>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - 3 PROMOCJE NA START! ODBIERZ 1060 ZŁ<<<

Kolarstwo 2014 - Vuelta a Espana (23.08 - 14.09)

Status
Zamknięty.
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Fabian Cancellara - Alberto Contador 2 @ 2.5 Unibet ⛔ 2 - 4
Ktos wspominajac Szwajcara ma w pamieci wygrane czasowki na Tourze, kiedy czesto na poczatku wyscigu jezdzil w zoltej koszulce. Te czase jednak minely, a Fabian znalazl swoich pogromcow na czasowkach. Co wiecej, preferuje on jednak typowo plaskie czasowki, na ktorych moze nadrabiac nad innymi. Pod gore idzie mu juz troche gorzej. Contador to dobry czasowiec, zawsze przyjezdza w czolowce. Co wiecej widac, ze noga mu podaje w tym wyscigu. Jest aktywny, szarpie, zreszta jak to on. Widze tu realne szanse, ze Contador moze nadrobic sporo na podjezdzie. Bedzie zmobilizowany, jesli jego celem jest zwyciestwo w Vuelcie. Musi pamiec, ze na czasowkach bedzie prawdopodobnie tracic do Krzyska Froome&#39;a, a na dluzszych podjazdach musi pamietac, ze Kintana moze odpalic motorek i im odjechac. Dlatego celem tej czasowki bedzie uzyskanie wyniku, dzieki ktoremu nie straci za duzo do kolarza Sky, a przy okazji zyska jak najwiecej nad kolarzem Movistaru. Dzisiaj nie ma zbyt wielu fajnych par, gdzie mozna pograc na dogi. Kurs na Alberto mnie przekonuje i widze tutaj duza szanse na powodzenie.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Dzisiejsza oferta rzeczywiście nie powala. Martin jak się wydaje poza konkurencją, jak jest w formie to nawet te fałdy na dzisiejszym etapie żadnej krzywdy mu nie zrobią. Mam nadzieję, że Alberto nie straci dużo do Krzyśka i przy okazji nadrobi trochę do Quintany. Ustawiłoby go to w dobrej sytuacji przed górskimi etapami. Od siebie:
W. Anacona - D. Martin 2 @ 1.65 Pinnacle ⛔
Obaj zawodnicy specjalistami od czasówek generalnie nie są. Wydaje mi się jednak, że Irlandczyk powinien tutaj być lepszy. Anacona cały poprzedni etap w ucieczce i dzisiaj może za to zapłacić. Martin jest na prawdę bardzo dobrze przygotowany do tegorocznej Vuelty, jedzie bardzo czujnie, zawsze z przodu i w tej parze jest wyraźnym faworytem.
 
psotnick 955,2K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Tony Martin to fajne ma te rowerki...
http://www.youtube.com/watch?v=y4sLFRwocik#t=16
R.Uran vs A.Malori
Typ: Uran, Rigoberto @ 1.65 ✅ 3-24
To zupełnie nie profil trasy dla Maloriego, on jest najlepszy na płaskich czasówkach, gdzie może uruchomić swój nieprzeciętny silnik, tak jak choćby w Tirreno-Adriatico (gdzie wygrał), czy Tour de Pologne (drugi). Kiedy tylko trasa robi się pofałdowana, albo pod górę, to Włocha praktycznie nie ma, tak było na obu wymagających czasówkach w Giro, które kończył blisko setnego miejsca (odpowiednio 97 i 94). Dla odmiany Uran pierwszą z tych czasówek wygrał, w drugiej był trzeci, w obu przypadkach dokładając Włochowi grube minuty. Dla mnie Kolumbijczyk mocnym faworytem w tej parze.
Marathon
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
R 225

rover

Użytkownik
Dzisiaj podoba mi się pojedynek Jungels - Coppel choć sądziłem, że będą wyższe kursy na luksemburczyka bo poczatek trasy pagórkowaty co sprzyja Coppelowi, ale umówmy sie ani to nie jest Alpe d&#39;Huez ani nawet zielone wzgórza La Zubii ???? a po podjeździe 25 kilometrów płaskiego, a nawet powiedziałbym zjazdu co faworyzuje zawodnika Treka.
W niedziele obaj kolarze jechali w ucieczce, także ewentualne zmęczenie powinno być na podobno poziomie, zresztą nic tak dobrze nie robi jak kolarzom jak dzień wolnego ????
Jungels - Coppel 1@ 1.67 William Hill
 
Otrzymane punkty reputacji: +29
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Dzisiejszy etap miał dać trochę odpowiedzi i dał jedną i wyraźną, Alberto jest wg. mnie tutaj nie do pokonania, jeżeli tylko nie upadnie ani nie zdarzy się nic nieoczekiwanego. Nie widzę opcji by Valverde, Uran czy w szczególności Purito pojechali tak równo by odjechać i jeszcze utrzymać przewagę nad Alberto, nie gdy ten jeździ w taki sposób a jego forma powinna jeszcze iść w górę.
Cieszy mnie to bardzo bo 9,00 i 12,25 czekają ????
Froome skoro już teraz jest taki słaby to raczej nie wróżę mu nic dobrego i na jutro bym szukał coś przeciwko niemu i przeciwko poobijanemu Quintanie bo nie wierzę, że od jutra zacznie marsz w górę. Kwestia pogody warto by także popatrzeć pod tym kątem bo widać, że mamy trzy grupy kolarzy: jednym nie przeszkadza żadna pogoda(Contador), jedni wolą ciepło(Valverde, Froome) a inni chłód(Uran).
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
Te płyty to fajne urozmaicenie, i trzeba przyznać, że kto jest słaby na pewno te płyty będą ciążyć jeszcze bardziej.
Widzę, że buki dalej walą na Valverde kosmiczne kursy. 1,40-2,75 vs Fabio Aru ?? Bez jaj. Prócz tego reszta wygląda na to, że kursy są wystawione solidnie.
A sry jeszcze za Pinot w parze z Elissonde płacą 2,25 co jest wg. mnie przesadą bo Francuz chyba już nie odczuwa skutków choroby i jeszcze coraz lepiej i wg. mnie może jutro czegoś spróbować. A Elissonde nie ten kaliber więc jak tylko Pinot będzie się chciało i będzie sprawdzać nogę to powinien być sporo wyżej.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Chris Froome - Nario Quintana 1 @ 1,80 Pinnacle ✅ 5-DNF
Nie no nie przesadzajmy. Dzisiaj Krzysiu pojechał słabo, ale z drugiej strony aż takiej tragedii nie było, bo stracił głównie na zjeździe czyli tam gdzie się boi. Na podjeździe było ok choć bez szału jak na niego. Niektórzy mówią że Sky źle dobrało mu tarcze i dlatego męczył się na podjeździe. Nadal jest w grze choćby o podium i mając mocną drużynę może swoje zrobić. Nario po takim upadku jak dzisiaj to cud że jedzie dalej. Narzeka na pachwinę co było widać jak okrakiem jechał. Poza tym mocno odrapany a ze swojego doświadczenia wiem jak to jest jechać po takiej glebie na drugi dzień. Movistar teraz już postawi na Valverde, a Quintana będzie psem który będzie kąsał Contadora ale nie jutro a dopiero na tryptyku weekendowym. Jutro może szybko odpaść wg. mnie.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Daniel Moreno - Wilco Kelderman 1 @ 1.684 Pinnacle ✅
Stawiam na lepszego górala w tej parze. Młody kolarz Belkinu wyraźnie nie jest tak dobrze przygotowany, jak do Giro vide płaci cenę za drugi Grand Tour w sezonie, w tak młodym wieku. Dlatego też spodziewam się, że liderem Belkinu zostanie mianowany Gesink, który na podjazdach wygląda znacznie lepiej. Dani Moreno na czasówce rzecz jasna swoje stracił, ale już na 9 etapie był na ostatnim podjeździe o pół minuty szybszy od Keldermana. Wiadome w Katiuszy jest pomocnikiem Purto, który zapewne powalczy dziś o etapowy triumf. Jednak nie wygląda na to, żeby Dani po wykonanej robocie jakoś spektakularnie spływał. Po pierwsze dlatego, że jako Hiszpan pomimo swojej roli też chce zająć przyzwoite miejsce w generalce, po drugie zaś dotychczasowe etapu nie miały aż tyle trudności co królewskie odcinki.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Daniel Moreno - Daniel Navarro 2 @ 1.55 betsson ✅ 11 - 9
Dzisiaj znowu scianka na koniec. O zwyciestwo i bonifikaty pewnie bedzie walczyc Katiusza z calych sil. Mimo, iz uwazalem ze Purito w tym wyscigu nie da rady, to co do tego etapu coraz bardziej sie przekonuje. Powod? Zastanawiam sie, kto moglby walczyc o zwyciestwo. Contador raczej nie bedzie sie mocno zaginac juz teraz, bo i tak ma przewage, a najwazniejsze etapy jeszcze przed nim. 9 etap pokazal, ze Valverde i Krzychu nie maja chyba takiej mocy.
Co do samego typu. Bardzo podoba mi sie jazda kolarza Cofidisu, ktory moim zdaniem spokojnie moze w TOP10 sie znalezc. Dobrze wyglada na podjazdach, wiadomo to nie ta sama polka co Contador czy Kintana, ale to naprawde solidny kolarz. O Moreno moge powiedziec podobnie, kwestia taka, ze w razie potrzeby to on bedzie pomagal Rodriguezowi i pewnie na koniec wrzuci dosyc mocne tempo, po czym troche spadnie. Tutaj widze duza szanse wlasnie dla Navarro, ktory swoim tempem powinien lyknac Moreno.
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Daniel Navarro vs Johan Esteban Chaves Rubio 1 @ 1,53 Bet365 ✅ 9-20

Obaj zawodnicy to liderzy swoich ekip. Na pewno ich cel to walka o TOP 20 klasyfikacji generalnej. Wyniki i doświadczenie zdecydowanie przemawiają,że Hiszpanem z Cofidisu.

Kolumbijczyk Rubio miał bardzo dobry start w tym wyścigu. Jeździł bardzo czujnie i zawsze przyjeżdżał wysoko na poszczególnych etapach. Jednak teraz przyszedł spory kryzys i od razu widać,że nie jest w stanie utrzymać się w gronie najlepszych.

Na 9 ,pierwszym trudnym etapie,który kończył się 8km podjazdem wyraźnie osłabł i dotarł na metę na 34 pozycji. Do Navarro,który był 21 stracił 35sek.
Kolejnym znakiem,że dyspozycja Kolumbijczyka jest coraz gorsza była wczorajsza jazda na czas. Oczywiście,że on nigdy nie był dobrym specjalistą od takich prób, ale 5,45min straty do zwycięzcy to zdecydowanie za dużo. Z Danielem Navarro przegrał o 3min 30sek.

Solidny Hiszpan na pewno swoim równym tempem jest w stanie przyjechać na metę nie tracąc zbyt dużo do najlepszych. Natomiast Kolumbijczyk nie wygląda zbyt dobrze i myślę,że dzisiaj poniesie kolejne straty i zanotuje spadek w klasyfikacji generalnej całego wyścigu.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
rimaraf 14,6K

rimaraf

Użytkownik
Alejandro Valverde - Nairo Quintana @ 1.85 Marathonbet ✅✅
Quintana poobijany, wczoraj był w stanie jechać na rowerze, ale dzisiaj będzie bardziej odczuwał skutki upadku przez te ponad 150 km jazdy. Po czasówce mówił, że będzie pracował na Valverde (o ile w ogóle dzisiaj będzie w stanie mu coś wydatnie pomóc). Tak jak dawid uważam, że na tym etapie może stracić do najlepszych w generalce. Fajny kurs daje Maraton na relacje lider-pomocnik jaka obecnie powinna panować w tej dwójce.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Ciekawy etap się dzisiaj zapowiada. Wszyscy się spodziewali, że Krzychu po czasówce założy koszulkę a tu jeszcze stracił i do Berto i do Pitiego i do Urana. Contador teoretycznie nie musi już atakować a może skupić się na pilnowaniu najgroźniejszych zawodników, ale wszyscy wiemy, że to nie w jego stylu. No i nie wiadomo jak z dyspozycją Quintany.
D. Martin - R. Uran 2 @ 1.65 Pinnacle
Uran pokazał wczoraj, że jest w bardzo dobrej formie. Świetnie przejechana czasówka, miejsce na podium w KG i bardzo dobra pozycja wyjściowa. Wydaje mi się, że z etapu na etap jedzie coraz lepiej w przeciwieństwie do Martina, który już nie jest tak aktywny jak na początku wyścigu. Szanse Kolumbijczyka stoją zdecydowanie wyżej i mam nadzieję, że nie zawiedzie.
 
psotnick 955,2K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Fotki płyt na ostatnim podjeździe, zrobione w weekend, podobno cześć szczelin zaklajstrowano, ale nie wszystkie. Generalnie łatwo nie będzie.

R.Hesjedal vs F.Aru
Typ: Aru, Fabio @ 1.75 Marathon ✅ 115-1 ???? brawo młody!
Chyba tylko zabranie się w skuteczną ucieczkę może dać Hesjedalowi wygraną w tej parze. Już raz się zabrał i pechowy upadek na zjeździe pogrzebał jego szanse na etapowe zwycięstwo, nie wiem czy poobijany Kanadyjczyk zerwie się jeszcze raz, tym bardziej, że dzisiaj i tak będzie niezwykle ciężko ucieczce dojechać, bo liderzy z generalki będą mieć swoje do ugrania. W bezpośredniej walce na podjeździe Aru odsadzi Hesjedala o ładnych parę minut, przyjedzie pewnie z Contadorami i Rodriguezami, bo taki dość sztywny podjazd powinien mu pasować, z kolei na przyjazd Kanadyjczyka trzeba będzie trochę poczekać, bo nietypowa nawierzchnia na podjeździe też raczej nie będzie go premiować.
Vuelta a Espana 2014 - Stage 11
Head-to-Head C. Froome/J. Van Den Broeck
Typ: Chris Froome (GBR) @ 1.30 bwin ✅ 5-57
Froome wczoraj stracił, ale głównie w drugiej części czasówki, na zjeździe i płaskim, pod górę było dość obiecująco. Forma Brytyjczyka pewnie niższa niż miał przygotowaną na Tour de France, ale i tak bez porównania do Van Den Broecka. Na podjeździe do mety powinno to być widać wyraźnie, na Zubii stracił do Froome’a blisko 5 minut, a dzisiaj podjazd i trudniejszy i dłuższy. Bo jakoś nie sądzę, żeby Belg zabrał się w jakąś skuteczną ucieczkę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
inzaghi78 3,1K

inzaghi78

Użytkownik
Kenny Elissonde (FRA) - Thibaut Pinot (FRA) 1.88 Pinnacle

Wiadomo ze Pinot ma w nogach TdF i juz wiemy ze nie przyjechal tutaj umierac o zwyciestwo ale mimo wszystko jego umiejetnosci nawet te oslabione i nie do konca zmotywowane cenie o wiele wyzej niz Elissonde moim zdaniem jest mocno przecietny.

Co do wyscigu to ja bym jeszcze nie grzebal Quintany... wszystko zalezy od obrazen jakie odniosl bo strata choc duza nie jest to jeszcze Nokaut. Krzysiek wczoraj jechal bardzo bojazliwie i pewnie dlatego dostal tak strasznie po dupie - nie tyle czasowo co mentalnie bo stawiany byl jednak w roli dominatora (wylaczaja czasowcow oczywiscie)
Oby Purito i Uran cos powalczyli bo nie chce ogladac kolejnego Touru gdzie walka bedzie odbywac sie tylko o 2 miejsce
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Bardzo ciekawy etap na dziś przygotowali organizatorzy wyścigu. Początek to płaska trasa tak by &quot;przepalić&quot; nogi. Później trochę pagórków, premia 3 kategorii, zjazd i na koniec finałowy podjazd:
Alto de San Miguel de Aralar (kat. 1; meta; 9,9 km; 7,5%, max 14%)
To tutaj rozstrzygną się losy etapu, tu faworyci ruszą do walki o sekundy. Ciekawe w jakiej dyspozycji jest Nairo Quintana? Spróbuję odrabiać straty czy skupi się na wygraniu etapu + pomoc dla Alejandro Valverde. Pechowo pojechał wczoraj na czasówce.
Faworyci to na pewno trójka hiszpańskich górali: Contador, Valverde, Rodriguez. Całe trio jest w bardzo dobrej formie. Gdybym miał na kogoś postawić to jest to Contador.
Na razie cieńko idzie mi typowanie Vulety, ale walczymy dalej. Pierwsza propozycja na dziś to:
Samuel Sanchez - Damiano Caruso 2,75 bet365 ⛔
Typ trochę ryzykowany, ale wg mnie po takim kursie trzeba spróbować. Do tej pory na górskich etapach przyjeżdżali blisko siebie. Raz lepszy był Hiszpan, raz lepszy Włoch. Sanchez jest liderem BMC, ale nie jest w jakiejś specjalnej formie. Dość szybko odpada z grupy faworytów i przeważnie przyjeżdża na końcu grupy w której jedzie. Natomiast Caruso walczy o jak najwyższe miejsce. Nie wiem czym spowodowany tak mały kurs na Sancheza. Wczoraj pojechał świetnie ITT, ale dzisiaj rywalizacja przenosi się w góry. Wg mnie szansę w tej parze są wyrównane i po takim kursie warto pograć.
Podoba mi się typ podany przez psotnicka.
Chris Froome - Jurgen van den Broeck 1,30 bwin ✅
Można Froome nie jest w życiowej formie, ale jedzie na tyle dobrze by spokojnie pokonać słabo dysponowanego Belga. Van den Broeck znowu w mizernej formie. W generalce dzieli ich ponad 20 minut.
 
R 225

rover

Użytkownik
Na początek muszę napisać o wczorajszym upadku Quintany, straszna sprawa szkoda chłopaka bo mógł wygrać vuelte a na pewno być na podium. Od razu przypomniał mi się upadek innego Kolumbijczyka Solera. Na szczęście skończyło się o wiele lepiej. Nairo ma szczęście ze upadł po dobrej stronie barierki.
Mój typ na dzisiaj to Martin - Uran.
Uran jedzie coraz lepiej, na początku miał lekką zadyszkę, ale widać że łapie rytm, wczorajsza czasówka już na wysokim poziomie.
Natomiast trio z Garmina hehe co tu dużo pisać, po raz kolejny ogromny zawód. Choć martin prezentuje się z nich zdecydowanie najlepiej (3x w 10), to dzisiejsza górka jest dla niego za długa i za stroma, w dodatku tempo może narzucić Nairo i zorientować się ze wszystkich urwał, tak jak na 6 etapie Valverde ujechał go hehe.
Uran zdecydowanie lepszym góralem, a panowie są chyba w podobnej dyspozycji dlatego typ na kolombijczyka.
Martin - Uran 2@ 1.65 Pinacle
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Nario Quintana po raz kolejny zaliczył dzisiaj upadek i wycofał się z wyścigu Vuelta a Espana. Wraz z nim upadł Steve Morabito z BMC i ten zawodnik również nie jedzie dalej w wyścigu.
Czyli typ na ✅ z Froomem ;)
karma Giro wróciła ze zdwojoną siłą do Movistaru
 
Otrzymane punkty reputacji: +9
J 7K

juanroman08

Forum VIP
Nario Quintana po raz kolejny zaliczył dzisiaj upadek i wycofał się z wyścigu Vuelta a Espana. Wraz z nim upadł Steve Morabito z BMC i ten zawodnik również nie jedzie dalej w wyścigu.
Nie powiem, żeby to nie była dobra wieść w kontekście Alberto i jego zwycięstwa w tym wyścigu. Pozostają Krzysztof Froome i Alejandro V. aczkolwiek po tym co pokazał wczoraj Contador na TT to już tylko katastrofa może spowodować aby nie wygrał. Quintane mogła zjeść presja stąd też taki a nie inny wynik w tym wyścigu, zobaczył że nie ma przelewek i styki się przepaliły :razz: (tutaj troszkę sobie snuje domysły, ale myślę że jakiś % prawdy w tym jest ;))
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Według mnie w tym momencie tylko upadek i wycofanie się Contadora może spowodować że on tego wyścigu nie wygra.
Valverde już nie ma czym straszyć, Nario byłby wysyłany na &quot;przegląd materiału&quot; zaraz u podnóża podjazdy w tryptyku weekendowym. Tym Movistar mógłby ujechać Alberto, a tak nie widzę miejsca gdzie Alejandro zostawi w górach Alberta.
Krzychu za to nie błyszczy formą i też ciężko mu będzie tym bardziej że on musi atakować, a jak wiemy Brytyjczyk mimo wszystko woli podprowadzanie przez Bad Boysów ze Sky pod samą metę i selekcję od tyłu a nie od przodu.
Jedyny rywal w tym momencie to Purito i sądzę że on mając do dyspozycji Moreno i Caruso mogą trochę pograć na nosie Contadora, według mnie to właśnie tego zawodnika w głównej mierze będzie pilnował Hiszpan z Saxo Tinkoff.
Uran natomiast nie lubi upałów a na weekend czyli na najważniejsze etapy zapowiadane są upały. Także chyba Rigo trochę bez ognia zostanie.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom