>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2015/2016 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Lech Poznań vs. FK Sarajevo
Klub z Bośni będzie rywalem Lecha w 2 rundzie eliminacji LM. Ja osobiście cieszę się z takiego przeciwnika. Do Bośni nie jest aż tak daleko a rywal dość silny choć dużo lepszy niż Astana. Wydaję mi się, że taki przeciwnik to będzie dobra opcja dla Lecha aby dobrze wejść w sezon i rozkręcić się przed kolejną rundą. Ja osobiście wybiorę chyba się na meczyk w Poznaniu. Co sądzicie na temat tego rywala?
 
luque 2,7K

luque

Użytkownik
Tak tylko zeby Lech sie nie rozkrecil tak ,ze zaraz bedzie czekac na potencjalnych rywali w LE.
Sarajevo moze spokojnie wygrac u siebie a pozniej kontrowac na wyjezdzie.
--//Dyskusja o pucharach w innym dziale ;), tutaj Ekstraklasa.--//Robson1416
 
aikman 460

aikman

Użytkownik
Mam pytanie dla kumatych bo nie wiem czy sie przeslyszalem czy Termalika bedzie swoje mecze rozgrywac w Mielcu ? Prawda to z gory dzieki
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Mam pytanie dla kumatych bo nie wiem czy sie przeslyszalem czy Termalika bedzie swoje mecze rozgrywac w Mielcu ? Prawda to z gory dzieki
Pierwsze 3 mecze w Mielcu, potem jeżeli zdążą wszystko zrobić to będą grać w Niecieczy, jeśli nie to Hutnik Kraków.
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Eksperci EY i Ekstraklasy S.A. już po raz siódmy przygotowali raport &quot;Ekstraklasa piłkarskiego biznesu&quot;. Publikacja zawiera ranking biznesowy oraz opisy wszystkich klubów Ekstraklasy (16 klubów biorących udział w rozgrywkach 2014/2015), odrębnie pod kątem: sportowym, medialno-marketingowym i finansowym. Ponadto w raporcie znajdują się kompleksowe informacje o spółce Ekstraklasa S.A., opisanej od strony sportowej, biznesowej i formalno-prawnej, a także kluczowe informacje o systemie licencyjnym. Ranking ten składa się z 3 komponentów: Sport, Marketing i medialność, Finanse.

Raport &quot;Ekstraklasa piłkarskiego biznesu&quot; to jedyne oficjalne wydawnictwo na temat polskich klubów piłkarskich firmowane logo spółki Ekstraklasa S.A.

http://www.ey.com/PL/pl/Industries/Media---Entertainment/Ekstraklasa-pilkarskiego-biznesu-2015
 
doberman 4,5K

doberman

Forum VIP
Trener Maciej Skorża nie skorzystał w sobotę z kilku podstawowych piłkarzy, wystawiając od 1. minuty choćby Abdula Aziza Tetteha czy Davida Holmana. Obserwatorzy zakładali, że to rotacje spowodowane napiętym terminarzem. Przyczyny były jednak zupełnie inne!
Nawet na ławce rezerwowych zabrakło Kaspera Hamalainena i Tomasza Kędziory. Powód? - Kasper ma infekcję i przechodzi kurację antybiotykową. Najprawdopodobniej będzie gotowy na środowy mecz z FK Sarajewo. Co do Tomka, niestety musimy jeszcze poczekać. On boryka się z urazem mięśnia dwugłowego - wyjaśnił opiekun mistrza Polski.
Najbardziej przykre wiadomości dotyczą jednak Dawida Kownackiego, który w pierwszym starciu II rundy eliminacyjnej Ligi Mistrzów w Bośni i Hercegowinie doznał wstrząśnienia mózgu. Okazuje się jednak, że to nie wszystkie jego kłopoty, a w sobotę poruszał się po Inea Stadionie o kulach. - Dawid ma uszkodzony staw skokowy i jeśli potwierdzą się najbardziej pesymistyczne diagnozy, to czeka go operacja, a to już będzie oznaczać nawet kilkumiesięczną absencję - przyznał zrezygnowany Skorża.
Jedyna dobra wiadomość to coraz bliższy powrót na boisko Gergo Lovrencsicsa. - Ten zawodnik przepracował już jeden mikrocykl i wkrótce będzie mógł nam pomagać - wyjaśnił trener. W sobotnim starciu z Pogonią Szczecin Węgier zasiadł na ławce rezerwowych.

sportowefakty.pl
Wielka szkoda zawodnik pokazał się że pomimo młodego wieku może ciągnąć grę Kolejorza, trzeba jednak liczyć że zawodnikowi uda się wrócić wcześniej.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
W ramach dyskusji odnośnie Ekstraklasy. Kwestia młodych zdolnych, kogo w obecnym sezonie i dlaczego wyróżnilibyście z młodych graczy, którzy mogą w przyszłości zrobić karierę.
Zapraszam do dyskusji ????
 
brodaty-zolw 66,4K

brodaty-zolw

Forum VIP
Linetty jest już świetnym zawodnikiem ale liczę na to, że Lech wejdzie do fazy grupowej LM/LE i ten zawodnik będzie jasnym punktem drużyny Kolejorza i w lidze i w pucharach. Wydaję mi się, że jeżeli ten sezon będzie dla niego jeszcze lepszy niż poprzedni to mamy środkowego pomocnika do pary z Krychowiakiem w reprezentacji a także będzie on miał drzwi otwarte do klasowej ligi na zachodzie Emotikon smile
Poza nim liczę na to, że Drągowski utrzyma formę z poprzedniego sezonu. Jak na razie nie puścił ani jednego gola. Zobaczymy czy pomoże awansować Jadze w czwartek. Jeżeli jestem już przy Jadze to oglądałem wczoraj spotkanie Jagi z Koroną, które było strasznie słabe i akurat jeden zawodnik zrobił na mnie wrażenie. Chodzi mi o Sekulskiego, który fajnie się znajdował w polu karnym. Jeżeli będzie dostawał szansę to także powinien się rozwinąć.
No i Kędziora. Dla mnie prawy obrońca Lecha ma sporę szansę na karierę piłkarską. Liczę na to, że w tym sezonie będzie grał dużo i będzie wykorzystywał swój talent. Bo potrafi dośrodkować a moim zdaniem to ważna umiejętność dla bocznego obrońcy w aktualnej piłce,
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
To ja napiszę od siebie o mniej znanym piłkarzu młodego pokolenia z którego &quot;może coś być&quot; to Michał Bartkowiak - pomocnik Śląska Wrocław, 18 lat, wychowanek Górnika Wałbrzych. Chłopak wchodzi teraz regularnie na 10-15 minut, miał grać już w poprzednim sezonie, niestety kontuzja to uniemożliwiła. Dobry technicznie gracz i jeśli tylko będzie pracował nad swoimi umiejętnościami, to spokojnie będzie grał na wysokim poziomie w Ekstraklasie, a może i za granicą. Ale póki co to praca , praca i praca.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Tutaj ciekawy artykuł z PS

Gdański klub nie spłacił na czas Śląskowi rat za transfer. Zalega aż pół roku. Czy wrocławianie pójdą do sądu?

Mila został kupiony w styczniu za 1,4 mln złotych. Lechia o piłkarza twardo walczyła przez kilka miesięcy, bo szefowie klubu uznali, że wokół niego warto budować drużynę na miarę gry w europejskich pucharach. Śląsk wreszcie zgodził się na transfer, a ważnym kompromisem była zgoda na rozłożenie płatności w ratach.

PZPN: wyzerujemy
Lechia od razu wyłożyła kilkaset tysięcy złotych, a następne kwoty miały być przekazywane przez cały rok. Ostatnia transza na konto Śląska powinna zostać przelana w grudniu. Okazuje się, że gdańszczanie w tej chwili zalegają z wypłatą dwóch rat (termin przelewów był wyznaczony na kwiecień i czerwiec), w sumie około 250 tysięcy złotych. Wrocławianie podobno wysyłali do Gdańska listy z pytaniem o powody zwłoki, ale nie doczekali się na jakąkolwiek odpowiedź. Dlatego chcą, by w tej sprawie interweniował PZPN, w szczególności Komisja Licencyjna, która kontroluje politykę finansową wszystkich klubów.

– Takie sprawy pod kontem licencji na grę w ekstraklasie będziemy weryfikować wiosną przyszłego roku. Ale w grudniu wszystkie długi muszą być wyzerowane, a najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. To jest warunek, by uzyskać zgodę na występy w kolejnych rozgrywkach – informuje szef Komisji Licencyjnej Krzysztof Sachs. I dodaje: – Żyjemy w takich czasach, że prawie każdy płaci z opóźnieniem, więc nie łudźmy się, że ekstraklasa będzie szczęśliwą wyspą. Natomiast ważne jest to, aby przynajmniej raz w roku wszystkie było uregulowane i tego oczywiście pilnujemy.

Lechia: zapłacimy
Śląsk ma jednak możliwość egzekwowania pieniędzy z Lechii bez czekania na reakcję Komisji Licencyjnej. – Jeżeli są udokumentowane zaległości, klub może się zwrócić do Piłkarskiego Sądu Polubownego z pozwem o zapłatę. Takie sprawy bywają zero-jedynkowe, więc Sąd zwykle wydaje nakaz zapłaty, z którym można iść do komornika lub Komisji Dyscyplinarnej – mówi Łukasz Wachowski, Dyrektor Departamentu Rozgrywek Krajowych PZPN.

Władze Śląska odmówiły komentarza sprawy zaległych rat, specjalnie rozmowny nie był również prezes Lechii Adam Mandziara. – Opóźnienia w płatności za transfer Mili? Nic na temat nie wiem. A skoro tak, to na pewno nie chodzi o poważny problem – podkreśla szef gdańskiego klubu.

Z kolei prokurent Lechii Maciej Bałaziński odesłał nas do biura prasowego. – Nie chcemy odnosić się do konkretnych zapisów w umowie transferowej, bo objęta jest klauzulą poufności, ale chcę podkreślić, że Lechia nie dopuści do sytuacji, by jakakolwiek transakcja nie została w pełni rozliczona. Jeśli gdziekolwiek pojawiło się opóźnienie, na pewno zostanie uregulowane – mówi rzecznik prasowy Lechii Kacper Suchecki.
Już dawno się mówiło, że to wydawanie im nie wyjdzie na dobre , ale że aż tak szybko, ciekawe czy piłkarze dostają kasę na czas.
 
qn7 159

qn7

Użytkownik
I jak ta liga ma osiągnąć jakiś przyzwoity poziom, jeśli kluby sprzedają swoich najlepszych zawodników.. kasa, kasa i jeszcze raz kasa
 
szymon1989 2,1K

szymon1989

Użytkownik
I jak ta liga ma osiągnąć jakiś przyzwoity poziom, jeśli kluby sprzedają swoich najlepszych zawodników.. kasa, kasa i jeszcze raz kasa
Białystok potrzebuje kasy na zbudowanie porządnego boiska treningowego bo nie ma gdzie trenować. Akurat solidny ruch w mojej ocenie. Najpierw niech się rozwijają kluby pod względem infrastruktury itd a nie na odwrót. Dostali dobre pieniądze to sprzedali.
 
M 340

macvas

Użytkownik
I jak ta liga ma osiągnąć jakiś przyzwoity poziom, jeśli kluby sprzedają swoich najlepszych zawodników.. kasa, kasa i jeszcze raz kasa
za jagiellonia.net
Jagiellonia jest spółką akcyjną, a nie charytatywną, więc o zyski chodzić musi
Kibice muszą zdać sobie sprawę z pewnych prawideł, którymi rządzi się każde szanujące się przedsiębiorstwo, w tym większość klubów piłkarskich.
Akurat byli to zawodnicy, którzy w dużej mierze decydowali o ostatnich, dobrych wynikach Jagi, ale strategia klubu nie jest tajemnicą. Lech i Legia wyprzedzają Jagę pod każdym względem i pewnych &quot;zaległości organizacyjnych&quot; nie da się przeskoczyć bazując tylko i wyłącznie na &quot;trzymaniu zawodników za wszelką cenę&quot;.
Aby równać do najlepszych, potrzeba zbudować szeroko pojęte zaplecze. Tego w Jadze brak.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom