>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Książki, książki, książki ...

P 0

puzon

Użytkownik
Czas na topic dla miłośników książek. Co czytacie, tytuły godne polecenia oraz lektury który trzeba mieć na półce, to wszystko znajdzie się tutaj. Zacznijmy odemnie,

jestem świeżo po przeczytaniu &quot;Buszującego w zbożu&quot; J.D Salingera. Powiem tak - masakryczne przeżycia. Ta lektura ludziom chorym psychicznie ryje łeb (zabicie j.lennona po jej przeczytaniu, oraz usiłowanie zabójstwa reggana.) Krótko mówiąc, warto przeczytać, sytuacja w stanach w 50-60 latach jest ukazana cudownie, podobnie jak bunt młodzieży. Absolutne Top1 w mojej małej biblioteczce.

Paulo Coelho i jego dzieła,

tutaj również sądzę że &quot;Pielgrzym&quot;, &quot;Alchemik&quot; to naprawdę czołówka i lektura obowiązkowa i nie u jednego zauważyłem metamorfozę po jej przeczytaniu.

M.Puzo,

&quot;Ojciec Chrzestny&quot; ooo tak, Godfather ;), o niebo lepszy od filmu(ów), polecam również sycylijczyka.



Inne tytuły:

&quot;My, dzieci z dworca Zoo&quot; - opowieści narkomanki, zaczynała od haszyszu i zioła(jak my wszyscy? ;)) a stała się skończoną zdzirą (oddawanie się za kase by mieć na hercię)

&quot;Byłem księdzem&quot; - również świeżo po: książka opowiada o człowieku, na początku ministrancie, później księdzu, a w końcu czasie kiedy zrezygnował z sanktuarium.


Wymienione wyżej tytuły to coś z serii klasyka. Okej, teraz wasza kolej. Cheers.
 
rookie91 0

rookie91

Użytkownik
Harry Potter, Kod da Vinci, Krzyżacy, no i najlepsze co moze być Władca Pierścieni

moje ulubione ksiazki .... nawiasem nie czytam za dużo ;)
 
K 0

karoleks85

Forum VIP
Harry Potter mowicie ???? Ja przeczytalem kilka stron i mialem dosyc, gadajace sowy itd to nie dla mnie ???? Jesli chodzi o Kod.. to moim zdaniem niewypal.. ksiazka przecietna tyle ze bardzo rozreklamowana, a jesli chodzi o zawartosc to nie wnosi nic nowego wszystko bylo juz znane wczesniej.

Polecam klasyke, literature ktora cos wnosi do naszego zycia i upieksza jezyk taka jak Ojciec Chrzestny - Mario Puzo (wszystkie jego ksiazki przeczytalem ???? ) a z innych polecam Gordona, Lysiaka, Jasienice (szczegolnie dla historykow), Davisa.. jak sobie jeszcze kogos przypomne to dopisze ;)
 
W 2

wislak

Forum VIP
No tak, Dan Brown to bardzo dobra książka, bardzo. Podobał ci się Kod da vinci, wiślak?
noo wypasiony byl ???? w wakacje jak kupilem ktores to w 3 dni siedzialem i wiekszosc dnia to ksiazka i przeczytalem

czekam na II ale najpierw bede musial chyba przeczytac jedynke po raz drugi bo te szczegoly dobrze na swiezo miec w glowie to sie lepiej czyta nastepne czesci ???? Ale Harry Potter to tez dla mnie fenomen ???? kiedys czytyalem wiecej, ateraz to glownie czytam analizy ;d

Poza tymi to jeszcze parodie MIchaela Gerbera- Barry Trotter i Opowiesci z Blarnii: Lewa Ladacznica i stara szafa - dobre ksiazki ;P
 
szymonbee 110

szymonbee

Użytkownik
ja tam nie lubie za bardzo czytac ale kiedys kiedy bylem w szpitalu i caly dzien nie mialem nic do robienia to czytalem pewna bardzo fajna ksiazke &quot;Pajeczyna klamstw&quot; --&gt; super thriller. Byla to jedyna ksiazka ktora mi sie spodobala. Jesli chodzi o Harrego to napoczatku kiedy mialem gdzies 10 lat to mi sie to podobalo ale teraz to uwazam to za totalne glupstwo.

aha i jeszcze za niedlugo chyba bede czytal ten pamietnik narkomanki o ktorym wspomnial puzon ale tylko ze wzgledu na to ze jest to u mnie obowiazkowa lektura do szkoly :// mimo wszystko watpie w to ze mi sie spodoba ????
 
E 0

emdoka

Użytkownik
ja własnie kończe czytać &quot;klechdy sezamowe&quot; leśmiana-z musu na historię
ale polecic moge ksiązke &quot;inny świat&quot; grudzińskiego-opisuje sytuacje jednostki w obozach sowieckich,skłania do refleksji,trudno się czyta ale warto
przede wszystkim polecam (jak bym mógł to bym kazał) przeczytać ksiązke &quot;dziedzictwo&quot;!!
kazimierza wybranowskiego tj Romana Dmowskiego-powieść,jakby odskocznia od innych dzieł tego największego Polaka.gorąco polecam...
 
P 0

puzon

Użytkownik
Widzę że nie zauważyłeś, Dan Brown to autor... A co do Harrego to mam podobne uczucia co karoleks, trochę dla gówniarzy, ale jak kto woli.
 
W 2

wislak

Forum VIP
Widzę że nie zauważyłeś, Dan Brown to autor... A co do Harrego to mam podobne uczucia co karoleks, trochę dla gówniarzy, ale jak kto woli.
jak zwykle sie czepiasz &lt;LOL&gt; az mi sie odpisywac nie chce... chodzilo mi o ogół ksiazek tego autora!

staralem sie jakos twoją docinke zlekcewazyc ale ty musisz jak zwykle drązyc temat

poza Kodem, czytalem Anioly i Demony, Zwodniczy punkt i cyfrową twierdze. Pierwsze 2 tytuły także bardzo dobre, CT troche gorsza od pozostalych.

pozdrawiam PUZONA :spokodfhgfh:
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Agatha Christie- Morderstwo w Orient Expressie
Agatha Christie- Spotkanie w Bagdadzie
Agatha Chrisite-12 murzynków

Mega super ciekawe kryminały, wciągają jak diabli a i dają wiele na myślenie ;)
 
sawas 27

sawas

Użytkownik
Ja bardzo lubię booki historyczne. Klasyka to &quot;Bogowie, groby i uczeni&quot; Cerama :!: To jest fantastyczna książka. I wogóle cała literatura o historii antyku to dla mnie bomba.

Ostatnio zacząłem coś o Egipcie. Nie potrafię sobie w tej chwili przypomnieć tytułu, ale chyba &quot;Zemsta faraona&quot; czy &quot;Zadadka faraona&quot;. Ciekawie się zaczyna, ale nie mam narazie czasu na kontynuację lektury...

Ktoś lubi tego typu książki :?: Ja od razu zaznaczam, że nie przepadam za czytaniem. Omijam nawet lektury szkolne, bo po prostu mi się nie chce... Kiedy widzę tekst pisany &quot;nienormalnie&quot;, typu &quot;Dziady&quot; to odkładam booka na bok i zaglądam do streszczenia...
 
yarpen 0

yarpen

Użytkownik
Ja ostatnio zagustowalem w ksiazkach Pratchetta i zastanawiam sie czemu wczesniej sie nie zabralem za jego ksiazki. ???? Bardzo odpowiada mi ten rodzaj humoru ktory prezentuje Terry Pratchett, a szczegolnie Bagaż wymata :mrgreen:
Za******cie dobry kawal roboty odwala tez tlumacz, Piotr W. Cholewa, super wychodzi mu dostosowanie niektorych zartow do polskich realiow.

edit:
Jakis czas temu czytalem tez sporo ksiazek Forsytha, polecam - dobre kryminały ????
 
krzysztof1985 68

krzysztof1985

Użytkownik
Mitologia - Jan Parandowski. Bardzo ciekawie opowiedziana mitologia starożytne Grecji ;) dla mnie bajka chociaż to była lekturka to się czytało raz dwa (230stron ) Polecam każdemu.

Ja niestety teraz nie mam czasu na czytanie książek, a jedyne książki jakie czytam to skrypty i książki techniczne :? typu
Spawalnictwo
Konstrukcje spawane
Rachunek prawdopodobnieństwa
Podstawy zarządzania
Wytrzymałość materiałów

Czasem aż mnie od tego skręca ale cóż takie czasy :sad:
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Modele ekonomiczne Keynesa - zajebiście interesujące . Polecam ????

A tak na serio to do niedawna czytałem mnóstwo sensacyjnych książek m.in. Grishama , Ludluma , zdarzyło się że Kinga i Browna czy biografię sławnych ludzi jak Gatesa , Mitnicka , Armstronga itd. ale to są książki czytane dla rozrywki . Teraz jak mam jakąś wolną chwilkę i chęci to czytam to co przydaje się na studiach ;-)

Jasienice (szczegolnie dla historykow), Davisa
Czyżbyś studiował historię ? Nie wierzę , by nie historycy przeczytali takie książki z chęcią . Jedną może tak ale więcej ? Nie dla mnie ;-) Do Jasienicy się zmuszałem parę lat i niestety nie udało mi się przeczytać . Może kiedyś , w sumie każdy Polak powinien ...
 
dsquared 9

dsquared

Użytkownik
Czytelnia
Temat w którym można pisać o książkach, które przeczytaliście, chcielibyście przeczytać. Co godnego uwagi polecacie innym. Które pozycje książkowe waszym zdaniem najlepiej omijać. Piszcie o wszystkich książkach. Takich &quot;do poduchy&quot; ale i literaturze popularnonaukowej. Piszcie o autorach, których język przypadł wam do gustu i o tych, których &quot;pióro&quot; do was nie trafia. Miłego czytania ???? ????



Ode mnie na początek:



Autor: Roberto Saviano

Genialna książka, pokazująca świat mafii od środka. Handel żywym towarem, narkotykami, bronią. Jak ludzkim kosztem dorobić się gigantycznych pieniędzy i trzymać w garści ogromną władzę. Jeżeli ktoś widział film a nie przeczytał książki to pozycja obowiązkowa.
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Po pierwsze oglądałem film do połowy i wyłączyłem bo bardziej mi to przypominało reportaż Polsatu z faktami TVN-u, książkę czytałem ok 100 stron w Empiku przy kawie i zaczynało się całkiem spoko.
Obecnie czytam &quot;rodzina Borgiów&quot; Mario Puzo i jest świetna opowiada o kardynale który zostaje papieżem i swoje dzieci (tak ma ich trójkę) obsadza na ważnych stanowiskach.
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Świetny temat????

Po miesiącach zaprzepaszczonych na nic opłacalnego nadrabiam zaległości
&quot;Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną&quot; Doroty Masłowskiej
w ciągu raptem kwadransa uslyszałem tylko dwie wypowiedzi na temat tejże pozycji i były one tak skrajnie odmienne, że mnie do niej zachęciły jak mało co.
A tak to standardowo fantastyka i jeszcze raz fantastyka.Od siebie polecam Jacka Dukaja. Gość wyobraźnią przewyzsza chyba wszystkich współczesnych pisarzy fantastyki, a przy tym pisze takim stylem, ze jego prozę przynajmniej ja odbieram mniej więcej tak jak muzykę (chociaż - na pewno nie jest to muzyka lekka, łatwa i przyjemna).
 
pasiak_forever 55

pasiak_forever

Użytkownik
Świat wedlug Dziada - Henryk Niewiadomski
Książka &quot;Dziada&quot; to prawdziwa sensacja. Po raz pierwszy człowiek podejrzewany o kierowanie głośnym polskim gangiem ujawnia kulisy największych afer i zbrodni ostatnich lat. Mówi to, czego nigdy nie usłyszano na sali sądowej.
Jest to prawda wstrząsająca. Skorumpowani politycy z pierwszych stron gazet, zdemoralizowana policja, mafia &quot;białych kołnierzyków&quot; bezkarnie rabująca państwo. Organa ścigania i wymiar sprawiedliwości, uwikłane w politykę.
&quot;Dziad&quot; ujawnia polityczne tło zabójstwa gen. Marka Papały i przykłady wysługiwania się Urzędu Ochrony Państwa rosyjskim służbom specjalnym. Pisze o krwawej wojnie Wołomina z Pruszkowem, która kosztowała życie trzystu ludzi. &quot;Ojciec chrzestny&quot; przy tej lekturze to bajka dla grzecznych dzieci.
Bez wątpienia ta książka wstrząśnie polskim społeczeństwem. &quot;Dziad&quot; zapowiada, że drugi tom jego gangsterskiej sagi będzie prawdziwym trzęsieniem ziemi.
Niestety ostatnie zdanie się nie sprawdzi, Henryk Niewiadomski zmarł w 2007 roku
 
Do góry Bottom