>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje polityczne - stary zbiorczy temat

Status
Zamknięty.
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Pod Smoleńskiem byś tablice chciał, Polacy mają tam jeździć by się pomodlić ? parodia.
????
Fakt. Co za pomysł z tym Smoleńskiem...lepiej pod pałacem prezydenckim.

Pamiętam jak na Cracovii za papieża modlili się kibice. Trzeba zburzyć stadion i postawić pomnik. Przecież do RZYMU nie będziemy jeździć!

Bardzo śmieszne są niektóre posty - nie wiem tylko czy wynikają z prowokacji czy chorego fanatyzmu.
 
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
????
Pamiętam jak na Cracovii za papieża modlili się kibice. Trzeba zburzyć stadion i postawić pomnik. Przecież do RZYMU nie będziemy jeździć!
No racja , sam podałeś taki przykład . Brak logiki , jeżeli chodzi o papieża to takim miejscem są np.Wadowice i Okno . Nie chodzi o to gdzie się modlą tylko o miejsca najabrdziej związane z daną osobą ...
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Porównywanie któregokolwiek z polityków, czy żyjących, czy nie z papieżem jest wysoce nieadekwatne. Ten człowiek akurat był w stanie wszystkich połączyć, a nie podzielić...
 
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
Porównywanie któregokolwiek z polityków, czy żyjących, czy nie z papieżem jest wysoce nieadekwatne. Ten człowiek akurat był w stanie wszystkich połączyć, a nie podzielić...
No tutaj się całkowicie zgadzam. Wogóle ironia o tym stadionie na kiepskim poziomie.
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Nie wiem co znaczy &#39;zbijać śmietankę&#39;, ale to nie wysłannicy tvn&#39;u tam dzisiaj robili burdel, tylko Trwamu i ojdyra.
Co pytałeś po kolei kto jest o o.rydzyka?
Powiem tak wg mnie krzyż powinien być przeniesiony ponieważ stał się przedmiotem bitwy politycznej. Ludzie tam walczący to są Fanatycy- niestety takich jest dużo, mogliby iść się pomodlić za ofiary smoleńska, ale w ich głowach coś się poprzestawiało i myślą że przeniesienie tego krzyża to walka z kościołem! Bóg jest wszędzie, a krzyż jest symbolem miłości Jezusa do każdego człowieka, Ci ludzie raczej niestety nie miłują bliźniego. Powinna tam stanąć tablica upamiętniająca ofiary tej katastrofy, ponieważ była to katastrofa bez precedensu, i powinno być to w jakiś sposób upamiętnione dla przyszłych pokoleń.
Specjalnie włączyłem sobie radio maryja żeby posłuchać co gadają nt. krzyża i ksiądz prowadzący powiedział: &quot;władze kościoła postanowiły o przeniesieniu krzyża więc wierni powinni podporządkować i uszanować decyzję swoich zwierzchników i nie robić problemów w sprawie przeniesienia krzyża&quot;- więc proszę nie mówcie mi że to mohery i rydzyki tam walczą! bo gdyby tam mohery walczyły byłoby tak jak kiedyś z jakimś biskupem z warszawy co go mieli awansować, ale tam były jakieś problemy to się zjechało kilka tys ludzi, bo Rydzyk tak chciał. teraz nikomu nie kazał tam jechać więc nie gadajcie na tych fanatyków że są od rydzyka.
pozdrawiam
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Nie porównywałem papieża do Kaczyńskiego ani nikogo z samolotu (choć dla wielu to chyba święte osoby (sic!)). Chodziło mi raczej o śmierć Polaków za granicą... I o to że to wcale nie jest przeszkoda, żeby gdzieś jechać i pomodlić się w miejscu śmierci (przepraszam-brutalnego zamachu).
Tak czy siak, pałac prezydenki nie kojarzy się z Kaczyńskim tylko z każdym prezydentem. Nie ma tam miejsca dla krzyża.


Fabik10 - popracuj ze słownikiem! Na pewno miała być &quot;metafora&quot;?

Nie wypowiadam się już. Może co do religii nie powinienem zabierać głosu.
Jako Polaka boli mnie tylko, że &quot;narodów wspaniały tylko ludzie...&quot;
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
Tak też słyszałem jak Hołownia mówił o tych słowach księdza na antenie, źle to ująłem z wysłannikami. Byli to jego gorący i dzisiaj gorejący ???? zwolennicy
 
W 49

wojti1830

Użytkownik
Tak też słyszałem jak Hołownia mówił o tych słowach księdza na antenie, źle to ująłem z wysłannikami. Byli to jego gorący i dzisiaj gorejący ???? zwolennicy
Ale nawet jeśli to są jego zwolennicy to jest to wina Rydzyka? nie bo on ich do tego nie nakłaniał!
Mogę Cię zapewnić że jeśli to działo się w Toruniu to rydzyk wyszedłby do ludzi i poprosiłby o rozejście się, jego zwolennicy poszliby do domy a pozostali fanatycy dalej by walczyli
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
A ja będę inny niż reszta. Oglądając dzisiaj to &#39;coś&#39; w telewizji byłem raczej smutny a nie zażenowany, roześmiany z tego co robią tamci ludzie. Smutno było patrzeć na staruszka 78 letniego który wręcz na kolanach błaga aby nie przenosić krzyża. Władze Warszawy wraz z rządem muszą wejść w dialog z tymi ludźmi. Musi być obiecana tablica upamiętniająca i wszystko powinno się unormować. Uważam podobnie jak wy że przed pałacem nie powinno być krzyża. To nie miejsce dla niego, jednak jak najbardziej powinna być tam tablica upamiętniająca tą tragedie.
 
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
Zwróćcie uwagę , jak są te powtórki na tvn24 , jak stoją księża i grupka przed nimi i taka babka krzyczy pare razy : Nie oddamy krzyża. Nie obrażając jej , ale ona wygląda serio na jakąś psychicznie chorą. Chodzi mi o styl jej zachowania i gestykulację.
 
kowboj 143

kowboj

Użytkownik
RickyFCB nie ma szans na żaden dialog z tymi oszołomami. Tak jak napisał Julian wyraz twarzy chociażby tej kobiety skłania ku pewnym wnioskom dotyczącym jej poczytalności. Jeśli oni nie byli w stanie prowadzić dialogu z księżmi, prowadzili przed nimi jakieś egzorcyzmy i rytuały, to myślisz że przekona ich ktokolwiek z rządu? Może Tusk ? ????
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Ja nie mówię o dialogu z takim oszołomem. Byli tam ludzie bardziej rozgarnięci którzy potrafili prosić, błagać w kulturalnym tonie. I to właśnie z nimi trzeba rozmawiać. Bo siłą nic nie zdziałają, no chyba że chcą żeby wybuchła jakaś wojna domowa.
 
krol-julian 6,2K

krol-julian

Użytkownik
Ja tu popieram Kowboja bo tam nie ma osoby której oni by posłuchali. Ustalisz coś z pewną grupą ale tam się robi poprostu dzicz. Niby to chodzi o religię , przecież przyszli księża i jak ich potraktowali. Harcerze którzy postawili krzyż już są wrogiem nr.1 .
 
rickyfcb 159

rickyfcb

Użytkownik
Ja zostaje przy swoim. Czyli uważam że jeśli powstanie tablica to się ludzie uspokoją.
I właśnie to tym ludziom trzeba zaproponować i pokazać na papierze.
 
lukiaszenko 132

lukiaszenko

Użytkownik
A od rana na Polsacie w pasku po oczach bije napis: WOJNA O KRZYŻ. Bezsensowne nakręcanie negatywnych emocji wokół najważniejszego katolickiego symbolu. Wstyd
 
S 0

speedywwy

Użytkownik
Gdyby nawet papież, powiedział, że jest zniesmaczony tą sytuacj i apeluje o spokój i poszanowanie dla symbolu wiary i godne przeniesienie go do kościoła to i tak nic by to nie zmieniło. Powiedzieliby ze jest sprzymierzencem Tuska i że to diobeł ????
Panowie najgorzej boli, że nasze podatki z uczicwej pracy idą na socjal i leczenie takich degeneratów.
 
midel 189

midel

Użytkownik
masz złe info. Walz i główny architekt wawy nie zgodzili się na tablicę. Cały problem właśnie tkwi w tym iż oni na siłę to robią .
Konserwator zabytków nie zgodził się na pomnik, o tablicy nie było mowy, masz złe informacje.

Swoją drogą niby dlaczego pomnik/tablica ma stać przed miejscem urzędowania OBECNEGO prezydenta? Dlaczego przed tak ważnym strategicznie miejscem mogą być tłumy? Przed katastrofą to nawet wycieczki szkolne nie mogły za długo stać i robić tłumu. Teraz natomiast będzie można? Nie zdziwię się, że gdy Komorowski wprowadzi się to ci prawdziwi katolicy nie dadzą mu spać wrzeszcząc po nocach itd.

Jestem za opcją przeniesienia krzyża do kościoła i zbudowaniem pomnika dla WSZYSTKICH zmarłych w katastrofie w miejscu do tego przeznaczonym jakim jest cmentarz na Powązkach.
 
darius010 1,3K

darius010

Forum VIP
Ja w ogóle nie wiem co to za problem z tym krzyżem, Komorowski powinien się wypowiedzieć czy chce mieć pod domem nagrobek czy nie i koniec tematu - dlaczego nikt nie pyta go o zdanie, ja na przykład nie chciał bym mieć krzyża koło domu, a pałac prezydencji to jego mieszkania na najbliższe piec lat.

Zwolenników jest tyle samo co przeciwników to niech zorganizują ustawkę za stadionem Legi i sprawa będzie jasna czy krzyż ma zostać czy nie :grin:
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom