>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Kolarstwo 2014 - Tour de France (05.07 - 27.07)

Status
Zamknięty.
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
Niki Terpstra vs Sylvain Chavanel 1 @ 1,72 Bet365, @1,87 Pinnacle ✅ 43-144

W tej parze stawiam na zwycięzce Paris-Roubaix. Holender znakomicie czuję się etapach po bruku. Jest stworzony na takie odcinki. Zawsze się można zastanawiać czy dostanie wolną rękę czy będzie musiał opiekować się Kwiatkowskim? Według mnie włodarze ekipy Omega dadzą mu jechać na swoje konto,bo taki etap to nie tylko szansa dla samego Terpstry,ale także na etapowy sukces całej ekipy. W razie problemów Michał ma przecież pozostałych kolarzy,którzy ewentualnie mu pomogą.
Niki udowadnia,że bruki to jego żywioł. Wystarczy popatrzeć na ostatnie lata i jego starty w Paris-Roubaix.
2014- 1 miejsce
2013- 3 miejsce
2012- 5 miejsce
Myślę,że sam Niki od początku TdF nastawia się na ten etap i dzisiaj może być piekielnie groźny. Końcówki potrafi rozgrywać znakomicie,a ostatnia edycja PR jest tego najlepszym dowodem.

Chavanel to także zawodnik,któremu bruki nie są obce.Jednak nigdy jakiegoś wielkiego sukcesu podczas Paris-Roubaix nie odniósł. Najlepszy wynik to 8 pozycja w 2009 roku czyli dawno temu. Na pewno będzie się chciał pokazać z dobrej strony przed własną publicznością,ale to nie będzie takie łatwe. Myślę,że Francuz nie jest typowym zawodnikiem na taki etap. Oczywiście gdyby mu się udało przetrwać te odcinki to z racji tego,że jest szybkim kolarzem mógłby powalczyć na ostatnich 5km.

Tempo na pewno pójdzie mocne i wątpię,aby na metę wpadła jakaś większa grupka. Holender jest mocniejszym kolarzem i z większa łatwością będzie w stanie wytrzymać narzucane tempo.
Niki powalczy o podium,a Chavanela nie widzę na tak wysokich pozycjach.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Alejandro Valverde - Michał Kwiatkowski 1 @ 2,65 Bet365 ⛔ 26-7
Przeszacowany kurs na Valverde. Po pierwsze zespół Omegi ma dopiero na 14 miejscu w kolumnie wyścigowej swój samochód co przy jakimś defekcie Michała ma od razu ponad minutę w plecy. Valverde całą wiosnę szykował się na brukach i teraz powinno to dać efekt. Kwiatkowski z Terpstrą co prawda nie zginie na brukach ale nie wydaje mi się aby był takim faworytem w tej parze. Na finiszu obaj są równie szybcy może nawet Valverde jest szybszy.
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
Trochę szkoda, jak organizatorzy chcą się bawić w bruki to trzeba się liczyć z tym, że w lipcu może padać i będzie rzeź. Wycofywanie się teraz to lekka żenada. Z drugiej strony:

Rzeczywiście wygląda to hardkorowo.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Tak jak się spodziewałem bardzo ciekawy etap. Najlepszy kolarz Tour de France powinien sobie radzić w każdych warunkach. Vicenzo Nibali ze swoją drużyną wykonał mega robotę. Brawo Astana, brawo Nibali!
Na pewno nie będę płakał po Froomie. Nigdy za nim nie przepadałem. Brakło pewnie koncentracji, trochę pecha i wyrżnął. Poobijany wycofał się z wyścigu. Teraz Sky puści do boju Richie Porte:grin:...
Straty poniósł także Alberto Contador. Widać było, że bruki mu nie leżą. W górach będzie na pewno atakował, dalej ma szansę na wygranie, ale Nibali ma już 2:37 przewagi. To spora zaliczka.
Zgodnie z oczekiwaniami dobrze z brukami radzili sobie Sagan, Cancellara i Boom (piękna szarża w końcówkę i triumf etapowy). Ogromną pracę dla swojego lidera wykonał Westra. Nie może nie wspomnieć o bardzo dobrej postawie Kwiatka. Chyba mało kto spodziewał się, że Polak może wykręcić aż tak dobry wynik.
5 etap zamieszał trochę w generalce, ale wyścig dopiero się rozkręca;)
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Tak jak się spodziewałem bardzo ciekawy etap. Najlepszy kolarz Tour de France powinien sobie radzić w każdych warunkach. Vicenzo Nibali ze swoją drużyną wykonał mega robotę. Brawo Astana, brawo Nibali!
Na pewno nie będę płakał po Froomie. Nigdy za nim nie przepadałem. Brakło pewnie koncentracji, trochę pecha i wyrżnął. Poobijany wycofał się z wyścigu. Teraz Sky puści do boju Richie Porte:grin:...
Straty poniósł także Alberto Contador. Widać było, że bruki mu nie leżą. W górach będzie na pewno atakował, dalej ma szansę na wygranie, ale Nibali ma już 2:37 przewagi. To spora zaliczka.
Zgodnie z oczekiwaniami dobrze z brukami radzili sobie Sagan, Cancellara i Boom (piękna szarża w końcówkę i triumf etapowy). Ogromną pracę dla swojego lidera wykonał Westra. Nie może nie wspomnieć o bardzo dobrej postawie Kwiatka. Chyba mało kto spodziewał się, że Polak może wykręcić aż tak dobry wynik.
5 etap zamieszał trochę w generalce, ale wyścig dopiero się rozkręca;)
Ja sie spodziewalem ???? Trzeba przyznac, ze naprawde fajna jazda Kwiatka. Szkoda tylko troche ten koncowki gdzie stracil troche, ale i tak :browar565: mu sie naleza. Boom na koniec pokazal moc, odpalil swoj motorek i odjechal Astanie, ktora i tak moze byc bardzo zadowolona z etapu. Dolozyla wszystkim swoim najgorzniejszym rywalom minuty, a przy okazji obsadzila dwoch swoich ludzi na dwoch pierwszych miejscach w generalce. Teraz Sky postawi na Porte&#39;a i jesli poprawil troche forme to w sumie nie jest bez szans w generalce. W tamtym roku na jednym z etapow poniosl kolosalne straty, ale momentami jak dla mnie byl lepszy niz Froome. Straty Contadora sprawia tylko, ze w tym roku TdF bedzie jeszcze ciekawszy.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Spora strata Contadora do Nibalego ale jak to mówi klasyk &quot;liga będzie ciekawsza&quot;.
Myślę że Contador dzisiaj wolał stracić nawet te 3 minuty do Nibalego niż stracić minutę a szorować bruki. Tak jest w pełni sił przetrwał najgorszy dla niego etap. W górach będzie się działo. Uważam że w Wogezach odrobi już połowę strat do Vincenzo. Nie sądzę że aż tak mocno Nibali poprawił formę jaką prezentował na Dofine. Na pewno żółta koszulka da mu +10 do siły ale na ten moment i tak Alberto jest faworytem do wygrania całego wyścigu.
Na Mistrzostwach Włoch Nibali nie potrafił zrywać chłystków pod górę także nie sądzę że utrzyma Contadora na łańcuchu w wysokich górach.
 
lemoneky 1,2K

lemoneky

Użytkownik
Chyba ,że na Delfinacie Enzo był jeszcze w mocnym treningu czego my nie wiemy , przeciez przygotowywal sie na Tour, Kwiatek też nie mógł powalczyć na MP i jedzie bardzo dobrze, ba wycofał sie z Dauphine bo był tak słaby(mam na mysli przemęczony) także, uważam, że wcale to tak nie będzie ;)
Bet365 wystawił już kursy na jutro i są tu 2-3 takie propozycje gdzie nie mogę przejść obojętnie.
Zacznijmy od tego ,że jutro moim zdaniem może udać się odjazd, po tak ciężkim etapie, wytworzeniu się większych różnic czasowych może się zdarzyć tak, że ucieczka dojedzie, ale zobaczymy.
Davide Cimolai-Samuel Dumoulin---&gt;Cimolai 1,72 bet365 dziś na etapie Samuel uciekał jechał bardzo mocno a gdzieś koło 30 kilometra się przewrocił, skonczył na 92 miejscu. Cimolai pewnie nie szarpiąc się dojechał spokojnie 2 minuty przed francuzem. Jutro może być finisz z grupy(liczę na to ,że będzie) a Davide na 4 etapie zajął bardzo dobre 9 miejsce na 3 etapie był 17. Prawdę mówiąc liczę na zmęczenie i poobijanie Dumoulina Po dzisiejszej uczieczce dlatego stawiam na Włocha.
Kwiatkowski vs Valverde---&gt;Kwiatkowski 1,66 bet365 pomimo bycia liderem w swojej ekipie Michał pomaga w rozprowadzaniu sprintera(Renshawa) poza tym jedzie bardzo uwaznie wysoko, będzie jechał jutro w białej koszulce a to zobowiązuje, a Valverde jak zwykle wlecze się w połowie peletonu, co dziś okazało się dla niego zgubne ;) myślę ,że Kwiatek znów koło 20 miejsca, a Valverde koło 40-50
Danny Van Poppel-Romain Feillu--&gt; D.V.P 1,44 bet365 pisałem już ,że nie jestem zwolennikiem Romaina, Van Poppel kręci się w top 10 regularnie, Feillu jest o półkę gorszym sprinterem albo nawet i o półtorej o ile wogóle można go sprinterem nazwać, nie ma wsparcia ekipy, natomiast Van Poppel ma Cancellare ;)
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Chyba ,że na Delfinacie Enzo był jeszcze w mocnym treningu czego my nie wiemy , przeciez przygotowywal sie na Tour, Kwiatek też nie mógł powalczyć na MP i jedzie bardzo dobrze, ba wycofał sie z Dauphine bo był tak słaby(mam na mysli przemęczony) także, uważam, że wcale to tak nie będzie
Ja jestem zdania takiego że jeśli 10 dni temu nie potrafił oderwać Davide Formolo na Mistrzostwach Włoch to będzie miał spore problemy z kontrolą wyścigu. Na ogromny plus zasługuje drużyna Rekina z Messiny. Kangert, Fuglsang i Westra to jest mega siła w górach która może spawać Księgowego.
Zobaczymy liczę na ostrą walkę w górach. Nie zapominajmy jeszcze że Jurgen VDB, Talański czy Valverde też mają przewagę nad Hiszpanem z Saxo Tinkoff. Szykuje się nam najlepszy Tour od kilkunastu lat.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Ja jestem zdania takiego że jeśli 10 dni temu nie potrafił oderwać Davide Formolo na Mistrzostwach Włoch to będzie miał spore problemy z kontrolą wyścigu. Na ogromny plus zasługuje drużyna Rekina z Messiny. Kangert, Fuglsang i Westra to jest mega siła w górach która może spawać Księgowego.
Zobaczymy liczę na ostrą walkę w górach. Nie zapominajmy jeszcze że Jurgen VDB, Talański czy Valverde też mają przewagę nad Hiszpanem z Saxo Tinkoff. Szykuje się nam najlepszy Tour od kilkunastu lat.
VdB jesli sie nie polamie to moze byc moim zdaniem cholernie grozny. Jesli Talansky nie zatracil formy z Dauphine to rowniez moze namieszac. Ba, nie zdziwilbym sie jesli Contadorowi nie pokrzyzowalby planow Nibali, a ktorys z powyzszej dwojki. Jakos Valverde mi sie w tym roku nie widzi. Jak dla mnie nie ma takiego powera, zeby wygrac TdF.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Piti w niezłym humorze, a w sumie parę razy był zamieszany. Podium stoi dla niego otworem po wycofce Krzysia.

Szkoda Krzysia, bardzo chciałem jego konfrontacji z Contadorem w top formie.
Contador szybko dziś zaczął spływać. Wypompował się w końcówce i każdy mu odjeżdżał jak chciał.
Najgorsze za nim. Teraz powinien już od pierwszych gór zacząć ataki - etap w Wogezach nie będzie na remis.
Enzo z Birdsongiem w komfortowej sytuacji. Mając w górach taką ekipę jak Astana mogą swobodnie kontrolować ewentualne harce taktyczne Saxo.
MW nie mają żadnego znaczenia, równie dobrze można podnieść, że Contador przerżnął D-L z Talanskym.
Ja tam o Enzo jestem spokojny, że tanio skóry nie sprzeda. Zdemontował mi psychę Wyrzykowski - kilkakrotnie już powtarzał jak to Nibali nie radzi sobie w wysokich górach ????
Szkoda VdB, ale ładnie fiknął - trzeba gifa skombinować ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
suckout 692

suckout

Użytkownik
Bryan Coquard - Mark Renshaw 1.95 bwin ⛔ 8-4

Francuz jedzie zadziwiająco dobrze i równo na tegorocznym TdF. Stara się zarówno na lotnych premiach, jak i na końcówkach, gdzie walczy do końca o najlepsze miejsca. Do tej pory na płaskich etapach 4, 4, 5. Renshaw od momentu, gdy został liderem swojej ekipy na etapy sprinterskie był 3 i 7. Ważnym aspektem może być fakt, że dziś kolarz z Europcar odpuścił sobie walkę na etapie [96 m. i +11.05 min.] i razem z resztą sprinterów dojechał na końcu stawki ze sporą stratą. Renshaw jak było widać walczył do końca i cały czas jechał na czele wyścigu, co może spowodować sporą utratę sił, o czym sam wspominał zaraz po etapie:

I would have loved to help Kwiato come back and be closer in GC. All day it was so nervous, I am pretty damn tied after 150kms racing.
Do tego trzeba dodać wielkie zaangażowanie całej ekipy Omega Pharma - Quick-Step, która w większości ścigała się do końca. Może to spowodować, że jutro pociąg na finishu może nie funkcjonować najlepiej, o ile w ogóle będzie. Na końcówce 4 Etapu, gdy Mark widział, że nie ma szans na wygraną, odpuścił i skończył 7, nie jechał na 100% do końca. Coquard ciśnie do kreski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +40
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Bryan Coquard - Mark Renshaw 1 @ 1,917 Pinnacle ⛔ 8-4
Renshaw ponoć zajechany dzisiaj po pracy dla Kwiatkowskiego. Coquard z luźną gumą dzisiaj jechał i sobie spokojnie dojechał do mety bez zaginania. Na finiszach i tak jest szybszy niż Resnhaw. A ponadto uważam że Omega zagra na Petacchiego jutro.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Etap 6
Bryan Coquard - Alexander Kristoff 1 @ 2,1 Bwin ⛔
Stawiam w tej parze na mlodego Francuza, ktory jedzie swietny wyscig. W kazdym etapie sprinterskim znajduje sie w czolowce. Dwa razy pozycja lepsza niz Norweg, raz gorsza. Co wiecej Kristoff dzisiaj lezal, takze jutro moze odczuwac konsekwencje upadku. Kurs na pewno zacheca do gry. Francuz dzis na spokojnie, nie szarzowal. Wiedzial, ze to nie jest dla niego etap i chcial go bezpiecznie przejechac. Jak dla mnie to jutro znowu Kittel objedzie wszystkich i bedzie mogl cieszyc sie ze zwyciestwa. Rowniez podobaja mi sie podane wyzej typy, a mianowicie na Coquarda z Renshawem oraz Kwiatkowskiego z Valverde. Po raz trzeci zaufam naszemu kolarzowi. Na razie 1-1, mam nadzieje ze jutro bede mogl kolejnego plusa przy nim postawic. Polak na plaskich etapach czuje sie lepiej niz Valverde, lepszy jest na finiszu. Jednak tutaj glowna role odgrywa to, ze rozprowadza Renshawa. Hiszpan takich zadan nie ma.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Dzis chyba Kwiatek zaskoczyl wiekszosc z nas ktora nie widziala go zbyt wysoko. Pamietam rozmowy tutaj bodajze po kryterium o tym ze Kwiatek nie bedzie mial szans nawet powachac 10 w generalce a tu prosze- wiem to dopiero poczatek wyscigu ale mam przeczucie ze jest noga i jest moc ????

co do czolowki pytanie czy Contador odrobi do Nibalego a ja sie zastanwiam co na to Talansky czy VdB ??
Mysle podobnie jak dawid ze Alberto nadal jest faowrytem a dla mnie nawet wiecej , mysle ze wciagnie Nibalego na spokoju w gorach i bardziej szczerze mowiac obawiam sie Talanskiego czy VdB.

Wreszcie bedzie fajnie a nie tylko czasowka i ewentualnie 1 gorski etap i po TDF:grin:
 
suckout 692

suckout

Użytkownik
Jak myślicie kto jutro wygra, Kittel?

Dzisiaj leżała większość sprinterów: Kristoff, Greipel, Demare czy wspomniany Kittel, więc może być różnie...

Degenkolb 2 razy się wywrócił i poważnie ucierpiał, więc jutro pomagać swojemu liderowi raczej nie będzie, a to spora strata dla Marcela.

http://www.teamgiantshimano.com/2014/07/john-degenkolb-suffers-rupture-gluteus-maximus-stage-5-crash/

Już na 4 Etapie było blisko, by Kittel wreszcie uległ, granie na niego po tych śmiesznych kursach raczej nieopłacalne.
 
R 75

richi

Użytkownik
Mam prośbę mógłby ktoś podać strone z klasyfikacją generalną i profilami poszczególnych etapów.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Mam prośbę mógłby ktoś podać strone z klasyfikacją generalną i profilami poszczególnych etapów.
Przecież jak krowie na rowie masz wszystko w 1 poście tego tematu...

Dzis chyba Kwiatek zaskoczyl wiekszosc z nas ktora nie widziala go zbyt wysoko. Pamietam rozmowy tutaj bodajze po kryterium o tym ze Kwiatek nie bedzie mial szans nawet powachac 10 w generalce a tu prosze- wiem to dopiero poczatek wyscigu ale mam przeczucie ze jest noga i jest moc :smile:
Z tym że jeszcze nie mieliśmy żadnych gór. Ja ciągle uważam że Michał jest słabszy niż rywale w wysokich górach. 20-30 kolarzy jeździ lepiej od niego po górach.
Mimo wszystko wolę etap dla Michała niż walkę o TOP10.
 
marcines 21

marcines

Użytkownik
Jutro kolejny w miarę płaski etap, na pierwszy rzut oka dobra ucieczka miałaby szansę powodzenia, jednak po dzisiejszym bruku to chyba nikt nie jest w stanie uciekać prawie 200 km jutro.
A więc pewnie znów sprint o zwycięstwo nas czeka. Dziś Sagan pojechał wyśmienicie, zrobił to co chciał czyli przy braku punktów najgroźniejszych rywali dziś nadrobił nad nimi dość sporo, ale w jakiej jutro będzie formie to wielka zagadka. Coś mi się wydaje że nie będzie w stanie jechać 6 etapów pod rząd na maksa, 3 końcowe sprinty i dwa cięższe etapy skończone bardzo wysoko, dadzą o sobie znać. Jasne że Sagan będzie bił się o punkty ale lotny finisz lekko pod górkę a patrząc na formę jego drużyny to pewnie znowu z peletonu 2 czy 3 zawodników z Cannondale zgarnie jakieś punkty. A więc po tym 5 wyczerpujących dla niego etapach, a dziś po bardzo ciężkim jutro 194km i nie wierze że da radę bić się o czołowe lokaty.
Demare jakby powolutku powolutku łapał się do czołówki. Dziś przyjechał na 190 pozycji w ostatniej dużej grupie. Czyli odpuścił, przejechał nie stracił tyle sił co Sagan. W pewnym momencie się wywrócił jednak nie ma informacji o tym aby jakoś szczególnie ucierpiał. Jakoś oglądając powtórki 3 i 4 etapu widać że Demare na obu finiszach jest lekko trącany o ile na 3 jest to bardzo widoczne i co skutkowało jego miejscem, to już na 4 etapie delikatnie trącony dojechał na 3 miejscu.
Po takim kursie chyba grzech to nie zagrać tego bardzo młodego Francuza, dziś odpuścił a coraz lepiej radzi sobie na finiszach, w końcu tytuł mistrza Francji do czegoś zobowiązuje i mam nadzieje że chociaż jeden etap padnie jego łupem
#Peter Sagan - Arnaud Demare 2 2.55
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom