>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Kolarstwo 2014 - Tour de France (05.07 - 27.07)

Status
Zamknięty.
martinus 491

martinus

Użytkownik
Widzę , że wszyscy z bukmacherami bardzo wierzą w Pinot na dzisiejszym etapie. Wszyscy sugerują się wczorajszym szarpaniem Francuza i tym że potrafił odjechać od najlepszych. Nibali według mnie kontrolował sytuację wiedział ,że po ostatniej górze 20 km zjazdu w dół. Według mnie dziś Włoch potwierdzi wielką klasę i pokaże kto jest najlepszy w tegorocznym Tour de France. Dla wszystkich kolarzy to prestiżowy etap jednak Vincenzo jest najlepszy. Myślę , że dziś powtórzy się scenariusz z 13 i 14 etapu gdzie Nibali pokazywał moc raz wygrywając raz był drugi gdzie w decydującym momentach zostawiał rywali i podążał do mety. Na 14 etapie nie dał rady na szczęście dojść Rafała jednak dziś moim zdaniem lepszy będzie Nibali i potwierdzi swój triumf w &quot;Wielkiej Pętli&quot;
Nibali wygrał trzy etapy i na tym Tourze więcej już nie wygra, czasy kanibalów w kolarstwie się już dawno skończyły. Żeby Nibali przyjechał przed Pinotem musiałaby albo pójść najpierw ucieczka, która wygra etap tak, że z tyłu będzie drugi wyścig, albo Pinot musiałby okazać się słabszy od kogoś jeszcze oprócz Nibalego. Gdyby np odjechali we dwójkę to Nibali nawet jakby był mocniejszy to na 90% etap powinien Pinotowi oddać. Tak nakazuje kolarska tradycja.
A ja mam zupelnie inne odczucia... Nawet dwóch Francuzów na podium nie będzie wcale źle świadczyło o poziomie Touru bo niby dlaczego ??? bo nie mają nazwisk ??? kiedyś każdy zaczyna a weź po uwagę że jeśli to się stanie to tylko ze względu na brak Contadora i Froome a też nie wiemy jak pojechalby Talansky który był w wyśmienitej formie. Poza tym reszta miała swoje szanse a że z formą nie trafili albo się ujechali wcześniej to już jakby nie problem Francuzów - taki VdB to jest mega rozczarowanie dla mnie, Tejay jescze nie powiedział ostatniego słowa choć póki co sięnie zapowiada, a przeciez był jeszcze Costa
Ale walka o żółtą koszulkę skończyła się wraz z upadkiem Contadora. Tego mi najbardziej szkoda, bo patrząc w jakiej Alberto był formie i jaką miał stratę do świetnie dysponowanego Nibalego mógłby to być epicki pojedynek w górach. A tak mamy jedynie walkę o dalsze lokaty.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Bardzo podoba mi się profil 17 etap. Krótka trasa, ale bardzo wymagająca. Meta to premia górska najwyższej kategorii. Trudna wspinaczka podczas której wielu zawodników będzie cierpiało.
Oto podjazdy na dzisiejszym etapie:
Col du Portillon (kat. 1; 57,5 km; 8,3 km; 7,1%)
Col de Peyresourde (kat. 1; 82 km; 13,2 km; 7%)
Col de Val Louron-Azet (kat. 1; 102,5 km; 7,4 km; 8,3%)
Montée de Saint-Lary Pla d’Adet (kat. HC, meta; 10,2 km; 8,3%)
Spodziewam się mocnego tempa od początku etapu. Nie będzie na co czekać. Do walki o punkty na premiach górskich ruszą Rodriguez i Majka. Bardzo ciekawie zapowiada się walka o 2 miejsce. Wg mnie najlepiej wygląda Pinot. Wczoraj urwał nawet na kilka sekund Nibalego.
Pierwsza para która wpadła mi w oko to pojedynek:
Yury Trofimov - Michael Rogers 2,35 pinnacle ⛔ 30 - ?
Rogers w tym sezonie jest w bardzo dobrej formie. Wygrał 2 etapy na Giro d&#39; Italia i wczoraj etap na Tour de France. W generalce przegrywa wyraźnie z Trofimovem. Jednak gdy spojrzymy na ich rywalizację na alpejskich etapach to faworytem tej pary jest Rogers. Na 13 etapie zawodnik Saxo wygrało 2:48, a na 14 etapie o 35 sekund. Dziś przed kolarzami trudny odcinek. W Saxo po wycofaniu Contadora mają luz. Podsumowując Rogers jest mocniejszy od zawodnika Katiuszy i mimo zmęczenia wczorajszą ucieczką powinien wyjść zwycięsko z tej rywalizacji.
Haimar Zubeldia - Laurens Ten Dam 1,65 pinnacle ✅ 18 - 14
Dla mnie zdecydowanym faworytem w tej parze jest Holender. Ten Dam w wyniku gorszej dyspozycji Mollemy został liderem Belkin. Bardzo dobrze pokazał się Alpach zajmując dwa razy 8 miejsce. Wczoraj do grupy Nibalego stracił lekko ponad minutę. Za każdym razem wygrywa z Zubeldią. Nie są to duże wygrane, około 30 sekund. Jednak to Holender do tej pory jest mocniejszy i dziś powinno być podobnie.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Rafał Majka!!!
Znakomicie pojechał etap. Od początku chłodna głowa, nie szarpał bez potrzeby. W końcówce znakomity atak. Wygrany etap i powiększona przewaga w klasyfikacji górskiej. Brawo!
Nibali po raz kolejny udowodnił, że jest najmocniejszy w tym wyścigu. Ag2r trochę dzisiaj pokombinowali. Może nawet Peraud wskoczy na 2 miejsce w generalce. Potrafi utrzymać koło Nibalego i do tego świetnie jeździ na czas. Przed doświadczonym Francuzem szansa na życiowy sukces.
Valverde dziś miał chwilę słabości. Pinot też odpadł.
Jutro kolejna próba w górach.
 
S 0

szybki_lopoez

Użytkownik
Świetny wyścig! Brawo Rafał!! już przeszedł do historii polskiego kolarstwa ???? szkoda Schlecka było blisko ???? wiec jutro także zapowiada się ciekawie
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Kwiatek dzis dokonal tego co jeszcze wczoraj wydawalo sie niemozliwe - wypadl z 15 i moim zdaniem bezpowrotnie .... szkoda ????

Co do Majki to nie wiem czy to dzieje sie naprawde ale nasz kolarz - Polak jest po prostu dominatorem i dawno juz nie widzialem kolarza jezdzacego w gorach tak wysmienicie :grin:

Wszyscy caly czas łacznie z bukami widza glownego rywala do koszulki gorala w osobie Purito, dlaczego nikt nie patrzy na to ze Nibali jest moim przynajmniej zdaniem najgrozniejszy... ok wiem ze gra idzie o zolta koszulke i wygranie TDF ale wystarczy wygrac final i 50pkt wpada a to wystarczy - wczesniej o punkty moze byc ciezko bo jakas ucieczka moze je zbierac

co do etapu Pinot najwieksze rozczarowanie - tez myslalem ze bedzie jakis spektakularny atak a tu nic , jeszcze na mecie dal sie wyprzedzic umierajacemu na trasie Valverde :;/:

no i Roland - ten jednak jest mega dzielnym Francuzem - juz myslalem ze wrak i czekanie na koniec TDF a tu prosze ...
 
O 5

olex13

Użytkownik
Na jutro po tym co słyszałem w relacjach po dzisiejszym etapie proponuję zagrać na zwycięstwo Nibaliego.Będzie chciał udowodnić,że w górach nie jest gorszy od Polaka a i koszulka w grochy jest także w jego zasięgu...No i dawno rekin nie posmakował zwycięstwa...Majka już nie odjedzie w mniejszej grupce a kto wie czy nie dojdzie do bezpośredniego pojedynku między nimi na podjeżdzie.
Zatem...NIBALI 2,75 -Bet 365
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
suckout 692

suckout

Użytkownik
Tejay Van Garderen - Bauke Mollema 1 @ 1.82 pinnacle ✅ 5 - 7

Amerykanin po dniu słabości we wtorek, dziś znowu wyglądał solidnie i jechał jak na poprzednich górskich etapach razem z czołówką. Mollema był dziś wyżej od van Garderena [-28s], ale to wynika z faktu, że był w ucieczce i wcześniej zaczynał finałowy podjazd. Jutro raczej do tego już nie dojdzie, bo Holender odrobił trochę czasu i może być już groźny. Do tej pory Bauke wyglądał przeciętnie i na poprzednich górskich etapach dostawał solidnie od Tejay, gdy wszyscy wjeżdżali razem i jutro powinno być podobnie.


Leopold Konig - Jurgen van Den Broeck 1 @ 1.82 pinnacle ✅ 8 - 36

Podobna sytuacja jak w tej pierwsze parze. Holender dziś wyżej o minutkę. Czech wyglądał dziś troche słabiej, ale czy JvB był lepszy? W pewnym momencie odpadał już nawet od ucieczki na przedostatniej premii, a na finałowym podjeździe spłyną dość szybko, czyli w sumie, to co wcześnie, czyli przeciętna jazda. Koing dokładał Holendrowi na obu Etapach w Alpach, na 13 Etapie: 2 min, a na 14 Etapie: 3.40 min., to dużo, na wczorajszym 16 Etapie też był blisko czołówki na ostatnim podjeździe i razem z nimi wjechał na metę (3 min. prze JvB). Jutro wyżej widzę Czecha, który walczy o jak najwyższą lokatę w TOP 10.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Podbijam powyższe typy.
Valverde - Bardet 1 1.8 ⛔ pajac.
W sumie tylko JCP trzyma równy poziom. Reszta raz lepiej, raz gorzej. Bardeta oceniam najniżej z czołówki, zgodnie z generalką.
Dziś Piti był w tarapatach, ale ładnie się odbudował w końcówce. Według mnie cała para Ag2r pójdzie na Peraud, podobnie jak dziś Bardet będzie nadawać tempo dla starszego kolegi.
Na plus dla Pitiego należy dopisać drużynę, która dziś spisała się bardzo dobrze i wspomagała Hiszpana. Peraud pewnie znów odjedzie z Rekinem. A ciężar gonienia spadnie na Valverde. Z finiszu Piti ogra Bardeta bez problemu.
Co do Pinota to obstawiam lepszą dyspozycję niż dzisiaj.
Schleck - Rolland 1 2.2 pinn ✅
Nie udało się dziś to uda się jutro. Francuza już chyba nie będzie stać na podobny rajd. Schleck jest nieźle przygotowany - w końcówce Rolland tracił mocno. Jutro dłuższy etap i bardziej na wymęczenie.
 
psotnick 859K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Jean Christophe Peraud v Thibaut Pinot
Typ: Jean Christophe Peraud @ 1.83 Paddy Power ⛔ 4-2 :;/:
Jutro etap dla dużych chłopców, a nie dla przedszkolaków. Peraud jedzie wyścig życia i prawdopodobnie, w takiej formie jak obecnie to podium jest murowane, a niewykluczone również 2 miejsce, bo w sobotniej czasówce też będzie mocny. Doświadczony Francuz pokazuje, że jak się jest mocnym to nie trzeba szaleć i cudować na podjazdach, wystarczy trzymać się najlepszego i dokładnie to robi. Nibali przez cały wyścig nie może się go pozbyć, Peraud cały czas tuż za nim, właściwie to chyba tylko jemu Rekin z Mesyny nie zdołał się jeszcze urwać, a to najlepszy dowód wysokiej formy Francuza. Jutro kolejny sprawdzian z 2 legendarnymi podjazdami, najpierw ponad 30 km wspinaczki na Tourmalet po którym jeszcze zostaje jeszcze 14km pod górę do mety na Hautacam. Obie góry poza kategorią i śmiem twierdzić, że już na Tourmalet te wszystkie Pinoty i Bardety będą jeździć w poprzek, Valverde też już chyba zalezy tylko na minimalizowaniu strat, by mieć dobrą pozycję przed czasówką. Ucieczka chyba jutro niewielkie ma szanse, bo musiałaby mieć bardzo mocny skład, a takowy raczej faworyci nie puszczą. Pewnie wszystko znowu skończy się na tym, że Nibali z Peraud przyjadą razem, może włączy się Majka jeśli ma coś jeszcze paliwa w baku, a reszta będzie milczeniem. W takim zestawieniu stawiam zdecydowanie na starszego Francuza, zwłaszcza, że kurs mocno zawyżony.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Frank Schleck - Pierre Rolland 1 @ 2,14 Pinnacle ✅ 12-18
Dzisiaj się nie udało, jutro może się uda. Prawda jest taka że jeśli byłby jeszcze 1km do mety więcej to Schleck pokonałby jadącego już na oparach Rollanda. Poza tym wszystko dzisiaj popsuł Roche bo to on spowodował że Pierre miał 30 sekund przewagi po zjazdach nad Frankiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
valverde 9,7K

valverde

Użytkownik
Nibali wygra 18 etap @ 3.38 Pinnacle ✅
Typ już padł, ale mi również bardzo się podoba z kilku względów. Po pierwsze jutro będzie krótki etap, a takie zwykle nie sprzyjają skutecznym odjazdom. Uciekinierom zwykle udaje się zbudować zbyt skromną przewagę by dojechać do meta. Po drugie jak pamiętam z innych Wielkich Tourów etapy o takiej charakterystyce oraz rozgrywane na obecnym etapie wyścigu (w końcówce trzeciego tygodnia) zwykle padają łupem głównych faworytów. Po wtóre Nibali to człowiek wyjątkowo ambitny i zakładam, że zechce podkreślić swoja supremację. Na każdym z górskich etapów Rekin z Messyny dokłada rywalom kolejne sekundy choć tak naprawdę nie musi tego robić. Gdyby w jego miejscu był np. Evans to zapewne wiózłby się na kołach innych kolarzy i pilnował przewagi.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
wlodek02 5,3K

wlodek02

Użytkownik
Jean-Christophe Peraud - Thibaut Pinot @ 1.62 Betsson
Bardzo mi się podoba jazda Perrauda na tegorocznym wyścigu. Jest to zawodnik powoli kończący karierę i zanosi się na świetny wynik w Tour de France. Nawet Nibali nie może odjechać Perraud na trudnych górskich etapach. Moim zdaniem jutro czas na atak na 2 pozycję w wyścigu 8 sekund straty do Pinot oraz 42 do Valverde. Według mnie jutro będzie już na trzecim miejscu a może nawet na drugim za Nibalim jeżeli odskoczą wszystkim. Pinot dzisiaj był typowany na faworyta etapu jednak nic nie pokazał. Uważam , że jutro nie jest w stanie utrzymać koła za Perrauda i musi się skupić na obronie białej koszulki przed Bardetem chociaż to powinno mu się udać. Reasumując jutro stawiam na wygraną Perrauda i awans na podium w generalce.
 
eco 388

eco

Użytkownik
a w kontekście klasyfikacji górskiej i Rafała Majki to jaką strategie przewidujecie na utrzymanie koszulki w kółka?
1. Założyć, że Nibali wygra etap (+50 pkt) i jechać z myślą, że finisz jest na Tourmalet, zdobyć 25 pkt a resztę olać. (wtedy majka 169 a nibali 168 pkt)
2. Na jednej i drugiej górce walczyć o mniejsze punkty, bo nie da się na obu górkach walczyć o top 3.
który wariant lepszy dla ujechanego po dzisiejszym wygraniu Majki?
inna sprawa, że nibali też powinien być ujechany patrząc na średnią z jaką dziś jechał na ostatnią górkę (podane przez Davey_Watt).
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Franck Schleck - Pierre Rolland 1 @ 2.20 WilliamHill ✅
Popieram rowniez ten typ. Luksemburczyk duzo lepiej wyglada na podjazdach niz Francuz, ktory widac ze odczuwa przejechane Giro. Dzisiaj co prawda wyzej byl Rolland, ale widac bylo jak slabl pod koniec. Kursy tutaj raczej powinny byc jak dla mnie wystawione mniej wiecej 1.68-2.05. Wyczuwam value i pobieram.
Jurgen Van Den Broeck - Leopold Konig 1 @ 3.25 Bet365 ⛔
To tez zagram, ale ostrozniej. Ktos powie, ze VdB tutaj plywa, moze i tak. Nie trafil tu z forma, czesto gdzies traci i nie ma szans powalczyc o dobra lokate, ktora by go satysfakcjonowala. Zabraklo mu ekipy, zeby walczyc o najwyzsze cele. Kwestia czy Czech jest na tyle mocny, zeby wystawiac takie kursy na niego? Dzisiaj stracil do Belga minute. Jak dla mnie value i warto za jakies drobne pograc, bo to raczej para 50-50.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Czas to akurat nie ma aż tak wielkiego znaczenia, inna była sytuacja - Majka też sporo teatru włożył w końcówkę, tempo nie było tak stałe jak u grupy faworytów. Niemniej zastanawiający jest ten czas, tak zbliżony do czasu Bossa i Robobasso....
Profile etapów oczywiście inne, nie wiadomo jak z wiatrem, itd.
Według mnie Majka powinien znów zabrać się w odjazd i wygrać Tourmalet. A potem zobaczymy. Najlepiej zabierając Rogersa do dyktowania tempa. Pewnie zjedzie się grupka chcąca walczyć o etap, podobna do dzisiejszej - stacje przekaźnikowe, przegrańcy z generalki, harcownicy.
Tu też jest krótki etap, ale więcej płaskiego na początku - tu faworyci nie będą gonić, a wszystko rzucą pod górę.
JVBD miał jakąś infekcję. Poldek na zeszłorocznej Vuelcie osłabł na ostatnim etapie, ale to było Angliru. Ta dzisiejsza minuta wynikała w dużej mierze z jazdy w ucieczce Belga.
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Początek dzisiejszego etapu w miarę łatwy. Schody zaczynają się mniej więcej w połowie etapu:
Col du Tourmalet (kat. HC; 95,5 km; 2 115 m n.p.m. – Souvenir Jacques Goddet; 17,1 km; 7,3%)
Hautacam (kat. HC; meta; 13,6 km; 7,8%)
18 etap jest stosunkowo krótki. Spodziewam się podobnego scenariusza jak wczoraj. Mocne tempo od początku, próby ucieczek i walka na premiach górskich o koszulkę w czerwone grochy. Na finałowym podjeździe ruszą faworyci. Nibali będzie szukał zwycięstwa etapowego, Valverde i Pinot przewagi nad Peraud. Zapowiada się kolejny ciekawy etap.
Sporo ciekawych propozycji już padło. Ja dorzucę coś od siebie.
Haimar Zubeldia - Laurens Ten Dam 1,51 pinnacle ⛔ 9 - 11
Wczoraj grałem ten typ i spokojnie wszedł więc dziś też zagram. Ten Dam jest w dużo lepszej dyspozycji. Długo trzymał się najlepszych. Wczoraj Holender wygrał o 44 sekundy. To juz jego kolejna wygrana w górach nad Zubeldią.
Yury Trofimov - Steven Kruijswijk 1,81 pinnacle ⛔ 17 - 13
Trofimov jedzie bardzo solidnie cały wyścig. Taka jazda pozwala mu na 14 miejsce w generalce. W Alpach zawodnik Katiuszy wygrał z Holendrem oba etapy. Był lepszy o 2:53 i 0:22. Wczoraj przyjechali w tej samej grupie. Na korzyść Trofimova przemawia także fakt, że może jechać dla siebie. Kruijswijk ma za zadanie pomagać swoim liderom Mollemie i Ten Damowi. Jeśli Kruijswijk nie zabierze się w jakiś odjazd to Tromifov powinien zameldować się wyżej na mecie.
Richie Porte - Bruce Feillu 1,74 pinnacle ✅ 52 - 23
Richie Porte ewidentnie nie wytrzymał wyścigu. Nie sprostał zadaniu zastąpienia Froome&#39;a. Teraz nawet już nikt nie zostaję mu do pomocy. Na poszczególnych etapach przegrywa z Francuzem. Feillu wygrał na górskich etapach z Richie Porte o: 2:53, 1:19 i wczoraj 1:26. Widać, że na każdym etapie była to duża różnica. W generalce jeszcze wyżej jest Richie Porte, ale po dzisiejszym etapie raczej się to zmieni.
 
rogerfede93 30,1K

rogerfede93

Użytkownik
- Mikel Nieve vs Chris Horner 1 @ 1,51 Pinnacle

Dla obu kolarzy tegoroczny wyścig nie jest najlepszy. Szczególnie rozczarowany może być Amerykanin Horner. To on przyjechał tutaj walczyć o wysokie miejsce w generalce,ale jedyne co może osiągnąć to miejsce w TOP20.
Hiszpan Nieve na początku miał być pomocnikiem Froome&#39;a,potem Porte,a skończyło się tak ,że może jechac sam na siebie i także powalczyć o najlepszą &#39;&#39;20&#39;&#39; wyścigu.
W ostatnich dniach dużo lepiej wygląda kolarz Sky. Jedzie dosyć aktywnie i przyjeżdża na niezłych miejscach na poszczególnych etapach.
Natomiast Horner ma już dość. Z każdym kolejnym dniem wygląda słabiej. Widać,że jego organizm nie jest w stanie tak szybko się regenerować i dzisiaj kolejna trudna próba jego możliwości.
Wczoraj przyjechał na odległej 55 pozycji i do 30 na mecie Nieve stracił 7min. Dzisiaj,aż takiej różnicy się nie spodziewam. Myślę jednak,że dyspozycja Hornera jest już tak słaba,że nie stać go na lepszą jazdę. Nieve na pewno powalczy do samego końca.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom