślę że tacy zawodnicy jak Anderson , Kooy , Ngapeth czy świetnie grający ostatnio Papi , niczym Zajcewowi nie ustępują.
Ustępowac nie ustępują. Ale moim zdaniem tak: Papi - niedługo doczeka się wnucząt, swoje już zrobił i po raz kolejny potwierdza, że jest światowej klasy zawodnikiem - nie Cernic czy Wijsmans a właśnie Papi.

Kooy i Anderson już raczej ponad pewien poziom nie podskoczą - mają chłopcy talent i bardzo dobre warunki fizyczne a Jankesowi przyjdzie wziąc na barki ciężar prowadzenia reprezentacji USA w następnych latach. Młody Francuz N&#39;Gapeth moim zdaniem nie dorósł i nie wydaje mi się, aby dorósł do takiego roli, aby móc zastąpic kogoś pokroju Juantoreny czy nawet Wijsmansa w Cuneo.

Ale moim zdaniem to właśnie Zaytsev ma jeszcze dużo do udowodnienia - ma duże rezerwy - większe w przyjęciu, ale nadrabia w ataku - będąc jednym z lepszych przyjmujących w elemencie ataku. - Tak więc... No niestety, trudno będzie się grało Trentino bez Juantoreny, ale... Kimś trzeba dziurę po Kubańczyku załatac - a kto po Zenicie może miec jednych z najlepszych zawodników na świecie? - Dobre pieniądze, świetna organizacja, walka o najwyższe cele itd.​
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Nie no chyba trochę przesadzasz. Savani jest na pewno lepszym zawodnikiem od Zaytseva co również pokazuje hierarchia w reprezentacji . Myślę że tacy zawodnicy jak Anderson , Kooy , Ngapeth czy świetnie grający ostatnio Papi , niczym Zajcewowi nie ustępują.
Anderson świetny zawodnik, Kooy na pewno spory potencjał w ofensywie, N&#39;Gapeth na pewno przyszłościowy, Papi w dobrej formie ostatnio, ale to inny typ zawodnika. Według mnie z wymienionych przez Ciebie zawodników największy pootencjał ma Matthew Anderson i wspomniany przeze mnie Ivan Zaytsev.

Pod uwagę biorę tylko obecny sezon A1, w którym Savani prezentuje się średnio. Powodem jego słabszej dyspozycji jest na pewno świetny sezon reprezentacyjny. Nie da się grać cały czas na bardzo wysokim poziomie.

Kooy i Anderson już raczej ponad pewien poziom nie podskoczą
Oj nie zgodzę się. Matthew Anderson cały czas się rozwija i ma ogromny potencjał w ofensywie. Świetne warunki (208cm), spory zasięg no i niezłe przyjęcie.

Zaytsev ma jeszcze dużo do udowodnienia - ma duże rezerwy - większe w przyjęciu
Zaytsev jest jednym z lepszych przyjmujących, oczywiście biorąc pod uwagę tych ofensywnych. Przejrzałem przed chwilą statystyki i w nich również wypada świetnie.


Każdy ma oczywiście swoje zdanie.
 
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
CMC Ravenna - Tonno Callipo Vibo Valentia​


Ravenna już chyba pogodziła się z tym, że po tym sezonie opuszcza szeregi A1. W poprzedniej kolejce zostali zmiażdżeni przez M.Romę Volley, która przed tym spotkaniem miała aż 5 porażek z rzędu. Na parkiecie w ekipie Ravenny nie pojawił się nawet na chwile atakujacy Stefano Moro, który był jedną z jaśniejszych postaci w zespole.

Valentia bardzo fajnie zaprezentowała się z nieobliczalną Veroną i to grając na parkiecie rywala. W dobrej formie są atakujący Niels Klapwijk i przyjmujący Luis Diaz, którzy w dużej mierze stanowią o sile tego zespołu.

Myślę, że nie ma sensu się zbytnio rozpisywać. Valentia cały czas walczy o jak najlepszą pozycję przed play offami (Do końca zostały 3 kolejki, więc teoretycznie jeszcze istnieje możliwość, żeby Padova wyprzedziła Valentię.). Ravenna na pewno nie będzie tak zaangażowana jak rywale. Poza tym na każdej z pozycji przewagę mają zawodnicy Vibo Valentii.

Kurs pewnie spadnie.

Typ:
Tonno Callipo Vibo Valentia @ 1.35 Bwin ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +3
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
CMC Ravenna - Tonno Callipo Vibo Valentia
Redwitz praktycznie wszystko o tym spotkaniu napisał, a za wiele w spotkaniach Ravenny napisać nie można. Można jedynie żałować, że częścią tej &quot;drużyny&quot; jest nasza duma narodowa, Piotr Gruszka, który na dodatek nie jest pewniakiem w swojej drużynie. Valentia musi zgarnąć trzy punkty w tym meczu, co przy porażce Padovy wystarczy w zupełności do utrzymania w lidze.
Typy
Tono Callipo Vibo Valentia -1,5 seta
@1,60 Milenium ⛔ 2:3 no poniosło mnie ;)
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Copra Elior Piacenza - M.Roma Volley
Spotkanie typowo drużyn ze środka tabeli. Faworytem słusznie jest Piacenza, bowiem z ostatnich sześciu meczy wygrała aż 5, porażkę ponieśli dopiero z Sisleyem Belluno, weteranami rozgrywek. Roma za to odwrotnie - tylko jedno zwycięstwo z pogrążoną na dnie tabeli Ravenną. Goście opierają swoją grę na jednym zawodniku - Ivanie Zaytsevie, który nawet we wspomnianym już przeze mnie meczu z Ravenną musiał ciągnąć grę i uskrobał aż 17 punktów. Zdecydowanie kompletniejszą siatkówkę prezentuje Copra - bułgarski rozgrywający Andrey Zhekov umie kreować grę, a mając takich weteranów na skrzydłach jak Zlatanov i Papi, a za sobą Nikolov, z którym wiele lat gra w reprezentacji. Dobrą cechą Zhekova jest niewątpliwie odbicie do tyłu, ma je jedno z lepszych i czystszych, co ułatwia sprawę ataku dla swojego przekątnego. Jeżeli Roma nadal będzie grała czytelnie do Zaytseva, to daleko w tym meczu nie zajdzie.
Typy
Copra Elior Piacenza @1,40 Betsafe ✅ 3:0
Copra Elior Piacenza -1,5 seta @1,75 Milenium ✅ 3:0
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
firer 886

firer

Użytkownik
Ravenna - Vibo Valentia
Valetina zagrala ostatnio bardzo dobry mecz z Verona.Szczegolnie dobrze zaprezentowal sie Diaz ktory ciagnąl gre zespolu.W ataku pomagał mu Niels Klapwijk , ktory prezentuje ostatnio równa,wysoką formę. Cernić czyli drugi z przyjmujących ma wiecej zadan defensywnych , odpowiada za dobre przyjecie i z Diazem swietnie sie uzupełniają.Za rozegranie odpowiada Coscione bardzo solidny gracz. W ostatnim meczu dobrze funkcjonowala gra srodkiem.
Valetina ciągle walczy o jak najlepsze miejsce przed play-offami. Zas druzyna Ravenny pogodziła sie juz ze spadkiem , do tego przegrala otatnie 5 meczow , dlatego nie widze dzisiaj innej mozliwosci niz gladkie zwyciestwo Valenty
Vibo Valentia (-2) ⛔
kurs 2.06 @Pinnacle
Swoja drogą to ten Handicap który daje nam Pinnacle to świetna oferta, często faworytom zdąża się set rozluźnienia , a przy typ Handicapie mamy zwrot w wypadku wyniku 3-1
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
CMC Ravenna - Tonno Callipo Vibo Valentia -2 2 @ 2,00 Pinnacle ⛔

Również gram ten typ co kolega wyżej, handicapy 2 to bardzo ciekawa propozycja bo często się zdarza syndrom 3 seta i handicap 2,5 idzie do lasu, a tu w razie wyniku 3-1 mamy zwrot. Ravenna to bardzo słaba drużyna, od kiedy śledzę ligę Włoską a jest to już kilka lat nie było tak słabej drużyny. Tam nie ma zawodnika którego można by pochwalić, jest Gruszka ale jego dyspozycja jest co najwyżej średnia by nie powiedzieć słaba. W tym roku tylko w 5 meczach ugrali więcej niż 1 seta. 11 razy przegrywali 3-0, 7 razy 3-1. Valentia to średniak który jest w całkiem niezłej formie. W dobrej formie są przyjmujący Luis Diaz i atakujący Niels Klapwijk i to oni są pierwszą opcją do ataku. W meczu z Veroną obaj prezentowali się bardzo ciekawie. W przyjęciu gra Matej Cernic który odpowiada głównie za przyjęcie i z tego wywiązuje się całkiem nieźle. Libero Fabio Fanuli gra bardzo przyzwoicie i wraz z Cernicem trzymają to przyjęcie. Zespół gra fajnie kombinacyjnie, całkiem sporo idzie piłek na środek. Zespół jest w dobrej formie także więcej niż 1 seta z taka słabą Ravenną stracić nie mogą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
D 25,5K

dzidzok

Użytkownik
Modena-Verona

Szósta Modena podejmie u siebie 10-tą Veronę.Gospodarze w ostatnim wyjazdowym meczu przełamali passe 4 porażek i wygrali z Latiną 3-2.Verona z kolei przegrała u siebie 1-3 z Valentią.Dzisiaj licze na kontynuacje dobre gry Modeny i kolejne,pewne zwycięstwo.Rywal zdecydowanie do ogrania,dodając do tego bardzo dobry bilans we własnej hali (8W3L) powinni odnieść pewne zwycięstwo,rekompensując nieco kibicom ostatnie porażki.Verona na parkietach rywali gra słabo bilans 4W7L chwały im nie przynosi i nie sądze by zdobyli jakiekolwiek punkty w dzisiejszej rywalizacji.

Modena 1,25 8/10 ✅
Modena-1,5s 1,70 6/10 ✅
Poniżej 182,5pkt 1,85 5/10 ⛔
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Acqua Paradiso Monza Brianza - Bre Banca Lannutti Cuneo
Zaległe spotkanie z 24. kolejki. Gospodarze będą po ciężkim wyjeździe na pucharowe spotkanie z tamtejszym Dynamem Moskwa, zakończonym porażką 3-1 oraz przegraną w złotym secie, co ostatecznie wyeliminowało ich z Pucharu CEV. Goście natomiast powinni przy tak zmordowanej Monzie (z Moskwy kawałek drogi jednak jest ;) ) powinni wręcz tryskać energią. Dodatkowe trzy dni wolnego na pewno przydało się ekipie z Cuneo. Niemniej jednak na wyjazdach spisują się oni różnie, grają często tie-breaki i nie zawsze z pozytywnym dla nich skutkiem (choćby spotkanie z Romą...). Biorąc jednak pod uwagę ostatnie spotkania pomiędzy tymi drużynami, pobieram kurs na Cuneo, lecz nie spodziewałbym się jednak łatwego 0-3 dla gości, bo Monza u siebie potrafi zajść za skórę.
Typy
Bre Banca Lannutti Cuneo
@1,65 Milenium ✅ 0:3
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Ciekawy koniec sezonu zasadniczego w Pallavollo - do końca zostały już tylko dwie kolejki. Ale że w tym sezonie w PO uczestniczą wszystkie zespołu z miejsc 1-12 to nie ma mowy o jakimkolwiek odpuszczaniu i tym podobnym.
Chyba najciekawiej wygląda spotkanie:

Energy Resources San Giustino - Fidia Padova:
A paritŕ di punti:
Precede la squadra con piů incontri vinti
Se persiste la paritŕ, vale il migliore quoziente Set
Se persiste la paritŕ, vale il migliore quoziente Punti
Nie analizując zbyt długo - San Giustino musi ugrac w tym spotkaniu 2 punkty - czyli po prostu wygrac. W pierwszym spotkaniu w tym sezonie chłopaki z Umbrii pokonali Padove 3:1.

Tonno Calipo Vivo Valentia - Casa Modena:
Tutaj Modena powinna wygrac spotkanie z Tuńczykami, aby nie patrzec już za siebie - bo tam jest Copra Piacenza. Co prawda Casa ma 4 punkty przewagi, ale w ostatniej kolejce Copra Piacenza podejmuje u siebie San Giustino, które jeżeli wygra w niedzielę - jest pewne utrzymania. Casa Modena nie dogoni już Belluno, bo z kolei Sisley jedzie w ostatniej kolejce do CMC Ravenna. Valentia wygrała ostatnio dwa spotkania - z Veroną 3:1 oraz z CMC 3:2 - oba na wyjazdach. Jednak mam nadzieję, że Casa po ostatnich dwóch zwycięstwach z Latiną 3:2 na wyjeździe (mieli piłki meczowe w 3secie przy stanie 24:22) oraz Veroną 3:1 u siebie po raz kolejny podbuduję nadwątloną pewnośc siebie i wiarę we własne możliwości. W ostatniej kolejce Casa zdobyła najwięcej asów serwisowych we wszystkich spotkaniach kolejki. Pierwszy mecz 3:0 dla Casy Modena.

W miarę atrakcyjny wydaje mi się kurs na Cuneo. Ale patrzac po statystykach, po dobrym meczu z Trentino już z Monzą było dużo roszad, także forma faluje. A Cuneo oprócz spotkania z Trentino wszystkie mecze u siebie w tym sezonie wygrywało.​
 
wojcirej 2K

wojcirej

Użytkownik
Bre Banca Lannutti Cuneo - Copra Elior Piacenza
Cuneo u siebie jest bardzo mocne. Dość powiedzieć, że przegrali tylko jedno spotkanie i to z wielkim Trento, a punkty urwały im tylko ekipy Modeny, Latiny oraz Maceraty. Głównym mózgiem jest legendarny Nikola Grbić, który w mojej ocenie stanowi co najmniej 50% wartości tej drużyny. Piacenza natomiast ten sezon może zaliczyć do nieudanych, jak poprzedni. Po katastrofalnym początku mieli okres serii wygranych, przerwanych przez zawsze groźny Sisley Belluno. Główną siłą gości są skrzydłowi - Zlatanov, Nikołov oraz Papi, głównie za sprawą Zhekova, który jakoś nie kwapi się do uruchamiania środka. Uważam, że okres dobrej passy dla nich skończył się w Belluno. Cuneo natomiast będzie chciało trzymać Maceratę do ostatniej kolejki w niepewności, bowiem szansa na drugie miejsce ciągle jest (Sisley podejmuje właśnie Maceratę i wcale nie stoi na straconej pozycji), dlatego myślę, że zgarną tutaj 3 punkty.
Typy
Bre Banca Lannutti Cuneo @1,40 Betsafe ⛔ 2:3 żal...
Bre Banca Lannutti Cuneo -1,5 seta @1,75 Milenium 2:3 ⛔
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Wracając do tematu:

Energy Resources San Giustino - Fidia Padova:

Evan Patak 6:8 Ventceslav Simeonov
Tine Urnaut i Jeroen Rauwrdink 8:6 Sebastian Schwarz i Francesco De Marchi*
Larry Creus i Danilo Finazzi 8:6 Andrea Sementzato i Luka Suljagic
Riley McKibbin* 8:8 Javier Gonzalez
Libero Andrea Giovi zapewne jest lepszy od libero z Padovy: Andrea Garghella, ale na tego drugiego jakoś nie zwracałem uwagi.

Główny cel w tym najważniejszym w sezonie spotkaniu dla San Giustino - zatrzymac doświadczonego atakującego Ventceslava Simeonova. Na nim opiera się gra, jest pierwszą, drugą i trzecią opcją w ataku, potem dobrze radzi sobie Sebastian Schwarz. De Marchi raczej nie prezentuje poziomu Serie A1, dziwne że na ławce siedzi Yu Koshikawa. Ale Japończyk wszedł na parkiet w połowie ostatniego spotkania z Andreoli Latina i świetną gry wydatnie przyczynił się do wyrwania 2 ważnych punktów, które przedłużyły szanse na utrzymanie. Środkowi nie prezentują jakiegoś znakomitego poziomu, są bo są - lepiej prezentuje się Andrea Semenzato. Luka przyszedł do Włoch z Budvanskiej Riviery - nie zagrzał długo miejsca w Valentii po czym osiadł w Padovie. Po ewentualnym spadku do Serie A2 raczej na najwyższym szczeblu się nie utrzyma. Gonzalez - trzeba uważac na jego zagrywkę, ogólnie gra szybką piłkę - ładnie wygląda jego gra ze Schwarzem na lewym oraz Simeonovem.

Od spotkania z Casa Modena ekipa z Umbrii gra na prawdę bardzo dobrą siatkówkę - o wiele lepszą niż wskazuje na to pozycja w tabeli. Drużyna stała się kolektywem w którym każdy dokłada swoją cegiełkę do sukcesu (w Padovie jest to Simeonov i długo, długo nic). O dziwo najsłabszym elementem jest atakujący Evan Patak. Przyleciał z Korei Południowej pod koniec roku i Umbria jest jego pierwszym włoskim klubem w karierze. Nie potrafi się odnaleźc i dostaje mniej piłek niż skrzydłowi Rauwerdink i Urnaut na których opiera się gra skrzydłami. Tine Urnaut - znany z występów w Kędzierzynie-Koźlu nie trzeba chłopaka przedstawiac. Jednak liderem zespołu stał się ostatnio Holender - Jeroen Rauwerdink. Dobrze trzyma przyjęcie, dobrze atakuje. Ogólnie przyjęcie w San Giustino powinno byc bardzo dobre - czytaj lepsze niż w Fidii. Środkowi - szczególnie Larry Creus. Bardzo dobre warunki fizyczne i świetna zagrywka - styl ma podobny do Marco Piscopo, silny zawodnik. Drugim środkowym jest ktoś z pary Finazzi/Cozzi i prezentują poziom podobny do swoich niedzielnych przeciwników. Riley McKibbin - prosto z jednej z amerykańskich uczelni wprowadził trochę orzeźwienia do zespołu, nie ma dobrych warunków fizycznych, ale flota ma nieprzyjemnego i setterke ma niekonwencjonalną. A na ławce jest zawsze... Mistrz Europy Vlado Petkovic.

Energy Resources San Giustino 1.520 Pinnacle ⛔
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
redwitz 6,6K

redwitz

Forum VIP
Piacenza natomiast ten sezon może zaliczyć do nieudanych, jak poprzedni.
Zgodzę się z tym, że mieli beznadziejny początek sezonu. Od jakiegoś czasu prezentują się jednak bardzo dobrze i zajmują 6 miejsce w tabeli. Czy to jest nieudany sezon ? Zobaczymy.

Styl prezentowany przez Zhekova nikogo na kolana nie rzuci, ale jest skuteczny. Chodzi mi konkretnie o grę skrzydłami i bardzo rzadkie wykorzystywanie środkowych.

Wydaje mi się, że Piacenza może być &quot;czarnym koniem&quot; tego sezonu. Jeżeli w play offach już będzie mógł grać środkowy Simon to będzie na pewno ciekawie. Szkoda tylko, że trochę zmieniła się formuła rozgrywek.
 
firer 886

firer

Użytkownik
Marmi Lanza Verona - Itas Diatec Trentino

Trento po klesce w FF podnioslo sie bardzo szybko. Wygrali przekonywająco z bedacym na fali Sisleyem. Spootkanie zakonczylo sie wynikiem 3-0. Z kolei Verona nie radzi juz sobie tak dobrze jak na poczatku rundy rewanzowej.

O co graja obie druzyny ? Wlasciwie obie o nic. Trento ma juz zagwarantowane 1 miejsce w lidze przed play - offami . Zas Verona ma rowniez pewne miejsce w 12. Teoretycznie Veronie bedzie bardziej zależeć bo maja tylko punkt przewagi nad 11 , 12 miejscem , choc ono i tak gwarantuje udzial w play - off.

Trento wyjdzie prawdopodobnie w skladzie: Na rozegraniu Zygadlo , w ataku Sokolov, Za przyjecie bedzie odpowiedzialny Kazinsky wraz z Lanzą , na srodku Djuric i Birarelli.
Teoretycznie sklad oslabiony lecz w moim odczucie to Sokolov &gt; Stokr oraz Zygadlo &gt; Raphael .Widoczny bedzie brak Juantoreny jednak Lanza w meczu z Cuneo zrobil na mnie dobre wrazenie i nie bedzie on oslabieniem druzyny. Do tego chlopak bedzie napewno zmotywowany by przekonac trenera ze po odejsciu Osmany to on moze byc podstawowym przyjmujacym. Zygadlo rowniez bedzie chcial sie pokazac z dobrej storny przyszlym pracodawcom.

Natomiast w Veronie na rozegraniu Meoni , atak Gasparini, przyjecie Popp i Kromm , srodek Patriarchy Zingel. Sklad calkiem dobry jednak bardzo nierowny. Jak idzie to potrafia grac swietnie , jednak bardzo czesto przytrafiaja im sie serie prostych bledow. Bardzo duzo zalezy od Gaspariniego jak jemu nie idzie to cala druzyna gra slabo. Ostatnio odpowiedzialnosc za gre w ataku bierze na siebie Kromm jednak jego dobra gra to za malo na Trento sadze ze max co moge ugrac to 1 set , co i tak wydaje mi sie watpliwe dlatego stawiam
Itas Diatec Trentino -2 @Pinnacle 1.855
(w przypadku 1-3 zwrot) skonczylo sie 1-3 takze mamy zwrot
 
gystlik 14,5K

gystlik

Użytkownik
Tonno Calipo Vivo Valentia - Casa Modena:

Niels Klapwijk 8:8 Angel Dennis
Diaz Augusto i Matej Cernic 7:8 Mateo Martino i Matthew Anderson
Michal Rak i Nikolay Nikolov* 7:8 Łukasz Kadziewicz i Andrea Sala
Manuel Coscione 7:8 Mikko Esko
Fabio Fanuli moim zdaniem trochę lepszy aniżeli Loris Manir występujący w Modenie.

Pomimo braku Marco Piscopo i tylko dwóch środkowych będących do dyspozycji Bagniolego dalej podtrzymuje typ: Casa Modena.

W Padovie jest jedna armata - a w Valentii armaty są dwie: Niels Klapwijk - leworęczny atakujący oraz Diaz Augusto - ofensywny przyjmujący rodem z Wenezueli, który w ostatnich dwóch latach reprezentował barwy... Casy Modena, jednak w zespole była spora rywalizacja i w zeszłorocznych PO zamiast niego grał ktoś z trójki: Kooy, Berezkho i Casoli. Obaj dysponują bardzo dobrą i mocną zagrywką. Mańkut Klapwijk ma troszkę bardziej dynamiczny start niż np. Michał Łasko, także piłki od Coscione zazwyczaj są grane na szybkim tempie. Diaz jak to siatkarz czarnoskóry pomimo 195cm wzrostu - słabsze warunki fizyczne nadrabia świetną skocznością oraz dynamiką. Matej Cernic - przyjęcie dobre, chociaż nie takie jak kilka lat temu - ale nie zamarła w nim świetna technika użytkowa i umiejętnośc obijania bloku. Za wysoki też nie jest 194cm - więc takimi akcjami często wychodzi z opresji, bo zasięgiem, dynamiką i skocznością daleko mu do Diaza. Pomiędzy Piscopo i Salą a Rakiem i kimś z pary Barrone/Nikolov byłaby spora różnica, ale niestety z kadry na niedzielny mecz wypada Pisco - zastępuje go Łukasz Kadziewicz. Zobaczymy jak to będzie, ale Kadziu trenował w Modenie kilkanaście dni, więc powoli powinni się docierac z rozgrywającym Mikko Esko.

Modena z problemami kadrowymi bo jest tylko dwóch środkowych, bo nie ma Kooya - ale jest jeszcze Bellei wchodzący zadaniowo na zagrywkę i stary dobry Casoli. Anderson z Martino będą musieli zrobic robotę, bo nie wiadomo jak wypadnie Kadziewicz i może byc mało środka. Zarówno Matthew jak i Mateo to ofensywni przyjmujący, także ważnym elementem będzie dobre przyjęcie - pod siatką jest Mikko Esko który gra kombinacyjnie i jak będzie miał dograne - otwierają się ataki ze wszystkich stref bo przyjmujący jak i Angel Dennis są dynamicznymi siatkarzami. Ale trzeba zwrócic uwagę na przyjęcie, żeby potem można było wykorzystac potencjał w ofensywie.

Casa Modena 1.588 Pinnacle ✅
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom