>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Książki, książki, książki ...

robertcorey 1

robertcorey

Użytkownik
Ogólnie lubie czytać horrory - chyba najlepszy IT-KINGA, ogólnie ten pisarz to jakiś cyborg, pomysły pierwsza klasa. Misery, Miasteczko Salem, Firestarter, opowiadania cztery pory roku oraz marzenia i koszmary wszystko warte przekartkowania.
Z tych słabszych ale w moim mniemaniu i tak ciekawych to: Komórka,Ostatni Bastion Barta Dawsa, Ręka mistrza.

Z innych autorów to K-PAX 3 części, 4 już gorsza.
Oczywiscie Ojciec Chrzestny i mój numer 1 Lot nad Kukułczym Gniazdem.

Obecnie opowiadania &quot;Upiory XX wieku&quot; JOE HILLA (syn Kinga) - 4 przeczytane i wszystkie mi się podobały, mysle ze to będzie godny nastepca króla horroru ;)
 
vdv 66

vdv

Użytkownik

Tom Knox - Sekret Genezis
W spalonych słońcem pustyniach wschodniej Turcji archeolodzy odkopują kamienną świątynię, najstarszą budowlę świata. Rob Luttrell, dziennikarz przygotowujący relację z wykopaliska, dowiaduje się, że ktoś celowo pogrzebał sanktuarium dziesięć tysięcy lat temu. Dlaczego?
Tylko jeden człowiek zna odpowiedź - sekret tak szokujący, że może zagrozić społecznej strukturze ludzkości - i nie cofnie się przed niczym, żeby zniszczyć dowody, zanim ujrzą światło dzienne. Prowadząc akcję od zrujnowanych zamków Irlandii po wymarłe pustkowia Kurdystanu, frapujący thriller Toma Knoxa po mistrzowsku splata autentyczny materiał historyczny, naukowe teorie i biblijne tajemnice w elektryzującą opowieść, która trzyma czytelnika w napięciu od pierwszej do ostatniej strony. Jak dla mnie książka R E W E L A C Y J N A! Czytając na internecie opis &quot;SG&quot; od razu wiedziałem, że ją kupię. Opis jednak nie oddaje tego co w tej książce możemy przeczytać. Co ja tu będę pisał, 34zł nie wydane na darmo. Polecam każdemu ;) 9/10

_____________________________________________________________________________________
To już trochę starsze, ale również mogę polecić ;)

Dan Brown - Zaginiony Symbol

Co zaginęło, zostanie odnalezione...
Harvardzki specjalista od symboliki, Robert Langdon na prośbę swego przyjaciela i mentora, Petera Solomona, ma wygłosić wykład na Kapitolu. Kiedy dociera na miejsce, okazuje się, że na wieczór nie zaplanowano żadnego odczytu, a po chwili na środku rotundy odkryte zostaje makabryczne znalezisko, niepokojąco naznaczone pięcioma tajemniczymi symbolami. Jego przesłanie jest dla Langdona oczywiste - to zaproszenie do dawno zaginionego świata skrywającego ezoteryczną mądrość.
Kiedy okazuje się, że Peter Solomon, filantrop i prominentny członek loży masońskiej, został porwany, Langdon wie, że istnieje tylko jeden sposób, by ocalić przyjaciela: przyjąć tajemnicze zaproszenie i udać się tam, gdzie zaprowadzą go zaszyfrowane wskazówki. A poprowadzą go podziemnymi korytarzami do tajemnych komnat i świątyń ukrytych pod jednym z najpotężniejszych miast świata. Skrywa ono prastare sekrety loży masońskiej i odkrycia, których wielu wolałoby nie ujawniać. Rozpoczyna się szalona wędrówka i wyścig z czasem, bo Langdon ma zaledwie kilka godzin na dotarcie do celu. W przeciwnym wypadku jego przyjaciel zginie.
Zaginiony symbol to mistrzowsko skonstruowany thriller przesiąknięty historią, zagubiony w labiryncie symboli i enigmatycznych kodów. Pełen zagadek i trzymających w napięciu zwrotów akcji.​

Bardzo dobra, trzymająca w napięciu książka o znanym już z poprzednich części profesorze Langdonie. W mojej ocenie 8/10 ;)
 
benek_27 4,5K

benek_27

Forum VIP
Ostatnio przeczytałem w końcu &#39;Komórkę&#39; Kinga. Nie była to &#39;Bezsenność&#39;, ale całkiem fajnie wymyślona fabuła. Końcówka może nie jest taka na jaką liczyłem, jednak dla fanów Kinga i horrorów to na pewno fajny tytuł na maksymalnie dwa wieczorki. 7/10
Za niedługo zamierzam przeczytać całą sagę Mrocznej wieży oraz &#39;Pod kopułą&#39;. Ktoś czytał którąś z powieści :?: Warto się za to brać :?: ????
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Ostatnio przeczytałem w końcu &#39;Komórkę&#39; Kinga. Nie była to &#39;Bezsenność&#39;, ale całkiem fajnie wymyślona fabuła. Końcówka może nie jest taka na jaką liczyłem, jednak dla fanów Kinga i horrorów to na pewno fajny tytuł na maksymalnie dwa wieczorki. 7/10
Za niedługo zamierzam przeczytać całą sagę Mrocznej wieży oraz &#39;Pod kopułą&#39;. Ktoś czytał którąś z powieści :?: Warto się za to brać :?: ????
Bezsenność warto przeczytać ? Książka Kinga więc pewnie warto, a mam okazje za 9.99 kupić ????
 
robertcorey 1

robertcorey

Użytkownik
Bezsennosc i Zielona Mila w biedronce po 11 zł ????
Obecnie czytam Cejrowskiego, Gringo wśród dzikich plemion, czyta sie bardzo przyjemnie, ciekawa i wkręcająca z elementami humorystycznymi p.C.
Gomorra również mnie nie zawiodła, choć czasami wydawało mi się, że jest bardziej skierowana dla jakiś służb mundurowych. Za dużo nazwisk, które tak naprawde nie wiele zwykłemu czytelnikowi mówią. Dosyć ciężka momentami, jednak ma rozdziały interesujące, które przedstawiają strukturę działania włoskiej kamorry. Warto przeczytać.
 
fabik10 106

fabik10

Użytkownik
Ostatnio czytałem m.in. &quot;Szmire&quot; Bukowskiego. Łatwo i lekko się czyta, jednak czegoś mi brakowało w tej książce. Hazard, kobiety, alkohol tak można krótko opisać tą książkę.
Teraz zabieram się za &quot;Z szynką raz&quot; i wydaje mi się, ze od niej powinienem zacząć, bo opisuje ona dzieciństwo Ch.B. ale trudno, mam nadzieje, że się nie zawiodę.
Czytałem też jakoś niedawno &quot;Granice szaleństwa&quot; (chyba tak to się nazywa) Alex Kavy. Też elegancka książka, ciekawa fabuła która trzyma w napięciu do końca.
Polecam.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ostatnio próbuje pokonać z czystej ciekawości HAGAKURE - ZAPISKI SAMURAJA.
Niedawno także odkopałem książke pt &quot; Wieża Zakładników&quot; J. Denisa na podstawie scenariusza Alistaira Macleana ????
 
marjol 102

marjol

Użytkownik
Właśnie skończyłem czytać sobie książeczkę Michała Buczaka &quot;Krew na stadionach&quot;. Nie będę tutaj streszczał fabuły, powiem tylko tyle, że bardzo fajnie się czyta szczególnie teraz, gdy rozgrywki ligowe w Polsce zbliżają się wielkimi krokami ????

Jak najbardziej polecam!!!
 
macieqleo 5,3K

macieqleo

Użytkownik
Świeżo po lekturze, z czystym sumieniem mogę polecić:



Studia są częścią życia, które sprawiają najwięcej radości; to okres młodzieńczego buntu i pierwszy krok w dorosłe życie. W chwili, kiedy chodzi się na wykłady i uczestniczy w życiu towarzyskim. Przyszłość wydaje się świetlana...

Tymczasem kolejne 25 lat po opuszczeniu Harvardu nie są tak piękne, jak wydawało się to bohaterom powieści. Spotykają na swojej drodze wiele przeciwieństw losu. Mimo że przygotowywali się w najlepszej uczelni w USA i zrealizowali większość swoich marzeń, nie czują się szczęśliwi.


Fragment z okładki, który mnie przekonał do kupna tej książki:
&quot;Pięcioro absolwentów Uniwersytetu Harvarda, pięć życiorysów, pięć historii miłosnych...
Myśleli, że zmienią świat. A to świat zmienił ich.&quot;


Książka zdecydowanie warta przeczytania. Miłość, poszukiwanie sensu, wiara, przyjaźń, błędy - dla młodego człowieka pozycja bardzo rzekłbym kształcąca wyobrażenie o życiu i o sobie w przyszłości
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Ja kontynuję dalej &#39; odkopywanie&#39; wiekowych już książek.
Jestem po lekturze &quot;Partyzanci&quot; Alistair Maclean oraz Kirsta &quot; Fabryka oficerów&#39;.
Drugą książke wiele razy mi polecało starsze pokolenie, może i warto choć początkowo ciężko sie czyta , ale książki tych autorów i tamtych lat mają na pewno swoj wyrazisty smak mozna je polecic ????
Teraz poszukuje jakiegos dobrego kryminału , thlliler także mile widziany.
 
notoriousbig 0

notoriousbig

Użytkownik
Jak kogoś interesuje IIWŚ a w szczególności dywizje pancerne SS to polecam trylogie Michaela Reynoldsa &quot;Synowie Rzeszy&quot;, &quot;Ludzie ze stali&quot;, &quot;Stalowe piekło&quot;.
 
P 0

pytalska

Użytkownik
A ja polecam lekturę ze Wschodu. &quot;Ewangelia według kata&quot; braci Wajner, &quot;Zbrodnia i kara&quot;, &quot;Idiota&quot;, &quot;Gracz&quot; Dostojewskiego, &quot;Jeździec Miedziany&quot; Paullina Simons, &quot;Jeden dzień Iwana Denisowicza&quot; Sołżenicyna, &quot;Wojna i pokój&quot; Tołstoja i wiele, wiele innych
 
Do góry Bottom