>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE!<<<
  • Polecamy się zapoznać
    Regulamin czatu

  • Nowy Projekt na Forum
    WASZE BETY - MOJE KUPONY!

  • EURO 2024 zbliża się wielkimi krokami, wzorem ostatniego Mundialu również na zbliżające się Mistrzostwa Europy wraz z naszymi parterami przygotowaliśmy konkursy na wszystkie spotkania tego turnieju oraz dwa osobne Typery
    BETFAN Typer EURO Niemcy 2024
    forBET EURO 2024 Expert
    W pierwszym uczestnicy zostali wyłonieni w eliminacjach i nie ma już możliwości dołączenia do Typera, natomiast drugi konkurs jest dla wszystkich użytkowników Forum, więc zachęcam do udziału.

    Ogólnie na wszystkie konkursy jest rekordowa suma nagród wynosząca 12 800 PLN oraz ponad 800k punktów reputacji!

    Do odbioru nagród potrzebne są konta u naszych Partnerów, dlatego jeżeli jeszcze nie masz konta u któregoś ze sponsorów konkursów to zachęcam do założenia ich z linków podanych poniżej

    Betters TUTAJ!
    forBET TUTAJ!
    Betfan TUTAJ!
    Betclic TUTAJ!
    Fortuna TUTAJ!
    Betcris TUTAJ!
    Fuksiarz TUTAJ!

Fortuna bonus

Dyskusje o Ekstraklasie w sezonie 2015/2016 - newsy, ciekawostki, transfery

Status
Zamknięty.
macio106 155,5K

macio106

Znawca - MMA
23-letni łotewski pomocnik Deniss Rakels został nowym piłkarzem angielskiego Reading FC.
No to Reading bierze sprawdzony towar wzięli Orlando Sá ten postrzelał trochę za mało, ale 5 ustrzelił, karnego zmarnował. ???? . I odszedł do Izraela za 800 tyś teraz biorą Dennisa za 500 tyś czysty zysk. :cool:.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
za sportowe fakty
Legia Warszawa sprzedała Duszana Kuciaka do Hull City. W zastępstwie Słowaka do stołecznego klubu trafi już teraz Radosław Cierzniak z Wisły Kraków - dowiedziały się WP SportoweFakty.
Umowa Słowaka z Legią Warszawa obowiązywała do końca sezonu. Nowej nie kwapił się podpisać. Negocjacje trwały, ale Kuciak odrzucił pierwszą propozycję. Wygląda więc na to, że stołeczny klub postanowił coś jeszcze na nim zarobić, bo latem bramkarz odszedłby bez kwoty odstępnego.
ciekawie ;)
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Ciekawe czy go Wisła puści teraz (bo na w. piszą że nic jeszcze nie jest dograne), może będą się chcieli postawić jak Śląsk Lechii z Paiszą. Na pewno jest okazja żeby trochę grosza wyszarpać no bo jak zostaną na pół roku z Malarzem to Mistrza na 100lecie nie będzie.
Dla Wisły na pewno spore osłabienie, Buchalik i Miśkiewicz to półka niżej.

Kuciak z taką grą nogami do Anglii? Po kasę jedzie chyba tylko.
 
R 4,1K

robson1416

Forum VIP
Ciekawe czy go Wisła puści teraz (bo na w. piszą że nic jeszcze nie jest dograne), może będą się chcieli postawić jak Śląsk Lechii z Paiszą. Na pewno jest okazja żeby trochę grosza wyszarpać no bo jak zostaną na pół roku z Malarzem to Mistrza na 100lecie nie będzie.

Dla Wisły na pewno spore osłabienie, Buchalik i Miśkiewicz to półka niżej.


Kuciak z taką grą nogami do Anglii? Po kasę jedzie chyba tylko.
Nie wiem czy go puści, ale jesli zostanie w Wiśle, to powinien grać, bo T. Pawłowski zapytany czy Flavio Paixao grał by u niego w Śląsku na wiosnę, powiedział , że tak, zatem zobaczymy jak zachowa się tutaj ;)
 
jarza 66

jarza

Użytkownik
Wolę w Legii Malarza niż Cierzniaka. Podobny poziom, jedynie ta runda wyszła na plus Cierzniakowi,bo wcześniej w Polsce większej kariery nie zrobił. A Malarz spokojnie na luzie może pobronić do lata,bo nawet jak odwali jakiś błąd to ofensywa go szybko naprawi... Dopiero w lato postarać się o klasowego bramkarza. Jak dla mnie transfer słaby oby nie wypalił,ale już chyba wszystko dopięte na ostatni guzik..
 
jozzy22 606,2K

jozzy22

Użytkownik
Wolę w Legii Malarza niż Cierzniaka. Podobny ale już chyba wszystko dopięte na ostatni guzik..
Wisła zareagowała oświadczeniem, w którym poinformowała, że Cierzniak pozostaje zawodnikiem Wisły i pozostanie nim co najmniej do końca kontraktu, który obowiązuje do 30 czerwca.
Oświadczenie Wisły Kraków SA:
&quot;Wisła Kraków SA informuje, że Radosław Cierzniak jest piłkarzem Białej Gwiazdy. Zawodnika obowiązuje ważny kontrakt z klubem.
Wisła Kraków SA oświadcza, że Radosław Cierzniak pozostanie zawodnikiem naszego klubu co najmniej do momentu wygaśnięcia umowy.&quot;
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Ciekawe co Leśny zrobi, ofensywę mają napchaną, Rado jest po najdłuższym urazie chyba w całej karierze, do tego jest starszy niż odchodził a to zawodnik bazujący na dynamice, szybkim starcie do piłki, zwodach - to się najszybciej z wiekiem zatraca. No i pomimo sympatii do Legii za czapkę gruszek nie zagra.
Menago mówi że szuka ostatniego kontraktu dla niego to w Legii mógłby przejść na jakiegoś skauta płynnie.

A z Cierzniakiem ponoć może być słabo żeby teraz poszedł, Cupiał wqr...
Dla mnie Malarz już jest po drugiej stronie rzeki, zwija się i jest słabszy na obecny moment od Cierzniaka.
 
martins20 74

martins20

Użytkownik
Wisła zareagowała oświadczeniem, w którym poinformowała, że Cierzniak pozostaje zawodnikiem Wisły i pozostanie nim co najmniej do końca kontraktu, który obowiązuje do 30 czerwca.
Oświadczenie Wisły Kraków SA:
&quot;Wisła Kraków SA informuje, że Radosław Cierzniak jest piłkarzem Białej Gwiazdy. Zawodnika obowiązuje ważny kontrakt z klubem.
Wisła Kraków SA oświadcza, że Radosław Cierzniak pozostanie zawodnikiem naszego klubu co najmniej do momentu wygaśnięcia umowy.&quot;
Oświadczenie które dało ten sam efekt jakby się nie pokazało . Oczywista oczywistość, nie ustosunkowano w nim czy Cierzniak przechodzi do W-wy
 
dabol1 679

dabol1

Użytkownik
Oświadczenie które dało ten sam efekt jakby się nie pokazało . Oczywista oczywistość, nie ustosunkowano w nim czy Cierzniak przechodzi do W-wy
Wisła Kraków SA oświadcza, że Radosław Cierzniak pozostanie zawodnikiem naszego klubu co najmniej do momentu wygaśnięcia umowy.&quot;
To stwierdzenie to stosunkuje moim zdaniem.

Legia się wzmacnia nie na żarty, po Jędrzejczyku i Borysiuku teraz czas na Adama Hlouška. Ciekawe CV, ma na koncie występy w Slavii Praga, 1.FC Kaiserslautern i 1.FC Nürnberg VfL. Ostatnio grał w Stuttgarcie, także nie jest to przypadkowy gość.
 
martins20 74

martins20

Użytkownik
Oświadczenie które dało ten sam efekt jakby się nie pokazało . Oczywista oczywistość, nie ustosunkowano w nim czy Cierzniak przechodzi do W-wy
Tak jak pisałem, te oświadczenie o d rozbić. A cierzniak byłeś zbójem jesteś ch@yem !
Swoją drogą posunięcie l w co najmniej dziwnym stylu (nie będę obrażał). Ma zastąpić Kuciaka, który już teraz odszedł a zastąpi go w lipcu (&lt;LOL2&gt; brawo).
Teraz sprzedawczyk pewnie pomęczy się w rezerwach (bo jak stanie na bramce to na pewno ostatni raz, już My o to zadbamy), czyli przez pół roku nie zagra meczu na poziomie ligowym. Od 1-szego lipca może nie odbudować takiej formy....
Jedyne wyjście jest takie, by odszedł już teraz, ale nie wiem czy jest to możliwe skoro kontrakt obowiązuje od 1-ego lipca i Wisła wydała oświadczenie...
 
gystlik 13,2K

gystlik

Użytkownik
A ja sobie skomentuje sprawę Legii Warszawa - ich ostatnich transferów i ogólnie sytuacji klubu w tym jakże ważnym sezonie dla stołecznej drużyny.

Bogusław Leśnodorski widać, że za punkt honoru obrał sobie zdobycie w bieżącym sezonie Mistrzostwa Polski i jeszcze bardziej poważny atak na awans do fazy grupowej Ligi Mistrzów. - Takie podejście do tematu przejawia się moim zdaniem zabieraniem piłkarzy z innych klubów Ekstraklasy (Pazdan, Vranjes, Borysiuk, Hamalainen), którzy zaznajomieni z realiami ligi mają od razu podnieść poziom drużyny. Nie ma miejsca na jakieś niewypały czy ściąganie zawodników z drugiego końca świata. Świetna sprawa wypaliła im ostatnio z Adam Hlouskiem. Zawodnik ograny, solidny - z podobną mentalnością i za stosunkowo fajne pieniądze - nie jest to zawodnik przepłacony a kontrakt podpisano z nim także na 3.5 roku.

Poza tym - kontrakty podpisywane z tymi piłkarzami są na okres 3-3.5 roku - z ogromnymi jak na nasze realia pensjami rzędu ponad 400 tysięcy euro dla Hamalainena czy Nikolica. Leśnodorskiego trzeba pochwalić przede wszystkim za to, że przychodzą zawodnicy &quot;za darmo&quot; jak Fin i Węgier.

Poza tym - Borysiuk kosztował powiedzmy około 500 tysięcy euro (Żyro poszedł za podobny szmal, więc bilans jest na 0) - ale dalej ma 24 lata i Legia ma spory w nim potencjał aby po dobrej rundzie czy występach w pucharach puścić go znowu na zachód z kilkukrotnym zyskiem. Niezgoda także zawodnik, który jak słyszymy podoba się trenerowi Legii - może znowu z zawodnika znikąd stanie się dobry produkt eksportowy.

Martwi mnie jedynie sprawa z obsadą bramki. Wyfrunął Dusan Kuciak, który jako że jest ogólnie introwertykiem to najwidoczniej chciał już zmienić otoczenie. Trzeba mu przyznać że ma spore szanse na wywalczenie miejsca w bramce zespołu, który ma ogromne szanse awansować do Premier League. Na pewno nie jedzie tam usiąść na ławce i grzać dupę. W związku z tym Legia poczyniła ruchy w sprawie ściągnięcia Radosława Cierzniaka z Wisły Kraków. - Szkoda, że na dzień dzisiejszy Cierzniak będzie zawodnikiem Legii dopiero od lipca - bo sam Malarz jest na moje jednak trochę za słabym bramkarzem jak na Legię. Od lata będą Malarz i Cierzniak - i nie wiem co o tym sądzić. Wizytówką Legii byli niesamowici bramkarze - świetnie broniący, którym zdarzały się raz na jakiś czas spektakularne wpadki... Może Cierzniak to zmieni - jest solidny - ale własnie &quot;nie pasuje&quot; mi dwójka takich &quot;nijakich&quot; zawodników w bramce Legii.

Dobra - przyszło kilka naprawdę bardzo dobrych piłkarzy z solidnymi pensjami - ktoś więc musi odejść - jak nie do końca zimowego okienka transferowego to w lato. - Najlepiej po eliminacjach do ewentualnej Ligi Mistrzów.

1 milion euro przychodu - ze sprzedaży Żyry i Kuciaka. Trickovski i Piech to półroczne wypożyczenia. Wypożyczenia Dyego i Furmana zostały skrócone.

Borysiuk 500 tysięcy euro transferu definitywnego, Jędrzejczyk wypożyczenie, Hamalainen prowizja za podpis kontraktu, Hlousek zapewne ponad 500 tysięcy euro. Ogólnie bilans finansowy bieżącego okienka wygląda naprawdę bardzo dobrze.

Pamiętajmy, że w kolejce do sprzedaży są: Nikolić, Duda, Guillerme i nie wyobrażam sobie żeby chociaż jeden z nich nie został sprzedany do okienka letniego włącznie. Każdy z nich jest realnie warty co najmniej 3 miliony euro (moim zdaniem Gui także - ma 24 lata).

Rozpisałem się tak w sumie o wszystkim i o niczym - ale zarząd Legii podjął naprawdę rozsądne kroki - wiadomo - jest ryzyko bo brak Mistrzostwa Polski byłby ogromną tragedią - ale jeżeli wszystko wypali - tak jak wszyscy w Warszawie sobie to zaplanowali - to Legia Warszawa może wznieść się na wysoki poziom sportowy - dający szanse myśleć o Lidze Mistrzów już w tym sezonie a także spory awans finansowy - z jednej strony z potencjalnej sprzedaży wyżej wymienionych zawodników, z drugiej z ogromnych pieniędzy wynikających z gry w europejskich pucharach - chociażby z premii za grę w LE, które po reformie Platiniego skoczyły z tego co pamiętam prawie 2 razy.

Także jestem pełen nadziei na rundę wiosenną oraz finałowe 7 kolejek. - Bo pomysł i zarządzanie Legią bardzo mi się podoba - poczynione zostały logiczne kroki ku poprawie poziomu sportowego - w czym pomogła na pewno solidna forma finansowa.
 
piotrex007 91K

piotrex007

Użytkownik
Szkoda, że na dzień dzisiejszy Cierzniak będzie zawodnikiem Legii dopiero od lipca - bo sam Malarz jest na moje jednak trochę za słabym bramkarzem jak na Legię. Od lata będą Malarz i Cierzniak - i nie wiem co o tym sądzić. Wizytówką Legii byli niesamowici bramkarze - świetnie broniący, którym zdarzały się raz na jakiś czas spektakularne wpadki... Może Cierzniak to zmieni - jest solidny - ale własnie &quot;nie pasuje&quot; mi dwójka takich &quot;nijakich&quot; zawodników w bramce Legii.
Zarówno Legia, jak i Cierzniak słabo sprawę rozwiązali. Radek zarzekał się, że nie rozmawia z nikim, a tu nagle podpisuje kontrakt. Legia też mogła najpierw bardziej powalczyć o transfer gotówkowy już teraz, bo w chwili obecnej Cierzniak jest po bardzo dobrej rundzie jesiennej, ale teraz nie wyobrażam sobie, żeby po tym - i tu chodzi głównie o styl podpisania z Legią - stał całą wiosnę na bramce Wisły i będzie bronił Miśkiewicz i jak zaprezentuje się dobrze, to zostanie w bramce, a jak nie, to w Krakowie będą mieli problem i zapewne kolejną sagę z szukaniem bramkarza. Cierzniak pewnie do rezerw i nie jest powiedziane, że nawet tam będzie bronił, czyli całą wiosnę Legia grać będzie Malarzem, bo nie zakontraktuje kolejnego bramkarza, bo byłaby to glupota, tym bardziej, że Radka na 3 lata wzięli. W lecie z kolei przyjdzie Cierzniak po półrocznej przerwie od regularnej gry, a już na pewno od gry na ekstraklasowym poziomie i niekoniecznie musi szybko odbudować formę, a na tym będzie Legii zależało, gdy zaczną się eliminacje do LM/LE, bo owszem, ruchy transferowe Legii przemyślane i wyglądają fajnie na papierze, ale nasza liga jest na tyle charakterystyczna, że niekoniecznie musi to dać mistrza, bo Piast też się rozsądnie wzmocnił, oczywiście proporcjonalnie do swych możliwości. Wydaje mi się, że Legia szykuje się na poważny bój o awans do Ligi Mistrzów, jeśli się to nie uda albo nawet mistrzostwa nie będzie, to mogą mieć w Warszawie problem.
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom