>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Pozostałe Toury

Status
Zamknięty.
D 3,3K

davey_watt

Użytkownik
Czas wrócić do pedałowania ;)

Póki co nuda. Jeszcze tydzień-dwa do ciekawszych wyścigów.
Początek sezonu, więc ciężko coś powiedzieć o formie zawodników, poza tymi, którzy zaliczyli ściganie w Australii/Argentynie. Cavendish głównym faworytem, nawet z brzuszkiem łyknie 2-3 etapy. Ale jeśli będzie wiało, to wygra mocniejszy kolarz, bo profil każdego etapu znany: start__________meta
Zobaczymy jak sezon zacznie Degenkolb, bo Kittel był tragicznie słaby.
Modolo w San Luis pokonał Cava, więc na niego też trzeba uważać przy finiszach. Ogólnie w stawce mieszanka sprinterów i specjalistów od północnych klasyków.
Na 1 ogień 2 luźne typy z b365:
Cavendish wygra 1 etap 2.10 ⛔
Cav to Cav, rzadko na płaskim na jego wygraną można wyłapać taki kurs, co innego, gdyby był Greipel... Przetarcie już ma w tym sezonie, musi tu godnie zastąpić Boonena.
Viviani - Guardini 2 2.60 ⛔
Po kursie. Dwa włoskie talenciaki. Pierwszy sezon Andrei w ekipie WT - w Australii kompletnie niewidoczny, stąd taki kurs. Ale z drugiej strony, co wiemy o Vivianim? Dla niego to debiut, więc moim zdaniem kurs troszkę przesadzony.
eeh nawet transmisji na Eurosport nie ma :| Jutro TTT,
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Orica-GreenEDGE - Cannondale Pro Cycling 1 @ 1,714 Sportingbet ✅ 7-9
Ten kurs to chyba jakiś żart. Nie wiem co biorą ludzie z SB ale taki kurs na Oricę z Liquigasem? Bądźmy poważni. Chciałem grać na Astanę z Liquigasem, no ale mając wybór pomiędzy Astaną a Oricą wybieram tych drugich. Dlaczego taki typ? drużyna Oriki składa się z samych sprinterów i zawodników dość dobrze radzących sobie na czas. Profil etapu jest płaski, tylko wiatr może trochę pomieszać szyki. Ale jeśli komuś ma pomieszać to bardziej Włochom niż Australijczykom. Kruopis, Davis, Cooke, Lancaster to czołówka jeśli chodzi o TT z zawodników występujących na tym wyścigu. Włosi mają Bodnara i praktycznie on będzie nadawał najlepsze tempo, na pewno wyższe niż zawodnicy Oriki ale przecież sam się ujedzie. Dla mnie lokata, jeszcze po takim kursie...
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Zwycięzca 3 etapu? Heinrich Haussler @ 26,00 Sportingbet ⛔ 5
W 2010 roku był na tym etapie drugi, w 2011 wygrał ten etap, rok temu go nie było. Do tego czytałem na fejsbuniu albo na twitterze że chce wygrać, jest w formie drużyna jedzie na niego. IAM Cycling to nowa drużyna, ale widać że na finiszach dobrze się odnajdują, na 1 etapie Elimiger był drugi a Heinrich 9, ale tam wiatr mocno namieszał. Australijczyk jest szybki i jutro to potwierdzi, a jak jeszcze Hinault go rozprowadzi to nie ma uja na Mariole on to wygra. Za miejsce w TOP 3 będzie 1/4 kursu więc też dobrze.
Z normalnych typów już zatwierdzałem parę Cavendish - Viviani po @ 1,714 ✅ ale kurs spadł do @ 1,55 więc odpuszczam i atakuję o takie vajułe.

Taylor Phinney - Matti Breschel 2 @ 3,13 Pinnacle ⛔ 54-63

BMC ma lidera Bookwaltera i to na nim skupi się głównie uwaga. Taylor jest 2 ale raczej chyba nie będzie wydzierał zwycięstwa swojemu koledze. Breschel z Saxo Banku ma w drużynie Bennatiego, ale wróbelki wy ćwierkały i mi uprzejmie doniosły że Saxo jutro jedzie na Mattiego. Zresztą nie wiem czemu takie zestawienie skoro jeśli dojdzie na normalnego finiszu to Breschel może walczyć o wygraną bo to sprinter, co prawda silny sprinter i bardziej woli lekkie wzniesienia na finiszu to mimo wszystko jest szybszy od Phinneya. No chyba że dojedzie to takiej sytuacji że Taylor się oderwie i wtedy pokaże kunszt z ITT. Dla mnie spore value na Mattiego. Na 1 etapie Matti 7, Tayleo 8 :cool:
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Za miejsce w TOP 3 będzie 1/4 kursu więc też dobrze.
zapewne całe grono osób podąży za dawidem, więc pamiętajcie, że jeśli chcecie korzystać z each way, to musicie zaznaczyć kwadracik i wówczas wnosicie podwójną stawkę ;)
to tak w ramach wyjaśnienia, bo część osób by się złapała na brak tego i byłby płacz, gdy zajmie 2-3msce ????
dawid// zapomniałem to zaznaczyć... ???? no nic musi wygrać ????
O(M); no właśnie:razz:
 
Z 0

zly-sen

Użytkownik
Obecnie kurs 13 zł. I zaznaczyłem kwadracik ;)

Ktoś wie gdzie można sprawdzić stan wyścigu jak się mecz rozpocznie, bet365 będzie relacjonować? ????
 
sajmon2010 7

sajmon2010

Użytkownik
Obecnie kurs 13 zł. I zaznaczyłem kwadracik ;)

Ktoś wie gdzie można sprawdzić stan wyścigu jak się mecz rozpocznie, bet365 będzie relacjonować? ????
Na bet365 wgl jest ten typ? Bo z kolarstwa widze tylko wyscigi kto wygra ogólnie cały np z TdF.
 
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Na bet365 wgl jest ten typ? Bo z kolarstwa widze tylko wyscigi kto wygra ogólnie cały np z TdF.
Przecież wyścig skończył się godzinę temu i rozczaruję was,ale nie wygrał Haussler.
Nie ma to jak pobierać typ &quot;na wariata&quot;.Sorry dawid,ale nie widzę ŻADNEGO sensownego argumentu na ten typ.Powiedzieć,że kolarz chce wygrać (bo powiedział to sobie w wywiadzie) i 3 lata temu (naprawdę? w kolarstwie 3 lata to epoka) był wysoko to ja mogę do 50 kolarzy tylko w tym wyścigu.
Pozostałe oczywiście ok.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Ja myślę,że nie trafiłeś do końca w to o co chodziło Dawidowi.Jemu raczej chodziło o to, że Hausslerowi w miarę dobrze jeździ się w Katarze stąd jakaś możliwość jest, że powalczy na etapach o dobrą pozycję.Ja również kieruje się tego typu drobnostkami - tj. jak Greipelowi świetnie jeździ się w Australii to pakuje w niego kasę na początku roku, jak widzę AMG to patrzę w stronę Gasparotto bo czytam na co kolarze się spinają, na co mają pozwolenie od ekip.Nawet jak widzę, że etap jest gdzieś koło Lyonu to patrzę w stronę Dumolina bo on się w okolicach urodził.Wg. taka wiedza jest niezwykle przydatna i daje lekki handicap przy typowaniu oczywiście też trzeba wziąć pod uwagę formę zawodnika, ale w biorąc te wszystkie czynniki pod lupę można coś ciekawego trafić.Więc uważam, że Dawid kierował się przesłanką tą, że HH lubi tam jeździć i spróbował po takim kursie - a że skończył na piątym miejscu to trudno - byli lepsi od niego.
 
L 32

luntrus

Użytkownik
Macie gdzieś dokładne wyniki? Bo na oficjalnej stronie jeszcze nie ma, a w jakichś serwisach, to tylko info, że Cavendish wygrał i krótki opis co się działo. Co do samego typka, to bez przesady - takie kursy codziennie nie będą wchodzić, a jak skończył piąty, to chyba jednak mało wiele warto było, zwłaszcza z each-way. ;)
P.S.
No o tym pisałem właśnie, a można prosić o ten link do pierwszej dziesiątki?
P.S.2
Dobra mam -&gt; http://www.biciciclismo.com/cas/site/noticias-ficha.asp?id=59157 gdyby kogoś jeszcze interesowało ????
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Przecież wyścig skończył się godzinę temu i rozczaruję was,ale nie wygrał Haussler.
Nie ma to jak pobierać typ &quot;na wariata&quot;.Sorry dawid,ale nie widzę ŻADNEGO sensownego argumentu na ten typ.Powiedzieć,że kolarz chce wygrać (bo powiedział to sobie w wywiadzie) i 3 lata temu (naprawdę? w kolarstwie 3 lata to epoka) był wysoko to ja mogę do 50 kolarzy tylko w tym wyścigu.
Pozostałe oczywiście ok.
Były argumenty i je przedstawiłem w powyższej analizie. Jak to końcówka etapu nie ma znaczenia? Dlaczego zawsze na ostatnim etapie Tour de France gram na Marka Cavendisha? dlatego że on Pola Elizejskie ma tak obcykane że w każdych warunkach wygrywa. Dlaczego Greipela gramy zawsze w Australii? bo on uwielbia te trasy. Dlaczego zawsze gdzie na finiszach są ściany gramy na Purito? bo na takich czuje się mocny. Są przesłanki by typ wszedł to sobie zagrałem, przecież nie wiązałem z nim wielkich nadziei bo wiedziałem że jak Mark będzie w czołówce to jest nie do ugryzienia, w peletonie mamy 180 kolarzy, sam wiesz że nie jest to łatwa dyscyplina do typowania, i wytypowanie kolarza który wygra etap jest szalenie trudne, kurs na HH był na tyle odpowiedni że spróbowałem, jak się okazało nie był to ślepy strzał, przez moment przy finiszowaniu był zaraz za Markiem, byli szybsi od niego to trudno. Może następnym razem wejdzie. Innej metody niż bazowanie na przesłankach i wywiadach, oraz analizowaniu obecnej formy przy typowaniu tej dyscypliny ja jeszcze nie odkryłem. Zawsze można napisać cenne uwagi przez wyścigiem ;)
Tym bardziej że osoba która typuje najlepiej kolarstwo jaką znam, ale danych nie podam grała ten sam typ:

Akurat Ty Adrians wiesz o kogo chodzi ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +8
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Aidis Kruopis - Roger Kluge 1 @ 1,50 Sportingbet ✅ 8-13

Kruopis pierwsza opcja GreenEdge, gram na Litwina bo to chłop który potrafi rozwinąć prędkość na finiszu, rok temu było lekkie jaranko przy tym zawodniku i w tym roku on potwierdza to że jego osiągnięcia nie są przypadkowe. Na razie w Katarze miejsca 13 i 3 i co najważniejsze przed Kluge. Roger z Netapp do mnie tam nie trafia, ogólnie to jeden poziom różnicy pomiędzy tymi zawodnikami. Na dwóch etapach odpowiednio 14 i 7. Raczej to wszystko co tu pokazał.
Taylor Phinney - Bernhard Eisel 2 @ 1,85 Sportingbet ✅ 50-30
Chciałem wczoraj łapać ten typ, ale odpuściłem co okazało się dobre bo Eisel ucierpiał tzn przeszkodzono mu na finiszu i dlatego dzisiaj tak słabiutko. Ogólnie to dość szybki kolarz, w Sky rozprowadzał Cavendisha ale po odejściu Mad Maxa, to równa opcja co Hagen. Ciekawe na kogo jutro pojadą, jeśli na Austriaka to powinien być w najlepszej 5, jeśli na Norwega to Eisel go będzie rozprowadzał więc w najlepszej 30 powinien się zmieścić. Phinney to żaden sprinter, przyjeżdża w czubie ale dzisiaj, np też podobna pozycja co Eisel. Jeśli będą normalnie walczyli na finiszu to Bernhard go wciągnie nosem bo jest po prostu szybszy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +13
adrians-71951 228

adrians-71951

Użytkownik
Tym bardziej że osoba która typuje najlepiej kolarstwo jaką znam, ale danych nie podam grała ten sam typ:

Akurat Ty Adrians wiesz o kogo chodzi ;)
Swoje zdanie napisałem i według mnie ten typ nie miał prawa wejść.
Imponujący yield miał ten gracz w zeszłym roku,ale w tym typuje co najmniej przeciętnie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Barry Markus - Nacer Bouhanni 2 @ 2,20 Pinnacle ✅ 52-8
Markus nadspodziewanie dobrze w Katarze, dwa drugie miejsca zawodnika Vacansoleil zaraz za Cevendishem to spory wynik. Ale Bouhanni to też spryciula na finiszach. Dzisiaj 7 wczoraj 4. Potrafi zająć dobre miejsce na finiszu, do tego FDJ na prawdę dobrze rozprowadza. Soupe to najlepszy rozprowadzacz na tym wyścigu i jutro liczę bardzo mocno na młodego Francuza. Na pewno kurs jest zawyżony, bo pomimo tego że Holender wyżej finiszował, bo Francuz w ogólnym rozrachunku według mojej opinii jest lepszym zawodnikiem.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
mouris 38

mouris

Użytkownik
Moim zdaniem dwa typy warte uwagi:
1)Aidis Kruopis -Edvald Boasson Hagen 1 @1,85 Bet365 ✅ 3-50

Na dotychczasowych etapach Litwin zajmował miejsca 11,3,8 a Norweg 17,6,9. Co pokazuje, że lepiej odnajdywał się na finiszach zawodnik GreenEdge, dodatkowo z moich obserwacji lepiej na końcowych kilometrach działa &quot;pociąg&quot; GreenEdge niż Sky (ale to wyłącznie moja osobista refleksja).

2)Filippo Fortin- Elia Viviani 1 @1,7 Bet365 ✅ 12-14

Druga para Włoska. Viviani moim zdaniem bez formy,dodatkowo na 3 etapie uczestniczył w kraksie i się poobijał.
Na pierwszym etapie Fortin był 108(strata 16 minut) następnie 9 i 4. Viviani z kolei : 5,37 i 25.
 
Otrzymane punkty reputacji: +10
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Barry Markus - Aidis Kruopis 2 @ 1,666 Sportingbet ⛔ 3-20

Markus nadspodziewanie dobrze w Katarze, dwa drugie miejsca zawodnika Vacansoleil zaraz za Cevendishem to spory wynik.
Czyli tak pisałem wczoraj i to podtrzymuję, dla mnie ten zawodnik dość przypadkowo znalazł się dwa razy na drugim miejscu. Dzisiaj był 52 i to tak na prawdę jego poziom. Do tego Vacansoleil w drużynie ma lepszych sprinterów takich jak Flecha czy Van Hummel. Kruopis zdecydowanie pierwsza opcja GreenEdge. Ma fajnych rozprowadzaczy na finisz i to wykorzystuje. Dzisiaj 3 miejsce, wcześniej też miejsca w czołówce czyli 8, 3 i 13 pozycja.Dla mnie świetnie becidło po raz kolejny na wyścig w Katarze. Będę mocno zaskoczony jak to nie wejdzie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +4
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jest oferta na Oman, dziś trzeci etap, płaski także sprinterzy w akcji oraz szybki Sagan.

Davide Appollonio - Alexander Kristoff | 2 - 1,617 (Pinnacle)⛔

Jak wspomniałem wcześniej, etap płaski i wykazać się będą mogli sprinterzy, ja uderzam tym razem w norweskiego sprintera, który jest opcją numer jeden w Katiuszy.Robię to ze względu na to, że jest w dobrej formie na początku sezonu - zaczynał sezon w Katarze gdzie na płaskich etapach wysoko 5,7,7 co prawda nie ma on mocy na wygranie etapu, tym bardziej ekipa też nie pomaga, ale potrafi się znaleźć w czołówce i pozytywnie zafiniszować.Szybko z Kataru zawędrował do Omanu gdzie na pierwszy etapie był czwarty za Kittelem, Apollonio oraz Bouhannim.Jego rywal w parze to sprinter Ag2r i w Omanie na dobrą sprawę zaczyna sezon, całkiem nieźle bo był drugi, ale skończyli w równej linii z Kristoffem.Nie mniej uważam, że przy takim obrocie spraw, w którym to nie ma ani Greipela ani Cava to któryś ze sprinterów z drugiego szeregu będzie mógł się pokusić o zwycięstwo, Kristoff od początku w dobrej dyspozycji i uważam, że zakręci się wysoko, a na pewno wyżej od Appollonio.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Studia mnie dojechały i z tego względu też odpuściłem bardzo ciekawy wyścig w Omanie, do tego Portugalia ruszyła więc jest co grać. Na pierwszy ogień jednak Oman.
Marcel Kittel - John Degenkolb 1 @ 2,44 Pinnacle ⛔ DNF-17
Kurs był 2,71 ale nie zdążyłem złapać i przy zatwierdzaniu spadło. Po takim też jeszcze zagram bo dla mnie ten typ jest bardzo pewny. Na razie mieliśmy 1 etap dla prawdziwych sprinterów i tam wygrał Kittel. Dwa etapy były takie fałszywe i dwa razy wygrał Sagan który wycofał się z wyścigu bo ma infekcję. Tutaj mamy pojedynek dwóch zawodników Argos Shimano, co do argumentacji to pierwsza jest taka że Holendrzy jadą na Kittela, drugi argument jest taki że Kittel tu rok temu wygrał a trzecie nie podważalny, bo jak pisze Tony Rone to nie ma uja we wsi:
time for JD to come to the party and if he cant make it then I am sure Marcel will bookend this tour with his second victory, veel succes , good luck, Glück.
 
Otrzymane punkty reputacji: +6
J 3,9K

jacques

Forum VIP
Unibet wystawił już ofertę na Omloop Het Nieuwsblad. Zaciekawił mnie jeden zakład, mianowicie liczba Belgów w &quot;10&quot;. Linia ustawiona jest na 2.5, a under wyceniono na 2,10. Wiadomo, że na flamandzkim bruku gospodarze zawsze są głównymi pretendentami do zwycięstwa. Nie inaczej jest w tym sezonie. Roelandts jest głównym faworytem. Vanmarcke i Van Avermaet (choć liderem na ten wyścig ma być T. Hushovd)są w też oceniani wysoko + jest grupa ze Scheirlinckxmem, Luekemansem, Nuyensem którzy bywali tutaj wysoko, ale tak sobie myślę, że pod nieobecność Gilberta i braku formy Boonena to under jest trochę przesadzony. Jak myślicie?
Dla przypomnienia. W 2012 w TOP 10 było 4 Belgów (Gilbert+Boonen), 2011 - 1, 2010 - 1, 2009 - 4 (Boonen).
 
mouris 38

mouris

Użytkownik
Omloop Het Nieuwsblad poniżej link do profilu trasy:
http://ohn.pro.p.assets.flandersclassics.be/files/1205/original/omloop2013-elite-men-map-profile.pdf?1360317168

Co do drugiego wyścigu oferowanego u buków to Kuurne-Brussel-Kuurne oficjalna strona nie pokazuje profilu(przynajmniej nie znalazłem)ale wujek google znalazł profil- raczej powinien być aktualny również w tym roku
http://autobus.cyclingnews.com/road/2009/mar09/kbk09/?id=map
oficjalna strona wyścigu wyświetla tylko mapę trasy:
http://www.kuurne-brussel-kuurne.be/PR/Parcours.pdf
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom