>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2015/2016 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Widmo bankructwa zaczyna zaglądać w oczy Lechii. Po szokujących transferach, równie szokujące ubytki, bo pozbyto się Vranjesa, Makuszewskiego, Borysiuka, świetnego Brazylijczyka, który jako jeden z niewielu miał jakąś technikę. Z paroma innymi grajkami rozwiązano kontrakty...
Najpierw brak kasy, później spadek a na końcu bankructwo klubu.
A miało być tak pięknie!

W Gdańsku muszą trzymać kciuki, by klub się utrzymał, ale bez Tuska będzie to &quot;myszyn inposibl&quot;. No i chyba prezydent Gdańska niedługo będzie siedzieć. Nie pamiętam jak się nazywał.
Chyba trochę przesadziłeś z tym bankructwem. Transfery głośne, jak wiadomo na jesień nie przełożyły się na grę Lechii. Na wiosnę jednak myślę, że Lechia odpali, może w końcu ustabilizuje się sytuacja z trenerem. Wynalazki typu van Hessen to dla mnie totalne nieporozumienie. Piotr Nowak to już zupełnie inna bajka, może pociągnąć ten zespół jeśli dobrze wszystko poukłada. Ja jednak mimo wszystko liczę na Pogoń.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Chyba trochę przesadziłeś z tym bankructwem. Transfery głośne, jak wiadomo na jesień nie przełożyły się na grę Lechii. Na wiosnę jednak myślę, że Lechia odpali, może w końcu ustabilizuje się sytuacja z trenerem. Wynalazki typu van Hessen to dla mnie totalne nieporozumienie. Piotr Nowak to już zupełnie inna bajka, może pociągnąć ten zespół jeśli dobrze wszystko poukłada. Ja jednak mimo wszystko liczę na Pogoń.
Może być coś na rzeczy, bo jeszcze nie zapłacili Śląskowi za Milę biorą kogo popadnie
 
roch 19

roch

Użytkownik
Sytuacja w Wiśle:
Cierzniak wielka gwiazda po rundzie jesiennej nikogo nie informując konsultuje się w sprawie kontraktu z Legią. Nie trzeba było długo czekać jak zareaguje na to właściciel klubu i stało się tak jak się stało[prawidłowo].
W Legii moim zdaniem za dużo transferów, fakt zbroją się ostro na każdej pozycji ale jeden piłkarz meczu nie wygra. Potrzeba będzie czasu aby się zgrali,co przełoży się na zapewne na nie najlepszą grę.
 
contowsky 1,2K

contowsky

Użytkownik
W Legii moim zdaniem za dużo transferów, fakt zbroją się ostro na każdej pozycji ale jeden piłkarz meczu nie wygra. Potrzeba będzie czasu aby się zgrali,co przełoży się na zapewne na nie najlepszą grę.
To dobrze rokuje, bo tak jak w Anglii coraz więcej kibiców w walce o trofeum zbiera Leicester (nawet nie chodzi o sezonowców, po prostu duża rzesza ludzi chce aby bogate kluby miały przytartego nosa), tak na naszym krajowym podwórku coraz więcej osób na poważnie liczy na triumf Piasta.
 
belo 106

belo

Użytkownik
Cierzniak wielka gwiazda po rundzie jesiennej nikogo nie informując konsultuje się w sprawie kontraktu z Legią. Nie trzeba było długo czekać jak zareaguje na to właściciel klubu i stało się tak jak się stało[prawidłowo].
Menedżer Cierzniaka twierdzi co innego. Mówi, że Wisła poprosiła go o znalezienie klubu dla Cierzniaka jeszcze zimą, bo nie stać ich było spełnić żądania Cierzniaka co do nowego kontraktu. Dlatego powiedzieli temu menedżerowi, że jeśli znajdzie klub który wyłoży 200tys. zł to Cierzniak będzie mógł odejść już teraz. Z Handzlikiem też w sumie podobna sytuacja. Jak dla mnie niezrozumiałe, że przesuwają go do rezerw zamiast trochę zarobić bo z tego co wiem to w Wiśle się nie przelewa. Byłbym w stanie to zrozumieć jedynie wtedy, gdy Wisła walczyłaby o mistrzostwo i nie chciała wzmacniać bezpośredniego rywala, ale przecież Wisła teraz to bardziej się bije o miejsce w ósemce czy też nawet o utrzymanie niż o mistrzostwo...
 
TommyTSW 48,1K

TommyTSW

Forum VIP
W grudniu zdaje się Wisła jeszcze miała zaległości, które zostały pospłacane.Może coś było na rzeczy, ale menago ewidentnie to wykorzystał po tym jak na konto Wisły wpłynęły pieniądze od Cupiała.
 
jozzy22 604,6K

jozzy22

Użytkownik
Prawy obrońca Wisły Kraków Łukasz Burliga, któremu kończy się umowa 30 czerwca, właśnie podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok W sobotę piłkarz podpisał 3-letni kontrakt
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Prawy obrońca Wisły Kraków Łukasz Burliga, któremu kończy się umowa 30 czerwca, właśnie podpisał kontrakt z Jagiellonią Białystok W sobotę piłkarz podpisał 3-letni kontrakt
No to Wisła ładnie rozebrana, kolejny do rezerw ;), chociaż mówi się, że Jaga będzie chciała wykupić Burligę.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
No to Wisła ładnie rozebrana, kolejny do rezerw ;), chociaż mówi się, że Jaga będzie chciała wykupić Burligę.
Akurat prawą obronę Wisła ma świetnie obsadzoną, więc Burliga niekoniecznie by sobie pograł nawet bez podpisania kontraktu z Jagą ;) Wydaje mi się, że jednak obejdzie się bez zsyłania do rezerw, tylko po prostu się dogadają, bo i Wisła i Burliga mogliby na tym skorzystać, a Wisła nie straci wiele, bo jest Jović i Bartosz na prawej obronie ????
 
edi8 9,1K

edi8

Forum VIP
Choć sprzed 10 lat, ale wciąż warta przypomnienia wypowiedź naszego byłego reprezentanta Joachima Marxa , na temat organizacji szkolenia młodzieży we Francji:

http://www.sport.pl/sport/1,65026,2922690.html

oraz:

&quot;Poniżej przedstawiam testy sprawności specjalnej stosowane w Szkole Mistrzostwa Sportowego we Francji, gdzie jednym z pracowników naukowych jest znany przed laty w naszym kraju Joachim Marks, kiedyś grający w Ruchu Chorzów były reprezentant Polski.

Testy stosowane w SMS we Francji

I. Test oceny techniki specjalnej: 1. Żonglerka: prawa noga (100 razy), lewa noga (100 razy), na przemian prawa-lewa (100 razy), głową (100 razy), udem (50 razy). 2. Żonglerka w ruchu (30 m) 3. Podania na szerokości boiska (20 razy) 4. Prowadzenie piłki i slalom (20 m) 5. Rzut wolny i rzut karny (10 razy) 6. Rzut rożny (20 razy) 7. Uderzenie piłki (podanie na głowę długie) (20 razy)

II. Test sprawności fizycznej: 1. Bieg 4 x 10 metrów 2. Bieg 40 metrów 3. Wyrzut piłki 2 kg zza głowy (w metrach) 4. Wieloskoki (5) pod rząd z miejsca (w metrach) 5. Wyskok dosiężny (w cm) 6. Luc Leger (20 m). Jest to test wytrzymałości. Polega na tym, że na długości 20 m biegamy tam i z powrotem w odpowiednim czasie. Czas pokonania 20 m stale się zmienia, gdyż jest określany sygnałem, którego częstotliwość stale się zmienia. Zawodnik, który nie pokona 20 m przed usłyszeniem sygnału odpada z konkurencji (testu).

III. Test medyczny: 1. Gibkość 2. Pomiar tkanki tłuszczowej 3. Badania siły mięśniowej (CYBEX) specjalny aparat 4. Prognozowanie wzrostu na podstawie zdjęcia Rtg można określić jaki zawodnik będzie miał wzrost.

IV. Test psychologiczny: QPS opracowany przez E. Thill (w formie dla młodzieży) kwestionariusz osobowy dla sportowców.&quot;
...............
P.s: będąc przy Joachimie Marxie , to słynna jest jego &quot;wypowiedź&quot; słyszana dzięki mikrofonowi przez dziesiątki tysięcy telewidzów w Polsce - gdy w czasie meczu Pucharu UEFA Ruch Chorzów - Feyenoord wiosną 1974 roku, wchodzący na boisko zawodnik rezerwowy podbiegł do niego i przekazał mu jakieś zalecenia trenera, mówiąc do Marxa: trener coś tam coś tam... , na co zdenerwowany tymi zaleceniami Marx szykujący się do wyrzucenia piłki z autu i stojący tuż obok mikrofonu odpowiedział mu: &quot; trener , trener - ********** !&quot;
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Portugalski skrzydłowy będzie na wiosnę zawodnikiem Lechii Gdańsk. W poniedziałek ustalono zasady jego odejścia do klubu z Trójmiasta.

Flavio Paixao wraz z początkiem stycznia podpisał umowę z biało-zielonymi, która miała wejść w życie od lipca 2016.

- W weekend sprawy związane z odejściem Flavio nabrały przyspieszenia. Lechia złożyła nam ofertę, którą przyjęliśmy. Flavio odchodzi od nas na zasadzie transferu definitywnego – mówi prezes Śląska Wrocław Paweł Żelem.

Od 2014 roku portugalski skrzydłowy rozegrał w barwach Śląska Wrocław 83 mecze, w których zdobył 26 bramek. W sezonie 2014/15 był wicekrólem strzelców Ekstraklasy. W Gdańsku dołączył do swojego brata bliźniaka Marco Paixao.
No i problem z głowy, będzie kasa, zejdzie z listy płacowej ;)
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
Grosicki: Chciałem wrócić do Legii
http://www.przegladsportowy.pl/pilka-nozna/ekstraklasa,kamil-grosicki-chcial-wrocic-do-legii-warszawa,artykul,644415,1,721.html

Legia Warszawa negocjowała z Rennes półroczne wypożyczenie Kamila Grosickiego. Francuzi nie zgodzili się jednak na transfer. - Wszystko było dogadane z prezesem Leśnodorskim. Legia bardzo mnie chciała, ja dogadałem się błyskawicznie, ale kluby niestety nie - mówi &quot;Przeglądowi Sportowemu&quot; Kamil Grosicki.
Wielki powrót do Śląska Wrocław:
http://wks.pl/wiadomosci/5372,wielki-powrot-do-slaska-wrocaw.html

Robert Pich ponownie będzie występował na boiskach polskiej ekstraklasy. Słowacki skrzydłowy został wypożyczony przez Śląsk Wrocław z opcją transferu definitywnego.
 
taiwoffinden 364

taiwoffinden

Użytkownik
irizar 82

irizar

Użytkownik
Czy powiększenie ligi jest dobre ? Raczej nie. Tak naprawdę widziałbym to w drugą stronę, coś w stylu Szkocji. 12 drużyn, 33 spotkania, podział na dwie grupy i 5 spotkań w każdej z grup.
To byłoby sensowne. Moim zdaniem.
Co o tym sądzicie ?
W przypadku Szkocji, która ma nieco mniej mieszkańców niż województwo Mazowieckie 12 drużyn może być OK.
W przypadku Polski ( 6 x większa populacja od Szkocji) zgadzam się z coach-em. 18-zespołowa liga (dwie pełne rundy) będzie OK.
W Polsce mamy też niezłą siatkę dużych miast (powyżej 300 tysięcy ludzi), co z czasem powinno doprowadzić do podnoszenia się prestiżu ligi i sumarycznej frekwencji na trybunach. No to trzeba oczywiście czasu.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom