>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

II Liga - Grupa Wschodnia [Sezon 2010/2011]

Status
Zamknięty.
kierpcuch 16

kierpcuch

Użytkownik
Analiza typu &quot;nie jestem kibicem drużyny, którą kocham i mam tatuaż z jej herbem na środku czoła ale ona ma zawodników z najlepszą kondycją, wspaniałości siejące spustoszenie, gwiazdy rozgrywek, dominatorów murawy i jeżeli nadal będzie grać tak, jak przez te cudowne 4 minuty z Ruchem, to awansujemy od razu o dwa poziomy rozgrywkowe, tym bardziej, że do składu wraca Edward O., który otarł się pięć lat temu o autobus wiozący reprezentację Brazylii...&quot;.
 
manuel 0

manuel

Użytkownik
Kierpcuch bardzo dobry tekst przytoczyłeś ???? D pasuje idealnie ???? D Ja mogę dodać,że Kolejarz też gra dobrze w LE i PP a w lidze...bez komentarza.... Stomil jest odzwierciedleniem Lecha.. co do awansu to jest szansa,ale do II ligi w przyszłym sezonie..
Na jutro proponuję:
Stal Rzeszów - Ruch Wysokie typ 1 kurs 1.70
Rzeszowianie mają 3 pkt.starty do lidera.Wygrana może ich znacznie przyblizyć do miejsca premiowanego awansem.Myślę,że wykorzystają atut własnego boiska i pewnie pokonają średni Ruch.
Olimpia Elbląg - Motor Lublin typ 1 kurs 1.50
Zdecydowanym faworytem są gospodarze,którzy nie przegrali jeszcze w Elblagu.Defensywa prezentuje sie bardzo dobrze,po 14 kolejkach stracili tylko 9 bramek.Jednak najważniejszy jest fakt,że atak zaczął solidnie pracować,ostatnio bardzo pewna wygrana 2-0 na trudnym terenie w Nadarzynie.W jutrzejszym meczu stadion zostanie wypełniony przez elblążan,swoją obecność zapowiedzili także kibice przyjezdni co doda emocji temu spotkaniu.Mam nadzieję ,że mecz bedzie porywający i obfity w bramki dla gospodarzy.
Wisła - Puszcza typ 1 kurs 1.45
Gospodarze mimo licznych kontuzji powinni pewnie pokonac czerwona latarnię rozgrywek.Puszcza w 14 kolejkach zdobyła zaledwie 9 pkt. Nafciarze podbudowani wygraną z solidna Sokółka na wyjeździe i niesieni dopingiem kibiców powinni bez problemu pokonać beniaminka z Niepołomic.
Swit - Sokół typ 1 kurs 1.65
Biało-zieloni są liderem i na pewno chcą na tej pozycji skończyć rundę jesienna.U siebie przegrali tylko z mocną Olimpią.Jednak było to 6 kolejek temu i od tamtej pory nie znznali smaku porażki.Sokółka ostatnio po ciężkim meczu musiała uznać wyższość gosci z Płocka.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Olimpia, Wisła i Świt to te mecze na które jutro warto postawić nieco gotówki. Typy z dużą dozą prawdopodobieństwa na wejście, bardzo dobrze &quot;ułożyła&quot; się ta kolejka. Niespodzianek nie powinniśmy zobaczyć.
Dziwi mnie nieco niski kurs wystawiony na Wisłę. Nafciarze są dotknięci kilkoma kontuzjami, do tego ta liga jest bardzo wyrównana. 1,45 nie rzuca na kolana, ale jest jeszcze do zaakceptowania.
 
djzjee 157

djzjee

Użytkownik
Panowie nie chcę się z was nabijać ale niestety muszą, jak czytam wasze typy i sprawdzam wyniki to mi się śmiać chcę, widzę że rozmawiam z profesjonalistami ????
A mój Stomil 2:0, polecałem, kto skorzystał i zarobił to pozdrawiam ????
 
P 0

podkarpacieinf

Użytkownik
Pożyjesz jeszcze pare latek, poobstawiasz jeszcze kilka latek, to będziesz wiedział, że nie każdy dobry typ, to jest trafny typ. Szczególnie na Olimpie był bardzo dobry, ale jak to w sporcie bywa, nie weszło.
Tobie wszedł Stomil, i gratuluje
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Panowie nie chcę się z was nabijać ale niestety muszą, jak czytam wasze typy i sprawdzam wyniki to mi się śmiać chcę, widzę że rozmawiam z profesjonalistami ????
A mój Stomil 2:0, polecałem, kto skorzystał i zarobił to pozdrawiam ????
Zaimponuj nam wiedzą i przedstawiaj jakieś inne typy nie koniecznie z udziałem Stomilu ;)
 
manuel 0

manuel

Użytkownik
Beniaminek z Niepołomic chyba powoli się wypala..
Co do Olimpii to festiwal nieskuteczności..3-0 minimum powinno byc,Motor w przeciągu calego meczu stworzyl 1 sytuacje..ale coz taka jest pilka,na szczescie dla Olimpii bylo wiecej niespodzianek ;)
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
VS

Resovia Rzeszów Wigry Suwałki​

Typ:1
Kurs:2.05
Buk:Tobet

Już jutro w meczu 16 kolejki o mistrzostwo II ligi grupy wschodniej Resovia, zmierzy się na własnym stadionie z drużyną Wigier Suwałki. Goście zajmują obecnie 6 lokatę w tabeli z dorobkiem 22 punktów. W ubiegłej kolejce zawodnicy z województwa podlaskiego odnieśli wyjazdowe zwycięstwo z zespołem Jezioraka Iławy 1-3. W sezonie 2009/2010 oba zespoły spotkały się dwukrotnie (na wyjeździe Resovia zremisowała 0-0, zaś u siebie wygrała 3-2). W tym spotkaniu trener pasiaków – Wojciech Borecki, będzie miał do dyspozycji pełną kadrę zawodników. Po kontuzji wraca najlepszy zawodnik gospodarzy M. Pontus

Wigry zagrają tym razem bez trzech piłkarzy. Nie wystąpią: kontuzjowany od dłuższego czasu Daniel Ołowniuk, pauzujący za kartki Grażvydas Mikulenas oraz inny Litwin Daniel Gunević, który rozwiązał właśnie kontrakt z suwalskim klubem.

Uważam, że typ ma duże prawdopodobieństwo wejścia. Resovia nie myśli o okupowaniu tyłów tabeli jeszcze 2 kolejki do końca rundy. 7 punktów straty do miesca gwarantującego awans. Jutro dobra okazja do wywlczenia zwycięstwa. Wigry mimo ostatnio dobrej gry - osłabione.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


statystyka są jak spódniczka mini, niby sporo można zobaczyć ale najważniejszego nie widać.​
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
&quot;Rada Nadzorcza w składzie – przewodnicząca Luiza Wyrębkowska, wiceprzewodniczący Krzysztof Miaśkiewicz, sekretarz Krzysztof Izmajłowicz i członek rady nadzorczej Szczepan Targowski podjęli decyzję o powołaniu na stanowisko prezesa Wisły Płock Krzysztofa Dmoszyńskiego(...)&quot;
Tego pana chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. Czy to dobrze dla Wisły? - Nie sądzę. Mimo że Dmoszyński był ojcem sukcesów Wisły to jest to prezes dość konserwatywny i mało kiedy liczy się ze zdaniem innych osób. Chodziły słuchy że z funkcją trenera miał się pożegnać znany i ceniony &quot;Araś&quot;, a w jego miejsce miał przyjść Mieczysław Broniszewski... Wszystko jednak wygląda na to że Araszkiewicz będzie dalej trenował Wisłę, bo obecnie wybrał się z drużyną na obóz przygotowawczy.
Jeśli chodzi o zawodników to szeregi Wisły wzmocnili: Hus (młody obrońca z Jagiellonii Białystok - wypożyczony), Hlousek (pomocnik z Sandecji), Żaglewski (pomocnik - grał w Płocku, kiedy to jeszcze klub nosił nazwę Petrochemia Płock, później słuch o nim zaginął) oraz młody bramkarz Gerard Bieszczad (Lech Poznań - wypożyczenie na pół roku, moim zdaniem przyszedł by go ograć, nie będę polemizował)
Co do pierwszych dwóch nabytków jestem zadowolony, to już Żaglewski dla mnie wydaje się być nieporozumieniem, a młody Bieszczad przyszedł tylko dlatego że gra w Lechu Poznań. Celem na ten sezon jest awans więc rozliczać będziemy się po sezonie. Po trupach do celu jak to mówią ;)
Piszcie jak wygląda sytuacja w waszych klubach, bo start ligi już za nieco ponad miesiąc :wink:
 
obserwator-m 9,1K

obserwator-m

Forum VIP
Rafał Niżnik to kolejny po Piotrze Prędocie i Adrianie Ligienzie nabytek Motoru. 36-letni zawodnik w środę rano miał podpisać półroczny kontrakt z lubelskim klubem. Obie strony uzgodniły we wtorek warunki umowy, która po zakończeniu tego sezonu może być przedłużona na rok.

Nie wiadomo jeszcze czy Motor zdecyduje się na zatrudnienie 29-letniego napastnika z Ukrainy Romana Karakewicza. Były piłkarz m.in. Metalurga Zaporoże od kilku dni trenuje z ekipą trenera Tadeusza Łapy. – Najpierw musi pokazać swoje możliwości, a dopiero potem możemy myśleć o rozmowach w sprawie jego przyjścia – mówi Robert Kozłowski, prezes Motoru.
Klub dostał już wytyczne od PZPN dotyczące stadionu. Wynika z nich, że aby lublinianie mogli wiosną grać na swoim obiekcie ten musi przejść parę zabiegów kosmetycznych. Trzeba m.in. zainstalować siedziska w sektorze gości.
– Do pierwszego meczu w Lublinie zostało jeszcze półtora miesiąca, więc myślę, że MOSiR poradzi sobie z wykonaniem wszystkich prac – podkreśla prezes Kozłowski.
No to kto się wybierze na Zygmuntowskie, to będzie mógł sobie wygodnie posiedzieć:grin:
 
manuel 0

manuel

Użytkownik
W Elblągu każdy już wie jaki jest cel nadchodzącej rundy.Owym celem jest historyczny AWANS na zaplecze Ekstraklasy.Olimpia dokonała kilku solidnych wzmocnień.Szczególnie da się zauważyć napływ siły piłkarskiej zza Wschodniej granicy.Piłkarska historia obcokrajowców jest bardzo imponująca.Są to zawodnicy niezwykle doświadczeni w najlepszych ligach wschodnich,a nawet mających za sobą występy i gole w europejskich pucharach.Poniżej przedstawiam sylwetki nowych graczy:
Vitali Ledenev - ur. 26 marca 1979; 13 meczy i 4 strzelone bramki w Pucharze UEFA,występy w młodzieżowej reprezentacji Białorusi.Grał w ekstraklasach : białoruskie,izraelskiej,azerskiej;napastnik.
Aleksandr Stascheniuk - ur. 23 lutego 1983; doświadczony zarówno w I lidze jak i ekstraklasie białoruskiej;środkowy pomocnik.
Vitali Shepietovsky - ur. 27 września 1983; podobnie jak zawodnicy wyżej występował najwyższej klasie rozgrywkowej w Białorusi;środkowy pomocnik.
Dawid Czegładze - ur. 22 lutego 1984; pochodzi z Gruzji,ostatnio ekstraklasa białoruska;boczny obrońca.
Oczywiście nie mogło zabraknąć krajowych wzmocnień:
Grzegorz Skwara -pomocnik znany z polskich boisk m.in. Raków,KSZO,Flota,Łęczna.Epizody również za granicą : Grecja,Niemcy,Szwajcaria.
Marcin Pająk-bramkarz,który przez większość swojej kariery bronił barw łódzkiego ŁKSu. Zadebiutował nawet w Ekstraklasie.
Krzysztof Hałgas -młody pomocnik,który w barwach Piasta Gliwice doświadczenie zbierał na boiskach Młodej Ekstraklasy.
Mateusz Szmydt -wychowanek,przez ostatni sezon grał w III ligowej Concordii Elbląg;napastnik.
Olimpia Elbląg w sparingach prezentowała się przyzwoicie.Przegrała na trudnych terenach w Gdyni z Bałtykiem i w Bydgoszczy z Zawiszą. Zwycięstwo odniosła z solidną Chojniczanką oraz z drużynami z niższych lig : Zatoką Braniewo,Pomezanią Malbork,Gryfem Wejherowo,Cartusią Kartuzy. Odniosła także remis w Warszawie z Legią ,która grała w połowie zawodnikami podstawowej kadry i Młoda Ekstraklasą.
Wszystko wskazuje na to,że druga część sezonu będzie obfitowała w piękne ,zacięte mecze na wysokim poziomie.Walka o awans potoczy się do ostatniej kolejki.Jako faworytów typuję Olimpię Elbląg i jedną z ekip Mazowsza.
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
W związku ze złymi warunkami atmosferycznymi i niekorzystną prognozą pogody na najbliższe dni, Wydział Gier PZPN na dzisiejszym posiedzeniu postanowił odwołać część meczów 18. kolejki I i II ligi.
Odwołany został mecz I ligi pomiędzy MKS-em Kluczbork i Ruchem Radzionków, który miał się odbyć 5 marca. Nie dojdą do skutku również wszystkie spotkania 18. kolejki grupy wschodniej II ligi oraz cztery spotkania grupy zachodniej II ligi. Nie odbędą się mecze: Nielba Wągrowiec - Olimpia Grudziądz i GKS Tychy - Elana Toruń (miały zostać rozegrane 5 marca) oraz Jarota Jarocin - Polonia Nowy Tomyśl i Raków Częstochowa - Lechia Zielona Góra (pierwotnie 6 marca).

Na 6 kwietnia (środa) wyznaczono obligatoryjny termin rozegrania wszystkich odwołanych meczów.

Pozostałe mecze 18. kolejki I ligi oraz 18. kolejki grupy zachodniej II ligi odbędą się zgodnie z wcześniej ustalonym terminarzem.
 
mfl 439

mfl

Użytkownik
o kadrze, celach i nastrojach przed rundą wiosenną w Stalówce:

W poniedziałkowy wieczór piłkarze Stali Stalowa Wola podczas efektownej prezentacji przedstawili się swoim kibicom. - Stal Stalowa Wola nigdy nie zginie, bo ma stalowe serca wśród was - mówił zaproszony na imprezę były piłkarz Stalówki, a obecnie komentator sportowy, Tomasz Jasina.

- Witam serdecznie i dziękuję za tak liczne przybycie. Życzę udanej zabawy. Nie będę przedłużał, bo bohaterowie tej imprezy czekają już na swoją chwilę - rozpoczął prezes Piłkarskiej Spółki Akcyjnej Stali, Grzegorz Zając. W poniedziałek w sali Miejskiego Domu Kultury w Stalowej Woli podczas uroczystej prezentacji drużyny zebrało się wielu sympatyków stalowowolskiej piłki nożnej. Kibice, przyodziani w klubowe barwy, zadbali o bardzo dobrą atmosferę podczas imprezy.

Wszyscy zgromadzeni mogli obejrzeć multimedialną prezentację, gdzie ukazani byli piłkarze, którzy w minionych latach reprezentowali zielono-czarne barwy. Zasłużeni dla klubu zawodnicy otrzymali specjalne wyróżnienia. Na scenie pojawili się Mieczysław Ożóg, Paweł Rybak, Tomasz Jasina, Wojciech Niemiec, Wojciech Nieradka, Sławomir Adamus. Z różnych powodów zabrakło Wiesława Pędlowskiego, Zygmunta Tworka, Krzysztofa Bzdyry czy Dariusza Sajdaka.

Jasina, dziś komentator sportowy, a w przeszłości były piłkarz Stalówki mówił do zgromadzonych na sali kibiców drugoligowca: - Przyznam szczerze, że rzadko miewam tremę przy takiego rodzaju wystąpieniach, ale teraz jestem wzruszony. Dziękuję wam za to, że zostałem tutaj zaproszony - to po pierwsze. Po drugie chciałem powiedzieć, że Stal Stalowa Wola już jest w ekstraklasie, bo to co tutaj zobaczyłem to jest ekstraklasa. Kolejna sprawa o której chcę powiedzieć to to, że w imieniu tych wszystkich chłopaków z którymi ja kiedyś grałem, którzy cieszyli kibiców Stali Stalowa wola - bardzo dziękujemy za to, że o nas pamiętaliście. Najważniejszą rzeczą, którą chcę powiedzieć na koniec: Są takie kluby, które nigdy nie zginą. Nie dlatego, że stoi za nimi wielki biznes, ogromne pieniądze, tylko dlatego dlatego, że stoją za nimi serca kibiców, takie stalowe serca. Stal Stalowa Wola nigdy nie zginie, bo ma stalowe serca wśród was. Dziękuję bardzo, jestem mocno wzruszony.

Kulminacyjnym punktem imprezy była jednak prezentacja zespołu, który dzielnie spisuje się w rozgrywkach drugoligowych. - Moim marzeniem jest na pewno awans z drużyną do wyższej klasy rozgrywkowej. Prosiłbym o takie wsparcie jak w tej chwili. Myślę, że to co śpiewacie w rundzie wiosennej nam pomoże i osiągniemy duży cel którym jest wspaniałe marzenie nas wszystkich obecnych na tej sali - komentował trener Stalowców, Sławomir Adamus.

Każdy z zawodników kolejno pokazywał się na scenie, gdzie otrzymał od prezesa koszulkę z swoim numerem. Należy nadmienić, że na koszulkach Stali widnieje teraz logo partnera, firmy Dawtona. - W imieniu własnym i całego zespołu chcę podziękować za tak wspaniałą imprezę. Mam nadzieję, że ta nadchodząca runda w naszym wykonaniu będzie przynajmniej tak dobra, jak ta prezentacja. Wielkie dzięki jeszcze raz - mówił Jaromir Wieprzęć, kapitan zespołu.

Pod koniec imprezy wręczono jeszcze nagrody &quot;Stalowe Serca 2010&quot;. Do tego wyróżnienia nominowani byli Bartosz Horajecki, Tomasz Demusiak, Kamil Gęśla, Bartłomiej Dydo i Daniel Radawiec. Władze spółki, kibice, trenerzy oraz dziennikarze nagrodę &quot;Stalowego Serca 2010&quot; przyznali pomocnikowi Stali, Danielowi Radawcowi. - Nie ukrywam, że jest to najlepsza z moich sportowych nagród, jakie do tej pory uzyskałem. Najlepsza, ponieważ w dużej mierze o jej przyznaniu decydują kibice. Serdecznie dziękuję za każdy głos. Dziękuję również trenerowi, ponieważ jego osoba sprawiła, że wróciłem do tej drużyny. Dziękuję kolegom z drużyny, którzy pomagali mi na boisku i dogrywali mi piłki, ale też odrabiali za mnie straty. Bardzo mi miło, że udało mi się uzyskać tą nagrodę. Postaram się nie zawieźć. Mam nadzieję, że na zakończenie wynik nie będzie gorszy niż ten, jaki jest teraz i będziemy się wszyscy ze sobą cieszyć - powiedział Radawiec, strzelec sześciu goli w rundzie jesiennej. - Serdeczne gratulacje i powodzenia w dalszej karierze. Oby jak najwięcej takich dobrych sezonów w Stali Stalowa Wola - stwierdził prezes Grzegorz Zając.

Pomiędzy poszczególnymi momentami imprezy kibice dali próbkę swoich możliwości w dopingowaniu zespołu, a czas umilił im także występ cheerleaderek. Podczas uroczystości nie zabrakło przedstawicieli miasta. - Jak sami widzicie są tu przedstawiciele Rady czyli jesteśmy razem z wami. I wspólnie Rada Miasta, pan Prezydent będziemy wspierać klub Stalowa Wola po to, by w bieżącym roku weszli do ekstraklasy. Najpierw zdobędziemy oczywiście pierwszą ligę, a później ekstraklasę - powiedział Antoni Kłosowski, przewodniczący Rady Miasta.

Kadra Stali Stalowa Wola na rundę wiosenną:

Bramkarze:

Bartłomiej Dydo (1*), Paweł Sacha (12).

Obrońcy:

Maciej Witek (19), Tomasz Demusiak (2), Patryk Walasek (16), Marek Kusiak (3), Paweł Byrski (13), Marek Drozd (5), Jaromir Wieprzęć (4).

Pomocnicy:

Bartosz Rosłoń (9), Rafał Turczyn (7), Bartosz Horajecki (14), Krystian Getinger (17), Jarosław Piątkowski (20), Michał Skórski (22), Bartłomiej Strzębski (21), Rafał Walczyk (15), Przemysław Bednarz (8).

Napastnicy:

Daniel Radawiec (6), Wojciech Białek (18), Kamil Gęśla (10), Piotr Gilar (11).

W orbicie zainteresowań trenera pozostają jeszcze zdolni juniorzy, wychowankowie Stali: Jakub Kusiowski, Dariusz Sienkiewicz, Michał Kasprzyk, Sebastian Kocój, Jacek Panikowski i Filip Szymonik. W związku z problemami zdrowotnymi dłuższy rozbrat z piłką czeka Adriana Chamerę i Michała Kachniarza.

źródło: Sportowe fakty
 
ramzesa 13,8K

ramzesa

Forum VIP
Wiele się zmieniło od czasu kiedy pisałem o Wiśle.


Odeszli: Melon, Malec, Detlaff, Solecki, Bekas oraz Halousek, który zdążył jedynie wystąpić w kilku spotkaniach sparingowych.

Przyszli: bramkarz Bąk, obrońcy : Pielak, Hus, Kursa, Rafael, pomocnicy: Jaroń, Sing, Matare oraz napastnicy : Biliński, Zabłocki i Garczewski.


Najbardziej jestem zadowolony z postawy Bąka i Bilińskiego. Bąk będzie podstawowym bramkarzem, a Biliński swoją postawą w sparingach chyba zepchnął Koczona na ławkę. Wisła w końcu ma drużynę z prawdziwego zdarzenia. W każdej formacji jest rywalizacja. Nie ma czegoś takiego że ktoś ma zagwarantowane miejsce w składzie bo na jego pozycje nie ma następcy. Ktoś nie będzie się przykładał i nie będzie walczył to siada na ławę. Po tym jak dowiedziałem się że Dmoszyński będzie prezesem miałem lekki niesmak. Teraz widzę że wszystko idzie w dobrą stronę. Dobre transfery, lepsza organizacja w klubie, a jedyną niewiadomą jak dla mnie jest pozycja trenera. Na tą chwile jest nim Broniszewski i do końca sezonu raczej tak pozostanie. Obawiam się że później (mam nadzieję że po awansie) przyjdzie Jabłoński i to z nim będziemy budowali zespół. Takie są jedynie moje przeczucia. Co do reszty zmian w personaliach to w klubie został zatrudniony trener Małowiejski, który będzie zajmował się szkoleniem młodzieży (mam nadzieję że z takim samym skutkiem jak w Lechu). Nowym trenerem bramkarzy został Mariusz Liberda który jest znany polskim kibicom.
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Tak więc II liga wschodnia nie wznowiła jeszcze rozgrywek w tym roku. Wszystkie mecze 18 kolejki rozegrane zostaną 6 kwietnia br.
Sytuacja w tabeli jest bardzo nieprzewidywalna i skomplikowana. Ogromnie ciężko w tym momencie wytypować drużyny, które awansują. Pierwsza prowadząca &quot;trójka&quot; to drużyny mazowieckie - Znicz Pruszków, Świt Nowy Dwór Mazowiecki oraz Wisła Płock. Dodatkowo bardzo dobrze punktowały jeszcze Stal Stalowa Wola oraz Olimpia Elbląg. Myślę, że już tylko między tymi drużynami rozegra się twarda walka o 2 pierwsze, premiowane miejsca.

Najwięcej szumu było wokół płockiej Wisły. Do klubu powrócił były prezes Krzysztof Dmoszyński, który po raz trzeci przejął stery w Wiśle. Wsród kibiców burzę wywołała decyzja o zwolnieniu trenera Jarosława Araszkiewicza. Trenerem nafciarzy został Mieczysław Broniszewski. Na ile ta decyzja była trafna? To okaże się już niedługo. Wisła pod wodzą Araszkiewicza grała bardzo efektownie, strzelając najwięcej bramek.​
 
P 0

podkarpacieinf

Użytkownik
Wobec czego ja zamieszczę garść informacji z podkarpacia, mianowicie z Rzeszowa o miejscowych Stali oraz Resovii. Info o trzeciej drużynie tego regionu, Stali Stalowa Wola, podał ktoś wyżej.
STAL RZESZÓW
W rundzie jesiennej bolączką trenerów był słaba linia defensywna, dlatego w zimowym okienku transferowym pozyskano:
✅ Michał Czarny - obrońca, 22 lata, przyszedł z Niecieczy, w której w obecnym sezonie był jedynie zmiennikiem, rozegrał 4 spotkania w wyjściowej 11 i raz wszedł z ławki, w sumie 5 występów. Mimo wszystko wobec słabej linii obronnej Stali powinien znaleźć on miejsce w wyjściowym składzie. W poprzednim sezonie w barwach Niecieczy, kiedy to awansowali na zaplecze ekstraklasy był podstawowym zawodnikiem, wystąpił w 31 spotkaniach - wszystkie w pierwszym składzie.
✅ Mateusz Serafin - obrońca, 25 lat, wychowanek Kolbuszowianki Kolbuszowa w której praktycznie spędził całą karierę, stąd też dołączył do Stali. Tam stał się solidnym zawodnikiem drużyny, jednak Kolbuszowianka gra 2 klasy niżej i nie jestem do końca pewny czy II liga to nie będzie zbyt duży przeskok dla Serafina i czy sobie poradzi. Ciężko powiedzieć w tym momencie.
✅ Tomasz Margol - pomocnik, 21 lat, przyszedł z Hetmana Zamość, jednak tam nie pograł w lidze gdyż Hetman występuje w niskiej klasie rozgrywkowej, i drużyny grające z Hetmanem oddawały mecze walkowerami. Zawodnik jednak niezły, powinien być wartościowym wzmocnieniem, i graczem pierwszego składu. W poprzednim sezonie był zawodnikiem GKSu Bełchatów, jednak występował tylko w Młodej Ekstraklasie grając w 27 spotkaniach (24 w pierwszej &quot;11&quot;) zdobywając 4 gole.
Do drużyny dołączył również młody ✅ Ł. Krzysztoń z Glinika oraz ✅ P. Rzeźnik ze Strumyka Malawa, ale to nie powinny być znaczące wzmocnienia.
Po stronie osłabień i ubytków w Stali widzimy:
⛔ Krzysztof Majda - doświadczony zawodnik, pomocnik, mogący grać też w defensywie zawodnik. Najlepsze lata gry jednak ma już za sobą, w obecnym sezonie wystąpił zaledwie w 5 spotkaniach z czego we wszystkich z nich wchodził z ławki, i swoją gra niczego znaczącego nie wnosił dla drużyny. Zawodnik uznał, że to już czas najwyższy aby zawiesić buty na kołku i zakończył karierę. Strata mała.
⛔ Ireneusz Gryboś - doświadczony napastnik, ojciec małych sukcesów Stali (wygrany baraż z Concordią) jednak trapiony przez kontuzję, i w tym sezonie nie wrócił do pełnej dyspozycji. Rozegrał ledwie 8 spotkań, z czego jedynie 3 w podstawowym składzie i żadnego z nich nie dokończył. Nie zdobył również żadnej bramki. Ostatecznie przeniósł się do Zagłębia Sosnowiec w którym to dobrze wypadł na testach jeszcze tamtego lata. Strata średnia.
⛔ Mateusz Orzechowski - rosły pomocnik, 23 letni, który w tym sezonie był zawodnikiem przeważnie pierwszego składu. Wystąpił w 11 spotkaniach od pierwszej minuty i raz wszedł z ławki. Często jednak mecze kończył na ławce rezerwowej, w sumie tylko 4 pełne spotkania w rundzie jesiennej. Spodziewano się po nim więcej, nieco drewniany. Przeniósł się do GKS Tychy. Mimo że grał często, strata dla drużyny średnia, będzie miał go kto zastąpić.
⛔ Serges Kiema - pomocnik z Burkina Faso, 23 lata. W poprzednim sezonie podstawowy zawodnik Stali, gdzie zaliczył w sumie 27 występów (24 w pierwszej &quot;11&quot;) zdobywając 3 gole. Następnie przez kontuzje i nie granie zgubił kompletnie formę, w obecnym sezonie wchodził z ławki jedynie w 4 spotkaniach nie wnosząc wiele pozytywnego w grę Stali. Rozwiązano z nim kontrakt, narazie szuka klubu. Mimo, iż w poprzednim sezonie był to podstawowy zawodnik, to na dzień dzisiejszy jego strata w żadnym wypadku nie powinna wpłynąć na grę Stali.
⛔ Krzysztof Wereś - pomocnik, mogący grać też w obronie. Wychowanek Stali, który dołączył z Zaczernia (2 ligi niżej). Przeskok był jednak zbyt duży jak na jego umiejętności i całkowicie sobie nie poradził w lidze. Odniósł teraz kontuzję i wobec braku szans na grę w Stali przeniósł się z powrotem do Zaczernia, gdzie będzie wzmocnieniem. Dla Stali jednak strata to bardzo niewielka.

Konkluzja

Stal odmłodziła lekko skład, pozbyła się starych wyjadaczy a na ich miejsce ściągnęła perspektywicznych młodych zawodników. Ci którzy odeszli, nie mieli większego wpływu na grę drużyny, z wyjątkiem Orzechowskiego. Ci którzy dołączyli do drużyny to młodzi zawodnicy, jednak Czarny i Margol powinni być wzmocnieniem. Czarny z pewnością będzie wzmocni środek defensywy a Margol zastąpi Orzechowskiego. Być może o skład powalczy również Serafin. Stal powinna być lekko mocniejsza, bardziej solidna.
 
P 0

podkarpacieinf

Użytkownik
RESOVIA RZESZÓW
Po rundzie jesiennej w Resovii wielkie rozczarowanie, czeski trener Miroslav Copjak zaciągnął całą armię zaciężną do Rzeszowa, z czego praktycznie żaden zawodnik nie prezentował umiejętności na tym poziomie. Czeski trener z hukiem poleciał po pierwszych kolejkach, ale nietrafione transfery pozostały. Powoli jednak nowy trener Borecki układa drużynę od nowa, gdzie widać pierwsze efekty pracy i gra wyglądała trochę lepiej w końcówce rundy. W przerwie zimowych doszło do sporych ruchów kadrowych, wielu zawodników rozstało się z klubem, kilku do niego dołączyło.
✅ Michał Chrabąszcz - pomocnik, potrafiący grać również defensywnie, 25 latek, wychowanek GKS Jastrzębie z którego to przed rundą jesienną dołączył do Odry Wodzisław. Rozegrał w niej w I lidze 9 spotkań, wszystkie w pierwszym składzie w pełnym wymiarze czasowym. Będzie on wzmocnieniem 2 linii Resovii.
✅ Mateusz Góra - obrońca, 20 lat, przyszedł z Janowianki Janów Lubelski. Gracz raczej perspektywiczny, młody utalentowany chłopak, który powinien powalczyć o wyjściowy skład, ale w pierwszych meczach rundy wiosennej raczej czeka go ławka. Wzmocnienie rywalizacji, szeroka kadra pierwszego zespołu.
✅ Bartosz Hajczuk - pomocnik, 21 lat, również wychowanek GKSu Jastrzębie, w którym był wyróżniającym się zawodnikiem. Stamtąd przeszedł do Olimpii Grudziądz jednak rywalizacja w jednym z najsilniejszych zespołów II ligi zachodniej była zbyt duża, i nie miał większych szans na występy. Mimo to zaliczył 10 spotkań w pierwszej &quot;11&quot; oraz 4 razy wchodził z rezerwy, nie zdobył żadnej bramki. Energiczny, wybiegany, walczak. W Resovii powinien powalczyć o wyjściowy skład. Wzmocnienie składu.
✅ David Kwiek - obrońca, pomocnik, 23 latek. Nowocześnie grający lewy obrońca, który często zapuszcza się do przodu włączając w akcje ofensywne. Urodzony w Niemczech, posiadający obywatelstwo kanadyjskie. Wychowanek Wisły Kraków, w której grał jedynie w Młodej Ekstraklasie, z której trafił do szwajcarskiego drugoligowego Signal FC Bernex-Confignon, a następnie do bardziej znanego Yverdon-Sport FC. Wrócił do Polski, i grał w Niecieczy z którą awansował do I ligi, występując w 14 spotkaniach. W obecnym sezonie wystąpił tylko raz, gdzie wszedł z ławki, następnie przyplątała mu się długa kontuzja, po której już nie zagrał. Gra w Resovii ma mu pomóc odbudować formę. Jeśli będzie w pełnej dyspozycji może to być jeden z najważniejszych zawodników. Pytanie tylko czy już jest w pełnej gotowości.
✅ Ihor Witiw - bramkarz z Ukrainy, z klubu FC Desna Chernihiv. Bardzo dobrze zbudowany, mierzący ponad 2 metry wzrostu zawodnik, ponoć o wysokich umiejętnościach. Ma być alternatywą dla Marcina Pietryki, który nie czuje rywalizacji w klubie. Będzie to bramkarz rezerwowy. Uzupełnienie kadry.
✅ Peter Záhradník - pomocnik, 28 lat. Słowak, reprezentujący w przeszłości słowacki Ruzomberok oraz Tatrana Presov. Ciężko powiedzieć na co stać tego zawodnika. Myślę, jednak że rundę rozpocznie na ławce.
✅ Krzysztof Pietluch - napastnik, przyszedł z piątoligowej Wólczanki Wólka Pełkińska, raczej to inwestycja w przyszłość, nie sądze żeby łapał się choćby do 18stki meczowej, przynajmniej narazie. Uzupełnienie szerokiej kadry.
Odeszli:
⛔ Łukasz Dzierżęga - napastnik, z zaciągu Copjaka, kompletnie się nie sprawdził. Wystąpił w paru meczach, ale strata to mała.
⛔ Pavol Hustava - napastnik, również ściągnięty przez Copjaka ze Słowacji. Zagrał 4 mecze w podstawowym składzie, z ławki wchodził siedmiokrotnie, bez żadnych efektów bramkowych. Żadna strata.
⛔ Ilja Zitka - obrońca, ściągnięty przez trenera Copjaka. Sezon rozpoczął jako podstawowy obrońca, rozgrywając 10 spotkań, wszystkie w pierwszej &quot;11&quot;, strzelił jedną bramkę, jednak proste błędy jakie mu się przydarzały zmusiły nowego szkoleniowca o odesłanie go na ławkę i później już nie grał, a defensywa spisywała się o wiele lepiej. Odszedł gdyż nie jest potrzebny. Mała strata.
⛔ Jan Krupa - młody pomocnik ze Słowacji, miał się okazać wielkim talentem, a okazał się wielkim niewypałem, rozegrał kilka spotkań w których ani razu nie pokazał się z dobrej strony. Rozwiązano z nim kontrakt, szuka klubu. Żadna strata.
⛔ Lubomir Iwanskyj - lewy obrońca, w przeszłości występował w reprezentacji młodzieżowej, w Resovii jednak kompletnie się nie sprawdził, pare epizodów na boisku, nie ma czego żałować. Szuka klubu.
⛔ Tomasz Jakuszewski - ofensywny pomocnik, napastnik. Miał być czarnym koniem, strzelającym bramki. Jednak kompletnie rozczarował, zagrał 5 w podstawowym składzie, raz wszedł z ławki, zdobył jedną bramkę oraz otrzymał 2 czerwone kartki. I to by było na tyle z jego gry. Mała strata.
⛔ Michał Iliński - rezerwowy bramkarz, młodzieżowiec, jednak za wysokie progi jak na niego, nie był konkurencją dla Pietryki dlatego pożegnał się z klubem. Żadna strata.
⛔ Kamil Kościelny - obrońca, ściągnięty ze Stali Mielec, młody chłopak, nie przebił się do I drużyny, grał głównie w rezerwach i wrócił do Mielca. Żadna strata.
⛔ Mateusz Podstolak - prawy obrońca, również młodzieżowiec i również podobna historia jak z Kościelnym. Ma chłopak papiery na granie, może z niego być wartościowy zawodnik, ale jeszcze za wysoki poziom II ligi dla niego. Początek sezonu grał w pierwszym składzie, później jednak został przesunięty na ławkę. W sumie rozegrał 11 spotkań wszystkie zaczynając w wyjściowej jedenastce. Mała strata.
⛔ Szymon Stencel - pomocnik, młodzieżowiec, przybył z GKSu Jastrzębie. Nie przebił się, grał głównie w rezerwach. W I składzie jeden występ w Pucharze Polski. Żadna strata.

Konkluzja
Resovia pozbyła się w głównej mierze zbędnego balastu po poprzednim szkoleniowcu. Wszyscy zawodnicy jacy opuścili Resovię to zawodnicy, którzy się nie sprawdzili i nie mieliby szans na grę w drożynie. Najbardziej może szkoda Podstolaka, bo za 2-3 lata powinien być to solidny zawodnik jak na warunki II ligi. W ich miejsce pozyskano 7 zawodników, z czego Chrabąszcz i Kwiek to będą z pewnością wzmocnienia pierwszej &quot;11&quot;. Do 18-stki meczowej łapać powinni się też Hajczuk, Zahradnik, Witiw oraz być może Góra. Także Resovia na papierze powinna być dużo bardziej solidna niż w rundzie jesiennej. Wzmocniona mocno linia pomocy oraz nieźle obronna.
 
S 2

sport83

Użytkownik
Mecz Ruchu WM ze Świtem NDM został przełożony ze względu na zły stan boiska, na którym zalega jeszcze warstwa śniegu.
Z powodu złego stanu murawy wniosek o przełożenie meczu składał też Motor, jednak Wydział Gier odrzucił wniosek i mecz z Nadarzynem ma sie odbyć planowo w sobote. Inna sprawa że sędzia może odwołać spotkanie w dniu meczu.
Tak czy inaczej w Motorze na pewno nie zagra w tej rundzie Marcin Popławski. PZPN zdyskwalifikował go na pół roku za udział w aferze korupcyjnej. Od decyzji nie ma juz odwołania. To samo dotyczy Syroki, ale on juz chyba zakończył karierę.
W Lublinie może być problem z zestawieniem linii ataku na GLKS. Fundakowski jest podobno kontuzjowany. Niech ktoś potwierdzi
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom