>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Kolarstwo 2014 - Vuelta a Espana (23.08 - 14.09)

Status
Zamknięty.
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Jens Debusschere - Jasper Stuyven 2 @ 2.01 Pinnacle ✅ 109 - 10
Pojedynek dwoch Belgow. Stawiam w tej parze na zawodnika Treka, ktory calkiem niezle jedzie ten wyscig. Na etapach sprinterskich dwa razy byl 4. Natomiast zawodnik Lotto jedzie raczej slabo. Do tej pory najlepsze jego miejsce to 12, a tak to na drugim etapie plaskim byl dopiero 154. Nie jest to tez typowy sprinter, zdarza mu sie rozprowadzac Greipela. Co prawda ostatnio na Eneco byl wysoko, ale to raczej sprawka zamieszania na etapie. Ogolnie u wiekszosci bukow kursy sa odwrotne, stad tez ciezko przejsc obok takiego obojetnie. Etap raczej padnie lupem Bouhanniego.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś chyba nie ma innej opcji niż finisz sprinterów z peletonu. Etap łatwy, nie ma nawet większych pagórków nie mówiąc już o premiach górskich. Jedyna szansa dla ucieczki to totalne rozluźnienie w peletonie na długim etapie.
Emocje zaczną się pewnie dopiero w samej końcówce.
Nacer Bouhanni - Jens Debusschere 1,30 bwin ✅
Wiem, że nie ma w sporcie 100% pewniaków, ale tutaj za bardzo nie widzę innej możliwości niż zwycięstwo Francuza. Bouhanni przy kłopotach Degenkolba jest faworytem do wygrania etapu. Debusschere to zupełnie inny typ zawodnika, nie jest bardzo szybkim kolarzem. Do tej pory jego najlepsze miejsce na Vuelcie to 12 pozycja. Inna liga sprinterska.
Podoba mi się też typ psotnick:
Lloyd Mondory - Nikolas Maes 1,40 sportingbet / 1,44 pinnalce ⛔
Kurs poleciał już w dół, ale dalej warto pograć na Francuza. Mondory tylko na górskim etapie przyjechał dalej. Poza tym 13, 7, 7, 6 i 20. bardzo solidna jazda francuza. Maes tak jak wspomniał psotnick, 18 i 21 miejsce, a poza tym przyjeżdżał bardzo daleko.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Matteo Pelucchi - Andrea Guardini Typ: 2 @ 1.62 Betsson ✅ Dzisiaj bardzo płasko więc duża szansa, że dojedzie cała. Dotychczas jak na trasie pojawiała się jakakolwiek zmarszczka Guardini odpadał od głównej grupy na każdej, nawet najmniejszej zmarszczce. Jest to dla mnie o tyle dziwne, że na Eneco Tour Włoch prezentował się bardzo korzystnie ze zwycięstwem etapowym włącznie. Dzisiaj w sumie nie ma gdzie odpaść, a i rywal w parze do wyróżniających się postaci Vuelty nie należy (no może poza tym, że aktualnie jest ostatni w generalce). Liczę, że choć Guardini dotychczas się oszczędzał, tak dzisiaj przetestuje nogę i będzie finiszował z najlepszymi
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
R 225

rover

Użytkownik
Dzisiaj typowo sprinterska zabawa, osobiscie nie wierze by FDJ i Orica odpuscily dzisiaj finisz a ponadto kilku sprinterów z innych ekip ma także coś do udowodnienia. Wczoraj Degenkolb podobno miał problemy żołądkowe (a może jelitowe?) więc dzisiaj nie będzie w pełni sił dlatego etap raczej dla Bouhanniego. Ja dalej gram Mondory&#39;ego. Chłopak dał zarobić w pierwszym tygodniu Vuelty bodajże 3 razy w Top 10, ma uniwersalne zdolności i potrafi się dobrze znaleźć na finiszu.
Wygra Etap: Nacer Bouhanni
Maes - Mondory 2 @ 1.53 William Hill
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
NYCER Bouhanni - John Degenkolb 1 @ 1,476 Pinnacle ✅✅✅ 1-4 NYCER inna liga :cool:
Po pierwsze rewanż za 5 etap, gdzie jak twierdzi Bouhanni Degenkolb zajechał mu drogę. Po drugie nie ma gdzie odpadać więc obaj dojadą do finiszu. Po 3 Degenkolb wczoraj leżał w wielkiej kraksie na początku etapu i nie dojechał do głównej grupy. Jest mocno poobijany. Coś niektórzy ćwierkają że Giant dzisiaj na Nikiasa Arndta zagra.
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Daniel Navarro - Sergio Pardilla 1 @ 1,62 Triobet ✅ 21-43
Navarro ma dużo więcej pod nogą niż Pardilla. Dłuższy podjazd to jest to na co czekał Hiszpan z Cofidisu. Dzisiaj obaj stracili po 53 sekund na wiatrach i przyjechali w 1 grupie. Navarro to gruby kandydat do TOP10 i musi już od początku odrabiać. Na 3 etapie gdzie po raz pierwszy finisz prowadził pod górę Navarro był przed Pardillą o 15 sekund. Navarro jest w stanie utrzymać się w grupie kiedy będzie selekcjonował Movistar i Sky, a Pardilla wg. mnie tego nie uczyni.
Alejandro Valverde - Alberto Contador 2 @ 2,25 WH ✅ 16-12
Jestem zdania że jutro nastąpi zmiana lidera i będzie nim Krzychu Froome. Sądzę że Brytyjczyk w końcówce odczepi wraz z Contadorem pozostałych rywali. To że Valverde w piorunującym stylu wygrał 3 etap wcale nie oznacza że tak będzie cały czas. Jutro dłuższy podjazd, 8km na 7% to coś idealnego dla Alberto. Nie zapominajmy że nadal liderem Movistaru jest Quintana, oraz to że Valverde ma w nogach TdF gdzie się naszarpał ze średnin skutkiem.
 
szef10 216

szef10

Użytkownik
Ode mnie któtko. Tak jak pisze Dawid jutro na podjezdzie pójdą ataki, szanse na to, że zmieni się lider wyścigu oceniam na 50%, więc...
Kto założy czerwoną koszulke po 9 etapie? Typ: Pozostali zawodnicy @ 4 Bwin✅ Quintana
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Fabio Aru - Alejandro Valverde 3,40 pinnacle ⛔ 17:16 heh close akurat Valverde się chciało podciągnąć na finiszu :/ value było jak widać. A swoją drogą jest Albercik jest zabawa ;)
Bez przesady. Brać póki jest. Masa value. Buki solidnie przeceniają Valverde. Ok jedzie solidnie ale po pierwsze on nie jest aż takim faworytem w tej parze, dwa ta górka jest już bardziej pod Aru aniżeli pod Valverde. Przede wszystki w mojej opinii Valverde tego wyścigu nie wytrzyma. Szarpie sporo a on ma już w nogach TdF. Zresztą było to widać na 6 etapie gdzie dyktował tempo. Możliwe że jeszcze jest za wcześnie na spektakularny strzał ale po pierwsze Jutro będzie zrywane tempo a Valverde jednak woli jeździć stałym równym tempem a dwa on miewa ostatnimy czasy sporo strzałów i chyba powoli latka lecą. 6 etap był pod niego ale tutaj już nie widzę w nim takiego faworyta. Aru solidnie na 6 etapie patrząc przez pryzmat tego że ta góra nie była pod niego a na końcu poszedł konkretny gaz.
Jeżeli miałaby odjechać grupka to ja prędzej widze w niej Aru niż Valverde.
Sry za składnię ale jest taka godzina że ciężko się myśli.
/swoją drogą jak kolarstwo potrafi być przewrotne. Talansky miał walczyć w CG a znowu tym razem wiatry i teraz regularnie traci z Pinot jakby już odżywał po chorobie i dzisiaj znowu 5 minut przed Talanskym a było już tak pięknie ???? No nic może utrzyma do końca wyścigu te ponad 15 minut przewagi ????
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Alejandro Valverde - Chris Froome 2 @ 1.91 WilliamHill ⛔ Przed wyścigiem było sporo wątpliwości, czy Froome i Contador będą w pełni sił na Vuelcie. Kolarz SKY na kilku poprzednich etapach za każdym razem udowadniał, że jest nie tylko w doskonałej formie, to w dodatku głównym faworytem do końcowego zwycięstwo. No bo czy może być inaczej, skoro na krótkiej ściance odpina się Quintanę oraz jest najlepszym czasowcem wśród GC contenders. Dzisiaj trasa całego etapu nieco bardziej pofałdowana niż podczas szóstego odcinka. Dlatego też zakładam, iż wejdzie on bardziej kolarzom w nogi. Wątpię też by Valverde był w stanie powtórzyć wyczyn z szóstego odcinka. Podjazd jest dłuższy i mocne tempo również będzie dłużej dawać się we znaki kolarzowi Movistaru. Jak to mawiają &quot;nie zawsze jest niedziela&quot;, choć dzisiaj akurat jest ... ;) Z drugiej strony nie na co dzień Valverde stawia przeciwko Valverde... PS. Warto również zwrócić uwagę, iż zgodnie z zapowiedziami meteorologów na końcówce dzisiejszego etapu ma mocno padać. Z kolei Valverde znany jest z tego, że lubi jeździć, gdy jest ciepło i słonecznie.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś szykuję się ciekawy etapy. W końcówce dwa podjazdy które mogą trochę namieszać w czołówce:
Alto de San Rafael (kat. 2; 171,5 km; 11,5 km; 4,2%)
Carboneras de Guadazaón (kat. 1; meta; 8 km; 6,6%, max 8,5%)
Drugi sprawdzian dla faworytów wyścigu. Froome i Valverde na razie wyglądają dobrze. Ciekawe jak spiszą się dzisiaj Quintana i Contador.
Chris Froome - Fabio Aru 1,45 b w i n ⛔ 18 - 17
Nie przepadam za Froome&#39;em, ale na razie zawodnik Sky wygląda dużo lepiej od Aru. W czwartkowej rywalizacji Froome wygrał o 18 sekund, w piątek to właśnie zawodnik Sky rozerwał grupę faworytów i zrobił sekundowe różnice. Jeśli nie będzie dużo ataków i Froome będzie mógł jechać równym rytmem to powinien przyjechać wyżej od Aru.
Podoba mi się też typ szef10. W generalce różnice są sekundowe, a podjazd wygląda na trudny i można tak trochę zyskać/stracić. Trzeba pamiętać, że to Quintana ma pierwszeństwo w Movistarze.
Który zawodnik założy czerwoną koszulkę po zakończeniu 9 etapu? - pozostali zawodnicy 3.55 b w i n ✅ Quintana
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Podlaczam sie pod typami przeciwko Valverde. Zarowno czy to na Contadora, Froome czy Aru.
Nairo Quintana - Joaquin Rodriguez 1 @ 2.67 Pinnacle
Tutaj tez widze spore value i ciezko mi tego typu nie pobrac. Czesto sie mowi, ze Kintana odpuszcza pierwszy tydzien wielkich tourow, a dopiero w kolejnym wrzuca wyzszy bieg. Jesli jednak chce myslec o zwyciestwie to nie moze tracic, poniewaz w czasowce Chris mu dolozy troche czasu. Chyba nikt nie ma watpliwosci, ze Kolumbijczyk jest lepszym goralem niz Hiszpan. Jesli tylko noga bedzie mu podawala to Purito nie bedize mial szans. Takiego kursu, az grzech nie sprobowac.
Co wiecej polecam bardzo bet na Pinota w parze z Tschoppem. Bet365 daje na ten zaklad 1.53. Ja wszystko rozumiem, ze Francuz zmeczony po Tourze, ze moze byc nie w formie, ale mimo wszystko to dalej lepszy zawodnik niz Tschopp i powinien spokojnie zameldowac sie na wyzszej pozycji. Na 6 etapie Francuz byl 62, a Szwajcar dopiero 116 ze strata ponad 4 minut do Pinot.
 
psotnick 952,7K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
F.Aru vs J.Arredondo
Typ: Aru, Fabio @ 1.92 Marathon ✅ 17-109
Arredondo cierpi na tej Vuelcie okrutnie, już w pierwszym tygodniu prawie godzina straty w generalce i właściwie po wyścigu. Na Zubii 12 minut straty (wcześniej chyba leżał), wczoraj na wiatrach kolejne 6 min w plecy. Z kolei Aru jedzie bardzo przytomnie, zawsze w głównej grupie z faworytami, do tego chyba noga podaje jak należy, na Zubii w ścisłej czołówce (6. i 18s straty), co dało w sumie niespełna minutę straty i 8. miejsce w generalce. Z jego skillem pod górę i dobrą formą, to powinno być tylko lepiej i może nawet zakręcić się okolicach podium. Dzisiaj tym bardziej profil pod Włocha, 2 solidne podjazdy, w tym ten na metę pasują mu idealnie, Arredondo chyba musiałby się zabrać w ucieczkę i jeszcze dojechać, żeby być przed Włochem, co przy jego aktualnej kondycji psychofizycznej jest mało prawdopodobne. Tym bardziej, że faworyci wyścigu na to nie pozwolą, bo też mają dzisiaj swoje do ugrania. Aru powinien być w ostatniej grupie 8-10 kolarzy liczących się ostatecznej rozgrywce, Kolumbijczyka tam nie będzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
martinus 491

martinus

Użytkownik
D. Martin - R. Uran 2 @ 2.32 Pinnacle✅
Kurs według mnie zdecydowanie przeszacowany. Owszem, Martin póki co jedzie dobry wyścig, był nawet blisko wygrania etapu, ale dzisiejszy etap jest zdecydowanie najtrudniejszy z dotychczasowym. Nie mam przekonania czy Irlandczyk będzie w stanie tutaj przyjechać w czołówce. Na 6 etapie wygrał z Uranem o 5 sekund, ale dzisiejszy podjazd Uranowi powinien zdecydowanie bardziej odpowiadać. Po tym kursie warto grać na Kolumbijczyka.
 
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Joaquin Rodriguez - Alberto Contador @ 2.375 Marathonbet (wzrosło jeszcze do 2.48) ✅✅

No tego kursu to ja nie rozumiem. Na 6 etapie, bardziej pasującym Purito ten został najzwyczajniej w świecie objechany przez Contadora. Dzisiaj wspinaczka dłuższa, jak już wyżej napisano, bardziej pod Alberto, który z każdym dniem się rozkręca. Nie ma żadnych argumentów za Rodriguezem, kursy powinny być odwrotne i tyle w temacie.

Zakończy na podium etap 9: Alberto Contador @ 4.00 Marathonbet ⛔⛔

Nie wiem czy oni wierzą tak bardzo w ucieczke na tym Marathonie czy co, ale kurs to dali gruby. Raczej nie puszczą ucieczki, bo skoro ekipy mają siłe, żeby sobie rantować, to pod góre też powinni gonić po bonifikaty, w dodatku na tej Vuelcie jest mało groźnych kraks i składy nadal kompletne. Jeśli nie dojadą harcownicy to Contador w trójce powinien się spokojnie zameldować, to może być nawet etap dla niego. Na uni widziałem kurs 2,5 na podium, więc to 4.0 jest do pobrania jak najbardziej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
R 225

rover

Użytkownik
Mój dzisiejszy typ dnia to gra na Pinot&#39;a w parze z Tschoppem.
Nie pamiętam by się Johan z czegokolwiek dobrego pokazał w tym sezonie a Pinot to bardzo dobry kolarz, mimo tych wszystkich problemów (podobno jest/był chory) i przejechanego touru powinnien być wyżej od Tschoppa.
Jedyna szanse jaka upatruje dla Szwajcara to dojazd w ucieczce.
Tschopp - Pinot 2 @ 1.53 Bet365
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Wygra: Martin 1.6 ✅
Pierwsza cześć z trudnym podjazdem, ale potem 30km, na których Toniczkowi nikt nie dorówna. Oby tylko pogoda była ok.
Valverde - Uran 2 1.4 ✅
Kolumbijczyk w tym roku świetnie jeździ na czas, jak z resztą cała Omega - dostosował się poziomem.
Valverde z kolei bez rewelacji. Niby jest mistrzem kraju, ale poza tym wybrykiem nie widać czegoś spektakularnego w jego jeździe.
Myślę jeszcze nad:
Ludvigsson - Clement 1 1.7 ✅
Kangert - Kelderman 1 3.1 ✅
 
Otrzymane punkty reputacji: +30
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Jak zawsze w ITT niesamowicie pozaniżane kury na faworytów, a znowu na dogi nie będę grał bo nie daję aż tak wielkich szans na powodzenie.
Zagrałem jeden kupon ako na jutrzejszy etap i raczej nic więcej nie zagram, czekam na góry bo ITT w moim wykonaniu są słabe ostatnio.
Tony Martin wygra ITT @ 1,65 ✅ 1
Alberto Contador - Nario Quintana 1 @ 1,30 ✅ 4-82
Rigoberto Uran - Alejandro Valverde 1 @ 1,40 ✅ 3-8
AKO: 3,00 Expekt
✅✅✅ izzi :cool:
Dwa typy powyżej opisane przez kolegę Dejweja. Martin jest w niesamowitym gazie, ten mały podjazd nic mu nie zrobi a na zjeździe i na płaskim zdemoluje rywali.
Uran świetne czasówki na Giro i tym potwierdza że praca zimą w tunelu aerodynamicznym nie poszła na marne, jest świetnie przygotowany na ITT ma świetną sylwetkę i może sprawić niespodziankę. Valverde bez błysku, ale czas powinien i tak niezły wykręcić.
Albert dobrze jeździ w tym roku ITT wg. mnie zakręci się w TOP10 a może nawet i wyżej. Nario wg. mnie straci do niego gdzieś ok 1 minuty.
 
Otrzymane punkty reputacji: +81
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/b7fcf2bea64e0c77.html
Profil dzisiejszego etapu.
Fabio Aru - Joaquim Rodriguez 2 @ 2.31 Pinnacle
✅
Na początku teren mocno pofałdowany powinien sprzyjać kolarzom typu Rodriguez, czy Valverde. W mojej ocenie Purito jest świetnie przygotowany do tego wyścigu. Również umiejętność jazdy na czas w ostatnich latach została mocno poprawiona przez Katalończyka. Z kolei Aru miał wybitne Giro, ale to jeszcze młodzian, który nie zna dobrze swojego organizmu i jeszcze nigdy nie jechał dwóch Grand Tourów w jednym roku. W dodatku na Vuelcie nie jedzie tak błyskotliwie i jak na razie z Purito na etapach wyraźnie przegrywał. Rodriguez trochę kilometrów w nogach ma, ale z Giro urwał się wcześniej, zaś Tour przejechał mocno treningowo.

Co do zwycięstwa etapowego, to wysoko oceniam szanse Froome&#39;a. Trasa, warunki pogodowe oraz mistrzostwa świata do których przygotowują się najlepsi specjaliści od samotnej walki z czasem może sprawić, że taki Martin, czy Cancellara nie będzie w optymalnej formie.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
10 etap to prawie 40 km jazda indywidualna na czas. Kolarze do pokonania w początkowej fazie mają lekko pod górę. Druga część rywalizacji to jazda praktycznie cały czas w dół. Zdecydowanym faworytem buków i także moim jest Tony Martin. Niemiec wygrał w tym roku 4 razy ITT.
Inni kandydaci do czołowych miejsc to Cancellara, Froome, Malori, Contador, Dennis czy Uran.
Chris Froome - Alberto Contador 1,40 W illiam Hill
Dla obu zawodników dzisiejszy etap będzie bardzo ważny. Wyżej stawiam Froome&#39;a. Zawodnik Sky wygrał w roku czasówki we Francji i Szwajcarii. Pokonał nawet Martina, z Conatdorem wygrał na Criterium du Dauphine. Hiszpan to też dobry specjalista od ITT, ale wg mnie trochę mocniejszy jest Froome i to on będzie dziś wyżej.
Wilco Kelderman - Tanel Kangert 1,40 b win
Kelderman w tym sezonie jeździ bardzo solidnie na czas. To taki zawodnik na TOP-15 dzisiejszej rywalizacji. 5 na Criterium du Dauphine, 7 i 16 na Giro d&#39; Italia, 9 na Volta ao Algarve. Holender ma o co walczyć - jest 16 w generalce i niedużą startą do czołowych miejsc. Kangert przed rokiem spisywał się dużo lepiej na ITT. 2 miejsce na Tour de Suisse oraz 3 na Giro d&#39; Italia - dwa znakomite wyniki. W tym sezonie jeździ bardzo przeciętnie. 18, 45, 29, 46, 12 - to jego miejsca w tegorocznych czasówkach. W generalce na Vuelcie też daleko z dużymi startami. Kierując się dyspozycją w tym sezonie stawiam na Keldermana.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Jose Herrada vs Gorka Izagirre 1 @ 1,61 Bet365 ✅ 107-155

Obaj zawodnicy to kolarze ekipy Movistar. Dla nich ta dzisiejsza czasówka nie ma większego znaczenia. Na pewno nie powalczą o zwycięstwo, ani o podium,a straty poniesione nie będą mieć żadnego znaczenia. Ich główne zadanie to pomoc Valverde i Quintanie na górskich,trudnych etapach.

Zatem obaj mogą przejechać lekko treningowo. Jednak różnica w ich umiejętnościach jazdy indywidualnej na czas jest zdecydowanie na korzyść Herrady.

W tym roku przejechali wspólnie 3 czasówki.

Pierwsza to 6 etap wyścigu Vuelta Ciclista al Pais Vasco. Wtedy Herrada na 25km trasie zajął 16 miejsce i wyprzedził rodaka o 1min,24sek. Podobnie było na Giro d&#39;Italia. Na 12 etapie Herrada zajął wysokie 12 miejsce i dołożył Izagirre 4min,30sek,a na 19 etapie był lepszy o ponad 2min.

W poprzednich latach było podobnie i to Herrada był lepszy na etapach ITT
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom