>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2016/2017 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
V 1,1K

viren

Użytkownik
Jest na ten temat dyskutowac, bo chyba do rzeczy pisze. Oczywiscie to spekulacje, ale w polskiej rzeczywistosci majace ogromna szanse urzeczywistnienia.

Obaj wiemy, ze w Gdansku wszyscy kibice Legii nienawidza i o ich postawe nie ma co sie martwic, tylko Lechia to klub kanapowy, z tajemniczymi wlascicielami, powiazany z menadzerami, ktorzy kasuja wypas prowizje, stad tyle dransferow do i z klubu. A juz na linii Lechia - Legia szczegolnie. W obie strony jak po pasie transmisyjnym ida gracze.
Obawiam sie, ze ponad glowami zawodnikow i kibice wlasciciele Lechii sie dogadaja, a zawodnicy zrealizuja polecenie odpuszczenia, albo po prostu sedziowie zostana kupieni i zacznie sie masakrowanie Lechii.
To na te chwile najgrozniejszy rywal Legii.
7 punktow, ale przy takim ukladzie to mamy mecz w Gdansku Lechia - Legia gdzie legionisci nie wygrali chyba nigdy i znowu nie maja czego tam szukac.
Przeciez Nikolic to 2/3 druzyny Czerczesowa! Odejdzie zima i co. Myslisz ze Langilom i innym Odjidjom zalezy zeby sie kopac po polskich kartofliskach nie wiadomo o co? Oni chca grac w Lidze Mistrzow, najlepiej od razu, jak sie nie uda zadzwonia do menadzera zeby im znalazl klub z perspektywami. Nie beda umierac za Legie w Kielcach czy innym Szczecinie czy w Niecieczy
Nieciecza moze nie utrzyma formy, ale niedaleko jest Zaglebie, ktore na wiosne bedzie gralo super - jestem tego pewien i na te chwile oprocz Lechii sa najwaznejszym pretendentem i rywalem Legi do tytulu. Zartownisiow z Poznania tez nie licze, bo oni sa niepowazni z taka polityka i krzyz im na droge, mimo tej serii przestana grac predzej czy pozniej.
Nie wolno zapomniec o Wisle, ktora od jakiegos czasu gra najlepsza pilke w lidze pod wzgledem punktowym przynajmniej.
Legia absolutnie nie jest takim pewniakiem na mistrza, beda meli swoje problemy, chocby ten, ze nie wiedza, z kim przyjdzie im stoczyc pojedynek o mistrzostwo. Takich druzyn moze byc trzy - cztery. I nie licze Lecha.
 
A 8,5K

alex.bp

Użytkownik
Bardzo ciekawe, że wymieniasz te wszystkie ekipy, nie wspominając o liderze, czyli Jagiellonii. Ja rozumiem, że Jaga do tej pory nie zagrała dwóch równych, dobrych rund, ale jeśli utrzymają Vassiljeva, to mogą do końca liczyć się w walce o tytuł. Zamiast tego jesteś pewny tego, że Zagłębie będzie grało &quot;super&quot;. Masz na to jakieś argumenty? Przecież ta ekipa to zbieranina ogórków, bez pomysłu i bez stylu. Chyba, że liczysz na to, że wróci Starzyński i zdobędzie 10 goli i zaliczy 15 asyst, zostając piłkarzem sezonu. Ja nie widzę za tą drużyną ani jednego argumentu do walki o tytuł. Lechia, ma nieporównywalnie większy potencjał ludzki, Lech podobnie, Jaga ma kolektyw, a Zagłebie ma chyba tylko opinię drużyny, która w tym sezonie powalczyła w eliminacjach Ligi Europy, gdzie tak naprawdę powinna dostać trójkę w Belgradzie i pojechać z płaczem do domu. Ekipa strasznie przereklamowana i dosyć przeciętna, nawet na nasze warunki.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Przeciez Nikolic to 2/3 druzyny Czerczesowa! Odejdzie zima i co. Myslisz ze Langilom i innym Odjidjom zalezy zeby sie kopac po polskich kartofliskach nie wiadomo o co? Oni chca grac w Lidze Mistrzow, najlepiej od razu, jak sie nie uda zadzwonia do menadzera zeby im znalazl klub z perspektywami. Nie beda umierac za Legie w Kielcach czy innym Szczecinie czy w Niecieczy

Piszesz o Nikolicu, a chciałbym widzieć jaki wg Ciebie ma on wkład w zespół w ciągu ostatniego miesiąca, dwóch? Czy rzeczywiście wszystko od niego zależy?
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Zaglebie to druzyna zmierzajaca w dobrym kierunku i od zawsze slynaca z dobrych wiosen. Pozbyli sie przeplaconych gwiazdeczek, ewentualnie cos zaczely one grac no i bardzo rozwijaja mlodziez. Ze wrocil Starzyski swiadczy o tym, ze sa atrakcyjni finansowo i pieniedzy tam nie brakuje. Trener tez nieglupi, zalezy jak to uloza, jesli zwyciezy kolesiostwo to bedzie sieczkarnia, ale jesli madrze to zrobia jak za Pietryszyna bylo i dadza pracowac trenerom, to zdobeda mistrza w ktoryms z najblizszych sezonow. Oni nie musza wyprzedawac sie jak Jagiellonia - smieszny klub zyjacy z cyklicznej wyprzedazy zawodnikow.
Ja zycze Jagiellonii jak najlepiej, od zawsze ich lubilem, ale kibicowalem kiedy potrafili zatrzymac sklad. Ale jesli sa druzyna farmerska, zyjaca z rozsprzedawania sensownych skladow co dwa sezony to nawet jesli zdobeda mistrza, czego im zycze, to i tak sie rozsprzedadza i zegnaj dobry wyniku w Europie
Moze rzeczywiscie, zeby najlepiej Legia wygrala mistrza, tak naprawde cala liga i inne kluby tez na tym skorzystaja
Piszesz o Nikolicu, a chciałbym widzieć jaki wg Ciebie ma on wkład w zespół w ciągu ostatniego miesiąca, dwóch? Czy rzeczywiście wszystko od niego zależy?
Robson
Nikolic wystrzelal Legii mistrza za Czerczesowa. Teraz nie bedzie tak mocnej pogoni za czolowka jak wtedy. Ta Legia nie jest taka silna jak za Czerczesowa.
No i nawet wtedy wygrali mistrza nie bedac pewnym tytulu az do ostatniej kolejki!
A teraz takiego superstrzelca nie bedzie, bramkarz slabszy, zostaje pincet zawodnikow w srodku pola, biegajacych murzynow bez ladu i skladu
 
psychol32 441,4K

psychol32

Użytkownik
Legia pewnie zdobędzie mistrzostwo bo kadrowo jest dość mocna. Szczególnie w ofensywie bo obrońców mają przeciętnych. Jak wzmocnią defensywę to będzie ciężko ich pokonać
Drugi powód dla którego wygrają ligę to nagminne drukowanie przeciwko Jadze . Pewnie to się nie zmieni do końca sezonu chyba że sędziowie przed każdym meczem będą pozdrawiani tak jak ostatnio Stefański na rozpoczęcie drugiej połowy w meczu z Lechem
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
Zaglebie to druzyna zmierzajaca w dobrym kierunku i od zawsze slynaca z dobrych wiosen. Pozbyli sie przeplaconych gwiazdeczek, ewentualnie cos zaczely one grac no i bardzo rozwijaja mlodziez. Ze wrocil Starzyski swiadczy o tym, ze sa atrakcyjni finansowo i pieniedzy tam nie brakuje. Trener tez nieglupi, zalezy jak to uloza, jesli zwyciezy kolesiostwo to bedzie sieczkarnia, ale jesli madrze to zrobia jak za Pietryszyna bylo i dadza pracowac trenerom, to zdobeda mistrza w ktoryms z najblizszych sezonow. Oni nie musza wyprzedawac sie jak Jagiellonia - smieszny klub zyjacy z cyklicznej wyprzedazy zawodnikow.
Ja zycze Jagiellonii jak najlepiej, od zawsze ich lubilem, ale kibicowalem kiedy potrafili zatrzymac sklad. Ale jesli sa druzyna farmerska, zyjaca z rozsprzedawania sensownych skladow co dwa sezony to nawet jesli zdobeda mistrza, czego im zycze, to i tak sie rozsprzedadza i zegnaj dobry wyniku w Europie
Moze rzeczywiscie, zeby najlepiej Legia wygrala mistrza, tak naprawde cala liga i inne kluby tez na tym skorzystaja

Robson
Nikolic wystrzelal Legii mistrza za Czerczesowa. Teraz nie bedzie tak mocnej pogoni za czolowka jak wtedy. Ta Legia nie jest taka silna jak za Czerczesowa.
No i nawet wtedy wygrali mistrza nie bedac pewnym tytulu az do ostatniej kolejki!
A teraz takiego superstrzelca nie bedzie, bramkarz slabszy, zostaje pincet zawodnikow w srodku pola, biegajacych murzynow bez ladu i skladu
Przepraszam, że tak powiem, ale piszesz głupoty bez ładu i składu. Zagłebie nic nie osiągnie w tym sezonie, bo popadli w straszną przeciętność. Zostali wykreowani, jako zespół młody, dobrze grający i co gorsza sami w to uwierzyli. Wrócił Starzyński i co? Wiem kontuzje, ale nawet jak był zdrowy nie zagrał ani jednego meczu jak przed podpisaniem kontraktu.

Co do Legii to powiem Ci jedno. Legia Czerczesowa była słabsza niż obecna, a mistrzostwo Stasiek zrobił tylko i wyłącznie na swojej inteligencji i wykorzystaniu do maksimum Nikolica. Kto wtedy wyobrażałby sobie, że bez Nikolica Legia będzie strzelać mnóstwo bramek?
A dzisiaj to jest fakt, bo Prijo jest 3 razy pożyteczniejszy.
Porównajmy kogo ma Magiera w środku pola, a kto był za Czerczesowa. Radovic, Moulin, Odjidja vs Borysiuk, Jodłowiec, Duda
U Czerczesowa same przecinaki i &quot;wielki&quot; talent, który się &quot;rozwija&quot; w Hercie. Magiera ma kreatywnych zawodników, każdy z nich może zrobić różnicę i strzelić bramkę.
Czy Legia zdobędzie mistrza? Nie wiem, ale na pewno nikt nie odda jej go za darmo, lub bo tak będzie korzystniej dla ligi. Na tę chwilę według mnie realne szanse na mistrza ma Legia, Lech, Lechia i myślę, że w tej trójce się rozegra walka. Ale na boisku, nie tka jak Ty piszesz gdzieś przy zielonym stoliku.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
No zobaczymy. Tylko prosze bez osobistych wycieczek tylko merytorycznie bo beda konsekwencje.
Ja rozumiem Wasze argumenty i powiem tak: jesli Legia tego mistrzostwa nie wygra, to ja uwierze w uczciwosc polskiej ligi.
Mam taki dylemat. Jesli wygra Legia znowu cala Polska bedzie ogladac i kibicowac, jesli wygra jakas Jaga czy Lech to szkoda nawet ogladac bo zaraz bedzie handelek zawodnikami
Chcialbym, zeby bylo kilka zespolow takich jak Lechia co wiadomo, ze sie noe rozsprzedadza i kupia jakosciowych zawodnikow, cala filozofia za mna stojaca jako kibica rywalizacji.
Jedno jest pewne: bedzie ciekawie. Ja zadnej druzynie nie kibicuje, podczas studiow lekko Wisle Krakow jak grali wielka pilke za Kasperczaka. To byla najlepsza polska druzyna ostatniego trzydziestolecia, widzialem ja na wlasne oczy
Co do Legii to powiem Ci jedno. Legia Czerczesowa była słabsza niż obecna, a mistrzostwo Stasiek zrobił tylko i wyłącznie na swojej inteligencji i wykorzystaniu do maksimum Nikolica. Kto wtedy wyobrażałby sobie, że bez Nikolica Legia będzie strzelać mnóstwo bramek?
No to kto im teraz bedzie strzelal gole jak rywal ustawi sie defensywnie i nie pojdzie na wymiane ciosow? Legia strzela, bo rywale ja lekcewaza albo graja otwarta pilke. Za czasow Magiery nie zagrali jeszcze z defensywna druzyna.
Mecze w LM zagrali na luzie, rywale ich zlekcewazyli albo odpuscili jak Sporting.
W lidze mecz z beznadziejnym Slaskiem, grajaca otwarta pilke Jaga, fatalna defensywa Lechii, otwarta gra Pogoni, Korona na dnie, skandaliczna wygrana z Poznaniem.
Poczekajmy na mecze z Wisla, Zaglebiem, Teermalika, czy chocby Piastem jutro po tej balandze po awansie zobaczymy co jutro pokaza
Co sadzisz o brakarzach - tez akurat maja szczescie do MAlarza ze broni jak nigdy ale od Kuciaka chyba jest slabszy?
 
Z 695,3K
LOTTO Ekstraklasa. Legia Warszawa porządkuje kadrę przed wiosną. Dzisiaj postanowiła za porozumieniem stron rozwiązać umowę ze Stojanem Vranjesem. Pomocnik przegrywał rywalizację o miejsce w składzie a nawet na ławce rezerwowych. Vranjes przeniósł się z Lechii Gdańsk do Legii na początku poprzedniego sezonu. U trenera Stanislawa Czerczesowa mógł liczyć na w miarę regularną grę. Zdobył mistrzostwo i Puchar Polski. Problemy zaczęły się w trwającym sezonie. 30-latek kompletnie wypadł z orbity zainteresowań trenera Besnika Hasiego, a następnie Jacka Magiery. W połowie października został przesunięty do trzecioligowych rezerw. Od tamtej pory ani razu nie zagościł w składzie pierwszej drużyny. Nie ma co ukrywać, że przeszkodził też w tym limit nałożony na kluby na graczy spoza Unii Europejskiej. Na Vranjesu na pewno się nie skończy. Niebawem pożegnany zostanie jeszcze Steeven Langil, który zbyt luzacko korzystał z wolnego czasu, pociągając na jednej z zakrapianych domówek z sziszy. Na wypożyczenie ma natomiast przejść Maciej Dąbrowski. Stoper na razie nie umie wygrać rywalizacji na środku obrony.

 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Mówi się jeszcze o odejściu Nikolica który mówi o tym otwarcie, prawdopodobnie odejdzie Jodłowiec ze względu na słabszą formę. Zobaczymy kogo pozyskają zapewne kogoś z Jagi ???? . Ciekawi mnie natomiast czy uda się rozwiązać ten kontrakt z Langilem piłkarz pobiera nie mała kwotę a robi takie &#39;&#39;cudeńka&#39;&#39; pamiętam te nagłówki gdy przechodził do Stolicy.... Reprezentant kraju w Legii niestety zapomnieli dodać jakiego kraju.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
W interesie polskiej pilki powinno sie wyciac tego czyraka polskiej pilki
http://eurosport.onet.pl/pilka-nozna/ekstraklasa/weszlo-ruch-chorzow-ukrywal-swoje-zadluzenie-przed-komisja-licencyjna/3tzhm3
I zrobic miejsce dla jakiegos normalnego klubu. Im szybciej tym lepiej. Pisalem przed sezonem, ze to co tam sie dzieje to stajnia Augiasza, kombinowanie w zywe oczy od lat i chyba juz pora sie za ten wrzod wziac. Ilez mozna tolerowac amanie przepisow? Start od zera dobrze im zrobi, niech odbuduja sie na normalnych zasadach a nie jada na publicznej kasie
Ale z dokumentow co widze na Weszlo to tym razem juz sie nie wywina. To koniec Ruchu, tym bardziej ze nie ma wynikow, jeden spadkowicz juz jest
 
biernacky17 518

biernacky17

Użytkownik
No to kto im teraz bedzie strzelal gole jak rywal ustawi sie defensywnie i nie pojdzie na wymiane ciosow? Legia strzela, bo rywale ja lekcewaza albo graja otwarta pilke. Za czasow Magiery nie zagrali jeszcze z defensywna druzyna.
Mecze w LM zagrali na luzie, rywale ich zlekcewazyli albo odpuscili jak Sporting.
W lidze mecz z beznadziejnym Slaskiem, grajaca otwarta pilke Jaga, fatalna defensywa Lechii, otwarta gra Pogoni, Korona na dnie, skandaliczna wygrana z Poznaniem.
Poczekajmy na mecze z Wisla, Zaglebiem, Teermalika, czy chocby Piastem jutro po tej balandze po awansie zobaczymy co jutro pokaza
Co sadzisz o brakarzach - tez akurat maja szczescie do MAlarza ze broni jak nigdy ale od Kuciaka chyba jest slabszy?
Sory, że dopiero teraz odpisuje, ale dobrze się składa bo jest po meczu z Piastem.
Najpierw co do Twojego pytania o Malarza. Kuciak szczególnie w ostatnim roku bronienia w Legii był w tragicznej formie, puszczał babole i trochę jechał na tej swojej opinii dobrego bramkarza. Poza tym bardzo źle grał nogami, co też ma wpływ że w Hull jest w tym miejscu którym jest, czyli trybuny. Malarz na polską lige spokojnie wystarczy, a i na europejskie puchary potrafi się spiąć.
Druga sprawa. Okej Śląsk dał sobie 3 wbić i było po meczu. Ale Jagiellonia, która gra bardzo fajną piłkę nie poszła na wymiane ciosów z Legią. Wręcz przeciwnie nawet po 2 bramce stali defensywnie, co mnie trochę dziwiło.
Wczoraj 5:1 z Piastem i wynik jest może troszkę za wysoki, ale to pokazuje jak Legia dominuje tą lige nawet ze słabszą grą fragmentami. Co ważne bez Guilherme, Bereszyńskiego czy Prijovica, to pokazuje jak szeroki skład jest. Założę się, że gość który w Legii wchodzi z ławki - Kazaishvili byłby gwiazdą w każdym innym klubie ekstraklasy. A pan piłkarz Vadis Odjidja-Ofoe wygląda jak by chłopak z liceum wszedł na boisko na którym grają dzieci z podstawówki.
 
V 1,1K

viren

Użytkownik
Jeszcze przed sezonem i caly czas trabie ze tam poszedl niezly walek i paru cwaniakow pasie sie na publicznej kasie

tak bylo, prawda?
Chyba tylko dlatego zeby nie dezorganizowac rozgrywek pozwola im dotoczyc sie do konca sezonu, a tak to kazdy ich mecz grajcie przegrana i over.
Ruch ???? wypad z polskiej pilki zarazo.
Ktos zna goscia o nicku Szef Elity?
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Muszę to w końcu napisać, coś o czym myślę od dawna.

Szymon Marciniak
to jest sędzia międzypowiatowy, a nie międzynarodowy.
Nigdy nie był w mojej ocenie dobry, zawsze popełniał błędy i wielbłądy, wolny pośredni to jest babol i jak Arka przegra, to będzie zadyma, niestety.
Jest pytanie dlaczego Marciniak jest tak forsowany? Albo jeśli nie potrafi utrzymać koncentracji na meczach w Ekstraklasie, to niech nie sędziuje, ale wtedy pewnie nie mógłby sędziować w Europie. Powtarzam jeszcze raz, dramat.
 
zibi16 1,2M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
No ja akurat tutaj się nie zgodzę, Ewidentnie ślizgiem miał zamiar podać piłkę do bramkarza ... Co z tego, że był to wślizg? Skoro widać to było, że z zamiarem podania do bramkarza a bramkarz gdyby był mądry to by wykopał bo miał czas a nie łapał piłki.
Sędzia się zachował dobrze.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
No ja akurat tutaj się nie zgodzę, Ewidentnie ślizgiem miał zamiar podać piłkę do bramkarza ... Co z tego, że był to wślizg? Skoro widać to było, że z zamiarem podania do bramkarza a bramkarz gdyby był mądry to by wykopał bo miał czas a nie łapał piłki.
Sędzia się zachował dobrze.
Nie masz racji, Socha nie miał kontroli nad tym, koncentrował się na wybiciu piłki.
A to, że nie miał pełnej kontroli oznacza, że nie było to celowe.
Trzeba brać też pod uwagę umiejętności piłkarskiej T. Sochy, który nie jest wirtuozem, dlatego w mojej ocenie gramy dalej. Z jego strony to była interwencja obronna, o ile tak to można nazwać, tzn cały czas patrzy na piłkę, to, że akurat wybił w tamtą stronę, no cóż, nie udało się inaczej.
Można przyczepić się do bramkarza, mógł rzeczywiście kopnąć na aut albo coś, miał czas, ale tak czy inaczej moim zdaniem mógł łapać.
Można się spierać, ale nie zmienia to mojej opinii, Marciniak to nie jest poziom jak się wszystkim wydaje.
Dodatkowo sędzia w Ekstraklasie to nie jest przypadkowa osoba, znają piłkarzy tak jak to można zobaczyć w tych materiałach co robi Canal+, każdy sędzia sobie rozpatruje danego piłkarza, ogląda go, patrzą jak ekipy grają. To się wszystko nakłada.

Dyskusyjna sytuacja tutaj:

http://ekstraklasa.tv/bramki/arka-jagiellonia-2-3-niecodzienny-gol-dla-jagi-ale-czy-wczesniej-sedzia-sie-nie/kkk4t8
 
zibi16 1,2M

zibi16

Moderator
Członek Załogi
Przepraszam a co mnie obchodzi, że Socha nie jest &quot;wirtuozem&quot; raczej nie mnie a sędziego? Czyli jeśli był by to Vassiljev to sedzia mógłby gwizdnąć? Nie popadajmy w paranoje z tymi błędami sędziego, skoro go Uefa wybiera to meczy Ligi mistrzów czy Mistrzostw Europy to jednak &quot;coś&quot; ten Marciniak potrafi.
Dla mnie osobiście jest to jeden z lepszych sędziów, który wiadomo jak każdy błędy popełnia, nie ma bezbłędnych sędziów.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Przepraszam a co mnie obchodzi, że Socha nie jest &quot;wirtuozem&quot; raczej nie mnie a sędziego? Czyli jeśli był by to Vassiljev to sedzia mógłby gwizdnąć? Nie popadajmy w paranoje z tymi błędami sędziego, skoro go Uefa wybiera to meczy Ligi mistrzów czy Mistrzostw Europy to jednak &quot;coś&quot; ten Marciniak potrafi.
Dla mnie osobiście jest to jeden z lepszych sędziów, który wiadomo jak każdy błędy popełnia, nie ma bezbłędnych sędziów.
Ja zostaje przy swoim, wślizg to nie podanie. Polecam obejrzeć powtórkę kilka razy i zachowanie Sochy. Gościu biegnie i cały czas patrzy na piłkę, nawet nie wiem czy skumał, że jest mniej więcej na środku linii pola karnego, bo przeciez jeszcze chwila i mógł nie trafić i byłby karny. No, ale nic w takim razie większość się myli, bo dziennikarze mają jedno zdanie. Dodatkowo:
Sławomir Stempniewski: Niesłuszny rzut wolny pośredni dla Jagiellonii, po którym strzeliła zwycięskiego gola na 3:2 w Gdyni
A tak w ogóle to chyba Szymon pograł łamańca i wygrał ???? .
 
S 833

sebunited16

Użytkownik
Na piłce znam się i patrzę tyle o ile, jednak miałem przyjemność śledzić ten mecz. Dla mnie również nie było przewinienia, wartością nadrzędną dla obrońcy było pozbawienie piłki zawodnika atakującego, zrobił to czysym wślizgiem, prawidłowa interwencja obrońcy, stan murawy, albo umiejętności obrońcy nie mają znaczenia, dla mnie bramkarz mógł łapać bez konsekwencji. Ale jak widzę Pan Sławek wydał opinię to już nie ma o czym gadać ????
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom