>>>BETFAN - TRIUMF BONUSA NAD BOOSTEM <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
Fortuna bonus

Grupa G - Niemcy, Ghana, USA, Portugalia

master.mk1988 77

master.mk1988

Użytkownik
Wszyscy widza w meczu niemcy - usa ustawke. Moim zdaniem wygraja Niemcy. Tutaj nie bedzie kalkulacji. USA powiedzmy to glosno, gra slabo. Po prostu maja farta. Z Ghana szczesliwy korner I bramka w 90 min. Ze slabiutka Portugalia bramka zycia z 30 metrow. Dzisiaj zarty sie skonczyly. Niemcy zrobia swoje, ale USA I tak awansuje. Nikt nie bierze pod uwage, ze Portugalia moze skonczyc sie remisem. W moim odczuciu Ghana jest zespolem lepszym, fantastycznie przygotowana pod wzgledem fizycznym. Ronaldo jest juz zmeczony sezonem, nie pociagnie sam swoich rodakow.
Moje typy:
Niemcy wygraja 1.57
Ghana remis lub wygrana 1.8
Bet365
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
L 88

lenny

Użytkownik
O jaka afera, że ustawka, że wałek bla bla bla. Logiczne, że remis premiuje awansem oba zespoły. Ale dużą rolę gra też wynik Ghany z Portugalią. Pomijam fakt, że zespół Paulo Bento ma słaby bilans bramkowy, który moim zdaniem jest w meczu z Ghaną nie do odrobieniaszczególnie, że Ghana walczy o awans. Jednak Afrykanie też nie mogą być spokojni, bo nie wszystko w ich rękach. Jeśli chodzi o Niemców, to po meczu z Portugalią dawałem im szansę na puchar. Pomimo remisu z Ghaną nadal uważam, że stać ich na czwarty w historii tytuł mistrzowski. Odnośnie dzisiejszego meczu z USA - trenerzy starzy znajomi. Poza tym mamy XXI wiek, tu wszędzie internet i informacje o wynikach z drugiego stadionu. Przed zawodnikami nie ukryje się fakt, że ktoś tam strzelił gola. Kibice inaczej się zachowują, bo radość albo mocniejszy doping, czy coś tam jeszcze. Na tych mistrzostwach już zdarzały się mecze, gdzie jeden zespół musiał zgarnąć komplet punktów w meczu. Teraz jest tak z Ghaną i Portugalią. Żadnego z tych zespołów nie zadowoli remis, szykuje się walka. Stąd mój pierwszy typ:

Ghana - Portugalia: BTS w meczu? TAK! @1.50 Bet365 ✅

Skoro walka to i faule i kary czyli dodaję też:

Ghana - Portugalia: powyżej 2.5 kartek w meczu @1.66 Bet365 ✅

Teraz trochę głębiej o meczu moich faworytów i USA. Badając ostatnie mundiale, Niemcy wychodzą najkorzystniej: w 2002 roku w Korei i Japonii zajęli DRUGIE miejsce, w 2006 na swoich stadionach zajęli TRZECIE miejsce, a w 2010 roku w RPA ponownie TRZECIE miejsce. Są oni zespołem nastawionym na sukces, w Brazylii zameldowali się by walczyć o trofeum. Nie wiadomo na kogo trafią w następnej rundzie, ale nie będzie to spacerek dla takowego przeciwnika. Ponadto wiadomo, że Niemcy mają w genach uważanie się za lepszych i silniejszych. Lubią pokazywać swoją siłę. Dlatego nie wierzę w plotki o ustawce na dzisiejszy mecz. Przyjaźń przyjaźnią, ale wątpię żeby na mundialu. Czyli moim pierwszym typem jest:

USA - Niemcy: 2 @1.61 Bet365 ✅

Ja dziś obejrzę mecz Rzeszy. Mówiłem już, że widzę w nich kandydatów do tytułu. Poza tym co to za mundial, w którym Niemców nie ma w fazie pucharowej? Dlatego proponuję wybić sobie z głowy wygraną USA dziś. Oczywiście, wygrana USA przy dobrym bilansie bramkowym daje awans Niemcom. Ale oni sobie na to nie pozwolą. Według mnie bukmacherzy wystawili takie duże kursy bo chcą złapać paru odważnych. Na koniec napiszę, że Niemcy jak i większość Bundesligi lubią rzuty rożne. Dlatego podaje jeszcze dwa typt z nimi związane:

Więcej rzutów rożnych: Niemcy @1.53 Bet365 ✅
Powyżej 9.5 rożnych w meczu @1.72 Bet365 ⛔

No to powodzenia ????
 
H 0

hugus

Użytkownik
Scenariusz może być taki, że USA - Rosja zagrają w 1/8 finału, a to będzie bardzo piorunujący mecz z wieloma podtekstami politycznymi. Na pewno FIFA zacierała by ręce na taki mecz, jak i cały świat zafascynowany byłby takim meczem. Ja już wcześniej pisałem, że na USA (kurs ponad 10) to ogromne value. Do kombinacji polecam Rosja + USA.
Identycznie pomyślałem
moje typy:
Usa - Niemcy
Usa wygra
Portugalia wygra - tu myśle że ronaldo może postrzelać, wyczytałem ze ghana ma dostać premie 3mln $ za awans. Ok WKS tez miał dostać i ewidentnie odpuścili mecz co było widać i ten karniak z rękawa. i to można nazwać ustawką, pełno takich meczy gdzie sędziowie drukują wynik meczu.
Algeria -Rosja
Rosja wygra - ruskie myślę że się odblokują, zawodników mają z ruskich klubów gdzie potrafią strzelać bramki.
Korea - Belgia
remis
ostatnie mecze z drużynami walczące o awans i pewne awansu kończyły sie remisem, tak jak wczorajsza francja, kostaryka z anglią żeby oskubać ludzi bezbramkowy remis...lubią dać takie meczyki
 
D 3,2K

dawczan

Użytkownik
Ok WKS tez miał dostać i ewidentnie odpuścili mecz co było widać i ten karniak z rękawa. i to można nazwać ustawką, pełno takich meczy gdzie sędziowie drukują wynik meczu.
Co za bzdury. Też sie chwile wachałem czy był karny, ale obejrz sobie ten filmik i jeśli po nim uwazasz, że to nie jest karny i że ten mecz to ustawka no to nie mam wiecej pytan ????
https://www.youtube.com/watch?v=XnxO-rtj25E

A Słonie nie odpuściły tylko zagrały fatalnie i trener dokonał jeszcze gorszych zmian.
 
konar25 2,9K

konar25

Użytkownik
Identycznie pomyślałem

moje typy:

Usa - Niemcy

Usa wygra

Portugalia wygra - tu myśle że ronaldo może postrzelać, wyczytałem ze ghana ma dostać premie 3mln $ za awans. Ok WKS tez miał dostać i ewidentnie odpuścili mecz co było widać i ten karniak z rękawa. i to można nazwać ustawką, pełno takich meczy gdzie sędziowie drukują wynik meczu.

Algeria -Rosja

Rosja wygra - ruskie myślę że się odblokują, zawodników mają z ruskich klubów gdzie potrafią strzelać bramki.

Korea - Belgia

remis

ostatnie mecze z drużynami walczące o awans i pewne awansu kończyły sie remisem, tak jak wczorajsza francja, kostaryka z anglią żeby oskubać ludzi bezbramkowy remis...lubią dać takie meczyki
Jak ktoś zagra wszystko odwrotnie to mu wejdzie bo:Niemcy nie dadzą sobie pupy zbić ale tez nie wygraja przekonywujaco.Nie wiem jak mozna mowic ze Portugalia wygra no ale tu chodzi ze wygra bo to Portugalia i tak o.Ruskie pierogi ruskie dziewczyny ruska wódka tyle wyczytałem z tego.A Belgia wygra dzisiaj i udowodni niedowiarkom czemu przed mundialem tylu na nich stawialo.Takze polecam zagrać typy kolegi odwrotnie.
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
radula 5,4K

radula

Użytkownik
Algeria -Rosja
Rosja wygra - ruskie myślę że się odblokują, zawodników mają z ruskich klubów gdzie potrafią strzelać bramki.
Za przeproszeniem ale takiego głupiego pieprzenia to sie czytać nie da. I co z tego,że maja zawodników z ruskich klubów?? Przecież 2 wcześniejsze mecze też grali ci sami zawodnicy i strzelili aż 1 gola szał normalnie!
Algieria w obu meczach pokazała się z bardzo fajnej strony i to Oni w moim odczuciu sa faworytem tego spotkania.
 
matcyp 3,2K

matcyp

Użytkownik
USA - Niemcy
Typ: Niemcy |1.6|
Bet365 !
Wynik: 0:1 ✅

Analizować zbytnio nie będę , bo jestem ciut wstawiony , a kupon wysłany wczoraj. Niemcy ? faworyt MŚ powinien pokazać styl gry jak w pierwszym meczu i udowodnić , że wychodzą z grupy z pierwszego miejsca i liczą się o jak najwyższe cele na tym mundialu. Kursy wczoraj popołudniu na Niemców wyższe potem niższe ( ja po kursie 1.6 zagrałem ) a dziś znów rosną , ale nic zostaję przy swojej decyzji i 3 punkty dopisuję Niemcom.
__________________
 
jakubeq93 261

jakubeq93

Użytkownik
Boateng i Muntari wyrzuceni z kadry... O ile ten pierwszy nie szczególnie błyszczał, tak Muntari dzielił i rządził w środku pola, ogromne osłabienie, a tyle ludzi postawiło na Ghanę.
Edit: trochę sieje ferment, bo Muntari i tak jest zawieszony za kartki, więc by nie zagrał, ale w tym wypadku będzie brakować Princa. I nie wiadomo co z atmosferą w drużynie.
 
W 26

wpotrzasku

Użytkownik
niektorzy to chyba naprawde maja cos z glowa stawiajac na niemcow po smiesznym kursie 1.6 haha tyle sie mowi o ustawce a wiara sie laduje zamiast w kurs ponad 3 to w 1.6 haha jezeli nie wierzysz w ustawke to po prostu nic nie graj i tyle a te pisanie ze niemcy beda chcialy przegrac zeby zajac 2 miejsce to kompletne brednie haha . od kiedy to francja i brazylia sa lepsze od argetnyny i holandi?? francja zagrala super ze szwajcaria ale wczorjszy ich mecz z ekawdorem tylko pokazal ze wygrali tak wysoko bo po porstu mieli w danym momencie bardzo wyoska skutecznosc. Oni nie sa zadnym zagorzoeniem dla niemcow,brazylia wiadomo hehe rozczarowuje na maksa i niby dlaczego niemcy mieliby sie ich bac?? neymar jest spokojnie do zatrzymania bo porsze zobaczyc jakie latwe bramki do tej pory strzelal, z niemcami to oon sobie w pole karne nie wejdzie. CO innego argentyna ,niby slaba ale 9 pkt ma a niemcy chyba nie sa tak glupi zeby sie narazac na geniusz messiego,wystrczy ze bedzie mial dzien i moze ich pozeggnac z turniejem,tymbardziej ze w koncu na mundialu gra tak jak na niego przystalo a to ze ktos mysli ze holandia jest latwijeszym rywalem od brazylii to juz wogole cvhyba nie ma pojecia o czym pisze,no iten robben ktory moze wlasnie kolegow pograzyc.
nie ma takiej opcji zeby niemcy chcieli spelcjanie zajac 2 miesjce w grupie , ja mysle ze bedzie remis ale tylko w przypadku niekorzystnego wyniku dla usa w meczu ghany z portugalia inaczej niemcy wygraja 1 golem. KUrsy na to wskazuja ze wszystko bedzie zalezec od przebiegu spotkania poniewaz gdy bylo mowione ze dania ze szwecja zremisuje (oczywiscie wszscy ze strzabu mowili ze zagraja na zwyxiestwo) kurs byl uwaga 1.9 a tutaj mamy 3.3 mimo ze byl 3-4 dni temu 2.7 wiec ewidentnie widac ze wszytko bedzie zalezec od tego co bedzie siedzialo w meczu ghany zportugalia ,jedyny pewny typ to ze usa awansuje z 2 miejsca tylko nie wiem po jakim kursie to jest i czy w ogole jest.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
Stany Zjednoczone - Niemcy
powyżej 2,5 gola kurs: 1,70 buk: bah (gram to w aku z Belgia 2x z innej grupy po 2,01) ⛔ (dali nam super &quot;widowisko&quot;)
powyżej 1,5 gola kurs: 1,20 buk: bah (gram to w aku z Algieria 1x z innej grupy po 2,08) ⛔ (Jeden z bardziej żenujących meczy, jak widać 3 kolejka jest na odpoczynek)
Niemcy i poniżej 3,5 gola kurs: 2,60 buk: bah ✅
Remis kurs: 3,20 buk: Rivalo ⛔
Nie wiem czy będzie ustawka na remis czy nie, wolę nie ryzykować z rynkiem 1x2 bo jak pokazał przykład wczorajszej Francji nie każdy się spina byle tylko mieć zwycięstwo. Nie wierzę jednak w nudny mecz na 0:0 pomiędzy akurat tymi drużynami. Zarówno Niemcy jak i USA grają ładny, widowiskowy futbol. USA w każdym meczu chce zwyciężyć co jest w mentalności Amerykanów. Niemcy także nie są zespołem grającym na 0 z tyłu i ponieważ wiele osób ich dzisiaj będzie podejrzewało o deal na remis mogą na przekór zagrać na maksa, jednak gdyby się jednak okazało, że będą inne scenariusze jako &quot;ubezpieczenie&quot; gram na remis po 3,20 co jest w sumie bardzo logiczne bo gwarantuje bezpieczne wejście obu drużynom i gram na scenariusz w którym będzie jednak nudny mecz i padnie mało bramek, ale Niemcy wygrają. Kurs 3,20 jak i 2,60 gwarantują w razie czego zysk, a do tego można korygować sobie na live jak się zobaczy z jakim nastawieniem wyjdą obie ekipy.
 
adamo80 17,4K

adamo80

Użytkownik
francja zagrala super ze szwajcaria ale wczorjszy ich mecz z ekawdorem tylko pokazal ze wygrali tak wysoko bo po porstu mieli w danym momencie bardzo wyoska skutecznosc. Oni nie sa zadnym zagorzoeniem dla niemcow,
Zgadzam się, że Niemcy nie będą chcieli specjalnie przegrać choćby z tego powodu, że w meczu Ghany z Portugalią ktoś może wysoko wygrać i by w ogóle nie awansowali. To jakaś piramidalna bzdura, że będą analizowali jaki przeciwnik im &quot;leży&quot; a jaki nie i tak dzisiaj grali, ale również i Ty piszesz głupoty bo Francja wczoraj wyszła rezerwami i to było widać na każdym kroku. Grali sobie od niechcenia na pół gwizdka na remis, który i tak ich premiował. Proponuję oglądać, tak jak ja w CAŁOŚCI (a nie skróty) wszystkie mecze MŚ i na tej podstawie coś pisać.
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Portugalia - Ghana

Krótko i na temat jak to widzę
Portugalia MUSI atakować od początku spotkania , gdyż ma fatalny bilans bramkowy spodziewam się huraganowych ataków od początku spotkania . Sądze że trener ustawi zespół bardzo ofensywnie aby jak najszybciej postrzelać gole i będzie liczyć na nie ustawiony ???? mecz USA - NIEMCY . Z drugiej strony Ghana walczy o podobne cele u nich jednak róźnica goli stoi na lepszym poziomie , ale tak żeby awansować musi liczyć na dość wysoką wygraną Niemców oraz swój wygrany mecz . Uważam że spotkanie będzie otwarte i padnie trochę bramek . Co do gry samych zespołów Ghana gra radosny futbol w ofensywie wygląda to dobrze co pokazał mecz z Niemcami kontry wręcz zabójcze chociaż i zdarzały się wpadki . Portugalia niestety nie zachwyca na mundialu jednak myśle że CR7 zrobi wszystko aby wygrać i jakimś cudem awansować do następnego etapu . Dużym wzmocnieniem jest powrót Pepe po absencji z powodu czerwonej kartki więc tyły wyglądają już trochę lepiej .

Moje Typy :
Over 2,5 1,57 10/10
CR7 2 lub więcej goli 3,75 4/10
 
W 26

wpotrzasku

Użytkownik
Zgadzam się, że Niemcy nie będą chcieli specjalnie przegrać choćby z tego powodu, że w meczu Ghany z Portugalią ktoś może wysoko wygrać i by w ogóle nie awansowali. To jakaś piramidalna bzdura, że będą analizowali jaki przeciwnik im &quot;leży&quot; a jaki nie i tak dzisiaj grali, ale również i Ty piszesz głupoty bo Francja wczoraj wyszła rezerwami i to było widać na każdym kroku. Grali sobie od niechcenia na pół gwizdka na remis, który i tak ich premiował. Proponuję oglądać, tak jak ja w CAŁOŚCI (a nie skróty) wszystkie mecze MŚ i na tej podstawie coś pisać.
ze co wjakich rezerwach?? wzscy grali gdzie ty zes widzial rezerwy?? valbuena tylko nie gral ale on to tka naprawde tylko uzueplnienete tego skldu bo gdyby byl riberi i nasri to nawet bo 20 min nie zagral
z tych atkauajcych nie gral tylko giruo i cabaye.pzoa tym nie sadze by pogba byl gorszy czy taki sagna i koscielny w obronie,wedlug mnie to nawet sa lepsi
 
david-beilan 46

david-beilan

Użytkownik
Shakal -&gt;
Scenariusz może być taki, że USA - Rosja zagrają w 1/8 finału, a to będzie bardzo piorunujący mecz z wieloma podtekstami politycznymi. Na pewno FIFA zacierała by ręce na taki mecz, jak i cały świat zafascynowany byłby takim meczem. Ja już wcześniej pisałem, że na USA (kurs ponad 10) to ogromne value. Do kombinacji polecam Rosja + USA.
omg, Shakal co za brednie wypisujesz :eek: podteksty polityczne? seriously? ???? idzie masówa na granie USA z podpórką, wg mnie Niemcy nie odpuszczą tego meczu i rozjadą jankesów - podkładanie się do nich nie pasuję ;) a jeśli chodzi o Rosję to oni dziś wracają do domu jeśli Algieria zagra tak jak w poprzednich meczach ;)
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
ze co wjakich rezerwach?? wzscy grali gdzie ty zes widzial rezerwy?? valbuena tylko nie gral ale on to tka naprawde tylko uzueplnienete tego skldu bo gdyby byl riberi i nasri to nawet bo 20 min nie zagral
z tych atkauajcych nie gral tylko giruo i cabaye.pzoa tym nie sadze by pogba byl gorszy czy taki sagna i koscielny w obronie,wedlug mnie to nawet sa lepsi
Po pierwsze ogarnij język polski
Valbuena uzupełnienie składu ? hmm zagrał w większości meczach el.mś oraz dziwnym trafem zagrał w 2 meczach na MŚ nawet ci powiem że dziwnym trafem znalazł sobie miejsce na boisku u boku wspomnianych przez ciebie ribery oraz nasriego . Zauważ że Pogba to inny typ piłkarza niż Cabaye a czy gorszy to każdy ma swoje zdanie .
 
cibeles 969

cibeles

Użytkownik
Co do Valbueny, to chyba po Robbenie, to na razie najlepszy skrzydłowy mundialu, więc trochę szacunku i zimnej głowy...
 
jaquar 33

jaquar

Użytkownik
Moim zdaniem wygraja Niemcy. Tutaj nie bedzie kalkulacji. USA powiedzmy to glosno, gra slabo. Po prostu maja farta.
Hm, trochę*głupie i przesadzone. USA nie gra słabo, świetnie radzili sobie z Portugalią (w jakiej ona by nie była dyspozycji), nie przestraszyli się i grali swój bardzo fajny futbol. Mają szansę na wyjście z mocnej grupy i prawdopodobnie wyjdą - więc chyba nie można powiedzieć, że grają słabo

Ale dobra, do rzeczy, dzisiaj obstawiam i polecam spróbować:
USA - Niemcy
Bez kartki do 42 min. - 1,83 @ Bet365


Kolega wyżej proponuje grać under 3,5, a ja coś podobnego tylko bardziej ryzykownego - ale nie tak bardzo : ) zawsze imponuje mi czysta gra Niemców i dzisiaj liczę*na podobną dyspozycję w obronie, odbiorze. USA gra również czysto i wszystko wskazuje na to, że ten typ ma spore szanse powodzenia. O sytuacji w tabeli i możliwej ustawce (przynajmniej w głowach piłkarzy, spokojnemu podejściu) nie trzeba znów wspominać.
 
W 26

wpotrzasku

Użytkownik
Po pierwsze ogarnij język polski
Valbuena uzupełnienie składu ? hmm zagrał w większości meczach el.mś oraz dziwnym trafem zagrał w 2 meczach na MŚ nawet ci powiem że dziwnym trafem znalazł sobie miejsce na boisku u boku wspomnianych przez ciebie ribery oraz nasriego . Zauważ że Pogba to inny typ piłkarza niż Cabaye a czy gorszy to każdy ma swoje zdanie .

taaa i wlasnie dlatego ze jest taki dobry od lat siedzi w tym przecietnym olimpique marsylia ahahah co za brednie , jakby byl gosc dobry to juz dawno by gral w klasowym zespole a z riberim i nasrim on byl tylko takim uzupelnieniem a nie jakas kluczowa postacia.
no i poza tym gdzie tu widzicie rezerwe? nie ma tylko valbueny nie ma cabaye ale jest pogba nie ma evry i jeszcze jakiegos nie pamietam ale jest koscielny i sagna. gdzie niby te rezerwy?? wypadkl tylko girou i valbuena a wy tu piszecie ze francja w rezerwach grala hehe francja skionczy swoje udzial na cwierfinale bo nie ma kogos kto robi roznice a w fazie pucharowej tacy zawodnicy to skarb(co innego bym pisal gdyby gral nasri lub ribery)
usa z ghana gdyby nie masa szczecia dostalo by minium 2 bramkowy handicap.

KURSY NA USA NA BETFAIR SPADYL Z 10,5 NA 9.2 czyzby jednak kalkulacja Niemcow ?? ???? zobacxymy do ilu spadnie przed meczem
 
ilprincipino 254

ilprincipino

Użytkownik
Kursy na Ghanę poszły mocno w górę! Obecnie można złapać je nawet w granicach 3,60! Stało się tak gdy gruchnęła wiadomość o tym, że Muntari i Boateng zostali wyrzuceni z kadry za rzekomą bójkę na treningu. Wcześniej mówiło się też o tym, że zawodnicy Ghany zarządali większej premii za grę na Mundialu. Co o tym sądzicie? Muntari tak czy siak nie zagrałby z Portugalią (pauza za kartki), a Prince mimo, że doświadczony to jednak w tym sezonie przeciętna gra w Schalke 04. Także grając z USA, czy Niemcami za wiele dobrego do gry Ghany nie wniósł. Mam zagraną dość sporą sumę na to, że Ghana nie przegra jednak w tej sytuacji zaczynam się zastanawiać nad słusznością tego typu. Tym bardziej, że złapałem kurs w granicach 1,66 gdzie obecnie 1,85-1,90 to taka średnia...
 
majin33 211

majin33

Użytkownik
Panowie, w meczu Niemcy - USA wali remisem na kilometr.... ale czy na pewno?
- Usa godzac sie na ustawke z gory skazane sa w 1/8 na Belgie. Biorac pod uwage bilans bramkowy grzechem jest z Niemcami nie powalczyc.
- Usa ma sporo szczescia, Niemcy jak beda miec swoj dzien to moga ich pchnac spokojnie 3;0 jak i wiecej. Po co Niemcom jakas ustawka? Niby Klinsmann i Loew to ziomale ale jakos mi sie to wogole nie widzie
- Niemcy beda chcieli sie zrehabilitowac po meczu z Ghana
- W USA jest szal ***** na punkcie Mundialu. Ogladalnosc mistrzostw przebila superbowl. KOlejny dowod, ze USA tez moga pojsc za ciosem.
generalnie uwazam, ze Niemcy po 1.70 za 5/10 warci sa pogrania. To jest turniejowy zespol i jakos nie kojarzy mi sie z ustawkami. Mundial to mundial, kazdy wynik idzie w swiat.
NIEMCY - USA 1 1.70 bet365 5/10 ✅✅✅✅ :cool:
USTAWKI DUPAWKI - NIEMCY TO NIEMCY!
 
Do góry Bottom