>>>BETFAN - BONUS 200% do 400 ZŁ <<<<
>>> BETCLIC - ZAKŁAD BEZ RYZYKA DO 50 ZŁ + GRA BEZ PODATKU!<<<
>>> FUKSIARZ - ZERO RYZYKA 100% DO 50 ZŁ. ZWROT W GOTÓWCE + 2 FREEBETY!<<<

Dyskusje o Ekstraklasie - kontuzje, ciekawostki, transfery.

Status
Zamknięty.
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Przebywający na testach w szwedzkim Örebro SK Riku Riski otrzymał powołanie do reprezentacji Finlandii. Pomocnik Widzewa Łódź ma szansę zagrać w meczach eliminacji mistrzostw Europy z Mołdawią i Holandią. Z Mołdawią Finowie zagrają 2 września o 17:30, a z Holandią cztery dni później o 19:00. Oba mecze zostaną rozegrane w Helsinkach.
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
Zadziwiające jak często w tym temacie pojawia się temat ratowania sytuacji finansowej klubu przez miasto...

Miasto Chorzów wykupi akcje Ruchu
Na czwartkowej sesji rady miasta przegłosowano uchwałę o nabyciu przez miasto akcji Ruchu Chorzów SA - ich łączna wartość opiewa na 500 tysięcy złotych. Uchwałę poparło czternastu radnych, czterech wstrzymało się od głosu.
Odroczona została decyzja o przyznaniu klubowi pożyczki w wysokości dwóch milionów złotych, którą także miałby sfinansować magistrat. - Uchwała o pożyczce nie jest konieczna dzisiaj, ale rozmowy na ten temat trwają - stwierdził prezydent Chorzowa Andrzej Kotala.

Podczas sesji przegłosowano też wniosek Krzysztofa Hornika z Platformy Obywatelskiej, który zakładał wykreślenie z prognozy finansowej miasta miliona złotych na modernizację obiektu przy Cichej.
Souheïl Ben Radhia do 2014 roku w Widzewie
Do 2014 roku będzie obowiązywać umowa Widzewa Łódź z Souheïlem Ben Radhią. Tunezyjczyk złożył dzisiaj podpis pod nowym kontraktem.
- To bardzo dobra wiadomość zarówno dla mnie, jak i dla zespołu. Ben w optymalnej formie jest dużym wzmocnieniem dla drużyny. Mam nadzieję, że szybko wróci do pełnej dyspozycji. Liczę na jego dobrą grę w Ekstraklasie - mówi trener Widzewa Radosław Mroczkowski.

No i potwierdzenie:
Wysportowanego Dawida nie zobaczymy już w Ekstraklasie!

Dawid Janczyk wypożyczony do PFK Ołeksandrija

Występujący ostatnio w Koronie Kielce Dawid Janczyk przechodzi do ukraińskiego ekstraklasowca PFK Ołeksandrija na zasadzie dziewięciomiesięcznego wypożyczenia z CSKA Moskwa.

- Jest to wypożyczenie z CSKA Moskwa na takich samych zasadach, jak do Korony. Wracam w piątek do Kielc, aby rozwiązać obowiązującą do 2012 roku umowę. Oczywiście do porozumienia muszą dojść jeszcze kluby, ale to już czysta formalność - poinformował wychowanek Sandecji Nowy Sącz.

PFK w trwającym sezonie na Ukrainie zajmuje jedenaste miejsce w tabeli.

90 minut
 
G 72

gwiazda2010

Użytkownik
Skoro dyskusje to mam pytanie do Kibiców Legii czemu jeszcze nie wywieźli z klubu Miklasa ? Przed meczem ze Spartakiem było jak awansują będą transfery po awansie no no ale będzie już trudno bo jest późno Totalna amatorka .
 
Baqu 1,2M

Baqu

Forum VIP
typer36 456

typer36

Użytkownik
nie znam sprawy ale czasami mam wrażenie, że po prawie każdym sukcesie Polaków jakiś smród gdzieś zostaje wywęszony. Może to moja mania prześladowcza tylko ale jakoś to dostrzegam
 
pirelli 739

pirelli

Forum VIP
Jacek Kiełb wypożyczony z Lecha do Korony

Piłkarz w tym sezonie jeszcze nie zagrał w barwach Kolejorza i za porozumieniem stron postanowiono o wypożyczeniu do Korony Kielce, z której Kiełb przyszedł do Lecha. Wypożyczenie niby jest do końca sezonu, ale zaznaczono, że jeśli Lech będzie chciał to piłkarz wróci po rundzie jesiennej. Naturalnie w meczach z Lechem Kiełb nie zagra.​
 
K 1,2K

kukla

Forum VIP
W końcu dali radę się dogadać... bo go nie złamali.
Przykład, jakich wiele w polskim futbolu, jak postępuje się z zawodnikami, którym wcześniej obiecało się horrendalne zarobki!
Górnik długo wydawał na najlepiej zarabiającego amatorskiego piłkarza ale na szczęście ktoś poszedł po rozum do głowy i skrócił jego męczarnie i choć trochę zmniejszył wydatki (w długiej perspektywie).
Górnik rozwiązał umowę z Damianem Gorawskim
Górnik Zabrze rozwiązał za porozumieniem stron umowę z Damianem Gorawskim. Pierwotnie kontrakt miał obowiązywać do 31 grudnia 2011 roku.
Gorawski do zabrzańskiego klubu trafił przed rundą wiosenną sezonu 2008/09 z Szynnika Jarosławl. Ubiegły sezon spędził w rezerwach Górnika. Wcześniej grał w Ruchu Chorzów, Wiśle Kraków i FK Moskwa. Na swoim koncie ma dwa tytuły mistrzowskie zdobyte z Wisłą.
 
G 35

gesio

Użytkownik
Poważny uraz piłkarza GKS-u Bełchatów
Damian Zbozień zerwał więzadło w stawie skokowym i niebawem przejdzie operację. Zawodnik GKS-u Bełchatów na boiska Ekstraklasy wróci najwcześniej za sześć tygodni.
Zbozień do &quot;Brunatnych&quot; dołączył przed rozpoczęciem bieżących rozgrywek z pierwszoligowej Sandecji Nowy Sącz. 22-latek nadspodziewanie szybko wywalczył sobie miejsce w podstawowym składzie ekipy prowadzonej przez Pawła Janasa.
Jego piąte spotkanie w Ekstraklasie zakończyło się jednak pechowo. W przerwie spotkania z Polonią Warszawa Zbozień udał się do szatni wraz z klubowymi kolegami. Na murawie już się jednak nie pojawił.
 
S 408

swergoc

Użytkownik
ŁKS się zbroi i zapowiada ambitną walkę o utrzymanie w lidze.

W dniu dzisiejszym ŁKS zakontraktował 4 nowych zawodników. Są nimi: Mladen Kascelan, Antoni Łukasiewicz, Paweł Golański i Robert Szczot.
Jak podaje oficjalna strona internetowa Jagiellonii Białystok, Mladen Kascelan został wypożyczony do Łódzkiego Klubu Sportowego.
Szefowie ŁKS-u nie ustają we wzmacnianiu drużyny w ostatnich dniach okienka transferowego. Kolejnym po Mladenie Kascelanu wypożyczonym zawodnikiem został Antoni Łukasiewicz.
Paweł Golański jest trzecim zawodnikiem, który wzmocnił ŁKS w dniu dzisiejszym.
Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, kolejnym zawodnikiem ŁKS-u został Robert Szczot.​
 
jacekk 208

jacekk

Użytkownik
Dobre wzmocnienia ŁKS-u. Czterech doświadczonych piłkarzy na poziomie ekstraklasy. Do trzech pierwszych nazwisk nie mam zarzutu, poza Szczotem. Rozumiem, że ma strzelać gole? Hmm... Nigdy go nie lubiłem. Facet, za którego Górnik zapłacił ponad milion złotych, a który snajperem nie jest żadnym. Może się mylę, może się odbuduje w ŁKS-ie. Fakt faktem zobaczcie ilu wzmocnień &quot;last minute&quot; potrzebował ŁKS.
 
G 35

gesio

Użytkownik
Kilkudniowa przerwa obrońcy Lecha
Obrońca Lecha Poznań, Hubert Wołąkiewicz z powodu kontuzji, której doznał w piątkowym spotkaniu z Górnikiem Zabrze, będzie wyłączony z gry przez najbliższych kilka dni - informuje oficjalna strona internetowa &quot;Kolejorza&quot;.
Wołąkiewicz w poniedziałek przeszedł badanie rezonansem magnetycznym oraz badanie USG, które potwierdziły uraz naciągnięcia mięśnia przywodziciela prawej nogi.
- Przerwa może potrwać około 10 dni. Będziemy na bieżąco przyglądać się temu urazowi i być może Hubert do zajęć powróci wcześniej. Myślę, że na spotkanie z Wisłą Kraków zawodnik będzie gotowy do gry - powiedział lekarz Lecha Poznań, Paweł Bąkowski.
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Jagiellonia Białystok wzmocniła się zawodnikiem z Kolumbii. Wypożyczyli na rok Rogera Canasa. Róger Cañas Henao urodził się 27 marca 1990 roku w Medellín. Mierzy 190 cm wzrostu, waży 78 kg. Ostatnio grał w rosyjskim Sibirze Nowosybirsk. W obecnym sezonie rozgrywek rosyjskiej II ligi zaliczył 7 spotkań. Wcześniej występował w łotewskim zespole - Tranzit Ventspils.
 
chajtgr 54

chajtgr

Użytkownik
Dobre wzmocnienia ŁKS-u. Czterech doświadczonych piłkarzy na poziomie ekstraklasy. Do trzech pierwszych nazwisk nie mam zarzutu, poza Szczotem. Rozumiem, że ma strzelać gole? Hmm... Nigdy go nie lubiłem. Facet, za którego Górnik zapłacił ponad milion złotych, a który snajperem nie jest żadnym. Może się mylę, może się odbuduje w ŁKS-ie. Fakt faktem zobaczcie ilu wzmocnień &quot;last minute&quot; potrzebował ŁKS.
Szczot z tego co pamiętam głównie był skrzydłowym i z powodzeniem na tej pozycji występował właśnie w Łksie ale nie wiadomo czy rzeczywiście nawiąże jeszcze do tej dyspozycji.Podobnie sprawa wygląda z Golańskim i Kascelanem. Jeden za dużo zarabiał żeby zostac w Kielcach a drugi nie łapał się do składu w Jagielonii i najwyraźniej nie pasował trenerowi do koncepcji.Z kolei Łukasiewicz odszedł ze Śląska ze względu na zbyt dużą liczbę graczy w kadrze ...
 
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Chyba przyszła moda na izraelskich piłkarzy. Kolejnym polskim klubem który zdecydował się na Izraelczyka to Podbeskidzie Bielsko-Biała. Wypożyczyli do końca rundy jesiennej izraelskiego pomocnika Lirana Cohena z Ihud Bnei Sachnin. Cohen ma 28 lat i jest wychowankiem Maccabi Tel Aviv. Z tym klubem występował w europejskich pucharach w Lidze Mistrzów w sezonie 2004-2005.
 
pokerface 69

pokerface

Użytkownik
Tamir Cahalon wzmocni ofensywę Pasów
Na kilka godzin przed zamknięciem okna transferowego podpis na kontrakcie z Cracovią złożył izraelski pomocnik Tamir Cahalon.
Tamir urodził się 29 października 1987 roku i ostatnio był zawodnikiem izraelskiego Maccabi Tel Awiw, z którego był wypożyczany m.in. do Bnei Yehuda i Charleroi. Cahalon jest środkowym pomocnikiem mierzącym 178 centymetrów wzrostu, który przyszedł do Cracovii na zasadzie rocznego wypożyczenia.

- Bardzo się cieszę, że trafiłem do Cracovii - powiedział zawodnik po podpisaniu kontraktu. - Będę chciał pomóc drużynie i poprawić miejsce zespołu w ligowej tabeli - dodał.

Cracovia.pl
........................................


Czeski obrońca założy koszulkę w pasy!
Ofensywy transferowej w Cracovii ciąg dalszy. Do zespołu Jurija Szatałowa dołączył dziś także obrońca czeskiej młodzieżówki Jan Hošek. Podobnie jak Cahalon został wypożyczony na rok, z opcją pierwokupu.
Jan urodził się 1 kwietnia 1989 roku i jest wychowankiem Okula Nyrsko, którego barw bronił do 2002 roku, po to by przenieść się do TJ Klatovy. W 2005 roku związał się ze Slavią Praga, w której występował aż do 2010 roku. Wtedy to przeniósł się do FK Teplice, w którym grał do teraz. Ma na swym koncie występy w młodzieżowych reprezentacjach Czech. Hosek jest środkowym obrońcą.
- Mimo młodego wieku jestem już doświadczonym zawodnikiem. Mam za sobą występy w młodzieżowej reprezentacji Czech oraz w europejskich pucharach - mówi Hošek. - Oglądałem stadion Cracovii w internecie i słyszałem wiele dobrego na temat atmosfery jaką tworzą kibice na tym obiekcie - dodaje nowy obrońca Pasów.
Cracovia.pl
 
G 35

gesio

Użytkownik
Paweł Janas stracił posadę
Paweł Janas nie jest już trenerem GKS-u Bełchatów. Na razie zastąpi go jego asystent, Kamil Kiereś.
Janas pełnił funkcję trenera zespołu z Bełchatowa od czerwca tego roku. Zastąpił na tym stanowisku Macieja Bartoszka. W tym sezonie pod jego wodzą zespół spisywał się źle. W pięciu meczach odniósł tylko jedno zwycięstwo (6:0 z Podbeskidziem Bielsko-Biała) i poniósł cztery porażki.
 
julek 421

julek

Użytkownik
Michał Probierz nowym trenerem ŁKS-u

Na czterech meczach ligowych zakończyła się praca Dariusza Bratkowskiego w roli pierwszego szkoleniowca piłkarzy ŁKS-u. W wyjazdowym spotkaniu z Cracovią drużynę beniaminka ma już prowadzić Michał Probierz.
Bratkowski przejął opiekę nad zespołem ŁKS po pierwszej kolejce obecnego sezonu, w której łodzianie ulegli Lechowi Poznań 0-5. Zastąpił na stanowisku Andrzeja Pyrdoła, z którym - jako drugi trener - wywalczył awans do najwyższej klasy.
Ta zmiana nie wpłynęła jednak na poprawę gry zespołu. W rozgrywkach ekstraklasy pod wodzą Bratkowskiego ŁKS przegrał ze Śląskiem Wrocław 0-4 i Polonią Warszawa 0-2, zremisował z Lechią Gdańsk 0-0 oraz uległ stołecznej Legii 1-3.
W piątek łodzianie po słabej grze ulegli w sparingu Czarnym Koszulom 0-1. Był to ostatni mecz Bratkowskiego w roli trenera drużyny z al. Unii. W kolejnym meczu ligowym łodzianie mają wystąpić pod wodzą 39-letniego Probierza, który ostatnio pracował w Jagiellonii Białystok. Probierz ma już poprowadzić poniedziałkowy trening piłkarzy ŁKS.
interia.pl
 
cygeiro 486

cygeiro

Użytkownik
Jak poinformował trener Maciej Skorża, napastnik Legii Michal Hubnik doznał poważnej kontuzji. Czech zerwał ścięgno Achillesa i będzie pauzował do końca rundy jesiennej.
- Jeszcze wczoraj bardzo liczyłem na jego występ. Michal prezentował wysoką dyspozycję. Niestety, w czwartek opuścił trening utykając. Badanie wykazało, że Hubnik naderwał ścięgno Achillesa i jest wykluczony z gry do końca rundy - powiedział trener Maciej Skorża.
Nie jest to pierwsza kontuzja byłego atakującego Sigmy Ołomuniec w bieżącym sezonie. Czeski napastnik z powodu urazu stracił okres przygotowawczy. Na kolejne problemy zdrowotne Michal narzekał po sparingu z Pilicą Białobrzegi.

legia.com
 
Otrzymane punkty reputacji: +2
pawelek78 1,7K

pawelek78

Użytkownik
Ten Hubnik i tak niewiele co wnosił do gry Legii Warszawa. W tym sezonie nie zagrał nic a w poprzednim strzelił ledwie dwie brameczki. jak na napastnika to bardzo mało. Przed tym sezonem też narzekał na uraz. Dobrze że jest tylko wypożyczony z Sigmy Ołomuniec działacze stołecznych zapewne nie podpiszą z nim kontraktu i nie zdecydują się na wykup.
 
julek 421

julek

Użytkownik
Początkowo ten transfer wyglądał na bardzo dobra inwestycje. Pierwszy sparing 2 gole pożniej mecz z Cracovia (po3) też bramka. Przyszły derby bramka niby samobójcza ale 99% to zasługa Hubnika i poźniej zgasł. Szkoda chłopaka bo przed sezonam marzył mi sie zabójczy duet Ljuboja&amp;Hubnik a jak sie okazało tego drugiego zastąpił Radovic. Zobacymy co będzie na wiosne
 
Status
Zamknięty.
Do góry Bottom