>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Kącik Filmowy - opinie, recencje, przemyslenia...

Status
Zamknięty.
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Jesli ktos lubi film o gangsterce prawdziwej dokumentalnej to szczerze polecam film dostepny nawet na YT &quot; Kokainowi Kowboje&quot;. Dokument niewiarygodny jaki to był/jest biznes. Jak to sie rozwijało i jak jest teraz. Osobiscie zawsze interesowała mnie tematyka szczególnie dokumentalna na faktach o takich sprawach jak rodzimy Pruszków i inne mafia włoska ale ta od kuchni nie tylko filmowa kinowa czesto przesadzona tylko taka np ukazana w filmie &quot;Gommorra&quot; który także polecam. TAkie filmy uświadamiają skąd jest jak jest niechce wiele zdradzic ale film naprawde chwilami przeraża i zaciekawia...polecam!
 
hanys006 34

hanys006

Użytkownik
Mój wpis z innego forum, film obejrzany już jakiś czas temu:
Shutter Island [2010]

Akcja filmu rozgrywa się w 1954 roku na pięknej wyspie Zatoki Bostońskiej. W tak bajecznym miejscu znajduje się szpital dla obłąkanych przestępców. Na wyspie będzie prowadzone śledztwo w sprawie tajemniczego zniknięcia jednej z pacjentek. Sprawa jest prowadzona przez federalnych szeryfów Tedda i Chucka. Kobieta zniknęła z pokoju, który był zamknięty, a w oknach były kraty. Pozostała po niej tylko zaszyfrowana wiadomość. Nad wyspę nadciąga huragan i łączność z resztą świata zostaje zerwana.
Ale to było mocne 8O ! Rewelacyjny film z niesamowitym zakończeniem, duet Scorsese - DiCaprio świetnie się spisał. Podobny motyw można już było zobaczyć w kilku hollywoodzkich produkcjach, jednak to w żaden sposób nie przeszkadza w tym by dać się wciągnąć w tą intrygę. Więcej raczej nie będę pisał, co by za dużo nie wyjawić, zobaczcie sami, bo na prawdę warto! :wink:
 
uzytkownik-23347 790

uzytkownik-23347

Użytkownik
Mój wpis z innego forum, film obejrzany już jakiś czas temu:
Shutter Island [2010]


Ale to było mocne 8O ! Rewelacyjny film z niesamowitym zakończeniem, duet Scorsese - DiCaprio świetnie się spisał. Podobny motyw można już było zobaczyć w kilku hollywoodzkich produkcjach, jednak to w żaden sposób nie przeszkadza w tym by dać się wciągnąć w tą intrygę. Więcej raczej nie będę pisał, co by za dużo nie wyjawić, zobaczcie sami, bo na prawdę warto! :wink:
Właśnie go oglądnąłem i muszę się zgodzić z hanys006. Dla mnie film był rewelacyjny, świetny, a przede wszystkim warty obejrzenia. Gorąco polecam.
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik

Harry Brown (2009)

Czytałem na FilmWeb recenzję i ktoś napisał w komentarzach, że to mocniejsze nieco od Gran Torino. Po wczorajszym obejrzeniu filmu zgadzam się w całości. Świetna gra Michaela Caine&#39;a, który przecież zagrał w ponad 100 filmach (!).


Dynamiczny film o krwawej zemście w stylu „Uprowadzonej”. Dwukrotnie nagrodzony Oscarem Michael Caine („Mroczny rycerz”, „Batman – Początek”) w roli bezwzględnego mściciela.

Miasto, w którym mieszka Harry Brown (Michael Caine), były żołnierz piechoty morskiej, pogrąża się we wszechogarniającej przemocy. Grupy chuliganów atakują przechodniów i wprowadzają terror. Tego stanu rzeczy nie może znieść Leonard, przyjaciel Harry’ego. Podczas próby powstrzymania bandytów dochodzi do bójki i mężczyzna zostaje zabity. Zatrzymani za morderstwo młodzi przestępcy zostają jednak wypuszczeni przez policję na wolność. Harry bierze sprawy w swoje ręce. Bandytów czeka bezlitosna zemsta.
 
P 0

pavlinho

Gość
Wyspa Tajemnic miazga 9.5/10
Starcie Tytanów, co to ma k...a być? Po obejrzeniu zwiastunów byłem napalony na ten film. Przeliczyłem się. Takiego ścierwa dawno nie oglądałem, gdyby nie Gemma Arterton to bym chyba wyłączył po 20 minutach, efekty takie sobie, grą nie zachwycił mnie żaden aktor. Film bez przesłania, bez niczego. Porażka. 2.5/10
Edit: Bym zapomniał o The Hurt Locker. Nie wiem za co ten film dostał Oscara. Przynajmniej w moim uznaniu w filmie wojennym powinna być akcja której w tym filmie brak. 4/10
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
No to ja coś Wam powiem.
Do kina chodzę bo chodzę. Średnio raz na 2 miechy. Jestem koneserem kina domowego ???? . Jednak wczoraj namówiła mnie koleżanka na film pt. &#39;&#39;co nas kręci, co nas podnieca&#39;&#39;. Przyznam się bez bicia. Wolałbym ten film w radiu usłyszeć, ciekawiej bym go sobie wyobraził. Fabuła nie najgorsza, ale przekaz fatalny. 1.5/10. Szczerze odradzam.
 
lexus 0

lexus

Użytkownik
życie za życie film bodajże z 07. obejrzałem dopiero ostatnio po namowie Kobiety i nie żałuję. 8/10
co nas kręci co nas podnieca. kolejny świetny film woody allen. jego poczucie humoru powala mnie na kolana. co Kolega HardSystem miał na myśli pisząc o przekazie ? ;)
dla mnie dobre 8/10
 
hardsystem 23

hardsystem

Użytkownik
literówka, chodzi o to, że całkiem fajna historia, przed wybraniem się do kina przeczytałem krótki opis, wydawało mi się, że film będzie ciekawy i fajny a jak się okazało myliłem się. Niby poczucie humoru, a jednak zupełnie tego nie odczuwałem...
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
HardSystem widać, że nie przywykłeś do filmów Woody&#39;ego ???? Facet ma specyficzny styl i szczerze powiedziawszy kilka lat temu - jakieś 5-6 wręcz go nienawidziłem, a na dzień dzisiejszy go po prostu kocham.

Co do ostanio obejrzanych filmów to tak :
Nazywam się Khan 4/10 - uległem ocenie na różnych serwisach tego filmu i spodziewałem się czegoś wielkiego, epickiego, a skończyło się na tym jakbym oglądał Hinduską wersję Supermana, którego nie stać było na pelerynkę to kupił sobie duży plecak i do spółki z nim zwojował całą Amerykę ???? Dla dziewczyn pewno film marzenie....

Przypadek Harolda Cricka 8/10 - komediodramat można rzec. Bo jak inaczej można nazwać coś. że jesteś świadomy tego, że o Twoim życiu decyduje tak na prawdę jakaś znana pisarka i masz świadomość, że każda jej książka kończy się śmiercią bohatera. Fajna metafora życia ten film - możesz być po prostu manipulowanym przez schematy myślowe bądź też stać się &quot;życiem&quot; Polecam chociaż kino nietypowe muszę przyznać ???? Szczególnie jak na Amerykański film no i do tego świetna rola Ferrella

Fantastyczny Pan Lis 8/10 - dobra bajka i tyle ???? Może niekoniecznie przeznaczona dla dzieci i może niekoniecznie śmieszna, ale przyjemnie się ogląda. I nawet nie wiadomo kiedy minęło te 1,5 godziny.

Messenger, The 7/10
- opowiada o 2 byłych żołnierzach którzy informują rodziny poległych na wojnie żołnierzy. Fajne studium psychologiczne jakie okropieństwa przynosi wojna nie tyle na samym polu walki, ale także na froncie rodzin tych poległych... Polecam ????

Najwspanialsza gra w dziejach 7/10 - Obejrzałem ostatnio na AleKino i powiem, że nie zawiodłem się. W sumie typowy film &quot;From Zero To Hero&quot; ale solidna historia nie pozwala się nudzić. Dla fanów golfa pewno obowiązkowa pozycja ????

Wielki Mike. The Blind Side 7/10 - film powiedzmy podobny do tego powyżej, czyli &quot;From Zero To Hero&quot; z tym, że tym razem dla fanów footballu amerykańskiego ????

Adam 7/10 - Dramat, Komedia romantyczna !? Tak to typowa komedia romantyczna... Wszystko idzie według schematu z tym, że główny bohater cierpi na pewną chorobę która utrudnia mu życie... Nie potrafi zrozumieć podstawowych emocji, ani nie wie jak reagować w poszczególnych sytuacjach. ???? Idealna do obejrzenia z wybranką Waszego życia bo dla kobiet film będzie wielce ckliwy a do tego będą mogły się wypłakać w Wasze silne ramiona ;]


Invictus - Niepokonany 8/10 Kolejny film Eastwooda po rewelacyjnym Gran Torino. Tutaj jednak mały zawód. To co zawsze wyróżniało filmy Eastwooda jak dla mnie to wręcz to, że emocje ociekały po ekranie... Tym razem Matt Damon jak dla mnie zagrał jakoś bezpłciowo... Nie wiem czy to idealny aktor dla roli twardziela - kapitana drużyny rugbistów, widocznie tak skoro stary mistrz Clint go wybrał. Jednak jak dla mnie film wiele traci na tej roli Damona, zwłaszcza, że tez nie dzierżę trochę jego idealnej, pięknej, super hiper seksownej twarzy ???? W skrócie zbyt mało męski na taką rolę.

Mary and Max 10/10 Animacja jak dla mnie kompletna, świetna itd. Jest i trochę humoru i wiele dramatu, ale całkiem pozytywne wrażenia bajka niesie ze sobą. Teraz napisałem bajka, a tak naprawdę to młodszym chyba nie ma co tego polecać bo wątpię czy spodoba im się taka a nie inna forma tej animacji, ale kto wie ;]

Nostalgia Anioła 8/10 Bardzo ciężki film, jeden z cięższych w przekazie jaki ostatnio oglądałem. Myślę, że przede mną jeszcze kilka seansów żeby w pełni czerpać z tego filmu, ale jak na pierwszy raz to zauroczył mnie. Bardzo dobra rola głównej bohaterki no i koncepcja filmu w sensie, że opowiada o swoim życiu ze swojego nieba iście kontrowersyjna aczkolwiek warta zainteresowania.

To na tyle :p
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Heh trudno nazwac komedia romantyczna film Adam, ale fakt obejrzec mozna ????
Tak jak napisałem schemat filmu wygląda jak najzwyklejsza komedia romantyczna z tym, że tutaj też wpadają elementy dramatu i robią swoisty niepowtarzalny misz-masz... Można się z tym nie zgodzić, ale chodzi mi głównie o sposób poznawania się głównych postaci co wygląda właśnie jak w klasycznych komediach romantycznych ostatnich lat :p

Edit: BukmacherTSW oczywiście, że film traktuje o poważnym problemie i tak tez powinien być odbierany, ale mi chodzi raczej o sposób kreślenia fabuły na wzór takich banalnych komedii... Z resztą nie ma co się zagłębiać w to :] Jak ktoś będzie chciał to obejrzy i tyle :p
 
P 0

pavlinho

Gość
O ile Gol i Gol 2 są świetnymi filmami to Gol 3 mogę określić jako najgorszy film ostatniego dziesięciolecia. 0.5/10. Nie wiem jak można tak spieprzyć film.
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
Tzn chodzilo mi o to , że to wlasnie ma sie ludziom nie kojarzyc &#39; jak zwykla komedia romantyczna&#39; bo ta zazwyczaj jest banalna lub glupia. Tu temat jest raczej z gatunku trudnych.
Żeby nie bylo OT to ja ostatnio obejrzalem z nowosci film pt. &#39; Furia&#39; z Gibsonem.
Film moze sie niektorym spodobac na mnie nie wywarl jakiegos wybitnego wrazenia , chociaz traktuje o powaznym temacie. Pokazuje jakie szanse ma czlowiek w starciu z wladza , odpowiedz sie nasuwa sama. Gibson walczacy o prawde obejrzec mozna.
 
lewy18 15

lewy18

Użytkownik
Celda 211 -mocna 9-naprawdę warto obejrzeć
Film produkcji Francuko-Hiszpanskiej z 2009

Doskonały dramat przedstawiający zamieszki w jednym z hiszpańskich więzień. W centrum niekontrolowanych wydarzeń znajduje się zupełnie przypadkowo strażnik, który w dniu rozruchów miał podjąć po raz pierwszy pracę. Niespodziewane zwroty akcji, bardzo dobra gra aktorów. Wiarygodne kino

Na początku hiszpański może trochę denerwować ale po kilku minutach w ogóle na niego nie zwracamy uwagi. Według mnie jeden z lepszych filmów europejskich jakie widziałem, o ile nie najlepszy;). Film naprawdę zadziwia zwrotami akcji. Pokazuje z innej, nie znanej strony stosunki więźniów
 
betheone 188

betheone

Użytkownik
Celda 211 -mocna 9-naprawdę warto obejrzeć
Film produkcji Francuko-Hiszpanskiej z 2009

Doskonały dramat przedstawiający zamieszki w jednym z hiszpańskich więzień. W centrum niekontrolowanych wydarzeń znajduje się zupełnie przypadkowo strażnik, który w dniu rozruchów miał podjąć po raz pierwszy pracę. Niespodziewane zwroty akcji, bardzo dobra gra aktorów. Wiarygodne kino

Na początku hiszpański może trochę denerwować ale po kilku minutach w ogóle na niego nie zwracamy uwagi. Według mnie jeden z lepszych filmów europejskich jakie widziałem, o ile nie najlepszy;). Film naprawdę zadziwia zwrotami akcji. Pokazuje z innej, nie znanej strony stosunki więźniów
Potwierdzam i zgadzam się w 100%. KAPITALNE kino. Obejrzałem wczoraj, jestem pod wielkim wrażeniem i na pewno jest to jeden z lepszych filmów jakie obejrzałem w życiu, a na pewno top3 jeśli chodzi o filmy nieangielskojęzyczne. Świetna gra aktorska, bardzo fajnie przedstawiony klimat więzienny i relacje między skazanymi a strażnikami, po prostu musisz ten film obejrzeć.
 
patrolinho 143

patrolinho

Forum VIP
Również z zachęty obejrzałem ???? I jak dla mnie 8/10... Motyw z żoną głównego bohatera jak dla mnie trochę przekombinowany, ale film ogólnie bardzo dobry... Poziom aktorski jak koledzy wspomnieli aż bije po oczach - taki dobry... Więcej nie zdradzam niech każdy obejrzy, oceni i przekona się czy to kino dla niego...
 
mr.fantastic 0

mr.fantastic

Użytkownik
A co powiecie na trochę klasyki? Ogląda ktoś filmy w reżyserii Stanley`a Kubrick`a. Jednymi z moich ulubionych są &quot;Mechaniczna pomarańcza&quot; czy &quot;Odyseja kosmiczna&quot;. Filmy genialne ale niestety nie każdemu przypadają do gustu. Rozumiem to, bo nie każdy może oczekiwać od filmów tego czegoś. ????
Z tych &quot;lepszych&quot; polecam również: Lot nad kukułczym gniazdem, Fight Club, Pulp Fiction, , Las Vegas Parano. Mógłbym sporo wymieniać. Ciekaw jestem porostu czy ktoś wraca do starszych dobrych filmów?
 
porky 104

porky

Użytkownik
Tak zachwalaliście ten Celda 211, że sam się skusiłem i muszę przyznać, że film jest po prostu świetny! Podoba mi się postać Malmadre i trzeba przyznać że ziomek który go gra zrobił to genialnie! Polecam wszystkim to kino bo jest na co popatrzeć.
 
P 0

pavlinho

Gość
A co powiecie na trochę klasyki? Ogląda ktoś filmy w reżyserii Stanley`a Kubrick`a. Jednymi z moich ulubionych są &quot;Mechaniczna pomarańcza&quot; czy &quot;Odyseja kosmiczna&quot;. Filmy genialne ale niestety nie każdemu przypadają do gustu. Rozumiem to, bo nie każdy może oczekiwać od filmów tego czegoś. ????
Z tych &quot;lepszych&quot; polecam również: Lot nad kukułczym gniazdem, Fight Club, Pulp Fiction, , Las Vegas Parano. Mógłbym sporo wymieniać. Ciekaw jestem porostu czy ktoś wraca do starszych dobrych filmów?
Fight Club jeden z najlepszych filmów jakie oglądałem. Lot nad kukułczym gniazdem czy Pulp Fiction też gaszą. Taaaak, lubię wracać do tych filmów kiedy mam czas.
 
lewy18 15

lewy18

Użytkownik
Ja także lubię sobie wrócić do starszych filmów: Fight Club, Pulp Fiction to bardzo dobre kino. Za to nigdy nie miałem możliwości obejrzenia filmów Kubricka, mimo że wiele dobrego się o nich na czytałem, no ale w końcu dziś wieczorem puszczę sobie &quot;Mechaniczne Pomarańcze&quot; , zobaczymy jakie na mnie wrażenie zrobi.
Ze starszych filmów to polecam oryginał &quot;Noc żywy trupów&quot; z 1967, naprawdę przyjemnie się go ogląda.
Przejrzałem temat, bo nudzi mi się trochę i zauważyłem że nikt nie napisał o chyba jednych z najlepszych filmów ostatniej dekady, mianowicie chodzi o ,, Skazani na Shawshank&quot; oraz &quot;Zieloną Milę&quot;.
Ten pierwszy znajduje się na czołowym miejscu w rankingu filmweba i moim zdaniem nie na darmo. Krótki opis z filmweba:
Bankier z Nowej Anglii Andy Dufresne został niesłusznie oskarżony o zabójstwo żony oraz jej kochanka i skazany na bezterminowy pobyt w ciężkim więzieniu Shawshank. Tylko dzięki pomocy czarnoskórego współwięźnia, Ellisa Boyda &quot;Reda&quot; Reddinga udaje mu przeżyć w tym wyjątkowo ponurym miejscu. To od tego kryminalisty Andy uczy się też, że w brutalnym świecie więziennej przemocy do końca nie wolno tracić nadziei, bo tylko ona pozwala przetrwać.
Natomiast ,, Zielona Mila&quot; także opowiada o więzieniu(swoja drogą jakoś bardzo podobają mi się tego typu filmu). Także opis z filmwebu.
Film ma formę retrospekcji. Paul wspomina, jak niegdyś pracował w zakładzie karnym. Na co dzień miał styczność z mordercami, złodziejami, gwałcicielami. Tacy ludzie w tamtych czasach ginęli na krześle elektrycznym. Pewnego dnia do zakładu trafia olbrzymi, na pozór bardzo niebezpieczny czarnoskóry mężczyzna. Okazuje się, że jest obdarzony niesłychaną mocą, która okazuje się być jego przekleństwem.....
Według mnie oba filmy są świetne, a z obejrzanych przeze mnie do tej pory produkcji, dodał bym do nich &quot;Forresta Gumpa&quot; który dopełniał by podium w moim rankingu filmów wszech czasów. Tuż za nimi są dla mnie Gran Torino, Gladiator, Gorączka,wspomniana wcześniej Cellda 211 i Fight Club oraz trylogia Władcy Pierścieni do której bardzo często wracam
Także jeśli ktoś nie oglądał to naprawdę panowie , w wolnym czasie trzeba to zobaczyć. Będę tu systematycznie w rzucał opisy filmów ciekawych, obejrzanych prze zemnie , ponieważ jestem kino maniakiem, a że już powoli matury dobiegają końca będę miał mnóstwo wolnego czasu
 
robertcorey 1

robertcorey

Użytkownik
lewy18 oba filmy jakie podałes na podstawie książek Stephana Kinga, swoją drogą polecam, zarówno filmy jak i książki ;)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom