>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Kolarstwo 2014 - Tour de France (05.07 - 27.07)

Status
Zamknięty.
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Nie bede sie powielal bo widze ze juz chlopaki dali te typy ale generalnie chcialem czegos poszukac w strone van Garderena i nawet ta para z TenDam lepiej wyglada niz z Molema bo ten chodz bardzo pasywnie ale zawsze sie gdzies tam w czolowce zakreci.
Przy okazji mam pytanie w jaki sposob liczy sie klasyfikacja druzynowa bo jakos nigdy sie na tym nie skupialem ??? czy wszyscy zawdonicy danej druzyny i ich straty na mecie czy tylko jakas grupa ??
Czas trzech pierwszych z danej ekipy na etapie (dlatego też sumowanie czasów liderów z GC nie równa się czasowi w drużynówce).
 
K 1,5K

kulu

Użytkownik
Dziś bardzo ciekawy, wymagający etap z metą na szczycie. Kolarze mają do pokonania dwa trudne podjazdy:
Col de Palaquit (kat. 1; 152 km; 14,1 km; 6,1%)
Montée de Chamrousse (kat. HC; meta; 18,2 km; 7,3%)
Pewnie Nibali będzie chciał pokazać, że jest najmocniejszym zawodnikiem TdF. Spodziewam się dziś ataku z jego strony. Richie Porte, Valverde, van Garderen + grupa Francuzów rozpoczną batalię o podium w Wielkiej Pętli. Końcówka etapu powinna być ciekawa.
Tejay Van Garderen - Bauke Mollema 1,50 sportingbet ✅ 6 - 13
Na początku typ który podał Valverde. Na obu górskich etapach lepszy był van Garderen. Kolarz BMC wygrał o 15 sekund na 8 etapie i o 44 sekundy na 10 etapie. Wygląda dużo lepiej w górach od Mollemy. Tak jak wspomniano Tejay ma szansę nawet na 2 miejsce w generalce. Stawiam na solidną jazdę van Garderena.
Vicenzo Nibali - Alejandro Valverde 1,52 pinnacle ✅ 1 - 4
Tu pojedynek dwóch chyba najmocniejszych aktualnie zawodników TdF. Nibali jednak wygląda dużo lepiej. Ma też mocniejszą drużynę do pomocy, do dyktowania tempa. Na obu górskich próbach Włoch wygrał o 20 sekund. Niby nie dużo, ale w obu przypadkach był lepszy. Tak jak wspomniałem wcześniej liczę, że Nibali dziś znowu zaatakuję. Valverde raczej zajmie się swoimi przeciwnikami w walce o 2 miejsce. O wygraniu wyścigu Hiszpan już raczej nie myśli.
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
czas 3 najlepszych z ekipy na danym etapie i zlicza się wyniki etpów do generalki
o już wyjasnione, neta mi odcięło na chwilę ;]
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Dziekuje ????

W takim razie kursy powyzej @5 jakie sa na Astane wydaja mi sie z kosmosu czy jestem w bledzie ???
Przeciez strata Astany to jest 3.19 sek to przy dobrym ukladzie dzisiaj moze byc odrobione ?? Przeciez jesli by Nibali pociagnal z Fuglsangiem i Scarponi nie odpadl jakos straszliwie to Ag2R mialoby problem - jest Bardet i Peraund ale trzeciego tez nie ma jakiegos kozaka ?!

Ska w takim razie takie kursy bo moze czegos nie wiem ?!
 
psotnick 938,8K

psotnick

ModTeam
Członek Załogi
Daniel Navarro - Pierre Rolland
Typ: Daniel Navarro @ 1,54 betsson ⛔ DNF-14
Jak dla mnie bardzo fajnie zestawiona para z mocnym faworytem. Cofidis nie ma nikogo w generalce, tym bardziej w sprintach nie poszaleje i wydaje się, że jedyną szansą na cokolwiek w tegorocznym Tourze jest właśnie Dani Navarro i próba wygrania etapu. Dzisiejszy etap profilem powinien mu pasować, czy to jeśli się zabierze w ucieczce, czy jakiś atak z większej grupy. Hiszpan potrafi się wspinać, pokazał to ubiegłym roku kończąc na 9. miejscu w generalce, w tym roku swoją szansę na top10 zaprzepaścił na kocich łbach, gdzie stracił 22min i od tego czasu jechał trochę rekreacyjnie. Ale kiedy trzeba to pokazał na La Planche des Belles Filles, że w górach może być contenderem, przyjechał tuż za głównymi faworytami, a Rolland stracił do niego na tym etapie ponad 3 min. Zresztą Francuz to chyba największe rozczarowanie z gospodarzy, wygląda po prostu słabo, nie widać go na etapach, żadna z jego akcji nie wyglądała poważnie i nie wiem jak dzisiaj miałby dotrzymać kroku Hiszpanowi na pierwszym alpejskim etapie z dwoma ciężkimi podjazdami.
Michal Kwiatkowski - Geraint Thomas
Typ: Geraint Thomas @ 1,66 bet365 ⛔ 19-25
Kwiatek pokazał już, że ostre podjazdy nie są raczej dla niego, zyska „kolejne cenne doświadczenie”, co jak nakręcony powtarza w każdym wywiadzie, ale wyniku z tego nie będzie. Thomas jest lepszym góralem, powinien być głównym gregario Porte’a, który pewnie dzisiaj będzie chciał coś odzyskać do Nibalego. Selekcja powinna się zacząć na Col de Palaquit, nie mówiąc o wspinaczce do mety. Thomas pewnie w końcu odpadnie od swojego lidera, ale nie powinien spłynąć poniżej Kwiatka.
PS Pod tym linkiem fajny opis wspinaczki na Col de Palaquit, które dzisiaj debiutuje na TdF.
http://inrng.com/2013/11/roads-to-ride-col-palaquit/
Po prostu super.. Navarro się wycofał bo słonko przygrzało, a Thomas musiał zostać i holować słabiutkiego dzisiaj Porte&#39;a..
 
sumada90 19,8K

sumada90

Forum VIP
Richie Porte - Thibaut Pinot 2,10 Unibet ✅
Obaj do tej pory na górskich finiszach byli blisko siebie na mecie. Raz Rysiek wyprzedził młodego Francuza o 4 sekundy, za drugim razem to Pinot był szybszy o 10 sekund. Jeżdżą więc dość równo a jeśli dojadą razem to raczej Pinot jest lepszym kolarzem do zrywów przed samą metą, żeby złapać sekundy przewagi. Do tego dochodzi to, o czym pisał wcześniej Valverde, a i sam w którejś analizie to też mówiłem - Rysiek prędzej czy później musi strzelić w górach. Może to będzie właśnie dziś.
 
r-o-b-i-n-h-o 1,4K

r-o-b-i-n-h-o

Użytkownik
No to jedziemy w góry.Fajny etap,dwa trudne podjazdy,będzie się działo.Dziś możemy obserwować dwa wyścigi.Jeden o etap zawodników,którzy zabiorą się w ucieczkę,drugi faworytów do wysokich miejsc w generalce.
Majka vs Spilak |1| kurs:1,70✅
A ja patriotycznie.Myślę,że to etap dla Rafała.Pierwszą część wyścigu jechał treningowo,później na etapach w Wogezach pracował na Contadora.Hiszpana już jak każdy wie w wyścigu nie ma i Polak ma wolną rękę.Wydaje się,że Majka złapał już dość dobrą dyspozycję.Ostatnio przyjechał bez strat,na tych pierwszych górkach w tegorocznym tdf wyglądał dobrze.Dziś liczę,że zabierze się w odjazd i powalczy o etap.Spilak dobrze jeździ w górach,też może zabrać się w ucieczkę.Ale czy na pewno tak będzie?Na 8 etapie przyjechał w grupetto z 20 minutową stratą,na 9 zabrał się w prawdzie w odjazd ale nic z tego nie wyszło,bo Martin pozamiatał wszystkich.Na pewno z Katiuszy w ucieczkę pójdzie Purito,bo punkty do klasyfikacji górskiej zbierać trzeba.Spilak nie pokazuje póki co na tym wyścigu nic nadzwyczajnego,w prawdzie już na 10 etapie przyjechał dość wysoko ale z Rafałem porównać jego wyniku nie można,bo Polak wtedy znów był cofnięty do pomocy poobijanemu Alberto.Widzę dziś dla Majki szansę i myślę,że od Spilaka będzie lepszy.
Nibali vs Porte |1| kurs:1,40✅
Na podbitkę.Nibali jest mocny na tym wyścigu,jeśli będzie chciał urwać Porte to zrobi to,sam zgubić na pewno Ricziemu się nie da.Dyspozycję Porte ciężko określić i dziś możemy przekonać się na co na prawdę go stać.Myślę jednak,że z Włochem nie ma szans.Nibali ma do tego lepszą paczkę w Astanie niż Sky.Porte będzie miał do pomocy Nieve i Thomasa.Nibali ma Kangerta,Scarponiego i Fuglsanga.Dla mnie Włoch dziś będzie chciał udowodnić,że zwycięstwo w tegorocznym tourze należy mu się jak psu micha i według mnie tak właśnie zrobi.Stawiam więc w tej parzę właśnie na niego.
Bukmacher:STS
 
martinus 491

martinus

Użytkownik
R. Porte - T. Pinot 2 @ 2.26 betsafe✅
Tak jak napisał Sumada90 kurs na Francuza jednak trochę przesadzony. Pinot wygląda na tym wyścigu nadspodziewanie dobrze, jedzie bardzo uważnie i co dotychczas na wielkich tourach mu się nie udawało uniknął jak dotąd większych przygód na trasie. Porte został liderem w zastępstwie Froome&#39;a i dzisiaj czeka go pierwszy prawdziwy test. Ja mam cały czas wrażenie, że to nie jest i nigdy nie będzie zawodnik na 3-tygodniowe wyścigi. Nie zdziwiłbym się gdyby dzisiaj rozczarował, chyba, że Sky odpali jakieś &quot;wspomaganie&quot; niczym rok temu.
 
zabek 3,6K

zabek

Forum VIP
Chris Horner - John Gadret 2 @ 2,16 Betsson ⛔
Gram tutaj na Francuza, poniewaz uwazam, ze zwyczajnie jest w lepszej formie. Nie przekonuje mnie Horner na tym TdF, to nie jest ten sam kolarz co w tamtym roku wygrywal Vuelte. 43 lata na karku tez robi juz swoje. Gadret bedzie pomagac Valverde i pewnie gdzies przez to przyjedzie wysoko. Amerykanin pewnie bedzie staral sie pomoc Coscie, dla ktorego ta gora moze okazac sie za wysoka, dlatego tez jest duze prawdopodobienstwo tego, ze zostanie mu pomoc.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dziekuje ????
W takim razie kursy powyzej @5 jakie sa na Astane wydaja mi sie z kosmosu czy jestem w bledzie ???
Przeciez strata Astany to jest 3.19 sek to przy dobrym ukladzie dzisiaj moze byc odrobione ?? Przeciez jesli by Nibali pociagnal z Fuglsangiem i Scarponi nie odpadl jakos straszliwie to Ag2R mialoby problem - jest Bardet i Peraund ale trzeciego tez nie ma jakiegos kozaka ?!
Ska w takim razie takie kursy bo moze czegos nie wiem ?!
Bo buki nie są głupie ????
Ktoś z AG2R może iść w ucieczkę która zostanie odpuszczona i mogą zyskać na jakimś etapie dajmy na to nawet 10 minut. Tak jak Kadriego odpuścili. Nikt z Astany w takie ucieczki nie będzie się bawił bo target na ten wyścig Kazachów jest znany wszystkim - pierwsze miejsce na Polach Elizejskich. Wszystkie siły na pokład, wszystkie siły na Nibalego.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Geraint Thomas - Michał Kwiatkowski 1 @ 1,725 Pinnacle ⛔ 25-19
Na dwóch etapach które kończyły się pod górę lepszy był Thomas. Dzisiaj to on jako ostatni pomaga Porte i przyjedzie dość wysoko. Kwiatkowski nie da rady po ścianach które czekają kolarzy na dwóch finałowych podjazdach.
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Bo buki nie są głupie ????

Ktoś z AG2R może iść w ucieczkę która zostanie odpuszczona i mogą zyskać na jakimś etapie dajmy na to nawet 10 minut. Tak jak Kadriego odpuścili. Nikt z Astany w takie ucieczki nie będzie się bawił bo target na ten wyścig Kazachów jest znany wszystkim - pierwsze miejsce na Polach Elizejskich. Wszystkie siły na pokład, wszystkie siły na Nibalego.
heheh wlasnie tak pomyslalem i zagralem sobie po prostu symbolicznie zeby w razie czego nie zalowac ... przejrzalem dotychczasowe etapy i wlasnie rzucila mi sie w oczy ta ucieczka Kadriego a przeciez z Astany raczej nikt nie zostawi Nibalego tylko po to zeby walczyc o druzynowke choc kto wie jaka bedzie decyzja kierownictwa jesli przewaga Nibalego osiagnie bezpieczne rozmiary...

Tak czy inaczej trzeba obserwowac takie kwiatki ???? bo jak juz wczesniej wspomnialem niezaleznie od tego czy Michal ma szanse czy tez nie na pierwsza 10 kurs prawie @5 po ktorym zagralem jest kosmiczny z czego sobie sami chyba zdali sprawe dzis oferujac juz tylko @3.00
 
inzaghi78 2,7K

inzaghi78

Użytkownik
Nie zaluje dzisiaj ani troche tych godzin spedzonych przed TV ????

Fantastyczny etap i jeszcze ta nuta patriotyzmu dzieki fenomenalnej jezdzie Rafala Majki ????????
Bardzo dobrze takze ze Michal jechal swoim tempem bo okazalo sie ze stracil naprawde niewiele w stosunku do tego kiedy odpadal i jak podawali w pewnym momencie chyba z 11minut
To jest az niewiarygodne ze takich Richie Porte stracil do Michala prawie 5 minut bo odpadal duzo duzo pozniej ale odcielo mu chyba zupelnie prad
 
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Ryszard Porte ostro strzelił - do tego pogrzebał Nieve i Thomasa... Niestety, ale chyba przybędzie kolejny rywal do etapu dla Majki, niedobrze. No i ten strzał mocno skomplikował Konigowi/Majce odjazd, bo zamiast tradycyjnej frajernii i czarowania mieliśmy wczesne ataki.
Wielkie brawa dla Leopolda - czołg. Valverde by wymachiwał ręcami, a on cały czas nadawał tempo. Majka w sumie tą jazdą na sępa nie zasłużył na wygraną, ale i tak szkoda takiej szansy. Może jeszcze o grochy powalczy? Oby jeszcze spróbował długiej ucieczki.
Kwiatek kot jakoś sobie radzi, jeszcze paru chłopaków się połamie/wycofa i jeszcze do 10 wejdzie :d Mimimalizowanie strat ma opanowane do perfekcji, rzadko się zdarza, żeby strzelać tak wcześnie, a przyjeżdżać relatywnie wysoko na metę.
Enzo ma apetyt na wygrywanie jak rzadko kto w ostatnich latach na TdF.
Było dla mnie ważne by dziś wygrać. Dziś przypada 100 rocznica urodzin Gino Bartalego. Pamiętałem też o rocznicy śmierci Fabio Casartellego, to zwycięstwo jest ku jego pamięci
 
suckout 692

suckout

Użytkownik
Laurens Ten Dam - Jean-Christophe Peraud 2 @ 2.17 Pinnacle ✅ 8-3

Moim zdaniem, to w tej parze faworytem jest Peraud i to dość wyraźnym. Dzisiaj wprawdzie Holender przyjechał nieznacznie przed nim, głównie za sprawą wcześniejszego ataku (potem już spadał i kolejni kolarze go przechodzili). Na wcześniejszych etapach w górach, to Francuz przyjeżdżał zdecydowanie wyżej i wyprzedzał Ten Dama o ponad minute na 8 i 10 Etapie. Laurens może mieć jeszcze ewentualnie Molleme na głowie, a Peraud jedzie na siebie i klasyfikacje drużynową dla AG2R. Ja zdążyłem zagrać po 2.37, ale kurs leci...
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Jutro etap dla ucieczki - faworyci raczej powalczą na ostatnim podjeździe, po co oddawać kolejny etap Nibalemu? ;p
Obstawiam odjazd kilkunastu grajków.
Liczę na walkę Majka - Purito o punkty - ostatni dzwonek, że by im Enzo nie świsnął grochów. Wychodzę z takiego założenia, że dojedzie ucieczka - dlatego np.
Nibali - Rodriguez 2 2.5
Ale z grupy faworytów:
Porte - Costa 1 2.0 triobet
Jaki byłby na to zdarzenie kurs przed dzisiejszym etapem? Z 1.18 pewnie.
Ryszard po kolapsie, ale wciąż liczy się w walce o top10. Jutro ma być już chłodniej, więc nie spodziewam się 2 tak słabego etapu. Ryszard tak ma - raz w top3, następnego dnia spora strata, znamy to z zeszłego roku. Nowy etap, nowe rozdanie - rozkręcą Skytrain i jeszcze Porta zobaczymy z faworytami na tym wyścigu.
Costa wygląda słabo przez tą chorobę, te końcowe podjazdy przejeżdża na oparach i niewykluczone, że kiedyś strzeli na minuty.
 
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Panowie czas nie pozwala i kompletnie nie siedzę w tegorocznym Tourze. Ale tak patrzę na generalkę i na zakład PORTE TOP10 i nie wydaje się Wam ten kurs przeszacowany? Rozumiem, że dziś strzelił na 8 minut ale przy takiej stawce serio nie jest w stanie odrobić tych 3 minut? Jak wcześniej wyglądał?
 
pedro1994 761

pedro1994

Użytkownik
Panowie czas nie pozwala i kompletnie nie siedzę w tegorocznym Tourze. Ale tak patrzę na generalkę i na zakład PORTE TOP10 i nie wydaje się Wam ten kurs przeszacowany? Rozumiem, że dziś strzelił na 8 minut ale przy takiej stawce serio nie jest w stanie odrobić tych 3 minut? Jak wcześniej wyglądał?
Trzymał się w czołówce, ale bez szału. Dzisiaj go podobno wykończyły upały, taka jest oficjalna wersja. TOP10 do ogarniecia.
 
valverde 9,9K

valverde

Użytkownik
Vincenzo Nibali - Joaquim Rodriguez 2 @ 2.50 Pinnacle ⛔
Jean-Christophe Peraud - Laurens Ten Dam 1 @ 1.654 Pinnacle ✅
Dwie powyższe opcje zostały już opisane przez kolegów. Spodziewam się, że Purito zabierze się do ucieczki, która dojedzie, zaś Nibali będzie najszybszy z grupy faworytów. Na Peraud kursy mocno poleciały, ale i tak powinien być wyżej od Ten Dam, który jest beneficjentem tego odjazdu. W dodatku to Francuz to lider swojej ekipy, zas Ten Dam jedynie pomocnik.
Ponadto: Laurens Ten Dam - Haimar Zubeldia 2 @ 2.26 Betsson ⛔
Raz jeszcze przeciwko Ten Damowi. Wczorajszy etap na pewno sporo go kosztował i powinien za to zapłacić. W dodatku wątpię by peleton puścił ucieczkę z 12 zawodnikiem generalki. Zubeldia, jak zwykle kręci swoim tempem. W dodatku jest liderem Treka w przeciwieństwie od Ten Dama, który tym razem może okazać się pomocny Mollemie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Panowie czas nie pozwala i kompletnie nie siedzę w tegorocznym Tourze. Ale tak patrzę na generalkę i na zakład PORTE TOP10 i nie wydaje się Wam ten kurs przeszacowany? Rozumiem, że dziś strzelił na 8 minut ale przy takiej stawce serio nie jest w stanie odrobić tych 3 minut? Jak wcześniej wyglądał?
Też na to patrzyłem ale mimo wszystko kurs za słaby aby to ruszyć, bo jutro znowu będzie bardzo ciepło a i w Pirenejach mają być wysokie temperatury a to nie sprzyja Diabłowi Tasmańskiem. Poza tym w Sky skończyły się koksy z ubiegłego roku ;)
Yury Trofimov - Brice Feillu 1 @ 1,86 Betsson ✅ 19-23
Gram na Ruskiego. Dzisiaj przyjechali razem do mety, ale Feillu dzisiaj cały etap w ucieczce i jutro może za to zapłacić. Trofimov jak na razie spisuje się średnio, na pewno nie pokazuje tego co na Delfinacie ale wydaje mi się że ma jeszcze rezerwy. Feillu jakoś nie zaprzątnął mi głowy swoją dobrą jazdą. Patrzę w jego tegoroczne wyniki i też bieda z nędzą.
 
Otrzymane punkty reputacji: +14
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom