>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

I i II Runda eliminacji Ligi Mistrzów (2011/2012)

Status
Zamknięty.
maui 83

maui

Użytkownik
FK Mogren - Liteks 2
Mogren sprzedał dwóch bardzo ważnych graczy Marko Cetkovicia (do Jagielloni [29/8] i Petara Grbicia [Olympiakos, [25/6]), a także podstawowego bramkarza Ivana Janjusevicia [20/0]. Za pieniądze ze sprzedaży Grbicia (0,5 mln euro) pozyskali kilku piłkarzy ale nikt poza Vladymirem Glusceviciem (przyszedł po pół roku z 2. ligi hiszpańskiej) chyba nie będzie silnym ogniwem drużyny. Liteks stracił przed sezonem napastnika Doka Madureira [22/12]. Niestety w jego miejsce nie przyszedł nikt godny uwagi i dlatego trochę się obawiam zwycięstwa gości, ale wydaje mi się że futbol bułgarski (ten w wydaniu ligowym) stoi na wyższym poziomie od czarnogórskiego i Liteks poradzi sobie z drużyną mistrza Czarnogóry.
Gospodarze nie grają na swoim stadionie, który nie spełnia wymogów UEFA, co prawda grają raptem w oddalonej o 80km Podgoricy, ale zawsze to jakiś minus dla Czarnogórców.
A co do Litexu to niedawno czytałem wypowiedź trenera odnośnie eliminacji do LM. Powiedział, że presja działaczy jest ogromna, ale on bogatszy o zeszłoroczne doświadczenia jest w stanie awansować do grupowej fazy LM. Zapowiadał, że wyciągnął wnioski z porażki ze Żliną. Ale czy wygrają już dziś? Tego nie jestem pewien, remis też możliwy.
Pozdro
 
S 381

szczurek

Użytkownik
vs.

II Runda Eliminacji Champions League
Skonto Ryga - Wisła Kraków
Dyscyplina: Piłka Nożna - Eliminacje Champions League
Spotkanie: Skonto Ryga - Wisła Kraków
Typ: 2
Kurs: 1,60
Bukmacher: Bwin
Analiza:
Jutro swoje kolejne podejście do Ligi Mistrzów rozpocznie Wisła Kraków. Pierwszy rywal - mistrz Łotwy, Skonto Ryga. Wiślacy są faworytem tego meczu, i na nich stawiam.
No właśnie. Już nie takie rzeczy się w polskiej piłce działy. Sama Wisła ma w &quot;dorobku&quot; Levadię Tallin, Karabach Agdam, Valarengę Oslo czy Dinamo Tibilisi. W tym roku już Jagiellonia odpadła po zaciętym dwumeczu z Irtyszem Pawłodar... Jednak coś mi mówi, że tym razem obejdzie się bez kompromitacji.
Wisła ma na ławce Roberta Maaskanta, faceta z doświadczeniem, który wie co robi. To nie jest żyjący swoim światem Skorża, ani zapatrzony w siebie Probierz. Wydaje mi się że zdoła zmotywować swoich zawodników do grania. Bo nie oszukujmy się, Wisła piłkarsko przewyższa rywali o kilka klas. Skonto o piłkarzach pokroju Kew Jaliensa (381 występów w Eredivisie, i 10 w Reprezentacji Holandii), Osmana Chaveza (podstawowy obrońca reprezentacji Hondurasu, która grała na Mistrzostwach w RPA) czy Ivicy Ilieva (który grał już w Champions League w barwach Partizana Belgrad) może tylko pomarzyć. Oprócz tych graczy, Wisła ma pewnego Pareikę w bramce, rozkręcającego się Genkowa w ataku, czy Meliksona i Małeckiego, którzy w zeszłym sezonie grali wprost wspaniale.
Jeżeli Wisła podejdzie to tego meczu na poważnie, i nie zlekceważy rywala, to powinniśmy mieć raczej powtórkę z meczu przeciwko FK Szawle, a nie z Levadii Tallin.
Transmisja meczu o 20:30 w Polsacie Sport. Pozdrawiam.
Wisła (4-2-3-1): Pareiko - Paljić, Jaliens, Chavez, Lamey - Sobolewski, Wilk - Małecki, Melikson, Iliev - Genkow
Skonto Ryga - Wisła Kraków 2 @1,60 (Bwin) ✅ 0:1
Minimalizm i lenistwo piłkarzy Wisły było nieprawdopodobne. Choć można ich usprawiedliwić tym że dopiero zaczynają sezon... Lech w zeszłym roku na początku męczył się z Interem Baku, żeby potem pokonywać Manchester City i Juventus...
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Moje niespodzianki jak narazie w plecy, ale ja nie o tym chcę...

Bardzo mi szkoda mistrzów Luksemburga. Byli trochę wolniejsi, bardziej schematyczni, może i zasłużyli na porażkę (spierałbym się), ale nie 0:2. Składne akcje, ciągłość formacji, wyszkolenie techniczne lepsze od połowy naszej ekstraklasy, motywacja, pressing, chęci, ambicje. Bramki stracili w końcówce 1 połowy, obie po stałych fragmentach (przy wolnym bramkarz bezradny), do momentu utraty bramki byli lepsi, mieli nieco więcej z gry, strzał w słupek, groźne piłki, spokój w obronie, częsta gra na jeden kontakt. W drugiej połowie to oni prowadzili grę, Maribor kontrował (poprzeczka, przypadkowy słupek i raz sam na sam), ten duży czarny sporo szumu robił, przepychał Słoweńców jak chciał. Gruszczyński po wejściu fajną piłkę zwalił. Na koniec ewidentny rzut karny dla F91 po zagraniu ręką gospodarzy nieodgwizdany... szkoda.

Chciałem jeszcze coś o Wiśle pisać, ale w sumie nie ma sensu
 
zonovsky 54

zonovsky

Użytkownik
Wczoraj mój under w Ekranasie legł w gruzach już w 22&#39;. Sam nie byłem dość pewny tego typu, ale podałem. W spotkaniu Mogren-Lovech spotkałem się z przykrą sytuacją. Gospodarze zaczęli prowadzić jakoś na początku spotkania, wygrana utrzymywała się do przerwy. Mój typ uratował rezerwowy Todorov, który strzelił 2 bramki w odstępie trzech minut. Brawa dla tego pana!
Nie oglądałem meczu Mariboru, ale z tego co piszecie, w rewanżu mogą dziać się ciekawe rzeczy.
Myślę, że Wisła Kraków nie przyniesie nam wstydu i przejdzie ten dwumecz. Na wyjeździe (dziś) może nie obyć się bez problemów, ale jednak powinni sobie poradzić. Przesadzę jeśli napiszę, że zacieram ręce przed meczem, to przecież nie będzie jakiś powalający na kolana futbol, ale to zmagania polskiego zespołu, a to emocjonuje. Zobaczymy co pokażą... ;)
 
Otrzymane punkty reputacji: +1
dark-white 11

dark-white

Użytkownik
Malmo FF-HB Torshavn (0-1,5)
typ:1 @1.20 ✅✅✅
Bangor City - HJK Helsinki
typ:2 @1.46 ✅✅✅
Dinamo Zagrzeb - Neftchi Baku
typ:1 @1.22 ✅✅✅
Rosenborg - Breidablik
typ:1 @1.16 ✅✅✅
Partizan Belgrad - Skendija
typ:1 @1.20 ✅✅✅

No to po kolei:
Malmo solidny szwedzki klub zaś uch rywalem będzie HB Torshavn. Co do graczy z Wysp Owczych to kontuzji nabawił się podstawowy bramkarz zespołu Polak Marcin Dawid. HB Torshavn od pewnego czasu jest kompletnie bez formy. Na ostatnie 6 meczy ligowych przegrali 4 wszystkie minimum 2 bramkami tak więc jeżeli dostają takie baty od drużyn z rodzimej ligi to nie wyobrażam sobie innego scenariusza niż wysokie zwycięstwo Malmo w dzisiejszym meczu.
Bangor debiutuje w eliminacjach do LM i odrazu dostaje bardzo wymagającego rywala, a mianowicie HJK Helsinki, które jest ostatnio w wyśmienitej formie. 10 ostatnich meczy to komplet zwycięstw, a to chyba o czymś świadczy tym bardziej, że były to zwycięstwa w lidze Fińskiej, która mimo wszystko jest silniejsza od ligi Walijskiej. Zastanawiałem się tu nad handicapem ale postanowiłem zagrać ostrożniej
O meczu Dinamo, krótko. Trzeba wygrać u siebie bo wyjazdy do takich krajów jak Azerbejdżan nie są lekkie. Dinamo to uznana marka w Europie (oczywiście jak na swój poziom ;)).
Rosenborg i Partizan to poprostu róznica klas. Oba zespoły już nie raz grały na Europejskiej arenie w przeciwieństwie do swoich rywali. U siebie trzeba będzie wypracować zaliczkę aby na wyjeździe nie musieć się męczyć.
 
homel 918

homel

Użytkownik
Dark nie doceniasz walijskiej ekipy, ktora spokojnie remis wyciagnie. Finska liga nic soba ciekawego nie reprezentuje. Dinamo Zagrzeb bedzie mialo bardzo ciezka przeprawe, i szkoda nerwow po 1,20. Klub ma troche kasy i coraz blizej im do europy. Maja napastnika Mpenze - wielokrotnego reprezentanta Belgi , 3 druzyna ligi Krabach w dwumeczu LE 7-0 wygrala z litewska 2 druzyna lig Banga - azerskie ekipy to juz nie chłopcy do bicia.
 
dark-white 11

dark-white

Użytkownik
Dark nie doceniasz walijskiej ekipy, ktora spokojnie remis wyciagnie. Finska liga nic soba ciekawego nie reprezentuje. Dinamo Zagrzeb bedzie mialo bardzo ciezka przeprawe, i szkoda nerwow po 1,20. Klub ma troche kasy i coraz blizej im do europy. Maja napastnika Mpenze - wielokrotnego reprezentanta Belgi , 3 druzyna ligi Krabach w dwumeczu LE 7-0 wygrala z litewska 2 druzyna lig Banga - azerskie ekipy to juz nie chłopcy do bicia.
Może rzeczywiście Dinamo może się potknąć na Azerach ale co do HJK jestem przekonany. Bangor nawet w lidze Walijskiej jak przychodzi do meczy z innymi potentatami tej ligi jak TNS czy Llanelli to jednak zazwyczaj przegrywają. HJK w takiej formie w jakiej się znajduje powinno już na wyjeździe zapewnić sobie zaliczkę.
Jeszcze co do Karabachu i Bangi to jednak litewska Banga to nie ten poziom co Dinamo
 
adi_krk 1

adi_krk

Użytkownik
Spotkanie: Malmo - HB Torshavn - Handicapy na 1. połowę
Typ: Malmo -1 bramka @ 2.10 ⛔
Dziś o godzinie 19:00 dojdzie do spotkania drużyn ze Szwecji oraz Wysp Owczych. Murowanym faworytem tego spotkania są gospodarze. Między ligą szwedzką a ligą wysp owczych jest różnica paru klas. Goście postawią przysłowiowy &quot;autobus&quot; byle nie stracić bramki, jednak myślę, że już w 1 połowie stracą przynajmniej 2. Przemawia za tym fakt wspomnianej wcześniej różnicy klas oraz ostatnie wyniki drużyny ze stolicy w rodzimej lidze (czerwiec):
HB Tórshavn - B36 Torshavn 1-3
EB/Streymur - HB Tórshavn 3-1
HB Tórshavn - Toftir 3-3
Drużyna HB Torshavn plasuję się obecnie dopiero na 7 miejscu w bardzo słabej lidze, przegrywając aż 6z10 ostatnich meczów. Malmo nie zachwyca formą w tym sezonie. Myślę jednak, że jeśli uda się szybko strzelić bramkę to &quot;autobus&quot; z Torshavnu odejdzie ze sporym bagażem goli we własnej bramce. Nie ma się tutaj co rozpisywać. Malmo mimo słabej skuteczności strzeleckiej w lidze powinno sobie dzisiaj urządzić prawdziwy festiwal strzelecki.
W drużynie HB Tórshavn prawdopodobnie nie zagra podstawowy bramkarz, Polak Dawid Marcin.
???? Chyba Tira postawili przed bramką... ????
 
patrol22 1,4K

patrol22

Użytkownik
P. nożna: LM
Skonto - Wisła Kraków
over 3.5 gola
3.70
Betsson


Kolejne podejście Wisły do upragnionej fazy grupowej ligi mistrzów. Co ciekawe bodajże po raz pierwszy nie osłabili podstawowego składu sprzedając swoje gwiazdy przed spotkaniami eliminacyjnymi. Dokupili kilku doświadczonych graczy co może zaprocentować już w dzisiejszym meczu. Moim zdaniem wpadki z poprzednich lat nie mogą mieć tutaj miejsca i przynajmniej takiego rywala jak Skonto Ryga mistrz Polski przejdzie bez żadnych problemów. Mecze przygotowawcze do sezonu może nie powalały na kolana ale tak naprawdę gra na serio zaczyna się dopiero dzisiaj i mam nadzieję, że doświadczeni gracze tacy jak Sobolewski i &quot;gwiazdy&quot; rundy wiosennej Melikson, Genkov czy Małecki dadzą z siebie wszystko by już w pierwszym meczu dać do zrozumienia Łotyszom, kto tutaj jest lepszą drużyną. Wiele się mówi, że w tych eliminacjach Wisła może zajść bardzo daleko, a może nawet do fazy grupowej. Jakby nie patrzeć wzmocnienia i nie pozbywanie się zawodników z pierwszego składu napawają optymizmem.
Dzisiaj o godzinie 20:30 zobaczymy na co stać Wisłę. Typuję pewne zwycięstwo Wisły 3:1, a zatem over 3.5 gola.
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Ma ktoś z was jakiś stream do Malmo? Bo szukam po necie, ale specjalnie nie widzę. Nie bardzo wierzę, aby ze Svedbank S. nie było transmisji
 
huczek 14

huczek

Użytkownik
&lt;table id=&quot;post2311430&quot; class=&quot;tborder&quot; align=&quot;center&quot; border=&quot;0&quot; cellpadding=&quot;6&quot; cellspacing=&quot;0&quot; width=&quot;100%&quot;&gt;&lt;tbody&gt;&lt;tr valign=&quot;top&quot;&gt;&lt;td class=&quot;alt1&quot; id=&quot;td_post_2311430&quot; style=&quot;border-right: 1px solid rgb(209, 209, 225);&quot;&gt; Piłka nożna, Liga Mistrzów , 13.07.2011 godz.: 20:00
Spotkanie: D. Zagreb - Neftci Baku (hc 0-3,5)
Kurs: 5.25
Typ: 1
Bukmacher: Bet365
Analiza:
Jeszcze do dzisiaj wszyscy kibicice z naszego kraju kojarza klub Neftci Baku ze starcia w Lidze Mistrzow z Widzewem. Łodzianie kilkanascie lat temu rozbili ekipe z Baku przed wlaasna publicznoscia az 8-0. Od tamtego czasu pilka Azerbejdzanu poszla sporo do przodu. Z reszta najlepiej swiadczyc może o tym porazka przed rokiem Wisly z Karabahem. Wciaz jednak sa tylko zasciankiem na tle pilkarskiej Europy. Na ta chwile sklad Neftci wycenia sie na zaledwie 7 mln E. W kadrze maja kilku zagranicznych zawodnikow i wsrod nich przewazaja brazylijczycy. Najwieksza jednak gwiazda druzyny jest Serbski bramkarz wyceniany obecnie na 1 mln E. Na tle pilkarzy z Zagrzebia kadra Neftci nie moze robic wrazenia. Druzyna Chorwacka jest w koncu warta prawie 50 mln E. Warto wspomniec o takich zawodnikach jak: Sammir (6mln E), Badelj (5mln E) i Vrsaljko (4mln E). Obecnosci ich moze pozazdroscic Dynamu nie jedna ekipa z czolowych lig Europejskich. Generalnie na ta chwile Dynamo zdaje sie byc zdecdyowanie najsilniejsza druzyna w tej rundzie kwalifikacji. W zwiazku z tym chyba nikt nie dopuszcza mysil,ze mogliby sie pozegnac z rozgrywkami Ligi Mistrzow juz w tej fazie. Reasumujac z Neftci sa zdecdyowanym faworytrem. Dodajac do tego fakt grania przed wlasna publicznoscia to kazdy inny wynik niz ich pewne zwyciestwo bedzie spora niespodzianka.
&lt;/td&gt; &lt;/tr&gt; &lt;tr&gt; &lt;td class=&quot;alt2&quot; style=&quot;border-width: 0px 1px 1px; border-style: none solid solid; border-color: -moz-use-text-color rgb(209, 209, 225) rgb(209, 209, 225);&quot;&gt;
&lt;/td&gt; &lt;td class=&quot;alt1&quot; style=&quot;border-width: 0px 1px 1px 0px; border-style: none solid solid none; border-color: -moz-use-text-color rgb(209, 209, 225) rgb(209, 209, 225) -moz-use-text-color;&quot; align=&quot;right&quot;&gt; &lt;/td&gt;&lt;/tr&gt;&lt;/tbody&gt;&lt;/table&gt;
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Cieszymy się z wyniku, pokuszę się o stwierdzenie, że awans przesądzony. Z przodu gra całkiem całkiem, trudno się gra przeciwko tak ustawionemu przeciwnikowi. Jednak uważam też, że Wisła kompletnie nie ma obrony. Obrońcy ze sporym doświadczeniem, a panikują potwornie. Mocny zespół to ich atakiem w depresje wprowadzi. Bardzo mi zależy, żeby trenowali obronę, bo ja chce mistrza Polski oglądać w co najmniej w 4 rundzie

Z dzisiejszych spotkań dla mnie zaskoczeniem jest tylko wynik Białorusinów. U siebie sprawę chyba przesądzą
 
dr.house 16

dr.house

Użytkownik
Zgadzam sie z Typerem, obrona masakryczna tylko też pytanie o ich zaangożowanie? Kew przebiegł w tym meczu 670 metrów a Chavez zamyka oczy jak podaje. Jak poprawią obrone to może być ciekawie. Forma przyjdzie na pewno ; )
 
konrad140 2,5K

konrad140

Forum VIP
Ja mam jednak takei wrażenie , że Wiślacy przeszli trochę obok tego meczu , dostosowali się do poziomu przeciwnika i mecz wyglądał jak wyglądał. Ogólnie widać było , ze to początek sezonu , Małecki napakowany bardziej niż Pudzianowski , jeszcze słaba kondycha i szybkość... Kiedyś po porażką z Levadią przyszła wielka forma Wisły , też mam nadzieję , że i teraz na najważniejsze mecze ta forma dopiero wystrzeli. Awans jest blisko , plan minimum na dziś wykonany , czekamy na rewanż.
 
los.blancos 61

los.blancos

Użytkownik
Nie wiem jak Wy możecie być zadowoleni z takiego meczu ???? Ja to bym kazał niegrzecznym dzieciom za kare oglądać ten mecz, niech się pomęczą. Tragedia w ataku, tak na prawdę zero akcji bramkowych, jedyne co dzisiaj zobaczyliśmy to samobójcza bramka i jeden strzał Małeckiego który był by niecelny gdyby obrońca nie zmieniał lotu piłki. A obrona .... jaka obrona?? Od czasu do czasu ktoś z drużyny gospodarzy pobiegł pod nasze pole karne i stwarzał większe zagrożenie niż my. A tak już na koniec, to radził bym im na treningach poćwiczyć dośrodkowania, bo przez 90min może było jedno celne dośrodkowanie, a może i nie było żadnego. ????
Może po prostu ja za dużo wymagam od naszych &quot;kopaczy&quot; zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu. Ale wydaje mi się że jedyną rzeczą z której się można dzisiaj cieszyć to komplet pkt do rankingu uefa. :]
 
typer36 456

typer36

Użytkownik
Nie wiem jak Wy możecie być zadowoleni z takiego meczu ???? Ja to bym kazał niegrzecznym dzieciom za kare oglądać ten mecz, niech się pomęczą. Tragedia w ataku, tak na prawdę zero akcji bramkowych, jedyne co dzisiaj zobaczyliśmy to samobójcza bramka i jeden strzał Małeckiego który był by niecelny gdyby obrońca nie zmieniał lotu piłki. A obrona .... jaka obrona?? Od czasu do czasu ktoś z drużyny gospodarzy pobiegł pod nasze pole karne i stwarzał większe zagrożenie niż my. A tak już na koniec, to radził bym im na treningach poćwiczyć dośrodkowania, bo przez 90min może było jedno celne dośrodkowanie, a może i nie było żadnego. ????

Może po prostu ja za dużo wymagam od naszych &quot;kopaczy&quot; zwłaszcza przed rozpoczęciem sezonu. Ale wydaje mi się że jedyną rzeczą z której się można dzisiaj cieszyć to komplet pkt do rankingu uefa. :]
Wiesz, taki jest stan naszej piłki obecnie. Niestety, tak właśnie jest. Ja znając potencjał naszych ekip jestem zadowolony, że wreszcie w kwalifikacjach LM nasz zespół był stroną wyraźnie dominującą. Natomiast o tym, że ten zespół w całokształtnym obrazie gra kaszane pisałem wiele razy i swoje zdanie podtrzymuje. Widać to było już w sparingach, dzisiejszy mecz wiele się od nich nie różnił, choć atak usprawiedliwiałbym cześciowo ustawieniem rywala, zwłaszcza w 1 połowie. Cieszę się z wyniku i uważam, że u siebie nie przegramy, więc awans będzie.

Apropo dośrodkowań to już kiedyś pisałem, że skrzydłowi (i nie tylko) zespołów z takich lig jak Azerbejdżan, Kazachstan, Gruzja, Luksemburg, Albania, Irlandia Północna i innych średniosłabych potrafią dośrodkować prosto na głowę, z odpowiednią siłą. Wrzutki są mierzone, z pomysłem. A w naszej lidze to jest wrzucanie na pałe, 75% dośrodkowań nie dociera wogóle w obszar zagrożeń.

To samo dotyczy gry klepą. Jedynie Jaga i Śląsk (mniej) coś próbują w ten sposób grać i czasami może Lechia... pojedyncze przypadki zdarzą się i w innych zespołach, ale żeby grać ro regularnie to no option.

Jest jeszcze wiele elementów, które wymagają szkolenia, ale na ile znam treningi naszych klubów to to kuleje, co widać
 
homel 918

homel

Użytkownik
Mecz tragedia obydwie druzyny oddaly 5 strzalow.... nudny jak flaki z olejem
oby sie zgrali, jest szansa jak beda grali 2 np o wiecej goli
obrona jedynie Czawez daje jakis gwarant ze przeriwe akcje wygra glowke i nie da sie przepchnac
moze sie rozegraja, oby ???? ja tam wierze
 
przepowiednik 6

przepowiednik

Użytkownik
Niestety, muszę to powiedzieć : Wisła cienka jak barszcz!!! A Małecki powinien wylądować na trybunach, zawsze był surowy i pokazał to samo wczoraj. Cóż, z taką grą, nie oszukujmy się, następna runda odpadają....jak nie w tej...
 
vatoloco123 3

vatoloco123

Użytkownik
Radzę przypomnieć sobie mecze Lecha w poprzednim sezonie. Beznadziejna gra z Baku, pewna porażka ze Spartą Praga a potem znakomite występy w Lidze Europejskiej. Wisła dopiero zaczyna powoli sezon, dobra gra przyjdzie później, miejmy nadzieję że w 3 rundzie zagrają lepiej. Najważniejsze że Wiślakom udało się wczoraj wygrać, a jak wiadomo malkontenci zawsze będą
 
O 27

odrzanski

Użytkownik
Małecki nie jest surowy tylko jest zwyczajnie spasiony. Widać, że wieczorami to z kibicami Wisły krążył po krakowskich lokalach, brak mu dynamiki i szybkosci, jesli jest w formie to potrafi duzo zrobic. Szczerze mowiac troche sie wam dziwie, nie wiem czego sie spodziewaliscie ? Wisła miała wygrac na wyjezdzie 4:0 ? Te czasy sie juz dawno skonczyly kiedy bilismy &quot;ogórów&quot; jak chcielismy bo teraz cala nasza liga to same ogóry patrzac przez pryzmat Europy. Ja tam jestem zadowolony, ze wygrali i sie zblizyli do awansu do III rundy, niespodziewalem sie ze na poczatku lipca, Wisła błyśnie fantastyczną formą.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom