>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 200 ZŁ!<<<

Kto wygra Mistrzostwa Europy 2020

inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Węgrzy zgarną pulę, a tak na poważnie to ja w finale widzę Hiszpanię. 5 goli strzelone Słowakom. Drużyna turniejowa wyraźnie się rozkręca. Mają dobrą defensywę. Grają co prawda dość wolno, ale jak im się chce to przyśpieszają no i cały czas przy piłce. Mniej się męczą. Hiszpania choć nie gra póki co zbyt pięknie dla oka dla mnie finaliści. Ciekawe jaki jest kurs, zaraz sobie sprawdzę.

Hiszpania 1-2 miejsce 4,50 Fortuna
 
G 0

gubernator_nh

Gość
Węgrzy zgarną pulę, a tak na poważnie to ja w finale widzę Hiszpanię. 5 goli strzelone Słowakom. Drużyna turniejowa wyraźnie się rozkręca. Mają dobrą defensywę. Grają co prawda dość wolno, ale jak im się chce to przyśpieszają no i cały czas przy piłce. Mniej się męczą. Hiszpania choć nie gra póki co zbyt pięknie dla oka dla mnie finaliści. Ciekawe jaki jest kurs, zaraz sobie sprawdzę.

Hiszpania 1-2 miejsce 4,50 Fortuna
Trafią na jakiś TOP i odpadna szybko wg mnie
 
adammj 273

adammj

Użytkownik
Po obejrzeniu większości meczów fazy grupowej zastanawiam się czy nie pograć na końcowe zwycięstwo Włochów. Wiadomo ,że mieli średnich przeciwników w grupie ,ale sama gra zrobiła na mnie duże wrażenie. Na ten moment STS proponuje kurs @7. Czy ktoś widział wyższy w innym buku ?
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Po pierwszej kolejce można się już bardziej pokusić o typowanie zwycięzcy. Według bukmacherów faworytem jest Francja, zaraz za nimi Belgia, Anglia. Dalej Włochy i Portugalia. Pod uwagę też brana jest Hiszpania, Holandia i Niemcy.

Francja faktycznie przełożyła moc z papieru na boisko. Dalej drażni mnie to, że mając takie bogactwo trener ustawia tą drużynę na grę z kontry i w pierwszej kolejności zabezpiecza tyły. No ale drażnić mnie to może, a jest skuteczne. Na MŚ się sprawdziło i wygląda, że dalej się będzie sprawdzać. Troszkę czułem, że może może tu mieć miejsce case z lat 98-2000, gdzie Francja wygrała wszystko a w 2002 nie wyszła z grupy bo byli zbyt pewni siebie. Podobna sytuacje spotkała Hiszpanów po sukcesach z lat 2008, 2010, 2012, w 2014 nie wyszli z grupy. Niemcy ostatnio też regularnie TOP4 co 2 lata, a ostatnia impreza też nie wyszli z grupy. Teraz grupa śmierci i liczyłem na małą sensacje wzorem z przytoczonych przykładów. 1 kolejka pokazała jednak, że nic z tego. Mimo, że Niemcy zanotowali lekką zmianę pokolenia co pozytywnie na nich wpłynęło względem ostatniej imprezy, to wczoraj tak na prawdę powinno się skończyć 3-0. Jak Francja tak będzie grała resztę turnieju, a wygląda że tak będzie - to go po prostu wygra. I moim zdaniem zatrzymać ich może jedynie drużyna równie solidnie poukładana taktycznie i równie dobrze zgrana na wysokim poziomie. I na tą chwilę jedyną taką drużyną wydają się Włochy (na co po cichu liczę).

Przechodząc do Włochów. Po pierwszym meczu bukmacherzy nieco podwyższyli ich szanse. Mimo super mocnej Francji zostaje przy swoim typie z przed Mistrzostw, że to Włochy będą Mistrzem. Mega mi się podobali w pierwszym meczu. Z Turkami wypadli świetnie i moim zdaniem to nie była kwestia słabości Turków co dzisiaj powinni udowodnić, że to nie oni są słabi, tylko Włosi są tak mocni.

Belgia. Tutaj podobnie jak Włochy 3-0, ale moim zdaniem w tym wypadku akurat rywal czyli Rosja nie trafił na ten mecz z taktyką i świeżością. Belgia może być kopią Belgii z MŚ 2018. W meczach ze słabszymi rywalami spokojne zwycięstwo. Ale trafią drużynę mocną taktycznie jak Francje, Włochy czy nawet Portugalie i odpadną z turnieju. Pytanie tylko na jakim etapie trafią takiego rywala.

Anglia. W pierwszym meczu dla mnie trochę rozczarowanie, ale to może być takie podejście Niemiecko-Włoskie w starym stylu (lata 1980-2010), gdzie założenie tych reprezentacji było oszczędzać siły wygrywając po 1-0, a najlepsze trzymać na ostatnie mecze. Anglia właśnie tak wyglądała w tym meczu. Jeśli faktycznie taki był zamiar i jak będzie trzeba to odpalą to faktycznie faworyzowanie ich też ma sens i też ich trzeba brać pod uwagę. Ale może też być, że Anglicy jak zwykle są zmęczeni morderczą Premier League i po prostu nie mają sił na więcej. Trafią jakąś wybiegana Ukrainę, Holandie w 1/8 lub 1/4 i może być po turnieju. Zobaczymy. Póki co też warto pamiętać, że zwycięzca grupy D w której jest Anglia, trafia na kogoś z 3 miejsca z grupy śmierci. Anglicy jak będą mieli możliwość oszczędzić siły i wyjść np. z 2 miejsca to mogą skorzystać z takiej okazji, gdyż wtedy trafią na 2 drużynę grupy Polskiej, czyli rywal w teorii dużo łatwiejszy. Warto wziąć to pod uwagę w meczach grupowych Anglii i może gra z podpórką przeciwko Anglii lub undery w ich meczach ma sens.

Portugalia. Trochę sytuacja jak z Francją. Paka chyba najlepsza w historii, mega bogactwo fajnych zawodników z przodu, a taktyka raczej ostrożna i bez wykorzystania takich graczy jak Bernardo Silva, Bruno Fernadez z racji tego, że a upartego cały czas gra się na Ronaldo. Możliwe, że znowu się doślizgną do finału jak na Euro 2016, bo nazwiska do tego mają. Mnie jednak nie przekonuje takie granie. Wczoraj jakby nieco szczęśliwie nie strzelili w 84 minucie to by się skończyło 0-0, a nawet nie wiem czy Węgry by tego nie wygrały, gdyż z każdą minutą mieli coraz więcej miejsca po kontrach. Także po Portugalii spodziewać się należy wszystkiego. Zarówno zwycięstwa jak i odpadnięcia po 1/8. Ja osobiście czekam na Portugalie z ofensywnym trenerem i bez upartej gry pod Ronaldo.

Hiszpania. Troszkę może być nerwowo po pierwszym meczu, w którym nie udało się wygrać. Ale moim zdaniem o Hiszpanii coś więcej będzie można powiedzieć po spotkaniu z kimś z wyższej półki. Szwecja jest znana z dobrej gry w meczu, gdzie nie jest faworytem.Hiszpania na tym się wyłożyła, ale wyłożyć się mogła bo i tak raczej wyjdzie z 1 miejsca. Tutaj podobnie jak w przypadku Portugalii kontrowersyjne powołania Luisa Enrique mogą skutkować zarówno szybkim odpodnięciem z mocnym rywalem jak i wygraną turnieju. Ja bym się skłaniał bliżej opcji drugiej i korzystał ze wzrostu kursów po pierwszej stracie punktów Hiszpanów.

Holandia. To była wielka niewiadoma. Kibice byli negatywnie nastawieni do trenera i jego taktyki. Ale w pierwszym meczu wyglądali dobrze pod każdym względem. Także mentalnym. Tracąc z 2-0 na 2-2 z większości drużyn uchodzi powietrze. Tutaj byli w stanie jeszcze to wygrać. Także myślę, że Holandia będzie groźna i jak trafi na jakąś topową reprezentacje to możemy zobaczyć świetny mecz i dramatyczny przebieg. Np. jakieś 3-3 z Belgią w ćwierćfinale i dogrywka. Brzmi jak realny scenariusz.

Niemcy. Nie lekceważyłbym Niemiec. Na tle Francji wypadli gorzej, ale jakby uniknęli w drabince Włochów i Francji to do finału mogą dojść, a tam już wszystko może się zdarzyć. Oczywiście najpierw trzeba wyjść z grupy :).

Czarny koń? Przed 1 kolejką do tego miana typowałem Turcję, Danie, Czechy i do kontuzji Milika, kiedy 3-5-2 miało sens także Polskę. W temacie Turcji zdanie podtrzymuje. W przypadku Danii zależy od psychiki tych chłopaków po tym co przeszli, ale myślę, że paradoksalnie ich to wzmocni i jeszcze namieszają. Polska? Bez komentarza. 0 punktów i blamaż wydają się na tą chwilę najbardziej realnym scenariuszem. W prawdzie niby lubimy nie być faworytem i pograć z kontry bez presji co obecnie będzie miało miejsce. No ale nawet zakładając dobry mecz z Hiszpanią prawdopodobnie i tak przegramy, gdyż Hiszpania zaczyna mieć nóż na gardle. No a ze Szwecją już sobie z kontry nie pogramy. Szczególnie że Szwecja prawdopodobnie będzie miała 4 punkty, pewny awans i będzie spokojnie skupiała się na przeszkadzaniu nam tak jak to robili Słowacy. Czechy rownież pokazały ciekawą piłkę i tutaj bym typował, że sensacyjnie wygrają grupę, ale na 1/8 finału skończą.

Zaktualizowałem subiektywną symulacje, która na poniższych screenach.
Pokaż załącznik 9394

Pokaż załącznik 9395

I w związku z tym takie kupony na całą klasyfikacje:

For fun:
Najlepszy młody piłkarz @ Barella @ 20,00 @ stawka 10zł @ Betfan
Najlepszy młody piłkarz @ Olmo @ 25,00 @ stawka 10zł @ Betfan
Król asyst @ Insigne @ 40,00 @ stawka 10zł @ Betfan
Król Strzelców @ G.Moreno @ 60,00 @ stawka 5zł @ Betfan

I poniżej 2 kolejka Fantasy w Betfan H2H:
Pokaż załącznik 9397
Wiele kwestii z powyższego posta zostaje bez zmian. Oczywiście bez tych co już odpadli. Znamy również ostateczną drabinkę więc mini typowanie i argumentacja:

1/8 FINAŁU:

Walia - Dania @ awans Danii

Dania to mój faworyt jako czarny koń imprezy. Pierwszy mecz ich "niemal zabił" dosłownie i w przenośni. W 2 meczu odżyli i pokazali znakomitą piłkę z teoretycznie mocniejszym rywalem. Ten mecz jest dla mnie wyznacznikiem siły tej drużyny i uważam, że jeszcze mocno namieszają. Z Rosją mogło się skończyć różnie, ale musieli zaryzykować. Teraz zaczynają z czystą kartą i uważam, że mecz z Walią będzie spokojny przemyślany taktycznie. Dania będzie kontrolowała spotkanie, jednocześnie zabezpieczając tyły, żeby Walia nie stwarzała takiego zagrożenia jak chociażby Rosja. Sama Walia skupi się na przeszkadzaniu, kontrach i zagraniach na wolne pole widocznych w meczu z Turcją czy na Euro 2016. Wtedy dało im to półfinał. Teraz każdy to zna i powinien sobie z tym poradzić. Dziwie się, że Turkowie byli kompletnie na to nieprzygotowani, ale oni chyba po prostu byli nieprzygotowani kompletnie na ten turniej, mimo obiecujących wyników przed. Typuje awans Danii, choć nie bez problemów, gdyż Walia może się długo bronić i konieczna może być dogrywka.

Włochy - Austria @ wyraźna, spokojna wygrana Włochów do zera
Włochów przed turniejem już wskazywałem jako kandydata na mistrza. Zdania nie zmieniam, a wręcz jestem jeszcze bardziej przekonany. Nie widzę lepszej i stabilniejszej ekipy na tym Euro. Jak gdzieś po drodze odpadną to raczej z winy jakiegoś przypadku, niefarta. Na dzień dobry łatwy przeciwnik. Austria mnie nie przekonuje. Ukrainę rozgryzła taktycznie, a też Ukraincy jakoś nie grali swojego w tym meczu. Bardziej realnym odzwierciedleniem siły tej drużyny jest mecz z Holandią, gdzie dostali 3-0, a mogli dostać więcej. Myślę, że w meczu z Włochami wynik będzie podobny. 3/4 do 0. Chyba, że Włosi przy 2-0 zaczną mądrze oszczędzać siły, tak jak to było w meczu z Walią. Tak czy siak pewna wygrana Italii w 90min.

Holandia - Czechy @ wygrana Pomarańczowych, over bramkowy
Holandia gra bardzo fajną piłkę. Powiedziałbym nawet, że obok Włochów najlepszą. Jednak tutaj już nie będą grali przed własną publicznością a i rywal wydaje się być nieco mocniejszy niż grupowi rywale. Czesi obok Danii mają potencjał na czarnego konia turnieju. Troszkę kurek z dobrą formą przykręcili im Anglicy, ale za to z drugiej strony był to dobry test przed meczem z Holendrami. Czesi mogą wyciągnąć wnioski i zagrać lepszy mecz. Ostatecznie Holendrzy powinni pokonać Czechów, ale może to nie być takie łatwe i oczywiste jak w poprzednich 3 meczach. Spodziewam się tu overa bramkowego i awansu Holandii, raczej już w regulaminowym czasie gry.

Belgia - Portugalia @ remisowo, ze wskazaniem na Portugalie
Pierwsze starcie bez wyraźnego faworyta. Belgowie typowani przez wielu jako faworyt do wygranej. Moim zdaniem Belgia nie ma obrony i radzi sobie taktycznie dopóki trzyma piłkę z dala od własnej obrony. Widać to było na MŚ 2018, że dopóki E.Hazdard, De Bruyne i Lukaku bawili się z rywalami i było daleko od własnej bramki, dopóty gładko awansowali do kolejnych rund. Przyszła poukładana taktycznie Francja i Belgów nie było. Teraz obrona wygląda jeszcze gorzej, Hazard forma nie ta, a sama taktyka Belgów wydaje się dość łatwa do rozszyfrowania przez drużyny z TOPu. Portugalia niby nie zachwyciła, ale to samo było na EURO 2016, które ostatecznie wygrała, właśnie dzięki taktycznym rozwiązaniom. Teraz oprócz taktyki ekipa wzmocniona wschodzącymi gwiazdami Premier League, których 4 lata temu miejsce było w kadrach młodzieżowych. Układ sił jak dla mnie wyrównany. Dla bukmacherów raczej faworytem jest Belgia. Ja uważam, że dalej przejdzie Portugalia.

Chorwacja - Hiszpania @ wygrana Hiszpanii
Chorwacja nadal mnie nie przekonuje. Typowałem ich na rozczarowanie turnieju i brak wyjścia z grupy. Wiele nie brakło bo były momenty w ostatnim meczu, że to Szkoci mogli objąć prowadzenie i zrobić popularnego busa i dowieść wynik do końca. Chorwaci jednak wygrali to indywidualnosciami (Modric, Perisic). Indywidualności te wydają się jednak spełnione bo sensacyjnym srebrze w MS 2018 i nie widzę w nich aż takiej ikry. Lata też już swoje maja i z młodą wybieganą Hiszpanią mogą mieć spore problemy. Hiszpanie też nie zachwycili, ale jak już mieli nóż na gardle to rozbili Słowaków 5-0. W pierwszej połowie ze Szwedami też spokojnie mogło być 3-0, także jest tam moc, tylko muszą odpalić. Możliwe, że się rozkręcają i już odpalili, a potwierdzą to w meczu z Chorwatami pewnie awansując dalej.

Francja - Szwajcaria @ spokojny awans Francji i under bramkowy
Krótko, faworyt oczywisty. Myślę, że jak zwykle ze stabilną defensywą i małym nakładem sił, awans dalej 1-0, lub 2-0 po kontrze w końcówce.

Anglia - Niemcy @ awans Anglii
Straszny mam tu dylemat jak to będzie wyglądało. Z jednej strony sprawdza się to co pisałem w cytowanym poście, że Anglia próbuje to rozgrywać tak by się nie zmęczyć. W meczu z Czechami liczyłem, że oddadzą im pierwsze miejsce w grupie by nie trafić na kogoś z grupy śmierci. Anglicy jednak pewni swego pokazali kilka szybszych akcji i wygrali grupe, nie bojąc się potencjalnego rywala, wiedząc że z nim już zagrają na 100% i to będzie inna Anglia. Dodatkowo jako jedyni mogą jeszcze okazje grać u siebie, więc zostają jedynym gospodarzem turnieju. Z Niemcami grają w Londynie, a jak przejdą dalej to półfinał i finał jest również na Wembley. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem najgroźniejszy rywal dla Włochów w walce o wygraną turnieju. Z drugiej strony mogę się mylić i Anglicy znowu będą grali bez polotu, na stojąco jak chociażby z Chorwacją. I jak Niemcą wyjdzie taki mecz jak z Portugalią to i wynik może być podobny i Anglia wyląduje poza turniejem juz w 1/8, w dodatku przegrywając u siebie ze znienawidzonymi Niemcami. Także wstrzymuje się od typowania tego meczu, ale póki co bardziej przychylam się ku pierwszemu scenariuszowi i awansie Anglii. Wczoraj w Niemczech zasiane ziarno niepewności i wróciły koszmary z MS 2018. Obrazek gdy Niemcy z Wegrami u siebie przy 2-2 w 93min grają na czas, bojąc się Węgier nie świadczy dobrze o mocy tej drużyny.

Szwecja - Ukraina @ awans Ukrainy
Nie wiem, moim zdaniem ta Szwecja jest słaba. Mimo, że taktycznie poukładani i mocni w obronie to tyle miejsca co mieli wczoraj Polacy, czy w pierwszy meczu Hiszpanie świadczy o tym, że jest to na razie chyba największy farciarz z turnieju. Ze Słowacją jak trzeba było atakować to także wyglądało to słabo z przodu. Myślę, że jak Ukraina zagra jak z Holandią i Macedonią, a nie jak z Austrią to ze Szwedami sobie poradzi.


No i z tego wychodzą nam takie pary w 1/4 jak poniżej. Tu juz sie wstrzymam ze szczegółowym opisem. Dam tylko prognozowany typ by wypełnić drabinkę do finału:

Portugalia - Włochy @ wygrana Włochów w 90min
Francja - Hiszpania @ Hiszpania będzie atakować, ale awansuje Francja
Ukraina - Anglia @ pewna wygrana Anglii
Holandia - Dania @ porywające widowisko sensacyjnie wygrane przez Danie, może po karnych?

Dalej półfinały:

Włochy - Francja : mecz określany jako przedwczesny finał, pokaz silnych taktyk, pierwsza bramka stracona przez Włochów na turnieju, ale ostatecznie minimalny awans Włochów. Możliwa dogrywka, karne. Stoperzy Italii i bramkarz bohaterami meczu.

Anglia - Dania: Anglia faworyt ale Dania nie mająca nic do stracenia może zrobić kolejną niespodzianke i znowu prześlizgnąć się dalej.


Finał:
Włochy - Dania: Pewna wygrana Włochów. Duńczycy i tak uznani odkryciem turnieju.


Król Strzelców:
Nie wiem czy ktoś dogoni Ronaldo, tym bardziej że z Belgią będzie miał okazje podwyższyć dorobek. Jak odpadną to też będzie miał przewagę nad konkurentami w postaci mniejszej ilości rozegranych spotkań (chociaż Immobile nie grał z Walią więc jakby się rozstrzelał to może być realnym konkurentem).
Lukaku wygląda wspaniale, ale patrząc na drabinkę i obrońców Portugalskich i ewentualnie potem Włoskich i Francuskich to łatwego życia miał nie będzie.
W Danii i Anglii nikt się nie rozstrzelał, więc straty za duże.


I tak to widzę. Wszystko oczywiście z przymróżeniem oka, bo to turniej i po jednej niespodziance cała drabinka się wywróci do góry :) nogami.



EDIT:
Jako typ pod konkurs Euro Betfan podaje poniższy typ:

26.06/21:00 Euro
Włochy - Austria
Typ 1
Kurs 1,52
Bukmacher : STS
Analiza powyżej przy meczu Włochów
 
Ostatnia edycja:
Otrzymane punkty reputacji: +468
inkub1986 647,3K

inkub1986

Użytkownik
Dania - Hiszpania finał wygrywa Dania dziękuję za uwagę

Dania gra ładnie dla oka, a ładnie znaczy ofensywnie. Potrafią grać szybką piłkę. Ta ich dynamiczność zaniesie ich prosto do finału, gdzie ograją coraz lepszą Hiszpanię, która popełnia proste błędy jak nietrafione karne czy samobój. Także Dania do boju! Największy test z Anglią w 1/2.
 
Ostatnia edycja:
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Wiele kwestii z powyższego posta zostaje bez zmian. Oczywiście bez tych co już odpadli. Znamy również ostateczną drabinkę więc mini typowanie i argumentacja:

1/8 FINAŁU:

Walia - Dania @ awans Danii

Dania to mój faworyt jako czarny koń imprezy. Pierwszy mecz ich "niemal zabił" dosłownie i w przenośni. W 2 meczu odżyli i pokazali znakomitą piłkę z teoretycznie mocniejszym rywalem. Ten mecz jest dla mnie wyznacznikiem siły tej drużyny i uważam, że jeszcze mocno namieszają. Z Rosją mogło się skończyć różnie, ale musieli zaryzykować. Teraz zaczynają z czystą kartą i uważam, że mecz z Walią będzie spokojny przemyślany taktycznie. Dania będzie kontrolowała spotkanie, jednocześnie zabezpieczając tyły, żeby Walia nie stwarzała takiego zagrożenia jak chociażby Rosja. Sama Walia skupi się na przeszkadzaniu, kontrach i zagraniach na wolne pole widocznych w meczu z Turcją czy na Euro 2016. Wtedy dało im to półfinał. Teraz każdy to zna i powinien sobie z tym poradzić. Dziwie się, że Turkowie byli kompletnie na to nieprzygotowani, ale oni chyba po prostu byli nieprzygotowani kompletnie na ten turniej, mimo obiecujących wyników przed. Typuje awans Danii, choć nie bez problemów, gdyż Walia może się długo bronić i konieczna może być dogrywka.

Włochy - Austria @ wyraźna, spokojna wygrana Włochów do zera
Włochów przed turniejem już wskazywałem jako kandydata na mistrza. Zdania nie zmieniam, a wręcz jestem jeszcze bardziej przekonany. Nie widzę lepszej i stabilniejszej ekipy na tym Euro. Jak gdzieś po drodze odpadną to raczej z winy jakiegoś przypadku, niefarta. Na dzień dobry łatwy przeciwnik. Austria mnie nie przekonuje. Ukrainę rozgryzła taktycznie, a też Ukraincy jakoś nie grali swojego w tym meczu. Bardziej realnym odzwierciedleniem siły tej drużyny jest mecz z Holandią, gdzie dostali 3-0, a mogli dostać więcej. Myślę, że w meczu z Włochami wynik będzie podobny. 3/4 do 0. Chyba, że Włosi przy 2-0 zaczną mądrze oszczędzać siły, tak jak to było w meczu z Walią. Tak czy siak pewna wygrana Italii w 90min.

Holandia - Czechy @ wygrana Pomarańczowych, over bramkowy
Holandia gra bardzo fajną piłkę. Powiedziałbym nawet, że obok Włochów najlepszą. Jednak tutaj już nie będą grali przed własną publicznością a i rywal wydaje się być nieco mocniejszy niż grupowi rywale. Czesi obok Danii mają potencjał na czarnego konia turnieju. Troszkę kurek z dobrą formą przykręcili im Anglicy, ale za to z drugiej strony był to dobry test przed meczem z Holendrami. Czesi mogą wyciągnąć wnioski i zagrać lepszy mecz. Ostatecznie Holendrzy powinni pokonać Czechów, ale może to nie być takie łatwe i oczywiste jak w poprzednich 3 meczach. Spodziewam się tu overa bramkowego i awansu Holandii, raczej już w regulaminowym czasie gry.

Belgia - Portugalia @ remisowo, ze wskazaniem na Portugalie
Pierwsze starcie bez wyraźnego faworyta. Belgowie typowani przez wielu jako faworyt do wygranej. Moim zdaniem Belgia nie ma obrony i radzi sobie taktycznie dopóki trzyma piłkę z dala od własnej obrony. Widać to było na MŚ 2018, że dopóki E.Hazdard, De Bruyne i Lukaku bawili się z rywalami i było daleko od własnej bramki, dopóty gładko awansowali do kolejnych rund. Przyszła poukładana taktycznie Francja i Belgów nie było. Teraz obrona wygląda jeszcze gorzej, Hazard forma nie ta, a sama taktyka Belgów wydaje się dość łatwa do rozszyfrowania przez drużyny z TOPu. Portugalia niby nie zachwyciła, ale to samo było na EURO 2016, które ostatecznie wygrała, właśnie dzięki taktycznym rozwiązaniom. Teraz oprócz taktyki ekipa wzmocniona wschodzącymi gwiazdami Premier League, których 4 lata temu miejsce było w kadrach młodzieżowych. Układ sił jak dla mnie wyrównany. Dla bukmacherów raczej faworytem jest Belgia. Ja uważam, że dalej przejdzie Portugalia.

Chorwacja - Hiszpania @ wygrana Hiszpanii
Chorwacja nadal mnie nie przekonuje. Typowałem ich na rozczarowanie turnieju i brak wyjścia z grupy. Wiele nie brakło bo były momenty w ostatnim meczu, że to Szkoci mogli objąć prowadzenie i zrobić popularnego busa i dowieść wynik do końca. Chorwaci jednak wygrali to indywidualnosciami (Modric, Perisic). Indywidualności te wydają się jednak spełnione bo sensacyjnym srebrze w MS 2018 i nie widzę w nich aż takiej ikry. Lata też już swoje maja i z młodą wybieganą Hiszpanią mogą mieć spore problemy. Hiszpanie też nie zachwycili, ale jak już mieli nóż na gardle to rozbili Słowaków 5-0. W pierwszej połowie ze Szwedami też spokojnie mogło być 3-0, także jest tam moc, tylko muszą odpalić. Możliwe, że się rozkręcają i już odpalili, a potwierdzą to w meczu z Chorwatami pewnie awansując dalej.

Francja - Szwajcaria @ spokojny awans Francji i under bramkowy
Krótko, faworyt oczywisty. Myślę, że jak zwykle ze stabilną defensywą i małym nakładem sił, awans dalej 1-0, lub 2-0 po kontrze w końcówce.

Anglia - Niemcy @ awans Anglii
Straszny mam tu dylemat jak to będzie wyglądało. Z jednej strony sprawdza się to co pisałem w cytowanym poście, że Anglia próbuje to rozgrywać tak by się nie zmęczyć. W meczu z Czechami liczyłem, że oddadzą im pierwsze miejsce w grupie by nie trafić na kogoś z grupy śmierci. Anglicy jednak pewni swego pokazali kilka szybszych akcji i wygrali grupe, nie bojąc się potencjalnego rywala, wiedząc że z nim już zagrają na 100% i to będzie inna Anglia. Dodatkowo jako jedyni mogą jeszcze okazje grać u siebie, więc zostają jedynym gospodarzem turnieju. Z Niemcami grają w Londynie, a jak przejdą dalej to półfinał i finał jest również na Wembley. Zaczynam się zastanawiać, czy to nie jest przypadkiem najgroźniejszy rywal dla Włochów w walce o wygraną turnieju. Z drugiej strony mogę się mylić i Anglicy znowu będą grali bez polotu, na stojąco jak chociażby z Chorwacją. I jak Niemcą wyjdzie taki mecz jak z Portugalią to i wynik może być podobny i Anglia wyląduje poza turniejem juz w 1/8, w dodatku przegrywając u siebie ze znienawidzonymi Niemcami. Także wstrzymuje się od typowania tego meczu, ale póki co bardziej przychylam się ku pierwszemu scenariuszowi i awansie Anglii. Wczoraj w Niemczech zasiane ziarno niepewności i wróciły koszmary z MS 2018. Obrazek gdy Niemcy z Wegrami u siebie przy 2-2 w 93min grają na czas, bojąc się Węgier nie świadczy dobrze o mocy tej drużyny.

Szwecja - Ukraina @ awans Ukrainy
Nie wiem, moim zdaniem ta Szwecja jest słaba. Mimo, że taktycznie poukładani i mocni w obronie to tyle miejsca co mieli wczoraj Polacy, czy w pierwszy meczu Hiszpanie świadczy o tym, że jest to na razie chyba największy farciarz z turnieju. Ze Słowacją jak trzeba było atakować to także wyglądało to słabo z przodu. Myślę, że jak Ukraina zagra jak z Holandią i Macedonią, a nie jak z Austrią to ze Szwedami sobie poradzi.


No i z tego wychodzą nam takie pary w 1/4 jak poniżej. Tu juz sie wstrzymam ze szczegółowym opisem. Dam tylko prognozowany typ by wypełnić drabinkę do finału:

Portugalia - Włochy @ wygrana Włochów w 90min
Francja - Hiszpania @ Hiszpania będzie atakować, ale awansuje Francja
Ukraina - Anglia @ pewna wygrana Anglii
Holandia - Dania @ porywające widowisko sensacyjnie wygrane przez Danie, może po karnych?

Dalej półfinały:

Włochy - Francja : mecz określany jako przedwczesny finał, pokaz silnych taktyk, pierwsza bramka stracona przez Włochów na turnieju, ale ostatecznie minimalny awans Włochów. Możliwa dogrywka, karne. Stoperzy Italii i bramkarz bohaterami meczu.

Anglia - Dania: Anglia faworyt ale Dania nie mająca nic do stracenia może zrobić kolejną niespodzianke i znowu prześlizgnąć się dalej.


Finał:
Włochy - Dania: Pewna wygrana Włochów. Duńczycy i tak uznani odkryciem turnieju.


Król Strzelców:
Nie wiem czy ktoś dogoni Ronaldo, tym bardziej że z Belgią będzie miał okazje podwyższyć dorobek. Jak odpadną to też będzie miał przewagę nad konkurentami w postaci mniejszej ilości rozegranych spotkań (chociaż Immobile nie grał z Walią więc jakby się rozstrzelał to może być realnym konkurentem).
Lukaku wygląda wspaniale, ale patrząc na drabinkę i obrońców Portugalskich i ewentualnie potem Włoskich i Francuskich to łatwego życia miał nie będzie.
W Danii i Anglii nikt się nie rozstrzelał, więc straty za duże.


I tak to widzę. Wszystko oczywiście z przymróżeniem oka, bo to turniej i po jednej niespodziance cała drabinka się wywróci do góry :) nogami.



EDIT:
Jako typ pod konkurs Euro Betfan podaje poniższy typ:

26.06/21:00 Euro
Włochy - Austria
Typ 1
Kurs 1,52
Bukmacher : STS
Analiza powyżej przy meczu Włochów
Całkiem nieźle powyższe się spełniło. Wygrana Włochów. Danii do finału wiele nie brakło, karny z kapelusza, nie wiadomo jak by to wyglądało gdyby nie to.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Całkiem nieźle powyższe się spełniło. Wygrana Włochów. Danii do finału wiele nie brakło, karny z kapelusza, nie wiadomo jak by to wyglądało gdyby nie to.
Pisałeś w tym wątku, że Włochy na mistrza, ale pograłeś to ? Po jakim kursie byli ? W każdym razie gratuluję bo ładnie to przewidziałeś.
A co do Anglii to oni teraz są zrozpaczeni, ale w sumie i tak daleko zaszli. Mało kto przewidywał, że dojdą do 1-2 .
 
typerskoki 398,2K

typerskoki

Ekstraklasa Expert
Członek Załogi
Pisałeś w tym wątku, że Włochy na mistrza, ale pograłeś to ? Po jakim kursie byli ? W każdym razie gratuluję bo ładnie to przewidziałeś.
A co do Anglii to oni teraz są zrozpaczeni, ale w sumie i tak daleko zaszli. Mało kto przewidywał, że dojdą do 1-2 .
Na ogólną klasyfikacje skromnie. Bardziej w poszczególnych spotkaniach ale też z różnym szczęściem bo bardziej w 90min a kończyło sie dogrywkami/karnymi
123.JPG
 
psychol32 402,1K

psychol32

Użytkownik
Pisałeś w tym wątku, że Włochy na mistrza, ale pograłeś to ? Po jakim kursie byli ? W każdym razie gratuluję bo ładnie to przewidziałeś.
A co do Anglii to oni teraz są zrozpaczeni, ale w sumie i tak daleko zaszli. Mało kto przewidywał, że dojdą do 1-2 .
W dwóch typerach w których brałem udział stawiałem finał Włochy - Anglia. Szkoda że u buków tego nie dałem bo były zdarzenia na pary finałowe.
 
Do góry Bottom