>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2015/2016 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Gystlik - z całym szacunkiem ale bredzisz. Skąd Ty znasz jego mentalność, to że nie przepłacony (w moim świecie potrzeba przynajmniej pół roku żeby to zweryfikować). Na papierze te transfery Legii wyglądają bardzo dobrze ale życie wszystko oceni. Masz strasznie krótką pamięć, zapomniałeś już o &#39;truskawkowych wzmocnieniach&#39; typu manu czy arjubarena (nie pamiętam jak mu było, ale chodzi o tego lepszego od Lewandowskiego ???? ). Też była hura bura a wiadomo jak się skończyło.

A Wisła za holendrów? Też mocne cv ściągali a co było później to nawet Ty pamiętasz ;-)
Jędza dobry transfer, hama zawsze był chimeryczny ale jakiś mecz Legii wygra, vizir to zamiana 1 do 1 z furmim, czech jest szykowany na lewą obronę i nie wydaje mi się żeby był najlepszym w lidze na tej pozycji.

No ale...
pożyjemy, zobaczymy
Pozdrawiam
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
pestka7 7K

pestka7

Forum VIP
Hama miał też duże przestoje w Lechu więc zgadzam się z cygeiro, że Fin jest mocno chimeryczny. Jak dla mnie to wcale nie jest wzmocnienie do 1 składu. Wiadomo, że na &quot;9&quot; grać będzie Nikolić, a to włąśnie na tej pozycji z konieczności grał Kasper w Lechu. Może &quot;10&quot; ?? Jak dla mnie pierwsi w wyborze na tej pozycji będą jednak Duda i Guilherme.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Zarówno Legia, jak i Cierzniak słabo sprawę rozwiązali. Radek zarzekał się, że nie rozmawia z nikim, a tu nagle podpisuje kontrakt. Legia też mogła najpierw bardziej powalczyć o transfer gotówkowy już teraz, bo w chwili obecnej Cierzniak jest po bardzo dobrej rundzie jesiennej, ale teraz nie wyobrażam sobie, żeby po tym - i tu chodzi głównie o styl podpisania z Legią - stał całą wiosnę na bramce Wisły i będzie bronił Miśkiewicz i jak zaprezentuje się dobrze, to zostanie w bramce, a jak nie, to w Krakowie będą mieli problem i zapewne kolejną sagę z szukaniem bramkarza. Cierzniak pewnie do rezerw i nie jest powiedziane, że nawet tam będzie bronił, czyli całą wiosnę Legia grać będzie Malarzem, bo nie zakontraktuje kolejnego bramkarza, bo byłaby to glupota, tym bardziej, że Radka na 3 lata wzięli. W lecie z kolei przyjdzie Cierzniak po półrocznej przerwie od regularnej gry, a już na pewno od gry na ekstraklasowym poziomie i niekoniecznie musi szybko odbudować formę, a na tym będzie Legii zależało, gdy zaczną się eliminacje do LM/LE, bo owszem, ruchy transferowe Legii przemyślane i wyglądają fajnie na papierze, ale nasza liga jest na tyle charakterystyczna, że niekoniecznie musi to dać mistrza, bo Piast też się rozsądnie wzmocnił, oczywiście proporcjonalnie do swych możliwości. Wydaje mi się, że Legia szykuje się na poważny bój o awans do Ligi Mistrzów, jeśli się to nie uda albo nawet mistrzostwa nie będzie, to mogą mieć w Warszawie problem.
Co do tego czy Cierzniak będzie siedział na ławce, to wątpie.
Przypominam jak to Pawłowski skrytykował decyzję przesunięcia Flavio do rezerw i stwierdził, że u niego by grał, a no to tutaj sytuacja identyczna, zatem wg mnie będzie grał, no chyba, że trener stosuje podwójne standardy ;)
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Hama miał też duże przestoje w Lechu więc zgadzam się z cygeiro, że Fin jest mocno chimeryczny. Jak dla mnie to wcale nie jest wzmocnienie do 1 składu. Wiadomo, że na &quot;9&quot; grać będzie Nikolić, a to włąśnie na tej pozycji z konieczności grał Kasper w Lechu. Może &quot;10&quot; ?? Jak dla mnie pierwsi w wyborze na tej pozycji będą jednak Duda i Guilherme.
Guilherme raczej nie gra na 10, on przecież jest skrzydłowym. Często schodzi do środka, ale jego nominalna pozycja to prawe skrzydło. Ale zgadzam się z Tobą co do Kaspera. Jak już wcześniej pisałem - dla mnie też nie jest to poważne wzmocnienie, a już na pewno nie jest wart kasy jaką ma w Legii zarabiać.
 
K 2K

kfjatek

Użytkownik
Ciekawie na papierze wyglądają transfery które zrobił Lech. Duńczyk zagrał na razie 45min w sparingu, ale zaprezentował się solidnie. CV jak na naszą ligę ma ok.

Podobnie ten lewy obrońca Volkov ściągnięty w miejsce Douglasa. Bardzo dobrze w meczach kontrolnych pokazał się 17letni Gumny grający na tej pozycji.

Hiszpan Sisi cv też ciekawe. Tym razem nie można się doczepić do zarządu za pazerność. W poprzedniej przerwie ściągnięto Thomallę, Dudkę, Tetteha i tylko ten ostatni można uznać za wzmocnienie.

Kadra:
- Buric, Kotorowski, Lis
- Kędziora, Arajuuri, Kamiński, Kadar, Cessay, Wilusz, Dudka, Gumny
- Tetteh, Trałka, Linetty, Pawłowski, Lovrencic, Gajos, Jevtic, Sisi, Jóźwiak, Formella
- Nielsen, Kownacki, Robak

Nie wygląda to źle, jedynie w ataku bieda. Kownacki to dramat. Robak ma wrócić w lutym/marcu.

Radzę zwrócić uwagę na pomocnika Jóźwiaka. Oby Urban nie trzymał się nazwisk i dawał mu grać.
 
Otrzymane punkty reputacji: +7
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Co do tego czy Cierzniak będzie siedział na ławce, to wątpie.
Przypominam jak to Pawłowski skrytykował decyzję przesunięcia Flavio do rezerw i stwierdził, że u niego by grał, a no to tutaj sytuacja identyczna, zatem wg mnie będzie grał, no chyba, że trener stosuje podwójne standardy ;)
No to myślę, że masz odpowiedź - Buchalik pierwszy skład, Miśkiewicz ławka, Cierzniak poza kadrą na sparing z Hajdukiem Split, czyli jednak podwójne standardy ;) łatwiej mówić w teorii niż stosować w praktyce takie rozwiązania :jezora:
 
Otrzymane punkty reputacji: +27
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
To nie jest identyczna sytuacja Robson, w Śląsku nie było Cupiała. Jak się Bogusław poczuł dotknięty to Radzio klub kokosa, może go każe wystawić w rezerwach parę razy żeby go bardziej upodlić. Chłopaki w szatni też podobno wqr.., nie aż tak jak w Lechu że z Hamą nie chcą gadać ale nie zachował się najlepiej i w Wiśle ma mu kto to wypomnieć.
No wygląda że nie najlepiej to Legia rozegrała.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
To nie jest identyczna sytuacja Robson, w Śląsku nie było Cupiała. Jak się Bogusław poczuł dotknięty to Radzio klub kokosa, może go każe wystawić w rezerwach parę razy żeby go bardziej upodlić. Chłopaki w szatni też podobno wqr.., nie aż tak jak w Lechu że z Hamą nie chcą gadać ale nie zachował się najlepiej i w Wiśle ma mu kto to wypomnieć.
No wygląda że nie najlepiej to Legia rozegrała.
No dobrze, ale to nie świadczy dobrze o trenerze i idzie na jego konto mimo wszystko. Bo powiedział coś w wywiadzie, oczywiście nie potrzebnie, bo zapomniał, że w Wiśle też będzie taki problem no i co.
W tej sytuacji wydaje się, że Legia będzie chciała go wykupić.
No to byś zobaczył jak teraz wygląda status Flavio w Śląsku, jak chłopaki reagują, a co ciekawsze jak wygląda jego gra i stosunki z kolegami w rezerwach ;). Młodzi gracze wychowani w klubie nie odpuszczają mu i wiem, że na treningach potrafi być ostro.
Drugą sprawą jest tutaj zachowanie zawodnika (Cierzniak), który chodzi i opowiada, że z nikim nie rozmawia, a potem bum i nowy kontrakt. No ale to już jest ten mityczny honor grajków, którzy za pieniądze zrobią wszystko ;)
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
No dobrze, ale to nie świadczy dobrze o trenerze i idzie na jego konto mimo wszystko. Bo powiedział coś w wywiadzie, oczywiście nie potrzebnie, bo zapomniał, że w Wiśle też będzie taki problem no i co.

W tej sytuacji wydaje się, że Legia będzie chciała go wykupić.

No to byś zobaczył jak teraz wygląda status Flavio w Śląsku, jak chłopaki reagują, a co ciekawsze jak wygląda jego gra i stosunki z kolegami w rezerwach ;). Młodzi gracze wychowani w klubie nie odpuszczają mu i wiem, że na treningach potrafi być ostro.

Drugą sprawą jest tutaj zachowanie zawodnika (Cierzniak), który chodzi i opowiada, że z nikim nie rozmawia, a potem bum i nowy kontrakt. No ale to już jest ten mityczny honor grajków, którzy za pieniądze zrobią wszystko ;)
Teraz jest trochę inna sytuacja niż z Flavio w Śląsku. Portugalczyk to najlepszy gracz Śląska zdecydowanie i Pawłowski pewnie by go wystawiał bo inaczej to już raczej z WKS-u nie byłoby co zbierać. A w Wiśle na bramce jest trzech tak na prawdę równorzędnych bramkarzy. Buchalik, Miśkiewicz i Cierzniak.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
No dobrze, ale to nie świadczy dobrze o trenerze i idzie na jego konto mimo wszystko. Bo powiedział coś w wywiadzie, oczywiście nie potrzebnie, bo zapomniał, że w Wiśle też będzie taki problem no i co.
W tej sytuacji wydaje się, że Legia będzie chciała go wykupić.
No to byś zobaczył jak teraz wygląda status Flavio w Śląsku, jak chłopaki reagują, a co ciekawsze jak wygląda jego gra i stosunki z kolegami w rezerwach ;). Młodzi gracze wychowani w klubie nie odpuszczają mu i wiem, że na treningach potrafi być ostro.
Drugą sprawą jest tutaj zachowanie zawodnika (Cierzniak), który chodzi i opowiada, że z nikim nie rozmawia, a potem bum i nowy kontrakt. No ale to już jest ten mityczny honor grajków, którzy za pieniądze zrobią wszystko ;)
No to nie wiedziałem że w Śląsku podobnie, ale nie ma co się chłopakom dziwić. Jeszcze jakoś Hamalainena rozumiem że się bał otwarcie mówić ale Cierzniak (zadeklarowany kibic Lecha, nikt by nie płakał jak by odszedł z klasą). A Paiszą to już w ogóle, debilne zagranie i nic więcej. Przecież i tak w końcu to wychodzi i są w jeszcze większej dupie.
Teraz jest trochę inna sytuacja niż z Flavio w Śląsku. Portugalczyk to najlepszy gracz Śląska zdecydowanie i Pawłowski pewnie by go wystawiał bo inaczej to już raczej z WKS-u nie byłoby co zbierać. A w Wiśle na bramce jest trzech tak na prawdę równorzędnych bramkarzy. Buchalik, Miśkiewicz i Cierzniak.
Cierzniak w formie z poprzedniej rundy t półka wyżej od dwóch pozostałych, minimum jedna półka.
Buchalik jest bezjajeczny, niepewny, chyba mu charyzmy trochę brakuje na gk, umiejętności jakieś ma ale bez szału.
Misiek z kolei może wybronić mecz jak mu coś wyjdzie na początku i pojedzie na euforii ale też potrafi wrzucić sobie bramkę z niczego, technicznie bardzo przeciętny, słabo czyta grę, błędy w ustawieniu dosyć częste. Najlepiej pasujące słowo do niego to chyb &#39;elektryczny&#39;.

Nie ma się co oszukiwać, to spore osłabienie Wisły.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
juz widzę oczami wyobraźni Cierzniaka przybijającego piątki pod płotem.on nie będzie brany pod uwagę nie ze względu na swój uczynek, a w trosce o bezpieczeństwo:]zresztą na takiej presji, niesnasek w szatni i reakcji kibiców nie będzie w stanie normalnie bronić, no chyba że jest robotem.
 
robek13 68,5K

robek13

Użytkownik
Cierzniak nigdy nie był wybitnym bramkarzem, pamiętam gościa z Korony, za granicą też kariery nie zrobił, naprawdę nie wiem po co on Legii. A co do ich transferów i wykupywania zawodników z głównych rywali
( np. z Lecha ) to nonsens, bo Liga Mistrzów im chyba nie grozi, więc wydać tyle kasy i grać w Lidze Europy? Nie zdziwię się, jak Piast ich wydyma w walce o majstra.
 
TommyTSW 53,1K

TommyTSW

Forum VIP
Sprzedali swojego pierwszego bramkarza, no to sięgnęli po gościa który na wysokim poziomie przez rok bronił w Wiśle.Oczywiście wcale nie jest powiedziane że tam będzie bronił tak samo dobrze, Dolha w Lechu bronił fatalnie, w Wiśle natomiast wymiatał.
Lech nie jest żadnym rywalem Legii, no chyba tylko pod względem tego że są oficjalnymi mistrzami a Legia chce po nich przejąć tytuł.
Ja wiem że punkty będą dzielone, ale jak można pisać o jakiejś rywalizacji między drużynami które dzieli 12pkt?To raczej chore przekonanie robienia z tej pary jakiś odwiecznych rywali.
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Leśnodorski: Wiosną Radović w Legii nie zagra
http://www.polsatsport.pl/wiadomosc/2016-02-01/lesnodorski-dla-polsatsport-pl-wiosna-radovic-w-legii-nie-zagra/
Raczej wykluczony jest powrót Miroslava Radovicia, który – choć ustalił już z Legią kwestie finansowe – nie może porozumieć się z klubem w sprawie długości kontraktu. – Na tę chwile tematu nie ma. Mogę powiedzieć, że na wiosnę Rado w Legii raczej nie zagra – powiedział Leśnodorski, który dodał: - Okno transferowe jest jednak otwarte do końca lutego, więc jeszcze wiele może się wydarzyć…
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Po podpisaniu wchodzącego w życie po sezonie kontraktu z Legią Warszawa Radosław Cierzniak zostanie odsunięty od I zespołu Wisły Kraków i do 30 czerwca będzie przebywał na zesłaniu w III-ligowych rezerwach Białej Gwiazdy.

28 stycznia poinformowaliśmy, że według planu władz Legii Radosław Cierzniak ma zastąpić przy Łazienkowskiej 3 Dusana Kuciaka, który zostanie sprzedany do Hull City. Tego samego dnia Wisła zadeklarowała, że nie ma zamiaru sprzedawać swojego golkipera. &quot;Wisła Kraków SA oświadcza, że Radosław Cierzniak pozostanie zawodnikiem naszego klubu co najmniej do momentu wygaśnięcia umowy&quot; - można było przeczytać w komunikacie klubu z Reymonta 22.
Cytat ze sportowych faktów,

No cóż było do przewidzenia, oficjalnie Cierzniak w rezerwach, ciekawe czy Bogusław wyciągnie pieniążki i spróbuje go ściągnąć już teraz.
 
nevener 1,2K

nevener

Użytkownik
Moim zdaniem najlepsze transfery zrobiła Legia. Jędrzejczyk zostanie zdecydowanie najlepszym obrońcą w lidze, ale przychodzi tylko na wypożyczenie i moim zdaniem po pół roku będzie szukał szczęścia w jakiejś mocniejszej lidze, żeby jeszcze coś z kariery wycisnąć. Hamalainen przychodzi za darmo, tyle że po pierwsze to już 30 latek bazujący w dużej mierze na wybieganiu i przygotowaniu fizycznym, w dodatku dość chimeryczny. W ostatnim okresie grał naprawdę dobrze, potrafił się znaleźć w polu karnym, problem w tym, że w Legii już jest napastnik i to raczej nie do wygryzienia. Jestem kibicem Lecha, więc sporo jego meczów obejrzałem i bywało różnie. Na wiosnę tradycyjnie alergia i człapanie po boisku, w pucharach bez szału, co więcej miał wydatny udział we wszystkich ostatnich pucharowych kompromitacjach. Transferu Borysiuka nie oceniam bo to zmiana 1 do 1. Hlousek podobny przypadek jak Volkov w Lechu, nieudany ostatni okres czasu, jeżeli się odbuduje to powinien zabezpieczyć lewą stronę. Podsumowując Jędrzejczyk i Hlousek na plus, Borysiuk nic nie zmieni, a Hamalainen to moim zdaniem bardziej cios w Lecha i pokazanie, że Legia potrafi przepłacić każdego w lidze. Jasne przychodzi bardzo dobry jak na polską lige piłkarz, ale mam wątpliwości czy akurat to jest pozycja, na której Legia potrzebuje wzmocnień.
 
bmw14.5 612

bmw14.5

Użytkownik
Widmo bankructwa zaczyna zaglądać w oczy Lechii. Po szokujących transferach, równie szokujące ubytki, bo pozbyto się Vranjesa, Makuszewskiego, Borysiuka, świetnego Brazylijczyka, który jako jeden z niewielu miał jakąś technikę. Z paroma innymi grajkami rozwiązano kontrakty...
Najpierw brak kasy, później spadek a na końcu bankructwo klubu.
A miało być tak pięknie!

W Gdańsku muszą trzymać kciuki, by klub się utrzymał, ale bez Tuska będzie to &quot;myszyn inposibl&quot;. No i chyba prezydent Gdańska niedługo będzie siedzieć. Nie pamiętam jak się nazywał.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom