>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dzien Górnika / Górnictwo

sajuken 35

sajuken

Użytkownik
za 5 tys miesiecznie nie utrzymasz rodziny tak? super zyjesz widze ale ja mam prawie tyle na miesiac i jakos daje rade wyzyc i jeszcze pozyc...
Rozum to ta czesc mozgu ktora gdzies tam masz i mozesz uzyc do czytania ze zrozumieniem...
 
uzytkownik-7288 4

uzytkownik-7288

Użytkownik
Jarek Gornicy (a takze i stoczniowcy) gineli za wasza i moja wolnosc, za toba nikt nie bedzie robil zaloby bo nigdy nie byles wart zlamanego centa...
Nie mów mi jak mam żyć :]
patrząc na Ciebie mogę powiedzieć tylko: &quot;wolę polskie g.ówno w polu niż fiołki w Neapolu&quot;
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Jarek Gornicy (a takze i stoczniowcy) gineli za wasza i moja wolnosc, za toba nikt nie bedzie robil zaloby bo nigdy nie byles wart zlamanego centa...
Bzdura, ze niby tylko gornicy gineli za nasza wolnosc :-?
Naprawde nie rozumiem gloryfikacji tego zawodu. I zapewniam Cie ze zarowno za Jarka, za mnie i nawet za Ciebie zalobe by zrobili gdybysmy zgineli jakas medialna smiercia (wypadki autokarow, wypadki w kopalniach, atak terorystyczny itp.).
 
radzio_xp 311

radzio_xp

Użytkownik
&quot;Bo kiedys zaloba narodowa miala sens i byla idea, a raczej tym co zostawalo z idei, np. upadek powstania Warszawskiego.
A teraz zaloba narodowa to hapening majacy na celu... eee... no wlasnie, co to ma na celu?
Ciekawe kiedy prezydent dowie sie, ze jest taki zawod jak kierowca i dowie sie ilu z nich codziennie ginie na drogach. Bedzie trzeba uciac maszty do polowy bo flaga i tak wyzej nie bedzie wciagana.
Chociaz wtedy &quot;z metra ciety&quot; nabierze nowego znaczenia.&quot;
PS: http://imgur.com/27UV3.jpg ;)
 
wilq 1,8K

wilq

Użytkownik
Ludzie...żałoba narodowa jest nakładana w momencie gdy w jednym miejscu zginie sporo osob.Tak jest u nas i tak jest rownież w innych krajach.Czy zginie 14górników czy kilkaset niewinnych dzieciaków w Biesłanie czy nawet kilkanaście gołebiarzy to wszystko sa zbiorowe mogiły i sytuacja wymaga by uszanowac ich pamięć wlasnie przez wprowadzenie żałoby.Porównywanie tego do codziennie ginacych kierowcow jest nie na miejscu.Nikt nie bedzie wystosowywał codziennej żaloby przecież to jest oczywiste jak pier... .
 
damian99 67

damian99

Użytkownik
:-|
...zjedz raz na dol...badz 1000 metrow pod ziemia....nawet jak ci daja 5000 zlotych JUZ TAM NIE WROCISZ!!!...a stawka podstawowa to nie starcza na utrzymanie rodziny wiec blagam cie nie wypowiadaj sie...
Podpisuje się obiema rękami pod tym.

***** wiecie o pracy na kopalni, o warunkach jakie tam panują. Nie zdajecie sobie sprawy, że to głównie ludzie, którzy &quot;rządzą&quot; na kopalniach ryzykują życie górników, ignorują mnóstwo spraw i mają wszystko w dupie.
Nie pracuję na kopalni, ale nie bałbym się cięzkiej pracy na budowie. Ojciec tuż przed odejściem na emeryturę zabrał mnie na dół, bo bardzo mnie to interesowało, a zarazem chciał mi pokazac w jakich warunkach pracował. Było to na 500-600m. Nie wyobrażam sobie pracy w kopalni bez względu na płace! Nabrałem dzięki temu wielkiego szacunku do górników. Wszedłem do tego tematu, żeby poczytac opinie innych ludzi na temat górnictwa. Ale jak czytam takie wypowiedzi jak rybex&#39;a to aż sie we mnie wszystko gotuje i krew zalewa. Nie zycze Ci rybex zle, ale pomysl czasem 2 razy zanim cos napiszesz. :-|
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
mam kolege który pracuje w kopalni, ale na górze przy jakis pomiarach, zarabia niecałe 4tys zł na rekę. na dół zjeżdża raz na jakieś 2tygodnie i powiedział mi, że za 7tys zł by tam nie poszedł pracować.
to jest naprawde ciężka i bardzo niebepzieczna praca, więc jak ktos pisze ze nie stac ich na ambitniejsza prace jest skonczonym debilem.


mały OT:w moim regionie odkryli największe złoża węgla w Europie i chca wysiedlic 20tys ludzi ????mam nadzieje, ze pomimo lezacej pod ziemią kupy pieniędzy państwu sie nie uda plan tej kopalni odkrywkowej. jeśli ktos jest zainteresowany to mała lektura:
http://stop-odkrywce.pl/
 
duda 380

duda

Użytkownik
lukbor10, Twój kolega pracuje w kopalni miedzi? Lubin/Polkowice/Rudna? Na miedzi nie jest jeszcze tak źle, nie ma porównania do kopalni węgla. A co do odkrywki, kopalnia i tak będzie, żadne protesty nic tu nie pomogą, a wysiedleni ludzie dostaną mnóstwo pieniędzy za swoje ziemie.
 
P 0

pavlinho

Gość
mam kolege który pracuje w kopalni, ale na górze przy jakis pomiarach, zarabia niecałe 4tys zł na rekę. na dół zjeżdża raz na jakieś 2tygodnie i powiedział mi, że za 7tys zł by tam nie poszedł pracować.
to jest naprawde ciężka i bardzo niebepzieczna praca, więc jak ktos pisze ze nie stac ich na ambitniejsza prace jest skonczonym debilem.


mały OT:w moim regionie odkryli największe złoża węgla w Europie i chca wysiedlic 20tys ludzi ????mam nadzieje, ze pomimo lezacej pod ziemią kupy pieniędzy państwu sie nie uda plan tej kopalni odkrywkowej. jeśli ktos jest zainteresowany to mała lektura:
http://stop-odkrywce.pl/
Żadne protesty ludności z tamtych okolic nie pomogą. Jak dojdzie do tej odkrywki to do Lubina droga wyniesie jakies 80 km z tego co słyszałem. I zniszczone środowisko itd itd. Paranoja.
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
lukbor10, Twój kolega pracuje w kopalni miedzi? Lubin/Polkowice/Rudna? Na miedzi nie jest jeszcze tak źle, nie ma porównania do kopalni węgla. A co do odkrywki, kopalnia i tak będzie, żadne protesty nic tu nie pomogą, a wysiedleni ludzie dostaną mnóstwo pieniędzy za swoje ziemie.
Nie, kolega pracuje na Śląsku, w Halembie, tam gdzie była ta katastrofa kilka lat temu.

Co do &quot;mnóstwa pieniędzy za swoje ziemie&quot; to niestety nie jest tak kolorowo, w praktyce z tego co sie mówi wygląda to tak, że przychodzi człowiek który wycenia wartosc twojego mienia, zazwyczaj są to ceny zaniżone, wtedy dostajesz nakaz wyprowadzenia się za własne pieniądze a o odszkodowanie starasz sie na drodze sądowej. Tak nam powiedział jeden z urzędników.

Odkrywka będzie niestety prawdopodobnie na 99,9%, ponieważ w 2010roku wchodzi w życie ustawa o tym, że o zagospodarowaniu ziem nie będzie decydował samorząd lokalny, ale &quot;góra&quot;. Także od momentu podpisania ustawy przez prezydenta mozna powiedzieć, że jesteśmy w czterech literach.

Szacuje sie, że odkrywka to jakieś 1500 nowych miejsc pracy...jednak w tym samym czasie prace straci kilka razy tyle. Padną wszelkie gospodartswa, przedsiebiorstwa...
Zajomy ma firme transportową. Jeździ busami na trasie Legnica- jedna z wiosek. Oczywiście cały interes idzie sie ***** , on zostaje z kilkoma busami autobusem i co dalej? Na inną trase raczej liczyć nie ma co..
Kolezanka ma zakład fryzjerski na terenie wioski, która ma być wysiedlona..Założyła go niedawno, od jakiegoś roku zaczynała miec spore zyski i fajnie jej sie układało, a teraz co ma zrobić?

Gdzie 20tys ludzi ma sobie znalezc nowe lokum w regionie w którym mieszka? to jest fizycznie niemożliwe i nierealne. Wszystkie znajomosci, kumple, kolezanki prawdopodobnie porozjezdzaja sie po całej Polsce, ech...szkoda gadać po prostu

To tylko dwa głupie przykłady, a takich ludzi jest conajmniej kilka tysięcy.

W niedziele jest referendum, nie wiem czy ono coś da jednak nadzieja umiera ostatnia i na pewno łatwo sie ludzie nie poddadzą, trzeba byc dobrej myśli. Pozdrawiam.
 
duda 380

duda

Użytkownik
lukbor10, zanim ta kopalnia powstanie minie kilka ładnych lat. Od strony Poznania nie będzie dojazdu do Lubina czy Legnicy muszą zrobić objazd, najpierw muszą zrobić nowe drogi, wysiedlanie ludzi też potrwa na pewno sporo czasu. Twój znajomy nadal będzie mógł prowadzić biznes, tyle że trasę będzie miał znacznie dłuższą. Przecież to nie jest tak że dzisiaj podejmują decyzję o odkrywce, a jutro wszyscy wypad, to musi trochę potrwać, zanim ludzie się przeprowadzą, znajdą nowe mieszkania, zbudują drogę, myślę że minie co najmniej 10 lat zanim zaczną się prace związane z odkrywką.
Denerwuje mnie też ta &#39;&#39;troska o środowisko&#39;&#39;, na co dzień każdy ma w czterech literach co się dzieje z przyrodą wokół nich, tylko teraz odezwały się głosy sprzeciwu, bo to złe itd. Ale warto popatrzeć na to z innej strony, nasze wnuki czy nawet prawnuki będą mogły się zachwycać wspaniałym akwenem wodnym po byłej kopalni odkrywkowej. Ale my już tego niestety nie zobaczymy.
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
10lat? a czytałeś plany PGE i KGHM-u? W 2011r. planowo ma zacząć się wywłaszczanie.

A na co komu ten akwen? akurat w tym rejonie jest wystarczają dużo akwenów nad którymi można miło spędzić czas w lato.

Co do ochrony środowiska to uwierz, że też mnie nie ruszają głupie telewizyjne programy i tej tematyce i robienie ludziom wody z mózgu. Typowy chwyt aby zarobić pieniądze, tak samo jak trąbią o ocieplaniu się klimatu, a badania naukowe wykazują zupełnie co innego (ale to temat na inną dyskusje).

Jednak pojedź sobie w okolice Bełchatowa i zobacz jak wyglądają tereny przyległe do kopalni odkrywkowej. Jedna wielka puszcza, nawet pewnie nie zdajesz sobie sprawy z tego jak ta kopalnia &quot;wyciąga&quot; wode z pobliskich terenów. Pierwsze lepsze zdjęcie z google: http://bi.gazeta.pl/im/2/6998/z6998572X.jpg

Druga sprawa to pył unoszący się w powietrzu, który jak sami inwestorzy podali do wiadomosci unosi sie w odległości do ok. 1,5km od miejsca wydobycia węgla.

Na tej mapce który się okazała z planowanym terenem kopalni, moja miejscowość leży idealnie przy granicy z terenem kopalni. Kończą się zwałowiska i styczna do tej linii jest kropka oznaczająca moją miejscowość.
Jeśli mnie nie wysiedlą to uwierz mi, nie chce żyć na terenie pozbawionym zieleni, w wiecznym towarzystwie koparek i wywrotek jeżdżącym z węglem (a że będą jezdzic to jestem przekonany, bo w mojej miejscowosci jest duża stacja kolejowa która na pewno posluzy transportowi węgla, co więcej mieszkam jakieś 50m od torów). Do tego ten pył, o którym jest mowa...Nie wyobrażam sobie tego.

Jeśli natomiast mnie wysiedlą, to uwierz że nie chciałbym zobaczyć tego widoku, w którym wjezdzają koparki i niszcza moje mieszkanie, niszczą miejsca w których sie wychowałem, czy pobliskie boisko na którym spędziłem pół życia. A to chyba ważne prawda? pieniądze pieniędzmi, ale naprawde duza wiekszosc ludzi jest przywiązana do swojej miejscowosci.

Inna kwestia to taka jak wyobrażasz sobie np. 75-letnią staruszkę, która nie ma rodziny (osobiście znam takie dwie, ale pewnie jest ich więcej) i wiedzie spokojne życie w sytuacji, w której musi szukac sobie nowego lokum, załatwiac wszystkie papierkowe sprawy, biegać po urzedach? Bo ja sobie nie wyobrażam.

Jak widzisz moge tak wymieniać i wymieniać i pisac w nieskończoność.


A jakie Ty widzisz plusy tej inwestycji, oprócz akwenu dla naszych wnuków? Bo ja żadnych, no może oprócz wypchanych po brzegi pieniędzmi portfeli ludzi na stanowiskach z PGE i KGHMu (samo to, że dwie największe spółki działające w Polsce łączą sie dla tej inwestycji mówi to na jaką skale ma byc zrelizowany ten projekt.
 
duda 380

duda

Użytkownik
Uwierz mi że wiem jak wygląda teren takiej kopalni. Byłem kilka razy w okolicach Bogatyni i wiem jak to wszystko wygląda. Prawda że dewastacja środowiska jest wielka, dodatkowo w pobliżu jest elektrownia w której spalany jest wyeksploatowany węgiel, nic przyjemnego. Planów inwestycji nie czytałem, jeśli jest tak jak piszesz 2011 rok to dość szybko, ale mimo to kilka lat minie zanim ruszy eksploatacja. Nigdy nie powiedziałem że jest za wydobyciem złoża w taki sposób, sam gdybym postawił się w sytuacji ludzi mieszkających na tych terenach pewnie nie zgadzałbym się z budową kopalni. Ale mimo wszystko, sądzisz że państwo Polskie powinno zostawić tak wielkie pokłady pod ziemią? Tam są ukryte miliony, powinniśmy wykorzystać to co dała nam natura.
Nie wiem dlaczego nikt nie rzucił propozycji budowy kopalni podziemnej, za duże koszta, brak możliwości budowy czy może pokłady są za płyto umieszczone, nie wiem.
 
L 209

lukbor10

Użytkownik
Bogatynia w porównaniu do Bełchatowa to mały pikus, bo miałem okazje byc i widzieć te dwa miejsca.

Ale mimo wszystko, sądzisz że państwo Polskie powinno zostawić tak wielkie pokłady pod ziemią? Tam są ukryte miliony, powinniśmy wykorzystać to co dała nam natura.
No właśnie to jest błędne myślenie, no bo kto na tym skorzysta? przede wszystkim prywatni ludzie, którzy będą w to inwestować, dla zwykłego mieszkańca tych ziem straty jakie poniesie do przyszłych zysków sa nieporównywalne. No bo po wysiedleniu, zburzeniu domów, przeprowadzce taki człowiek jedyne na co może liczyć to może troche tańsza energia elektryczna i ... no wlasnie nic więcej jak sie okazuje. A wielkie odszkodowania za domy, mieszkania, pola to jest mit, o którym się mówi bardzo głośno i powoli dociera to do wszystkich, bo u niektórych z bujna wyobraźnia na początku dało się słyszec głosy o milionach jakie pojawia sie na ich koncie, niektórzy nawet mysleli o przeprowadzce w ciepłe kraje, poważnie ????

Głównym argumentem walczących o nie robienie tej odkrywki jest to, że Polska powinna zacząć w inny sposób produkować energie elektryczną. Tutaj masz wykres jak to wygląda:




Jak widzisz w naszym kraju głównym źródłem jest węgiel, a gdzie elektrownie wiatrowe, gdzie elektrownie atomowe, gdzie inne odnawialne źródła energii?
Czy naprawde opłacalnym jest robić takie coś w zamian za inwestycje w wyżej wymienione rzeczy? Może i dla tych u &quot;góry&quot; tak, wkońcu każdy Polak przynajmniej raz w życiu sie przekonał na własnej skórze, że przeciętnego człowieka wyżej wymienieni maja głeboko w poważaniu.

Dzisiaj referendum, licze na conajmniej 85% głosów na nie. Ciekawe, czy to cos da...okaże się zaniedługo. Pozdrawiam.
 
password 6

password

Użytkownik
Tekst z pewnego forum na ten temat (nie mój):
&quot;Teraz dopiero mam przyjemność wejść na forum, po dzisiejszych emocjach. Na kopalni pracuje mój starszy brat, Adrian. Był dzisiaj rano na szychcie, dokładnie 200 metrów od ***ęcia. Opisał mi wszystko, co się wydarzyło to coś niesamowitego! Powiedział, że jak ***ło, to nie widział swojej ręki centymetr od oczu, bo tyle popiołu było. Kierował się w stronę wyjścia dotykając ściany, bo nic nie było widać. Reszta kolegów, którzy z nim wyszli są doszczętnie &quot;opaleni&quot;. Nikt nie ma włosów, brwi itd. Jeden kolega leżąc opalony kazał mu zdjąć swój złoty łańcuszek, i powiedział, żeby przekazał żonie, gdyby nie przeszył. Łańcuszek jest czarny a nie złoty, bo stopiona skóra z szyi na nim oblega (jak ktoś widział dzisiaj TVN24, to tam moja mama była i brat ten łańcuszek jej pokazywał). Nie ma pojęcia, czy jest w Sosnowcu, Siemianowicach czy był jednym z 3, którzy się wydostali ale zmarli w trakcie dowozu do szpitala. Na dole było złamanie podstawowego regulaminu! Jak zgaśnie prąd, to wiadomo, że jest za duże stężenie metanu i trzeba się ewakuować. Prąd zgasł dwa razy (!), jednak dalej pracowali. Brat myślał, że wysadzają ścianę, jednak po chwili zobaczył, że trzeba wydupiać. Ogólnie dużo do opowiadania, ale niektórzy takie mieli wtopienia np. rękawic w skórę z temperatury, że jak im ściągali, to skóra blada jak ściana, jakby świnię obdzierali. Jeden miał tak wargi &quot;nabomblowane&quot; z gorąca, że jak wyszedł z dołu i coś powiedział, to pękły jak bańka mydlana. Normalnie ku*** tragedia, która zaś jest przez *** zawyżanie limitu metanu. Maksymalny limit stężenia 1,0% a tam w jednym miejscu pokazało 8,6%! Brat dzisiaj pracował 200 metrów od ***ęcia, ale wcześniej robił tam gdzie dzisiaj główne zapalenie było. Głupi ma zawsze szczęście! Nie życzę Wam takich emocji! A ja mam dalej Brata!!!&quot;
 
Do góry Bottom