>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kolarstwo 2013 - Pozostałe Toury

Status
Zamknięty.
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Temat będzie mieć podobną formułę jak w poprzednim roku.Będziemy tutaj dyskutować, podawać typy i analizy dotyczące mniejszych wyścigów,klasyków jednodniowych czy też niewielkich kilkuetapówek.Jednym z pierwszym Tourów, o jakich będziemy rozmawiać tutaj to na pewno australijskie TDU czy San Luis w Argentynie [ o ile bukmacherzy wystawią ofertę ] bo te dwie imprezy będą najlepiej obsadzone w styczniu.
Oczywiście planujemy kilka osobnych tematów na większe wyścigi, które to będą na pewno transmitowane w Eurosporcie, a cieszą się one znacznym zainteresowaniem.Zapewne będą to wyścigi typu Paryż-Nicea, Tirreno-Adriatico, Criterium Dauphine czy kataloński Tour, ale wszystko w swoim czasie.
Bukmacherzy w ostatnim czasie dość dobrze dbają o działkę kolarską stąd prawie na każdy większy wyścig mamy ofertę przez co Nasz dział jak i forum się rozwijają.


Unibet po raz kolejny dale możliwość obstawienia zdarzeń na cały sezon z kolarstwa. Pojawiła się między innymi oferta dotycząca zawodnika który wygra dwa Belgijskie klasyki w różnym powiązaniu:

Pozostała oferta na stronie Unibet w tej zakładce.
Pozostali Bukmacherzy, którzy wystawiają ofertę na wyścigi kolarskie :
- Unibet
- Tobet,
- Sportingbet,
- Pinnacle,
- Bet365
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Tour Down Under
Tour Down Under (20.01 - 27.01)​



Przed nami pierwszy poważny wyścig w tym sezonie, startuje on w Australii co jest oczywiście usprawiedliwione warunkami atmosferycznymi.Jest to obok wyścigu w Argentynie największa impreza kolarska w styczniu stąd mamy dobrą obsadę tego kilkuetapowego wyścigu.Nie zabraknie m.in zeszłorocznego triumfatora Simona Gerransa, Mistrza Świata Philippe Gilberta, dwukrotnego zwycięzcy Greipela, ponadto są tacy kolarze jak Boasson Hagen, Schleck, Sorensen, De Gendt czy JJ Rojas.Całkiem dobra obsada, a pełna lista wyścigowa pod tym linkiem LISTA STARTOWA TDU2013.

Jeśli chodzi o trasę wyścigu składa się ona z prologu, który to ma 51 kilometrów zaś następnie będziemy mieć sześć etapów, które to prezentują się następująco.

22.01 1. etap : Prospect - Lobethal, 135.00 km
Profil trasy : KLIK
Ostatnie kilometry :KLIK

23.01 2. etap : Mt Barker - Rostrevor, 116.50 km
Profil trasy : KLIK
Ostatnie kilometry : KLIK

24.01 3. etap : Unley - Stirling, 139.00 km
Profil trasy : KLIK
Ostatnie kilometry :KLIK

25.01 4. etap : Modbury - Tanuda, 126.50 km
Profil trasy : KLIK
Ostatnie kilometry :KLIK

26.01 5. etap : McLaren Vale - Old Willunga Hill , 151.50 km
Profil trasy : KLIK
Ostatnie kilometry :KLIK

27.01 6. etap : Adelaide, 90.00 km
Profil trasy : KLIK
Unibet oferuje już ofertę na zwycięzce wyścigu, prezentuje się ona następująco :


Jak widać to kolarze dla, którzy pokonanie pagórkowatych terenów nie jest problemem są faworytami co nie jest wcale zaskoczeniem patrząc na profile tras.Choć dwa razy ten Tour wygrał Greipel, który jest sprinterem także jeśli podoła wybojom na trasie będzie w stanie powalczyć o końcowe zwycięstwo.

Jak Wy widzicie ten wyścig, kto Waszym zdaniem będzie od początku w dobrej formie ? Zapraszam do dyskusji, otwieramy sezon.
 
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
To co, zaczynamy :cool:.

Andrea Guardini - Matthew Goss | 2 - 1,60 (Sportingbet)✅

Zakład dostępny w Sportingbecie do 1:30 i niestety tylko u tego bukmachera jest ta para.Jest to pierwszy etap pierwszego poważnego wyścigu, w którym bierze udział światowy peleton.Typ proponuję zagrać delikatnie bo jest to pierwszy start także ciężko cokolwiek wywnioskować po prologu, ale pewne delikatne wnioski rzucają się na myśl.Przede wszystkim wszystko wskazuje, że Greipel będzie bezkonkurencyjny i to on zgarnie pierwszy etap dla siebie bo jak to ma w zwyczaju Goryl jest świetnie przygotowany na początku sezonu i jego pociąg jest najsilniejszy w stawce - Roelands, Hansen i Henderson świetnie wspierają swojego rywala przez co ten może wykorzystać swój ogień w nogach.Na ostatnich kilometrach prologu usiadł mu na kole Goss czym ustawił się na najlepszej pozycji i jechał do samego końca za Niemcem.Co istotne to obydwóch + Henderson pokazali taki power pod koniec, że nadrobili parę sekund do reszty sprinterów, którzy za nimi jechali.Goss był gorszy, ale pilnował swojej pozycji i również zaimponował mocą.Natomiast Guardini przyjechał w środku stawki, gdzieś się zagubił i był w ogóle bez pomocy ze strony kolegów Astany.Nie mniej na ten moment Goss i Greipel wyglądają najbardziej świeżo, powinien jeszcze dojść Kittel, który wspominał, że się zagubił w prologu także wokół tego trio powinno się rozstrzygnąć zwyciestwo na pierwszym etapie.Nie widzę w rywalizacji z Gossem Guardiniego bo po prostu Australijczyk jest szybszy, a i jedzie u siebie więc myślę, że trochę się pospina na wysokie miejsce.

Szukałem jeszcze pary Kittel - Goss i Farrar - Goss bo ładowałbym w stronę Australijczyka, ale niestety żaden bukmacher nie wystawił nic takiego.


Video do prologu, może zobaczyć świetny pociąg Lotto + trio Greipel, Goss, Henderson, które zostawia w tyle resztę.

http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=Q5oyGeCc1dM#!

//Ktoś z Sbetu czyta dział [ dzięki! ] także jak już zrzuca kurs po analizie to mógłbym przynajmniej + kliknąć ????.Już tylko 1,444 na Gossa.
 
Otrzymane punkty reputacji: +28
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Szukałem jeszcze pary Kittel - Goss i Farrar - Goss bo ładowałbym w stronę Australijczyka, ale niestety żaden bukmacher nie wystawił nic takiego.
Jakbyś chciał to na Unibet masz parę Goss - Guardini ;)
Natomiast przechodząc do rzeczy pierwszy etap nie jest jakoś specjalnie trudny, końcówka na płasko, więc wydaje się być idealna dla Greipela i jego mocy, na początku sezonu Niemiec zawsze mocny, co udowodnił nie raz, ale patrząc na rok poprzedni to 3 wygrane etapy właśnie w Tour Down Under. Zanosi się na to, że powtórzy wyczyn i myślę, że nie będzie miał specjalnie trudności, ewentualnie Matthew Goss może mu zagrozić, mimo wszystko jak wspominał Qozi Niemiec ma lepszą ekipę co pomoże mu zwyciężyć w pierwszym etapie.
Andre Greipel win @ 1,80 - Unibet
Dorzucam jeszcze jeden typ, Goss zdecydowanie lepszy od Guardiniego, nie powinien mieć żadnych problemów, warto do dubla.
Goss - Guardini 1 @ 1,45
 
Otrzymane punkty reputacji: +34
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Overall Classifications: Andre Greipel - Matthew Goss 1 @ 2,41 Pinnacle ✅ 60-62

Zagrałem jeden typ na klasyfikację generalną. Dlaczego tak a nie odwrotnie? Jest kilka przyczyn zawarcia tego zakładu. Pierwszy z nich to etapy płaskie czyli 3-4 etapy. Na nich górą powinien być popularny goryl czyli Greipel. Ma zdecydowanie lepszy pociąg na finiszu. Lotto-Belisol potwierdziło to na Kryterium People&#39;s Choice Classic 2013 gdzie po prostu rozerwali peleton i doskonale rozprowadzili Greipela. Goss zabrał się co prawda w ten pociąg ale bez pomocy kolegów to na finiszu za dużo nie zwojuje tym bardziej że Kittel i jego Argos jeszcze się odbudują. Druga sprawa jest taka że jeśli na etapach klasycznych/górskich czyli 2 etapy ma ktoś się ukręcić to tym zawodnikiem będzie Goss. Greipel jest po prostu lepszym &quot;góralem&quot; jeśli tak to można nazwać. Trzecia sprawa jest taka że Lotto poświęca wszystko Greipelowi, a Orica Greenedge jako lidera ma Gerransa, więc Goss będzie im tylko potrzebny na płaskich etapach a w górach, nawet w tych małych będzie musiał sobie sam poradzić. Nie rozumiem trochę wzrostu kursu na Greipela, tym bardziej że zapowiada równą walkę na wszystkich etapach i postara się o powtórzenie wyniku sprzed 3 i 5 lat gdzie wygrywał wyścig w Australii.
Na 1 etap jakoś nie widzę fajnych typów. Greipel pewno faworytem, ale nie po takim kursie. Do tego Kittel może czasami wyskoczyć bo na kryterium Argos się kompletnie pogubił i pewno wyciągną odpowiednie wnioski.
 
Otrzymane punkty reputacji: +11
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Edvald Boasson Hagen - Tyler Farrar 1 @ 1,50 Betsafe ✅ 8-56
A jednak znalazłem bardzo przyjemny typ na 1 etap. Hagen to jeden z faworytów, niewątpliwie. Sky niewątpliwie stawia na niego jeśli chodzi o Generalkę. Po na sprintach potrafi zająć wysokie miejsce, a góry które czekają zawodników powinien przejechać. 2 etap ewidentnie dla niego tak notabene. U Brytyjczyków jest Eisel a to zawodnik który rok temu rozprowadzał Cavendisha, jest też Sutton, Heyman i Thomas więc pociąg jest na kryterium próbowali się pokazać ale chyba za szybko wyskoczyli. Farrar po rzekomym przekwalifikowaniu na kolarza klasycznego ze sprintera jest tak pomiędzy, bo ani to szybki kolarz ani klasyk. Do tego Garmin mi się nie podoba na finiszach, w składzie jest też szybki Hunter i Von Hoff więc wcale Farrar nie musi być liderem na finiszu. Tym bardziej że TDU od lat traktuje jako wyścig gdzie gubi kilogramy i przyjeżdżał często na końcu stawki, albo nie licząc się na finiszach. Na Kryterium People&#39;s Choice Classic 2013 Hagen 5, Farrar 17. Teraz powinno być podobnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +25
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiejszy etap to pełna dominacja Goryla, co ten człowiek ma w nogach u progu sezonu to głowa mała. Chyba tylko Cavendish może być stawiany na równi z Andre Greipelem. Dla typu długoterminowego 1 etap ułożył się doskonale i Goss ma już 26 sekund straty do Greipela, a dzisiaj był etap gdzie Goss powinien się liczyć a on został. Więc czuję że będzie olewka na jutrzejszy etap i na ten drugi &quot;górski&quot; i w generalce nie powinien zagrodzić Niemcowi.
Tutaj popis Greipela na 1 etapie:
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=I6aDnIduSV8

K: A nawet 30 sek straty do Goryla ;).
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Po dzisiejszych udanych typach czas na kolejne, wpadł mi w oko jeden typ.
Jerome Pineau - Giovanni Visconti 2 @ 2,00 Bet365 ⛔
W pojedynku tych kolarzy stawiam na Włocha, utalentowany kolarz zajął dzisiaj 51. miejsce dopiero, ale dojechał w peletonie, natomiast Pineau miejsce szóste. Dziś jednak etap nieco różni się od poprzedniego, troszkę większe podjazdy z czego jeden na ostatnich kilometrach gdzie po nim już tylko w dół do mety. W moim odczuciu lepszy etap dla Włocha. Jerome w ostatnich latach nie zachwyca, utrzymuje się gdzieś w peletonach bez żadnych spektakularnych wyników, natomiast trzykrotny mistrz Włoch moim zdaniem dziś odpali, znajdzie się dość wysoko. Obaj kolarze mają swoich liderów, więc muszą pomagać lub radzić sobie samemu. Nie mam jakiś mocnych argumentów na wyższe miejsce Viscontiego, ale przeczucie mówi, że będzie wyżej od Francuza.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Kozi wycyganił mapy i wiemy że na finałowym podjeździe jest 4,4%, dla sprinterów to trochę dużo jak będzie mocne tempo ale jak będzie słabsze to przejadą. Sporo scenariuszy na jutrzejszy etap, możliwa ucieczka. możliwe jest także to że dojedzie wyselekcjonowana grupa 30 kolarzy. Ja zagrałem jeden typ i uważam że powinno być dość spokojnie.
Simon Gerrans - Giovanni Visconti 1 @ 1,46 Betsafe ✅ 61-74
Gerrans lider Orica Greenedge, po plamie Gossa to już jedyna opcja na ten wyścig (chociaż od początku jedyna opcja). Jutrzejszy etap może rozegrać w dość podobny sposób jak rok temu. Czyli skok na właśnie takim etapie, szybkość ma nawet fajną, jest cwaniakiem na finiszu więc czemu nie. Jutro to główny faworyt do wygrania. Tour w Australii więc widać że jest spina u zawodników z Antypodów. Visconti to raczej buduje formę na wiosenne klasyki i teraz zrzuca kilogramy. Do tego w Movistarze jest maksymalnie 3 opcją więc raczej zrobi swoje i odpuści tym bardziej że te 4,4% to na Viscontiego sporo.
 
Otrzymane punkty reputacji: +15
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Tak jak wspominał Dawid, masa scenariuszy na jutrzejszy etap i ciężko cokolwiek wybrać.Mnie przekonał jego typ i pójdę w stronę Gerransa a przeciw Viscontiemu.Dodam od siebie, że Gerrans to faworyt do wygrania wyścigu i w tamtym roku wygrał łykając Wilunge, która była nieco trudniejsza.W każdym bądź razie jutro jest w gronie faworytów do wygrania etapu obok EBH oraz Gilberta.Co do kolarza Movistartu to raczej bukmacherzy widzą to, że jego kolega czyli Rojas ma atakować podjazd i przyjechać w głównej grupie, ponadto w Movi wysoko mogą być też Guttierez czy Capecchi także wątpię aby Visconti był pierwszą opcją Hiszpanów w przeciwieństwie do Gerransa, który jest nr 1 w Orice.Dawid wspomniał, że z niego niezły cwaniak i jest to prawda bo potrafi wieźć się na kole rywala, żeby pod koniec wyskoczyć i wygrać etap [ Cancellara coś o tym wie, w poprzednim sezonie tak pograł na nosie Szwajcarowi na Milan-San Remo albo Strade Bianche, już dokładnie nie pamiętam ] także bardzo dobry bet w stronę Kangura.Propsuję.
dawid//w Milan-San Remo ograł Spartakusa, synu.
 
olo 2,2K

olo

Użytkownik
Od razu mówię, że się nie znam, kojarzę kilku panów, coś tam mi mówią niektóre nazwiska, ale szału nie ma ;)
Simon Gerrans v Edvald Boasson Hagen 1.714 ✅
Sportingbet
Piszecie tak ładnie o tym Gerransie, ale ja tam wybiorę Hagena. Co kojarzę jakiś wyścig, w którym jest taka mała górka na ostatnich kilometrach to tam Hagen w czołówce. Potrafi pod takie górki nawet sam uciec, bo moc w nogach to ma. Finiszować też umie z tego co kojarzę. Ten etap chyba lepszy dla niego niż 1, bo tu jednak jest ta górka, na której będzie mógł się urwać troche pare kilometrów przed końcem. A Gerransa to jakoś z takich bardziej pod górkę sprintów to nie kojarzę zbytnio. Ekipa jedzie pod Hagena, trasa dla niego ok, ja tam biorę.
 
Otrzymane punkty reputacji: +19
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Dzisiejszy etap dla Thomasa który pokazał że jest dobrze przygotowany na początku sezonu, będzie się liczył w wiosennych klasykach, dzisiaj wykorzystał swój wielki atut czyli jazdę indywidualną na czas i jak ekspres wyskoczył zza pleców rywali i pognał niezagrożenie do mety.
Tu jego wyczyn
http://www.youtube.com/watch?v=GfnknLUEb0E&amp;amp;feature=player_embedded
Jutrzejszy etap pod względem typerskim odpuszczam, wychodzę z założenia jakość a nie ilość. Chociaż mam kilku swoich faworytów. Etap trudny bo bardzo mocno pofałdowany teren, sporo wspinaczek i zjazdów przy mocnym tempie peleton się podzieli, tym bardziej że będzie bardzo mocny boczny wiatr. Czuję że ucieczka dojedzie do mety, albo powiększona gruba 30 kolarzy. Wysoko widzę Tiago Machado i pograłbym go z kimś w parze jednak nie mogę zdecydować się czy z Elissonde (bet365 @ 1,65) czy z Gorkom Insuastim (Sportingbet @1,85) więc odpuszczam ten etap. Czekałem na parę Hagen-Greipel ale taka się nie pojawiła a w tym pojedynku grałbym zdecydowanie na Hagana, bo finałowy podjazd jest trudny i goryl nie wytrzyma.
http://www.cycle2max.com/bike-hill-climb/Heather-Road,-Stirling.aspx?id=491
A tu finałowy podjazd
http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&amp;amp;v=_MnUXfTxg_Q
Etap bardzo pasuje mi pod Gilberta także ale Belg dzisiaj miał wypadek i nie wiadomo jak potraktuje dalej ten wyścig.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Simone Ponzi - Edvald Boasson Hagen 2 @ 1,714 Sportingbet ⛔ 7-57
A jednak jest fajny bet. Co prawda w innej mieszance chciałem grać Hagena, ale skoro jest też taki wybór to skorzystam. Hagen pierwsza opcja Sky no w sumie druga bo 1 teraz to Thomas, jutro powinien spokojnie wytrzymać podjazdy, finisz jest bardzo klasyczny więc idealnie dla niego. Norweg widać łapie formę na początku sezonu pomimo że dzisiaj poniósł straty to i tak powinien jeszcze namieszać, bo potrafi się urwać w najmniej spodziewanym momencie. Ponzi 4 albo nawet 5 opcja Astany dzisiaj słabiutko i 1 minuta i 30 sekund straty do Hagena. A dzisiejszy etap był w pewnym stopniu pokazem i małym sprawdzianem sił przed jutrzejszym i piątkowym etapem. Włosi zazwyczaj bez szału na początku sezonu i widać że teraz jest podobnie.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Miałem się uczyć, ale nie mogę...
Jutro etap rozluźnienia, dla sprinterów, wygra Greipel.
Edvald Boasson Hagen - Tyler Farrar 1 @ 1,46 Betsafe ✅ 41-117
Gram ten sam typ co na 1 etap wtedy pisałem tak:
A jednak znalazłem bardzo przyjemny typ na 1 etap. Hagen to jeden z faworytów, niewątpliwie. Sky niewątpliwie stawia na niego jeśli chodzi o Generalkę. Po na sprintach potrafi zająć wysokie miejsce, a góry które czekają zawodników powinien przejechać. 2 etap ewidentnie dla niego tak notabene. U Brytyjczyków jest Eisel a to zawodnik który rok temu rozprowadzał Cavendisha, jest też Sutton, Heyman i Thomas więc pociąg jest na kryterium próbowali się pokazać ale chyba za szybko wyskoczyli. Farrar po rzekomym przekwalifikowaniu na kolarza klasycznego ze sprintera jest tak pomiędzy, bo ani to szybki kolarz ani klasyk. Do tego Garmin mi się nie podoba na finiszach, w składzie jest też szybki Hunter i Von Hoff więc wcale Farrar nie musi być liderem na finiszu. Tym bardziej że TDU od lat traktuje jako wyścig gdzie gubi kilogramy i przyjeżdżał często na końcu stawki, albo nie licząc się na finiszach. Na Kryterium People&#39;s Choice Classic 2013 Hagen 5, Farrar 17. Teraz powinno być podobnie.
Teraz trzeba dodać tyle że Farrar na każdym etapie dojeżdża kilkadziesiąt pozycji za Hagenem tracąc grube minuty. Nie jest w formie na początku sezonu, zdecydowanie stawia na gubienie kilogramów i budowanie formy. Hagen wręcz odwrotnie w formie jest nawet niezłej, dzisiaj słabiej ale etap był trudniejszy niż się mogło wydawać. Czuję mocno ten typ i dlatego ponownie gram na Hagena.
 
Otrzymane punkty reputacji: +21
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Hutarovich - Farrar 1 @ 1,571 Sportingbet

Dawid wystarczająco napisał już o Farrarze, początek sezonu i nastawił się lajtowo na rozgrzewkę, nie walczy o nic, traci grubo ponad 13 minut do lidera przy czym kolarz, na którego stawiam o 10 minut mniej. Zdecydowanie lepsza jazda Hutarovicha, jest opcją numer dwa raczej w AG2R, bo Cherel ma tylko 32 sek straty, ale spokojnie powinien znaleźć się przed Brytyjczykiem. Kurs nijaki myślę, ale dość pewny bet, a o to tu chodzi ????
 
Otrzymane punkty reputacji: +31
qozi 4,8K

qozi

Forum VIP
Jutro fajny etap a zarazem decydujący o tym kto wygra tegoroczne TDU bo ostatni etap jest płaski więc Gorilla znów wygra.Znów zadecyduje Wilunga jak w poprzednim roku kiedy to wygrał tam Valverde, a drugi był Gerrans czym zapewnił sobie zwycięstwo w Tourze.
Ostatnie km tego podjazdu - http://www.cycle2max.com/bike-hill-climb/Old-Willunga-Hill.aspx?id=656

Jest świetny bet w Unibecie tj. Slagter - Rojas, ale szkoda tykać młodego Holendra po 1,30 także to odpuszczam.

Jose Joaquin Rojas - Edvald Boasson Hagen | 2 - 3,00 (Sportingbet)⛔


Żal tego nie spróbować mimo, że EBH najsilniejszy w Australii nie jest i w generalce się nie liczy to na Wilunge się zepnie i pojedzie w miarę porządnie, fajnie jakby na miarę wyniku z zeszłego roku kiedy był szósty z niewielką stratą do Pitiego.Rojas całkiem nieźle bo jedzie aktywnie i z szansą na wysokie miejsce nie mniej może okazać się dla niego za trudny ten podjazd.Rok temu stracił ponad minutę, teraz jest w lepszej formie, ale o ile EBH się zepnie na sukces etapowy to nie powinien mieć problemów z pokonaniem Hiszpana, ale tak jak mówię - forma u Norwega przeciętna nie mniej żal byłoby mi nie spróbować go bo jest lepszym kolarzem od tego typu podjazdów.

Visconti - Gilbert | 2 - 1,45⛔ też w Sbecie, ale nie chcę mi się pisać do tego analizy bo kurs leci na szyje więc szkoda mi czasu na pisanie analizy do betu z kursem 1,30 za niedługo nie mniej bardzo przyjemny typ bo Gilbert jutro na topie jak nie win etapowy.
 
Otrzymane punkty reputacji: +16
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Chwila przerwy od zakuwania bo łeb zaraz wykipi. Jedziem z kolarzami ino ros.
Koen De Kort - Gregory Henderson 1 @ 1,476 Pinnacle ⛔ 100-53 :-(
Na takie coś czekałem. Nie są to znani zawodnicy, ale zdecydowanym faworytem w tej parze jest De Kort. Zawodnik Agros Shimano jest jedyną opcją na lekko górzyste etapy w tej drużynie. Na 3 etapie na podjeździe w Stirling był 32 ze stratą 18 sekund tracąc kontakt z czołową grupą kilkaset metrów przed metą. Nie jest to zawodnik na wielkie Toury ale na pojedynczych etapach potrafi odpalić co pokazywał w ubiegłym roku. Widać że próbuje w tym roku na TDU nawiązać kontakt z czołówką i nawet mu się to udaje. Henderson najpierw zrobi robotę Adamowi Hansenowi później będzie pilnował Greipela i starał się go wciągać na metę. Np rok temu na tym etapie stracił aż 14 minut, teraz może być podobnie bo zadania ma takie same jak ostatnio. Może gdyby był bardzo wysoko w generalce to spróbowałby pojechać normalnie ale mając taką stratę w generalce zdecydowanie będzie pomagał kolegom. Bo miejsce na pokazanie się i jechanie na własne konto będzie miał w Katarze najprawdopodobniej. Na 3 etapie stracił minutę do Korta jadąc normalnie i nie pilnując kolegów z zespołu.
 
arquisek 7,4K

arquisek

Użytkownik
Cherel - Pauwels 1 @ 1,55 Unibet
Przedostatni etap Tour Down Under dla wielu rozstrzygający, ale pomiędzy wyżej wymienioną parą zapowiada się ciekawa rywalizacja, gdyż oboje kolarzy staje się właśnie liderami swoich grup, tracą oboje 32 sekundy do lidera, ale raczej o tytuł nie będą walczyć. Ten etap bardziej pasuje Francuzowi moim zdaniem, końcówka raczej też dla niego, grupa AG2R lepsza od Omega Pharma i myślę, że Cherel zakręci się na przyzwoitym miejscu.
 
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Krótko bo nie ma czasu.
Mark Renshaw - Tyler Farrar 1 @ 1,50 Betsafe ✅ 2-5
Granie przeciwko Farrarowi się opłaca bo on przyjeżdża w ogonie stawki na każdym etapie, po prostu jedzie bo jedzie. Renshaw na sprinterskich etapach w czołówkach więc jutro pewnie będzie podobnie.
Arnoud Demare - Marcel Kittel 1 @ 2,22 Betsafe ✅ 22-90
Demare z FDJ to młody sprinter ale bardzo szybki, 2 i 9 miejsca w Australii dotychczas na sprinterskich etapach. Kittel raz 6 i raz zagubiony gdzieś daleko w stawce. Agros Shimano gubi się zbyt często a bez kolegów Kittel nic nie znaczy w WT. Demare wręcz przeciwni potrafi jechać na kole i na koniec wyskoczyć. No i jest value.
 
Otrzymane punkty reputacji: +12
dawid.400 14K

dawid.400

Forum VIP
Tour of Qatar 2013

Wyścig to gratka dla sprinterów wszystkie etapy gładkie jak stój, więc zwycięstwo rozegrają między sobą sprinterzy, ewentualnie zawodnicy specjalizujący się w północnych klasykach i przy okazji doskonale jeżdżących na czas. Bo jak ktoś oderwie się od peletonu to wtedy musi pokazać kunszt z ITT. Karty będzie też rozdawał wiatr bo w Katarze zawsze piździ że siemasz i peleton się dzieli.​

Stage: 1 - 3 February : Katara Cultural Village - Dukhan Beach, 145.20 km
Stage: 2 - 4 February : Al Rufaa Street TTT, 14.00 km
Stage: 3 - 5 February : Al Wakra - Mesaieed, 143.00 km
Stage: 4 - 6 February : Camel Race Track - Al Khor Corniche, 160.00 km
Stage: 5 - 7 February : Al Zubara Fort - Madinat Al Shamal, 154.00 km
Stage: 6 - 8 February : Sealine Beach Resort - Doha Corniche, 116.00 km

Składy poszczególnych drużyn:
http://www.cyclingfever.com/editie.html?detp=view&amp;amp;_ap=startlijst&amp;amp;editie_idd=MjM3ODk=
Oficjalna strona zawodów:
http://www.letour.fr/indexTQA_us.html
Oferta w Unibecie:



ZAPRASZAM DO DYSKUSJI I PODAWANIA TYPÓW
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom