>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

IV Runda el. LM: APOEL Nikozja - Wisła Kraków 23.08.2011 (rewanż)

Status
Zamknięty.
badys87 34

badys87

Użytkownik
Ten mecz to mimo wszystko jedna wielka zagadka. Dużo mówi się przede wszystkim o otoczce tzn. morderczej pogodzie (mecz po zachodzie słońca, ale temperatura 30 stopni i pewnie spora wilgotność) i fanatycznych kibicach cypryjskich, którzy mają zapełnić obiekt i pchać zespół do ataków. Wszystko prawda, ale według mnie te rzeczy są niepotrzebnie demonizowane i przydawane jest im zbyt duże znaczenie. Piłkarze Slovana Bratysława nie padli tam jak muchy, więc czemu mieliby paść Wiślacy (tym bardziej, że Polaków w jej składzie niewielu)?
Skupiając się na aspektach piłkarskich to trzeba przyznać, że APOEL ma w swoim składzie zawodników, którzy są dobrze wyszkoleni i potrafią grać piłką. U siebie zapewne jeszcze łatwiej będzie im sprzedać swoje umiejętności - mogą stłamsić Wisłę i wówczas naprawdę może być pod bramką Pareiki bardzo gorąco. Ja osobiście nie mam przekonania do gry bloku defensywnego Wisły (poza bramkarzem), więc spodziewam się problemów w tym meczu.
Z drugiej strony Wisła mając z przodu graczy takich jak Małecki, Iliev czy przede wszystkim Melikson może być bardzo groźna z kontrataku i przy odrobinie szczęścia może skarcić ofensywnie nastawionych graczy.
W Łoweczu mecz miał podobny scenariusz. To gospodarze raczej prowadzili grę i stwarzali sobie okazje bramkowe, a Wisła czekała cofnięta na swoje okazje z kontry czy po stałych fragmentach gry. Przy odrobinie szczęścia (nieuznany gol plus dwie poprzeczki) udało się zwyciężyć 2:1.
W meczu APOEL - Wisła nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy czy nawet drużyny, która awansuje, bo też wiele może zależeć od szczęścia, a przy której drużynie będzie nie da się przewidzieć.
Wydaje mi się jednak, że bramkę, a może i bramki zobaczymy już w pierwszych 45 minutach (gospodarze nie mają na co czekać, Wisła też po przechwycie nie będzie wybijać w trybuny tylko poszuka swojej szansy) i stąd poniższy typ...

Over 1 (HT) @2.19 Betsafe

* 1 gol - zwrot stawki
 
Otrzymane punkty reputacji: +5
sensejjag 774

sensejjag

Użytkownik
Spotkanie: apoel nikozja – wisla krakow
Bukmacher: bet365
Typ: over 2,5
kurs: 2,35
czas rozpoczęcia: 20-45

analiza:
rewanżowe spotkanie w 4 rundzie el do LM ma jednaego faworyta. Sa nim gospodarze. Choć Cypryjczycy przegrali w Krakowie to nikt nie ma wątpliwości, kto w tej parze jest zespolem lepszym. Wisla grala u siebie bojaźliwie, to apoel prowadzil gre przez większość meczu, stwarzal sobie więcej sytuacji, gral bardziej dojrzale. Wisla chyba za bardzo przejmuje się tym, ze maja niepowtarzalna szanse by wkoncu awansować do fazy grupowej LM. Natomiast apoel gral wyrachowana pilke i widać ze sa pewni swoich umiejetnosci. W rewanżu za nimi poza boiskiem i kibicami przemawiać będzie również pogoda, która może okazac się czynnikiem najważniejszym. 30-stopniowe upaly będą testem dla krakowskiej druzyny i ich przygotowania do sezonu. Moim zdaniem wisla wytrzyma tempo meczu ale maxymalnie do 60 minuty. Później na boisku będą dominować gospodarze. Jeśli do tego czasu wisla nie zdobędzie gola to trudno będzie utrzymać skromna zaliczke z krakowa. Nie można przecież ciagle liczyc na geniusz Meliksona. W tym meczu na pewno Cypryjczycy będą go szczególnie pilnować. Tak samo Maleckiego, bo to dwie głowne armaty Białej Gwiazdy. W pierwszym meczu dobrze wytypowałem zwycięstwo wislakow. Dziś jednak nie wroze im takiego powodzenia jak w pierwszym meczu. Apoel to doświadczony i ograny zespol w europejskich pucharach, potrafili urwać punkty chociażby Chelsea. Wisla, choć zmontowala ciekawy zespol, może mieć spore problemy by awansować. Trzeba strzelić gola. Zadanie trudne do wykonania, ale nie niemożliwe… melikson, malecki, iliev. Na nich można liczyc, może przelamie się wkoncu genkov. Mysle ze jednego z nich stać na strzelenie bramki, być może nawet na wage awansu. To ze apoel strzeli bramke to jestem pewien. Mysle ze nawet oba zespoly zdobeda przynajmniej po bramce, bo jeśli wisle udaloby się strzelić pierwsza bramke to apoel musiałby się otworzyć. To stworzy wtedy szanse na kontry wisly. Moim zdaniem jutrzejszy mecz będzie ciekawszy niż ten w Krakowie i padnie w nim również więcej goli. To wkoncu mecz o wszystko. Każdy strzal może zmienić oblicze meczu a wtedy nie będzie już kalkulacji. Stawiam na over w meczu. Mój typ na mecz to 2-1/3-1 dla gospodarzy
 
dudusss 138

dudusss

Użytkownik
Teraz nawet przysłowiowy farfrocel dla APOELU w końcówce powoduje dogrywkę.
Wiśle potrzebna jest bramka do przerwy i granie ostrożnie na tyłach. Jeden głupi błąd i po zawodach
Bramka jest potrzebna i to nie ulega wątpliwości. Jednak nawet przegrywając 2-0 to Wisła w końcówce może tego farfocla strzelić i awansować, tak więc wynik nawet po stracie dwóch bramek będzie otwarty.
Zgadzam się z tym zdaniem odnośnie temperatury. Melikson zapytany przez dziennikarza o temperaturę odpowiedział, że dla niego to żadna nowość bo w Izraelu miał tak samo. Zaskakujące było jednak dla mnie info w OrangeSport o tym, że Melikson ma problemy i może nie wystapić.
Apoel się podpali od początku i Wisła może to w kontrataku wykorzystać. Oglądając graczy z Cypru w pierwszym meczu nie zrobili na mnie zbytnio wrażenia. Niby grali piłką, szybko biegali ale przecież z tego praktycznie nie było sytuacji. W drugiej połowie Wisła zagrała po raz kolejny świetnie taktycznie i to wystarczyło. Jedni piszą, że Wisła ma szczęście i dlatego przechodzi ale Wisła gra świetnie taktycznie- to jej największa siła.
O tym jak polskiej piłce jest potrzebny ten awans można przeczytać kilka felietonów. Ja bardzo chciałbym by za kilka tygodni Wisła walczyła z najlepszymi. Liga europejska to nie to samo.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
APOEL Nikozja - Wisła Kraków
handicap 0-1
Typ: Wisła Kraków
Kurs: 2,00
bwin
Dzisiaj dojdzie do ostatecznej konfrontacji pomiędzy mistrzem Polski, Wisła Kraków a mistrzem Cypru, APOELem Nizkozja. Dla polskiej piłki spotkanie te ma ogromne znaczenie. Ostatnim klubem który grał w grupowej fazie Ligi Mistrzów był Widzew Łódź, pamiętam to jak przez mgłę. O Znaczeniu tego spotkanie wiedzą wszyscy na czele z Robertem Maaskantem. &quot;Moi gracze wiedzą że mogą stworzyć historię&quot; tak powiedział przed tym meczem. W sezonie 2006/2007 Wisła także była bardzo blisko elitarnej ligi. Po zwycięstwie u siebie trzy do jednego dali se wbić trzy gole na wyjeździe co dało grekom dogrywkę i w niej rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść. Czy sytuacja się powtórzy ? Nie sadzę. To już nie ta sama Wisła co wtedy. Holenderski trener niepozwoli na chwilę zwątpienia. Jeśli &quot;Biała Gwiazda&quot; wyjdzie tak poukładana taktycznie jak w poprzednich meczach eliminacji to o wynik powinniśmy być pewni. Dużym atutem moim zdaniem jest fakt że obecna Wisła posiada wielu obcokrajowców a nie opiera składu na Polakach. W zagranicznych klubach zupełnie inaczej podchodzi się do treningu i motywacji niż w Polsce i to też jest plus Maaskanta. Jak wyczytałem w portalach pod znakiem zapytania stoi występ Izraelczyka Maora Meliksona. Od minionego tygodnia zmaga się bowiem z kontuzją mięśnia uda. Nic dziwnego jednak, że gwiazdor mistrzów Polski nie jest w pełni sił: UEFA podała, że pomocnik Wisły jest najczęściej faulowanym graczem eliminacji Ligi Mistrzów, w których rozegrał 440 minut i w tym czasie był przez rywali faulowany 19 razy.Trener dał odpocząć w ligowym meczu z Widzewem większości zawodnikom. Co do Cypryjczyków to nie zaczęli oni jeszcze sezonu zagrali jak do tej pory trzy mecze. Wygrali Superpuchar Cypru z Omonią Nikozja. A w meczach eliminacyjnych przeszła Slowan Bratyslawa. Warto zauwazyć że na swoim stadionie APOEL zremisował bezbramkowo. Nic nie stoi na przeszkodzie aby Wiślacy powtórzyli wynik Słowaków. Gracze z Nikozji napewno ruszą do ataków od pierwszej minut. Myślę że przetrzymanie pierwszej pół godziny i zwracanie uwagi na stałe fragmenty które to APOEL wykonuje bardzo dobrze, jak pokazała ostatnia minuta pierwszego spotkania, da Wiśle korzystny wynik. Ja trzymam kciuki za pierwszy od piętnastu lat awans polskiego klubu.
 
madman01 13,4K

madman01

Użytkownik
APOEL NIKOZJA - WISŁA KRAKÓW
3:1
Już dzisiaj wieczorem dojdzie do konfrontacji Apoelu Nikozja z Wisłą Kraków. Będzie to jedno z najważniejszych spotkań w histori klubu, gdyż korzystny wynik może im dać upragniony awans do Ligi Mistrzów, na co czekamy 15 lat. W pierwszym meczu Biała Gwiazda nie zachwyciła. Wiślacy nie mieli wogóle pomysłu na gre, grali tak jakby zjadła ich trema. Lepsze wrażenie pozostawiła drużyna gości. Apoel grał bardzo odważnie i przeprowadził kilka ciekawych akcji. Wisła też miała kilka okazji. jedna z nich zakończyła sie bramką Patryka Małeckiego, ale to Apoel wg, mnie pozostawił lepsze wrażenie. Teraz Wiśle będzie o wiele trudniej, ponieważ graja na wyjeździe, gdzie panuje często wysoka temperetura. Trener Wisły Robert Maaskant nie ukrywa, że zwycięstwo jego zespołu w pierwszym spotkaniu, pozwoli jej grać z kontrataku na terenie rywala. Osłabieniem Wisły może być brak Lameya, a na pewno Meliksona, ale mysle że z tym Maorem Meliksonem to jest zasłona dymna. Brak takiego kluczowego gracza jak Maor może być po prostu porażką. Na pewno będzie to ciekawe spotkanie i myśle ze zobaczymy w nim bramki. Faworytem bukmacherów jest Apoel i sądze że ten mecz wygra, gdyz pokazal sie w pierwszym meczu z bardzo dobrej strony, jednak uważam że to Wisla awansuje do champions League, gdyż jak strzeli bramke to cypryjczycy by musieli strzelić trzy co nie będzie na pewno łatwym zadaniem. Skromna zaliczka z pierwszego meczu w Krakowie, przez Patryka Małeckiego, może być kluczem do &quot;raju&quot;.

Moje propozycje:
Apoel wygra: 1,80✅
Wisła awansuje: 1,55⛔
Bukmacher: Betclic
żenada....​
 
devil02 0

devil02

Użytkownik
Moje zdanie nt Wisły jest takie, że bedzie 0-0, ale mam nadzieję, że nie z wyboru tzn. ze ich taktyką nie bedzie obrona przez 90min od poczatku bo to na pewno się nie sprawdzi!!! Chciałbym, aby atakowali i grali nie gorzej niz u siebie. Jeśli APOEL zepchnie ich calkiem do obrony przez caly mecz to wygra to spokojnie...
 
kha1 40

kha1

Użytkownik
Ten mecz to mimo wszystko jedna wielka zagadka. Dużo mówi się przede wszystkim o otoczce tzn. morderczej pogodzie (mecz po zachodzie słońca, ale temperatura 30 stopni i pewnie spora wilgotność) i fanatycznych kibicach cypryjskich, którzy mają zapełnić obiekt i pchać zespół do ataków. Wszystko prawda, ale według mnie te rzeczy są niepotrzebnie demonizowane i przydawane jest im zbyt duże znaczenie.
Bardzo trafne spostrzeżenia. Przede wszystkim powinniśmy mieć tu na uwadze, że:
1. W Polsce również często gra się przy temperaturze przekraczającej 30 stopni, i tłumaczenie się takim aspektem nie jest na miejscu, piłkarze muszą być przygotowani do takiego wysiłku. Gdyby taka temperatura sprzyjała Cypryjczykom, bo biliby wszystkie kluby świata,
2. Na Reymonta też stadion był wypełniony po brzegi i kibice Białej Gwiazdy również są fantastyczni.
Skupiając się na aspektach piłkarskich to trzeba przyznać, że APOEL ma w swoim składzie zawodników, którzy są dobrze wyszkoleni i potrafią grać piłką. U siebie zapewne jeszcze łatwiej będzie im sprzedać swoje umiejętności - mogą stłamsić Wisłę i wówczas naprawdę może być pod bramką Pareiki bardzo gorąco.
Tutaj 100% racji. Już w pierwszym meczu było widać, że APOEL ma w składzie piłkarzy, którzy są niesamowicie - jak na tą ligę - wyszkoleni. Gorąco będzie na pewno, kwestia tylko, jak zachowa się zespół Maaskanta.
Z drugiej strony Wisła mając z przodu graczy takich jak Małecki, Iliev czy przede wszystkim Melikson może być bardzo groźna z kontrataku i przy odrobinie szczęścia może skarcić ofensywnie nastawionych graczy.
Nie wiem czy czytałeś, ale piszą, że Melikson może w tym meczu nie zagrać!!! Nie wiem czy jest to zagrywka taktyczna trenera, czy taki problem pojawił się naprawdę. W każdym razie byłby to poważny orzech do zgryzienia.
Ja tu liczę, że piłkarze Wisły będą gryźć trawę. Szczególny nacisk kładę na pomoc i przebudzenie Genkowa. Jeśli Małecki rzeczywiście uważa, że będzie to dla niego najważniejszy mecz w karierze, to oby przelał swój entuzjazm również na resztę.
W meczu APOEL - Wisła nie podejmuję się wytypowania zwycięzcy czy nawet drużyny, która awansuje, bo też wiele może zależeć od szczęścia, a przy której drużynie będzie nie da się przewidzieć.
Posunę się nawet dalej. Jest to mecz, którego wolałbym nie obstawiać w ogóle. Nie zdziwię się, jeśli zakończy się wynikiem 0:0, ale nie będę również zaskoczony rozwiązaniem 2:1, 4:0 czy 5:3. Obie kadry mają potencjał do strzelania bramek, obie mają graczy, którzy przekraczają średni poziom ich lig, jest to jednak tak ogromna zagadka, że martwię się o swoje zdrowie tego wieczora :)
 
ivrock 8

ivrock

Użytkownik
Jak dla mnie trzeba być dużym optymistą, aby wierzyć, że Wisła wygra na Cyprze. A.P.O.E.L. nieźle zaprezentował się w Krakowie, wszystko jest tam dokładnie poukładane, teraz dojdzie im własne boisko i ta pogoda. To na co może liczyć Wisła, to dobra obrona (nie jest to najlepsza ich formacja :-() i ewentualne dowiezienie 0-0 lub 1-0 do karnych. To są wyniki w ich zasięgu, bo kolesie z A.P.O.E.L.u to nie nadludzie i ten klimat im też dokucza. Doprawdy trudno się doszukać jakieś szansy dla Wisły oprócz jakiegoś cudu (karny, idealna kontra), a jak Maor nie zagra, to pozostaje im jedynie Obrona Częstochowy.
A.P.O.E.L. - Wisła Kraków
typ - A.P.O.E.L. @1.75 bwin
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Z Wisłą wiązane są kolejne wielkie nadzieje i wielu kibiców piłki nożnej trzyma kciuki za Białą Gwiazdę. Ja jestem zdania, że Wisła na LM jest jeszcze za słaba. Zauważyłem, że wielu ludzi irytuje, gdy ktoś mówi że drużyna cypryjska jest silniejsza. Tylko że Ci sami ludzi, których to irytuje mają chyba zawyżone poczucie wartości polskich drużyn jeśli chodzi o europejski futbol. Faktycznie z roku na rok wszystko idzie w górę. Staramy się gonić Europę, ale APOEL na chwilę obecną jest lepszą drużyną. Inna kultura gry, zespół potrafi utrzymywać się przy piłce i potrafi to wykorzystywać. W Wiśle gra w zbyt dużym stopniu opiera się na indywidualnościach. Melikson, Małecki, wszyscy liczą na ich geniusz w ważniejszych meczach. Co jeśli trafi im się słabszy dzień ? Kolejna kapitulacja ? W Polsce zauważyłem, że drużyny mają wielki bum na te puchary. Wiadomo, pieniądze, prestiż, ale drużynę powinno budować się by była silna zarówno w lidze jak i w pucharach. Wisła taką drużyną nie jest. Drużyna z Cypru, pod tym względem postępuje rozsądnie. Zawodnicy w klubie grają dość długo, jeśli jakieś zakupy są przeprowadzane, to pieniądze wydawane są mądrze. Maaskant odmienił drużynę Wisły, grają coraz lepszą piłkę, ale moim zdaniem powinien z nimi jeszcze popracować. W zimowym okienku zrobić jeszcze transfery, po to żeby zastąpić gorszych piłkarzy, którzy sobie nie radzą, tymi lepszymi, a nie po to żeby tylko na siłę dokonywać jakiś transferów. Wiem, że liga się nie przekłada na puchary, wiem że trener oszczędzał piłkarzy, ale polskie drużyny muszą nauczyć się grać właśnie na tym europejskim poziomie. Muszą rozdzielić siły na ligę i na puchary. Dopóki nie będziemy potrafili grac na dwóch frontach, to w LM nie mamy czego szukać. Niech Wisła spróbuje zawojować Ligę Europejską. Tam pieniądze też są spore i dużo łatwiej cokolwiek osiągnąć. Wisła grała u siebie, to był ich główny atut. Teraz jada na Cypr. Grają na wyjeździe, ciężkie warunki i to na pewno będzie miało wpływ. Piłkarze którzy tam grali cały czas powtarzają, że ciężko było im się przystosować. Osobiście myślę, że Wisła opadnie z sił w drugiej połowie. Nie jest to pompowanie balonu i podawanie bezsensownego argumentu, bo w takim wypadku trzeba brać wszystkie aspekty.
APOEL awans [2,50] Bet365 ✅
 
bukmachertsw 437

bukmachertsw

Użytkownik
To, że Maor nie zzagra proponuje włożyc miedzy bajki. Często przytaczanym argumentem przeciwko Wiśle jest panująca pogoda. Kolejna bzdura, owszem bedzie cieplo ale w porze meczu bedzie to temperatura zblizona dotego co w Polsce mamy w ciagu dnia. Idac tym tematem w Wiśle zapewne zagra 2-3 Polaków reszta to ludzie grający w wiekszych upałach także argument błędny.

Co do aspektów czysto piłkarskich Apoel jest ekipa o wiekszej kulturze gry, lepiej operują piłka i są naprawde klasową drużyną. Plusem jest , że mimo momentami naprawde duzej przewagi w posiadaniu pilki w Krakowie przez Apoel nie mieli wielu sytuacji. Dzis beda musieli zaatakowac a Wisła wierze , ze ktorys z kontrataków wykorzysta. Moga przegrac pierwszy mecz w tych eliminacjach ale aby awansowali.
Mecz no bet, lepiej kierowac sie rozumem a nie sercem.
Choc mozna polecic over 1.5 po kursie 1. 40!
 
groven 2,2K

groven

Forum VIP

over 1.5 po kursie 1. 40!
Ciekawa propozycja, jednak więcej moim zdaniem będzie zależało tutaj od Wisły a nie gospodarzy. Jeżeli Wisła zagra na maxa to over nie wiem czy się pokryje. A ja dla odmiany polecam under 1.5 do pierwszej połowy. Wisła od początku defensywnie nastawiona, z dużym zapasem sił od pierwszej minuty będzie ostro się broniła. Bramki padną, ale nie więcej niż jedna w ciągu pierwszej połowy. Na &#39;90 minut Wisła nie jest przygotowana aby rywalizować jak równy z równym na tak trudnym terenie. Dlatego 1 połowa będzie tu kluczowa.
Apoel Nicosia - Wisla Krakow
Typ: Under 1.5 gola (1 połowa) 1:0

Kurs: 1.35

We wtorek na trybunach stadionu piłkarskiego GSP w Nikozji zasiądzie komplet widzów, w tym 230 kibiców Wisły Kraków. Prawie wszystko już powiedziano na temat tego meczu i nie bede nic dodawał od siebie oprócz typu.
Transmisja na żywo w telewizji:

Polsat – 20:45
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
ramzesa@ Obie drużyny są słabe na LM i choć APOEL może wydawać się ciut lepszy min. kulturą gry, to my podobną kulturą odpadaliśmy w roli zdecydowanie silniejszego faworyta nie potrafiąc strzelić gola z wielu setek, a oni nawet nie strzelili groźnie obok naszej bramki rozgrywając ładnie piłkę, to jest piłka.
Wiadomo że umiejętności Cypryjczyków będą bardziej widoczne niż u nas, nasi z kolei jak na moje oko fizycznie wyglądali słabo(taki Melikson miał problemy w pojedynkach szybkościowych)
Co do wykorzystywania sytuacji to jednak Wisła wiedziała kiedy się podłożyć na rzut wolny, tworzyła groźne dośrodkowania, na początku grali trochę spięci mało wiedząc o rywalu.Nie róbmy z APOEL-u jakiś wirtuozów nie do przejścia.
Słaby mecz to może wyjść akurat gospodarzom bo to oni mają dzisiaj więcej pracy.
 
djgregor 55

djgregor

Użytkownik
Nie rozumiem jak można pisać że w 1 meczu Apoel miał dużo przewagę.
Pierwsze 20 minut zgodzę się że to wyglądało tak jakby piłkarze Wisły nie wiedzieli gdzie są i o co grają. Jednak z upływem minut ich gra wyglądała coraz lepiej.
Rozgrywannie, podania wyjście na pozycje tym na początku Apoel zaskoczył jednak im bliżej końca tym bardziej te cechy zanikały.
Apoel miał jeszcze zryw po stracie bramki jednak Wisła nie pozwoliła na zbyt wiele.
Już ludzie zapomnieli sytacje Nuneza, poprzeczke Melliksona.
Nie pisze że Wisła zagrała dobre spotkanie ale nie można mówić ze grali źle lub bardzo źle a bramka była dziełem przypadku.
Jak popatrzymy na statystki to mecz był wyrównany jednak bardziej klarowne sytacje Wisła stworzyła.


Wisła Kraków APOEL

1 Zdobyte bramki 0
4 Strzały celne 4
5 Strzały niecelne 3
8 Rzuty rożne 5
2 Spalone 2
17 Popełnione faule 17
3 Żółte kartki 2
0 Czerwone kartki 0



Dzisiejsze spotkanie może być podobne do spotkania z Litexem. Wisła nastawi sie kontraataki. A jakoś nie widzę żeby Apoel rzucił się na Wisłe jak rozjuszone byki wiedząc że Wisła umie groźnie wyjśc z piłką.
A te temperatury to już dla mnie przesada. 2 Polaków w składzie, częsć z krajów gdzie temperatura podobna jak na Cyprze a piszecie jakby to był główny czynnik do wygrania meczu.
Rozumiem żeby u nas temperatury były nie wyższe niż 20 stopni piłkarze głównie krajowi a wysokie temperatury jedynie na wakacjach widzieli.
Dużo osób sugeruje się że tam kiedyś z Chelsea zremisowali itp rozumiem duże osiągniecie ale jakby Polski zespół zremisował to byłoby że nie podeszli do meczu na 100% itp ale jak jakaś drużyna Cypryjska , Bułgarska remisuje wygrywa to zawsze tylko dobrą grą.
Można napisać ze Wisła w el. Lm z Barceloną wygrała ale co ma jedne do drugiego?
Porażki z Leviadą, Karabachem mają takie same znaczenie co remisy czy dobra gra w fazie grupowej Lm Apoelu.
Do dzisiejszego meczu nic nie wnoszą.
Szanse oceniam dzis 60-40 na win Apoelu.
Wątpię aby w tym meczu padło aż tak dużo bramek.
Obie drużyny zwłaszcza 1 połowę bedą grały zachowawczo w obronie. Do zmasowanych ataków Apoel może ruszyć w 2 połowie.
Apoel z Slovan Bratysława zremisował 0-0, z Spartą Praga 1-1, Z Omonia Nikozja w superpucharze tylko 1-0, a z rumunami CFR Kluż 0-2
Więc gdzie ta super ofensywa , gdzie ta gra mistrzów Cypru?
Nie piszę ze Wisła wygra, że rozniesie że awansuje napewno ale staram przedstawić sie że jest to normalny zespół w zasięgu Wisły.
A pisanie że rozniosą Wisłę na strzępy to mnie śmieszy bo na plus temperatura, bo grali kiedys w Lm, bo zremisowali z Chelsea, bo pierwsze 20 minut dominowali itp itd.
Moje propzycje na ten mecz:
Apoel poniżej 1,5 @ 1,66⛔
1 połowa poniżej 0,5 @ 2,5⛔
Apoel zasłużony awans. Gra Wisły hm brak słów.
 
darter 134

darter

Użytkownik
APOEL Nikozja - Wisła Kraków
handicap 0-1
Typ: Wisła Kraków
Kurs: 2,00
bwin
Dzisiaj dojdzie do ostatecznej konfrontacji pomiędzy mistrzem Polski, Wisła Kraków a mistrzem Cypru, APOELem Nizkozja. Dla polskiej piłki spotkanie te ma ogromne znaczenie. Ostatnim klubem który grał w grupowej fazie Ligi Mistrzów był Widzew Łódź, pamiętam to jak przez mgłę. O Znaczeniu tego spotkanie wiedzą wszyscy na czele z Robertem Maaskantem. &quot;Moi gracze wiedzą że mogą stworzyć historię&quot; tak powiedział przed tym meczem. W sezonie 2006/2007 Wisła także była bardzo blisko elitarnej ligi. Po zwycięstwie u siebie trzy do jednego dali se wbić trzy gole na wyjeździe co dało grekom dogrywkę i w niej rozstrzygnęli pojedynek na swoją korzyść. Czy sytuacja się powtórzy ? Nie sadzę. To już nie ta sama Wisła co wtedy. Holenderski trener niepozwoli na chwilę zwątpienia. Jeśli &quot;Biała Gwiazda&quot; wyjdzie tak poukładana taktycznie jak w poprzednich meczach eliminacji to o wynik powinniśmy być pewni. Dużym atutem moim zdaniem jest fakt że obecna Wisła posiada wielu obcokrajowców a nie opiera składu na Polakach. W zagranicznych klubach zupełnie inaczej podchodzi się do treningu i motywacji niż w Polsce i to też jest plus Maaskanta. Jak wyczytałem w portalach pod znakiem zapytania stoi występ Izraelczyka Maora Meliksona. Od minionego tygodnia zmaga się bowiem z kontuzją mięśnia uda. Nic dziwnego jednak, że gwiazdor mistrzów Polski nie jest w pełni sił: UEFA podała, że pomocnik Wisły jest najczęściej faulowanym graczem eliminacji Ligi Mistrzów, w których rozegrał 440 minut i w tym czasie był przez rywali faulowany 19 razy.Trener dał odpocząć w ligowym meczu z Widzewem większości zawodnikom. Co do Cypryjczyków to nie zaczęli oni jeszcze sezonu zagrali jak do tej pory trzy mecze. Wygrali Superpuchar Cypru z Omonią Nikozja. A w meczach eliminacyjnych przeszła Slowan Bratyslawa. Warto zauwazyć że na swoim stadionie APOEL zremisował bezbramkowo. Nic nie stoi na przeszkodzie aby Wiślacy powtórzyli wynik Słowaków. Gracze z Nikozji napewno ruszą do ataków od pierwszej minut. Myślę że przetrzymanie pierwszej pół godziny i zwracanie uwagi na stałe fragmenty które to APOEL wykonuje bardzo dobrze, jak pokazała ostatnia minuta pierwszego spotkania, da Wiśle korzystny wynik. Ja trzymam kciuki za pierwszy od piętnastu lat awans polskiego klubu.
Ja bym tak optymistycznie nastawiony jednak nie był - jednak nie mówię, że Wiślakom nie uda się awansować. Oglądając mecz w Krakowie oglądaliśmy dwie, moim zdaniem bardzo wyrównane drużyny. Co będzie w takim razie na stadionie APOEL-u? Moim zdaniem lekki napór gospodarzy... Wiślakom na pewno nie będzie pomagała także pogoda - Cypryjczycy natomiast są przyzwyczajeni do takich warunków. JAk informuje oficjalna strona klubu w Wiśle mogą nie zagrać Lamey i Melikson - próba zamydlenia oczu przeciwnikowi? A może na prawdę nie są w pełni zdrowi... to tylko wiedzą Wiślacy.
 
maui 83

maui

Użytkownik
Jak dla mnie to ten mecz jest wielkim NO BETem! Nie wiem jak reszta z was, ale ja wole odpuścić typowanie tego meczu. Może tam wydarzyć się kompletnie wszystko od remisu do wysokiego zwycięstwa APOELu czy Wisły. Pogoda pogodą... jeśli np ManUtd albo Chelsea jechałaby na mecz z jakąś drużyną z Cypru to wydaje wam się, że prasa podjęła by w ogóle temat pogody w kwestii rozegrania meczu i kondycji? Na pewno nie! Takie rzeczy tylko u nas! Nie róbmy z tych kopaczy jakiś amatorów z San Marino... co do kondycji to są zawodowcy grający w reprezentacjach! Jak mają nie wytrzymać kondycyjnie to niech zmienią zawód. Jedynie czego się boję to szybko stracony gol przez wiślaków... Pożyjemy zobaczymy! Oby wreszcie LM była nasza!
Ja odpuszczam ten mecz i spokojnie w fotelu będę obserwował walkę na boisku!
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Jak dla mnie to ten mecz jest wielkim NO BETem! Nie wiem jak reszta z was, ale ja wole odpuścić typowanie tego meczu. Może tam wydarzyć się kompletnie wszystko od remisu do wysokiego zwycięstwa APOELu czy Wisły. Pogoda pogodą... jeśli np ManUtd albo Chelsea jechałaby na mecz z jakąś drużyną z Cypru to wydaje wam się, że prasa podjęła by w ogóle temat pogody w kwestii rozegrania meczu i kondycji? Na pewno nie! Takie rzeczy tylko u nas! Nie róbmy z tych kopaczy jakiś amatorów z San Marino... co do kondycji to są zawodowcy grający w reprezentacjach! Jak mają nie wytrzymać kondycyjnie to niech zmienią zawód. Jedynie czego się boję to szybko stracony gol przez wiślaków... Pożyjemy zobaczymy! Oby wreszcie LM była nasza! Ja odpuszczam ten mecz i spokojnie w fotelu będę obserwował walkę na boisku!
Jak piłkarze nie wytrzymują kondycyjnie, to znaczy że są źle przygotowani do sezonu lub są po prostu za słabi. Legia w drugiej połowie tez padła kondycyjnie i wyobraź sobie że to też są zawodowcy, ba są nawet reprezentanci. Nikt nie napisał, że Wiślacy to amatorzy, ale na pewno są gorsi od swoich dzisiejszych rywali. Mówię tutaj w perspektywie całego zespołu, a nie ocenie poszczególnych zawodników.
 
maui 83

maui

Użytkownik
Jak piłkarze nie wytrzymują kondycyjnie, to znaczy że są źle przygotowani do sezonu lub są po prostu za słabi.
No Ameryki to Ty Chłopie nie odkryłeś! A co do Legii to nie rozumiem co ma pienik do wiatraka. Nie wiem skąd Twoja pewność, że opadli z sił a nie np cofnęli się do obrony.
Nikt nie napisał, że Wiślacy to amatorzy, ale na pewno są gorsi od swoich dzisiejszych rywali.
To też dla mnie nie pojęty komentarz. Nie stwierdziłem, że ktoś tutaj napisał, że Wisła to amatorzy. Napisałem tylko żeby tak ich nie traktować. A co do tego kto jest lepszy to nie wiem na jakiej podstawie tak stwierdzasz. Gdyby cały zespół Apoelu był lepszy to nie przegrałby 1-0. Dzisiejszy mecz się jeszcze nie rozpoczął i nie odbierajmy szansy Wiśle. Jak masz już coś pisać to lepiej rób to z sensem a nie podważasz opinie innych nie mając kompletnie argumentów a jedynie swoje przemyślenia.
 
E 4

.electrohouse.

Użytkownik
Krótko i na temat, obie drużyny będą walczyły do ostatniej minuty o awans. Wisła ma przewage wypracowana w Krakowie i to im daje lekki plus. Zadna druzyna nie zaryzykuje szaleńczych atakow przy ponad 30 stopniowym upale (na tvn meteo bodaj 34 stopnie pokazywali) poniewaz nie wytrzymaja szybkiego tempa przez 90 minut, pilkarze APOELu mimo ze miejscowi, tez poczuja ta temperature. Wiecej nie ma sie co rozpisywac, poniewaz poprzednicy to zrobili.
Moim zdaniem pewnym typem jest :
UNDER 2.5 gola @ 1.55
 
darter 134

darter

Użytkownik
Kierownik Wisły, Jarosław Krzoska, podkreśla, że nic jeszcze nie jest przesądzone. - To, czy zagra, to czysta zagadka - mówi.
Melikson doznał kontuzji na jednym z treningów. Wczoraj trenował jedynie przez 15 minut.
Wszystko ma się rozstrzygnąć 2 godziny przed meczem.
Źródło: Orange Sport Info.
 
mag-60025 26

mag-60025

Użytkownik
Z informacji ogólnych ,z przedpołudnia podobno Melikson ma uraz śródstopia , natomiast P.Małecki nie zagra (nie wiadomo dlaczego ??)
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom